Córki Klanu Jeleni

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 12
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2023
Ilość stron
304
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 32,18 zł
Audiobooki mp3
za 37,43 zł
Nasza cena: 27,45 zł 49,90 zł Taniej o: 45%

„Córki Klanu Jeleni” to powieść o kobietach, które doświadczyły przemocy z rąk kolonizatorów. Ich historie zbyt długo pozostawały w zapomnieniu.

Akcja „Córek Klanu Jeleni” rozgrywa się w XVII wieku w Nowej Francji, zagrabionym terytorium Kanady. Marie Miteouamegoukoue jest rdzenną kobietą, uzdrowicielką z Klanu Jeleni. Jej lud szanuje rytm i serce Ziemi, ale w związku z przyjazdem osadników zostaje pozbawiony swoich tradycji i zmuszony do przyjęcia obcej wiary.

Marie ma obowiązki wobec klanu, który potrzebuje sprzymierzeńca w obronie przed Irokezami i Brytyjczykami. Mimo że wciąż myślami jest przy swoim tragicznie zmarłym mężu, dla dobra ogółu poślubia zielonookiego Francuza Pierre’a. Choć wie, że mężczyzna ją kocha, ona nie odwzajemnia jego uczuć. Wkrótce zachodzi w ciążę i dowiaduje się, że według przepowiedni ich córkę czeka okrutny los. Stara się jednak żyć dalej i pielęgnować zwyczaje Klanu Jeleni. Na tyle, na ile to możliwe.

Pierre jest wzorem pobożności, a to, w co wierzy Marie, nazywa pogaństwem. Ich córka Jeanne dorasta więc pomiędzy dwoma światami. Wkrótce staje się jasne, że ma podwójną duszę i nie zamierza realizować niczyich oczekiwań.

Jej sprzeciw w świecie, w którym kobietom odebrano głos, będzie mieć poważne konsekwencje.

„Córki Klanu Jeleni” są inspirowane historią rodzinną autorki. To wyjątkowa powieść historyczna napisana z perspektywy rdzennej kobiety i przez rdzenną kobietę.

Pobierz darmowy fragment


O książce

Ten oszałamiający debiut jest obowiązkową lekturą dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć niezliczone sposoby, w jakie europejska kolonizacja z XVII wieku do dzisiaj odbija się echem, z jej niszczycielskim skutkiem.

The Globe and Mail


O autorce

Danielle Daniel – nagradzana pisarka i ilustratorka. Łączy ją rodowa więź z ludźmi, których historia zainspirowała jej debiutancką powieść „Córki klanu Jeleni”. Ukończyła kurs kreatywnego pisania na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej, jest również absolwentką Uniwersytetu Laurentyńskiego i Uniwersytetu Ottawy. Urodziła się i wychowała w Sudbury (prowincja Ontario), na terenie zamieszkiwanym przez Pierwsze Narody – Atikameksheng Anishnawbek i Wahnapitae. Krajobraz tych pięknych ziem miał wielki wpływ na jej pisanie. Mieszka z rodziną na kanadyjskiej wyspie Manitoulin.

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Córki Klanu Jeleni
 • Autor: Danielle Daniel
 • Wydawnictwo Mova
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 304
 • Format: 13.5 x 20.5 cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788383211725
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Daughters of the Deer
 • Tłumacz: Wyszogrodzka-Gaik Agnieszka Patrycja
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788383211725
 • EAN: 9788383211725
 • Wymiary: 13.5 x 20.5 cm

Recenzje książki Córki Klanu Jeleni (12)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Opowiem Wam dziś co nieco o książce "Córki Klanu Jeleni" autorstwa Danielle Daniel. 📚 Mieliście już okazję czytać tę lekturę❓️ A może dopiero macie w planach zapoznanie się z tą historią❓️🤔

  Fabuła książki osadzona jest w XVII wieku w Nowej Francji, zagrabionym terytorium Kanady. Kolonizatorzy, którzy przybywają na te tereny, zmuszają plemię Klanu Jeleni 🦌 do zmiany wiary oraz całkowitego wyzbycia się swoich tradycji. 😔 Marie, uzdrowicielka plemienia, idąc za głosem rozsądku, poślubia Francuza Pierre’a i rodzi mu córkę Jeanne. 👶 Na dziewczynkę, która ma podwójną duszę, nie czeka jednak świetlana przyszłość. 🫢 Marie wie, że nad jej córką majaczy widmo tragicznej przepowiedni. 😲 Czy to oznacza dla Jeanne wyrok, czy może jest w stanie uniknąć okrutnego losu❓️

  "Córki Klanu Jeleni" to historia zainspirowana przodkami autorki. Przyznaję, że nie jest to łatwa lektura, 🙅‍♀️ ale uważam, że warto po nią sięgnąć, ponieważ jest mega wartościowa. 👍 To opowieść o silnych kobietach i o miłości, która potrafi mieć różne oblicza. 💕 To opowieść o prawie do posiadania własnych przekonań, własnej tożsamości i własnej wiary. 💪 To opowieść, która wywołuje mnóstwo emocji, porusza do głębi i niesamowicie wzrusza. 😢 I wreszcie, to opowieść niezwykle interesująca, wciągająca, piękna i chwytająca za serce. ❤️ Gorąco Wam ją polecam❗️😊

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ile byłbyś w stanie poświęcić dla „dobra” Twojego społeczeństwa? Czy porzucenie swoich przekonań, które od lat pielęgnowane były w Twojej rodzinie to łatwa decyzja? Czy to co nowe i to do czego inni Cię namawiają, czasami wręcz zmuszają, zawsze jest słusznym wyborem?

  Marie, Indianka, córka Klanu Jeleni, zawierzyła wszystko naturze. To w niej szukała wsparcia w każdym życiowym kroku, to jej była oddana. Los sprawił, że musiała porzucić swoją wiarę, rodzinę, bowiem w 1657 roku rdzenni mieszkańcy terytorium Kanady stali się ofiarami kolonizacji. Ich postrzeganie świata, ich religia była czymś złym, to co miało nastać, katolicyzm, był jedynym słusznym wyborem…

  To historia przepełniona bólem i cierpieniem, gdzie z każdej strony wylewa się ogromny smutek, żal i bezsilność. To opowieść o tym, jak ludzie nie potrafią szanować drugiego człowieka. O tym ile zła są w stanie wyrządzić, nie myśląc o konsekwencjach, które zmienią wszystko, a czasem wręcz zakończą z impetem ludzkie życie.

  To, że Ty wyznajesz inne wartości niż drugi człowiek nie daje Ci żadnego prawa do tego, aby krzywdzić, aby zmieniać ludzi na siłę.

  Dlaczego świat nie jest w stanie tego pojąć? Ilu tragedii musimy być jeszcze świadkami? Czy inność to coś złego? Nie, przywilejem każdego człowieka jest to, że może decydować sam o sobie, uszanuj to i tym pokaż swoją siłę.

  Nie odbierz tego personalnie, nie chcę Ci sprawić bólu, nie jestem taka jak oni. Cenię Cię za to kim jesteś i jaki jesteś.

  Obok tej książki nie da się przejść obojętnie i nie można o niej zapomnieć. Ukazane tam wydarzenia cały czas snują się w mojej głowie i nie dają mi spokoju. Ta historia sprawiła, że moje serce rozpadło się na milion kawałków i kolejny raz straciłam wiarę w ludzi.

  Choć to fikcja literacka to czuć w niej ducha tubylców. To oni, jak sama autorka wspomniała kierowali jej dłonią, po to abyśmy otworzyli w końcu oczy. Poznaj ich historię…. historię, która dedykowana jest „wszystkim zaginionym i zamordowanym kobietom oraz dziewczętom rdzennej ludności Wyspy Żółwia, a także tym, którzy je kochają”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Córka Klanu Jeleni to opowieść wciągająca, a jednocześnie od samego początku przytłaczająca smutkiem i zapowiedzią nadciągającego nieszczęścia. Niesprawiedliwość i okrucieństwo losu, nieubłagalność wydarzeń, które z perspektywy czytelnika wiemy, że nadciągną, sprawiają, że podczas lektury niezwykle mocno współodczuwamy emocje głównych bohaterów. Powieść jest hołdem wobec kobiet, które doświadczyły przemocy w różnych jej aspektach. Dla których małżeństwo nie stanowiło bezpiecznej przystani, a było pułapką pełną bólu i upokorzenia. Które nie zaznały wolności wyboru i których całe życie spoczywało w rękach mężczyzn, którzy traktowali je jak swoją własność i nie mieli wobec nich szacunku.

  To również opowieść o niesprawiedliwości, jakiej doświadczyli rdzenni mieszkańcy Ameryki. Jak ich świat został zniszczony, jak ich bogata kultura została sprowadzona do zera, obszerne wierzenia postrzegano jako przejaw dzikości i prymitywizmu. Możemy zaobserwować, jak okrutny wobec rdzennych plemion był Kościół Katolicki, zadufany w przeświadczeniu o swej wyższości nad “prostymi dzikusami”, pełen pogardy i braku współczucia wobec nieszczęść doświadczanych przez ludzi żyjących tuż obok nich.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ~"CÓRKI KLANU JELENI" nagradzanej pisarki i ilustratorki, Danielle Daniel, to przepiękna obezwładniająca historia inspirowana życiem przodków autorki, skupiająca się głównie na kobietach i ich brutalnych doświadczeniach, które zaznały na własnej skórze z rąk kolonizatorów.

  ~Akcja powieści rozgrywa się na przestrzeni XVII wieku w Nowej Francji w osadzie Trois - Rivières.To właśnie tam poznajemy Marie Miteouamegoukoue rdzenną kobietę, szanowaną przez swój lud uzdrowicielkę z Klanu Jeleni, której matką jest Ziemia, babką Księżyc, a dziadkiem Słońce.

  Całe plemię żyje zgodnie z naturą aż do dnia kiedy to na ich ziemi pojawiają się biali francuscy osadnicy.

  Od teraz zaczynają się wielkie zniszczenia, dezorganizacja, a wraz z nią szerząca się przymusowa chrystianizacja.

  Marie musi zapomnieć o swoim prawdziwym pochodzeniu, najbliżej rodzinie, zamordowanym mężu, porywanych dzieciach, co zmusza ją do poślubienia francuskiego żołnierza i zerwania z dotychczasowym życiem...

  Czy kobieta jeszcze kiedyś będzie szczęśliwa?

  Jak potoczą się jej dalsze losy u boku poślubionego Francuza?

  ~Powieść Danielle Daniela to napisana lekkim językiem ,niezwykle bolesna, autentyczna bardzo emocjonująca ale i jednocześnie piękna, podróż w czasie sięgająca do początków rdzennej kolonizacji.

  Historia, która ukazuje przed nami całą prawdę o barbarzyńskim traktowaniu Indian przez ludzi rasy białej.Pozbawieniu ich z dnia na dzień godności, jakichkolwiek praw, tożsamości narzucając im własne zasady, wiarę ale i nie tylko.

  ~ Prawdziwy wyciskacz łez, który porusza temat, natury przemocy, potępienia, poświęcenia, wykorzystania, odwagi, bezwarunkowej miłości, wolności oraz odmienności.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zmierzch indiańskiej tożsamości.

  Dziki Zachód i związana z nim historia kolonizacji amerykańskiej ziemi znana jest w zasadzie wszystkim. Ameryka Północna w wymiarze dotyczącym rdzennej ludności to jednak nie tylko Wielkie Równiny, Apacze, Siuksowie i ich dramat spowodowany zwycięstwem białego człowieka. Ameryka ma w swej historii także tę mniej znaną kartę, która dotyczy losów kolonizacji jej północno-wschodniego wybrzeża. XVII-wieczny dramat Algonkinków, czy Irokezów był (dziejowo patrząc) wcale nie mniejszy, niż ten będący ponad dwieście lat później udziałem Siuksów i Apaczów. "Córki Klanu Jeleni" to lektura, która odkrywa przed nami tę mniej znaną (lecz równie ważną) dziejową kartę północnoamerykańskiego kontynentu.

  Przed nami książkowa podróż w czasie o ponad czterysta lat wstecz. Jest rok 1657. Wschodnie (a w zasadzie: północno-wschodnie) wybrzeże Ameryki Północnej systematyczne kolonizowane jest przez Francuzów i Brytyjczyków, którzy nieuchronnie wbijają się klinem w rdzenne ziemie indiańskich plemion. Indianie ustępują bladym twarzom tocząc między sobą nieustanne walki, prowadzące do dramatycznych wyborów - w tym do wyborów między życiem, a śmiercią. Przed takim wyborem staje plemię Algonkinków, którzy mogą albo dumnie zginąć z rąk Irokezów lub Brytyjczyków, albo też mogą sprzymierzyć się z Francuzami, co oznaczać będzie jednak (prędzej czy później) ich tożsamościową tragedię oraz, tak czy inaczej, odwleczoną w czasie porażkę...

  Książkowe Nowości TaniaKsiąż[Adres usunięty] to zawsze tytuły ciekawe, intrygujące, wychodzące poza dobrze znane schematy. Bardzo często towarzyszy im powiew świeżości, intrygująca zapowiedź czytelniczej przygody, lub też - tak jak w tym przypadku - niesamowita dawka emocji, które nie tylko odwołują się do przeszłości (co ciekawe: także do przeszłości dotyczącej samej autorki), ale stanowią także pewnego rodzaju rozliczenie się z ową przeszłością, co w nieuchronny sposób skłania czytelnika ku zadumie i refleksji. Na takie historie warto się skusić, zapewniają one bowiem nie lada rozrywkę i są szansą na całkiem nowe czytelnicze doznania.

  „Córki Klanu Jeleni” to powieść o kobietach, które doświadczyły przemocy z rąk kolonizatorów. Ich historie zbyt długo pozostawały w zapomnieniu - aż do teraz. Przejmująca historia z XVII wieku oddaje nie tylko sprawiedliwość indiańskim ofiarom europejskiej cywilizacji, ale jest także poruszającym rozliczeniem się z przeszłością własnej rodziny ze strony autorki, której przodkowie należeli do indiańskiego plemienia Algonkinków.

  Akcja „Córek Klanu Jeleni” rozgrywa się w XVII wieku w Nowej Francji, zagrabionym przez kolonizatorów terytorium dzisiejszej Kanady. Marie Miteouamegoukoue jest rdzenną kobietą, uzdrowicielką z Klanu Jeleni. Jej lud szanuje rytm i serce Ziemi, ale w związku z przyjazdem osadników zostaje pozbawiony swoich tradycji i zmuszony jest do przyjęcia obcej, chrześcijańskiej wiary.

  Marie ma obowiązki wobec klanu, który potrzebuje sprzymierzeńca w obronie przed Irokezami i Brytyjczykami. Mimo że wciąż myślami jest przy swoim tragicznie zmarłym mężu, dla dobra ogółu poślubia zielonookiego Francuza Pierre’a. Choć wie, że mężczyzna ją kocha, ona nie odwzajemnia jego uczuć. Wkrótce zachodzi w ciążę i dowiaduje się, że według przepowiedni ich córkę czeka okrutny los. Stara się jednak żyć dalej i pielęgnować zwyczaje Klanu Jeleni. Na tyle, na ile to możliwe...

  Pola manewru Marie nie ma jednak zbyt wielkiego. Nowi panowie jej ziem pragną, w duchu chrześcijańskich idei tamtych czasów, wyplenić rdzenne wierzenia i zwyczaje, a sama Marie (mimo, iż jest żoną Francuza) nie jest niczym więcej, jak pozbawionym de facto prawa głosu obywatelem drugiej kategorii. To samo dotyczy jej dzieci (które, paradoksalnie, mają przecież ojca Francuza - na nieszczęście dla siebie mają one jednak domieszkę w postaci indiańskiej krwi).

  Każda nierówność społeczna prędzej czy później prowadzi do tragedii i nie będzie chyba zaskoczeniem jeśli zdradzę, że to właśnie czeka nas na łamach niniejszej powieści. Jako czytelnicy staniemy się świadkami dramatu, do którego doprowadzi ludzka chciwość, przekonanie o własnej wyższości i nienawiść względem wszystkiego, co obce. I w imię czego? Przynoszenia "dzikusom" światła "cywilizacji"?

  Wszystko to zakrawa na niesamowitą hipokryzję białego człowieka. Niniejsza lektura jest dobrą okazją do zadumy nad tym, co Europejczycy wyczyniali od czasów Kolumba w Nowym Świecie. Dla rdzennej ludności ich przybycie oznaczało wywłaszczenie, choroby, a często także zniszczenie kulturowego dorobku i śmierć. Bilans zysków i strat tego rodzaju "kolonizacji" wydaje się być zatem z punktu widzenia Indian jednoznaczny.

  Nic nie jest jednak tylko czarno-białe. W przypadku opisywanego przez autorkę plemienia Algonkinków wybór między własną tożsamością, a podporządkowaniem się Francuzom właściwie nie istniał - uznanie ich zwierzchności oznaczało co prawda systematyczny zanik tej tożsamości i odroczoną w czasie śmierć, jednak odrzucenie francuskiej protekcji równało się śmierci w zasadzie natychmiastowej (czy to z rąk wrogich Irokezów, czy też kolonizujących kontynent od południa Brytyjczyków). Ten fakt pogłębia tragizm odbioru całej historii, w której - tak się wydaje - to, co dobre i piękne i tak musiało umrzeć. Wybór polegał jedynie na tym, czy ma to nastąpić szybciej, czy też później...

  Książka Danielle Daniel to niesamowite czytelnicze przeżycie i zdecydowanie polecam ją każdemu, komu bliskie są poruszające, ludzkie historie. "Córki Klanu Jeleni" to także dobrze opisany pod względem realiów wycinek historii Ameryki Północnej, której rozdział odnoszący się do XVII wieku wciąż nie jest jakoś szczególnie często przywoływany w szeroko pojętej literaturze (a szkoda: historia XVII-wiecznej kolonizacji północno-wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej oraz los indiańskich plemion z tego obszaru od zawsze są w cieniu opowieści z przełomu XIX i XX wieku dotyczących Dzikiego Zachodu). Nie bez znaczenia pozostaje także osobisty wydźwięk powieści, w której autorka oddaje hołd swoim przodkom.

  Krótko mówiąc: same plusy!

  Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości TaniaK[Adres usunięty]

  Zapraszam raz jeszcze do sekcji Nowości TaniaK[Adres usunięty]

  #bloggujezTK #taniaksiazka #taniaksiazkapl #ksiegarniataniaksiazka #córkiklanujeleni #danielledaniel #cosnapolce #bookreview #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #bookreview #instabooks #instabookspoland

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

 • Zanim wystygnie kawa

  Mała kawiarnia w Tokio pozwala swoim gościom na podróż w czasie. Pod warunkiem, że wrócą, zanim wystygnie kawa. Światowy bestseller. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy. A gdyby móc cofnąć się w czasie? Gdyby choć na chwilę wrócić do przeszłości i spróbować coś wyjaśnić, czemuś zaradzić, spotkać...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 27,61 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 26,49 zł
 • Mężczyzna imieniem Ove

  To powinien być dzień śmierci Ovego. To wreszcie miał być ten cholerny dzień, kiedy Ove w końcu to zrobi. Żeby znów z nią być. Bo ma już wszystkiego dość. Dużo w życiu przeszedł, a teraz musi funkcjonować w świecie, który nie rozumie jego żelaznych zasad i istoty rutyny, świecie pełnym fircyków,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 32,73 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,81 zł
 • Cudowne lata

  Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 54,90 zł 41,85 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
 • O kocie, który ratował książki

  Ponad milion sprzedanych egzemplarzy! Międzynarodowy bestseller! Dla wszystkich, którzy kochają książki i nie chcą, żeby zniknęły Antykwariat Natsuki to miejsce niezwykłe. Miłośnicy czytania znajdą tu książki z duszą i spokój do lektury. Gdy nieoczekiwanie właściciel przybytku umiera, księgarnię...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,99 zł 36,89 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 35,39 zł
 • Fotograf utraconych wspomnień

  Witajcie w zaświatach! Jak tam jest? Może właśnie tak? Gdzieś między światami znajduje się studio fotograficzne, do którego ludzie trafiają po śmierci. Zanim jednak odejdą w dalszą drogę, czeka ich ostatnie zadanie. Otrzymują stos zdjęć, po jednym z każdego dnia życia, i z nich muszą wybrać po...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,79 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,04 zł
 • Gdzie śpiewają raki

  Jak długo zdołasz chronić swoje serce? Pogłoski o Dziewczynie z Bagien latami krążyły po Barkley Cove, sennym miasteczku u wybrzeży Karoliny Północnej. Dlatego pod koniec 1969 roku, gdy na mokradłach znaleziono ciało przystojnego Chasea Andrewsa, miejscowi zwrócili się przeciwko Kyi Clark, zwanej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 33,71 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,25 zł
 • Na Zachodzie bez zmian. Wydanie filmowe

  Ekranizacja powieści Remarque’a w reżyserii Edwarda Bergera to niemiecki kandydat do Oskara. Film dostępny na platformie NETFLIX. Jedno z najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku w przekładzie Ryszarda Wojnakowskiego! Powieść "Na Zachodzie bez zmian" należy do najgłośniejszych dzieł literatury XX...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 34,90 zł 23,59 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,22 zł
 • Ognisty medalion

  Kontynuacja bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy. Odkryj tajemnicę Ognistego Medalionu, relikwii, która naznaczyła bieg historii! Madryt, XXI wiek. Ana García-Brest, historyczka sztuki, otrzymuje wiadomość od Martina Lohsego, mężczyzny, którego poznała w trakcie poszukiwania obrazu Astrolog...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 54,90 zł 36,96 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 34,92 zł
 • Afgańska perła

  Nowe wydanie poruszającej powieści Nadii Hashimi, która została okrzyknięta  najlepszym debiutem 2014 roku. „Afgańska perła” przedstawia historię wyjątkową, łączącą „smaki” kulturowe oraz głęboką emocjonalność charakterystyczną dla dzieł takich twórców jak Khaled Hosseini, Jhumpa Lahiri czy Lisa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 27,45 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 15,00 zł
 • Ptaki i inne opowiadania

  Nie potrafił powiedzieć, jak długo walczył z nimi w ciemnościach, lecz w końcu łopot skrzydeł wokół niego osłabł, a potem całkiem ucichł… Daphne du Maurier, "Ptaki” Sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. Opowiadanie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 49,90 zł 38,09 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 37,92 zł
 • Wrony

  Bestseller z Czech! Kameralna opowieść o świetle i mroku. Dwunastoletnia Basia, jej starsza siostra Kasia oraz rodzice tworzą na pozór typową i szczęśliwą rodzinę. Jednak pod powłoką tak zwanej normalności skrywają się wzajemne pretensje, problemy i brak zrozumienia. Dojrzewająca Basia odkrywa w...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,90 zł 28,50 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,77 zł
 • Zatracenie

  Powieść Zatracenie (1948) to ostatni ukończony utwór Osamu Dazaia, wydany pośmiertnie. Bohaterem jest Yozo, od dziecka wrażliwy i utalentowany plastycznie syn bogatego właściciela ziemskiego. W osamotnieniu przeżywa chorobliwy lęk przed ludźmi. Czuje się zagubiony w świecie, w którym trudno...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 24,46 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 20,71 zł
Najczęściej kupowane razem
 • Kabalista

  TYM RAZEM BEHAWIORYSTA BĘDZIE MUSIAŁ ZMIERZYĆ SIĘ Z NAJGORSZYM KOSZMAREM Półtora roku po tym, jak Małgorzata Rosa wyjechała do Warszawy, szefostwo stacji telewizyjnej chce, by dziennikarka wróciła do rodzinnego miasta. Ma przygotować materiał na temat ofiary gwałtu, której opolska prokuratura...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 34,08 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,84 zł
 • Cieszę się, że moja mama umarła

  Światowa sensacja i popkulturowy fenomen - debiut Jennette McCurdy ("ICarly", "Sam i Cat"). To książka, o której mówią całe Stany Zjednoczone. Poruszające wspomnienia jednej z najsłynniejszych dziecięcych aktorek amerykańskich i pełen emocji zapis zmagań dziecka, które wbrew własnej woli zostało...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 45,00 zł 29,37 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,24 zł
 • Dom po drugiej stronie jeziora

  Riley Sager, autor bestsellerowych powieści „Tylko przetrwaj noc” i „Zamknij wszystkie drzwi”, wraca ze swoim najbardziej zaskakującym jak dotąd thrillerem. Casey Fletcher, niedawno owdowiała aktorka, aby uciec przed dziennikarzami, wyjeżdża do domu rodzinnego nad jeziorem w stanie Vermont, licząc...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 27,84 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,19 zł
 • Sroka

  Marisa i Jake to para niemal idealna. Do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Ze względu na przejściowe problemy finansowe postanawiają wynająć pokój w swoim domu i cierpliwie czekać na powiększenie rodziny. Wtedy w ich życie wkracza Kate. Marisa uważa, że relacja lokatorki z Jakiem zaczyna...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 31,84 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 31,85 zł
 • Tajemna historia

  Richard Papen rozpoczyna naukę w ekskluzywnym college’u w Nowej Anglii. Dołącza do grupy inteligentnych, ekscentrycznych studentów filologii klasycznej, którzy pod wodzą charyzmatycznego wykładowcy odkrywają sposób myślenia i życia niemający nic wspólnego z monotonną egzystencją ich rówieśników....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 65,00 zł 48,74 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 46,02 zł
 • LEGO Creator Potężne dinozaury 31058

  Ten zestaw da ci mnóstwo świetnej zabawy! Znajdziesz w nim T-Rexa z ruchomymi łapami i głową, wielkimi szponami oraz otwierającą się paszczą uzbrojoną w spiczaste zęby. Dinozaur jest koloru ciemnej zieleni i beżu i ma jasnopomarańczowe oczy. W zestawie znajdziesz też resztki ofiary dinozaura w...
  Ocena: 0/5
  Klocki
  69,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 59,54 zł
 • Panta Plast Zakładki indeksujące 45x8mm 20K. 83504

  Zakładki indeksujące w 8 kolorach. Idealnie nadają się np. do zaznaczania ważnych notatek lub stron w dokumentach
  Ocena: 0/5
  Artykuł papierniczy
  Cena detaliczna 7,77 zł 6,60 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 5,26 zł
 • Herlitz Papier kolorowy A4 10 kartek

  Zeszyt papierów kolorowych, jednostronny gładki, 10 kolorów.
  Ocena: 0/5
  Artykuł papierniczy
  Cena detaliczna 6,68 zł 6,61 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 4,38 zł
 • Podróż Ekspresem Odkrywcy

  Witaj na pokładzie Ekspresu Odkrywcy! Za chwilę wybierzesz się w niezwykłą podróż do przeszłości, gdzie na rozwiązanie czeka nie lada łamigłówka... Pomóż załodze Ekspresu Odkrywcy rozszyfrować zagadki i wyjaśnić, co się stało z zaginionym profesorem. Dowiedz się, co skrywa ponad 50 okienek i...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. twarda
  Cena detaliczna 34,99 zł 25,89 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,89 zł
 • Komedia dell`arte. Książka do pisania 171 kartek

  Książka do pisania poświęcona fascynującej, niesłusznie zapomnianej formie teatralnej komedii ludowej. Cytaty odnoszące się do jej teorii i praktyki, oraz fragmenty dramatów Moliera i Carlo Goldoniego w wyborze prof. Tadeusza Nyczka. Teksty wzbogacają ilustracje przedstawiające klasyczne typy...
  Ocena: 0/5
  Artykuł papierniczy
  Cena detaliczna 44,00 zł 30,60 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,90 zł
 • Nie zaczęło się od ciebie

  Depresja, zaburzenia lękowe, chroniczny ból czy obsesje nie zawsze muszą być efektem wydarzeń, których doświadczyliśmy osobiście. Ich korzenie czasem sięgają czasu naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Badania dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 39,99 zł 26,57 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,48 zł
 • Kołysanka dla czarownicy. Wilcza Jagoda. Tom 1

  Jagoda, specjalistka od klątw, przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą, ma trzy problemy. Młodą czarownicę, chcącą zostać jej uczennicą, krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz klątwę, która, choć rzucona przed laty, może mocno namieszać w życiu wiedźmy. Jagoda musi odkryć, jakie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Cena detaliczna 42,99 zł 29,93 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 25,00 zł
Wybrane bestsellery
Babel, czyli o konieczności przemocy 5/5 Cena detaliczna 99,90 zł 73,43 zł Do koszyka dodaj do schowka

Babel, czyli o konieczności przemocy

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Ta książka nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Robin, osierocony...
najniższa cena z 30 dni: 72,53 zł
Drażliwe tematy 0/5 Cena detaliczna 49,00 zł 34,93 zł Do koszyka dodaj do schowka

Drażliwe tematy

Nowy zbiór opowiadań autora Amerykańskich bogów i Nigdziebądź. Gaiman, autor wszechstronny, wyrafinowany i niezrównanie twórczy, czaruje nas swoją literacką alchemią i przenosi daleko w nieznaną krainę, gdzie fantazja staje się rzeczywistością, a codzienność płonie własnym blaskiem. Drażliwe...
najniższa cena z 30 dni: 34,35 zł
LOL Surprise Tweens Doll - Gracie Skates Mga Entertainment 0/5 Cena detaliczna 94,98 zł 85,48 zł Do koszyka dodaj do schowka

LOL Surprise Tweens Doll - Gracie Skates Mga Entertainment

LOL Surprise Tweens Doll - Gracie Skates. Poznaj nowy rozmiar lalki LOL Surprise, który mieści się pomiędzy małymi lalkami LOL a dużymi lalkami modowymi OMG. Zestaw składa się z jednej ślicznej laleczki Gracie Skates, 15 niespodzianek oraz wielofunkcyjnego opakowania. Laleczka odznacza się uroczą...
najniższa cena z 30 dni: 94,97 zł
Następca tronu. Opowieść z Elfhame. Tom 1 0/5 Cena detaliczna 52,90 zł 33,13 zł Do koszyka dodaj do schowka

Następca tronu. Opowieść z Elfhame. Tom 1

Zbiegła królowa. Niechętny książę. I zadanie, które może zniszczyć ich oboje. Pierwszy tom nowej, mrocznej i urzekającej dylogii od Holly Black. Od wydarzeń opisanych przez Holly Black w bestsellerowej trylogii Okrutny książę – Zły król – Królowa niczego upłynęło osiem lat. W Elfhame miłościwie...
najniższa cena z 30 dni: 43,70 zł
Promotor. Symfonia zmysłów. Tom 1 4/5 Cena detaliczna 47,90 zł 26,35 zł Do koszyka dodaj do schowka

Promotor. Symfonia zmysłów. Tom 1

On poruszył w niej strunę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Stella Adano jest studentką elitarnej uczelni muzycznej Accademia Nazionale di Santa Cecilia. Ma niezwykły talent do gry na wiolonczeli. Kiedy jednak na jej drodze staje ekscentryczny profesor Cesare Elaclaire, okazuje się, że...
najniższa cena z 30 dni: 26,84 zł
Cudowne lata 5/5 Cena detaliczna 54,90 zł 41,85 zł Do koszyka dodaj do schowka

Cudowne lata

Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu "Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego "Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów...
najniższa cena z 30 dni: 38,88 zł
Do trzech razy Natalie. Natalii 5. Tom 3 0/5 Cena detaliczna 43,00 zł 28,83 zł Do koszyka dodaj do schowka

Do trzech razy Natalie. Natalii 5. Tom 3

Natalie powracają, by uciec w wielkim stylu... W Międzyzdrojach, uroczej nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, gdzie zazwyczaj najgorszą plagą są kieszonkowcy, zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Nikt nie wie, kim była ofiara morderstwa. W tym samym czasie ktoś włamuje się do pustego pokoju...
najniższa cena z 30 dni: 28,37 zł
Wyrwa 0/5 Cena detaliczna 44,90 zł 29,85 zł Do koszyka dodaj do schowka

Wyrwa

Wraz z nowym wydaniem powieści do kin trafia produkcja Canal+ Original z Tomaszem Kotem, Karoliną Gruszką i Grzegorzem Damięckim w reżyserii nominowanego do Oscara Bartosza Konopki, twórcy m.in. seriali W głębi lasu i Skazana. Kiedy Maciej dowiaduje się, że jego żona Janina zginęła w wypadku...
najniższa cena z 30 dni: 29,08 zł
Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem 5/5 Cena detaliczna 42,90 zł 25,74 zł Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem

Życie nastolatka czasami jest nie do zniesienia. Wszystko gwałtownie się zmienia. Masz poczucie, że nikt cię nie rozumie i wszyscy, poza grupką znajomych, patrzą na ciebie jak na przybysza z obcej planety.A do tego w szkole i w domu musisz się mierzyć z niekończącą się listą zarzutów i oczekiwań...
najniższa cena z 30 dni: 25,49 zł
Pokot 5/5 Cena detaliczna 46,90 zł 27,30 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pokot

Najnowszy thriller od autora takich bestsellerów jak „Łowca”, „Zwierz” czy „Dom” ! Duet Sikora Bielecki powraca! We Wrocławiu grasuje kolejny seryjny zabójca. Tym razem za cel bierze dzieci. Śledczy starają się złapać sprawcę, zanim w mieście wybuchnie panika, a media znów znajdą pożywkę. Dla...
najniższa cena z 30 dni: 25,90 zł
Następczyni. Rywalki. Tom 4 0/5 Cena detaliczna 44,90 zł 27,26 zł Do koszyka dodaj do schowka

Następczyni. Rywalki. Tom 4

Kolejne Eliminacje nadchodzą! Od ostatnich Eliminacji minęło dwadzieścia lat. Nadszedł wreszcie czas, aby swojego przyszłego męża wybrała młodziutka Eadlyn. Księżniczka jednak nie liczy wcale na miłosne uniesienia czy bajkową historię, która przed laty przytrafiła się jej rodzicom - Americe Singer...
najniższa cena z 30 dni: 26,81 zł
Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1 5/5 Cena detaliczna 45,90 zł 29,57 zł Do koszyka dodaj do schowka

Sekrety kobiecych dusz. Saga krynicka. Tom 1

Przyjaźń, miłość, pilnie strzeżone tajemnice i krzywdy, za które trzeba zapłacić W pozornie spokojnym uzdrowisku krzyżują się losy kuracjuszy, przyjezdnych i mieszkańców. Jest rok 1894. Aurelia mieszka wraz z teściami w zamożnej posiadłości w Krynicy. Po tragicznej śmierci męża obawia się o swoją...
najniższa cena z 30 dni: 29,39 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula