Celibat opowieści o miłości i pożądaniu

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
296
Rok wydania
2017
Nasza cena: 24,92 zł 39,99 zł Taniej o: 38%

Marcin Wójcik podejmuje się bardzo kontrowersyjnego tematu, a mianowicie celibatu księży. Wszystkie swoje reportaże spisał w książce "Celibat".

Celibat praktykowany przez kapłanów to życie we wstrzemięźliwości seksualnej, a co za tym idzie bez żony i dzieci. Celibat został usankcjonowany prawnie w XI wieku w czasach Grzegorza XVII w ramach tak zwanej reformy gregoriańskiej. Zgodnie, z którą małżeństwa zawierane przez księży były uznawane za nieważne. Celibat za obowiązujące w kościele prawo uznał Papież Innocenty III. W praktyce bywało różnie. Ostatecznie w 1917 roku celibat był obowiązkowy, gdy wprowadzono nowy Kodeks Kanoniczny.

Autor w swoich reportażach opowiada historie skrywane głęboko za murami Kościołów, Plebanii, Seminariów. Mocna i kontrowersyjna książka o tym, jak łamie się przykazanie celibatu przez księży, od uprawiania seksu z kobietami poprzez próby molestowania. Kuria najczęściej takie sprawy zamiata pod dywan, chroniąc sprawców, a karząc tym samym ofiary przemocy seksualnej. Bo księża to nikt inny jak zwykli ludzie, którzy odczuwają głód, pragnienie, zmęczenie i popęd seksualny. Celibat to problem, który jest przyczyną tego, że kościół psuje się od środka, to patologia wynikająca z hierarchicznego systemu. Problem, który nie znika, a w przypadku seksualnych nadużyć ujawnia się ze zdwojoną siłą.

Marcin Wójcik - Urodził się w 1981 roku w Rabce-Zdroju. Pracuje w "Dużym Formacie" - magazynie reporterskim "Gazety Wyborczej". Autor książki "W rodzinie ojca mego".
Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Polacy uwielbiają dyskutować, jednym z takich stałych tematów jest celibat. Na ten temat schodzi się przy okazji najróżniejszych dyskusji. Czasami kobiety dyskutują na ten temat pod wpływem przystojnego księdza, inni przy okazji kazania w którym proboszcz mówi jak żyć, a czasami schodzi na to bez okazji. Rzadko widzicie u mnie reportaże, właściwie ciężko mi zawsze odpowiedzieć dlaczego. Ta książka trochę mi to rozjaśniła. Inaczej czyta się fikcję literacką, a inaczej książkę bazującą na prawdziwych historiach. Wychowano mnie w wierze katolickiej, mam wielu znajomych księży i też wielokrotnie zabierałam głos w dyskusji o celibacie. Gdy tylko zobaczyłam, że wśród nowości pojawiła się książka: Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu, oczy zapaliły mi się jak latarnie. Trochę się bałam, czy gdy w domu odpakują książkę, nie wrócą czasy stosów. Jednak Agroa, widaomo, są grona w których za trzymanie w rękach publikacji z tego wydawnictwa można oberwać. Chociaż jestem tchórzem, to lubię balansować na krawędzi i uznałam, że trzeba wiedzę czerpać z innych źródeł. Owoc z drzewa poznania został zerwany.

  Pamiętam zajęcia z prawa kanonicznego i rozróżnienie, celibat to zakaz stałych związków, natomiast zakonnicy ślubują czystość. Później przyjaciółka mi tłumaczyła, że lepiej na poważnie zakochać się w zakonniku, bo ich wiążą jeno śluby, zaś kapłaństwo jest sakramentem. Przeciwnicy celibatu podnoszą zarzut, że w Piśmie Świętym nie ma mowy o nakazie celibatu. Jezu nie nakazał bezżeństwa apostołom, powołuje Piotra, który ma teściową, więc kiedyś żona jakaś się tam przewinęła. Apostołowie w listach nakazują kapłanom, by prowadzili przykładne życie rodzinne. Pierwsi papieże mieli żony, do średniowiecza kapłani mieli rodziny. Później uznano, że rozdrobnienie majątków kościelnych, w obliczu sporu o inwestyturę i budowaniu partykularnych potęg najlepiej zwalczy się właśnie celibatem, bo księża zamiast o majorem Dei gloriam troszczyli się o schedę dla rodziny. I tak celibat trwa do dziś, chociaż w kościele prawosławnym ksiądz może mieć żonę, tyle że kariery nie zrobi jak będąc batiuszką owdowieje, bądź się rozwiedzie to już drugi raz na kobiercu nie staje. Ma się ożenić przed święceniami. Nie oszukujmy się, dyskusje o celibacie wybuchają, gdy media zwęszą skandal, gdy jest na tapecie pedofilia, homoseksualizm – tutaj jest zwykle bolesne rozdwojenie bo jednak Kościół powinien oberwać, ale przecież homoseksualizm potępiają tylko zacofani katolicy(mam wrażenie że tak wygląda). Marcin Wójcik dba bardzo, aby nie narazić się na zarzuty; że jak Agora to hejt na Kościół, mamy bibliografię, niezbyt bujną, ale jednak to prawdziwe historie. W większości osób, które chcą być anonimowe. Cóż, w żadnej firmie nie dostaje się premii za krytykę. Mamy wypowiedzi z różnych stron, aprobujące celibat, krytykujące, pokazujące problemy z celibatu wynikające, jak i przykład tego, że żona nie zawsze rozwiązuje problem.

  Wiele mówi się o nieludzkości, okrucieństwie celibatu. Ostatnio tak sporo nad tym myślałam i doszłam do wniosku, że każda praca wymaga wyrzeczeń, wielkość tych wyrzeczeń zależy od naszych upodobań, charakteru, zawsze jest świadomym wyborem, wybór zawsze można zmienić, wycofać się z niego. Na tym polega dorosłość, na tym, że musimy zmierzyć się z konsekwencjami tego, co kiedyś nas pociągało. Tak jak z kacem, dorosły człowiek, który zabalował wiedząc, że trzeba iść jutro do pracy, wstaje i osiem godzin cierpi, a nie bierze l4. Koleżanka stwierdziła, że trzeba mieć jaja, żeby zrzucić sutannę, z jednej strony tak, historie w tej książce pokazują, że nie jest łatwo, wymaga to odwagi, a jednak dla wierzącego człowieka nie powinno być tak jednoznaczne. Ksiądz stając się księdzem, ślubuje Kościołowi, tak jak mąż ślubuje żonie, a pochwał w stronę męża który ochoczo porzuca żonę i biegnie za nową panią, tak łatwo nie pochwalamy. Wiem piszę chaotycznie i niejednoznacznie, ale taka jest ta książka. Ona bulwersuje, wkurza, zasmuca, każe pomyśleć. Wiem, że najłatwiej powiedzieć, że księża to banda zboczeńców, Marcin Wójcik nie idzie na łatwiznę, pisze mocny reportaż składający się z różnych stopni cienia, jest miłość, jest pożądanie, trauma, homoseksualizm, błędne wybory. Jest miłość i nieczułość, delikatność i nienawiść, wiele stron tego samego zagadnienia, a pewnie można byłoby o tym napisać kolejne opasłe tomy. I chociaż pisze się o celibacie z doktrynalnego punktu widzenia, to ten ludzki, zwyczajny kładzie na łopatki.

  Polecam, trzeba odkładać na chwilę i zbierać się jak po ciosie w żołądek. Moim zdaniem takie książki powinny być polecane. Ja już kilku osobom obiecałam!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  3 z 5 osób uznało recenzję za przydatną

  Książkę kupiłam zainspirowana dyskusją ogólnokrajową po filmie "Kler". Temat jest ciekawy, znam paru księży jeszcze od czasów młodości, pamiętam jak kolega, który został klerykiem opowiadał jak się tam żyje, ale zawsze myślałam, że jednak księża mają na tyle silne pragnienie wytrwania w celibacie i determinację, wiarę, która im pozwala trwać. Książka opisuje relacje rzeczywistych osób i okazuje się, że ten świat jest inny. Wiele opowiadań było dla mnie szokiem. Zakładam, że autor nie opisuje historii pokazujących normalność, czy standard, bo to nie byłoby ciekawe. Jak coś jest normalne, to nie ma newsa, tak to działa. Ale jednak trzeba uczciwie założyć, że to, o czym pisze Marcin Wójcik to nie są bajki o żelaznym wilku, tylko życie. Księża to normalni mężczyźni, mają uczucia, pragnienia. Celibat nakłada na nich ograniczenia, których zapewne nie są do końca świadomi decydując się na ścieżkę kapłaństwa. W całej dyskusji wokół tego tematu nie dostrzegamy chyba tego, że decyzję podejmują młodzi ludzie, którzy z czasem dopiero zaczynają rozumieć, że ich wybór może ich przerastać. Człowiek z wiekiem zmienia swoje potrzeby, inaczej patrzy na świat, zwyczajnie potrzebuje ciepła i bliskości innego człowieka. I o tym chyba w gruncie rzeczy jest ta książka.

  Z tych dość chaotycznych opowiadań napisanych różnym stylem, zapewne celowo, wyłania się dla mnie jedna smutna refleksja: Kościół Katolicki trwając przy koncepcji celibatu traci na pewno wielu dobrych kapłanów, którzy mając powołanie do kapłaństwa nie mają powołania do samotności. Głupie i smutne.

  Książkę warto, nawet trzeba przeczytać, zanim, przy kolejnej krajowej dyskusji o księżach grzesznikach, rzuci się kamieniem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka pokazuje jedynie skrawek tego co się dzieje na plebaniach i nie tylko.

  Daje dużo do myślenia w moim mniemaniu.

  Warto przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  W książce przeczytamy historie księży, którym nie udało się wytrwać w tytułowym celibacie. Historie poznamy nie tylko z perspektywy samych księży ale również kobiet, które kochali, ich matek, wnuków. Zobaczymy jak wygląda nauka w seminarium duchownym. Jakich reguł należy przestrzegać aby nie zostać wyrzuconym, a jak się dowiemy w trakcie czytania jest ich naprawdę dużo.

  .

  Ten reportaż jest pozycją bardzo kontrowersyjną. Na szczęście autor nie ocenia, nie piętnuje, nie wydaje wyroków. Nie jest to naukowa rozprawa o celibacie. Ta książka przedstawia celibat od strony praktycznej. W trakcie czytania można się zastanawiać nad sensem celibatu - czy jest potrzebny, czy może lepiej żeby został zniesiony. Jaki wpływ na wiarę ludzi miałoby jego zniesienie? Ja po lekturze tej książki mam mieszane uczucia. Z jednej strony wiem, że te takie historie się zdarzają, zwłaszcza, że jedna z opisanych historii wydarzyła się w pobliskiej parafii. Z drugiej strony nie możemy generalizować - nie można powiedzieć, że te historie odzwierciedlają zachowanie wszystkich duchownych. Takie stwierdzenie dla wielu księży byłoby krzywdzące.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka napisana w bardzo ciekawy i wciągający sposób. Porusza temat dzisiaj bardzo aktualny, szokuje, zaskakuje i edukuje. Serdecznie polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Celibat. Aspekty pedagogiczne i duchowe 0/5 Nasza cena:
30,26 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Celibat. Aspekty pedagogiczne i duchowe

Książka Celibat. Aspekty pedagogiczne i duchowe jest owocem bezpośrednich rozmów Józefa Augustyna SJ z alumnami i księżmi. Autor nie unika w niej rozważań na tematy trudne. W podejściu do problemu odwołuje się zarówno do nauczania Stolicy Apostolskiej, jak również do aktualnej sytuacji...
W rodzinie ojca mego 0/5 Nasza cena:
21,06 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W rodzinie ojca mego

W rodzinie ojca mego to zbiór reportaży o zwartych szeregach środowisk kościelnych, które same nazywają siebie Rodziną Radia Maryja. Autor, były dziennikarz ,,Gościa Niedzielnego", próbuje zmierzyć się z fenomenem toruńskiego imperium medialnego skupiającego kilkanaście milionów zaangażowanych...
eBook Miasto - region - tożsamość geografii pdf 0/5 Nasza cena:
21,26 zł 23,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Miasto - region - tożsamość geografii pdf

Zebrane w tym tomie artykuły stanowią mały, choć reprezentatywny fragment rozległych zainteresowań naukowych Profesora Andrzeja Suliborskiego. Publikację podzielono na trzy części, które odzwierciedlają główne pola badań prowadzonych przez Profesora: problematyka geografii miasta (osadnictwa),...
Geografia dla maturzysty 3. Geografia Polski. Zeszyt ćwiczeń. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne 0/5 Nasza cena:
30,94 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia dla maturzysty 3. Geografia Polski. Zeszyt ćwiczeń. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadgimnazjalne

Zeszyt ćwiczeń „Geografia dla maturzysty” umożliwia rozwinięcie kluczowych umiejętności geograficznych, takich jak analiza i interpretacja map czy praca z tekstem źródłowym.  Ponadto: Pozwala na  kształcenie umiejętności analizy różnorodnych materiałów źródłowych, takich jak fotografie, ilustracje...
eBook W rodzinie ojca mego mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook W rodzinie ojca mego mobi epub

W rodzinie ojca mego to zbiór reportaży o zwartych szeregach środowisk kościelnych, które same nazywają siebie Rodziną Radia Maryja. Autor, były dziennikarz „Gościa Niedzielnego”, próbuje zmierzyć się z fenomenem toruńskiego imperium medialnego skupiającego kilkanaście milionów zaangażowanych...
Geografia dla maturzysty. Geografia Polski. Podręcznik. Część 3. Zakres rozszerzony 0/5 Nasza cena:
47,05 zł 48,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Geografia dla maturzysty. Geografia Polski. Podręcznik. Część 3. Zakres rozszerzony

Podręcznik Geografia dla maturzysty umożliwia kształcenie kluczowych umiejętności sprawdzanych na maturze.  Ponadto: Pomaga zrozumieć najważniejsze treści dotyczące geografii Polski dzięki czytelnym mapom i schematom, atrakcyjnym fotografiom oraz licznym diagramom.. Umożliwia kształcenie...
Czas na geografię. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne 0/5 Nasza cena:
40,64 zł 41,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czas na geografię. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadgimnazjalne

Podręcznik zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Duża liczba przydatnych map, tekstów źródłowych oraz danych statystycznych w formie tabel i wykresów umożliwia kształcenie najważniejszych umiejętności z geografii. Element Studium przypadku poszerza wiedzę z danego...
eBook Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,62 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Ani Mru-Mru. O dwóch takich, co było ich trzech mobi epub

TEGO NUMERU NIE ZNACIE! Marcin Wójcik Zawieszony na studiach za podrobienie podpisu. Zagrał kiedyś w teatrze rolę pół człowieka - pół pompki. Michał Wójcik Nie lubi szpitali, bo za dużo razy w nich przebywał. Lubi za to tatuaże. A poza tym wcale nie ma na imię Michał. Waldemar Wilkołek Musi się...
Skandynawia HALAL. Islam w krainie białych nocy 5/5 Nasza cena:
28,22 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skandynawia HALAL. Islam w krainie białych nocy

Feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT, drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu, która awansowała do szwedzkiej ekstraklasy. Twarz islamu w Skandynawii jest wielowymiarowa i nieoczywista. To też problem "zabójstw honorowych", działalności salafitów, wyobcowania niektórych...
Auroville. Miasto z marzeń 5/5 Nasza cena:
34,01 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Auroville. Miasto z marzeń

Miejsce akcji (dosłownie): Auroville. Miasto w Indiach w stanie Tamilnadu, 145 kilometrów na południe od Chennai, 10 kilometrów na północ od dawnej francuskiej kolonii Pondicherry, 5 kilometrów na zachód od Zatoki Bengalskiej. Miejsce akcji (dosłownie i metaforycznie): Miasto, w którym można się...
1968 Czasy nadchodzą nowe 0/5 Nasza cena:
28,04 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

1968 Czasy nadchodzą nowe

CENIONA REPORTERSKA PARA O PRZEŁOMOWYM ROKU ’68 W POLSCE I NA ŚWIECIE Wielka reporterska opowieść o kluczowych wydarzeniach 1968 roku pary czołowych polskich reporterów, Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza. Dziesięć reporterskich historii opowiedzianych z perspektywy ludzi, na których życiu...
Zwierzyniec 5/5 Nasza cena:
25,48 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwierzyniec

O tym, że profesor Jerzy Bralczyk jest specjalistą od słów, wszyscy dobrze wiemy, ale fakt, że ma też wiele do powiedzenia na temat zwierząt, będzie dla większości czytelników niespodzianką. Jego najnowsza książka to zbiór kilkudziesięciu felietonów poświęconych przeróżnych gatunkom zwierząt...
Wybrane bestsellery
Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty

Niegrzeczni chłopcy dają najlepsze prezenty – świąteczna opowieść ostra jak imbir, słodka jak miód i ekscytująca jak niespodziewany prezent! Ginger najbardziej kocha święta. Co roku angażuje się w ich przygotowania, jakby od tego zależały losy świata. Wszystko powinno być piękne, pachnące...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
38,98 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
23,79 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Odejdziesz ze mną? 0/5 Nasza cena:
32,87 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odejdziesz ze mną?

Finał bestsellerowej kryminalnej serii o duecie, w którym aż iskrzy. – Słyszałaś o seryjnym zabójcy ze Szczecina? – spytał Krystian. – Media nazwały go Krwawym Jastrzębiem. – Śledziłam sprawę. Pięć ofiar, dwie kobiety i trzech mężczyzn. Złapany, skazany na dożywocie, nawet nie apelował. – Od...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,02 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Repetytorium maturzysty 2021. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony 5/5 Nasza cena:
17,88 zł 29,80 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Repetytorium maturzysty 2021. Język polski. Poziom podstawowy i rozszerzony

Repetytorium Maturzysty język polski Wydawnictwa GREG jest książką wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom maturzystów - zawiera całość materiału potrzebnego do przygotowania się do matury w jej aktualnej formule. Całość jest zgodna z obowiązującą podstawą programową (matura 2021) i zawiera materiał...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
25,59 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5 0/5 Nasza cena:
41,56 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przypływy nocy. Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych. Tom 5

Po dziesięcioleciach wojny plemiona Tiste Edur zjednoczyły się wreszcie pod nieubłaganą władzą króla czarnoksiężnika Hirothów. Ale za pokój trzeba było zapłacić straszliwą cenę – pakt zawarty z tajemniczą mocą, której motywy są w najlepszym razie podejrzane, a w najgorszym śmiertelnie groźne. Na...
Rzeźniczka z Małej Birmy 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rzeźniczka z Małej Birmy

Piąta część serii z policjantem Gunnarem Barbarottim z miasta Kymlinge. Inspektor Gunnar Barbarotti po dłuższej przerwie wraca do pracy w policji. Dostaje do zbadania dawno zakończone śledztwo. Sprawa okazuje się dużo bardziej zawikłana, niż sądził z początku. Jeśli Ellen Bjarnebo jest niewinna i...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Dom marionetek 5/5 Nasza cena:
25,59 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom marionetek

Czy zemsta jest słodsza od wybaczenia? Gdy najbliższa osoba rani, można wybrać zemstę lub odpuścić. Co przyniesie upragnioną wolność? Joanna, po zdradzie partnera i zakończeniu trudnego związku, postanawia wyjechać. Praca w luksusowym domu z bajecznym ogrodem i opieka nad rezolutną pięciolatką...
Metro 0/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Metro

Wybuchowa mieszanka tajemnicy z przeszłości i politycznej korupcji Nowy thriller autora powieści: Zabawka i Lockdown Podczas otwarcia budowy trzeciej linii warszawskiego metra dochodzi do serii eksplozji. Zapada się strop tunelu, a gruzy grzebią pasażerów. Ci, którym udało się przeżyć, robią...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula