Zrozumieć Japonię

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
426
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 36,90 zł
Audiobooki mp3
za 31,49 zł
Nasza cena: 29,64 zł 49,99 zł Taniej o: 41%

Zanurz się w książce "Zrozumieć Japonię" Doroty Ugorowskiej i poznaj prawdziwe oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni. Zapomnij o stereotypach, aby odkryć nową perspektywę.

Japonia jest wyjątkowym i specyficznym krajem, który większość ludzi kojarzy głównie z sake i mangą. Powiela się stereotypy o sztywnych Japończykach, a także mówi o nietypowych tradycjach, dziwnych zachowaniach i unikalnej kulturze. Wiele z tych rzeczy jest z prawdą lub jej częścią. To jednak bardzo ogólne określenie niezwykłego kraju i jego mieszkańców.

Japonia charakteryzuje się oryginalną kulturą, trudną do zrozumienia. Japończycy znacząco różnią się nie tylko od mieszkańców Ameryki czy Europy, ale również od innych krajów Azji. W fascynujący sposób łączą tradycję z nowoczesną technologią, w której skutecznie przodują.

Panująca tam hierarchia i zachowania wydają się abstrakcyjne, często nie do przyjęcia w Polsce. Jednocześnie Japończycy są ludźmi, którzy ponad wszystko cenią sobie honor i szacunek do drugiego człowieka, co na pierwszy rzut oka może stać w sprzeczności z ich zachowaniami. Książka "Zrozumieć Japonię" w znakomity sposób odkrywa sekrety Dalekiego Wschodu i mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dorota Ugorowska stworzyła znakomitą publikację, która rzuca nowe światło na egzotyczny kraj, znany wielu osobom jedynie z opowieści. Pozycja "Zrozumieć Japonię" pomaga zerwać ze stereotypami i poznać prawdziwe oblicze Japończyków, a także rozpala chęć odwiedzenia tego niepowtarzalnego kraju o pięknych, choć czasem irracjonalnych tradycjach.


O autorce

Dorota Ugorowska - jest absolwentką Wydziału Historii UW, po ukończeniu studiów pracowała jako redaktor w Wydawnictwie "Książka i Wiedza". W latach 90. wyjechała wraz z rodziną do Kraju Wschodzącego Słońca. Planowany dwuletni pobyt zamienił się w długotrwałą przygodę życia. W Japonii zajmowała się nauczaniem języka angielskiego, współpracowała jako konsultantka i tłumaczka w telewizji NHK przy emisji filmów polskich i programów o Polsce. Dużo czasu poświęcała podróżowaniu po kraju samurajów i krajach Azji Wschodniej. Obecnie wciąż żyje na pograniczu dwóch światów, nieustannie przemierzając trasę Warszawa - Tokio.

Recenzje książki Zrozumieć Japonię (5)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Od kiedy tylko pamiętam, zawsze byłem zainteresowany zagranicznymi państwami i dalekimi podróżami. Przede wszystkim wynikało to z faktu różnic w kulturze, sztuce, tradycjach, które mogą bardzo się od siebie różnić zarówno w przypadku sąsiadujących ze sobą krajów, jak i tych, które są od siebie oddalone o tysiące kilometrów. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć Japonię i to właśnie na niej skupia się najnowsza pozycja od wydawnictwa Novae Res.

  Zrozumieć Japonię to książka autorstwa Doroty Ugorowskiej, redaktorki, tłumaczki, nauczycielki, która wiele lat spędziła na pograniczu Kraju Wschodzącego Słońca oraz Polski, i postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami tak, aby każda osoba zainteresowana Japonią była na tyle, o ile to możliwe przygotowana do zagranicznego wyjazdu.

  Autorka w ramach czternastu podzielonych według tematyki rozdziałów opowiada o najważniejszych aspektach życia Japończyków takich jak praca i nauka, religia, kulinaria czy język. Nie tylko opowiada nam, jak na co dzień funkcjonuje ten egzotyczny kraj, ale także obala pewne mity czy stereotypy dotyczące państwa Dalekiego Wschodu.

  Jako osoba, która od dawna jest zainteresowana Japonią i niejedną książkę na jej temat czytała, uważam, że każda lektura dotycząca tego kraju jest mile widziana i można coś z niej wynieść. Po wielu latach cały czas dowiaduję się czegoś nowego i nie inaczej było w przypadku Zrozumieć Japonię. Pielęgnacja ogrodu przez samego cesarza, fiksacja na punkcie spożywania ryb i wszelkiego rodzaju owoców morza czy pranie odbywające się tylko i wyłącznie w zimnej wodzie, to kilka z takich zaskakujących, choć bardzo przyziemnych faktów na temat Kraju Kwitnącej Wiśni.

  9788381479080 - PRZEDPREMIEROWO ZROZUMIEĆ JAPONIĘ – DOROTA UGOROWSKA: To, co nam obce nie musi być złe

  Każdy rozdział w sposób uporządkowany opowiada o konkretnych aspektach japońskiego społeczeństwa. Czytając, nie ma się wrażenia, że autorka pisze w sposób dla nas niezrozumiały. Pisze w sposób czytelny, a przy tym bardzo swobodny, pozwalając sobie na dygresje i anegdotki. Dzięki temu osoba, która pierwszy raz styka się z Japonią, może odnieść wrażenie, że rozmawia z koleżanką, a nie że słucha uniwersyteckiego wykładu.

  W trakcie i po lekturze zasypywałem swoich znajomych, zupełnie niezainteresowanych Japonią, różnymi faktami, informacjami i ciekawostkami, o których przeczytałem w książce Doroty Ugorowskiej. Niemal wszyscy byli zaskoczeni tym, co usłyszeli, twierdząc, że teraz będą inaczej patrzeć na ten egzotyczny kraj. Część z nich chciała nawet dowiedzieć się więcej, można zatem śmiało powiedzieć, że pozycja wydawnictwa Novae Res spełnia jeden ze swoich celów.

  Naprawdę trudno do czegokolwiek się tu przyczepić. Mógłbym ponarzekać na fakt, że dopiero na samym końcu książki znalazła się galeria zdjęć, a chyba lepiej by było, gdyby fotografie lepiej obrazujące kulturę i obyczaje Japonii znalazły się między poszczególnymi rozdziałami, zamiast co chwila przerzucać kartki na sam koniec.

  Mógłbym również ponarzekać, że niewiele mówi się o tych najdziwniejszych, ekstremalnych elementach życia Japończyków, takich jak Festiwal Żelaznego Penisa czy Muzeum Kupy. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że przeciętnego czytelnika, zupełnie niezaznajomionego z tym państwem mogłoby to nieco przytłoczyć, a może i przestraszyć.

  Podsumowując, Zrozumieć Japonię, to pozycja przeznaczona dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani kulturą, sztuką, tradycją, po prostu życiem w Japonii, w szczególności zaś do osób, które bardzo poważnie myślą o wyjeździe do tego kraju. Książka zgodnie ze swoim tytułem pozwala wczuć się w ten egzotyczny, oryginalny klimat, zrozumieć skąd biorą się pewne zachowania mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca. Po lekturze wasze spojrzenie z pewnością się zmieni. G[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy można zrozumieć Japonię? Uważam, że można próbować, ale dla nas nie będzie to łatwe. Zbyt odległy to dla nas zakątek, inna kultura i obyczaje. Zgoła odmienne podejście do różnych sfer życia. Ale warto poznać Japonię przedstawioną przez Dorotę Ugorowską, wybierzmy się na wspólną wycieczkę, gwarantuję, że będzie bardzo ciekawie, nie będzie czasu na nudę i znużenie …

  Japonia to dziwny kraj, dla nas dość niezrozumiały i nieodgadniony, ale przez to jaki intrygujący i pociągający. Pełen zagadek i niedopowiedzeń. O innej kulturze i obyczajach, ciekawych tradycjach i trochę dziwnych jej mieszkańcach. Autorka w bardzo ciekawy i pełen emocji sposób ukazuje podstawowe sfery życia Japończyków. Nie jest to żadne nudne opracowanie naukowe, ale świetna i z pierwszej ręki, w żaden sposób nie upiększona, relacja z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki Dorocie Ugorowskiej dowiemy się o wyznawanej religii przez Japończyków, o podejściu do pracy i nauki, o bezpieczeństwie trudno wyobrażalnym dla nas, Polaków, o rytuałach kulinarnych i potrawach, miejscowej kulturze i języku, o świecie roślin i zwierząt. Często autorka, opisując dane zagadnienie, stara się delikatnie porównywać, jak to wygląda w Europie, pokazać inność i odmienność zagadnienia.

  Po skończeniu tej lektury mogą śmiało przyznać, że tak naprawdę nie znałam Japonii. Autorka bardzo mi ją przybliżyła, zachęciła mnie do odwiedzenia tego kraju, a na pewno do zgłębiania wiedzy o nim, mocniejszego wniknięcia w jej mentalność i tradycje.

  Ten kraj wydaje się tak niesamowity i tajemniczy, momentami otrzymujemy niewiarygodne informacje, nigdy nie powiedziałabym, że w tak dużym mieście, jak Tokio, nie ma kieszonkowców, a ludzie portfele spokojnie noszą w kieszeniach. A jak to wygląda u nas? Sami wiecie doskonale.

  Wielu ludzi próbowało odkrywać na nowo Japonię, i wcale im się nie dziwię. To kraj kontrastów, spokojnych i opanowanych ludzi, zakątek świata, który stale czymś nas zaskakuje. Ale trzeba od razu przyznać, że na pewno nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca, której nic nie można zarzucić. Oczywiście, jak każdy kraj, jedne rzeczy ma lepiej uregulowane czy działające sprawniej, inne wymagają jeszcze naprawy czy są ukształtowane inaczej niż w Europie.

  „Słowa niewypowiedziane są kwiatami ciszy”. Mówi się, że cisza jest dźwiękiem i ma coś wyrażać, a ludzi tamtejszych trzeba poznawać nie tylko na podstawie tego co mówią, ale i tego, o czym milczą”.

  Wiele moglibyśmy się jeszcze nauczyć od Japończyków. Nasi rodacy, przy tych niewielkich ludziach, jawią się jako smutasy, ciągle z czegoś niezadowoleni i nieustannie coś krytykujący. Japończycy wiecznie są uśmiechnięci i zadowoleni, nawet jak nie mają ku temu żadnych powodów. Idą przez życie w myśl znanego u nich przysłowia:

  „Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”.

  „Jeżeli zdobędziesz się na cierpliwość w jednej chwili gniewu, zaoszczędzisz sobie sto dni przykrości”.

  Warto czerpać wzorce z tych zachowań i postępowań, cieszyć się życiem i przyjmować je takim, jako ono jest. To wymaga wielkiego wysiłku i zmiany mentalności, a to już nie jest takie oczywiste i łatwe.

  Czy wiesz, że Japończycy nie potrafią powiedzieć bezpośrednio „nie”? Autorka znalazła listę szesnastu sposobów wskazujących na „nie”w języku japońskim. Czy wiesz, że nie wszyscy Japończycy noszą kimono, rdzenny Japończyk uczy się trzech różnych alfabetów, a kąpiel to rodzinny rytuał na spędzenie wolnego czasu?

  Książka jest niesamowicie ciekawa, napisana bardzo płynnym i przemawiającym do czytelnika językiem. Podzielona jest na rozdziały, więc bez problemu możesz rozpocząć jej czytanie od dowolnego działu, w zależności od twojego zainteresowania daną tematyką. Będziesz otwierać oczy ze zdumienia i swojej niewiedzy, przekonasz się sam, jak niewiele wiedziałeś o Japonii i Japończykach. Ale też zrozumiesz, dlaczego się tak zachowują w określonych sytuacjach czy kontaktach z obcokrajowcami, będziesz też potrafił zaakceptować ich zachowanie.

  Polecam, warta uwagi. Jeżeli w najbliższym czasie jeszcze się nie wybierasz do Japonii, ale chcesz zgłębić jej tajniki, to masz ku temu niespotykaną i niecodzienną sytuację. Spróbuj zrozumieć Japonię i odkryć ją na nowo …

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka zaciekawiła mnie przez nietuzinkowy opis. Pomyślałam, że może być to dobra alternatywa na wakacje spędzone w domu. Japonia fascynowała mnie od zawsze. Kiedyś nawet oglądałam anime i czytałam mangę. Kraj kwitnących wiśni z całą pewnością wyróżnia się swoją kulturą i obyczajami. Dlaczego by nie dowiedzieć się o nim więcej niż tyle co wie każdy?

  Dorota Ugorowska przedstawia nam Japonię w inny sposób niż klasyczni pisarze. Zrozumieć Japonię można nazwać niezbędnikiem dla fanów podróżowania, wschodniej kultury czy po prostu ciekawych świata ludzi. Dla mnie książka ta jest pozycją obowiązkową dla każdego młodego człowieka żądnego wrażeń i starszego - chętnego zdobywania wiedzy w nowy sposób.

  To na co muszę zwrócić uwagę to informacje zawarte w książce. Znajdziemy tam zarówno trochę historii Japonii, informacje o faunie i florze czy ciekawostki o sposobach spędzania wolnego czasu. Możemy także dowiedzieć się wielu rzeczy o pracy i nauce w Japonii. To co według mnie było najnudniejszą częścią to kawałek historyczny, który mnie osobiście średnio zainteresował. Rozumiem koncepcję książki oraz że dawka faktów z przeszłości jest potrzebna i innym może się podobać, ale mnie nie porwała.

  Ważnym plusem są niewątpliwie zdjęcia, które znalazły miejsce na końcu książki. Pomagają nam ujrzeć Japonię nie tylko spojrzeniem wyobraźni, ale też prawdziwym okiem. Świetny pomysł, żałuję że nie było ich więcej...

  Czytając książkę czujemy jakby autorka przekazywała nam prezent - jej wielkie doświadczenie i zdobytą wiedzę. Jest mi niezmiernie miło, że taka pozycja trafiła w moje ręce. Mam nadzieję, że zainteresuje ona również Was - podróżników czy poszukujących wrażeń w dobie koronawirusa, blokującego wyjazdy zagraniczne...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zrozumieć Japonię" to książka łącząca w sobie przewodnik turystyczny jak i kulturowy Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni jest na mojej mapie podróżniczej od najmłodszych lat.

  Książka podzielona jest na rozdziały, każdy odnosi się do jednej ze sfer życia wyspiarzy. Autorce udało się stworzyć niepowtarzalny klimat. Wskazuje różnice między Japonia a Zachodem, jak i zachowania charakterystyczne tylko dla tej części świata. Całość napisana jest prostym językiem, przyjemnym i zrozumiałym w odbiorze. Opisy tradycji, festiwali stają się zrozumiałe, ciekawe i intrygujące. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Widać ogromną fascynację Autorki tym krajem i jak bliski stał się jej sercu. Biorąc ją do ręki oczekiwałam przewodnika po ważnych turystycznie miejscach, a otrzymałam przewodnik po kulturze, życiu codziennym, zwyczajach i tradycji panujących w Japonii. Autorka zwraca uwagę Czytelnika na równość narodów i fakt, że różnią się od siebie, postrzegają pewne rzeczy inaczej, nie znaczy, że są gorsi. Łączy opisy życia w Japonii z anegdotami ze swojego życia w nowym dla siebie kraju, cytatami i tradycyjnymi powiedzeniami tamtejszej ludności. Książka ta, pozwala dostrzec niektóre zachowania, zrozumieć ich wagę, sens. Pod koniec czytania, można podziwiać zdjęcia, które przedstawiają wcześniej omawiane przez Autorkę tematy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tej książce znajdziemy przede wszystkim skondensowaną dawkę wiedzy o Kraju Kwitnącej Wiśni, która może okazać się pomocna, a wręcz niezbędna dla każdego kto planuje podróż lub przeprowadzkę do tego kraju. W czternastu podzielonych tematycznie rozdziałach znajdziemy każdy aspekt, który mógłby nas zainteresować: historia, obyczaje, codzienność, praca, nauka, przyroda, bezpieczeństwo, związki, sport – na wszystkie możliwe pytania w tej pozycji z pewnością znajdzie się odpowiedź.

  Warto podkreślić fakt, że autorka nie zostawiła czytelnika z suchymi faktami. W każdym rozdziale znajdziemy anegdoty, których posiadająca 20 letnie doświadczenie z tym krajem Dorota Ugorowska, ma bardzo dużo. Podkreślane są tu najbardziej widoczne różnice między naszą codziennością, a życiem w Japonii i zaznaczone zostały także elementy, z którymi najprawdopodobniej pojawią się największe problemy w trakcie pierwszych dni pobytu na wyspie.

  Niech najlepszą rekomendacją tego tytułu stanie się fakt, że przed przeczytaniem go nie wiedziałam nic o Japonii i wcale nie planowałam zgłębiać jej tajemnic, ale po lekturze przepadłam w odnajdywaniu kolejnych ciekawostek i źródeł wiedzy – tak wielką ciekawość i chęć poznania tego kraju rozbudziła we mnie Dorota Ugorowska.

  Jeśli nie planujesz wizyty w Japonii nie myśl, że nie znajdziesz tu nic dla siebie! „Zrozumieć Japonię” pomoże Ci otworzyć oczy na świat zupełnie inny od naszej europejskiej kultury. I zanim wyśmiejesz kogoś za kłanianie się podczas powitania, pomyślisz, że nikt nie wymyślił jeszcze toalety zagłuszającej dźwięki lub z przekonaniem powiesz, że cisza podczas rozmowy zawsze jest odbierana niezręcznie i negatywnie przeczytaj ten tytuł. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, nowe ciekawostki o świecie, ludziach i codzienności odmiennej od mojej własnej, a to wszystko dostałam w tym tytule. Dowiedziałam się co dokładnie oznaczają różne kroje Kimono, jak wygląda przeciętny japoński dom, który w odróżnieniu od naszych standardów po 30 latach nie nadaje się już do zamieszkania oraz poznałam wiele japońskich powiedzeń (niektóre niezwykle feministyczne). Książka ta uświadamia, że nie każdy zakątek świata rządzi się tymi samymi prawami, a jeśli chcemy zapobiec pewnym niezręcznościom podczas kontaktu z innymi narodowościami lepiej zasięgnąć trochę wiedzy o nich 😊 Podręcznik jak żyć w Japonii nie będąc Japończykiem, który uwypukla największe różnice kulturowe i nie tylko – polecam, a staniecie się o wiele bardziej świadomi różnorodności naszego świata. Bez wątpienia dostałam od tej pozycji o wiele więcej niż się spodziewałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
Warto zwrócić uwagę na...
Kompletna historia Ukrainy - kraju, który nigdy nie przestał walczyć o swoją wolność. Jeden z naszych najbliższych sąsiadów. Kraj, z którego narodem łączy nas wielowiekowa historia. Burzliwa. Złożona. Pełna niejednoznaczności. Czas spojrzeć na Ukrainę jej własnymi oczami i oddać jej głos w...
dodaj do schowka Do koszyka 14,45 zł Cena regularna: 74,99 zł -81% Najniższa cena z 30 dni: 30,00 zł -52%
CZYM JEST OBŁĘD? W JAKI SPOSÓB GO ZDIAGNOZOWAĆ I JAK GO LECZYĆ? W poszukiwaniu odpowiedzi, psycholog z uniwersytetu stanfordzkiego David Rosenhan i siedmioro innych, zdrowych osób udało się pod przykrywką do szpitali psychiatrycznych na terenie Ameryki, żeby sprawdzić zasadność diagnoz...
dodaj do schowka Do koszyka 29,11 zł
Amerykańska dziennikarka i autorka bestsellerowego „Umysłu w ogniu”, nr 1 na liście najlepszych książek według New York Times, bada szokującą tajemnicę dramatycznego eksperymentu, który zrewolucjonizował współczesną medycynę (NPR). Finalistka z 2020 roku w konkursie Royal Society Science Books -...
dodaj do schowka Do koszyka 47,81 zł
Fascynująca analiza tego, jak pamiętamy i dlaczego zapominamy. Czy kiedykolwiek poczułeś falę paniki, nie mogąc przypomnieć sobie nazwiska aktora z filmu, który widziałeś w zeszłym tygodniu? Czy zdarzyło ci się wejść do pokoju i zapomnieć dlaczego tam poszedłeś? Pewnie martwisz się, że te zaniki...
dodaj do schowka Do koszyka 28,74 zł
CZYM JEST OBŁĘD? W JAKI SPOSÓB GO ZDIAGNOZOWAĆ I JAK GO LECZYĆ? W poszukiwaniu odpowiedzi, psycholog z uniwersytetu stanfordzkiego David Rosenhan i siedmioro innych, zdrowych osób udało się pod przykrywką do szpitali psychiatrycznych na terenie Ameryki, żeby sprawdzić zasadność diagnoz...
dodaj do schowka Do koszyka 9,84 zł
Są trzy drogi robienia różnych rzeczy: jedna jest dobra, druga zła, a trzecia jest japońska. Japonia? Manga, sake i filmy o samurajach. Japończycy? Dziwni, sztywni i bez emocji. Czas skończyć ze stereotypami! Dorota Ugorowska, która poświęciła poznawaniu Japonii blisko 20 lat życia, sprawi, że...
dodaj do schowka Do koszyka 36,90 zł
Wybrane bestsellery
Przedstawiamy książeczkę, którą pokocha każdy trzylatek! Nowoczesna i kolorowa grafika przykuje oko dziecka, a zadania idealnie dopasowane do poziomu rozwoju trzyletniego malucha sprawią, że sięgnie po nie chętnie i będzie się dobrze bawić. Ćwiczenia pomagają rozwinąć koncentrację, nauczyć się...
dodaj do schowka Do koszyka 4,03 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 4,32 zł
Kontynuacja bestsellerowej Belladonny. Intrygująca, magiczna, gotycka opowieść, rozgrywająca się wśród szelestu jedwabi, lśniących posadzek sal balowych i ogrodów rodzących śmiercionośne rośliny. Właściciel Thorn Grove, Elijah Hawthorne zostaje oskarżony o zabójstwo. Los, perfidny brat Śmierci,...
dodaj do schowka Do koszyka 43,23 zł
Układanka dydaktyczna 'Abecadło' to edukacyjna gra dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem alfabetu. Zabawa polega na dopasowywaniu kartonika z literką do kartonika z obrazkiem przedstawiającym wyraz rozpoczynający się tą literką. Dzięki zabawie dziecko uczy się literek...
dodaj do schowka Do koszyka 15,04 zł
Jeśli twoja wizja relacji ogranicza się do kupowania mi kwiatków i zabierania na kolacje, ale jednocześnie zatajania przede mną swoich problemów, bo są zbyt poważne, by zawracać nimi moją słodką małą główkę, to przepraszam, ale nie ma szans, byśmy się dogadali. Nie szukam kolejnego starszego...
dodaj do schowka Do koszyka 31,91 zł
To proste ćwiczenia, które wprowadzą najmłodszych w świat cyferek. Dzieci będą mogły poćwiczyć ich pisanie, a także proste dodawanie. A kolorowe naklejki sprawią, że nauka zamieni się w zabawę.
dodaj do schowka Do koszyka 4,02 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula