Zrozumieć Japonię

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 5
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
426
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 35,44 zł
Nasza cena: 35,03 zł 47,99 zł Taniej o: 27%


Są trzy drogi robienia różnych rzeczy: jedna jest dobra, druga zła, a trzecia jest japońska.

Japonia? Manga, sake i filmy o samurajach. Japończycy? Dziwni, sztywni i bez emocji. Czas skończyć ze stereotypami! Dorota Ugorowska, która poświęciła poznawaniu Japonii blisko 20 lat życia, sprawi, że spojrzycie na ten kraj z nieznanej dotąd perspektywy. Osobiste przeżycia autorki są punktem wyjścia do lepszego zrozumienia kultury, mentalności i tradycji Japończyków, a z jej obserwacji i refleksji wyłania się fascynujący obraz kraju, w którym najbardziej liczą się honor, uczciwość i poszanowanie drugiego człowieka, a siła medytacji i bliskości z naturą są znane i kultywowane od pokoleń. Daj się zabrać w podróż, która może okazać się początkiem prawdziwej miłości!

Bogowie rozrzucili „święte” wyspy na samym krańcu Wschodu, umieszczając pośrodku imponującą górę Fuji, najbardziej rozpoznawalny w świecie punkt japońskiego krajobrazu. Japonia, oddzielona morzem od kontynentu, stoi z boku, samotna i tak bardzo różna od swoich azjatyckich sąsiadów. Mieszkańcy stworzyli oryginalną, unikalną kulturę, trudną do zrozumienia dla obcych, ale właśnie dzięki temu tak bardzo fascynującą. […] Od II połowy XIX wieku, kiedy Japończykom przyszło zmierzyć się ze światem, nieustannie szukają oni własnej drogi między nowoczesnością a tradycją. Japonia to z jednej strony kraj o zaawansowanej technologii, z drugiej zaś kultura pełna niepojętych irracjonalności i spirytualnych przekonań. Ludzie ci, starając się żyć ze światem, pozostają jednocześnie obok świata.

Dorota Ugorowska – jest absolwentką Wydziału Historii UW, po ukończeniu studiów pracowała jako redaktor w Wydawnictwie „Książka i Wiedza”. W latach 90. wyjechała wraz z rodziną do Kraju Wschodzącego Słońca. Planowany dwuletni pobyt zamienił się w długotrwałą przygodę życia. W Japonii zajmowała się nauczaniem języka angielskiego, współpracowała jako konsultantka i tłumaczka w telewizji NHK przy emisji filmów polskich i programów o Polsce. Dużo czasu poświęcała podróżowaniu po kraju samurajów i krajach Azji Wschodniej. Obecnie wciąż żyje na pograniczu dwóch światów, nieustannie przemierzając trasę Warszawa – Tokio.
Recenzje (5)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Od kiedy tylko pamiętam, zawsze byłem zainteresowany zagranicznymi państwami i dalekimi podróżami. Przede wszystkim wynikało to z faktu różnic w kulturze, sztuce, tradycjach, które mogą bardzo się od siebie różnić zarówno w przypadku sąsiadujących ze sobą krajów, jak i tych, które są od siebie oddalone o tysiące kilometrów. Do tej drugiej kategorii można zaliczyć Japonię i to właśnie na niej skupia się najnowsza pozycja od wydawnictwa Novae Res.

  Zrozumieć Japonię to książka autorstwa Doroty Ugorowskiej, redaktorki, tłumaczki, nauczycielki, która wiele lat spędziła na pograniczu Kraju Wschodzącego Słońca oraz Polski, i postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami tak, aby każda osoba zainteresowana Japonią była na tyle, o ile to możliwe przygotowana do zagranicznego wyjazdu.

  Autorka w ramach czternastu podzielonych według tematyki rozdziałów opowiada o najważniejszych aspektach życia Japończyków takich jak praca i nauka, religia, kulinaria czy język. Nie tylko opowiada nam, jak na co dzień funkcjonuje ten egzotyczny kraj, ale także obala pewne mity czy stereotypy dotyczące państwa Dalekiego Wschodu.

  Jako osoba, która od dawna jest zainteresowana Japonią i niejedną książkę na jej temat czytała, uważam, że każda lektura dotycząca tego kraju jest mile widziana i można coś z niej wynieść. Po wielu latach cały czas dowiaduję się czegoś nowego i nie inaczej było w przypadku Zrozumieć Japonię. Pielęgnacja ogrodu przez samego cesarza, fiksacja na punkcie spożywania ryb i wszelkiego rodzaju owoców morza czy pranie odbywające się tylko i wyłącznie w zimnej wodzie, to kilka z takich zaskakujących, choć bardzo przyziemnych faktów na temat Kraju Kwitnącej Wiśni.

  9788381479080 - PRZEDPREMIEROWO ZROZUMIEĆ JAPONIĘ – DOROTA UGOROWSKA: To, co nam obce nie musi być złe

  Każdy rozdział w sposób uporządkowany opowiada o konkretnych aspektach japońskiego społeczeństwa. Czytając, nie ma się wrażenia, że autorka pisze w sposób dla nas niezrozumiały. Pisze w sposób czytelny, a przy tym bardzo swobodny, pozwalając sobie na dygresje i anegdotki. Dzięki temu osoba, która pierwszy raz styka się z Japonią, może odnieść wrażenie, że rozmawia z koleżanką, a nie że słucha uniwersyteckiego wykładu.

  W trakcie i po lekturze zasypywałem swoich znajomych, zupełnie niezainteresowanych Japonią, różnymi faktami, informacjami i ciekawostkami, o których przeczytałem w książce Doroty Ugorowskiej. Niemal wszyscy byli zaskoczeni tym, co usłyszeli, twierdząc, że teraz będą inaczej patrzeć na ten egzotyczny kraj. Część z nich chciała nawet dowiedzieć się więcej, można zatem śmiało powiedzieć, że pozycja wydawnictwa Novae Res spełnia jeden ze swoich celów.

  Naprawdę trudno do czegokolwiek się tu przyczepić. Mógłbym ponarzekać na fakt, że dopiero na samym końcu książki znalazła się galeria zdjęć, a chyba lepiej by było, gdyby fotografie lepiej obrazujące kulturę i obyczaje Japonii znalazły się między poszczególnymi rozdziałami, zamiast co chwila przerzucać kartki na sam koniec.

  Mógłbym również ponarzekać, że niewiele mówi się o tych najdziwniejszych, ekstremalnych elementach życia Japończyków, takich jak Festiwal Żelaznego Penisa czy Muzeum Kupy. Jestem jednak w stanie zrozumieć, że przeciętnego czytelnika, zupełnie niezaznajomionego z tym państwem mogłoby to nieco przytłoczyć, a może i przestraszyć.

  Podsumowując, Zrozumieć Japonię, to pozycja przeznaczona dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani kulturą, sztuką, tradycją, po prostu życiem w Japonii, w szczególności zaś do osób, które bardzo poważnie myślą o wyjeździe do tego kraju. Książka zgodnie ze swoim tytułem pozwala wczuć się w ten egzotyczny, oryginalny klimat, zrozumieć skąd biorą się pewne zachowania mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca. Po lekturze wasze spojrzenie z pewnością się zmieni. G[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy można zrozumieć Japonię? Uważam, że można próbować, ale dla nas nie będzie to łatwe. Zbyt odległy to dla nas zakątek, inna kultura i obyczaje. Zgoła odmienne podejście do różnych sfer życia. Ale warto poznać Japonię przedstawioną przez Dorotę Ugorowską, wybierzmy się na wspólną wycieczkę, gwarantuję, że będzie bardzo ciekawie, nie będzie czasu na nudę i znużenie …

  Japonia to dziwny kraj, dla nas dość niezrozumiały i nieodgadniony, ale przez to jaki intrygujący i pociągający. Pełen zagadek i niedopowiedzeń. O innej kulturze i obyczajach, ciekawych tradycjach i trochę dziwnych jej mieszkańcach. Autorka w bardzo ciekawy i pełen emocji sposób ukazuje podstawowe sfery życia Japończyków. Nie jest to żadne nudne opracowanie naukowe, ale świetna i z pierwszej ręki, w żaden sposób nie upiększona, relacja z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dzięki Dorocie Ugorowskiej dowiemy się o wyznawanej religii przez Japończyków, o podejściu do pracy i nauki, o bezpieczeństwie trudno wyobrażalnym dla nas, Polaków, o rytuałach kulinarnych i potrawach, miejscowej kulturze i języku, o świecie roślin i zwierząt. Często autorka, opisując dane zagadnienie, stara się delikatnie porównywać, jak to wygląda w Europie, pokazać inność i odmienność zagadnienia.

  Po skończeniu tej lektury mogą śmiało przyznać, że tak naprawdę nie znałam Japonii. Autorka bardzo mi ją przybliżyła, zachęciła mnie do odwiedzenia tego kraju, a na pewno do zgłębiania wiedzy o nim, mocniejszego wniknięcia w jej mentalność i tradycje.

  Ten kraj wydaje się tak niesamowity i tajemniczy, momentami otrzymujemy niewiarygodne informacje, nigdy nie powiedziałabym, że w tak dużym mieście, jak Tokio, nie ma kieszonkowców, a ludzie portfele spokojnie noszą w kieszeniach. A jak to wygląda u nas? Sami wiecie doskonale.

  Wielu ludzi próbowało odkrywać na nowo Japonię, i wcale im się nie dziwię. To kraj kontrastów, spokojnych i opanowanych ludzi, zakątek świata, który stale czymś nas zaskakuje. Ale trzeba od razu przyznać, że na pewno nie jest to kraina mlekiem i miodem płynąca, której nic nie można zarzucić. Oczywiście, jak każdy kraj, jedne rzeczy ma lepiej uregulowane czy działające sprawniej, inne wymagają jeszcze naprawy czy są ukształtowane inaczej niż w Europie.

  „Słowa niewypowiedziane są kwiatami ciszy”. Mówi się, że cisza jest dźwiękiem i ma coś wyrażać, a ludzi tamtejszych trzeba poznawać nie tylko na podstawie tego co mówią, ale i tego, o czym milczą”.

  Wiele moglibyśmy się jeszcze nauczyć od Japończyków. Nasi rodacy, przy tych niewielkich ludziach, jawią się jako smutasy, ciągle z czegoś niezadowoleni i nieustannie coś krytykujący. Japończycy wiecznie są uśmiechnięci i zadowoleni, nawet jak nie mają ku temu żadnych powodów. Idą przez życie w myśl znanego u nich przysłowia:

  „Z uśmiechem na twarzy człowiek podwaja swoje możliwości”.

  „Jeżeli zdobędziesz się na cierpliwość w jednej chwili gniewu, zaoszczędzisz sobie sto dni przykrości”.

  Warto czerpać wzorce z tych zachowań i postępowań, cieszyć się życiem i przyjmować je takim, jako ono jest. To wymaga wielkiego wysiłku i zmiany mentalności, a to już nie jest takie oczywiste i łatwe.

  Czy wiesz, że Japończycy nie potrafią powiedzieć bezpośrednio „nie”? Autorka znalazła listę szesnastu sposobów wskazujących na „nie”w języku japońskim. Czy wiesz, że nie wszyscy Japończycy noszą kimono, rdzenny Japończyk uczy się trzech różnych alfabetów, a kąpiel to rodzinny rytuał na spędzenie wolnego czasu?

  Książka jest niesamowicie ciekawa, napisana bardzo płynnym i przemawiającym do czytelnika językiem. Podzielona jest na rozdziały, więc bez problemu możesz rozpocząć jej czytanie od dowolnego działu, w zależności od twojego zainteresowania daną tematyką. Będziesz otwierać oczy ze zdumienia i swojej niewiedzy, przekonasz się sam, jak niewiele wiedziałeś o Japonii i Japończykach. Ale też zrozumiesz, dlaczego się tak zachowują w określonych sytuacjach czy kontaktach z obcokrajowcami, będziesz też potrafił zaakceptować ich zachowanie.

  Polecam, warta uwagi. Jeżeli w najbliższym czasie jeszcze się nie wybierasz do Japonii, ale chcesz zgłębić jej tajniki, to masz ku temu niespotykaną i niecodzienną sytuację. Spróbuj zrozumieć Japonię i odkryć ją na nowo …

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka zaciekawiła mnie przez nietuzinkowy opis. Pomyślałam, że może być to dobra alternatywa na wakacje spędzone w domu. Japonia fascynowała mnie od zawsze. Kiedyś nawet oglądałam anime i czytałam mangę. Kraj kwitnących wiśni z całą pewnością wyróżnia się swoją kulturą i obyczajami. Dlaczego by nie dowiedzieć się o nim więcej niż tyle co wie każdy?

  Dorota Ugorowska przedstawia nam Japonię w inny sposób niż klasyczni pisarze. Zrozumieć Japonię można nazwać niezbędnikiem dla fanów podróżowania, wschodniej kultury czy po prostu ciekawych świata ludzi. Dla mnie książka ta jest pozycją obowiązkową dla każdego młodego człowieka żądnego wrażeń i starszego - chętnego zdobywania wiedzy w nowy sposób.

  To na co muszę zwrócić uwagę to informacje zawarte w książce. Znajdziemy tam zarówno trochę historii Japonii, informacje o faunie i florze czy ciekawostki o sposobach spędzania wolnego czasu. Możemy także dowiedzieć się wielu rzeczy o pracy i nauce w Japonii. To co według mnie było najnudniejszą częścią to kawałek historyczny, który mnie osobiście średnio zainteresował. Rozumiem koncepcję książki oraz że dawka faktów z przeszłości jest potrzebna i innym może się podobać, ale mnie nie porwała.

  Ważnym plusem są niewątpliwie zdjęcia, które znalazły miejsce na końcu książki. Pomagają nam ujrzeć Japonię nie tylko spojrzeniem wyobraźni, ale też prawdziwym okiem. Świetny pomysł, żałuję że nie było ich więcej...

  Czytając książkę czujemy jakby autorka przekazywała nam prezent - jej wielkie doświadczenie i zdobytą wiedzę. Jest mi niezmiernie miło, że taka pozycja trafiła w moje ręce. Mam nadzieję, że zainteresuje ona również Was - podróżników czy poszukujących wrażeń w dobie koronawirusa, blokującego wyjazdy zagraniczne...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Zrozumieć Japonię" to książka łącząca w sobie przewodnik turystyczny jak i kulturowy Japonii. Kraj Kwitnącej Wiśni jest na mojej mapie podróżniczej od najmłodszych lat.

  Książka podzielona jest na rozdziały, każdy odnosi się do jednej ze sfer życia wyspiarzy. Autorce udało się stworzyć niepowtarzalny klimat. Wskazuje różnice między Japonia a Zachodem, jak i zachowania charakterystyczne tylko dla tej części świata. Całość napisana jest prostym językiem, przyjemnym i zrozumiałym w odbiorze. Opisy tradycji, festiwali stają się zrozumiałe, ciekawe i intrygujące. Książkę czyta się bardzo dobrze i szybko. Widać ogromną fascynację Autorki tym krajem i jak bliski stał się jej sercu. Biorąc ją do ręki oczekiwałam przewodnika po ważnych turystycznie miejscach, a otrzymałam przewodnik po kulturze, życiu codziennym, zwyczajach i tradycji panujących w Japonii. Autorka zwraca uwagę Czytelnika na równość narodów i fakt, że różnią się od siebie, postrzegają pewne rzeczy inaczej, nie znaczy, że są gorsi. Łączy opisy życia w Japonii z anegdotami ze swojego życia w nowym dla siebie kraju, cytatami i tradycyjnymi powiedzeniami tamtejszej ludności. Książka ta, pozwala dostrzec niektóre zachowania, zrozumieć ich wagę, sens. Pod koniec czytania, można podziwiać zdjęcia, które przedstawiają wcześniej omawiane przez Autorkę tematy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W tej książce znajdziemy przede wszystkim skondensowaną dawkę wiedzy o Kraju Kwitnącej Wiśni, która może okazać się pomocna, a wręcz niezbędna dla każdego kto planuje podróż lub przeprowadzkę do tego kraju. W czternastu podzielonych tematycznie rozdziałach znajdziemy każdy aspekt, który mógłby nas zainteresować: historia, obyczaje, codzienność, praca, nauka, przyroda, bezpieczeństwo, związki, sport – na wszystkie możliwe pytania w tej pozycji z pewnością znajdzie się odpowiedź.

  Warto podkreślić fakt, że autorka nie zostawiła czytelnika z suchymi faktami. W każdym rozdziale znajdziemy anegdoty, których posiadająca 20 letnie doświadczenie z tym krajem Dorota Ugorowska, ma bardzo dużo. Podkreślane są tu najbardziej widoczne różnice między naszą codziennością, a życiem w Japonii i zaznaczone zostały także elementy, z którymi najprawdopodobniej pojawią się największe problemy w trakcie pierwszych dni pobytu na wyspie.

  Niech najlepszą rekomendacją tego tytułu stanie się fakt, że przed przeczytaniem go nie wiedziałam nic o Japonii i wcale nie planowałam zgłębiać jej tajemnic, ale po lekturze przepadłam w odnajdywaniu kolejnych ciekawostek i źródeł wiedzy – tak wielką ciekawość i chęć poznania tego kraju rozbudziła we mnie Dorota Ugorowska.

  Jeśli nie planujesz wizyty w Japonii nie myśl, że nie znajdziesz tu nic dla siebie! „Zrozumieć Japonię” pomoże Ci otworzyć oczy na świat zupełnie inny od naszej europejskiej kultury. I zanim wyśmiejesz kogoś za kłanianie się podczas powitania, pomyślisz, że nikt nie wymyślił jeszcze toalety zagłuszającej dźwięki lub z przekonaniem powiesz, że cisza podczas rozmowy zawsze jest odbierana niezręcznie i negatywnie przeczytaj ten tytuł. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, nowe ciekawostki o świecie, ludziach i codzienności odmiennej od mojej własnej, a to wszystko dostałam w tym tytule. Dowiedziałam się co dokładnie oznaczają różne kroje Kimono, jak wygląda przeciętny japoński dom, który w odróżnieniu od naszych standardów po 30 latach nie nadaje się już do zamieszkania oraz poznałam wiele japońskich powiedzeń (niektóre niezwykle feministyczne). Książka ta uświadamia, że nie każdy zakątek świata rządzi się tymi samymi prawami, a jeśli chcemy zapobiec pewnym niezręcznościom podczas kontaktu z innymi narodowościami lepiej zasięgnąć trochę wiedzy o nich 😊 Podręcznik jak żyć w Japonii nie będąc Japończykiem, który uwypukla największe różnice kulturowe i nie tylko – polecam, a staniecie się o wiele bardziej świadomi różnorodności naszego świata. Bez wątpienia dostałam od tej pozycji o wiele więcej niż się spodziewałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Dorota Ugorowska
 • Wydawnictwo Novae Res
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 426
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381479080
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381479080
 • EAN: 9788381479080
 • Wymiary: 21 x 12.8 x 2.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Piekło niebo zrozumieć koreę 4/5 Nasza cena:
30,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Piekło niebo zrozumieć koreę

Rafał Tomański opisuje dwanaście miesięcy z życia mieszkańcó,w Pó,łwyspu Koreańskiego &ndash, ich sukcesy, troski, niepokoje i nadzieje. Niniejsza książka jest zbiorem tekstó,w powstałych między czerwcem 2015 a czerwcem 2016 roku, zapisem wydarzeń, jakie miały miejsce po obu...
Banzai. Japonia dla dociekliwych. Świat dla Dociekliwych wyd. 2 0/5 Nasza cena:
26,91 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Banzai. Japonia dla dociekliwych. Świat dla Dociekliwych wyd. 2

"Drugi tom serii „Świat dla Dociekliwych”: przewodnik dla dzieci po znanych i nieznanych osobliwościach kultury i krajobrazu Japonii. Dlaczego Japonię nazywa się Krajem Kwitnącej Wiśni? Co oznacza czerwona kropka na japońskiej fladze? Czy „daj dziobu” to na pewno „daj buziaka”? Skąd się wzięła...
Japonia w sześciu smakach 0/5 Nasza cena:
27,44 zł 44,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia w sześciu smakach

Anna Świątek (ur. 1985) jest absolwentką japonistyki oraz dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim z bogatym doświadczeniem zawodowym w firmach japońskich. Przez rok mieszkała w Japonii, gdzie pracowała jako tłumacz przy japońskiej drużynie soft tenisowej.Objeździła całą Japonię od Hokkaido aż...
Japonia przewodnik national geographic wyd. 3 0/5 Nasza cena:
46,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia przewodnik national geographic wyd. 3

Wycieczki poza utarte szlaki Rady bywalców Najważniejsze atrakcje Nowe wydanie Nikt nie zna świata lepiej niż my Spędź urlop w Japonii, poznaj jej estetykę, upodobania i zachowania mieszkańców. Zostań gwiazdą karaoke. Delektuj się najświeższym sushi na targu Toyosu. Wciel się w ascetycznego mnicha....
Japonia. Subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina po meandrach zaskakującej rzeczywistości 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia. Subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina po meandrach zaskakującej rzeczywistości

Zbiór felietonów powstałych po pobycie w Japonii. Jak się nie zbłaźnić w restauracji i dlaczego jest to niemożliwe? Czy Polacy również Japończyków nauczyli jeść widelcem? Smak umami, czyli dlaczego to jest takie dobre? Jak się pracuje w Japonii? Dlaczego Japonki mają fajnie? Gdzie jest ojciec? Co...
Japonia w dwunastu odsłonach 0/5 Nasza cena:
22,96 zł 25,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia w dwunastu odsłonach

Trzecia wyprawa do Japonii odbyła się pod szyldem Wycieczkitematyczne. Ekipa podróżników rozrosła się, myśli nieco sięuporządkowały, ale emocje nie osłabły.Na trasie pojawiło się wiele nowych miejsc, jak Nagasaki, Hiroszima,Fukuoka, Shimabara, Nanzoin, Takeda, Takayama, Miyajima, ale...
Japonia manga sushi i onseny 0/5 Nasza cena:
53,82 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia manga sushi i onseny

Archipelag japoński to mieszanka zaskakujących smaków, krajobrazów, które zmieniają się jak w kalejdoskopie, nowoczesnej techniki i pieczołowicie pielęgnowanej tradycji. To prawdziwy atak na zmysły, które szaleją po wylądowaniu w Tokio, a ukojenie znajdują w licznych onsenach, na szlakach lub w...
Moja japonia wyd. 4 5/5 Nasza cena:
34,44 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moja japonia wyd. 4

Japonia to kraj wielu przeciwieństw, tak daleki a jednocześnie tak bliski, nowoczesny i tradycyjny, otwarty i zamknięty... Książka Moja Japonia jest zarówno albumem jak i przewodnikiem a także po części pamiętnikiem. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie, stąd też ogromna rozpiętość...
Japonia kraj który wszystkim zadziwia 0/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia kraj który wszystkim zadziwia

Japonia. Kraj, który wszystkim zadziwia jest efektem podróży, jaką autor odbył w 2003 r. do Kraju Kwitnącej Wiśni. Zdzisław Kowalczyk zabiera nas w podróż po wyspie Honsu z początku XXI w. Oprowadza nas po dzielnicach Tokyo i Kyoto, świątyniach w Kamakurze, zamkach w Osace i Himeji, po historycznej...
Japonia Pascal gold 0/5 Nasza cena:
38,17 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia Pascal gold

TOKIO - FUTURYSTYCZNA MERTOPOLIA BUDDYJSKIE ŚWIĄTYNIE W KIOTO PIASKOWE RZEŹBY W PARKU SANIN KAIGAN Niewiele jest krajów, których magia potrafi inspirować przez lata, w dodatku na coraz to nowych płaszczyznach. #tokyoskytree Mierząca 634 m najwyższa wieża stolicy, która jest symbolem nowoczesności i...
Japonio, konnichiwa 0/5 Nasza cena:
22,36 zł 25,70 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonio, konnichiwa

Japonia po raz drugi użyczyła swej gościnności, odsłaniając dyskretne oblicze ukryte za kolorowym wachlarzem. Kioto poczęstowała mnie solidną porcją tradycji. Himeji i Matsumoto przywitały mnie w bieli i w czerni swych zamczysk. Kayasan wynagrodził mi trudną podróż niezwykłą atmosferą, a Sikoku...
Japonia zielony przewodnik 5/5 Nasza cena:
46,12 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Japonia zielony przewodnik

Europejczycy postrzegają Japonię jako najbliższy im kraj Dalekiego Wschodu. Podziwiają ją za doskonałe produkty i usługi, twó,rczość artystyczną, działalność technologiczną i naukową. Daleka czy bliska, Japonia jest krajem niezwykle oryginalnym, co nierozerwalnie wiąże się z panującą tu...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula