Winston Graham

Winston Graham - źródło zdjęcia: https://eviloverlordthoughts.com

Brytyjski pisarz Winston Mawdsley Graham urodził się 30 czerwca 1908 roku w Manchester, zmarł 10 lipca 2003 roku w Londynie. Jest jednym z najbardziej uznanych pisarzy XX wieku, jego książki przetłumaczono na 20 różnych języków.

Mimo, iż młodość spędził w niezbyt sprzyjających czasach, udało mu się napisać 46 wybitnych książek. Znany jest przede wszystkim z powieści historycznych. Autor jest twórcą 12 książek z serii Poldark, na kanwie których stacja BBC nakręciła serial. W 2015 roku ponownie zekranizowano sagę, która zyskała ogromną popularność. Na ekranach kin było można obejrzeć również sześć filmów zainspirowanych twórczością pisarza, na przykład: Take my life, The walking stick czy Marnie, którego to reżyserem jest Alfred Hitchcock. Nie brak również tekstów, które stały się podstawą scenariuszy sztuk teatralnych.

Winston Graham posiada na swym koncie wiele znaczących nagród, między innymi: Złoty Sztylet, Order Imperium Brytyjskiego. Na cześć autora, od 2008 roku odbywa się Winston Graham Historical Prize, w której nagradza się młodych autorów piszących książki z historią w tle.

Bestsellery

więcej

Nowości

więcej