Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2018
Wydawnictwo
Ilość stron
512
Nasza cena: 26,40 zł 34,99 zł Taniej o: 25%

"Przybysz z morza" to już ósma część kultowej serii "Dziedzictwa rodu Poldarków". Tym razem również bohaterowie zaczarują nas swoją historią i zaskoczą decyzjami, które podejmą.

Powieści historyczne mogą porwać nas w odległe czasy, jednocześnie ukazując barwnie rozwijającą się akcję. "Przybysz z morza" to już ósma część bardzo znanej na całym świecie serii "Dziedzictwo rodu Poldarków". Właśnie w niej akcja rozgrywa się w malowniczej Kornwalii na przełomie XVIII i XIX wieku. Głównym tematem są jednak zawiłe losy rodziny Poldarków i wszystko to, co spotykają na swojej drodze.

Poprzednie tomy nosiły tytuły: "Ross Poldark", "Demelza", "Jeremy Poldark", "Warleggan", "Czarny księżyc", "Cztery łabędzie" oraz "Fala gniewu". Rossa Poldarka poznajemy w pierwszej części, kiedy to po wojnie w Ameryce wraca do swojego ukochanego domu w Wielkiej Brytanii. Po przybyciu jednak nie może uwierzyć w to, co widzi: jego ojciec nie żyje, ukochana kobieta zaręczyła się z kuzynem, a majątek został zrujnowany. Zamiast załamać się i zrezygnować z kolejny działań, postanowił mimo wszystko odbudować swój dom i wszystko, co posiadał. Poznał uboga dziewczynę Demelzę spotkaną na targu, która w krótkim czasie zawładnęła jego sercem i stała się kobietą życia. Przez kolejne karty powieści przeżywali różne rozterki i wątpliwości, ale wytrwali razem w miłości.

W "Przybyszu z morza" Ross powraca z armii Wellingtona do domu. Nie spodziewa się, że kiedy jego syn Jeremy uratuje tytułowego przybysza z morza, wszystko to co było dla niego codziennością ulegnie rozpadowi. Stephen Carrington odmienia ich los, a szczególnie właśnie dla dzieci Rossa, Clowence i Jeremy'ego. Akcja w szybkim czasie nabiera tempa i sprawia, że ponownie znajdujemy się w wirze nieprzerwanych wydarzeń. Rodzina Poldarków doświadcza nieprawdopodobnych prób, dzięki którym jednak stają się silniejsi i bardziej zgrani. Książka opowiada również o lojalności i odpowiedzialności za swe czyny. Wyraziście stworzone postacie odczuwają te same dylematy moralne, co my w czasach dzisiejszych. Tutaj jednak mamy okazję do poznania bliżej Kornwalii przełomu XVIII i XIX wieku. Malownicze widoki, pejzaże i codzienne życie miasta sprawiają, że czujemy się jak przeniesieni w czasie.

Winston Graham urodził się w 1908 roku, a zmarł w 2003 roku. Był brytyjskim pisarzem, autorem powieści historycznych. W wieku 17 lat przeprowadził się do Kornwalii, a pierwszą powieść wydał w 1934 roku. Największą popularność przyniosła mu seria "Poldark". Jest laureatem Orderu Imperium Brytyjskiego.
Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  „Przybysz z morza” to ósma część niesamowitej sago rodzinnej Poldark.

  Od wydarzeń z tomu siódmego mija około dziesięć lat. Dwójka starszych dzieci Rossa i Demelzy wkracza w dorosłość, a uratowany rozbitek Stephen Carrington wprowadzi w ich życie sporo zamieszania i doprowadzi do sytuacji, których nikt się nie spodziewał.

  Powieść toczy się dobrze znanym czytelnikowi rytem. Początkowo autor skacze trochę pomiędzy różnymi okresami czasu, ale wystarczy chwila aby się domyślić kiedy rozgrywają się dane wydarzenia. Później akcja toczy się już chronologicznie.

  Prócz wydarzeń dotykających bezpośrednio rodzinę Poldarków, autor w swój niebanalny sposób pokazuje tło historyczne i społeczne lat, w których rozgrywa się akcja powieści.

  Ukazuje jak Anglia staje u progu rewolucji przemysłowej, jak zbliża się wielkimi krokami zbliża się rewolucja techniczna, w której ogromne znaczenie będzie odgrywać para.

  Winston Graham opisuje te powoli dokonujące się zmiany w sposób ciekawy i fascynujący, a talentem wynalazcy obdarza jednego z bohaterów powieści.

  Mimo upływu lat i dorastania kolejnego pokolenia bohaterów, autor nie spycha na boczny tor ani Rossa i Demelzy, ani innych bohaterów odgrywających dotychczas ważną rolę. Tak więc znów spotykamy Georga Warleggana, Caroline oraz Dwighta oraz mieszkańców wioski nieopodal Nampary.

  Mimo braku dramatycznych wydarzeń w tym tomie, akcję powieści śledzi się z zapartym tchem.

  Winston Graham posiadł niebywały talent do snucia fascynującej historii, wciągania czytelnika w życie swoich bohaterów, zachwyca swoimi wyjątkowo plastycznymi opisami i świetnym stylem.

  Ma również niezaprzeczalny talent do tworzenia nietuzinkowych bohaterów, których można pokochać, znienawidzić ale nigdy nie jest się wobec nich obojętnym.

  Wprowadzenie nowego bohatera sugeruje, że odegra ON znaczącą rolę w życiu rodziny Poldark i mieszkańców okolicznej wioski. Zwłaszcza na Clowance i Jeremy’ego jego pojawienie się będzie miało największy wpływ.

  Co ważne, postać Stephen jest owiana tajemnicą, niejednoznaczna i do samego końca nie wiadomo czy będzie ON postacią pozytywną czy negatywną.

  Sam autor z jednej strony ukazuje go jako postać dobrą, pełną pozytywnych cech charakteru, a z drugiej wprowadza jednym zdaniem niepewność co do jego intencji

  „Gdy przybysz z morza stanie w twym progu,

  Bacz, by nie został jednym z twoich wrogów”

  Jest to bardzo udany zabieg, aby pozostawić czytelnika w niepewności i zaostrzyć apetyt na kolejny tom serii.

  Życie bohaterów, które opisuje autor, to fascynująca obraz ludzkich losów, wszystkich jego blasków i cieni. Jest przede wszystkim aż do bólu prawdziwy , wielowymiarowy, pełen wzlotów i upadków.

  Ciężko napisać coś nowego w momencie, gdy piszę o ósmym tomie serii.

  Każdy kto przeczytał wszystkie poprzednie doskonale wie czego się po książce spodziewać, ale co ważne nie sposób odgadnąć jak losami swoich bohaterów pokieruje pisarza, co się wydarzy w ich życiu. A przede wszystkim jak to w prawdziwym życiu bywa, nie wszystko co spotyka bohaterów jest dobre i przyjemne.

  Tak więc mimo, że wiedziałam czego spodziewać się po autorze, byłam jak zwykle zaskoczona rozwojem akcji i poszczególnymi wydarzeniami.

  Jakby tak popatrzeć na to z boku, to saga Poldark to nic innego, jak opisane życie kilku rodzin. Ot taka kronika. Więc co sprawia, że jest ona tak fascynująca? Tak zapadająca w pamięć i sprawiająca, że chce się więcej i więcej?

  To przede wszystkim bohaterowie i ich wybory. To wydarzenia, które zaskakują i wybory, które pomimo, że są tak do bólu ludzie, to jednak pełne uczuć. To historia pełna pasji i niekiedy dramatycznych wydarzeń.

  To czar Kornwalii, jej przyrody i wspaniałe tło historyczno-społeczne.

  Życie rodziny Poldarków mnie zauroczyło i mocno zapadło w serce. W tych książkach nie ma pewnego happy endu, bo i życie go nie gwarantuje. A dzięki wspaniałemu językowi, którym posługuje się autor, każdą z jego powieści czyta się z ogromną przyjemnością.

  Saga rodziny Poldark ma tylko jeden minus – w jej skład wchodzi tylko 12 tomów i już teraz mnie martwi fakt, że właśnie skończyłam czytać ósmy, a to oznacza, że do końca tej wspaniałaj historii zostało już tak niewiele tomów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Przybysz z morza” to ósma część sagi Winstona Grahama o rodzinie Poldarków. Akcja rozpoczyna się jedenaście lat po wydarzeniach opisanych w ,,Fali gniewu”. Tym razem Graham większą uwagę skupia na dzieciach Rossa i Demelzy – Jeremym i Clowance.

  Kiedy Ross przebywa na wojnie w Portugalii, u wybrzeży Kornwalii rozbija się statek. Jeremy’emu udaje się uratować jednego z rozbitków. Stephen szybko odnajduje się w nowym otoczeniu, zaprzyjaźnia się z Jeremym i zakochuje z wzajemnością w Clowance. Jednak Demelza nie jest do końca przychylnie nastawiona do tego kandydata na zięcia, gdyż Stephen jest awanturnikiem, który ukrywa swoją prawdziwą przeszłość przed Poldarkami. O względny Clowance zaczynają też zabiegać arystokrata lord Edward Fitzmaurice i ubogi górnik Ben Carter. Tymczasem zainteresowany nowinkami technicznymi Jeremy marzy o zmodernizowaniu kopalni ojca i odzyskaniu Wheal Leisure, straconej przed laty na rzecz George’a Warleggana.

  Można powiedzieć, że rozgrywająca się po latach kolejna część sagi jest niejako pierwszą częścią nowej historii, która dopiero się rozpoczyna i z pewnością w kolejnych tomach obrośnie w nowe tajemnice, dramaty i przeżycia bohaterów. Akcja w porównaniu z tym, co działo się w ,,Czterech łabędziach” czy ,,Fali gniewu” jest raczej statyczna, można powiedzieć, że jest zaledwie wstępem, ale jest to wstęp niezwykle udany i interesujący. Początkowo obawiałam się, czy Graham utrzyma poziom i nie stworzy kalki losów bohaterów z poprzednich części. Na szczęście, tak się nie stało. Znakomity styl, świetne portrety psychologiczne bohaterów, piękne opisy Kornwalii – pozostały bez zmian. Nie mogło tu też zabraknąć rozbudowanych wątków historycznych związanych z szaleństwem starego króla i obawami o następcę, wojną z Napoleonem oraz pogłębiającym się konfliktem między torysami a wigami. Ucieszyło mnie też, że autor wprowadził tu dużo więcej aluzji do celtyckiej kultury niż w poprzednich tomach. Opisy obchodów nocy Świętego Jana(Beltane) i tradycyjnego zapalania ogni bardzo mi się podobały.

  Autor wykreował postacie Jeremy’ego i Clowance w taki sposób, że nie da się ich nie lubić. On wyrósł na ambitnego, interesującego się techniką młodzieńca, który wytrwale dąży do realizacji swoich marzeń i właśnie uczy się wychodzić z cienia ojca. Choć Jeremy wydaje się być młodzieńcem nieprzeciętnym, to jednak jego sytuacja znacznie się skomplikuje, gdy spadnie na niego strzała Amora(ale nie powiem do kogo!). Natomiast Clowance jest energiczną, kochającą życie młodą damą, która niczego nie udaje, ale potrafi się też odnaleźć w każdej sytuacji. Dużą sympatię budzi też najmłodsza z rodzeństwa – energiczna i pełna dziecięcego uroku Isabella – Rose. Bardzo spodobał mi się sposób w jaki autor opisał relacje panujące w rodzinie Poldarków, ciepłe, pełne wzajemnego zaufania, ale też chęci dzieci, by zamanifestować swoją niezależność od rodziców. Graham wciąż wiele miejsca poświęca Rossowi i Demelzie i dalszym kolejom ich związku. To zawsze problem – jak opisać głównych bohaterów, kiedy zaczynają już stanowić to starsze pokolenie, a ich dzieci rozpoczynają własne życie. Wyzwaniem jest zrobić to w sposób prawdopodobny, nie opisując ich jako stereotypową parą w średnim wieku strofującą dzieci, ale też nie odmładzać ich na siłę. Myślę, że Winston Graham zdecydowanie sprostał temu zadaniu. Ross i Demelza są już dojrzalsi, patrzą na różne sprawy nieco inaczej, ale nadal pozostali tymi samymi osobami i nie zmienili się w zasadniczych kwestiach. Łączące ich uczucie nie zanikło, można powiedzieć, że wszystkie przeszkody i trudne sytuacje jakie przeżywali od początku serii tylko je umocniły.

  Tytułowy bohater tej części sagi to oczywiście Stephen Carrington, uratowany przez Jeremy’ego. Przyznam, że Stephen jest bardzo dziwną postacią, trudno go jednoznacznie ocenić, bo mężczyzna nie dość, że wiele ukrywa, to jest jeszcze bardzo zmienny i chwiejny w swoich nastrojach. Nie do końca jasne pozostają dla mnie jego uczucia wobec Clowance. Natomiast bardzo pozytywne uczucia wzbudził u mnie drugi adorator dziewczyny – lord Edward, który mimo swojego pochodzenia, nie ma w sobie nic z wyniosłego arystokraty. Natomiast od początku znielubiłam Valentine’a Warleggana. Na podstawie kilku fragmentów w których wystąpił śmiało mogę powiedzieć, że odziedziczył najgorsze cechy zarówno Poldarków, jak i swojego oficjalnego ojca. O ile wszystkie wady i złe czyny George’a skupiały się tak naprawdę jedynie na jego żądzy zdobycia bogactwa i wpływów oraz dążeniu po trupach do celu, tak Valentine jest też cyniczny, rozpustny i zakochany w sobie. Z pewnością wkrótce nieźle skomplikuje życie głównych bohaterów. Natomiast sam George, jak zawsze, jest niejednoznaczny. Jego dotąd pewna postawa zaczyna się chwiać, gdy staje w obliczu pierwszych prawdziwych problemów finansowych, ale nadal stara się jak najwięcej ugrać dla siebie. Mimo wielu jego złych cech, prawdziwe współczucie budzi jego szczera miłość do Elizabeth i ciągła żałoba po jej śmierci.

  Winston Graham po raz kolejny mnie nie zawiódł. Mimo, że obawiałam się iż tak wielotomowa seria w pewnym momencie stanie się typową telenowelą, brytyjski pisarz skutecznie tego uniknął. Opowiadana przez niego historia rodziny Poldarków nieustannie mnie zachwyca i porusza.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna seria. Polecam. Naprawdę polecam całą serię o rodzinę Poldarkow.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dowiedziałam się o tej serii przez serial, który był kiedyś emitowany w TVP. Fabuła była na tyle intrygująca, ze postanowiłam zagłębić w świat kornwalijskich wzgórz i klifów oraz poznać bohaterów, których życie zostało osadzone w tej właśnie scenerii. I tak apetyt rósł w miarę jedzenia aż dotarłam do tomu 8. Poprzednie książki przyzwyczaiły mnie już do pewnego schematu, ale ta cześć okazała się zupełnie inna. Zaskakująca nie tylko pod względem akcji ale zmian jakie zaszły w bohaterach. W brew pozorom, to nie jest tylko proste czytadełko, którego głównym zadaniem jest zapewnienie rozrywki mało wymagającemu czytelnikowi. Choć opowieści o Kornwalii i rodzinie Poldarków to historie czasowo bardzo odległe to można dojść do wniosku, że pewne filozofie życiowe i zachowania ludzi są wciąż takie same. Zaskoczyła mnie jeszcze jedna rzecz, a mianowicie kreacja postaci, tak tych pozytywnych, jak i czarnych charakterów. U Winstona Grahama zawsze byli skonstruowani bardzo wyraziście, a co najważniejsze wiarygodnie. to nie superbohaterowie i superzłoczyńcy z romansów, tylko ludzie z krwi i kości, zmieniający się pod wpływem czasu i różnych wydarzeń. W "Przybyszu znad morza" zaczęłam nawet odrobinę lubić Georga Warleggana.... a przecież to ten zły. Teraz pozostaje mi tylko czekać, aż dostane w swoje ręce tom 9 by znowu powrócić do tego świata.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Najczęściej kupowane razem
 • -25%
  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu

  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu

  Kornwalia, 1798-1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro - dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane ze swoją żoną Demelzą. W dalszym ciągu trwa odwieczny spór z George'em Warlegganem, a tymczasem Drake, brat Demelzy, nie może zapomnieć o miłości do...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,40 zł 34,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza

  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza

  Kornwalia, 1812–1813 W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny. Clowance, która niedawno wróciła do Kornwalii po triumfach w Londynie, przekonuje się, że jej romans ze Stephanem Carringtonem jest nie tylko źródłem...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,19 zł 34,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -18%
  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie

  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie

  Przenieśmy się znów do Kornwalii, w lata 1795 - 1797. Ross Poldark w końcu może nieco odetchnąć. Cieszy się sławą bohatera wojennego i jakimś cudem udało mu się odzyskać zagrożony majątek. Jednak to tylko pozory. Spokój w rodzie Poldarków nie trwa nigdy zbyt długo, a tym razem kończy się, gdy w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,69 zł 34,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc

  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc

  Narodziny syna Elizabeth i Georgea Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drakeu Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny, a rywalizacja i wrogość między Rossem a...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,30 zł 34,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -28%
  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 12. Bella Poldark

  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 12. Bella Poldark

  Ostatnia część magicznej sagi Winstona Grahama o rodzinie Poldarków. Wielowątkowa opowieść o Rossie i Demelzie, ekscentrycznym Valentinie Warlegganie oraz dzielącym te dwa rody odwiecznym konflikcie. Bella, najmłodsza córka Poldarków, rozwija talent wokalny, zachęcana przez długoletniego...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,91 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -13%
  Warleggan. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4

  Warleggan. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4

  Ross angażuje się w wyjątkowo ryzykowne przedsięwzięcie górnicze, co zagraża nie tylko bezpieczeństwu finansowemu rodziny, lecz również burzliwemu małżeństwu z Demelzą. Kiedy między Rossem a Elizabeth odradza się dawne zauroczenie, Demelza rozpoczyna niebezpieczny flirt z przystojnym Szkotem,...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 30,44 zł 34,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Outlet
  -50%
  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc

  Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc Outlet

  Narodziny syna Elizabeth i Georgea Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drakeu Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny, a rywalizacja i wrogość między Rossem a...
  Ocena: 0/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 17,50 zł 34,99 zł
  w magazynie
 • -33%
  Gwiazdka z nieba. Seria mazurska. Tom 1

  Gwiazdka z nieba. Seria mazurska. Tom 1

  W śnieżną wigilijną noc na tatrzańskiej przełęczy dochodzi do tragedii. Sześć lat później w mazurskiej chacie nad jeziorem wydarza się cud. Niektórzy ludzie, choćby mieli wszystko, nie będą szczęśliwi. Inni nie mają nic, a potrafią cieszyć się życiem. Nataniel chciał należeć do tych drugich. W...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,62 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Ostatni list od kochanka

  Ostatni list od kochanka

  Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem. Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Przejmujące i...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,25 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -32%
  Promyk słońca. Seria mazurska. Tom 2

  Promyk słońca. Seria mazurska. Tom 2

  Zagubiona wśród mazurskich lasów wioska stała się dla Nataniela spokojną przystanią. I nie tylko dla niego. To tutaj swój nowy dom znalazła mała Emilka, tutaj walczą o swoje szczęście inni życiowi rozbitkowie. Czy Senna stanie się miejscem, gdzie spełniają się marzenia? Nataniel nie może przestać...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,00 zł 36,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 12. Bella Poldark 0/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 12. Bella Poldark

Ostatnia część magicznej sagi Winstona Grahama o rodzinie Poldarków. Wielowątkowa opowieść o Rossie i Demelzie, ekscentrycznym Valentinie Warlegganie oraz dzielącym te dwa rody odwiecznym konflikcie. Bella, najmłodsza córka Poldarków, rozwija talent wokalny, zachęcana przez długoletniego...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza 0/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza

Kornwalia, 1812–1813 W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny. Clowance, która niedawno wróciła do Kornwalii po triumfach w Londynie, przekonuje się, że jej romans ze Stephanem Carringtonem jest nie tylko źródłem...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie 5/5 Nasza cena:
28,69 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie

Przenieśmy się znów do Kornwalii, w lata 1795 - 1797. Ross Poldark w końcu może nieco odetchnąć. Cieszy się sławą bohatera wojennego i jakimś cudem udało mu się odzyskać zagrożony majątek. Jednak to tylko pozory. Spokój w rodzie Poldarków nie trwa nigdy zbyt długo, a tym razem kończy się, gdy w...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu 5/5 Nasza cena:
26,40 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu

Kornwalia, 1798-1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro - dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane ze swoją żoną Demelzą. W dalszym ciągu trwa odwieczny spór z George'em Warlegganem, a tymczasem Drake, brat Demelzy, nie może zapomnieć o miłości do...
Warleggan. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4 0/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Warleggan. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4

Ross angażuje się w wyjątkowo ryzykowne przedsięwzięcie górnicze, co zagraża nie tylko bezpieczeństwu finansowemu rodziny, lecz również burzliwemu małżeństwu z Demelzą. Kiedy między Rossem a Elizabeth odradza się dawne zauroczenie, Demelza rozpoczyna niebezpieczny flirt z przystojnym Szkotem,...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc 4/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc

Narodziny syna Elizabeth i Georgea Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drakeu Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny, a rywalizacja i wrogość między Rossem a...
Cordelia 5/5 Nasza cena:
24,58 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cordelia

Winston Graham, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, jest najbardziej znany jako autor bestsellerowego cyklu powieści historycznych o rodzinie Poldarków. "Cordelia" to powieść, w której po raz kolejny ujawnia ON talent do snucia intrygujących, oddających ducha epoki fabuł. Manchester, 1867 rok....
eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4. Warleggan mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4. Warleggan mobi epub

Ross angażuje się w wyjątkowo ryzykowne przedsięwzięcie górnicze, co zagraża nie tylko bezpieczeństwu finansowemu rodziny, lecz również burzliwemu małżeństwu z Demelzą. Kiedy między Rossem a Elizabeth odradza się dawne zauroczenie, Demelza rozpoczyna niebezpieczny flirt z przystojnym Szkotem,...
eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc mobi epub

Narodziny syna Elizabeth i George?a Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drake?u Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny, a rywalizacja i wrogość między Rossem a...
eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie mobi epub

Szósta część sagi rodu Poldarków Kornwalia, 1795–1797. Z pozoru wydaje się, że Ross Poldark – obecnie uważany za kogoś w rodzaju bohatera wojennego – może spokojnie cieszyć się zdobytym z trudem bogactwem, lecz nagle staje przed nim nowy dylemat. W jego żonie Demelzie zakochuje się młody oficer...
eBook Cordelia mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Cordelia mobi epub

Winston Graham, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, jest najbardziej znany jako autor bestsellerowego cyklu powieści historycznych o rodzinie Poldarków. „Cordelia” to powieść, w której po raz kolejny ujawnia on talent do snucia intrygujących, oddających ducha epoki fabuł. Manchester, 1867 rok....
eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu mobi epub

Kornwalia, 1798–1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro – dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane ze swoją żoną Demelzą. W dalszym ciągu trwa odwieczny spór z George?em Warlegganem, a tymczasem Drake, brat Demelzy, nie może zapomnieć o miłości do...
Wybrane bestsellery
Jadzia Pętelka wita dzidziusia 5/5 Nasza cena:
15,24 zł 24,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jadzia Pętelka wita dzidziusia

Pętelkowie przywitali nowego członka rodziny. Jadzia jest bardzo przejęta, bo przecież niełatwo być starszą siostrą. Czasem trzeba zabawiać dzidziusia, kiedy płacze albo pomagać tacie w zmienianiu pieluch. A czasem można też... trochę się zezłościć! Zwłaszcza gdy trzeba dzielić się mamą z małym,...
Planeta Piołun 5/5 Nasza cena:
28,84 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Planeta Piołun

Świat zmienia się, przekraczając jakąś fatalną granicę pisze Oksana Zabużko, patrząc na Europę trawioną toksycznymi populizmami i opadającą w intelektualną przepaść. W podzielonym świecie baniek informacyjnych jej eseje zdają się kierować czytelnika w stronę ocalenia, którym dla autorki jest...
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
23,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Spider-Man Mechaniczna zbroja Czarnej Pantery 76204

Akcja na dużą skalę z mechem i minifigurką Iron Mana Posadź Iron Mana za sterami jego niezwykłej mechanicznej zbroi i zamień latającego geniusza w giganta walki. Naładowany miotacz klocków, ogromna tarcza energetyczna i potężne, ruchome ręce i nogi — dzięki takiemu wyposażeniu nic nie stanie na...
Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia 5/5 Nasza cena:
22,26 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gra Pucio. Pierwsze zabawy Nasza Księgarnia

Gra Pucio Pierwsze Zabawy Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach...
Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Monster. Aileen Wuornos – zrozumieć seryjną zabójczynię

Kurtyny zostały rozsunięte, po czym naczelnik zapytał skazaną, czy chce wygłosić mowę pożegnalną do wiszącego nad jej głową mikrofonu. - Chcę jedynie powiedzieć, że pożegluję z Rockiem i wrócę jak Dzień Niepodległości z Jezusem, szóstego czerwca, jak w filmie, z tym wielkim statkiem i tak dalej. Ja...
Stary człowiek i morze 5/5 Nasza cena:
24,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stary człowiek i morze

Wracamy do tej książki całe życie, bo klasyka dziś okazuje się niezwykle aktualna. Rybak Santiago po wielu dniach bezowocnych połowów postanawia samotnie wypłynąć na dalekie wody, aby udowodnić wszystkim, że jeszcze nie jest bezużytecznym starcem. Jego przynętę połyka imponujący marlin. Santiago...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
34,99 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski 5/5 Nasza cena:
17,75 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Praktyczny słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski

Niniejszy Słownik polsko-ukraiński ukraińsko-polski jest podstawowym zbiorem współczesnej polskiej i ukraińskiej leksyki. Prezentuje wyrazy stosowane w codziennej praktyce oraz nowe słowa i zwroty językowe, które pojawiły się w obu językach w ostatnich latach. W alfabetycznym zapisie haseł...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula