Cordelia

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
608
Rok wydania
2020
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 29,74 zł
Nasza cena: 26,91 zł 39,99 zł Taniej o: 33%

"Cordelia" to klasyczny romans, rozgrywający się w epoce wiktoriańskiej. Intrygująca powieść Winstona Grahama, autora bestsellerowego cyklu o rodzinie Poldarków.

Brook Ferguson jest wdowcem. O okolicznościach, w których zmarła jego żona, różnie ludzie gadają. Mimo to już niebawem żeni się ponownie - na skutek nacisków ze strony swego apodyktycznego ojca, Fredericka. Jego wybranką jest piękna, młoda kobieta imieniem Cordelia. To osoba obdarzona hartem ducha i pewnością siebie, gdy więc wprowadza się do okazałej, wiktoriańskiej rezydencji Fergusonów, między nią a teściem z miejsca zaczyna dochodzić do zatargów.

Z dnia na dzień atmosfera robi się coraz trudniejsza do zniesienia, Cordelia jednak nie ma zamiaru podporządkować się woli Fredericka. Awantury o drobnostki, oskarżenia i to, co nazwalibyśmy dzisiaj przemocą psychiczną, odciskają się mimo wszystko bolesnym piętnem na duszy dziewczyny. Cordelia zaczyna marzyć o wyrwaniu się z tego piekła. Wówczas na horyzoncie pojawia się Stephen Crossley: sympatyczny i uśmiechnięty właściciel teatru.

"Cordelia" to prawdziwa klasyka historycznego romansu. Jednak dopiero teraz ta wydana oryginalnie w 1959 roku powieść ukazuje się w Polsce. Zawdzięczamy to wydawnictwu Czarna Owca oraz Tomaszowi Wyżyńskiemu, który dokonał znakomitego przekładu. Udało mu się precyzyjnie oddać mroczną, gotycką niemal atmosferę oryginału. Bo choć mamy tu do czynienia z romansem, to jednak niebanalnym. Fabuła iskrzy od emocji, niejednokrotnie wybucha też płomienną namiętnością. Jest tu też duszna atmosfera arystokratycznego, angielskiego dworu epoki wiktoriańskiej. Epoki rządzącej się sztywnymi regułami, które brutalnie (a jednak bezskutecznie) próbowały powstrzymać emancypację kobiet oraz liberalizację obyczajów.

Winston Graham to pisarz doskonale znany polskim czytelnikom, zwłaszcza zaś wielbicielkom historycznych romansów. Największą sławę przyniósł mu cykl powieściowy "Dziedzictwo rodu Poldarków", zekranizowany przez BBC. Pisarz jest kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego. I jak najbardziej zasłużenie, bo nie sposób nie doceniać jego dogłębnej znajomości realiów epoki (czy to osiemnastego wieku, czy to czasów wiktoriańskich). Graham miał jednak przede wszystkim ogromny talent do plastycznego opisywania tychże realiów i wplatania w nie opowieści, które czyta się jednym tchem.
Recenzje (6)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,Cordelia" to historia utrzymana w dziewiętnastowiecznym, wiktoriańskim klimacie.

  Od początku uwiodło mnie to.

  Lecz zanim przejdę do moich odczuć względem tego tytułu- kilka słów o samej książce.

  Główną bohaterką jest tytułowa Cordelia. Prowadzi spokojne życie przepełnione obowiązkami domowymi. W pewnym momencie w jej życiu pojawia się Brook Ferguson. Po śmierci żony, za namową ojca, ma zamiar wziąść ją sobie za żonę. Cordelia, nastawiona względem niego pozytywnie zgadza się.

  Kiedy małżeństwo dochodzi do skutku i Cordelia zamieszkuje w rezydencji atmosfera gęstnieje. Cicha wojna o dominację w domu pomiędzy dziewczyną, a starym Fergusonem zaostrza się.

  Na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się że, być może pierwsza żona Brooka wcale nie zmarła z oczywistych powodów, a do jej śmierci przyczynili się Fergusonowie... Cordelia dotąd nie zainteresowana tą sprawą nabiera podejrzeń...

  Dodatkowo na jej drodze pojawia się przystojny, dysyngowany Stephen Crossley, właściciel teatru...

  Zauroczona dziewczyna będzie musiała zdecydować- głos serca czy rozsądku.

  .

  .

  Miałam spore oczekiwania względem ,,Cordeli".

  Ale czy spełniły się one?

  Muszę powiedzieć, że... spełniły się. Połowicznie. Zaskakujące? Dla mnie też.

  Czytając, momentami moje serce zaczynało mocniej bić, czułam ekscytację...

  Lecz potem pojawiały się chwile, gdzie miałam ochotę skończyć z czytaniem tego tytułu i zabrać się za coś innego.

  Nużące chwile przeplatały się z tymi ciekawszymi. (Ciekawy miks, nieprawdaż?)

  Sprawiło to, że nie można powiedzieć o tej książce iż była lekka, ani tego, że była ciężka do czytania.

  Co do bohaterów to nie związałam się z nimi jakoś szczególnie.

  Samo zakończenie historii było jakieś dziwne. Nie mogę powiedzieć, że mnie zaskoczyło. Jednak było niespodziewane.

  Moim zdaniem książka przemówi do tych wszystkich, którzy tamtymi czasami się interesują, jak i tych czytelników, co nie lubią koniecznie chcą mieć z tego typu literaturą do czynienia.

  To dobra alternatywa dla np. współczesnych romansów lub obyczajówek. Zawsze można wyjść poza swoje horyzonty czytelnicze i poczytać coś innego.

  Doprawdy, ciekawy tytuł.

  Uważam, że mimo wszystko warto zwrócić na niego uwagę. Jestem ciekawa czy ktoś miał podobne odczucia, co ja podczas czytania.

  moja ocena- 5/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cordelia pochodzi z wielodzietnej, kochającej się rodziny. Mimo że są klasą robotniczą nie przeszkadza im to wieść szczęśliwego życia i nawet ciekawszego niż życie bogatszej klasy. Pewnego dnia w ich domu zjawia się bogaty wdowiec Brook Ferguson, ze swoim ojcem Fredrickiem. Proszą ojca Cordelii o jej rękę. Mimo przepaści klasowej i całkiem nowej sytuacji, pozycji Cordelia wychodzi za Brooka, wiodą całkiem dobry związek do czasu aż na drodze kobiety nie stanie Stephen Crossley. Jak zachowa się powściągliwa i dobrze wychowana Cordelia, czy da się porwać urokowi Stephena? Tego dowiecie się po przeczytaniu książki.

  Nie czytałam wcześniej innych książek autora. Ta mnie oczarowała, przeniosła w klimat pięknych sukien, wiktoriańskich posiadłości, teatrów, przyjęć. Fascynowała mnie postać Fredricka, teść Cordelii jest dość ekscentryczny, lubi zarządzać nie tylko swoją fabryką ale i ludźmi w domu, ma też ludzkie odruchy kiedy, taka złożona osobowość. Za to strasznie drażnił mnie mąż Cordelii, Brook, takie ciepłe kluchy, wiecznie chorowity i rozczulający się nad sobą.

  Nie mniej książkę polecam, uwielbiam takie historie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Niekiedy nasze możliwości są warunkowane okolicznościami, statusem materialnym, czy czasami, w których żyjemy. W innym miejscu, a nawet w innej epoce, być może dane by nam było w pełni rozwinąć skrzydła, w pełni by nas doceniano, a prawidłowość ta dotyczy szczególnie kobiet. Ileż to inteligentnych (zwykle bardziej od swoich mężów) przedstawicielek płci pięknej zmuszonych było tkwić w cieniu, bez prawa do decyzji, a nawet do zabrania głosu w jakiejkolwiek sprawie. Nieliczne przejawy buntu były zwykle surowo karane, choć raczej nikt się nie buntował, bo dziewczęta wychowywane były w duchu karności i posłuszeństwa.

  Dom Cordelii Blake był nieco inny, przede wszystkim z uwagi na ojca. Mimo dużej ilości dzieci w rodzinie każde z nich zachowało autonomię, liczono się z ich zdaniem i można było swobodnie wyrażać swoje poglądy. Niestety rodzina była dość uboga, a naprawa zegarów, nawet w bogatych domach nie dawała zbyt dużych zysków szczególnie, że te bogate domu płaciły zwykle najmniej chętnie. Dlatego też bogaty adorator, który trafiłby się którejś z córek byłby mile widziany. Choć jak podkreślał pan Blake, byłby to córki wybór.

  Takiego adoratora ma właśnie jedna z piękniejszych sióstr, Cordelia. Choć trudno tu mówić właściwie o adorowaniu, bowiem Brook po prostu jest. Nie wykazuje ani krzty romantyzmu, nie wygłasza płomiennych przemów, co byłoby może zrozumiałe biorąc pod uwagę fakt, że dopiero co stracił żonę. Mimo iż małżeństwo było niezbyt szczęśliwe, a do tego bezdzietne, wydaje się rzeczą dość niestosowną, rozglądać się za kolejną kandydatką w kilka miesięcy po stracie.

  Tyle tylko, że to nie Brook się rozgląda, a jego ojciec, który pragnie zapewnić ciągłość rodu i zyskać godnego następcę w farbiarni czy przy innych, rozległych interesach. Bo, że Brook tym godnym następcą nie jest, pan Frerguson nie próbuje nawet ukrywać. Sam jest silnym człowiekiem o dalekosiężnych planach i mierzi go bezczynność i bezwolność syna, który nie dość, że wciąż jest chory, to jeszcze najchętniej całymi dniami pisałby wiersze. Przejął zatem stery i teraz Brook nie jest w stanie już podjąć bez akceptacji ojca żadnej decyzji. Tym bardziej, że ten, choć daleki od klasycznie rozumianej tyranii, jest w stanie przekonać do swoich racji każdego. Czy uda mu się to również z Cordelią?

  Bo dziewczyna ostatecznie zgadza się wyjść za Brooka, by poprawić sytuację materialną rodziny. Choć nie kocha męża, nie jest jej obojętny, mimo iż dostrzega jego wady, z bezwolnością i całkowitym poddaniem się ojcu włącznie, to jednak ceni w nim delikatność i niebywałą wrażliwość. Również na jej piękno. Mimo tego życie pod jednym dachem z ojcem męża nie jest łatwe, bowiem dominuje ON w rezydencji, odciskając swoje piętno na wszystkim i wszystkich. Jedynie Cordelia, nauczona wyrażania własnych opinii, jest w stanie mu się przeciwstawić, a jej inteligencja połączona z twardym charakterem sprawia, że choć Ferguson nie akceptuje sprzeciwu, to zaczyna dostrzegać w Cordelii partnerkę w interesach.

  Jednak żywioł ciągnie do żywiołu, nic zatem dziwnego, że młoda, radosna i obdarzona wspaniałym głosem dziewczyna zakochuje się w zarządcy teatru, Stephenie Crossley`u. Osobliwy młodzieniec, z bogatego domu, na tyle funduszy i pasji, by zajmować się niezbyt dochodową działalnością, a przy tym na tyle odwagi, by przeć do przodu i odważnie sięgać do celu. Również, jeśli chodzi o Cordelię, bowiem w chwili obecnej ona jest jego celem. Otwarcie mówi zatem dziewczynie o swoich uczuciach, a najgorsze jest to, że … są odwzajemnione. Czy jednak Cordelia znajdzie w sobie siłę, by na przekór jej czasom odejść od Brooka? Czy zdoła uwolnić się od teścia, a także od ograniczeń, które sama sobie narzuciła? Jak potoczy się ta znajomość i czy ma szansę przerodzić się w coś więcej?

  Przekonamy się o tym dzięki niezwykle wciągającej powieści autorstwa Winstona Grahama, pt. „Cordelia”. Aż trudno uwierzyć, że ten opublikowany nakładem Wydawnictwa Czarna Owca romans historyczny stworzył mężczyzna, tak wiernie oddał ON targające bohaterką emocje, ale i tak wnikliwie odtworzył całą sytuację panującą w domu Fergusonów, klaustrofobiczną wręcz i przepełnioną strachem przez panem domu. Tym samym książka daleka jest od typowego romansu, sięga znacznie głębiej, niż do serc bohaterów, obejmuje również ich umysły, dotyka kwestii wiary i moralności. To nie tylko fenomenalny obraz XIX-wiecznego Manchesteru, ale i Londynu tamtych czasów, a także galeria ludzkich postaci, nawet tak dziwnych, jak hodujący szczury stryj Pridey. Jeśli dodamy do tego wspaniały styl, a także niezwykłą plastyczność opisów, pozwalających nam przenieść się do opisywanych miejsc, czy uczestniczyć bezpośrednio w wydarzeniach, otrzymujemy powieść może nie wybitną, ale godną uwagi. I to do tego stopnia, że zapewne będziemy do niej powracać. Za każdym razem odkrywając inne, intrygujące szczegóły czy dialogi.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Winston Graham, kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, jest najbardziej znany jako autor bestsellerowego cyklu powieści historycznych o rodzinie Poldarków. „Cordelia” to powieść, w której po raz kolejny ujawnia ON talent do snucia intrygujących, oddających ducha epoki fabuł.

  O książce możemy przeczytać, że:

  Manchester, 1867 rok. Brook Ferguson, owdowiały w tajemniczych okolicznościach i zmuszony do ponownego małżeństwa przez apodyktycznego ojca Fredericka, żeni się z piękną Cordelią, dziewczyną o silnym charakterze. Kiedy Cordelia wprowadza się do domu Fergusonów, rozpoczyna się cicha wojna o dominację między nią a teściem. W dusznej atmosferze okazałej wiktoriańskiej rezydencji, w której mieszka również dwoje ekscentrycznych członków rodziny Fergusonów, dochodzi do coraz częstszych konfliktów o błahostki, a każda drobna oznaka buntu jest traktowana jak wielka zdrada. W końcu napięcie sprawia, że Cordelia zaczyna czuć potrzebę czegoś nowego.

  Historyczny romans to hasło brzmiące kiczowato i tandetnie. Być może wielbiciele talentu pisarza nie zgodzą się ze mną, ale trudno nazwać tą powieść tylko historyczną. Już samo hasło że to romans powinno odrzucić każdego czytelnika, który ma chociaż trochę czytelniczych ambicji. Ale nie wtedy gdy rzecz wyszła spod ręki Grahama Winstona. Być może nie jest to dzieło wybitne, ale czyta się zaskakująco dobrze i bardzo podoba mi się ta opowieść. Zważywszy na czasy w których osadził swoją historię jestem tym bardziej na tak. W powieści tej można odczuć ducha epoki, zostaniemy uwikłani w intrygi, a finał zapewne nas zaskoczy.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ale ta książka mi się podoba. Choć nie bardzo odczułam klimat XIX wieku, to czytałam z ogromną ciekawością.

  Cordelia pochodzi z rodziny robotniczej i aby pomóc rodzicom, wychodzi za mąż za Brooka - dobrze sytuowanego panicza. Przypadkiem poznaje Stephana, który jest kompletnie inny od jej męża, zaczyna między nimi iskrzyć. Delia stoi przed trudnym wyborem, czy wybrać stabilność i wiarę w nierozerwalność małżeństwa, czy jednak oddać się innemu mężczyźnie? Sprawy nie ułatwia konflikt z rygorystycznym teściem.

  Uwielbiam takie lekkie książki, choć prócz dorożek, czy strojów, zabrakło mi trochę tego wiktoriańskiego klimatu. Niektóre momenty wydają mi się też dość absurdalne, jak na tamte czasy. Mimo to uważam, że książka jest naprawdę bardzo dobra. Pokochałam Cordelię. Była nie tylko piękna, ale i mądra, dobroduszna, pełna życia. Jej wybory, troski i przemyślenia niesamowicie mi się podobają. Nie jest rozchisteryzowaną panienką, ani nie została wykreowana na głupią młódkę. Jej mąż był okropny, nie mogłabym żyć z kimś takim. Reszta postaci, choć nie wszystkich polubiłam, też ma swoje indywidualne ciekawe charaktery, które również uznaję za kreacyjny sukces. Cała fabuła skradła moje serce. Jest z jednej strony urocza, z drugiej dramatyczna. Autor co i rusz mnie zaskakiwał.

  Książka ma 600 stron, ale nieduży format i spory druk, więc czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie. Z pewnością przeczytam inne książki autora i was także zachęcam. Nie musicie się bać historii. Potraktujcie ją jak bardzo dobrą powieść obyczajową o miłości i cierpieniu. Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Winston Graham
 • Wydawnictwo Czarna Owca
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 608
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381433440
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Cordelia
 • Tłumacz: Wyżyński Tomasz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381433440
 • EAN: 9788381433440
 • Wymiary: 13.0x19.5cm
Warto zwrócić uwagę na...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu 5/5 Nasza cena:
26,40 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 7. Fala gniewu

Kornwalia, 1798-1799 Ross Poldark zasiada w Izbie Gmin jako poseł z Truro - dzieli swój czas między Londynem a Kornwalią i przeżywa rozterki związane ze swoją żoną Demelzą. W dalszym ciągu trwa odwieczny spór z George'em Warlegganem, a tymczasem Drake, brat Demelzy, nie może zapomnieć o miłości do...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza 5/5 Nasza cena:
26,23 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 8. Przybysz z morza

To ósma powieść osadzonej w malowniczej Kornwalii sagi rodu Poldarków. Kornwalia, rok 1810. Rodzina Poldarków oczekuje powrotu Rossa z armii Wellingtona walczącej w Portugalii. Kiedy Jeremy ratuje przybysza z morza, ich uporządkowane życie ogarnia chaos. Przybycie Stephena Carringtona odmieni życie...
Warleggan. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4 0/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Warleggan. Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 4

Ross angażuje się w wyjątkowo ryzykowne przedsięwzięcie górnicze, co zagraża nie tylko bezpieczeństwu finansowemu rodziny, lecz również burzliwemu małżeństwu z Demelzą. Kiedy między Rossem a Elizabeth odradza się dawne zauroczenie, Demelza rozpoczyna niebezpieczny flirt z przystojnym Szkotem,...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie 5/5 Nasza cena:
25,22 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie

Przenieśmy się znów do Kornwalii, w lata 1795 - 1797. Ross Poldark w końcu może nieco odetchnąć. Cieszy się sławą bohatera wojennego i jakimś cudem udało mu się odzyskać zagrożony majątek. Jednak to tylko pozory. Spokój w rodzie Poldarków nie trwa nigdy zbyt długo, a tym razem kończy się, gdy w...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 12. Bella Poldark 0/5 Nasza cena:
28,91 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 12. Bella Poldark

Ostatnia część magicznej sagi Winstona Grahama o rodzinie Poldarków. Wielowątkowa opowieść o Rossie i Demelzie, ekscentrycznym Valentinie Warlegganie oraz dzielącym te dwa rody odwiecznym konflikcie. Bella, najmłodsza córka Poldarków, rozwija talent wokalny, zachęcana przez długoletniego...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 2. Demelza 5/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 2. Demelza

Druga część sagi rodu Poldarków. Nadchodzą burzliwe czasy poddające próbie małżeństwo i miłość Demelzy Carne i Rossa Poldarka. Wysiłki kobiety, by przystosować się do życia w środowisku kornwalijskich właścicieli ziemskich, niosą gorycz i troski mimo radości z narodzin pierwszego dziecka. Ross...
Pakiet Dziedzictwo Rodu Poldarków tomy 5-7 5/5 Nasza cena:
47,10 zł 69,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Dziedzictwo Rodu Poldarków tomy 5-7

W skład pakietu wchodzą: Czarny księżyc Narodziny syna Elizabeth i George'a Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drake'u Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny,...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 3. Jeremy Poldark 5/5 Nasza cena:
22,63 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 3. Jeremy Poldark

Kontynuacja bestsellerowej historii rodziny Poldarków. Kornwalia, 1790 rok. Ross Poldark musi zmierzyć się z najciemniejszym momentem w swoim życiu. Niedługo ma stanąć przed sądem oskarżony o kradzież towarów z dwóch rozbitych statków. Mimo że małżeństwo z Rossem nie jest usłane różami, Demelza...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza 0/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 9. Taniec młynarza

Kornwalia, 1812–1813 W nowym roku rodzina Poldarków z Nampary staje wobec wielu nieoczekiwanych wyzwań. Ross i Demelza dostają niepokojące nowiny. Clowance, która niedawno wróciła do Kornwalii po triumfach w Londynie, przekonuje się, że jej romans ze Stephanem Carringtonem jest nie tylko źródłem...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 10. Puchar miłości 4/5 Nasza cena:
25,19 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 10. Puchar miłości

Kornwalia, 1813–1815 W ciemnej jaskini, wśród stosu zrabowanych kosztowności, leży zapomniany srebrny puchar z wygrawerowanym napisem Amor gignit amorem – „Miłość rodzi miłość’. To niewielkie naczynie będzie miało ogromny wpływ na dalsze losy dwóch zwaśnionych rodzin Poldarków i Warlegganów, a...
Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc 4/5 Nasza cena:
25,30 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 5. Czarny księżyc

Narodziny syna Elizabeth i Georgea Warleggana pogłębiają konflikt między Poldarkami a Warlegganami. Kiedy Morwenna Chynoweth, guwernantka syna Elizabeth z pierwszego małżeństwa, zakochuje się w Drakeu Carnie, bracie Demelzy, pojawia się nowy punkt zapalny, a rywalizacja i wrogość między Rossem a...
eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dziedzictwo rodu Poldarków. Tom 6. Cztery łabędzie mobi epub

Szósta część sagi rodu Poldarków Kornwalia, 1795–1797. Z pozoru wydaje się, że Ross Poldark – obecnie uważany za kogoś w rodzaju bohatera wojennego – może spokojnie cieszyć się zdobytym z trudem bogactwem, lecz nagle staje przed nim nowy dylemat. W jego żonie Demelzie zakochuje się młody oficer...
Wybrane bestsellery
Zero 0/5 Nasza cena:
39,14 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zero

Z sieci nigdy nie znikniesz. Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich...
Chąśba 0/5 Nasza cena:
27,57 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chąśba

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą...
Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku 0/5 Nasza cena:
42,83 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku

Witaj Ukochana Przyjaciółko mojego serca! Napisałam tę książkę niemal jak list do Ciebie, w którym pragnę podzielić się dobrem i życiowym doświadczeniem. Pomysł na tę książkę zrodził się wśród moich czytelniczek i uczestniczek warsztatów. To one wymarzyły sobie książkę z przepisami na cztery pory...
Wsiąść do Pociągu. Europa 5/5 Nasza cena:
126,90 zł 199,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wsiąść do Pociągu. Europa

Od urwistych wzgórz Edynburga po słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alej Pampeluny do wietrznego Berlina - Wsiąść do pociągu: Europa zabierze cię w wielką podróż przez wielkie miasta Starego Kontynentu u progu zeszłego stulecia. Czy odważysz się przebyć mroczne tunele Szwajcarii? Wsiądziesz na...
Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2 5/5 Nasza cena:
25,83 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dług honorowy. Bezimienny. Tom 2

Powieść sensacyjna mistrza kryminału. O czającym się w ludziach złu i o długach, które zawsze trzeba spłacać. Wilki to niewielka wieś zagubiona gdzieś nad jeziorem w województwie lubuskim. Miejscową społecznością wstrząsnęła tragedia, kiedy zamordowano tam młodą dziewczynę, której zmasakrowane, na...
Głodna puszcza 5/5 Nasza cena:
27,60 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głodna puszcza

Spokój jest jak kotleciki w sosie grzybowym: zdecydowanie zbyt szybko się kończy Do karczmy Edmunda zwanego Kociołkiem potajemnie zjeżdżają książęta, by radzić nad przyszłością Doliny. Ostatnio trolle z Głodnej Puszczy wydają się nad wyraz aktywne, a jedyny człowiek, który umie z nimi gadać -...
Święto ognia 4/5 Nasza cena:
29,66 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Święto ognia

Tata tańczy  za szybą. Podnosi rozmazane  przez deszcz ręce  i kołysze  rozmazaną przez deszcz głową, ma zamknięte oczy i ja w końcu też zamykam swoje, i śpię, i budzę się rano, i znowu jesteśmy razem. Łucja  wierzy,  że  przed  wspomnieniami  uratuje  ją  balet.  Nastka  obserwuje  świat  przez ...
Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12 0/5 Nasza cena:
26,80 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Arabska kochanka. Arabska saga. Tom 12

Jak świat światem, podczas wojny, czy zarazy, ludzie zakochiwali się w sobie i czerpali z życia pełnymi garściami. Kiedy nie wiadomo, czy za chwilę będziemy zdrowi i żywi, oddajemy się uczuciom, dzięki którym zapominamy o otaczającym nas złu. Tak też robią bohaterowie "Arabskiej kochanki",...
To, co najcenniejsze 5/5 Nasza cena:
26,38 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co najcenniejsze

Samantha Young, mistrzyni miłosnych historii, porywa pełnym pasji, namiętności i napięcia nowym tomem swojej bestsellerowej serii. Dziewięć lat temu Emery Saunders porzuciła wygodne, ale puste i samotne życie miliarderki i przeniosła się do Hartwell, uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie...
Zadanie domowe 5/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zadanie domowe

"Zadanie domowe" to wyjątkowa powieść dla młodych dorosłych, poruszająca temat eksterminacji Żydów. Niezwykła historia uczniów, których zadaniem jest wcielenie się w rolę nazistów, ukazująca obawy, uczucia i wewnętrzny bunt przed złem oraz dyskryminacją. Pan Bartley jest jednym z najbardziej...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Mów mi Win 0/5 Nasza cena:
26,23 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mów mi Win

Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula