Anna H. Niemczynow

Anna H. Niemczynow to młoda i bardzo zdolna, polska pisarka. Jak sama twierdzi: “jest pasjonatką świadomego życia” i najbardziej liczy się dla niej rodzina.

Anna Niemczynow zajmuje się tworzeniem prozy obyczajowej. Lubi to, co robi, jednak znajduje szczęście także w wykonywaniu zwyczajnych, codziennych czynności, ponieważ czerpie z nich satysfakcję. Lubi grę na pianinie i bieganie. We wszystkim stara się odnaleźć dobry pierwiastek, dlatego też często się uśmiecha, wierząc, że przeznaczenie nikogo nie omija. Jej wiernym towarzyszem jest pies.

Debiutowała w sierpniu 2017 roku powieścią "W maratonie życia". Książka ta przedstawia historię Matyldy, która bierze udział w maratonie. To dla niej rodzaj terapii, a także zadośćuczynienia za winy. Podczas biegu stara się rozliczyć ze skomplikowaną przeszłością. Autorka wydała kilka pozycji, które cieszyły się sporą popularnością czytelniczek literatury obyczajowej. Jej bohaterki to zazwyczaj normalne kobiety, z jakiegoś powodu zagubione na ścieżce życia.

Na koncie Anny Niemczynow znajduje się między innymi powieść "Dziewczyna z warkoczami", opowiadająca historię niesamowitej znajomości, jaką zawiera studentka pedagogiki, Paulina. Pisarka jest także autorką cyklu książkowego o Liliannie Berg, na który składają się obecnie dwa tomy: "Życie Cię kocha, Lili"  i "Powiedz życiu tak, Lili". W jej dorobku literackim wyróżnić możemy też opowiadania wigilijne, które ukazały się w zbiorach "Czas cudów" i "Zakochane Zakopane".