Zło ukryte było przed światem przez dziesiątki lat. I gdyby nie zwyczajny przypadek, prawdopodobnie nigdy prawda o nim nie ujrzałaby światła dziennego. Podczas śnieżnej zamieci w Bieszczadach grupa maturzystów chroni się w stojącej na uboczu chacie. Tam właśnie młodzi ludzie dokonują makabrycznego odkrycia. W jednym z pomieszczeń znajdują trzydzieści drewnianych skrzynek, a w nich... setki kości. Najbardziej przerażające okazują się jednak zeszyty, w których ktoś (prawdopodobnie sprawca) opisał ostatnie chwile każdej z ofiar. Wszystko wskazuje na to, że ów zbrodniczy proceder trwał przez kolejne dekady i najwyraźniej nikt niczego nie zauważył. Śledztwo prowadzi podkomisarz Robert Lew.
Sprawa okazuje się na tyle skomplikowana i bulwersująca, że odbija się szerokim echem w mediach. Przerażeni bezradnością organów ścigania ludzie organizują masowe demonstracje. Od rozwiązania zagadki kości z bieszczadzkiej chaty zależą teraz posady wielu prominentnych urzędników i to nie tylko w policji czy prokuraturze, ale i w Rządzie.
"629 kości" to pierwszy tom cyklu kryminalnego, którego głównym bohaterem jest podkomisarz Robert Lew. Z pewnością ten fakt ucieszy Czytelników, którzy oddadzą się przyjemności lektury tej powieści. Bo mamy tu do czynienia z historią, która z każdą kolejną stroną wciąga coraz bardziej. Misternie skonstruowana, kryminalna intryga, mistrzowsko budowane napięcie i bardzo przekonujący, główny bohater sprawiają, że książki tej nie sposób odłożyć choćby na chwilę. Osoby mordercy możemy domyślić się stosunkowo szybko, ale to, jakimi motywami się kieruje, praktycznie do końca pozostaje tajemnicą. I właśnie na tym polega siła tej powieści.
Stosunkowo mało wiemy o autorze kryjącym się pod enigmatycznym M. M. Perr. Z wykształcenia jest politologiem i analitykiem. Pochodzi z Krakowa. Mieszkał swego czasu w Southampton, Maastricht i w Nowym Jorku. Uwielbia książki, czego zresztą łatwo się domyślić. Z każdej strony "629 kości" przebija bowiem niekłamana pasja do literatury gatunkowej. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prozami.