Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Tomasz Winkler
Oprawa: Miękka
Wydawnictwo: Agora
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 352
Opis

Jeśli szukasz trzymającego w napięciu kryminału w klasyczny stylu, to koniecznie sięgnij po "Zimny trop".

Druga część cyklu o Tomku Winklerze ponownie otwiera przed czytelnikami akta tajemniczej sprawy. Tym razem jednak detektywowi pomoże jego własna... babcia.

Nowa część przygód Tomka Winklera zaczyna się od zaginięcia starszego pana. Nic nie wskazuje na to, że stało się coś złego. Tylko jedna osoba uważa, że należy rozpocząć prowadzenie śledztwa. Babcia głównego bohatera przychodzi do niego, żeby poprosić go o pomoc. Winkler staje przed ciężkim zadaniem, jedyny trop jest dla niego cały czas niedostępny ze względu na spadający śnieg, a policja, z którą w przeszłości pracował, nie jest do niego pozytywnie nastawiona. Detektyw działa więc na własną rękę, do pomocy mając tylko swoją babcię i jej cięty język.

Co stało się ze starszym panem i czy naprawdę jest się czego obawiać? "Zimny trop" to fascynująca i trzymająca w napięciu do samego końca powieść kryminalna z elementami obyczajowości i doskonały duet rodzinny, od którego nie będziesz mógł się oderwać. Kolejne losy detektywa Tomka Winklera nie pozwolą przerwać Ci lektury, dopóki nie poznasz całej tajemnicy.

"Zimny trop" to druga część cyklu o Tomku Winklerze. Do tej pory w serii ukazały się również powieści "Dwudziesta trzecia" oraz "Szwedzki kryminał". Eugeniusz i Beata Dębscy to małżeństwo z Wrocławia, w którym rozgrywają się akcje wielu ich powieści, a na co dzień zajmują się prowadzeniem własnego biura rachunkowego.


O książce

Okazuje się, że tajną bronią detektywa oprócz przenikliwego umysłu może być jego… babcia. Tajną bronią Dębskich jest na pewno wartka akcja, humor i Tomasz Winkler we własnej osobie!

Tomasz Duszyński, pisarz, scenarzysta

Duet Winkler i babcia Roma jest fenomenalny! Ich dialogi są rewelacyjnie skrojone, podszyte ironią, sarkazmem i okraszone złośliwymi docinkami. Nie ma mowy, żebyście ich nie pokochali.

Wioleta Sadowska, subiektywnieoksiazkach.pl

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii kryminał lub z serii Tomasz Winkler

Czy można czytać książkę "Zimny trop. Tomasz Winkler. Tom 2" bez znajomości pierwszej części?

Tak, powieść "Zimny trop. Tomasz Winkler. Tom 2" prezentuje nową, zamkniętą sprawę kryminalną, którą można śledzić bez znajomości poprzedniego tomu. Autorzy umiejętnie wprowadzają czytelnika w bieżącą sytuację życiową detektywa, wyjaśniając kluczowe relacje z bohaterami drugoplanowymi. Lektura od początku serii pozwala jednak lepiej zrozumieć traumy, z którymi mierzy się Tomasz Winkler po wydarzeniach z Wrocławia. To doskonały wybór dla osób ceniących ciągłość rozwoju postaci, choć sama intryga pozostaje w pełni zrozumiała dla nowych odbiorców.

Jaki klimat dominuje w tym konkretnym tytule?

Powieść łączy w sobie mroczną, zimową atmosferę górskiego kurortu z błyskotliwym, sarkastycznym humorem. Śnieżna aura nie tylko utrudnia śledztwo, ale buduje duszny nastrój tajemnicy, w której tropy są dosłownie zasypywane przez naturę. Dynamiczne dialogi pełne ironii stanowią przeciwwagę dla poważnej tematyki zniknięcia i powikłanych ludzkich losów. Jest to propozycja dla czytelników szukających balansu między klasycznym kryminałem a prozą z silnie zarysowanym tłem obyczajowym.

Jaką rolę w śledztwie odgrywa postać babci głównego bohatera?

Roma Wiśniowiecka występuje tutaj jako pełnoprawna zleceniodawczyni oraz niekonwencjonalna partnerka w działaniach detektywistycznych. Jej postać wprowadza do fabuły unikalną dynamikę opartą na ciętych ripostach, życiowej mądrości i zamiłowaniu do dobrego koniaku. Dzięki jej intuicji Tomasz Winkler zyskuje dostęp do informacji, które dla oficjalnych służb pozostają nieosiągalne. Ten międzypokoleniowy duet nadaje historii świeżości i odróżnia ją od typowych, samotnych śledztw prowadzonych przez prywatnych detektywów.

Gdzie dokładnie toczy się akcja tej części przygód Winklera?

Większość wydarzeń rozgrywa się w urokliwym, lecz odciętym od świata przez śnieżyce kurorcie, co nadaje historii cechy kryminału zamkniętego. Kontrast między spokojnym miejscem wypoczynku a brutalną prawdą o zniknięciu starszego pana buduje narastające napięcie. Autorzy szczegółowo oddają realia zimowego krajobrazu, który staje się jednym z głównych antagonistów utrudniających pracę detektywa. Lokalizacja ta sprzyja odkrywaniu lokalnych powiązań i sekretów, które w dużym mieście mogłyby pozostać niezauważone.

Dla kogo ta książka może nie być odpowiednim wyborem?

Tytuł ten nie będzie satysfakcjonujący dla czytelników oczekujących wyłącznie krwawego, brutalnego thrillera pozbawionego wątków humorystycznych. Rozbudowana warstwa dialogowa oparta na sarkazmie oraz silny nacisk na relacje rodzinne mogą spowalniać tempo akcji dla osób szukających czystej procedury policyjnej. Powieść skupia się mocno na psychologii i motywach obyczajowych, co odciąga uwagę od technicznych aspektów śledztwa. Jeśli preferujesz literaturę o skrajnie poważnym tonie, specyficzny styl duetu Dębskich może nie wpisać się w Twoje oczekiwania.

Szczegóły
  • Tytuł: Zimny trop
  • Autorzy: Eugeniusz Dębski, Beata Dębska
  • Wydawnictwo Agora
  • Seria Tomasz Winkler
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2021
  • Ilość stron: 352
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788326837289
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788326837289
  • EAN: 9788326837289
  • Wymiary: 13.5x21 cm
  • Dane producenta: Agora Książka i Muzyka sp. z o.o., ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa, Polska, wydawnictwo@agora.pl, tel. 22 555 50 30
Recenzje książki Zimny trop. Tomasz Winkler. Tom 2 (19)
  1. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia Z. w dniu 2021-09-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Zimny Trop autorstwa Beaty i Eugeniusza Dębskich to kolejna książka z cyklu o wrocławskim detektywie Tomaszu Winklerze. Zimny Trop jest przykładem genialnego kryminału z nagłym zwrotem akcji w momencie, w którym się nie spodziewałam. O co w tym wszystkim chodzi? Tomasz wysyła swoją babcię Romę do sanatorium. Tam kobieta spotyka swoją dawną miłość, niestety nie może nacieszyć się zbyt długo jego obecnością, ponieważ mężczyzna ginie. Tomasz przyjeżdża na miejsce zdarzenia, by pomóc ukochanej babci. Czy były policjant rozwiąże zagadkę? Tego musicie dowiedzieć się sami. Ze swojej strony zachęcam do przeczytania tego i poprzedniego tomu, a także z niecierpliwością czekam na następne. Naprawdę warto.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Początkujący Recenzent
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Adam K. w dniu 2021-09-27
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

    Zimny trop to lektura w sam raz na jesienne wieczory. Opowiada historię niesłusznie wyrzuconego z policji Tomasza Winklera, który postanawia zostać prywatnym detektywem. W tej części mamy do czynienia z zaginięciem jednego z kuracjuszy sanatorium w Polanicy. Dlaczego Tomek interesuje się tą sprawą? Przed świętami detektyw wysyła swoją babkę Romę, by trochę odpoczęła. Na miejscu Roma spotyka swoją dawną miłość i umawia się na spotkanie. Niestety mężczyzna nie dociera na miejsce. Okazuje się, że ktoś go zabił. Kobieta ściąga wnuczka do ośrodka, by zajął się sprawą. Czy były policjant udowodni swoją wartość i pokaże, że wydalenie go ze służby było błędem? Czy pomoże babci? Tego musicie dowiedzieć się sami. Osobiście książka zrobiła na mnie duże i pozytywne wrażenie. Jestem fanem takich historii. Warto ;)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Justyna P. w dniu 2023-06-13
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Często się mówi, że jak pierwszy tom był dobry to już kolejny będzie średni jednak nic bardziej mylnego w tym przypadku, im dalej tym ciekawiej.

    Tomek Winkler były policjant wydalony ze służby, a obecnie prywatny detektyw do wynajęcia ale najważniejsza sprawa to kto się przyczynił do jego odejścia.

    Już na początku mamy nawiązanie do pierwszego tomu, a zarazem pierwszej sprawy, którą rozwiązał i dość mocno odczuł na własnej skórze. Postanawia sam odpocząć, a babcię Romę wysłać do sanatorium na odpoczynek. Jednak nie jest mu to dane bo dostaje kolejne zlecenie i to od Romy, gdzie właśnie w kurorcie znika jej dawny znajomy.

    Dodatkowo do Tomka zgłasza się młoda kobieta Skamielina (od nazwiska Skamień -Lima), która chce dla niego pracować, a jednocześnie napisać książkę o wcześniejszym zleceniu Winklera. Zgadza się na współpracę i szybko okazuje się, że może mu się to przydać, tym bardziej, że byli koledzy z policji nie ułatwiają mu życia, a wręcz przeciwnie.

    Czy zimny trop okaże się zimnym trupem ? Czy Skamielina jest tym za kogo się podaje ? Czy kolejny raz udało się wyjść Tomkowi z opresji ? Odpowiedz na te pytania znajdziecie w książce, a przy okazji przepis na świetny bigos.

    Książka wciąga już od pierwszych stron, a Tomka nie da się nie polubić, tak samo jak błyskotliwej babci Romy. Dialogi pomiędzy babcią, a wnukiem są podszyte ironią, sarkazmem ale bez złośliwość, a bardziej miłości jednego do drugiego. Dzięki tym dialogom mamy też niespotykany humor, który rozluźnia trochę atmosferę odciąga złe myśli od zaginięcia i całej sprawy. Akcja w książce rozwija się z rozdziału na rozdział i potrafi zaskoczyć.

    Dodatkowo mamy opis Polanicy i to w dodatku zimą, która ma swój dodatkowy urok.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Kryminał Na T. w dniu 2022-11-15
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    „Zimny trop” Dębskich, drugi tom serii kryminalnej o Tomaszu Winklerze, jest idealną lekturą na jesienno-zimowy czas – wydarzenia toczą się głównie w Polanicy na chwilę przed świętami Bożego Narodzenia, a klimat oddany jest naprawdę przyjemnie, choć przecież mamy do czynienia z kryminałem! Ale kryminałem w szerokim pojęciu tego słowa – przy tym tomie odkryłam, że autorzy z każdym kolejnym tytułem testują nowy podgatunek kryminału, więc i ten tom różni się pod względem zagadki kryminalnej i sposobu jej prowadzenia od poprzednich. Początkowo wydaje się, że będzie to historia zwykłego zaginięcia, jednak im dalej w lekturę, tym na światło dzienne wychodzą nowe fakty z przeszłości rodziny zaginionego, co całkowicie zmienia podejście do sprawy. I choć ten podgatunek nie jest całkiem przeze mnie lubiany, to przyznaję, że bawiłam się naprawdę dobrze. Na pewno udział w tym miały rewelacyjne kreacje postaci i przezabawne, inteligentne dialogi naszpikowane zabawą językiem polskim. Uwielbiam ten styl! Ponadto to kryminał przedstawiający pełne życie postaci, czyli nie skupiamy się tylko na intrydze kryminalnej, ale na wszystkim czego w tym czasie doświadczają. To może trochę spowalnia akcję, ale nadaje poczucia pełności, co mocno sobie cenię. Już teraz żałuję, że do nadrobienia pozostał mi już tylko jeden tom (zaczęłam w 2022 roku od tomu czwartego, a dopiero po jego lekturze zabrałam się za nadrabianie wcześniejszych trzech). Gorąco polecam całą serię o Winklerze!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewelina P. w dniu 2021-11-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Nie wiem, co ten cykl w sobie ma, ale po raz kolejny czuję, że znam tą książkę jak własną kieszeń i po raz kolejny jednak wychodzi na to, że nie. To zupełnie jak wtedy, kiedy spotkacie bratnie dusze. Czujecie, że się znacie, przyciąga was do siebie coś niezwykłego, choć tak naprawdę spotykacie się pierwszy raz. Ja wiem, że nigdy wcześniej nic nie czytałam tego autora, a mimo to mam nieodparte wrażenie, że już skądś ją znam... Być może wiąże się to z tym, że bardzo polubiłam bohaterów. Zwłaszcza starsza panią. Tym razem to ona będzie potrzebowała pomocy. Sprawa jest na tyle pilna, że Tomek bardzo się w nią angażuje. Tym razem nie wchodzą w grę mroczne porachunki, nie chodzi o bestialskie mordowanie niewinnych ludzi, tylko o coś znacznie ważniejszego. O miłość...

    Otóż babcia Roma zakochała się ze wzajemnością. Miły starszy pan, który pokazał jej, że bez względu na wiek wciąż można kochać. Wciąż można chcieć być potrzebnym, czuć przy sobie bliskość tej ciepłej duszyczki, która przytuli i ukaże tą ładniejszą sferę świata. Nic w tym wszystkim nie byłoby dziwnego, gdyby nie nagłe zniknięcie jej przyjaciela. Nic nie wskazuje na to, że mógłby komuś zaszkodzić. Zupełnie jak w bajce o duszku Kacperku. Był, wszyscy go widzieli, wyciągnął od każdego ciepło i w momencie, kiedy zdjął swoje ubranko, okazało się, że go nie ma...

    Wtedy też wszystko, co mogło być przeciwieństwem wcześniejszego życia daje o sobie znać. Śnieg zasypuje tropy, po cóż miałby przestać padać? Koledzy z pracy zamiast go wspierać sieją tylko przestrogi kracząc, że to się źle skończy. Fizycznie poprzednia sprawa została zakończona, psychicznie, nie do końca. Na dodatek, by już wszystko było przeciw niemu, nawet jego własne ciało przypomina, że nie ma już osiemnastu lat. A czas płynie...

    Podsumowując, książka jet warta uwagi, bo oprócz niesamowitego napięcia ma w sobie tyle dobrego humoru, ile każdy z nas pojedynczych skarpetek z domu;-) Przepełniona sarkazmem, ironią, wybuchowością, intensywnością uczuć i poleceniem w czytaniu kolejnego tomu;-)

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula