Seria Tomasz Winkler

Wejdź do mrocznego świata Tomasza Winklera i zobacz, jak wygląda rzeczywistość byłego gliniarza. Przekonaj się, czy podjęte przez niego śledztwa zakończą się sukcesem. Uważaj, bo sprawy, których podejmuje się Winkler, mogą zaskakiwać!


Seria "Tomasz Winkler" autorstwa Beaty i Eugeniusza Dębskich to trzymające w napięciu powieści kryminalne, od których trudno się oderwać. Przyjrzyj się bliżej skomplikowanym sprawom, powierzanym głównemu bohaterowi tych książek. Śledztwa prowadzone przez charyzmatycznego detektywa zaintrygują każdego, a sardoniczny humor i zauważalny klimat noir, dodają tym opowieściom jeszcze więcej tajemniczości.


Cykl przygód detektywa Tomasza Winklera składa się z czterech powieści: "Dwudziesta trzecia", "Zimny trop", "Szwedzki kryminał" oraz "Śmierć druga".


"Dwudziesta trzecia" to pierwszy tom historii prywatnego detektywa, który musi zająć się sprawą morderstwa. Problem polega jednak na braku motywów zabójstwa oraz jakichkolwiek dowodów na to, kto za nim stoi. W kolejnym tomie serii, zatytułowanym "Zimny trop", Winkler rozpoczyna śledztwo w podgórskim kurorcie. Na drodze pojawiają się coraz to nowe tajemnice, a pracy nie ułatwia śnieg, przykrywający ślady poszukiwanego biznesmena.


"Szwedzki kryminał", trzeci tom przygód Winklera, przynosi nowe zagrożenie. Detektyw sam może stać się tu ofiarą groźnego kryminalisty. "Śmierć druga" to czwarta odsłona losów Winklera. Tym razem bohater próbuje dowiedzieć się, kto zamordował młodego mężczyznę. Wszystkie ślady wskazują na przyjaciela ofiary, jednak Winkler ma tu sporo wątpliwości.