Zeszyty do nut

Bestsellery - Zeszyty

Nowości - Artykuły papiernicze

Zeszyt do nut to niezbędny dodatek podczas lekcji muzyki w szkole podstawowej oraz w trakcie indywidualnych zajęć dla uzdolnionych muzycznie dzieci i dorosłych. Służy on do nauki graficznego zapisu utworów i kompozycji dźwiękowych, jest wykorzystywany także w przypadku nauki gry na różnych instrumentach. Można swobodnie zamieszczać tam akordy, schematy rytmiczne i wszystkie inne informacje, pozwalające na odtworzenie dowolnych piosenek.


Zeszyty do nut podzielone są na pięciolinię, co jest niezbędne do poprawnego zapisu nut. Dla ułatwienia młodsze dzieci mogą wybierać wersje ze specjalnie poszerzoną pięciolinią, takie rozwiązanie oferuje m.in. marka Siedmioróg. Klasycznie szkolne zeszyty do nut występują w wariancie 16 lub 32 kartkowym, co w zupełności wystarczy na początek nauki muzyki.


Wiele dzieci w szkołach posiada specjalne obowiązkowe zajęcia, podczas których przyswajana jest gra na wybranym instrumencie, najczęściej flecie. Zeszyt do nut staje się wtedy niezbędnym elementem wyprawki szkolnej. W tej kategorii zgromadzony został wybór najlepszych propozycji takiego artykułu - znajdują się tutaj m.in. wersje z takich marek jak: Oxford, Interdruk, Herlitz czy Polskie Wydawnictwo Muzyczne.


Niektóre modele posiadają również najważniejsze wiadomości z teorii muzyki na wewnętrznych stronach okładki, co jest dodatkową motywacją i interesującym dodatkiem dla młodych muzyków. Warto zainteresować dzieci śpiewem lub grą na instrumentach, ponieważ jest to wartościowe spędzanie wolnego czasu, a być może przyszła praca zawodowa.