Wierny czytelnik

Autor:

Max Seeck

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
440
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 31,92 zł
Nasza cena: 27,30 zł 42,00 zł Taniej o: 35%

Fiński kryminał, który zachwycił amerykańskich czytelników! Prawa sprzedano do 38 państw, a Hollywood przygotowuje ekranizację!

Maria, żona popularnego pisarza Rogera Koponena, zostaje znaleziona martwa w pięknej czarnej sukni wieczorowej u szczytu pustego stołu. Na twarzy kobiety zastygł upiorny uśmiech. Dokładnie tak scenę śmierci opisał jej mąż w swojej książce. W krótkim czasie liczba ofiar rośnie.

Dochodzenie w sprawie zabójstw prowadzi aspirant Jessica Niemi. Śledztwo nabiera rozpędu, kiedy film z miejsca zbrodni pojawia się w mediach społecznościowych uważanego za zaginionego męża ofiary.

Początkowo wydaje się, że morderca odtwarza makabryczne zbrodnie z bestsellerowej trylogii Rogera, Polowanie na czarownice. Niemi nabiera jednak przekonania, że za zbrodnią stoi sekta wyznająca niebezpieczną ideologię…

Recenzje (6)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pisarze często czerpią z prawdziwych, tragicznych wydarzeń. Czy jednak te opisywane w powieściach mogą okazać się inspiracją dla chorego umysłu? Czy makabryczna fikcja może stać się rzeczywistością?

  Żona poczytnego fińskiego pisarza zostaje zamordowana i wszystko wskazuje na to, że morderca popełnił zbrodnię inspirując się książką o czarownicach napisaną przez jej męża. Kolejne morderstwa nie pozostawiają wątpliwości, że ktoś ewidentnie czerpie z twórczości Rogera Koponena urzeczywistniając opisywane przez niego rytualne mordy. Śledztwo prowadzone przez aspirant Jessicę Niemi, początkowo krążące wokół fabuły powieści Koponena, zaczyna zataczać szersze kręgi. Sam pisarz trafia na listę podejrzanych i… zaginionych, a po zamieszczeniu przez mordercę makabrycznego filmiku ze zbrodni w Internecie, pojawia się coraz więcej pytań o motywy nim kierujące. Czy to dzieło psychopaty? A może w zbrodniach i nagłośnieniu tego porażającego spektaklu kryje się głębszy cel?

  Akcja toczy się dość niespiesznie, acz w sposób intrygujący i budzący uczucie wyczekiwania na więcej. I to więcej otrzymujemy. Trup ściele się gęsto, a morderstwa popełniane w bardzo wyrafinowany sposób przyprawiają o ciarki. Autorowi udało się bardzo umiejętnie przenieść mroczny i tajemniczy klimat polowania na czarownice we współczesne zbrodnie. Również wskazówki odnośnie do możliwych motywów i osoby sprawcy podawane są w odpowiednim natężeniu nie pozwalając na łatwe ich odgadnięcie, a wręcz kierując na manowce.

  Jedynym elementem, który przez większość powieści wydawał mi się zbytecznym i niepotrzebnie rozbijającym akcję były wspomnienia Jessici z Włoch. Dopiero na samym końcu okazuje się w jaki sposób wiążą się one ze sprawą i obecnym życiem kobiety.

  Nie dziwi mnie, że szykuje się hollywoodzka ekranizacja powieści. Ma ona wszelkie elementy, by stać się kinowym hitem. Zanim pojawi się jednak na ekranie zachęcam do sięgnięcia po książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko mamy do czynienia z fińska literaturą, a szkoda.

  Wierny czytelnik to przykład niebanalnej, nieprzewidywalnej opowieści. Nic dziwnego, iż książka stała się hitem w tak wielu krajach i szykowana jest jej ekranizacja.

  Roger Koponen to autor bestselerowej trylogii o makabrycznych zbrodniach. Dzieło sprzedaje się genialnie, jest hitem, a jego autor zbił na nim fortunę.

  Mnożą się wywiady, spotkania autorskie. W trakcie jednego ze spotkań z czytelnikami zostaje zamordowana żona Rogera. Zbrodnia, jak zbrodnia, nie byłoby w niej niczego dziwnego gdyby nie fakt, iż co do najmniejszego szczegółu przypomina ona jedną ze zbrodni opisanych w książce Rogera. Przypadek? Raczej nie. Czyżby zabójca był fanem twórczości Rogera? A może kryje się za tym coś więcej?

  Bardzo szybko okaże się, iż żona Koponena jest jedną z wielu ofiar seryjnego zabójcy. Każda ze zbrodni ma swoje odbicie w książkach Rogera. Cechą charakterystyczną są wyjątkowo masakrycznie upozowane miejsca zbrodni i okrutne same zbrodnie. Co się za tym kryje? Czy morderca to tylko zwykły zwyrodnialec czy może ktoś więcej?

  Policja rozpoczyna śledztwo. Dokąd ono ich zaprowadzi? Co odkryje Roger?

  Bardzo dobra, naprawdę porywająca, intrygująca książka, okrutna, w klimacie mocno noir. Ten klimat jest najciekawszą, przyprawiającą o dreszcze cechą książki.

  Sama fabuła, owszem jest ciekawa, jest także doskonale prowadzone śledztwo, ale klimat, nastrój zdają się oblepiać czytelnika już od pierwszej strony i sprawiają wrażenie namacalnego zła, grozy.

  Wierny czytelnik to nie tylko dobry, mocny, intrygujący thriller. To także książka z drugim dnem, z podtekstem, pytaniami o istotę człowieczeństwa, o granice między normalnością, a szaleństwem o to co dzieli z pozoru normalnych i szalonych.

  Nie na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedż w treści książki. Seeck sprawia, iż musimy pomyśleć sami, zastanowić się nad treścią książki, ale także nad tym, jak ma się ona do życia tuż obok nas, do nas samych. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy fabuła książki staje się rzeczywistością bohatera książki. Brzmi tajemniczo?! Ale jakże intrygująco. „Wierny czytelnik” to bez wątpienia powieść, która zaszczepia w nas ciekawość.

  Muszę przyznać, że Max Seeck zastosował genialny pomysł. Ba doskonale go zrealizował. Umiejętnie poprowadził wszystkie sznurki stworzonej fabuły, sprawiając, że do naszych rąk trafił kryminał szyty na mistrzowską miarę.

  Roger Koponen jest autorem książek, który swą kreatywnością zyskuje wielu czytelników. Cieszy się uznaniem, jednak to, co zgotował mu los nie napawa optymizmem. Pewnego dnia znajduje swoją małżonkę martwą. Twarz zamordowanej kobiety zastygła upiornym śmiechem, na wzór sceny jednej z książek Rogera.

  Czy zabójstwo Marii jest odwzorowaniem fabuły autora? Czy morderca jest „wiernym” fanem jego twórczości? Dlaczego dokonał zbrodni, na wzór opisu z trylogii Koponena?

  Na te pytania odpowiedzi poszukamy wraz z Jessicą Niemi. Aspirantka musi wejść w umysł mordercy, by poznać jego personalia. Na domiar złego film z miejsca zbrodni trafia do mediów społecznościowych, co jeszcze bardziej podsyca emocje opinii publicznej. Lecz to nie jedyne zmartwienie helsińskiej policjantki, gdyż dochodzi do kolejnych morderstw będących kalką powieści Koponena. Czyżby morderca liczył na sławę na miarę popularności swojego idola?

  W „Wiernym czytelniku” mocnym punktem jest nie tylko intrygująca fabuła, lecz również wartka akcja, dawkowana w odpowiednim tempie, która nie pozwoli nam oderwać się od lektury, dopóki nie poznamy motywów mordercy.

  Dlaczego twórczość Rogera Koponena była inspiracją do dokonania zbrodni na żonie pisarza? Co morderca chciał uzyskać? Sławę? Uznanie?

  Pewne jest to, że powieść fińskiego autora zasługuje na uznanie miłośników mocnych czytelniczych wrażeń. Max Seeck stworzył wyjątkowy klimat, sprawiając, że książkę czyta się w mgnieniu oka. A ja zapewniam Was, że nie zmrużycie oczu, dopóki nie poznacie prawdy o „wiernym czytelniku”. I muszę przyznać, że zostaję wiernym czytelnikiem Maxa Seecka. Oczywiście bez prób odwzorowania fabuły jego książki, lecz wyczekuję kolejnej powieści jego pióra. Myślę, że nie jestem w tym oczekiwaniu odosobniony.

  Autor tą książką zaskarbił sobie moją czytelniczą sympatię, uświadamiając mnie w przekonaniu, że skandynawscy pisarze posiadają „to coś” co sprawia, że między czytelnikiem i autorem jest „chemia” tworząca wyjątkowe reakcje emocji, których w zasadzie nie sposób wymazać z pamięci. O to właśnie chodzi w rasowym kryminale. A „Wierny czytelnik” takim właśnie jest. Sprawdźcie to sami! Warto!

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Sonia Draga [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Czy może być coś milszego dla autora poczytnych książek niż wierny czytelnik? Podążający za autorem na każde spotkanie autorskie, opiewający jego dzieła, kupujący je bez opamiętania … Ale gdy nagle czytelnik staje się męczący i utrudnia życie twórcy, idylla się kończy. Może być nieprzyjemnie …

  Maria Koponen, żona znanego autora, zostaje zamordowana w swoim domu. Zostaje odnaleziona, jak siedzi nieruchomo przy stole ubrana w piękną czarną suknię, z wymownym uśmiechem na ustach. Jej śmierć wygląda dokładnie tak, jak jej mąż opisał ją w swoich poczytnych dziełach. Stosując analogię z dziełami Rogera Koponena, śledczy spodziewają się kolejnych zbrodni. Jeżeli ziści się ten scenariusz, ich liczba będzie znaczna.

  Śledztwo prowadzi młoda aspirant, Jessica Niemi. Gdy światło dzienne ujrzy film z miejsca zbrodni, sprawa zaczyna nabierać rumieńców i przyspieszać. Jak w większości spraw bywa, pierwszym podejrzanym jest mąż. Ale ON w czasie zbrodni był daleko na spotkaniu w czytelnikami. Wracając do domu, ginie w wypadku samochodowym. Jak się później okazuje, jego śmierć nie jest tak oczywista. Czyżby sfingował swoją śmierć aby pozbyć się podejrzeń, że jest zamieszany w śmierć małżonki? Czy Roger realizuje w życiu scenariusze ze swoich powieści? Ale dlaczego? Jaki ma w tym cel? Czy chce coś udowodnić?

  Sukcesywnie pojawiają się kolejne zbrodnie, a wraz z nimi pytanie, kto zabawia się ze śledczymi? Czyżby wierny czytelnik realizował zbrodnie opisane przez swojego ulubionego autora? Jeden pisze, drugi zabija …

  Uwielbiam skandynawskie kryminały. Niespokojny i zimny klimat, tajemnicza aura, akcja stonowana i, jak dla mnie leniwa, cudnie wchłaniająca do środka fabuły. Nie sposób się temu oprzeć, nie ma możliwości być obojętnym na scenariusz, jaki autor dla nas zaplanował. Przyznam, że zostałam tak przyjemnie zaskoczona nie tylko pomysłem na fabułę i jego wykonaniem, ale prowadzoną akcją, intrygami, zaskakującymi sytuacjami, że jeszcze ta lektura żyje we mnie. Dostała drugie życie, które mam nadzieję, że będzie trwało długo.

  Wierny czytelnik to ekscytujący mroczny thriller w stylu nordic noir. Często śledczy w nordic noir jest znacząco odmienny: często są to ludzie, którzy zmagają się nie tylko z zabójstwami, ale również swoimi, nieraz poważnymi problemami. I tak jest w przypadku Jessica Niemi, która skupiając się na trudnym dochodzeniu, cały czas nie zapomina o swojej przeszłości, nurtujących ją tajemnicach, skrzętnie ukrywanych przed najbliższymi współpracownikami. To nadaje jej charakteru, a w nas zaczyna się pojawiać ciekawość, chcielibyśmy od razu wszystko o niej wiedzieć. Ale takie stopniowanie informacji, powolne uchylanie rąbka tajemnicy, powoduje, że nasze emocje i wrażenia są odkrywane i uzewnętrzniane wraz z rozwojem fabuły.

  Ciekawy jest wątek z retrospekcjami z pobytu Niemi w Wenecji, jej znajomości z przystojnym muzykiem.On pozwala nam zrozumieć jej zachowanie, jej emocje i postępowanie, jak również źródło jej problemów. Te fragmenty spowalniają akcję, dla mnie autor wprowadził je celowo, aby chwilami ostudzić nasz zapał i na chwilę ujarzmić stłumione wrażenia.

  Trzymająca w napięciu tajemnica i mroczny świat, który wnika w głąb czytelniczej wyobraźni. Nie mogłam przestać czytać. Książka, która nie daje wytchnienia, a mglisty i duszny klimat czuć długo po skończonej lekturze.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubicie kryminały? A te szwedzkie, niemieckie, a może polskie? Ja uwielbiam poznawać co rusz nowe, ciekawe opowieści i zachwycać się tym, gdzie dzieje się ich akcja. Pewnie znacie to uczucie po powieściach Lackberg? O ile, oczywiście, czytaliście i lubicie jej twórczość. Tym razem dostaliśmy na talerzu do pożarcia kryminał fiński. Byłam ogromnie ciekawa czy przypadnie mi do gustu, zwłaszcza, że już z opisu wyczytacie, że planowana jest ekranizacja.

  To co, najpierw opowiem co znajdziecie w treści. Jak to w kryminalnych powieściach, na dzień dobry dostajemy trupa. Zostaje ona znaleziona martw przy stole, ubrana w przepiękną suknię, do tego jest uśmiechnięta. Żeby tego było mało, to właśnie tak jest ona opisana w powieści swojego męża, sławnego pisarza. Dziwne? Czy morderca odtwarza sceny stworzone przez autora i w ten sam, makabryczny sposób zabija? Wyobrażacie sobie, że tworzycie w swojej wyobraźni pewne sceny, zakładając, że to fikcja i nagle zaczyna się to dziać w rzeczywistości?

  Poza paskudnymi zbrodniami czytelnik dostaje śledztwo. Prowadzi je Jessica, aspirantka, którą łatwo rozpoznać, ponieważ nosi na stopach... nie, nie szpilki, a trampki! Kobieta ma swoje problemy, takie wewnętrzne, przez które ma się wątpliwości momentami czy to wszystko się dzieje w jej koszmarze, czy rzeczywiście. Świetnie rozegrane, bo owszem, bohaterka, którą dręczą demony, ale nie kolejna kopia, pod tytułem agresywna alkoholiczka.

  No właśnie, bohaterowie. Każdy odgrywa jakąś rolę, mniej lub bardziej istotną, ale każdy jest wykreowany tak, że obdarza się go pewnymi uczuciami. Oczywiście, czasami to są pozytywne, a czasem negatywne, ale najważniejsze, że jakieś wzbudza, a nie jest jałowym, szarym człowiekiem.

  Jako kryminał ta książka jest naprawdę dobra. Jeśli chodzi o bieg zdarzeń, tempo, to jest to taka mieszanka pomiędzy typowymi kryminałami szwedzkimi, a Charlotte Link. To zdecydowanie obyczajowe kryminały i jest to ogromna zaleta, bo czytelnik zagłębia się również w życie bohaterów, a nie tylko w samo śledztwo. To plus!

  Czy akcja mknie na łeb, na szyję? Nie. Jest nieco powolna, ale książki nie da się odłożyć nawet na chwilę. Jest zagadka i to taka, która swoim rozwiązaniem zaskakuje. Czyli treść nie jest przewidywalna, a to dobrze.

  Podsumowując: polecam czy nie? Jak najbardziej! Ta książka to ciekawa powieść, mieszanka kryminału z obyczajówką. Czyta się szybko, wręcz się przez nią mknie i nie ma się poczucia znudzenia.

  Wydawnictwu Sonia Draga bardzo dziękuję za egzemplarz!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Wierni 0/5 Nasza cena:
19,30 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wierni

Lato 1942 roku. Trzecia Rzesza jest u szczytu potęgi. We wcielonej do Niemiec Łodzi, przez hitlerowców przemianowanej na Litzmannstadt, panuje okrutny, wszechogarniający terror. Prawa Polaków są skrajnie ograniczone, a resztki wolności, sprawiedliwości i człowieczeństwa brutalnie deptane przez...
Miasto iluzji. Pistolety 4/5 Nasza cena:
30,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto iluzji. Pistolety

„To dobrze opowiedziana historia. Zaczyna się niewinnie, jak spływ kajakowy, ale już po chwili słyszysz huk wodospadu. Brawo, Grześlak!” Robert Małecki 50% mrocznych tajemnic z warszawskich przedmieść, 25% ostrej obyczajówki, 10% dragów i osiedlowej dilerki, 10% wewnętrznych roztrząsań i 5%...
Miasto iluzji. Róże 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto iluzji. Róże

Dwie śmierci. Jedna dziewczyna. Jeden dziwny przedmiot. Medalion przedstawiający pistolety i róże. II tom wieńczący historię niedokończonego scenariusza sprzed lat 50% mrocznych tajemnic z warszawskich przedmieść, 25% ostrej obyczajówki, 10% dragów i osiedlowej dilerki, 10% wewnętrznych roztrząsań...
Błękitna lista 0/5 Nasza cena:
26,61 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Błękitna lista

Kiedy nadkomisarz Georg Dengler zdaje sobie sprawę, że Federalny Urząd Kryminalny usiłuje z mało znaczącego terrorysty zrobić kozła ofiarnego, składa skargę, a wkrótce potem ostentacyjnie odchodzi z policji, aby odtąd wieść żywot prywatnego detektywa śledzącego niewierne żony. Nieoczekiwanie trafia...
Śmierć nacjonalisty 0/5 Nasza cena:
22,42 zł 29,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć nacjonalisty

Madryt, kwiecień 1939. Właśnie skończyła się wojna domowa, frankistowskie oddziały okupują sprzyjającą republikanom stolicę. W mieście panuje terror, strach przed represjami zwycięzców, a nade wszystko głód.Gdy młody, ambitny oficer Gwardii Cywilnej Carlos Tejada znajduje zwłoki swego przyjaciela i...
Silny wstrząs 0/5 Nasza cena:
34,44 zł 42,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Silny wstrząs

Epicki rozmach, społeczne zaangażowanie, prawdziwe emocje to siła prozy Jonathana Franzena, okrzykniętego największym żyjącym pisarzem amerykańskim.Louis Holland przybywa do Bostonu po serii trzęsień ziemi na północnym wybrzeżu. Dziwnym trafem pierwsze trzęsienie ziemi zabija jego babcię. Zdarzenie...
Córka aborcjonistki 5/5 Nasza cena:
26,61 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka aborcjonistki

Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem Diana Duprey, lekarka specjalizująca się w przerywaniu ciąży, zostaje znaleziona martwa w swoim basenie z siniakiem wielkości piłki golfowej na głowie. Czy mordercą jest jej mąż, Frank, prokurator, z którym pokłóciła się w dniu morderstwa? Czy może córka Diany,...
Po złej stronie pożegnania 0/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po złej stronie pożegnania

Harry Bosch podejmuje pracę prywatnego detektywa. Nie ma własnego biura, nie wydaje ani centa na reklamy i ostrożnie dobiera klientów, ale jego renoma mówi sama za siebie. Trzydzieści lat w LAPD to doświadczenie, którego nie sposób podważyć. Wkrótce otrzymuje zlecenie od jednego z najbogatszych...
Purpurowe rzeki 0/5 Nasza cena:
30,03 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Purpurowe rzeki

Straszliwa zbrodnia prowadzi dwóch niezależnych detektywów w skute lodem francuskie Alpy. Niegościnny, pełen ostrych jak brzytwy skał krajobraz, stanie się dla nich miejscem, w którym zmierzą się z granicami ludzkiego zła. W górskiej szczelinie zostają odnalezione potwornie okaleczone zwłoki...
Porachunki. Freyja i Huldur. Tom 2 4/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porachunki. Freyja i Huldur. Tom 2

Yrsa Sigurardóttir ma niesamowity dar do mieszania wątków makabrycznych z cierpkimi, które łączy z wnikliwą obserwacją zwyczajnego życia i okrasza czarnym humorem. Crime Review „Porachunki to kolejna mrożąca krew w żyłach opowieść królowej islandzkiego kryminału”. Simon Kernick W szkolnej kapsule...
Rozgrzeszenie. Freyja i Huldur. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozgrzeszenie. Freyja i Huldur. Tom 3

Freya i Huldar stają przed nowym wyzwaniem. Dramatyczna walka z czasem przypomni Freyi lata, które usiłowała dotąd wymazać z pamięci… O tej zbrodni policja dowie się tak jak wszyscy inni – ze Snapchata. Na ekranach telefonów zobaczą przerażoną nastolatkę błagającą o wybaczenie. Gdy ją znajdą,...
Rozmówca 5/5 Nasza cena:
29,26 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmówca

Nowy UZALEŻNIAJĄCY thriller BESTSELLEROWEGO autora Tanya Kaitlin nie może się doczekać relaksującego wieczoru po ciężkim tygodniu, jednak zaraz po wyjściu spod prysznica słyszy dzwonek swojej komórki. Jej najlepsza przyjaciółka, Karen Ward, próbuje nawiązać z nią wideo połączenie. Tanya odbiera...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula