Underground

Średnia: 3.8 Ilość ocen: 16
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
352
Rok wydania
2021
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 26,41 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Odrażający, brudni, źli. Piękni, ponętni, szaleni. Tacy właśnie są bywalcy undergroundu. Za dnia studenci, pracownicy korporacji, dzieci z dobrych domów. Nocami, w sekretnych klubach otwartych tylko dla wtajemniczonych, upojeni alkoholem i narkotykami, tańczą swoje dzikie, orgiastyczne pogo. Wśród nich jest psychotyczna Marla, która nie wie, kiedy zboczyła ze ścieżki normalnego życia i wpadła w bagno. Otacza się podobnymi sobie szajbusami, przypominającymi postaci z kreskówek, a może raczej z horrorów. Czy uda jej się wydostać? Czy będzie potrafiła zbudować choćby w miarę normalne relacje z trzema zainteresowanymi nią mężczyznami? Czasem trzeba kompletnie się zgubić, żeby się odnaleźć.

Recenzje (16)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Underground” nie jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością Agaty Suchockiej, jednak nie były to długie teksty, wcześniej czytałam opowiadania, które znajdowały się w antologiach, które recenzowałam. Były to pozytywne spotkania, kiedy otrzymałam możliwość zrecenzowania najnowszej książki pod tytułem „Underground” wahałam się. Spoglądałam na okładkę, czytałam opis i włączała mi się magiczna lampka „masz dużo książek do recenzji”. Odsuwałam gdzieś na bok tą książkę, po czasie jednak do niej wracałam, ciekawy opis, książka inna niż te, które do tej pory czytałam, brudny i zepsuty świat, ale i tym razem wróciłam do swojej codzienności. Za trzecim razem nie pozwoliłam dojść do głosu moim wątpliwościom i zamówiłam książkę, nie żałuję tego kroku, zawsze staram się wyciągać z historii coś dobrego. Co tym razem otrzymałam?

  „Underground” jest dość specyficzną książką, wstęp, bowiem do tego niecodziennego półświatka mają jednak nieliczni, tacy, dla których zasady nie maja znaczenia. W Undergorundzie ich nie ma, tutaj puszczają hamulce, czy to dobrze, czy to źle przekonacie się sięgając po książkę. Główną bohaterką książki jest trzydziestoletnia kobieta o imieniu Marla. Jest wykształcona, elegancko się ubiera, ma dobrą pracę i godziwy zarobek. Na co dzień pracuje, jako tłumaczka, można by powiedzieć, że ma ułożone życie, stabilne, monotonne, nie każdemu będzie ono pasowało. Jedni marzą o takiej normalności, a inni wolą uciekać w świat marzeń i dzikich fantazji, nasza bohaterka jednak poszła krok dalej i zaczęła je realizować. W nocy zmieniała eleganckie spódnice za kolano i ubierała skórę, zmieniała się nie do poznania malując znacznie mocniej, drapieżniej i odrzucała wszystko, co mogło wskazywać na to, że „jest grzeczną dziewczynką”. Do klubów, w których lubiła się bawić nie wszyscy mieli wstęp, alkohol i narkotyki są na porządku dziennym, właśnie tam może być taka, jaką chce, nikt jej nie ocenia. Brnie w to bagno coraz głębiej nie zdając sobie z tego sprawy. Życie Marli zostaje splecione z losem trzech mężczyzn, którzy mają na nią inny wpływ. Czy znajomość z nimi wpędzi ją w jeszcze większe kłopoty?

  Bohaterka książki „Undergroud” cierpi na chorobę dwubiegunową, co sprawia, że jest dość złożoną i trudną do sympatyzowania z nią personą. Sama powieść nie jest czymś łatwym do przetrawienia i nie oczekiwałam, żeby taka była. Myślę, że zamysłem autorki było to, żeby szokowała, rozbudzała w czytelniku skrajne emocje i w pewien sposób ostrzegała przed mroczną stroną świata. Jest tutaj brutalność, atmosfera, która niszczy spokój, jest mętna. Marla jest osobą, która wybrała ścieżkę destrukcyjną, mota się i traktuje mężczyzn przedmiotowo. Nie potrzebuje bliższej relacji, szybsze porywy serca są jej niepotrzebne. Wszystko, czego zdaje się potrzebować to muzyka, narkotyki, zabawa i chwilowa rozkosz. Czy wyrwie się z tego nim będzie za późno? Czy dostanie nauczkę? Życie nie raz pokazało, że nie warto bawić się ogniem, bo może poparzyć. „Underground” jest przede wszystkim zaskakująca, należy zwrócić tutaj uwagę na mnogość opisów, które nie są w jakiś sposób przytłaczające. Myślę, że jest tutaj też nacisk na to, jak łatwo można się zagubić, a samotność i pustka pcha w stronę jej zapełnienia, nie zawsze w pozytywny sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Underground” to wstrząsająca opowieść o życiu, jakie ono jest i jak bardzo może się ono zmienić w ciągu zaledwie kilku chwil.

  Marla to kobieta posiadająca dwa całkowicie odmienne od siebie oblicza. Pierwsza twarz, to kobieta pracująca w firmie. Ułożona, zadbana, nikt postronny nie powiedziałby, że taka osoba pod osłoną nocy, gdzie wszyscy już zasypiają, dopiero ukazuje swoje prawdziwe oblicze. Tak druga strona medalu, nocą przybiera postać ostrych ćwieków na kurtce, niezwykle ciężkich butów oraz mrocznego makijażu. Określiłabym nawet tę bohaterkę, jako osobę z niejakim rozdwojeniem jaźni, ponieważ jest w stanie funkcjonować na naprawdę wysokich obrotach i oczywiście nie mam tutaj na myśli tylko przykładnej pracy po nocach.

  Świat, w który Marla nas wprowadza dla postronnego obserwatora, na początku wydaje się niezwykły. Inny pod względem ludzi, jakich można spotkać w klubach undergroundu. Miejsca te mają specyficzne położenia, mieszczą się prawie, że w opuszczonych piwnicach, w których organizowane są imprezy dla ludzi pokroju Marli. Otępiająca muzyka, masa spoconych ciał, które mozolnie kłębią się na parkiecie, to cechy, które wyróżniają ten sam, aczkolwiek zupełnie różny świat.

  Historia Marli początkowo przedstawia się dosyć nieciekawie, pomimo faktu, iż kobieta pracuje, zarabia i ma przysłowiowo "za co żyć", to jej egzystencja wygląda dość ponuro i przede wszystkim smutno. Codziennie po pracy, przeobrażanie się w swoją prawdziwą twarz, balowanie do bladego świtu i alkohol, który ciągle jest w obiegu, nie wróżą nic dobrego dla Marli. Tak naprawdę jedynym plusem jest fakt, iż kobieta może liczyć, czasami nawet nieświadomie, na swojego przyjaciela, którego niegdyś jeszcze poznała na studiach.

  Wysoki, aczkolwiek tyczkowaty chłopak z wymiany, syn rosyjskiego oligarchy, teraz tak naprawdę co noc ratuje tyłek Marli. Opiekuje się nią, wyprowadza z klubów, kiedy sytuacja już jest tragiczna, przebiera i pilnuje ażeby podczas zapijaczonego snu się nie zadławiła. I chociaż ON chciałby czegoś więcej, to ona i tak nie wyrazi na to zgody, ponieważ i tak już wystarczająco zmarnowała sobie życie.

  Marla jako bohaterka książki: „Underground” niezwykle przyciąga oko czytelnika, co wzbudza jednocześnie, niezaspokojoną ciekawość. Niekiedy jej myśli, bądź stan umysłu dziwi, kiedy indziej śmieszy, a nawet w pewnych momentach czujemy nieziemskie wkurzenie na tę kobietę i mówimy „co ty babo robisz?”. Jednakże nie tylko Marla jest smaczkiem pozostawionym przez autorkę, nam czytelnikom.

  W fabule mamy także przedstawiony zupełnie inny świat. Uniwersum, o którym nawet nie mieliśmy pojęcia. Łańcuchy, skórzane pasy, ciężka hipnotyczna muzyka i co najważniejsze - ciemne piwnice. Kawałek po kawałku autorka odsłania nam życie ludzi, na podstawie których powstała książka „Underground”, ale i także została wykreowana główna bohaterka.

  Naprawdę, książka: „Underground” może stanowić skarbnicę wiedzy, obnażenie niektórych tajemnic, a przede wszystkim ułatwia nam powolne wnikanie w umysł osoby, która całkiem inaczej postrzega świat. Polecamy: Dobre Recenzje

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zupełnie inne wyobrażenie miałam tej książki. Ona jedna i ich trzech, po opisie wydawało by się że znajdziemy tu mroczny romans. Jednak nie. Ta książka jest inna, ale nie jestem nią zawiedziona. Wręcz przeciwnie, jestem nią zaskoczona pozytywnie.

  Za dnia ułożenie obywatele, chodzący do pracy, robiący zwykle zakupy. Za to nocą, schodzą do Underground gdzie w końcu mogą być sobą. Lubiący się zabawiać, napić i zaciągnąć. Są staceńcami, myślącymi że ich życie jest nic nie warte, a sami są wewnętrznie puści. Marla otacza się właśnie takimi osobami, bo sama uważa się za osobę zrujnowana psychicznie, mająca trzech mężczyzn, którzy w są nią zainteresowani. Jednak każdy z nich ma wobec niej inne plany. Dopiero, gdy staje się tragedia, zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem a poczucie winy w stosunku do jednego z mężczyzn daje jej szansę na obudzenie się i wyrwanie z Undergroundu. Wtedy także okazuje się kto jest przyjacielem, kto wrogiem a kto miłością.

  Autorka wprowadziła nas w świat podziemia, gdzie nie ma podziału na biednych, bogatych, zdrowych czy chorych. Bohaterzy wykreowani świetnie chociaż Marla była osobą która nie bardzo wiedziała co chce i z kim. Książka jest dość trudna, opisuje nam życie z całkiem innej perspektywy. Psychika ludzka jest krucha przez co łatwo można się zatracić. Jedynym minusem w książce jest język jakim została napisana, częste zwroty, których na co dzień się nie używa sprawiały, że musiałam sprawdzić co oznaczają aby zrozumieć sens wypowiedzi. Jednak książka jest wciągająca i mimo tego minusa, podobała mi się.

  "Czasem trzeba kompletnie się zgubić, żeby się odnaleźć"

  Ten cytat idealnie opisuje bohaterkę. Zgubiła się, ale miała przy sobie kogoś kto pomógł jej się odnaleźć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 2/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,CZASEM TRZEBA KOMPLETNIE SIĘ ZGUBIĆ, ŻEBY SIĘ ODNALEŹĆ.”

  Marla młoda kobieta, za dnia pracowita, poukładana, spokojna i stonowana. Zaś nocą stała bywalczyni undergroundu. Alkohol, imprezy, narkotyki, napaleni mężczyźni- to standard dla Marli. Mogłoby się wydawać, że gdy pierwszy raz szła na tego typu imprezę to równie dobrze była jej to pierwsza i ostatnia. Niestety, takie życie stało się dla niej w pewnym sensie uzależnieniem, z którym nie potrafiła walczyć. W jej życiu strasznie się namieszało i było pare osób starających się jej pomóc, ale na marne. Sasza Wołkowycz , zwany po prostu Lizardem od samego początku wybryków młodej kobiety był z nią i ze wszystkich sił próbował ją zmienić. Jak oczywiście na dobrego przyjaciela przystało. Ale nawet pomocną dłoń tak bliskiej osoby na każdym kroku odpychała. Jak potoczy się już pokręcone życie Marli ? Czy Lizard jest jedynym mężczyzna, który interesuje się Marlą? Tego wszystkiego musicie dowiedzieć się sami czytając ,,UNDERGROUND”.

  Teraz jak zawsze pare słów oraz nasze spostrzeżenia na temat książki. Niestety z bólem serce, ale szczerze musimy Wam powiedzieć, że książka nie była dla Nas. Bardzo ciężko Nam się ją czytało. Dłużyła i ciągnęła się strasznie. Okładka jak i sam opis z tyłu książki sugerowały, że będzie to totalny sztos i hit. No, ale niestety nie zawsze tak jest. Samo niezdecydowanie i takie dość dziecinne zachowanie głównej bohaterki sprawiało, że bardzo szybko traciło się chęć czytania. Wielkim, ale to wielkim minusem co do całości powieści jest zbyt małe występowanie dialogów. My w książce uwielbiamy rozmowy, porozumiewanie się, czasem kłótnie, czyli po prostu kochamy dialogi, a tak jak już wyżej napisałyśmy jest ich strasznie mało. Nawet występowanie monologów, było by w porządku, ale tego również w niej brakuje.

  Już kiedyś wspominałyśmy, że jedna z Nas strasznie nie lubi czytać książek, gdzie narrator to nie np. główny bohater. Czyli opis jakiejkolwiek sytuacji w książce nie jest spostrzeżeniem czy przemyśleniem postaci. To przede wszystkim sprawia Nam trudność przeczytania, ponieważ nie możemy w 100% zrozumieć i po prostu zbliżyć się z bohaterem, czyli poczuć tego co ON lub ona czuje w danej sytuacji. Jeżeli chodzi o plusy, bo wiadomo oprócz minusów zawsze znajdziemy coś na plus są to na pewno przed każdym z rozdziałów rysunki. Jest to dość nie typowe i rzadko spotykane w książkach, natomiast Nam się to podobało i według Nas nadawało książce takiego fajnego charakteru i takiej inności. Co do całości i fabuły to zamiar książki, był na prawdę fajny. My lubimy jak coś się dzieję, nie przeszkadzają nam wzmianki o np. alkoholu, narkotykach czy imprezach , przekleństwa i wulgaryzmy również nie sprawią, że książka stanie się gorsza czy słabsza, a nawet czasem nadaje to takiej pikanterii. Dlatego ciężko jest powiedzieć co sprawiło, że aż tak trudno Nam się ją czytało. Te dialogi i ten narrator w jakimś stopniu oczywiście wpłynęły na pogorszenie się naszym zdaniem całej przedstawionej historii. Ale jest to pierwsza książka spod pióra tej autorki, którą my czytałyśmy. I z miłą chęcią chciałybyśmy przeczytać jeszcze jakąś książkę Pani Agaty i po prostu spróbować czy to ta książka Nam się nie spodobała. Czy po prostu sposób pisania autorki nie przypadł Nam do gustu. Chyba tylko tyle miałyśmy Wam do powiedzenia 😃 Oczywiście nie sugerujcie się naszą recenzja tylko sami przeczytajcie ,,UNDERGROUND” i koniecznie dajcie nam znać jakie są wasze odczucia po przeczytaniu książki

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Underground ....jeśli spodziewaliście jakiś romansów, banałów, lekkiej i rozluźniającej literatury to nie pod tym tytułem.

  Sama byłam lekko zaskoczona gdy przeczytałam pierwsze kartki. Momentalnie wiedziałam, że ta książka to coś więcej niż zapychacz czasu. To historia dziewczyny z pogranicza życia, gdy zajmowała się pracą a śmiercią gdy przemierzała underground.

  Jest to pozycja z tych ciężysz klimatów, sytuacji "z życia wzięte", mamy tu bohaterkę która upija się by zapomnieć, faceta który usiłuję ją z tego wyciągnąć i mnóstwo przemocy.

  Powieść skłania do refleksji, głębszych przemyśleń.

  Sama cierpię na Dwubiegunowość i wiem jak czasami potrafi popychać na skraj by zaraz popchnąć do powrotu, taka huśtawka, karuzela.

  I mimo iż czytanie zajęło mi długo (parę dni) bo musiałam przerywać, przetrawiać kolejne strony, to podobała mi się ta książka.

  Ja ją polecam, mimo tego dziwnego klimatu jaki stworzyła autorka, który na swój sposób nastrajał był i bardzo potrzebny.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 11 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Bomba, the Jungle Boy on the Underground River mobi epub 0/5 Nasza cena:
12,67 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Bomba, the Jungle Boy on the Underground River mobi epub

The ongoing adventures of the courageous Bomba the Jungle Boy! In „Bomba, the Jungle Boy on the Underground River”, Sobrinini, the snake woman that Bomba rescued from Snake Island, is also undergoing treatment. During her more lucid moments, she has told Bomba of a chest that she buried in the...
Jesienny motyl 5/5 Nasza cena:
25,48 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jesienny motyl

Lidia - dojrzała kobieta, która poświęciła życie prywatne dla pracy w korporacji, zostaje wyrzucona za malwersacje finansowe swojej zastępczyni. Olgierd - student, który po traumatycznym romansie sprzedaje się na Dworcu Głównym we Wrocławiu, traci kontrolę nad swoim życiem. Przypadkowe spotkanie...
Gorące lato. Grzeszne opowieści 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gorące lato. Grzeszne opowieści

Gorące lato, plaża, szum fal, chłodne bryzgi morskiej wody, opalone ciała, nastrój wakacyjnego odprężenia… Najpierw ukradkowe, potem coraz śmielsze spojrzenia, uśmiechy… Przyspieszone oddechy, muśnięcie, dotyk dłoni, pocałunek… Wakacyjny romans, wakacyjna przygoda, wakacyjna namiętność. Namiętne...
Twarzą w twarz. Daję Ci wieczność. Tom 2 5/5 Nasza cena:
21,83 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Twarzą w twarz. Daję Ci wieczność. Tom 2

Lothar Mintze, opuszczony przez mentora i opłakujący bolesną stratę, został sam - porzucony, zgorzkniały i wściekły. Młodzieńcza naiwność ustąpiła miejsca palącej ciekawości, która popycha go w podróż do Ameryki, gdzie ma nadzieję znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Gdzie się podział...
Pieśń słowika 5/5 Nasza cena:
23,38 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pieśń słowika

Arapaggio – samotny drapieżnik i artysta rozmiłowany w malowaniu nocnych krajobrazów – decyduje się zakończyć swoją egzystencję po tym, jak miłość jego życia przepada bez śladu. Ratuje go nietypowa bohaterka: piękna ladacznica Józefina, polująca na nazistowskich oficerów w szarpanym wojną Wiedniu....
Grzeszne święta 5/5 Nasza cena:
26,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzeszne święta

Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru...
O jeden krok za daleko 5/5 Nasza cena:
25,48 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

O jeden krok za daleko

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką. Robert jest „mężczyzną z przeszłością”, skrywającym bolesną...
Woła mnie ciemność. Daję Ci wieczność. Tom 1 4/5 Nasza cena:
13,49 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Woła mnie ciemność. Daję Ci wieczność. Tom 1

Armagnac Jardineux, potomek plantatorskiej rodziny z Luizjany, udaje się w podróż do Europy, by zdobyć wykształcenie i posmakować rozrywek Starego Kontynentu. Tymczasem wojna secesyjna pustoszy Południe, pochłaniając rodzinny majątek i na zawsze oddzielając go od bliskich. Wkrótce zarówno jego...
eBook Jesienny motyl mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,42 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Jesienny motyl mobi epub

Lidia - dojrzała kobieta, która poświęciła życie prywatne dla pracy w korporacji, zostaje wyrzucona za malwersacje finansowe swojej zastępczyni. Olgierd – student, który po traumatycznym romansie sprzedaje się na Dworcu Głównym we Wrocławiu, traci kontrolę nad swoim życiem. Przypadkowe spotkanie...
eBook Pieśń słowika. Daję ci wieczność - akt 3 mobi epub 0/5 Nasza cena:
17,56 zł 21,21 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Pieśń słowika. Daję ci wieczność - akt 3 mobi epub

Arapaggio - samotny drapieżnik i artysta rozmiłowany w malowaniu nocnych krajobrazów - decyduje się zakończyć swoją egzystencję po tym, jak miłość jego życia przepada bez śladu. Ratuje go nietypowa bohaterka: piękna ladacznica Józefina, polująca na nazistowskich oficerów w szarpanym wojną Wiedniu....
Audiobook O jeden krok za daleko mp3 0/5 Nasza cena:
28,80 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Audiobook O jeden krok za daleko mp3

Ada jest matką dorastającej córki, zmagającą się z alkoholizmem i wypadkiem, który zdruzgotał jej karierę amazonki i prywatne życie. Egzystująca w enklawie blokowiska na odludziu, nie potrafi uzdrowić swoich relacji z matką i córką. Robert jest "mężczyzną z przeszłością", skrywającym bolesną...
eBook Grzeszne Święta mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,41 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Grzeszne Święta mobi epub

Zbiór gorących opowiadań na zimne wieczory. Za oknami mróz, z daleka słychać dzwonki przy saniach, śnieg skrzypi pod butami, a w ciepłym wnętrzu, rozświetlonym blaskiem ognia igrającego w kominku, spotykają się spojrzenia, splatają się palce, usta łączą się w pocałunku. Zamiast szelestu papieru...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula