Książka "Mafia. #1. Ucieczka od mafii" autorstwa Adriany Kowalczyk jest pierwszym tomem gorącej historii, w której namiętność przeplata się z porachunkami włoskiej mafii, a każda decyzja dotycząca przyszłości może mieć fatalne skutki.
Sofia Suteritti ma wyjść za Leonarda Fornera, a jej ojciec nie życzy sobie nawet najmniejszego sprzeciwu w tym zakresie. Zaaranżowane małżeństwo ma bowiem połączyć ze sobą dwie włoskie rodziny, które w kronikach kryminalnych nazywane są raczej organizacjami mafijnymi. Ich związek będzie intratny dla obu stron i uczyni je jeszcze silniejszymi.
Dziewczyna nie chce się pogodzić z tą decyzją, ale wie, że sam bunt niczego nie zmieni, dlatego postanawia uciec. Zostaje jednak schwytana przez ludzi Ricarda Toggazziego, a ten doskonale wie, co ją czeka po powrocie. Wie też, że jej ślub z Fornerem zagrażałby jego imperium, dlatego sam postanawia ją poślubić. Młody i przystojny Włoch musi się jednak natrudzić, aby przekonać do siebie krnąbrną dziewczynę. Sofia najchętniej sama decydowałaby o wszystkim. Rodzące się między nimi uczucie jest jednak coraz silniejsze i wszystko wskazuje na to, że jego plan ma szansę się powieść.
O autorce
Adriana Kowalczyk jest polską pisarką, która zyskała popularność dzięki romansom obyczajowym oraz erotykom z motywem porachunków gangsterskich. Jej książki cieszą się rosnącą popularnością wśród czytelniczek, a do znanych powieści należy również książka "Zastępstwo".