Hideaway. Devil's Night. Tom 2

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
14.0 x 20.5 cm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Nasza cena: 29,19 zł 44,90 zł Taniej o: 35%

Szukasz książki, która wciągnie Cię w wir wydarzeń i od której nie będziesz mógł się oderwać? Wejdź do mrocznego świata Hideaway, jeśli masz odwagę. Tylko pamiętaj - nic nie jest tym, czym się wydaje...

Miasto jest pełne tajemnic. Łatwo się w nim zgubić, stracić obrany wcześniej cel. Skręcić w jeden z ciemnych zaułków, z którego nie ma już wyjścia. Tu nie jest bezpiecznie, jeśli chcesz się wydostać, patrz pod nogi i nie oglądaj się za siebie. Na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo.

Banks stoi przed ryzykownym wyzwaniem - musi zmierzyć się z własnymi słabościami, skrywanymi lękami i misją, która czeka na wypełnienie. Musi pomóc Kaiowi odkryć sekretną kryjówkę tajemniczego lokatora opuszczonego, podmiejskiego hotelu. Owiane złą sławą miejsce skrywa wiele sekretów, ponoć w hotelu znajduje się jeszcze jedno, ukryte piętro. Banks i Kai nie będą jednak sami. W hotelu mieszka gość, którego nikt nigdy nie widział.

Banks jest przekonana, że Kai będzie bezwzględny, jeśli nie dostanie tego, czego chce. Będzie próbował ją złamać, zaszantażować, zastraszyć, jednak ona jest silniejsza, niż ON kiedykolwiek przypuszczał. Ale Kai nie jest już tym samym człowiekiem. Czas spędzony w więzieniu sprawił, że stał się ON zupełnie inną osobą. Atmosfera się zagęszcza, a czasu jest coraz mniej. Co się wydarzy, gdy między tym dwojgiem dojdzie do konfrontacji? Jakie tajemnice kryją korytarze mrocznego hotelu?

Penelope Douglas jest autorką znanych na całym świecie bestsellerów z listy "New York Times" i "Wall Street Journal". Książki jej autorstwa, z pogranicza romansu i powieści sensacyjnej, zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. W Polsce nakładem wydawnictw Editio i NieZwykłe ukazały się głośne "Dopóki nie zjawiłaś się ty", "Corrupt" czy "Dręczyciel". Powieści autorki cechują wartka akcja, wyraziste postaci i zaskakujące zwroty akcji. Jej najnowsza powieść pt. "Hideaway. Devil's Night" to drugi tom serii, opisujący historię Banks, Kaiego i tajemniczego Damona. W przygotowaniu są kolejne części sagi: "Kill Switch", "Conclave" oraz "Nightfall".

Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę zaznaczyć jedno - blurb na okładce ma się nijak do całości drugiego tomu. Naprawdę. Nie do końca wiadomo, czego się spodziewać, a kiedy człowiek myśli, że już zrozumiał, co blurb nam przekazuje, to w rzeczywistości okazuje się być inaczej. Co nie do końca jest minusem.

  Autorka buduje napięcie, szykujemy się na nie wiadomo co, a tym czasem.... Według mnie otrzymujemy coś średniego. Liczyłam na większe bum.

  Narracja prowadzona jest z punktu widzenia Banks i Kai'a. Jedynie epilog ma inną. Za to rozdziały potrafią być naprawdę długie i momentami mnie to zniechęcało. Zdecydowanie wolę krótsze, ale jest to mały mankament. Nie licząc tego, reszta jest w porządku i czyta się dobrze. Choć mam wrażenie, że pierwszą część pochłonęłam szybciej i z większym zapałem :D

  Muszę też zaznaczyć, że tytuły książek są naprawdę bardzo dobrze dobrane.

  Epilog sprawił, że mam ochotę sięgnąć po kolejny tom. Zwłaszcza, że przeczytałam blurb i zapowiada się naprawdę ciekawie. Bo znając Damon'a, to nie będzie normalna historia :

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość Penelope Douglas jest mi dobrze znana, przygodę z jej powieściami rozpoczęłam od książki „Birthday girl”, następnie wpadła w moje ręce „Punk 57”, która stała się moim patronatem, tak samo jak pierwsza część cyklu Devil’s Night pod tytułem „Corrupt”. Bez zwątpienia autorka jest odważna, nie boi się poruszać po niezwykle mrocznych tematach i czuje się między nimi, jak ryba w wodzie. „Corrupt” jak wcześniej Wam wspominałam nie była książką dla każdego, potrafi złamać, odrzucić, ale i utrzymać uwagę czytelnika na bardzo długo. Wzbudza szereg emocji od negatywnych do tych pozytywnych, jak będzie w przypadku „Hideaway”? Jaką twarz zademonstruje nam Penelope Douglas?

  Poczucie bezpieczeństwa dla każdego człowieka jest niezwykle ważne, zwłaszcza, kiedy żyje się na krawędzi i czyha na niego niebezpieczeństwo. Kiedy się wie, że prędzej czy później stanie się twarzą w twarz z kimś niebezpiecznym, przed kim się ucieka chce się dobrze do tego przygotować, albo zwyczajnie opóźnić ten moment ile tylko się da. Znalezienie bezpiecznego lokum, takiego własnego azylu, który nie zna nikt poza właścicielem, taka mała idylla. Czy jest się wtedy prawdziwie bezpieczny, czy to tylko złudzenie mające na celu uśpienie własnych demonów? Nie można uciec przed przeznaczeniem. Izolacja w kryjówce nie uczyni cię panem świata, kimś nietykalnym. Co będzie, kiedy pękną wszystkie maski? Co będzie, jeśli trzeba będzie stanąć z prawdą prosto w twarz i się z nią zmierzyć?

  Głównym bohaterem książki „Hideaway” jest Kai Mori, kiedy człowiek trafi do więzienia nie wyjdzie z niego już taki sam. Jego wrażliwość i beztroska została przełamana, a przeszłość i wydarzenia z przeszłości już zawsze będą rzutowały na każdy podjęty przez niego wybór, ale także na to jak będzie na niego patrzyło społeczeństwo. Bez zwątpienia Kai popełnił w swoim życiu wiele błędów, kwestia tego, czy będzie potrafił z tym żyć i wyciągnąć z tego nauki na przyszłość. Kai doskonale wie, że gdyby jeszcze raz stanął w takiej sytuacji postąpiłby tak samo, mimo wszystkiego, co go spotkało. Jego postać mogliśmy nieco poznać w „Corrupt”, zwłaszcza to, jakie piętno odcisnęło na nim więzienie. Czy nowe życie tak do końca mu odpowiada? Nie jest tego tak do końca pewny.

  Kim się stał Kai? Jest człowiekiem twardo stąpającym po ziemi, strzegącym własnych sekretów, woli ukrywać się w cieniu ni być frontmenem. Stał się kimś strasznym, kimś kto nie zawsze postępuje właściwie, prowadzi swoją własną grę, której reguły zna jedynie on. Okrucieństwo nie jest dla niego niczym obcym, potrafi kryć się w cieniu, atakować i przerażać innych, ale czy też siebie samego? Co jeśli zawiódł swoich przyjaciół? Są dla niego, jak rodzina, stara się mimo wszelkich emocjonalnych zawiłości sobie radzić.

  Życie Banks z pewnością nigdy nie należało do normalnych, bo jak można nazwać coś, co zmusza do ciągłego ukrywania się przed światem? Do bólu posłuszna starszemu bratu, który tak naprawdę robił z nią co tylko chciał. Nikt nie chce być wiecznie kimś na posyłki, tylko dowiedzieć się, przekonać, jak to jest żyć po swojemu. Kłamstwo goniło kłamstwo, brat dziewczyny sztukę manipulacji opanował do perfekcji, jednak czas, aby upadł król i wzeszła królowa prawda? Banks w końcu odzyskała władzę nad swoim życiem, coś czego pragnęła przez calutkie życie. Bez zwątpienia kobieta także miała swoje demony, przeszłość, którą musiała sobie radzić. Czy żyjąc przez calutki czas w cieniu brata pamiętała, jak to jest być sobą? Czy zna swoje potrzeby i pragnienia? Czy będzie potrafiła odciąć się od takiego życia? Banks to przede wszystkim charakterna kobieta, która pomimo chłodnego na pozór obycia potrafi wykrzesać siebie ogień. Dawniej na drodze stanął jej Damon i właśnie go wybrała, ale teraz wszystko się zmieniło. Czy teraz dokona innego wyboru? Czy przyszedł czas na pojednanie Kainem? Banks jest idealną partnerką dla niego, tylko ona będzie potrafiła utrzymać go w ryzach, tylko czy jest tego świadoma?

  „Hideaway” bez zwątpienia należy do powieści mrocznych, ale równie emocjonalnych, jak i pokręconych. Mamy tutaj całą masę sekretów i tajemnic, które przygotowała dla nas autorka, trzymając uwagę czytelnika przez cały czas skierowaną w swoją stronę. Musicie pamiętać, że jest to dark romance i dzieją się tutaj rzeczy, które może nie podejdą każdemu. Jednak jeśli kochacie „Raw” i mroczne klimaty to myślę, że odnajdziecie się w serii Devil’s Night. Penelope Douglas na potrzebę fabuły wprowadziła wątki z przeszłości bohaterów, abyśmy mogli spojrzeć na ich życie z nieco szerszej perspektywy. Akcja powieści rozgrywa się dynamicznie, autorka potrafi bawić się z czytelnikiem ukazując, że kiedy jest pewny, że rozwikłał wszystkie tajemnice pojawia się nagły zwrot i okazuje się, że jednak nie wiedziałam nic. Lubię być zaskakiwana.

  Ważne jest żebyście pamiętali o tym, że „Hideaway” jest drugim tomem cyklu, nie bez powodu, bez znajomości „Corrupt” wiele Wam umknie i możecie nie zrozumieć powieści. Chociaż każda część przedstawia historię innej pary bohaterów pojawiają się wspólne motywy, które dają szerszy obraz całości. Możecie spróbować czytać osobno, ale nie polecam.

  „Hideaway” ukazuje, że ludzie dopuszczający się jakiś złych czynów potrafią dostrzec różnicę, jaką ma dobro. Myślę, że jedno jest tutaj pewne, tak samo, jak przy „Corrupt” długo nie będziecie mogli o tej powieści zapomnieć, czy też poukładać własne myśli w odpowiedni sposób.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Zarąbista seria! Uwielbiam jej klimat. Każdy z czterech jezdców jest inny ale każdy świetnie wykreowany. Ciężko wybrać ulubieńca :D W tej części poznajemy historię Kaia i Banks, która wciąga do samego końca.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Lubię, gdy autorzy zrywają ze schematami, które sami przyjęli i w swoich nowych powieściach pokazują się z nowej strony. Doskonałym przykładem jest Penelope Douglas, która zaskoczyła mnie pozytywnie książką "Corrupt" z serii Devil's Night. Do tej pory słodkie i urocze romanse autorki były jednymi z moich ulubionych, ale to właśnie jej najnowsza seria przypadła mi do gustu najbardziej.

  Bardzo lubię pokręcone, mroczne i psychologiczne romanse. Jednocześnie wiem, że nie każdemu tak poprowadzona historia przypadnie do gustu dlatego przestrzegam już na początku - sięgając po tą serię a w szczególności jej drugi tom musicie przygotować się na coś nieoczywistego, oryginalnego, zrywającego ze schematami i przede wszystkim piekielnie emocjonującego. Jak na rozterki miłosne przystało uczuć w tej powieści jest wiele, ale nie zawsze są one dobrze, czasami sprzeczne, kiedy indziej szokujące, dlatego tak dobrze odnalazłam się w tej zakręconej historii, która szokuje na każdym kroku.

  Ta historia jest uzależniająca od ilości czającej się w niej adrenaliny. Niebezpieczeństwo, strach, fantastyczny klimat mroku - właśnie to wyróżnia ją z tłumu. Otrzymujemy opowieść o trójce bohaterów, których losy wielu z Was zaszokują, ale i zatrzymają przy sobie, bo nie będziecie potrafili odłożyć książki nim nie dowiecie się co wydarzyło się dalej. Wiem to z własnego doświadczenia. Penelope Douglas potrafi kierować fabułą w nieoczywisty sposób, budować napięcie, kreślić nieszablonowe sylwetki bohaterów - innymi słowy tworzyć coś przy czym czas na moment się zatrzymuje.

  Jeśli nie mieliście okazji poznać jeszcze losów bohaterów z pierwszego tomu, koniecznie musicie nadrobić zaległości. To warunek konieczny do poznania "Hideaway". Tu wszystko ma znaczenie, więc warto być na bieżąco z losami Banks, Kaia oraz Damona choć teraz to temu ostatniemu autorka poświeciła najwięcej uwagi. Dowiadujemy się co kierowało bohaterami, jakie były ich cele i motywy jednocześnie czując konsternację, gdy Douglas odkrywa przed nami kolejne karty i udowadnia, że nic nie jest ani czarne, ani białe. Trudno rozgryźć co siedzi w głowie bohaterów nawet po lekturze drugiego tomu, chociaż ta część znacznie lepiej odpowiada na niewypowiedziane pytania. Niewątpliwie jednak otrzymujemy postacie skomplikowane, pełne sprzeczności, czasami także pozbawione skrupułów, które nie cofną się przed niczym w osiągnięciu zamierzonego celu i chyba to przeraża najbardziej.

  Mnóstwo tajemnic, intryg i niehamowanego erotyzmu. To nie jest lektura dla grzecznych dziewczynek ani dla tych, które lubią oczywiste odpowiedzi. Seria Penelope Douglas rządzi się swoimi prawami i właśnie za tą ją uwielbiam. "Hideaway" testuje naszą cierpliwość, sprawdza granice naszej moralności i nie pozwala się odłożyć aż do ostatniej, szokującej strony. Zagadkowa, pełna zaskoczeń i zwrotów akcji fabuła trzyma w napięciu, sylwetki bohaterów dają mocno do myślenia a emocji nie ma końca, czyli nic tylko czytać i to koniecznie!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Hideaway" to mroczna, bolesna, ale i piękna historia Kaia i Banks, którzy noszą w swoich sercach głębokie rany i sekrety. To książka o przebaczeniu, zdradzie, miłości i odkupieniu. Penelope idealnie oddaje klimat tej powieści. Czytelnik z jednej strony czuje się zaintrygowany, a z drugiej odczuwa lekki niepokój. Widać chemie i napięcie między bohaterami, a gdy pościg zmienia się w polowanie, to określenie pożar zmysłów jest dużym niedomówieniem. To historia, przy której nie ma czasu na oddech i trzeba się zaopatrzyć w nadmiar meliski. Jestem zakochana w tej serii i w tym tomie. Gorąco Wam ją polecam, tylko ostrzegam, że jak raz dacie się pochłonąć bohaterom, to oni tak szybko Was nie wypuszczą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Corrupt. Devil's Night. Tom 1 4/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Corrupt. Devil's Night. Tom 1

Nowa książka niesamowitej Penelope Douglas, autorki "Birthday Girl" i "Punk 57"! Erika wiele razy słyszała, że sny wyrażają najgłębsze pragnienia. Jednak to koszmary, które miewa, stały się jej prawdziwą obsesją. A to wszystko za sprawą Michaela Crista, starszego brata jej chłopaka. Michael jest...
First last night. First last. Tom 3 4/5 Nasza cena:
31,46 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

First last night. First last. Tom 3

Tate to młoda, arogancka kujonka, która udaje, że interesuje ją tylko nauka. Trevor, wysoki, czarnowłosy i czarnooki chłopak, traktuje ją jak młodszą siostrę i cały czas próbuje się nią opiekować. Odkąd pewnego chłodnego listopadowego wieczoru Tate i Trevor lądują w łóżku w akademiku, okazuje się,...
Birthday Girl 5/5 Nasza cena:
33,06 zł 43,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Birthday Girl

Penelope Douglas, autorka bestsellerów z list "New York Timesa", przedstawia nową opowieść o zakazanej miłości… Jordan Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia, że...
Fall Away. Tom 1.5. Dopóki nie zjawiłaś się ty 5/5 Nasza cena:
24,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Fall Away. Tom 1.5. Dopóki nie zjawiłaś się ty

Powieść z serii Fall Away Jeśli czytałaś powieść Dręczyciel, książkę tak mocną, elektryzującą i wyrazistą, że trudno ją zapomnieć, na pewno znasz historię Tate i Jareda. Razem z Tate przeżyłaś wstrząs, gdy z dnia na dzień bez żadnego powodu Jared zmienił swoje zachowanie i zaczął ją zadręczać....
Punk 57 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Punk 57

Bestsellerowa autorka "New York Timesa" wraca z kolejną powieśćią! Razem byliśmy idealni. Dopóki się nie spotkaliśmy. Misha Nie mogę się powstrzymać od uśmiechu, gdy czytam jej list. Tęskni za mną. W piątej klasie nauczyciele dobrali nam korespondencyjnych przyjaciół z innych szkół. Mam na imię...
eBook Corrupt. Devil's Night. Tom 1 mobi epub 0/5 Nasza cena:
28,55 zł 33,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Corrupt. Devil's Night. Tom 1 mobi epub

Nowa książka niesamowitej Penelope Douglas, autorki "Birthday Girl" i "Punk 57"! Erika wiele razy słyszała, że sny wyrażają najgłębsze pragnienia. Jednak to koszmary, które miewa, stały się jej prawdziwą obsesją. A to wszystko za sprawą Michaela Crista, starszego brata jej chłopaka. Michael jest...
eBook Punk 57 mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,83 zł 30,75 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Punk 57 mobi epub

Zamknij oczy. Nie ma tutaj nic, co można zobaczyć.Była dla niego wszystkim. Myślał nawet, że się w niej zakochał. Dziewczyna z listów, jego Ryen. Obiecali sobie, że nigdy się nie spotkają i nie będą siebie szukać w mediach społecznościowych. Żadnych zdjęć, żadnych spotkań. Tylko listy i oni.Jednak...
eBook Birthday Girl mobi epub 5/5 Nasza cena:
28,48 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Birthday Girl mobi epub

Penelope Douglas, autorka bestsellerów z list "New York Timesa", przedstawia nową opowieść o zakazanej miłości...Jordan Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia,...
Czarny Lotos. Tom 1. Bang 5/5 Nasza cena:
35,40 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarny Lotos. Tom 1. Bang

Mówią, że ten, kto mści się na drugiej osobie, traci część swojej niewinności. Ale ja nie jestem niewinna. Już od dawna. Zostałam okradziona z niewinności. Odebrano mi los, który był mi pisany. Duszę, z którą przyszłam na świat. Rubinowe serce osadzone w życiu pełnym nadziei i marzeń. To wszystko...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula