Zabawki dla chłopców

Zabawki dla chłopców to szeroka oferta produktów dedykowanych dla dzieci w każdym wieku.  Samochody, tory, gry, puzzle – wybór jest naprawdę bardzo duży. Jakie są najlepsze zabawki dla chłopców? Co należy mieć na uwadze przy ich wyborze?

Tradycyjne i najnowsze zabawki dla chłopców w TaniaKsiazka.pl

Zabawki dla chłopaków to cała gama różnorodnych produktów dla dzieci w każdym wieku. Asortyment można podzielić na zabawki tradycyjne i nowoczesne. Jakimi zabawkami bawią się chłopcy? Bardzo różnymi!

 

Chłopcy sięgają zarówno po zabawki tradycyjne takie jak samochody czy zestawy klocków wspomagające rozwój kreatywności i zdolności manualnych. W tym przypadku niezmiennie króluje LEGO w najróżniejszych odsłonach, m.in.:

 

 

To tylko niektóre z serii uwielbianych przez chłopców niezależnie od wieku. LEGO to ponadczasowa klasyka – idealna na prezent dla chłopca.

 

Dla młodszego chłopca dobrym wyborem będą rozwijające zabawki takie jak zestawy z klockami magnetycznymi czy drewnianymi. Taka zabawa to nie tylko prawdziwa frajda, ale również rozwój umiejętności motorycznych oraz umiejętności logicznego myślenia.

 

Dla starszych dzieci warto wybierać nowocześniejsze zabawki takie jak drony, roboty interaktywne do samodzielnego programowania czy interaktywne figurki w akcji z dźwiękami i ruchem. Oczywiście dla starszych chłopców również warto wybierać zabawki edukacyjne, które pozwolą im rozwinąć posiadane umiejętności oraz nabyć te zupełnie nowe, odnoszące się do zainteresowań i indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Czym się kierować, wybierając zabawkę dla chłopca?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej zabawki dla pociechy nie jest trudny. O czym warto pamiętać, wybierając zabawki dla chłopców? Przede wszystkim należy mieć na uwadze zainteresowania dziecka. Jedni chłopcy kolekcjonują auta, inni będą woleli układanki, gry. Wybór zależny jest zatem przede wszystkim od tego, co dziecko lubi. Nie bez znaczenia jest też to, dla jakich grup wiekowych przeznaczona jest dana zabawka. Bardzo ważne, by wybierać zabawki adekwatnie do wieku, gdyż ma to duży wpływ na to, czy chłopięca zabawa będzie atrakcyjna i bezpieczna.

Najpopularniejsze rodzaje zabawek dla chłopców

Jakie są  najpopularniejsze zabawki dla chłopca? Te można podzielić na kilka grup:

 

  • różnego rodzaju pojazdy,
  • figurki akcji/superbohaterów,
  • zabawki militarne
  • zabawki sportowe,
  • zabawki edukacyjne.

 

Szeroki wybór zabawek dla chłopców sprawia, że dla każdego niezależnie od wieku i zainteresowań można znaleźć coś interesującego, co poza tym, że będzie bawić, będzie też ze sobą niosło pewne wartości edukacyjne.

Klasyki i bestsellery – zabawki znanych marek

Na rynku jest sporo zabawek dla chłopców, które można uznać za ponadczasową klasykę, która bawiła kilka pokoleń dzieci. Dobrym przykładem są tu choćby klocki LEGO. Znane, popularne i cenione na całym świecie.

 

Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się również różnego rodzaju pojazdy, szczególnie z serii Hot Wheels czy Matchbox. Nie należy zapominać również o twórcach gier i zabawek interaktywnych – wśród wielu bestsellerów można znaleźć sporo pozycji marki Hasbro.

Drewniane zabawki – nieśmiertelna tradycja

Drewniane zabawki dla chłopców istnieją już od setek lat – to na nich wychowało się już niejedno dziecko. Co ważne, jest to zabawka dla chłopca w każdym wieku. Z jej uroków skorzysta zarówno starszy, jak i młodszy chłopiec. Każdy z nich przy ich pomocy będzie mógł rozwijać między innymi swoje zdolności manualne.

 

Zabawki drewniane to ponadczasowa klasyka – warto kupować je dzieciom i zachęcać, aby się nimi bawiły w twórczy i kreatywny sposób. To nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale i bezpieczeństwo. Dobrej jakości zabawka dla chłopca – np. rakieta albo pojazd-dinozaur – wykonana jest z wysokogatunkowego drewna, odpowiednio opracowana i zabezpieczona, aby była świetną zabawą, a nie zagrożeniem.

Interaktywne zabawki – doskonałe dla malców i nie tylko

Wbrew pozorom nie tylko mały chłopiec świetnie będzie się bawił zabawkami interaktywnymi. Ich wybór jest bardzo duży, dzięki czemu będzie można znaleźć zawsze coś odpowiedniego dla każdej grupy wiekowej. Takie zabawki bardzo często mają jeszcze szereg walorów edukacyjnych – dzieci dzięki nim chłopcy uczą się czegoś nowego, co czasem lepiej pozwoli im zrozumieć otaczający je świat.

Edukacyjne zabawki – nauka poprzez zabawę

Zabawki edukacyjne dla chłopców są dobre dla dzieci w każdym wieku – poza tym, że zapewniają sporą dawkę emocji, pomagają także w kształtowaniu zdolności poznawczych, i społecznych i rozbudzają kreatywność. Zabawa takimi zabawkami dostarcza również nowej wiedzy, uczy komunikacji i współpracy.

 

Aby zabawki edukacyjne dostarczały przyjemności z zabawy, muszą być dopasowane do wieku dziecka oraz stopnia jego rozwoju.

Zabawki dla chłopców w różnym wieku – wybierz odpowiednią

Zabawki dla chłopca to szeroka gama różnego rodzaju produktów, w których zarówno młodszy jak i starszy chłopiec znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest, by zabawka dla chłopców była nie tylko interesująca, ale również dopasowana do wieku i stopnia rozwoju. Dobra chłopięca zabawka poza tym, że powinna być adekwatna do wieku, musi być również wysokiej jakości i starannie wykonana. Należy też pamiętać o tym, że zabawkami dla chłopców dzieci bawią się w różny sposób, dlatego powinny być one wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia.

Zabawki dla najmłodszych chłopców

Zabawka ma być bezpieczna, zgodna z zainteresowaniami i dostarczać mnóstwo radości. Jakimi zabawkami dla chłopców obdarować najmłodszych? W ich przypadku świetnie sprawdzą się autka, klocki, puzzle dopasowane do ich wieku (najlepiej z ulubionymi postaciami), piasek kinetyczny czy ciastolina Play-Doh. Ta ostatnia dostępna jest w wielu różnych wariantach – chłopcy też znajdą odpowiedni dla siebie zestaw.

Zabawki dla starszaków

Wybierając zabawki dla starszaków, warto sięgać po gry strategiczne (łączące przyjemne z pożytecznym – grę z rozwojem umiejętności logicznego myślenia), czy zestawy do programowania i robotyki. Świetnym podarunkiem będzie również ulubiony model zdalnie sterowanego samochodu lub figurki/ karty z wizerunkiem bohaterów, które dziecko aktualnie uwielbia.

Zabawki dla chłopaków powyżej 12 lat

W przypadku chłopców powyżej 12. roku życia dobrym podarunkiem mogą być między innymi modele do składania czy zestawy eksperymentów naukowych. W zależności od pasji chłopca można postawić również na zakup dobrego sprzętu sportowego czy instrumentu muzycznego. Wielu dzieciom w tej grupie wiekowej podoba się również kultowa seria wyrzutni NERF. Dzieci w tym wieku lubi również wszelkie elektroniczne gadżety takie jak np. drony.