Zabawki dla chłopców

Zabawki dla chłopców to szeroka oferta produktów dedykowanych dla dzieci w każdym wieku.  Samochody, tory, gry, puzzle – wybór jest naprawdę bardzo duży. Jakie są najlepsze zabawki dla chłopców? Co należy mieć na uwadze przy ich wyborze?

Tradycyjne i najnowsze zabawki dla chłopców w TaniaKsiazka.pl

Zabawki dla chłopaków to cała gama różnorodnych produktów dla dzieci w każdym wieku. Asortyment można podzielić na zabawki tradycyjne i nowoczesne. Jakimi zabawkami bawią się chłopcy? Bardzo różnymi!

 

Chłopcy sięgają zarówno po zabawki tradycyjne takie jak samochody czy zestawy klocków wspomagające rozwój kreatywności i zdolności manualnych. W tym przypadku niezmiennie króluje LEGO w najróżniejszych odsłonach, m.in.:

 

 

To tylko niektóre z serii uwielbianych przez chłopców niezależnie od wieku. LEGO to ponadczasowa klasyka – idealna na prezent dla chłopca.

 

Dla młodszego chłopca dobrym wyborem będą rozwijające zabawki takie jak zestawy z klockami magnetycznymi czy drewnianymi. Taka zabawa to nie tylko prawdziwa frajda, ale również rozwój umiejętności motorycznych oraz umiejętności logicznego myślenia.

 

Dla starszych dzieci warto wybierać nowocześniejsze zabawki takie jak drony, roboty interaktywne do samodzielnego programowania czy interaktywne figurki w akcji z dźwiękami i ruchem. Oczywiście dla starszych chłopców również warto wybierać zabawki edukacyjne, które pozwolą im rozwinąć posiadane umiejętności oraz nabyć te zupełnie nowe, odnoszące się do zainteresowań i indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Czym się kierować, wybierając zabawkę dla chłopca?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej zabawki dla pociechy nie jest trudny. O czym warto pamiętać, wybierając zabawki dla chłopców? Przede wszystkim należy mieć na uwadze zainteresowania dziecka. Jedni chłopcy kolekcjonują auta, inni będą woleli układanki, gry. Wybór zależny jest zatem przede wszystkim od tego, co dziecko lubi. Nie bez znaczenia jest też to, dla jakich grup wiekowych przeznaczona jest dana zabawka. Bardzo ważne, by wybierać zabawki adekwatnie do wieku, gdyż ma to duży wpływ na to, czy chłopięca zabawa będzie atrakcyjna i bezpieczna.

Najpopularniejsze rodzaje zabawek dla chłopców

Jakie są  najpopularniejsze zabawki dla chłopca? Te można podzielić na kilka grup:

 

 • różnego rodzaju pojazdy,
 • figurki akcji/superbohaterów,
 • zabawki militarne
 • zabawki sportowe,
 • zabawki edukacyjne.

 

Szeroki wybór zabawek dla chłopców sprawia, że dla każdego niezależnie od wieku i zainteresowań można znaleźć coś interesującego, co poza tym, że będzie bawić, będzie też ze sobą niosło pewne wartości edukacyjne.

Klasyki i bestsellery – zabawki znanych marek

Na rynku jest sporo zabawek dla chłopców, które można uznać za ponadczasową klasykę, która bawiła kilka pokoleń dzieci. Dobrym przykładem są tu choćby klocki LEGO. Znane, popularne i cenione na całym świecie.

 

Wśród chłopców dużą popularnością cieszą się również różnego rodzaju pojazdy, szczególnie z serii Hot Wheels czy Matchbox. Nie należy zapominać również o twórcach gier i zabawek interaktywnych – wśród wielu bestsellerów można znaleźć sporo pozycji marki Hasbro.

Drewniane zabawki – nieśmiertelna tradycja

Drewniane zabawki dla chłopców istnieją już od setek lat – to na nich wychowało się już niejedno dziecko. Co ważne, jest to zabawka dla chłopca w każdym wieku. Z jej uroków skorzysta zarówno starszy, jak i młodszy chłopiec. Każdy z nich przy ich pomocy będzie mógł rozwijać między innymi swoje zdolności manualne.

 

Zabawki drewniane to ponadczasowa klasyka – warto kupować je dzieciom i zachęcać, aby się nimi bawiły w twórczy i kreatywny sposób. To nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale i bezpieczeństwo. Dobrej jakości zabawka dla chłopca – np. rakieta albo pojazd-dinozaur – wykonana jest z wysokogatunkowego drewna, odpowiednio opracowana i zabezpieczona, aby była świetną zabawą, a nie zagrożeniem.

Interaktywne zabawki – doskonałe dla malców i nie tylko

Wbrew pozorom nie tylko mały chłopiec świetnie będzie się bawił zabawkami interaktywnymi. Ich wybór jest bardzo duży, dzięki czemu będzie można znaleźć zawsze coś odpowiedniego dla każdej grupy wiekowej. Takie zabawki bardzo często mają jeszcze szereg walorów edukacyjnych – dzieci dzięki nim chłopcy uczą się czegoś nowego, co czasem lepiej pozwoli im zrozumieć otaczający je świat.

Edukacyjne zabawki – nauka poprzez zabawę

Zabawki edukacyjne dla chłopców są dobre dla dzieci w każdym wieku – poza tym, że zapewniają sporą dawkę emocji, pomagają także w kształtowaniu zdolności poznawczych, i społecznych i rozbudzają kreatywność. Zabawa takimi zabawkami dostarcza również nowej wiedzy, uczy komunikacji i współpracy.

 

Aby zabawki edukacyjne dostarczały przyjemności z zabawy, muszą być dopasowane do wieku dziecka oraz stopnia jego rozwoju.

Zabawki dla chłopców w różnym wieku – wybierz odpowiednią

Zabawki dla chłopca to szeroka gama różnego rodzaju produktów, w których zarówno młodszy jak i starszy chłopiec znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest, by zabawka dla chłopców była nie tylko interesująca, ale również dopasowana do wieku i stopnia rozwoju. Dobra chłopięca zabawka poza tym, że powinna być adekwatna do wieku, musi być również wysokiej jakości i starannie wykonana. Należy też pamiętać o tym, że zabawkami dla chłopców dzieci bawią się w różny sposób, dlatego powinny być one wysokiej jakości, odporne na uszkodzenia.

Zabawki dla najmłodszych chłopców

Zabawka ma być bezpieczna, zgodna z zainteresowaniami i dostarczać mnóstwo radości. Jakimi zabawkami dla chłopców obdarować najmłodszych? W ich przypadku świetnie sprawdzą się autka, klocki, puzzle dopasowane do ich wieku (najlepiej z ulubionymi postaciami), piasek kinetyczny czy ciastolina Play-Doh. Ta ostatnia dostępna jest w wielu różnych wariantach – chłopcy też znajdą odpowiedni dla siebie zestaw.

Zabawki dla starszaków

Wybierając zabawki dla starszaków, warto sięgać po gry strategiczne (łączące przyjemne z pożytecznym – grę z rozwojem umiejętności logicznego myślenia), czy zestawy do programowania i robotyki. Świetnym podarunkiem będzie również ulubiony model zdalnie sterowanego samochodu lub figurki/ karty z wizerunkiem bohaterów, które dziecko aktualnie uwielbia.

Zabawki dla chłopaków powyżej 12 lat

W przypadku chłopców powyżej 12. roku życia dobrym podarunkiem mogą być między innymi modele do składania czy zestawy eksperymentów naukowych. W zależności od pasji chłopca można postawić również na zakup dobrego sprzętu sportowego czy instrumentu muzycznego. Wielu dzieciom w tej grupie wiekowej podoba się również kultowa seria wyrzutni NERF. Dzieci w tym wieku lubi również wszelkie elektroniczne gadżety takie jak np. drony.

 • Klocki Plus-Plus Basic 300 Elementów

  Plus Plus Klocki Mini Basic (300 elementów w opakowaniu) DANTE. Ten zestaw zawiera 300 elementów oraz instrukcje tworzenia wspaniałych konstrukcji. Plus-plus to oryginalne klocki wyprodukowane przez duńską firmę, która bardzo wysoko stawia ekologiczny aspekt swoich produktów. Klocki nie zawierają...
  Klocki
  50,68 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Klocki Plus-Plus Big Zestaw W Kolorach Neon 100el

  Plus Plus Klocki BIG zestaw w kolorach neonowych (100 elementów) DANTE. Ten zestaw zawiera 100 elementów oraz instrukcje tworzenia wspaniałych neonowych konstrukcji. Plus-plus to oryginalne klocki wyprodukowane przez duńską firmę, która bardzo wysoko stawia ekologiczny aspekt swoich produktów....
  Klocki
  94,71 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Klocki Plus-Plus Jednorożce 275el

  Naucz się budować jednorożce oraz chmury z Plus-Plus! Zestaw zawiera 275 elementów i 1 podstawkę. Przewodnik zawiera szczegółowe instrukcje i inspiracje, jak zbudować jednorożce 2D i 3D. Plus-plus to oryginalne klocki wyprodukowane przez duńską firmę, która bardzo wysoko stawia ekologiczny aspekt...
  Klocki
  Ograniczona dostępność
  53,14 zł
  w magazynie
 • Klocki Plus-Plus Tuba - Delfin 100el.

  Tuba Plus-Plus zawierająca 100 elementów, które pozwalają zbudować delfina. Plus-plus to oryginalne klocki wyprodukowane przez duńską firmę, która bardzo wysoko stawia ekologiczny aspekt swoich produktów. Klocki nie zawierają PVC oraz ftalanów i świetnie sprawdzą się dla dzieci już od 3 roku życia....
  Klocki
  24,91 zł
  w magazynie
 • Klocki Plus-Plus Tuba - Święty Mikołaj 100el

  Tuba Plus-Plus zawierająca 100 elementów, które pozwalają zbudować Świętego Mikołaja. Plus-plus to oryginalne klocki wyprodukowane przez duńską firmę, która bardzo wysoko stawia ekologiczny aspekt swoich produktów. Klocki nie zawierają PVC oraz ftalanów i świetnie sprawdzą się dla dzieci już od 5...
  Klocki
  Ograniczona dostępność
  26,02 zł
  w magazynie
 • Klocki Przestrzenne 128 elementów

  Edukacyjne klocki - przestrzenne. Wiele klocków w pięknych, żywych kolorach. Można z nich zbudować wiele, ciekawych figur przestrzennych. Zabawka rozwijająca umiejętności motoryczne, koordynację, logiczne myślenie i kreatywność dzieci. Idealna dla całej rodziny. 128 elementów POLSKIE OPAKOWANIE...
  Klocki
  15,40 zł
  w magazynie
 • Klocki szczotkowe, 90 elementów

  Zalety zabawki to masywne a równocześnie elastyczne klocki, łatwe do łączenia ze sobą, świetne dla małych rączek. Do zestawu dołączona książeczka z podpowiedziami możliwych kreacji. Klocki stymulują przy tym prawidłową motorykę ręki - ćwiczą sprawność dłoni i paluszków. Wysoko oceniane i polecane...
  Klocki
  106,51 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Klocki. Laser Pegs. Recycle Truck

  Recycle Truck Ogromna ciężarówka przygotowana go pracy w roli śmieciarki, wyposażona w zestaw narzędzi. Wyposażona jest w działające ramię podnośnika z pojemnikiem oraz odchylaną tylną klapę. RECYCLE TRUCK, to: nowy moduł "TRY ME” umożliwia wypróbowanie zabawki bez otwierania pudełka, 3 figurki w...
  Klocki
  104,76 zł
  w magazynie
 • Korbo Klocki 120 el. Basic

  Podstawowym elementem zestawów Korbo jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle ruszają się - ożywają. Atutem Korbo jest prostota i łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli.Łączenie elementów Korbo i tworzenie konstrukcji pobudza dziecko do logicznego myślenia, wyzwala w nim chęć...
  Klocki
  96,60 zł
  w magazynie
 • Korbo Klocki 25 el. Hummer Red

  Zbuduj sam swoją zabawkę. Zainspiruj swojego malucha. Nie wszystko musi być zawsze gotowe do zabawy - samochodzik, garaż, wózek do zabawy itd. Pozwól i daj dziecku możliwość kreatywnego działania niech podczas zabawy pozyska więcej umiejętności twórczych czy konstrukcyjnych niech rozwija swoją...
  Klocki
  27,60 zł
  w magazynie
 • Kółka do nawlekania Swede

  Buduj niezwykłe figury i budowle za pomocą tych klocków. Klocki można nawleć na sznureczki (załączone w zestawie). Produkt rozwija zręczność, logiczne myślenie i kreatywność. Produkt zapakowany w przezroczysty worek. Zabawka dla dzieci od 3 lat.
  Zabawka
  14,59 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Kubiki Na start 70 el. ABINO

  Kubiki to nowe polskie klocki dla dzieci. Wykonane są z miękkiego miłego w dotyku materiału przypominającego gumę.Uniwersalny sześcienny kształt pozwala dzieciom budować niesamowite konstrukcje. Kubiki otworzą Twojemu dziecku drzwi do świata wyobraźni, rozwiną jego kreatywność i spostrzegawczość....
  Klocki
  55,96 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Mały Konstruktor 7in1 732 el. Muck

  Mały Konstruktor to seria zabawek do samodzielnego montażu, rozwijająca zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. Każdy model składa się z elementów metalowych o różnej wielkości i kształtach, a także jest wzbogacony kolorowymi elementami z tworzyw sztucznych. Dzięki dołączonemu zestawowi...
  Klocki
  108,14 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • MiG-29 (East Germany)

  MiG-29 (kod NATO: Fulcrum) to radziecki, obecnie rosyjski, współczesny myśliwiec frontowy, produkowany od 1983 roku. Niemcy Wschodnie używały tego typu maszyn od 1988 roku. Po zjednoczeniu Niemiec flota MIG-29 była nadal utrzymywana aż do roku 2002, kiedy to zostały sprzedane Polsce. Samolot z...
  Klocki
  267,02 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • MiG-29 (UA/PL)

  MiG-29 (kod NATO: Fulcrum) to radziecki, obecnie rosyjski, współczesny myśliwiec, produkowany od 1983 roku. Od 1989 roku samoloty tego typu służą w Siłach Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej. W 2023 roku Polska przekazała walczącej Ukrainie część swojej floty MIG-29. Klockowy model 2w1 zawiera...
  Klocki
  267,02 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Mini Waffle 140 elementów

  Mini Waffle 140Klocki, dla których nie ma żadnych ograniczeń poza wyobraźnią Podaruj swojemu dziecku niezliczoną ilość czasu spędzonego na kreatywnej zabawie w konstruowanie postaci, przedmiotów i wszystkiego, co sobie tylko wymarzy. Dołączona instrukcja inspiruje do budowy atrakcyjnych dla dzieci...
  Klocki
  78,03 zł
  w magazynie
 • Mini Waffle 140 elementów Konstruktor

  Mini Waffle Konstruktor 140Zestaw klocków maksymalnie rozbudzający dziecięcą wyobraźnię Mini Waffle Konstruktor 140 to wiele godzin wartościowej, kreatywnej zabawy dla Twojego dziecka. Zaskoczy Cię jego pomysłowość i skupienie podczas budowania. Zestaw zawiera 10 zupełnie nowych elementów dających...
  Klocki
  78,03 zł
  w magazynie
 • Mini Waffle 140 elementów Konstruktor Dziewczynka

  Mini Waffle Konstruktor 140 różowyZestaw klocków maksymalnie rozbudzający dziecięcą wyobraźnię Mini Waffle Konstruktor 140 różowy to wiele godzin wartościowej, kreatywnej zabawy dla Twojego dziecka. Zaskoczy Cię jego pomysłowość i skupienie podczas budowania. Zestaw zawiera 10 zupełnie nowych...
  Klocki
  80,76 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Mini Waffle 248 elementów Port

  Kiedy miasto jeszcze śpi, port budzi się do pracy! Gdy dźwigowy Tom rozpoczyna swoją zmianę z zaskoczeniem zauważa, że kapitan Jan zniknął, a jego statek świeci pustką. Co mogło się wydarzyć? Czy za dziwnym zdarzeniem znów stoi łobuziara Lu? Jest tylko jedna osoba, która może znaleźć odpowiedź na...
  Klocki
  194,58 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Mini Waffle 300 elementów

  Klocki, dla których nie ma żadnych ograniczeń poza wyobraźnią! Podaruj swojemu dziecku niezliczoną ilość czasu spędzonego na kreatywnej zabawie w konstruowanie postaci, przedmiotów i wszystkiego, co sobie tylko wymarzy. Dołączona instrukcja inspiruje do budowy atrakcyjnych dla dzieci form. Zestaw...
  Klocki
  167,96 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Mini Waffle 301 elementów Konstruktor Expert

  Mini Waffle Konstruktor Expert 301 Klocki dla małych (i tych większych też!) zapaleńców konstruowania. Mini Waffle Konstruktor Expert 301 to zestaw, dzięki któremu możliwości budowania stają się niemal nieograniczone! Różnorodne kształty elementów o specjalnym zastosowaniu i ich duża ilość...
  Klocki
  206,81 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Mini Waffle 35 elementów

  Mini Waffle 35Klocki, dla których nie ma żadnych ograniczeń poza wyobraźnią Podaruj swojemu dziecku niezliczoną ilość czasu spędzonego na kreatywnej zabawie w konstruowanie postaci, przedmiotów i wszystkiego, co sobie tylko wymarzy. Dołączona instrukcja inspiruje do budowy atrakcyjnych dla dzieci...
  Klocki
  21,38 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Tuba Narwal 100 elementów

  Tuba Plus-Plus zawierająca 100 elementów, które pozwalają zbudować narwala. Plus-plus to oryginalne klocki wyprodukowane przez duńską firmę, która bardzo wysoko stawia ekologiczny aspekt swoich produktów. Klocki nie zawierają PVC oraz ftalanów i świetnie sprawdzą się dla dzieci już od 3 roku życia....
  Klocki
  27,68 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Polesie 36100 Klocki "Budowniczy" 101 elem. w worku

  Klocki plastikowe 101 elementów w worku. Klocki o różnych kształtach i kolorach, które umożliwiają budowanie budynków, pojazdów i wielu innych figur. W zestawie rówież elementy takie jak: płotek, kółka, znaki drogowe z naklejkami. Wymiary opakowania: 38,5 x 22,5 x 9 cm Wiek: 3+
  Klocki
  33,83 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • Robot 2w1 śmieciarka do skręcania

  Robot 2w1 śmieciarka do skręcania39x28x8cm
  Klocki
  79,81 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Seria pojazdy wyścigowe Wyścigówka

  1 model Racer do zbudowania! Samochody wyścigowe to zazwyczaj samochody na zamówienie, stworzone przez hobbystwó i miłośników samochodów! Wyglądają jak gorące pręty z przeszłości, ze staromodną grafiką i klasyczną kolorową farbą! Są budwane z myślą o prędkości i często przyciągają ludzi swoim...
  Klocki
  22,97 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • Słomki konstrukcyjne 50 elementów

  Wspaniała zabawa dla całej rodziny! Stwórz niesamowite kreacje z zestawem Słomek Konstrukcyjnych! Wykaż się umiejętnościami manualnymi oraz nieograniczoną wyobraźnią. opakowaniu znajdują się kolorowe rurki o różnych długościach oraz złączki, za pomocą których zrealizujesz swoje wspaniałe pomysły i...
  Klocki
  24,09 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • LEGO Architecture Paryż 21044

  Uchwyć majestatyczną architekturę Paryża w zestawie LEGO® Architecture Skyline Paryż. Ta inspirująca panorama miasta przedstawia słynny Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieżę Montparnasse, halę Grand Palais, Wieżę Eiffla i Luwr. Każdy model LEGO jest niepowtarzalny, a złożenie go daje satysfakcję....
  Klocki
  191,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • LEGO Architecture Piramida Cheopsa 21058

  Z zestawem LEGO® Architecture Piramida Cheopsa (21058) przeniesiesz się w wyobraźni 2,5 tysiąca lat przed naszą erę na plac budowy jednego z siedmiu cudów starożytnego świata. Złóż niezwykle szczegółowy przekrój piramidy ukazujący jej główne tunele i komory, a także system, który być może służył do...
  Klocki
  537,74 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • LEGO Architecture Singapur 21057

  Przywołaj ducha Miasta Lwa dzięki szczegółowemu modelowi panoramy Singapuru. Daj się wciągnąć zabawie, wykorzystując 827 elementów LEGO® do zbudowania ciekawych modeli takich obiektów, jak ośrodek wypoczynkowy Marina Bay Sands, wieżowce OCBC Centre i One Raffles Place, targ spożywczy Lau Pa Sat,...
  Klocki
  232,34 zł
  wysyłka do 72 godzin