LEGO NINJAGO - klocki, zestawy klocków dla dzieci, figurki

Wszystkie kategorie

Bestsellery - Klocki LEGO

Nowości - zabawki

LEGO® NINJAGO® to jeden ze światów wykreowanych za pomocą kultowych klocków LEGO®. Został on przedstawiony w serii filmów i seriali animowanych, a złożoność świata przedstawionego oraz postaci sprawia, że świat ten pokochały dzieci na całym świecie.

Skąd bierze się zainteresowanie klockami LEGO® NINJAGO®?

LEGO NINJAGO to jedna z najpopularniejszych serii klocków LEGO, która swój debiut miała w 2011 roku. Seria prezentuje świat wypełniony azjatyckim folklorem, sztukami walki i elementami fantastyki. Główne postacie to grupa młodych ninja trenujących pod okiem Mistrza Wu, aby stawić czoła różnym wrogom i zagrożeniom.

Pierwsze zestawy NINJAGO opowiadały o konflikcie pomiędzy dobrze wyszkolonymi ninja a armią szkieletów. Wraz z upływem czasu fabuła rozszerzała się, wprowadzając nowe postacie, wrogów (np. węże, duchy, roboty) i środowiska. W serii pojawiały się również smoki, pojazdy i różne budowle, które dodatkowo wzbogacały świat NINJAGO.

Wydanie serii NINJAGO towarzyszyło również debiutowi serialu animowanego, który opowiadał historię ninja i ich przygód. Dzięki temu dzieci mogły nie tylko bawić się klockami, ale też śledzić losy ulubionych postaci w telewizji. Historie NINJAGO są pełne akcji, humoru i emocji, co przyciągało zarówno młodszych, jak i starszych fanów. Niektóre zestawy oferują wyzwania dla bardziej doświadczonych miłośników LEGO.

Chociaż seria NINJAGO jest skierowana głównie do dzieci w wieku od 6 do 14 lat, zdobyła ona także wielu dorosłych fanów dzięki zaawansowanym modelom i interesującej fabule.

LEGO® NINJAGO® – zestawy uwielbiane przez młodych ninja

Bajka “LEGO® NINJAGO®: Masters of Spinjitzu”, w której bohaterami są czterej Mistrzowie Spinjitzu – Kai, Jay, Cole i Zane – którzy muszą obronić świat przed złymi mocami. Każdy z nich posiada unikatowe umiejętności, które pozwalają im wykorzystywać pięć Złotych Broni Spinjitzu.

Klocki LEGO® NINJAGO® to nie tylko historia czy postacie, ale również maszyny, takie jak techniki głównych bohaterów, czy ich smoki bojowe, które pomagają im ratować uniwersum. Ciekawym elementem bajki jest fakt, że cały świat przedstawiony tworzą klocki LEGO® NINJAGO®. Zestawy te to świetny pomysł na prezent dla dziecka, a ilość oferowanych przez nasz sklep pakietów sprawia, że z pewnością uda Ci się znaleźć zestaw klocków, którego dziecko jeszcze nie ma. Figurki postaci z serialu i elementy dodatkowe dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Zdecydować się można zarówno na LEGO® NINJAGO® do 50 zł, jak i LEGO® NINJAGO® do 100 zł.

Zestawy LEGO® NINJAGO® to dobry wybór dla dzieci w różnym wieku, ponieważ elementy i stopień skomplikowania poszczególnych pakietów różnią się. Niezależnie od wieku dziecka, zabawa klockami LEGO® pobudza jego wyobraźnię i pomaga szlifować umiejętności związane z logicznym myśleniem, widzeniem przestrzennym czy nawet mówieniem.

Klocki LEGO® NINJAGO® – komu uda się zostać mistrzem Spinjitzu?

Popularność serialu i samych klocków sprawia, że powstało wiele dodatkowych zestawów rozszerzających uniwersum LEGO® NINJAGO®. Mnogość elementów oraz ich różnorodność sprawiają, że dzieci mogą zbudować scenerie żywcem wyjętą z bajki i rozegrać w niej swoje ulubione sceny. Zabawy te pomagają dziecku rozwinąć wyobraźnie oraz umiejętności manualne. Początkowa seria doczekała się licznych kontynuacji, jak choćby LEGO® NINJAGO® LEGACY, wskutek czego powstały również nowe zestawy LEGO® NINJAGO®.

Zestawy LEGO® NINJAGO® – świątynie, pojazdy, smoki i więcej

Ilość dostępnych zestawów jest na tyle duża, że klocki LEGO® NINJAGO® można rozróżnić kilka różnych kategorii. Są to: budynki, zestawy związane z konkretnymi postaciami lub smoki związane z danym bohaterem. Jeśli chodzi o budynki z serii LEGO® NINJAGO®, to warto spojrzeć na LEGO® NINJAGO® Akademia wojowników Ninja 71764 oraz LEGO® NINJAGO® Dojo ninja w świątyni 71767. Są to miejsca znane każdemu fanowi serii.

W przypadku postaci, pojazdów i smoków sprawa jest bardziej skomplikowana, bo niektóre pojazdy są uniwersalne, jak LEGO® NINJAGO® Ninjaścigacz X-1 71737, a inne związane z konkretnym wojownikiem ninja, jak na przykład LEGO® NINJAGO® Legendarny smok Lloyda 71766 albo LEGO® NINJAGO® Szkolenie wojownika Spinjitzu Kaia 70688.

Zabawa w mistrzów spinjitzu NINJAGO a rozwój dziecka

Klocki LEGO NINJAGO to nie tylko rozrywka i okazja do kolekcjonowania kolejnych zestawów. Zabawa tą serią, podobnie jak innymi produktami z LEGO Group, potrafi także rozwinąć u dzieci wiele cennych umiejętności, np.:

  • Rozwój emocjonalny i moralny: Historia NINJAGO koncentruje się na tematyce dobra kontra zło, lojalności, przyjaźni oraz przeciwnościach losu. Oglądając związane z serią programy telewizyjne lub bawiąc się zestawami, dzieci uczą się rozróżniać dobro od zła, wartość odwagi i znaczenie współpracy.
  • Wprowadzenie do kultury i tradycji: Estetyka i fabuła serii NINJAGO czerpie inspirację z azjatyckiego folkloru, sztuk walki oraz elementów kulturowych. Dzięki temu dzieci mają okazję poznać i zainteresować się różnymi kulturami, co może rozszerzyć ich horyzonty.
  • Stymulacja kreatywności w kontekście opowieści: Dzięki bogatej fabule serii, dzieci mogą tworzyć własne scenariusze oparte na postaciach i świecie NINJAGO, co sprzyja rozwijaniu wyobraźni i zdolności twórczych.
  • Rozwój umiejętności planowania i strategii: Wiele zestawów z serii NINJAGO zawiera skomplikowane konstrukcje, takie jak mechanizmy obronne, pułapki czy zaawansowane pojazdy. Budując je, dzieci uczą się planować kolejne etapy i myśleć strategicznie.
  • Interakcja społeczna: Biorąc udział w zabawie w grupie, dzieci uczą się współpracy, negocjacji oraz dzielenia się pomysłami i zadaniem. Postacie z NINJAGO, z ich różnymi cechami charakteru, mogą również pomóc w dyskusjach na temat relacji międzyludzkich i wartości, takich jak uczciwość czy lojalność.