Surogatki. Historie kobiet, które rodzą "po cichu"

Autor:

Jakub Korus

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 7
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
400
Wydawnictwo
Nasza cena: 33,48 zł 44,99 zł Taniej o: 26%

Surogacja. Kontrowersja? Łamanie prawa? A może ostatnia deska ratunku dla wielu bezdzietnych rodzin? W książce "Surogatki. Historie kobiet, które rodzą po cichu" Jakub Korus precyzyjnie dociera do źródła tematu, opisując ten nieznany, a przez to potępiany przez wielu Polaków proceder.

Książka stanowi zapis szczegółowego śledztwa dziennikarskiego przeprowadzonego przez Jakuba Korusa. Poruszana tematyka jest bardzo delikatna, dlatego poza zapisem faktów z życia kobiet i rodzin, które zdecydowały się na ten krok, publikacja stanowi również niezwykłą opowieść o kobiecym ciele i umyśle z perspektywy bohaterek.

Jakub Korus, prowadząc dziennikarskie śledztwo, dotarł do surogatek i rodzin adopcyjnych. Przeprowadził wiele rozmów z pośrednikami należącymi do europejskiego podziemia surogacyjnego. Jego działania podyktowane były potrzebą przełamania obowiązującego w tym temacie tabu oraz zrozumienia powodów, dla których zjawisko to jest tak popularne, a jednocześnie kontrowersyjne. W końcu mimo wielu wyrazów dezaprobaty może być ostatnią deską ratunku dla wielu osób.


O autorze

Jakub Korus - dziennikarz, a także szef projektu dziennikarstwa śledczego "Newsweek". W 2016 r. wraz z Wojciechem Cieślą został nominowany do nagrody Grand Press za cykl reporterski "Minister na włościach". Z kolei w 2020 r. został nominowany do nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za reportaż "Surogatki z Miasteczka Wilanów".

Recenzje (7)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jestem zaszokowana zarówno tematyką jak i podejściem surmam (inaczej surogatek) do swojej ,,pracy". Co innego surogacja altruistyczna, a co innego wielki biznes, który co roku dostarcza dzieci tysiącom rodzin i oczywiście nie mam nic przeciwko takiej formie rozwiązywania problemów z bezpłodnością, ale słusznie autor ukazał tu wiele aspektów, które rzeczywiście mogą stanowić problem, jak zagadnienia prawne czy kwestie bezpieczeństwa przyszłych mam - i tych biologicznych i tych genetycznych, no i nie zapominajmy o ojcach, którzy też są tu nie bez znaczenia.

  Trzeba jednak przyznać, że reportaż jest rzetelny, bardzo aktualny bo Jakub Korus jako punkt zaczepienia obrał sobie właśnie czas kiedy przez pandemię wiele matek i rodzin zostało postawionych w stresującej, niewiadomej sytuacji co do ,,sfinalizowania transakcji", że tak brzydko powiem :P

  Nie sądziłam, że reportaż o surogacji tak mnie wciągnie. Serdecznie polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak daleko posunęłabyś się, by spełnić swoje największe marzenie? Co zrobiłabyś, by mieć swoje upragnione dziecko, którego sama nie mogłabyś urodzić? Jak stworzyć genetyczną kopię rodzica/rodziców nie będąc w ciąży? Z pomocą przychodzi surogacja. Mówi się - macierzyństwo zastępcze, ale z tego reportażu wyłania się zaprzeczenie tego zwrotu. Bo to nie macierzyństwo, to biznes - ciało do wynajęcia. I tu nie do końca jestem w stanie pojąć, że można takim dystansem traktować tę "robotę". Rozum rozumem, ale emocje, hormony, biologia i instynkt... co one na to?

  Nie umiem sobie wyobrazić dramatu sytuacji obu stron tej transakcji: z jednej zdesperowani kandydaci na rodziców, chwytający się ostatniej deski ratunku, powierzający zarodek zupełnie obcej kobiecie, pełni obaw, czy ona prowadzi zdrowy tryb życia, zapewniający bezpieczny jego rozwój i czy formalnie wszystko przebiegnie bez problemu... A z drugiej kobiety borykające się z ubóstwem, gotowe na taki zarobek, pełne lęku o przebieg ciąży i prawidłowe zakończenie "kontraktu", ale też o życie prywatne, rodzinne, o napiętnowanie społeczne.

  Jakub Korus podzielił reportaż na trzy części: Ukraina - gdzie surogacja kwitnie, Polska - w której matką jest zawsze i wyłącznie ta, która urodzi, a adopcja ze wskazaniem przestała być oficjalnie możliwa i część trzecia - świat - który coraz bardziej potrzebuje surogatek i wypracowuje różne rozwiązania, jak na przykład surogacja altruistyczna.

  Uwielbiam reportaże, które pozwalają mi sięgnąć tam, gdzie nawet nie patrzyłam, które zostawiają mnie z pytaniami, na które nie ma łatwej odpowiedzi. Surogatki. Historie kobiet, które rodzą "po cichu", zdecydowanie warte są, by się z nimi zapoznać. Rozmowy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami tego "biznesu" dają szeroki obraz sytuacji wszystkich stron. Oczywiście, przypadków jest bardzo dużo, a każdy jest indywidualny, dlatego nie ma jednej słusznej wersji. Nie umiem Wam powiedzieć, czy potępiłabym, czy wsparła taki proceder. Na szczęście nie muszę decydować. Bardzo bym nie chciała musieć. Jeśli wszystko odbywa się na zasadzie obopólnej zgody, bez przymusu i niczyjej krzywdy, to nie ma problemu. Niestety pole do nadużyć jest tutaj szerokie... Wszystko jest dobrze, gdy ciąża przebiega zgodnie z planem i prawidłowo, a co dzieje się, gdy cos pójdzie nie tak?

  To trudny, kontrowersyjny temat, będący tabu. Czy można udawać, że nie istnieje? Przecież to się dzieje.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jedna z najlepszych książek, które przeczytałem w tym roku. Poruszająca i wstrząsająca, na długo zapada w pamięć. Opowiada o tym jak wygląda zjawisko surogacji w Polce i na świecie. Bohaterami książki są kobiety, które zdecydowały się zostać surogatkami, ale także małżeństwa, które zdecydowały się na ich zatrudnienie. Dowiadujemy się, jakie były motywy tych osób, co nimi kierowało. Dowiadujemy się co przeżywały w poszczególnych momentach, co czuły kiedy musiały oddać dziecko, które nosiły przez 9 miesięcy, a które tak naprawdę nie było ich. Autor w niezwykle obiektywny sposób opisuje całe zjawisko, nie staje po żadnej stronie, dzięki czemu w żaden sposób nie wpływa na to, co czuje i myśli czytelnik. Każdy z nas po przeczytaniu tej książki na pewno będzie miał szereg własnych przemyśleń na temat całej tej sytuacji. Mimo trudnego tematu książka napisana dość przystępnym językiem. Z czystym sumieniem polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bezprecedensowy, rzetelny, odważny i jakże ważny reportaż o surogacji - jego ofiarach i tych, którzy się na niej dorabiają wielkich pieniędzy i nie mówię tu o matkach, które powinny być tu najważniejsze... Nie będą najważniejsze dopóki politycy nie podejdą poważnie do tematu i przestaną zamiatać go pod dywan, bo ON i tak w końcu wylezie... Zdecydowanie warto sięgnąć po ,,Surogatki'' i poznać historię ludzi, dla których to ostatnia szansa na założenie rodziny. Polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pandemia obnażyła wszystkie słabości całego systemu surogacji i to jest punkt wyjścia reportażu Jakuba Korusa, który wszystkie te słabości, niebezpieczeństwa i niedorzeczności skrzętnie wylicza i rozlicza rządzących. Matki, które decydują się na wzięcie udziału w programie surogacyjnym robią to z wielu różnych powodów - dla rodziców pragnących mieć dzieci powód jest jeden - marza o dziecku, a z różnych względów nie mogą go mieć. Ciekawe wydało mi się, że cały świat praktycznie milczy o tym problemie, a jestem pewna, że już niebawem, za kilka - kilkanaście lat nie tysiące rodzin, ta jak dziś, ale dziesiątki tysięcy ludzi będzie chciało decydować się na surogację czy będzie ona zakazana czy nie. Każdy powinien mieć prawo do założenia rodziny. Koniec - kropka, a politycy powinni bezwzględnie wspierac swoich obywateli. Niestety nie żyjemy w idealnym świecie, ale ta publikacja to według mnie krok milowy do poprawienia sytuacji, bo ludzie mogą się dzieki niemu dowiedzieć, czym dokładnie jest macierzyństwo zastępcze, jakie ma zasady, jak przebiega i kto się na nie decyduje. Wiele historii w książce na długo zapadnie mi w pamięć. Serdecznie polecam

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 2 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • -29%
  Trzy siostry

  Trzy siostry

  Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Zaciekła wola przetrwania. Autorka międzynarodowych bestsellerów Heather Morris opisuje zapierające dech w piersiach zakończenie trylogii, zapoczątkowanej "Tatuażystą z Auschwitz". Kiedy są dziewczynkami, Cibi, Magda i Livi obiecują ojcu, że zostaną razem...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,40 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Prawdziwa historia Królowej Życia

  Prawdziwa historia Królowej Życia

  Królową byłam zawsze. Od wielu lat wiem, jak smakuje sława. W Kotlinie Kłodzkiej znali mnie wszyscy. Nie ma się czym chwalić, kryminał to nie pierwszy rząd w operze. Ale gdybym udawała, że tego nie było, byłabym hipokrytką. Nie będę opowiadać bzdur, że byłam na wczasach w Ameryce. Nie zamierzam też...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,70 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -85%
  Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

  Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

  Piją z radości. Piją z rozpaczy. Piją, bo lubią lub same do końca nie wiedzą dlaczego. Przecież wszyscy wokół piją tak samo. Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 5,90 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -40%
  Uwikłana

  Uwikłana

  Uwikłana – nowa powieść królowej polskiego domestic noir, Alicji Sinickiej! Jakie konsekwencje może mieć sukces na Instagramie oraz mroczne rodzinne historie z przeszłości? Zuza Wilk, poetka i instagramerka, zaczyna poznawać smak sukcesu. Jej debiutancki tom poezji okazał się bestsellerem, w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -35%
  Mów mi Win

  Mów mi Win

  Najnowsza powieść Harlana Cobena. Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce. Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,01 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -37%
  Gwiazdkowy Prosiaczek

  Gwiazdkowy Prosiaczek

  Jack jest bardzo przywiązany do swojej przytulanki, Daj Prosia. DP jest z nim zawsze, na dobre i na złe. Nagle w Wigilię staje się coś strasznego – DP ginie. Na szczęście Wigilia to noc cudów i przegranych spraw. W tę noc życie wstępuje nawet w zabawki. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka Jacka...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,14 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

  Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku

  NAGRODA LITERACKA NIKE 2021 Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem. O swoich korzeniach...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,89 zł 39,90 zł
  wysyłka w 24 godziny
 • -37%
  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

  Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 28,46 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -22%
  Też tak mam!

  Też tak mam!

  „Tampony? Ja nie używałam i żyję”, „A w tej czapeczce to nie będzie córce za ciepło?”, „Depresja? Jaka depresja? Ludziom się nudzi, to wymyślają”, „Za bardzo boli? To okres, musi boleć”. Z takimi pytaniami polskie kobiety mierzą się każdego dnia. A problemów, które spotykają na swojej drodze, jest...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 34,88 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -32%
  Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza

  Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza

  Kardynał Dziwisz od samego początku pontyfikatu Jana Pawła II wiernie służył polskiemu papieżowi. Zapewne chciałby, byśmy tak go zapamiętali. Ale czy powinniśmy? I czy powinniśmy mu ufać? Może kardynał ma drugą twarz? Rozmówcy Marcina Gutowskiego sugerują, że tak. Z ich słów wyłania się obraz...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 33,90 zł 49,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Historie Dzieł. Od Bóg się rodzi... do Sukiennic 0/5 Nasza cena:
17,02 zł 18,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Historie Dzieł. Od Bóg się rodzi... do Sukiennic

Poznaj historie wielkich Dzieł!Bóg się rodzi...,Góralu, czy ci nie żal...,Prząśniczka,Carmen,Iliada,Don Kichote,Wesele,Ostatnia Wieczerza,Dziwny ogród,Krzyk,Czternastoletnia tancerka,Kamienny krąg w Stonehenge,Krakowskie Sukiennice.
Siostry z powstania 0/5 Nasza cena:
12,96 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Siostry z powstania

?Robiłyśmy co się dało, by choć tyle współczucia okazać tej skrwawionej, bólem szarganej Matce ? Ojczyźnie: bronić ją, ratować, wspierać jej siły w agonii? (fragment kroniki powstańczej jednego z zakonów).Agata Puścikowska opisuje nieznane dotąd dramatyczne historie zakonnic, które brały udział w...
Dziewięć losów 5/5 Nasza cena:
24,39 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewięć losów

Mary Margaret dorastała w cieniu żałoby. Jej ojciec, nieustraszony pilot sił powietrznych, zginął, gdy dziewczynka miała dziewięć lat. Matka Mary, usiłując poskładać złamane życie, ostrzegała córkę przed zbyt śmiałymi mężczyznami. Dziewczyna nauczyła się za wszelką cenę unikać ryzyka. Za radą matki...
Zamień chemię na jedzenie 5/5 Nasza cena:
24,82 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zamień chemię na jedzenie

Pierwsza książka o tym, jak jeść bez chemii i nie zbankrutować Książka, która nie zawiera chemii ani polepszaczy smaku! Co to znaczy zdrowo się odżywiać? Zacznij od unikania chemicznych dodatków. Nie tylko nie są potrzebne, one szkodzą! Jednego czekoladowego batona można przegryźć bez obaw, ale...
Małe zbrodnie małżeńskie 4/5 Nasza cena:
17,28 zł 22,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe zbrodnie małżeńskie

Żeby uczucie trwało, trzeba zgodzić się na niepewność, wypłynąć na niebezpieczne wody. Kochać bez przerwy to istne szaleństwoPodobno nienawiść dzieli od miłości tylko jeden krok. Czasem bywa też na odwrót. Eric-Emmanuel Schmitt pokazuje, że miłość ma wiele wspólnego z szaleństwem, a gorące wyznania...
Pochwała nudy 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pochwała nudy

Legendarne eseje rosyjskiego noblisty. Mimo upływu lat zaskakują dociekliwością i aktualnością. Brodski zmusza do rewizji poglądów i przemyślenia własnych postaw. Odsłania oblicze wiecznego buntownika.Ostatni tom esejów Josifa Brodskiego, wznowiony z okazji 20 rocznicy śmierci poety odczytać można...
Okruch 5/5 Nasza cena:
29,21 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Okruch

Buzująca emocjami opowieść o miłości, tajemnicach i sile dobraNa początku jest grom z jasnego nieba. Jedno spojrzenie, jeden dotyk, jedno słowo. Od tej chwili życie dwojga ludzi zmieni się bezpowrotnie. Ona wreszcie zmierzy się ze swoim strachem przed bliskością. On odkryje prawdę o sobie i swojej...
Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana 0/5 Nasza cena:
30,16 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana

Fakty ciekawsze niż tajemnice.Jarosław Kaczyński zawładnął Polską, zaś Antoni Macierewicz zawładnął prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Ten wyrachowany polityczny gracz decyduje o tym, w co wierzą Polacy.Oto pierwsza biografia najbardziej kontrowersyjnego polskiego polityka. Autorzy prześwietlają...
Bardzo brzydki dziennik 5/5 Nasza cena:
26,33 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bardzo brzydki dziennik

Właśnie trzymasz w dłoniach Bardzo Brzydki Dziennik. A skoro ten egzemplarz należy już do Ciebie to...zrób z nim co chcesz! Zapisuj emocje, notuj rzeczy ważne (i te zupełnie nieistotne), rysuj, wyklejaj, skreślaj i zakreślaj. Spraw żeby ten dziennik, był taki jak Ty - absolutnie wyjątkowy. Ściskam,...
Po prostu pycha. Słodkie i słone przepisy 0/5 Nasza cena:
36,14 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po prostu pycha. Słodkie i słone przepisy

Proste i praktyczne przepisy, które pokochały tysiące czytelników bloga "Po prostu pycha". W książce znajdziesz 70 przepisów na śniadania, obiady, słodkości, a także dania „,odchudzone“, z kalorii. Zachwyć bliskich potrawami, które podbiją ich podniebienia i serca. Nie musisz godzinami stać w...
Jak mądrze użytkować swoje auto i nie dać się oszukać. Miłośnicy czterech kółek. Zrób to sam 0/5 Nasza cena:
16,73 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jak mądrze użytkować swoje auto i nie dać się oszukać. Miłośnicy czterech kółek. Zrób to sam

Masz już samochód. Uwielbiasz jazdę swoimi czterema kółkami i chcesz dowiedzieć się o nim jak najwięcej, ale trudno Ci odróżnić mity od prawdy? Jeśli tak, to przekonaj się, jak Michał „Michu” Jesionowski w bezkompromisowy sposób rozprawia się z mitami, które od lat funkcjonują w polskiej...
Cwaniary 3/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cwaniary

",W polskim KILL BILLU grałyby CWANIARYHalinie brzuch przeszkadza na tyle, że nie może już sobie pozwolić na walkę wręcz. Radzi sobie metalową pałką.Celina delikatnie wykręca ręce i stosuje ulubiony chwyt, aż człowiekowi łzy stają w oczach.Bronka potrafi wyprowadzić perfekcyjny cios, choć nosi...
Wybrane bestsellery
Cryptonomicon 0/5 Nasza cena:
51,14 zł 69,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cryptonomicon

W roku 1942 Lawrence Pritchard Waterhouse - geniusz matematyczny i młody kapitan Marynarki Wojennej USA - zostaje przydzielony do Jednostki 2702. Ta formacja jest tak tajna, że o jej istnieniu wie zaledwie garstka ludzi; niektórzy z nich noszą nazwiska w rodzaju Roosevelt czy Churchill. Misja...
Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel 0/5 Nasza cena:
105,90 zł 121,03 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Betoniarka Cat Pojazd do zabawy + klocki Mattel

Z obracającą się betoniarką Cat® możesz zbudować własny świat zabawy! Mali budowniczowie mogą zabrać się do pracy, obracając bęben oraz wrzucając, wyrzucając i układając klocki – ta żółta betoniarka jest idealna do zabawy dla małych rączek. Przewoź klocki na plac budowy pojazdem z żółtą kabiną i...
Łazik księżycowy 60348 0/5 Nasza cena:
103,99 zł 129,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Łazik księżycowy 60348

Badanie kosmosu dla dzieci Młodym wielbicielom podróży kosmicznych spodoba się inspirowany pracą NASA zestaw LEGO® City Łazik księżycowy (60348). Łazik ma 12 kół i można nim kierować w każdą stronę. Ma też dwa wysięgniki badawcze, a w jego środku zmieszczą się trzy minifigurki astronautów. Zabawę...
Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5 5/5 Nasza cena:
27,13 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebo nad jej głową. Jedyne takie miejsce. Tom 5

Ostatni tom serii „Jedyne takie miejsce”! Autorka miłosnych opowieści zabierze was w kolejną śmiałą podroż! Adrian pracuje jako barman w bardzo znanym sopockim klubie. Wyrwał się z małej mieściny i ułożył sobie życie na własnych zasadach: nie chciał studiować ani godzić się na to, by ktoś decydował...
Uliczna wyścigówka 31127 5/5 Nasza cena:
67,49 zł 89,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uliczna wyścigówka 31127

Pełne emocji wyścigi z uliczną wyścigówką do przebudowywania Fani superszybkich aut mogą się ścigać po ulicy lub torze pojazdami z imponującego zestawu konstrukcyjnego LEGO® Creator 3 w 1 Uliczna wyścigówka (31127). Dzieci w wieku od siedmiu lat będą się świetnie bawić, inscenizując wyścigi...
To właśnie my 0/5 Nasza cena:
26,64 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To właśnie my

Becky Albertalli i Adam Silvera ponownie łączą siły, aby kontynuować historię Arthura i Bena! Chłopaków, w których czytelnicy po raz pierwszy zakochali się w bestsellerowej komedii romantycznej „A jeśli to my”! Ben po pierwszym roku studiów czuje, że utknął: zajęcia są męczące, praca na pół etatu z...
Feluś i Gucio świętują 0/5 Nasza cena:
33,70 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Feluś i Gucio świętują

Jakie mamy pory roku? W jakiej kolejności następują po sobie miesiące? Kiedy obchodzimy różne święta? Dziecko uczy się tego wszystkiego dzięki obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie oraz przeżywaniu wyjątkowych okazji i świąt. Dlatego w najnowszym tomie Feluś i Gucio uczestniczą w rozmaitych...
Przetaina 4/5 Nasza cena:
34,47 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przetaina

Wędrujemy, by odnaleźć siebie. Żeby po tragicznych chwilach poskładać strzaskaną duszę. W odległej krainie, na brzegu nieznanego morza żyją Plemiona. Czczą Boga o Stu Twarzach i jego kociogłową córkę Nefem i prowadzą proste, spokojne życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo przyjdzie...
Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka 0/5 Nasza cena:
53,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mega Bloks Psi Patrol Spycharko-betoniarka Rubble’a + figurka

Dzieci pokochają budowanie własnej Spycharko-betoniarki Rubble’a inspirowanej animacją „Psi Patrol Film”. W tym zestawie konstrukcyjnym jest 1 figurka Rubble’a do ustawiania w różnych pozach i 16 małych klocków wraz z elementami specjalnymi. Mały budowniczy może złożyć spycharko-betoniarkę z...
Rodzina łgarzy 5/5 Nasza cena:
27,89 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rodzina łgarzy

Kolejne lato. Kolejne pokolenie. Ta sama rodzina Sinclairów! Niecierpliwie wyczekiwany prequel bestsellerowej powieści, fenomenu TikToka Byliśmy łgarzami E.Lockhart. Trzymająca w napięciu nowoczesna, wyrafinowana powieść, od której nie będziecie mogli się oderwać. Smagana wiatrem prywatna wyspa u...
Losing Hope 4/5 Nasza cena:
32,93 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Losing Hope

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym również Dean Holder. Po tym gdy utracił swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy. Mógł wówczas zareagować i nie pozwolić jej odejść, ale nie odważył się na ten krok. Od...
Epoka mitu 0/5 Nasza cena:
33,35 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Epoka mitu

Od niepamiętnych czasów ludzie czcili bogów, których zwali Fhrejami, prawdziwie odmienną rasę: niepokonanych w boju, mistrzów magii, z pozoru nieśmiertelnych. Gdy jednak jeden z bogów pada martwy pod ciosem ludzkiej broni, równowaga sił pomiędzy ludźmi a tymi, którym przypisywano boską naturę,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula