Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Format
158x225 mm
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Ilość stron
512
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. twarda
za 22,50 zł
Nasza cena: 32,53 zł 44,99 zł Taniej o: 28%

Powstanie Warszawskie z 1944 roku wciąż dostarcza nam opowieści, które uzupełniają naszą wiedzę o tym wydarzeniu.

Agata Puścikowska poświęca swoją najnowszą publikację kobietom, których nie podejrzewalibyśmy o udział w zamachach zbrojnych. "Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę" to zapis opowieści o zakonnicach, które pomagały cywilom w przetrwaniu. Niosły pomoc nie tylko medyczną, ale też żywnościową oraz dbały o schronienie i zaopatrzenie walczących.

Przez 63 dni powstania siostry zakonne wspierały powstańców. Wiele z nich na samą wieść o jego wybuchu zapisało się do czynnej służby, by być sanitariuszkami. W klasztorach najczęściej przetrzymywały medykamenty, prały bandaże lub szyły nowe, albo gotowały posiłki. Bardzo często udzielały schronienia, zwłaszcza cywilom. Ich rola była wręcz nieoceniona, niosły wsparcie duchowe, trzymały też umierających w ramionach, nadal pocieszając i zapewniając, że wszystko jeszcze ma szansę się ułożyć.

Zaangażowanie sióstr w walkę nie jest powszechnie znane, zostało właśnie opracowane na podstawie dzienników i listów, a także opowieści, które przetrwały w świadomości ich bliskich i współpracowników.

Z każdej opowieści wyłania się kobieta, która z niebywałą odwagą niesie pomoc innym. Możemy je zidentyfikować z imienia i nazwiska. Dzięki zapiskom w pamiętnikach i kronikach kościelnych książka nabiera rysu dokumentalnego, który rzuca zupełnie inne światło na rolę kościoła podczas II wojny światowej. Autorka dużą część publikacji poświęca na czas po upadku powstania, kiedy wysiedlana ze stolicy ludność nie miała gdzie się podziać. To właśnie w klasztorach znaleźli schronienie i udało im się tam wyleczyć rany. Nie tylko te fizyczne.
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeglądam ja ciągle listę nowości i w oczy wpadła mi książka Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę. Czytałam poprzednią książkę o losach zakonnic podczas wojny i chociaż mnie zainteresowała to jednak nie wspominam jej jako lektury, która odmieniła moje życie. Owszem dowiedziałam się kilku rzeczy, zwłaszcza ciekawostek związanych z moim regionem, ale jakoś mnie nie porwała, dlatego długo myślałam czy ta najnowsza to na pewno pozycja dla mnie. Jednak się skusiłam i chociaż zajęła mi lektura więcej niż zakładałam, to zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo mnie przygnębiła, wzruszyła i wkurzyła.

  O ile poprzednia książka skupiała się na biografiach konkretnych zakonnic ta książka skupia się na zgromadzeniach zakonnych, które działały w przedwojennej Warszawie, o zakonnicach które wojna zastała w stolicy a później, nieważne czy były zakonem bezhabitowym, czy skupionym na edukacji czy artystycznych pracach, czy też z racji na fakt że były klauzurowymi mniszkami nie miały styczności ze światem to jednak zostały bezpośrednio zaangażowane w Powstanie Warszawskie. Każdy rozdział w miarę możliwości jest opatrzony fotografią, pokazującą jak wyglądały w owym czasie zakonnice z danego zgromadzenia, następnie jest historia zgromadzenia, stan na tuż przed wybuchem wojny no a później już wojna i działanie w powstaniu. Następnie mamy wywózkę, często obóz i powrót do Warszawy. Gdyby ktoś nakręcił z tego serial byłby więc nierealnie przepełniony akcją. Te zakonnice znalazły się w zupełnie innym świecie, nagle przestały być pocieszycielkami strapionych, nauczycielkami, hafciarkami czy mniszkami, musiały stać się wojowniczkami, zadbać o aprowizację, gasić pożary, odbierać porody, grzebać zabitych. Odnalazły się w tej roli, stały się symbolami niezłomnego miasta, chociaż te epizody są szerzej nieznane ale te klasztory były twierdzami a zakonnice były witane ze łzami w oczach gdy wracały do zrujnowanego miasta.

  Strasznie przygnębiająca jest ta książka, która pokazuje że decyzja władz ma największy wpływ na tych na dole. W pewnym momencie poczułam gniew, gdy w jednym rozdziale siostry zostają wezwane przez Niemców do poddania się i przejścia do części miasta będącego pod panowaniem wroga, to jest ultimatum, albo zabiorą swoich chorych i skapitulują, albo klasztor zostanie zrównany z ziemią i wszyscy zginą i wtedy dowództwo się nie zgadza, bo to osłabi morale. Zagotowało się we mnie, dlaczego tak łatwo ktoś szafuje cudzym życiem? Dlaczego najgorsze konsekwencje ponoszą ci, którzy nie podejmowali decyzji a stali się mimowolnie pionkami?

  Książka zachwyca tym, jak jest dopracowana, solidna kwerenda, jest bardzo ciekawa i warto jej poświęcić dłuższą chwilę!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Droga walczących na ogół kobiet o dobro Ojczyzny nigdy nie była taka prosta do pokonania, gdyż musiały one wiele poświęcić na rzecz tych osób, które kochały i miały chęć uczestniczyć w tej ciężkiej walce, za którą utraciły życie.

  Abym mogła się przekonać o ich wielkiej sile, z jaką to posiadały w swoich dokonaniach w trakcie trwania powstania warszawskiego najpierw uczestniczyłam w przeprowadzonym na żywo za pośrednictwem fb wywiadu z autorką książki pt. ''Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę'', który to mi się ON bardzo spodobał. Dzięki niemu mogłam poznawać krok po kroku, jak powstawała ta książka i gromadzone do niej materiały.

  Twórczość Pani Agaty Puścikowskiej nie była mi znana do tej pory.

  Po głębszym wczytaniu się w przedstawione w tej oto książce pt. ''Siostry z powstania. Nieznane historie kobiet walczących o Warszawę'', odkrywałam, jakie to ukrywały się tajemnicze zarysy przedstawionych niezwykłych kobiet i w jakich okolicznościach musiały, one poszukiwać właściwych wskazówek do upragnionego przez nich celu doświadczając przy tym wielu codziennych trosk o przetrwanie niejednego ludzkiego życia.

  Czytając, w tej oto książce każdą z przedstawionych przez autorkę 24 historii odnosiłam wrażenie, że jest ona doskonałą ich obserwatorką opisywanego przez nią głównego tematu.

  Warto wspomnieć również o tym, że potrafi ona dotrzeć i zagłębić się we wszelkiego różnego możliwego sposoby w trakcie zdobywania materiałów tekstowych do najważniejszych źródeł bazowych na temat wiedzy o tychże zgromadzeniach sióstr zakonnych, które wówczas były trudne do zdobycia w danym momencie, aby Czytelnik mógł dowiedzieć się, jak wielka była rola tych niezwykłych walczących, pomocnych kobiet i jakie bolesne ślady pozostawiła ona w ich pamięci sióstr, dla których życie ludzkie było najwyższą wartością.

  Nie ukrywam tego faktu, że w trakcie czytania w tej książce pojawią się chwile wzruszeń, refleksje oraz zadawanie pytań sobie:

  Co ja bym zrobił na miejscu tychże sióstr?

  Przedstawione 24 historie do pokonania przez główne bohaterki łatwe nie były, gdyż one uświadamiają nam, że życie nasze jest kruche.

  Obecność tychże sióstr dawała nadzieję na lepsze jutro powstańcom przebywającym z nimi, a nawet ich codzienna troska o ludzkie życie sprawiało, że rani czuli się, bezpieczni w ich obecności podążając drogą ciągłej ucieczki przed stałą niepewnością jutra.

  Chciałabym w tym miejscu zacytować słowa jednej ze sióstr imieniem Antonina, które wywołały we mnie osobiste wzruszenie. Pytano ją, czy ponownie wyruszałaby, walczyć w powstaniu warszawskim ona odpowiadała w ten oto sposób:

  '' Poszłabym tą samą drogą jak dzisiaj, tą samą drogą''.

  Polecam przeczytać tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiele razy na blogu pisałam, że cieszę się, że powstają książki dotyczące II wojny światowej ponieważ dzięki temu można ocalić to, co się wydarzyło od zapomnienia. Nadal mam takie zdanie, a dzięki księgarni Tania Książka mogłam się zapoznać z jedną z nowszych publikacji na temat wspomnianego wyżej tematu, jak również Powstania Warszawskiego.

  Agata Puścikowska wykonała ogromną pracę zbierając dane do tej pozycji. Na pewno wiele godzin, dni poświęciła zbierając informacje na temat zgromadzeń zakonnych, które w Warszawie, podczas Powstania Warszawskiego były sanitariuszkami, zajmowały się rannymi czy pomagały powstańcom.

  "Siostry z powstania" okazały się książką ogromnie interesującą. Zdaję sobie sprawę, że w naszym kraju mieszkają ludzie, którym nie do końca po drodze z wiarą Katolicką. Jednak- wydaje mi się, że "tę pozycję powinien przeczytać każdy, kto choć trochę interesuje się tematem II wojny Światowej i Powstania Warszawskiego. Poleciłabym ją również każdemu mieszkańcowi Warszawy- to bardzo dobre źródło wiedzy o historii miasta, o tym co się wydarzyło i jak wiele krwi przelano, jak bohaterscy byli ludzie.

  Autorka w swojej książce opisuje historię wojenną dwudziestu czterech zgromadzeń zakonnych.

  Cóż... po raz kolejny nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam tę pozycję. Czy znajdziecie w niej znane ulice, miejsca?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  W zeszłym roku minęła 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poznajmy ,,Siostry z powstania" Agaty Puścikowskiej.

  Ostatnio na rynku wydawniczym jest wiele nowości dotyczących obozów koncentracyjnych. I słusznie. Jak jednak zauważa autorka ponad 500-stronicowej publikacji, często zapominamy o tych, które też walczyły. Może nie wręcz, ale słowem, modlitwą, duchowym wsparciem. Mowa o siostrach zakonnych, które także wzięły aktywny udział w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku. ,,Siostry z powstania" to przejmujący zbiór ponad 20 zakonów, o których niekiedy nikt wcześniej nie napisał. Widać ogromną pracę włożoną w stworzenie publikacji, widać także zaangażowanie Agaty Puścikowskiej.

  Cała książka została podzielona na rozdziały, z których każdy jest poświęcony innym siostrom zakonnym. Poznajemy zazwyczaj genezę zakonu, jak przebiegało życie przed wybuchem powstania, w czasie oraz jakie represje spotkały kobiety po upadku stolicy. Muszę przyznać, że podzieliłam sobie lekturę tej publikacji na 3 dni, przynajmniej nie dlatego, że była nieciekawa. Nie da się jednak ukryć, że ciężko czytać o ludzkiej tragedii kilkanaście godzin ciągiem. Poznajemy historie bohaterek - to, co łączy je wszystkie to brak zawahania w momencie walki. Wszystkie podjęły się niełatwego zadania opatrywania ludności polskiej, niemieckiej. Nie miała znaczenia narodowość, ale fakt, że to byli ludzie, tacy sami, jak wszyscy, wykonujący rozkazy przełożonych.

  Siostry dostarczały jedzenie, prowadziły jadłodajnie, chroniły dzieci, potajemnie udzielały lekcji, przygotowywały młodzież do zdania matury na tajnych kompletach. Walczyły z okupantem tak, jak umiały - modlitwą, wsparciem, oddając swe życie Bogu, Matce Najświętszej, świętym, którzy byli patronami sióstr. Często okazywało się, że dzięki boskiemu wstawiennictwu, uchodziły cało z bombardowań, czy egzekucji. W wielu przypadkach przy upadku powstania trafiały do obozu przejściowego w Pruszkowie, skąd wyprowadzały rannych, rodziny, organizowały jedzenie, wodę. Były też osadzone w obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu, Ravensbrück. ,,Siostry z powstania" to historia, którą powinien poznać każdy z nas. Dawkujmy sobie historie bohaterek, które uchroniły dzieci, dorosłych, Żydów. Robiły wszystko, co w ich mocy, by jak najwięcej ofiar przetrwało powstanie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Wojenne siostry 0/5 Nasza cena:
31,04 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wojenne siostry

Siostra Wanda siedziała na drewnianym krześle w kuchni, wokół chodziło dwóch wściekłych gestapowców. Modliła się tylko o jedno, żeby nie kazali jej wstać. Pod krzesłem, zasłoniętym jej habitem, kuliła się mała dziewczynka, żydowska sierota, którą siostry już raz uratowały przed śmiercią. Siostry...
Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach, o nowej dekadzie i pięknej plejadzie 4/5 Nasza cena:
39,76 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mój znak. O noblistach, kabaretach, przyjaźniach, książkach, kobietach, o nowej dekadzie i pięknej plejadzie

Jerzy Illg – „żywe logo” Znaku i redaktor naczelny tego zasłużonego wydawnictwa, w nowym, poszerzonym wydaniu swoich wspomnień z pasją i poczuciem humoru opowiada o kulisach profesji wydawcy. Przyjaciel noblistów i akuszer wielu bestsellerów wyznaje, do jakich forteli musi się uciekać, by pozyskać...
Królestwo za mgłą 5/5 Nasza cena:
35,91 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo za mgłą

- Czyli pani wyszła z tego Królestwa? - Mnie się udało. Tak, mnie to się udało. Żeby przeżyć, trzeba przestrzegać reguł obozowej gry. Nie można dać się uderzyć - bo nie przestaną bić. Trzeba wyglądać w miarę zdrowo - inaczej wezmą na rewir. I przede wszystkim należy wiedzieć, jak rozmawiać z...
Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety 0/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krótka historia jednego zdjęcia. Kobiety

Fascynujące kobiece losy w niezwykłej fotograficznej odsłonie Pierwsza kobieta, która przejechała konno ze wschodu na zachód Amerykę, aby wygrać prestiżowy zakład z mężczyzną. Polka, która pobiła rekord świata w rzucie dyskiem po zaledwie kilku miesiącach treningu. Wspaniała artystka powszechnie...
Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy 5/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy

Nowa książka autorki bestsellera "'Dziewczęta z Auschwitz". Prawdziwe opowieści rodzin polskich żołnierzy. Dla nich wojna to codzienność "Rodzina. Jest dla mnie istotna. Żona wiedziała, czym się zajmuję, jeszcze zanim się pobraliśmy. Mogła wybrać krawca albo piekarza, a wybrała mnie. Wiem, że to,...
Dziewczyny ocalałe 5/5 Nasza cena:
32,94 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny ocalałe

Przetrwały największe ludobójstwo w dziejach świata "Powiedziałaś mi, że chcesz żyć“ - usłyszała Zofia od swojej mamy. Razem zbiegły z obozu na Majdanku. Krystyna razem z rodzicami uciekała kanałami z płonącego warszawskiego getta. Danuta przez całą wojnę zdana była na łaskę obcych sobie ludzi....
Zosia z Wołynia. Prawdziwa historia dziewczynki, która ocaliła żydowskie dziecko 5/5 Nasza cena:
28,11 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zosia z Wołynia. Prawdziwa historia dziewczynki, która ocaliła żydowskie dziecko

Niezwykła historia kobiet, które połączył Holokaust! Najgorsze chwile zawsze się pamięta. To, jak nas podpalili, jak na brzuchu doczołgałam się do ojca - do dziś to widzę, gdy nie mogę zasnąć. I wzrok tej żydowskiej dziewczynki, Inki. Taki błagalny... Zosia jest sama w cudzym mieszkaniu. Na...
Dziewczyny sprawiedliwe 5/5 Nasza cena:
32,36 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyny sprawiedliwe

Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat. Łucja wyprowadziła z getta najlepszą przyjaciółkę Belę. Rodzina Ireny pod nosem gestapowców ukrywała na strychu trzyosobową żydowską rodzinę. Nie musiały się wychylać. Mogły spokojnie przeżyć wojnę w rodzinnych domach. Nie mogły jednak patrzeć na to jak...
Widok z mojego boksu 0/5 Nasza cena:
35,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Widok z mojego boksu

Pilch o literackim Krakowie, przyjaciołach, „Tygodniku Powszechnym” i oczywiście sobie samym Pilch jest młodym redaktorem, w zespole „Tygodnika Powszechnego” odpowiada za pocztę literacką, ma wyłapywać talenty. Jednocześnie podgląda i portretuje wszystko i wszystkich wkoło - jego boks, oddzielony...
Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia 4/5 Nasza cena:
32,53 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia

Najsłynniejszy kot wśród celebrytów, największy celebryta wśród kotów Trudno uwierzyć, że charakterny i złośliwy kot Iwan nie jest wytworem literackiej fantazji Tadeusza Konwickiego, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Konwickich, przez osiemnaście lat zamieszkałym przy ulicy Górskiego w Warszawie....
Dziennik duszy 0/5 Nasza cena:
35,11 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziennik duszy

Pontyfikat Jana XXIII, czyli Angelo Giuseppe Roncallego (1881-1963), chociaż trwał zaledwie pięć lat, odmienił oblicze Kościoła. Trudno przecenić znaczenie zwołanego przezeń II Soboru Watykańskiego, ogłoszenia encyklik społecznych (Mater et Magistra i Pacem in terris), a także zmiany sposobu...
Małe szczęście. Własnoręcznie zbudowana historia 5/5 Nasza cena:
30,09 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Małe szczęście. Własnoręcznie zbudowana historia

Prawdziwa opowieść dla każdego, kto choć raz marzył, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Po części poradnik, po części osobisty dziennik. Małe szczęście to uwodzicielska medytacja autorki – ekspertki od niewielkich domków i ryzykownych decyzji – na temat korzyści płynących ze zwolnienia...
Wybrane bestsellery
Zakochane Zakopane latem 5/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakochane Zakopane latem

Siedem letnich historii o miłości w Zakopanem! Bo jeśli zakochać się latem, to tylko tam! Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Turyści masowo zjeżdżają do najsłynniejszego polskiego kurortu. Część z nich chce odpocząć, inni planują wysokogórską wspinaczkę, ale są i tacy, którzy chcą się po...
Sezonowe Alaantkowe BLW 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sezonowe Alaantkowe BLW

Nowa książka autorek najpopularniejszego polskiego bloga o rozszerzaniu diety niemowląt i żywieniu dzieci! Sto świeżych jak sezonowe potrawy przepisów i jak zawsze sto procent pewności, że wszystko się uda! Joanna Anger i Anna Piszczek proponują tym razem przepisy dla całej rodziny powiązane z...
Nie dla mnie 0/5 Nasza cena:
23,25 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie dla mnie

Dwa lata po rozwodzie Valentine na portalu randkowym poznaje Forda. Jest mądry, przystojny, bogaty i… młody. Zdaniem Val, zdecydowanie za młody. Ale przecież pożądanie nie zna się na matematyce i nie liczy lat. Rozśmieszał ją i był cudowny, ale z powodu jego wieku była nieugięta – mogli być co...
Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mruczando na trzy rodziny i jedną kamienicę

Kot Dzbanek tak naprawdę ma na imię zupełnie inaczej, to jedynie jego pseudonim artystyczny (z angielska „ Jug”, z francuska „la Cruche”, z niemiecka „die Kanne” – jak widać Dzbanek jest przygotowany na międzynarodową karierę). Pan Grzegorz to naprawdę pan Grzegorz. Niektóre osoby występujące w...
Nowe rozdanie 0/5 Nasza cena:
16,19 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowe rozdanie

Nowe rozdanie. Kolejna część sagi o rodzinie Donellów Megan Donell po rewelacjach usłyszanych od ojca traci przytomność i ląduje w szpitalu. Tam okazuje się, że dziewczyna ma zagrażającego życiu krwiaka mózgu i potrzebna jest natychmiastowa operacja. Lekarz mówi Erickowi, że stan jej zdrowia musi...
Ekstremista 5/5 Nasza cena:
25,74 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekstremista

Wyścig ze śmiercią czas zacząć W Opolu znika maturzystka, a jedynym pozostawionym przez nią śladem jest karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza iść na policję, gdyż twierdzi, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała, że któregoś dnia ucieknie z domu. Jedyną...
Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7 0/5 Nasza cena:
24,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Perska niepewność. Perska miłość. Tom 7

Czy szalona miłość w czasach zarazy potrafi uratować to, co w życiu najcenniejsze? Znana z "Perskiej kobiecości" Joanna, po kolejnym nagłym wyjeździe z Bali, gdzie planowała wspólną przyszłość z Richardem, zmuszona jest do życia z nieustannie gnębiącym ją mężem. Nagły wybuch pandemii i związane z...
Martwiec 0/5 Nasza cena:
26,65 zł 43,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwiec

Niewielki lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna...
Chechło 5/5 Nasza cena:
22,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chechło

Piaszczyste plaże, trawy i trzcinowiska przyciągają ludzi spragnionych wypoczynku. Oraz tych, którzy z dala od wielkomiejskiego gwaru prowadzą tu swoje ciemne interesy. Na przykład takich jak Luca. Inni, tacy jak Marcin i Paulina, woleliby pewnie zjawić się tam z własnej woli i w nieco...
Lilka i spółka. Lilka. Tom 1 0/5 Nasza cena:
17,94 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lilka i spółka. Lilka. Tom 1

Lilka i spółka w nowej odsłonie! Wakacyjne przygody, które zaskoczą każdego z was! Lilka, Wika i Matewka spędzają wakacje w Jastarni u ciotki Jadźki. A ciotka, jak to ciotka, oprócz pypcia na nosie ma swoje surowe zasady, które głównie opierają się na… sprzątaniu, sprzątaniu, sprzątaniu… Które...
Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2 0/5 Nasza cena:
26,94 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Przemijające echa. Wojownicy. Omen gwiazd. Tom 2

Sójcze Pióro i Lwi Płomień odkrywają, że to Gołębia Łapa jest trzecim kotem z przepowiedni zwiastującej trójkę, która w swoich łapach trzyma potęgę gwiazd. Teraz muszą odkryć dokładne znaczenie słów tej przepowiedni. Gdy poznają mroczne plany Tygrysiej Gwiazdy względem klanów, ich zaufanie do...
Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zła chwila. Niebezpieczni mężczyźni. Tom 3

On powraca. I tym razem nie da jej odejść. Moje życie nigdy nie było tak skomplikowane. Stanęłam na czele mafijnego imperium mojego ojca. Uciekłam od męża, który nienawidzi szantażu i zdrady, a ja dopuściłam się obu tych rzeczy. Moje rozdarte na pół serce nie pozwalało mi trzeźwo myśleć. Przez żal,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula