Zrozumieć przeszłość 3. Zakres rozszerzony. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
MEN
1019/3/2021
Rok wydania
2021
Nasza cena: 56,57 zł 63,50 zł Taniej o: 11%

Opis

Publikacja przeznaczona jest dla uczniów klas trzecich liceów ogólnokształcących oraz techników, przygotowujących się do matury z historii na poziomie rozszerzonym "Zrozumieć przeszłość 3. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów szkół podstawowych".

"Zrozumieć przeszłość 3. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Dla absolwentów szkół podstawowych" to podręcznik dla uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego oraz technikum, absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej, którzy pragną przygotować się do matury z historii w zakresie rozszerzonym. Zawarty w publikacji materiał edukacyjny odnosi się do treści historycznych z lat 1815-1939. Przystępnie napisany tekst podręcznika oraz jego nowoczesna forma graficzna sprawiają, że stanowi on doskonałą pomoc dla uczniów szkół średnich w systematycznym przygotowaniu się do matury.

W podręczniku zawarto informacje dotyczące epoki nowożytnej, omawiając w nim m.in. zmiany cywilizacyjne, do jakich doszło w wieku XIX, losy Polaków pod zaborami oraz przebieg I wojny światowej wraz ze skutkami, jakie niosła dla Polski i świata. Zawarte w podręczniku wiadomości pozwolą uczniom udzielić odpowiedzi na wiele pytań dotyczących przeszłości, np. jakie były skutki powstań narodowych, kiedy miała miejsce Bitwa Warszawska czy też dlaczego doszło do wybuchu I wojny światowej.

Poszczególne elementy podręcznika mają bardzo konkretne zadania do spełnienia. Sekcje zatytułowane "Przypomnij sobie" to ćwiczenia wprowadzające, które pomogą uczniom w przypomnieniu sobie wcześniej zdobytej wiedzy oraz przyswojeniu nowego materiału. Elementy oznaczone "Postać historyczna" to biogramy, które dostarczą uczniom wiedzy o postaciach historycznych, mających wpływ na najważniejsze wydarzenia w dziejach świata. Dodatkowe informacje uzupełniające materiał z lekcji znajdą uczniowie w elemencie zatytułowanym "Warto wiedzieć". Dzięki temu jeszcze lepiej zrozumieją omawiane zagadnienia.

W świat badań historycznych wprowadzą uczniów zamieszczone w podręczniku eseje, dotyczące różnych koncepcji dotyczących tego samego zagadnienia. Interesujące informacje związane z omawianym tematem znajdą uczniowie w sekcji "Ciekawostka", zaś chętni do poszerzenia wiedzy o omawianych zagadnieniach mogą skorzystać z listy polecanej literatury, umieszczonej w elemencie "Dla zainteresowanych".

W podręczniku zadbano też o obecność słowniczka, w którym wyjaśniane są trudniejsze pojęcia i terminy, oznaczone w treści podręcznika czerwonym kolorem. Zaproponowane na końcu każdego tematu ćwiczenia pozwolą na utrwalenie wiedzy. Syntetyczne zestawienie kluczowych wiadomości z danego rozdziału znajdą uczniowie na stronach zatytułowanych "Podsumowanie". Szczegółowe wskazówki i podpowiedzi pomogą uczniom w kształtowaniu umiejętności rozwiązywania różnorodnych typów zadań. Natomiast zadania powtórzeniowe umożliwią sprawdzenie wiedzy z danego działu, a także wykształcenie umiejętności rozwiązywania wszelkiego typu zadań.

Dodatkową pomoc stanowią tablice chronologiczne, zawierające najważniejsze daty z danego rozdziału.

Spis treści

Co było wcześniej? 6

I. System wiedeński

1. Kongres wiedeński 8

2. System wiedeński i jego funkcjonowanie 17

3. Europa w pierwszej połowie XIX w. 25

4. Rewolucja przemysłowa 32

5. Nowe idee 42

6. Kultura w pierwszej połowie XIX w. 50

7. Ameryka w pierwszej połowie XIX w. 59

8. Wiosna Ludów 68

9. Wojna krymska i jej skutki 68

Podsumowanie 86

II. Ziemie polskie w pierwszej połowie XIX W.

1. Sprawa polska na kongresie wiedeńskim 94

2. Ziemie polskie w latach 1815–1830 101

3. Geneza powstania listopadowego 108

4. Powstanie listopadowe 115

5. Wielka Emigracja 126

6. Ziemie polskie po powstaniu listopadowym 134

7. Polacy w czasie Wiosny Ludów 142

8. Kultura polska w pierwszej połowie XIX w. 151

9. Odwilż posewastopolska i geneza powstania 159

10. Powstanie styczniowe 166

Podsumowanie 174

III. Świat w epoce Węgla I stali

1. Stany Zjednoczone w drugiej połowie XIX w. 182

2. Zjednoczenie Włoch 192

3. Zjednoczenie Niemiec i powstanie Austro-Węgier 199

4. Kolonializm 207

5. Epoka węgla i stali 218

6. Zmiany cywilizacyjno-społeczne w XIX w. 226

7. Przemiany polityczne i nowe ideologie 233

8. Nowy podział polityczny świata 240

9. Piękna epoka 249

Podsumowanie 258

IV. Ziemie polskie Na przełomie XIX I XX W.

1. Skutki powstania styczniowego 266

2. Walka o polską kulturę i szkolnictwo 273

3. Przemiany społeczno-gospodarcze 280

4. Powstanie polskiego ruchu socjalistycznego 290

5. Ruch narodowy i ludowy 297

6. Rewolucja 1905 r. 304

7. Kultura i nauka polska na przełomie XIX i XX w. 313

Podsumowanie 322


Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Zrozumieć przeszłość 3. Zakres rozszerzony. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Autorami podręcznika są Aneta Niewęgłowska, Tomasz Krzemiński.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Zrozumieć przeszłość 3. Zakres rozszerzony. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
1019/3/2021 to nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z ramą programową.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na karcie oglądanego produktu.


Do której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do którego przedmiotu odnosi się ta książka?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest historia.


W którym roku został wydany podręcznik?
Rok wydania tej publikacji to 2021. Od wielu lat jest uznaną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu szkół. Przez lata pozyskał zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Zrozumieć przeszłość 3. Zakres rozszerzony. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe?
Książka ta jest przeznaczona dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Książka liczy 560 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Podręcznik wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że nie waży zbyt dużo, z łatwością można ją wrzucić do szkolnego plecaka.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Zrozumieć przeszłość 3. Zakres rozszerzony. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Zrozumieć Przeszłość".
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z werwą i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Warto zwrócić uwagę na...
Zrozumieć przeszłość 3. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe Obejmuje materiał dotyczący wydarzeń z lat 1815-1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez...
dodaj do schowka Do koszyka 83,75 zł
Umożliwiają kształcenie kluczowych umiejętności, takich jak praca z mapą, tekstem źródłowym i danymi statystycznymi. Pomagają utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji dzięki przypisaniu zadań do tematów podręcznika. Pokazują, jak rozwiązywać zadania maturalne dzięki czytelnemu wyjaśnieniu poleceń do zadań...
dodaj do schowka Do koszyka 27,18 zł
Nowa podstawa programowa 2022 Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Pomaga zrozumieć procesy historyczne dzięki...
dodaj do schowka Do koszyka 57,55 zł
„Zrozumieć przeszłość 1” to podręcznik do historii dla klas 1 liceum ogólnokształcącego i technikum do zakresu rozszerzonego, który obejmuje treści ze starożytności i średniowiecza. Dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej stanowi doskonałą pomoc w systematycznym...
dodaj do schowka Do koszyka 57,99 zł
Obejmuje materiał dotyczący wydarzeń od roku 1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem...
dodaj do schowka Do koszyka 57,99 zł
„Zrozumieć fizykę” cz. 3 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury. Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje...
dodaj do schowka Do koszyka 56,57 zł

Recenzje

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Jak to na rozszerzeniu - dużo informacji, dużo dat, miejsc i dużo do zapamiętania. Ale całość jest ciekawie opracowana i ma ładną szatę graficzną, a to już w pewien sposób ułatwia naukę oraz regularne korzystanie z książki. Autorzy postarali się też, żeby w wielu miejscach zamieszczać ciekawostki, które co prawda nie mają znaczenia w kontekście egzaminów, ale potrafią znacznie umilić pracę. Historia ma w końcu wiele bardzo ciekawych aspektów, które można odkrywać przy okazji uczenia się do matury.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wszystkie informacje, które są najważniejsze, opisane są tutaj w jasny sposób. Z samej lektury podręcznika można wynieść naprawdę sporo i zapamiętać kluczowe do egzaminów terminy. Dzięki niemu kluczowe wydarzenia są bardziej zrozumiałe, nie mam też większego problemu z uszeregowaniem ich w sposób chronologiczny. Podoba mi się też opisywanie krótkich biografii istotnych postaci i umieszczenie ciekawostek. Dzięki temu nauka staje się urozmaicona i znacznie więcej wchodzi do głowy w krótkim czasie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Co prawda mam porównanie tylko z podręcznikami do historii z podstawówki, ale jestem na tak i to bardzo. Książka rzetelna, dokładna, pełna źródeł i adekwatnych materiałów. Myślę, że dobrze pomaga w przygotowaniach do matury na poziomie rozszerzonym. Dla mnie w każdym razie nauka historii z tą pozycją - "Zrozumieć przeszłość" pozwoliła faktycznie wiele rzeczy zrozumieć i zapamiętać trwale. No ale ja to jestem historyczny maniak, jednak chyba przede wszystkim takie osoby chodzą na rozszerzoną historię, nie?

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Do zdania na maturze rozszerzonej historii trzeba mieć "trochę" wiedzy. Warto zwrócić uwagę na to, że nie jest to tak ważny przedmiot jak język polski czy matematyka, ale jednak zawsze dobrze znać historię Polski oraz świata. Dlatego też powyższy podręcznik jak najbardziej spełnił swoje zadanie, bo mój Karol poradził sobie na maturze i zdał ją na 80% z rozszerzenia, bo pamiętajcie, że jest to podręcznik właśnie dla takich uczniów. Na pewno nie będzie to dobra książka dla uczniów z podstawowym poziomem, ale gwarantuję, że dla tych ambitniejszych będzie to dobra pozycja.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: podręcznik
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Historia jest niezwykle obszerną dziedziną. Z pozoru nic nieznaczące wydarzenie posiada ogromne przełożenie na dalsze losy ludzkości. Stąd też ważne, aby uczniowie, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do matury z rozszerzonej historii posiadali doskonale opracowane źródła wiedzy. W tym podręczniku, który jest wypełniony datami dostrzegalne jest podkreślenie związku pomiędzy przyczyną a skutkiem. Pozwala to uczniom lepiej zrozumieć konsekwencje wydarzeń i powody jego miejsca. Nawet najtrudniejsze do zrozumienia bitwy są doskonale zobrazowane, aby móc je lepiej zrozumieć i opanować. Polecam, nauczyciel historii z bardzo długim stażem. 

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Bestsellery - Historia

Obejmuje materiał dotyczący wydarzeń z lat 1815-1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem...
dodaj do schowka Do koszyka 56,57 zł
Materiał nauczania w podręczniku został uporządkowany chronologicznie. W podręczniku zostały wyodrębnione działy. Każdy dział obejmuje zamknięty okres z historii powszechnej lub Polski albo zintegrowane treści z historii powszechnej i Polski (w zależności od specyfiki omawianej epoki). W ramach...
dodaj do schowka Do koszyka 60,99 zł
Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia z lat 1815-1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi...
dodaj do schowka Do koszyka 50,34 zł
Umożliwiają kształcenie kluczowych umiejętności, takich jak praca z mapą, tekstem źródłowym i danymi statystycznymi. Pomagają utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji dzięki przypisaniu zadań do tematów podręcznika. Pokazują, jak rozwiązywać zadania maturalne dzięki czytelnemu wyjaśnieniu poleceń do zadań...
dodaj do schowka Do koszyka 27,18 zł
Podręcznik do nauki historii w zakresie podstawowym dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej to druga część podręcznika dla klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego lub technikum, wchodząca w skład serii opracowanej przez wydawnictwo Operon. Podręcznik "Historia 3. Część 2. Zakres...
dodaj do schowka Do koszyka 40,99 zł
Podręcznik do nauki historii w zakresie rozszerzonym dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej to druga część podręcznika dla klasy trzeciej liceum ogólnokształcącego lub technikum, wchodząca w skład serii opracowanej przez wydawnictwo Operon. Podręcznik "Historia 3. Część 2. Zakres...
dodaj do schowka Do koszyka 49,99 zł
Wybrane bestsellery
Spotkania ze sztuką o podręcznik, który w ciekawy sposób przedstawia zagadnienia związane ze współczesną kulturą i sztuką. Zachęca do współtworzenia kultury i aktywnego w niej uczestnictwa. W przystępny, ciekawy sposób przedstawia najważniejsze nurty sztuki współczesnej i wskazuje związki pomiędzy...
dodaj do schowka Do koszyka 41,99 zł
Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu" obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami...
dodaj do schowka Do koszyka 46,55 zł
Life Vision  to innowacyjny,  6-częściowy kurs dla uczniów szkoły ponadpodstawowej z poziomami Intermediate i Intermediate Plus, które umożliwiają odpowiednie dopasowanie poziomu nauczania do potrzeb grupy.  Kurs rozwija kompetencje kluczowe i przygotowuje do matury 2023 na poziomach: podstawowym,...
dodaj do schowka Do koszyka 103,99 zł
„Odkryć fizykę” dla klasy 3. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
dodaj do schowka Do koszyka 50,99 zł
ffekt to seria podręczników bardzo dobrze oceniona przez nauczycieli.  Effect Neu  ma wszystkie zalety serii Effect, a ponadto  materiał został dostosowany do wymogów nowej formuły egzaminu maturalnego. Wprowadzone zmiany uwzględniają dotychczasowe uwagi nauczycieli zgłaszane w trakcie...
dodaj do schowka Do koszyka 69,99 zł
Podręcznik "Oblicza geografii 2" do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej ogólnej. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie aktualnych problemów współczesnego świata. Ułatwia naukę geografii...
dodaj do schowka Do koszyka 49,99 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula