Seria Pieśń Lodu i Ognia

Saga "Pieśń lodu i ognia" bije rekordy popularności na całym świecie. Serię autorstwa Georga R.R. Martina - wybitnego pisarza powieści z gatunku fantasy - przetłumaczono na ponad 20 języków. Na podstawie książek powstały również gry i kultowy serial HBO "Game of Thrones" ("Gra o tron"), który całkiem zasłużenie zyskał miano serialu wszechczasów.


Autor bestsellerowej sagi stworzył przepełnioną intrygami i brutalnymi morderstwami historię osadzoną w nieprzyjaznej, średniowiecznej krainie, gdzie każda pora roku zaczyna się niespodziewanie i może trwać nawet kilka lat. Akcja w głównej mierze toczy się na rozległych kontynentach Westeros i Essos.

Niegdyś potężny Aegon zjednoczył 7 niezależnych królestw, tworząc silne imperium. W Krainie Siedmiu Królestw najbardziej wpływowymi rodami są Arryn, Lannister, Targaryen, Tully, Tyrell, Stark, Martell, Greyjoy i Baratheon. Najwyższą władzę dzierży jednak król na Żelaznym tronie, a niemal wszyscy członkowie potężnych rodów chcieliby zająć jego miejsce.

Żądza władzy sprawia, że w powieści nieustannie toczy się krwawa i nieprzewidywalna gra. Nikt nikomu nie może do końca ufać - syn zabija ojca, brat knuje przeciwko siostrze. W tej brutalnej rozgrywce nie ma miejsca na zasady czy litość. Zwycięzcą może być tylko najsilniejszy, najsprytniejszy i najpodlejszy - ten, który bez względu na wszystko wygra zmagania o Żelazny tron.

W kolejnych tomach serii "Pieśń lodu i ognia" zwanej często "Gra o tron" pojawiają się coraz bardziej niezwykłe postacie i zwierzęta. Tury, Wilkory Jaszczurolwy, Mamuty, Krakeny, Smoki czy Jednorożce dla jednych są sprzymierzeńcami, dla innych - krwiożerczymi wrogami. Wiele z nich swoim wyglądem i zachowaniem przypomina prehistoryczne stworzenia, inne wzorowane są na mitycznych istotach, a jeszcze inne narodziły się w bezkresnej wyobraźni pisarza.

"Pieśń Lodu i Ognia" na stałe weszła do kanonu literatury fantasy i stanowi obowiązkową pozycję dla wszystkich miłośnków gatunku.

Produkty z serii Pieśń Lodu i Ognia