Seria Pieśń Lodu i Ognia

Saga Pieśń lodu i ognia bije rekordy popularności na całym świecie. Na podstawie książek wybitnego autora powieści z gatunku fantasy Georga R.R. Martina powstały kultowe gry i serial HBO "Game of Thrones" ("Gra o tron"), który całkiem zasłużenie zyskał miano „serialu wszechczasów". Serię przetłumaczono na ponad 20 języków.

Autor bestsellerowej sagi stworzył przepełnioną intrygami, brutalnymi morderstwami serię, której niezwykły świat pochłonie Cię całkowicie. W rozległej średniowiecznej krainie każda pora roku może trwać nawet kilka lat i nigdy nie można przewidzieć jej początku ani końca. Akcja w głównej mierze toczy się na rozległych kontynentach Westeros i Essos. Niegdyś potężny Aegon zjednoczył 7 niezależnych królestw, tworząc silne imperium. W Kranie Siedmiu Królestw najbardziej wpływowymi rodami są Arryn, Lannister, Targaryen, Tully, Tyrell, Stark, Martell, Greyjoy i Baratheon. Jednakże najwyższą władzę dzierży król na Żelaznym tronie, a niemalże wszyscy członkowie potężnych rodów, chcieliby zająć jego miejsce.

To krwawa i nieprzewidywalna gra o tron. Nikt nikomu nie może do końca zaufać. Syn zabija ojca, brat knuje przeciwko siostrze. W Westeros nie ma zasad, nie ma litości. Zwycięzcą może być tylko najsilniejszy, najsprytniejszy i najpodlejszy - ten, który w końcu, bez względu na wszystko, wygra zmagania o Żelazny tron.

W kolejnych tomach serii Pieśń lodu i ognia zwanej często "Gra o tron" pojawiają się coraz bardziej niezwykłe postacie i zwierzęta. Tury, Wilkory Jaszczurolwy, Mamuty, Krakeny, Smoki czy Jednorożce mogą być sprzymierzeńcami lub krwiożerczymi wrogami. Wiele z nich swoim wyglądem i zachowaniem przypomina prehistoryczne stworzenia, niektóre wzorowane są na mitycznych istotach, jeszcze inne narodziły się w bezkresnej wyobraźni pisarza.

Produkty z serii Pieśń Lodu i Ognia

Bestsellery - książki fantasy

Nowości - książki fantasy