Seria Kryminał Pod Psem - Marta Matyszczak

Literatura zna już niejednego psiego bohatera. Nie sposób wymienić wszystkich, dlatego lepiej jest skupić się na tym jedynym, którego przygody proponuje seria ''Kryminał pod Psem''. Miłośnicy przygód kundelka Gucia - ci obecni i ci przyszli - mają możliwość spotkania z psem - detektywem oraz jego panem.

Gucio jest psiakiem - rozrabiakiem lubiącym przygody, nawet te, które czasami bywają niebezpieczne. Jako wierny towarzysz detektywa Szymona Solańskiego okazuje się niezastąpionym wsparciem w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Ten piesek to kwintesencja słodkości, inteligencji i genialne uosobienie "przyjaciela człowieka". Tym, co jeszcze bardziej zachęca, do sięgnięcie po tę serię, jest to, że wszelkie opisane w niej przygody mają miejsce w Polsce.

Kilkanaście tytułów serii dostępnych jest pojedynczo lub w pakietach. Okładkę każdej powieści zdobi prosty w konstrukcji rysunek w pięknych barwach: jest to budynek otoczony niebem, pod nim zaś widnieje tytuł. Taki wyraz estetyczny jest swoistym znakiem rozpoznawczym ''Kryminału pod Psem''. Warto też wziąć pod uwagę, że wspomniany Gucio ma swój pierwowzór w realnym życiu - Gucio to najlepszy przyjaciel autorki, która to wzięła go pod swoją opiekę ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Napisana przystępnym językiem seria od pierwszych stron wciąga i zaprasza do dalszego poznawania przygód totalnie uroczego Gucia. Jej autorką jest Marta Matyszczak - absolwentka politologii, której największą pasją okazały się jednak pisarstwo i kryminologia. Każda z książek to odrębna przygoda, której tłem są oczywiście życiowe perypetie detektywa Solańskiego. ''Kryminał pod psem'' zachęca nie tylko bohaterami, ale też niebanalnymi historiami, które trzymają w napięciu - dla fanów powieści kryminalnych to pozycja obowiązkowa.

Bestsellery - książki kryminalne

Nowości - książki kryminalne