Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Videograf
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 400
Opis

A gdyby towarzyszące nam lęki nagle stały się rzeczywistością?

Sepia to malownicze miasteczko, w którego sercu znajduje się księgarnia Papierowa Sowa. Jej właścicielka, Zuza, znana jest z sarkastycznego poczucia humoru, ale też życzliwości i troskliwości, które okażą się niezbędne, gdy pod jej opiekę trafi dwunastoletnia Ola, dochodząca do siebie po stracie matki. Niespodziewanie życie w miasteczku zmienia się w koszmar. Odciętą przez powódź Sepię zaczynają nękać tajemnicze śmiertelne wypadki, wywołujące panikę wśród mieszkańców. W obliczu nieznanego zagrożenia Zuza musi chronić siebie i Olę, która jako pierwsza dostrzega zależność między licznymi tragediami. Wspólnie podejmą próbę powstrzymania lawiny katastrof, zanim ta zniszczy wszystko, co kochają. Czy zdołają obronić się przed własnym strachem?

Mroczna opowieść o potędze przerażenia. Gęsta, klaustrofobiczna atmosfera i skradające się niepostrzeżenie niebezpieczeństwo wywołują dreszcz biegnący wzdłuż kręgosłupa i nie pozwalają oderwać się od lektury.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii thriller

Jaki klimat dominuje w powieści "Sepia" autorstwa Klaudii Zacharskiej?

"Sepia" to mroczny thriller charakteryzujący się gęstą, klaustrofobiczną atmosferą, która buduje narastające poczucie zagrożenia. Autorka osadza akcję w odciętym od świata miasteczku, co potęguje lęk i izolację bohaterów walczących z własnymi demonami. Fabuła skupia się na psychologicznym aspekcie strachu, sprawiając, że czytelnik odczuwa niepokój niemal na każdej stronie. To idealna propozycja dla osób szukających lektury, która wywołuje dreszcze i nie pozwala na chwilę wytchnienia.

Kim jest główna bohaterka i jak jej relacja z Olą wpływa na fabułę?

Główną postacią jest Zuza, właścicielka księgarni o sarkastycznym poczuciu humoru, która podejmuje się opieki nad osieroconą dwunastolatką. Ich więź staje się emocjonalnym fundamentem historii, zmuszając Zuzę do przewartościowania swojego życia w obliczu serii tragicznych wypadków. Wspólna walka o przetrwanie w obliczu nadnaturalnego zagrożenia pokazuje ewolucję obu bohaterek i ich wzajemną determinację. Relacja ta dodaje głębi psychologicznej, wyróżniając ten tytuł na tle typowych thrillerów akcji.

Czy książka jest odpowiednia dla młodszych czytelników ze względu na wiek Oli?

Mimo obecności dwunastoletniej bohaterki, powieść nie jest literaturą młodzieżową i zawiera treści przeznaczone dla dojrzałego odbiorcy. Historia porusza trudne tematy straty, żałoby oraz lęków materializujących się w brutalny sposób, co może być zbyt obciążające dla dzieci. Opisane zdarzenia i narastająca panika w miasteczku budują sceny o bardzo wysokim ładunku grozy. Sugerujemy tę pozycję dorosłym fanom thrillerów, którzy cenią mocne wrażenia emocjonalne i mroczną tematykę.

Jaką rolę w budowaniu napięcia odgrywa miasteczko Sepia i księgarnia Papierowa Sowa?

Miasteczko Sepia staje się w książce niemal żywym organizmem, który po odcięciu przez powódź więzi bohaterów w pułapce bez wyjścia. Księgarnia Papierowa Sowa służy jako początkowy azyl spokoju, który z czasem również zostaje wystawiony na próbę przez tajemnicze siły. Izolacja geograficzna sprawia, że lokalna społeczność szybko popada w paranoję, co drastycznie przyspiesza tempo akcji. Tło wydarzeń jest starannie dopracowane, by odzwierciedlać wewnętrzny niepokój postaci i ich beznadziejną sytuację.

Czego można się spodziewać po wątku nadnaturalnym w tej opowieści?

Fabuła koncentruje się na motywie lęków stających się rzeczywistością, co nadaje thrillerowi unikalny, niemal oniryczny charakter. Czytelnik śledzi proces, w którym codzienne obawy mieszkańców materializują się, prowadząc do serii niewyjaśnionych i tragicznych w skutkach wypadków. To nie tylko walka z fizycznym zagrożeniem, ale przede wszystkim konfrontacja z własną psychiką i najgłębiej skrytymi traumami. Książka stawia pytania o granice ludzkiej wytrzymałości w obliczu niewytłumaczalnego zła atakującego z ukrycia.

Szczegóły
  • Autor: Klaudia Zacharska
  • Wydawnictwo Videograf
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 400
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788378359548
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788378359548
  • EAN: 9788378359548
  • Wymiary: 13.5x20.5 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwa Videograf SA, Żwirki i Wigury 65a/1a, 43-190 Mikołów, Polska, promocja.videograf@gmail.com, tel. 600472609 / 664330229
Recenzje książki Sepia (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Mariusz C. w dniu 2023-12-20
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Sepia" autorstwa Klaudii Zacharskiej.

    #współpracabarterowa

    Sepia to urokliwa polska mieścina, w której zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. Anomalia pogodowa wpływa na odcięcie miejscowosci przez zniszczenie mostów, a Ola zostaje pod opieką całkowicie obcych jej ludzi - Eweliny i Zuzy (właścicielek lokalnej księgarni), gdy jej ojciec jest w szpitalu z jej bratem w innym mieście.

    Wielowątkowa powieść Klaudii zaciekawiła już od pierwszej strony, mimo dużego podobieństwa do Miasteczka Salem Kinga, które kompletnie nie przypadło mi do gustu. Sepia natomiast wciąga i sprawnie przedstawia nam bohaterów nawet w krótkich fragmentach, które nie przytłaczają. A jak już o postaciach mowa, dla mnie to najlepsza zaleta tej powieści - gdzie te postacie faktycznie ożywają na kartach historii. Są wykreowane z krwi i kości, jakby sama Klaudia znała tych ludzi, a relacje między nimi są sensownie budowane stopniowo. Czytelnik w żadnym momencie nie czuje się zagubiony w relacjach postaci bo wszystko jest takie realne, rzeczywiste i świetnie dopieszczone. To właśnie rozmowy między postaciami sprawiały mi najwięcej radości, że momentami wpadłam w prawdziwe flow czytelnicze!

    Gorzej natomiast wypadły według mnie sceny akcji jak i sama końcówka wypełniona elementami fantastycznymi. Całość sprawnie budowała niepokój i grozę, ale tak jak w każdym horrorze - gdy dowiadujemy się co straszy cała magia i niepokój znikają. Mimo wszystko uważam, że autorka sprawnie wybrnęła z tej sytuacji pozostawiając w części otwarte zakończenie.

    Sepia to według mnie bardzo dobra książka, którą zapamiętam głównie za postacie. Ciekawy pomysł został według mnie lepiej zrealizowany niż w międzynarodowym hicie Kinga, ale co bardziej kąśliwi mogliby zrobić mema, że "Mamy Miasteczko Salem w domu; Tymczasem Miasteczko Salem w domu: Sepia". Ja niemniej uważam to za dobry wstęp do zapoznania się z twórczością Zacharskiej, który sprawiał, że nie mam obaw do sięgania po inne jej twory. Umysł autorki skrywa wiele ciekawych pomysłów, które czekają tylko na skromnego czytelnika, który ją doceni! Nie każdy może się spodobać, ale przynajmniej wiem jak lekkie pióro mogę u niej spotkać, wchłaniając zostawione przez nią litery jak kokai... *kaszl* jak aromat zapachowej świeczki!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Klaudia H. w dniu 2022-10-09
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Czego boicie się najbardziej? Jakie są Wasze największe lęki, których się obawiacie?

    .

    Książkę miałam okazję przeczytać dzięki Book Tour zorganizowanym przez @suspense_books i jej patronatowi, którego jej bardzo gratuluję i zazdroszczę, bo się nie dziwię, że wzięła ją pod swoje skrzydła, bo to jest kawał dobrej literatury. Szczerze to się nie spodziewałam, że będzie, aż tak dobra.

    .

    Po przeczytaniu zaledwie kilkunastu stron, miałam już wyrobioną opinię na temat tej książki, a było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. A mianowicie styl pisania autorki, rozwinięcie fabuły i klimat, który momentami zamieniał się w mroczną i pełną emocji powieść, idealnie oddaje klimat książkom grozy Stephana Kinga, którego wręcz uwielbiam. Stopniowe podnoszenie napięcia związane z lawiną katastrof, która spotyka mieszkańców, przemieszane z wydarzeniami ich dnia codziennego, idealnie się wpasowuje w kaniony mieszanki gatunków, które towarzyszą Kingowi. Pomieszanie gatunku obyczajowego z domieszką horroru i grozy, z pewnymi elementami nadprzyrodzonymi, no czego chcieć więcej od dobrej książki?

    .

    Autorka stworzyła genialną historię, która na początku poprowadzi Was po pięknym miasteczku, z pozoru wyglądającym na spokojne i malownicze, ale do czasu. Z dnia na dzień zaczną dziać się tu dziwne zjawiska atmosferyczne, które odcinają mieszkańców od reszty świata. Zaczyna się walka o przetrwanie i strach towarzyszący ludziom. Z kolei czytelnik narażony jest na ciągłe napięcie, które stworzyła autorka w sposób genialny. Uważam, że Pani Klaudia ma wręcz wielkie predyspozycje do zostania naszą Polską Królową Grozy👑

    .

    Żeby nie było tak słodko, to zawsze znajdzie się w książce bohater, czyli przysłowiowa czarna owca, która swoim zachowaniem irytuje i drażni. W tym wypadku był to zrozpaczony ojciec, który po stracie żony, nie mógł pogodzić się z jej odejściem i nie radził sobie z opieką nad dziećmi. Miałam ogromną ochotę potrząsnąć facetem, aby w końcu wziął się w garść i przestał rozczulać się nad sobą, bo nie tylko on cierpi na tym świecie. Tego Pana mogę przeboleć, na rzecz całej książki, którą wręcz musicie przeczytać, jest to pozycja obowiązkowa!!!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Jaminimalna A. w dniu 2022-09-12
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Sepia" Klaudii Zacharskiej to bardzo dobry thriller z elementami fantastyki.

    Czytałam e-booka i im dalej przerzucałam wirtualne kartki tym bardziej wchodziłam w klimat miasteczka, w którym żyli szczęśliwi ludzie. Ale czy naprawdę byli szczęśliwi? Tak do końca chyba nie, bo każdy nosił w swoim wnętrzu jakąś obawę, lęk, smutek, który co chwila zaprzątał jego myśli. I chyba każdy z nas coś takiego odczuwa, mimo tego, że tak naprawdę jesteśmy zadowoleni ze swojego życia. Wydaje nam się, że ten lęk jest tylko nasz, ale co by było gdyby jakaś nieokreślona siła chciała to wykorzystać?

    „Sepia”... miasteczko wypełnione lękiem. Apokaliptyczna wizja zmaterializowania strachu wylewającego się z każdego umysłu. Ta kombinacja negatywnych emocji prowadzi do katastrofy. Czy ktoś może sprawić, żeby wszystkie nieszczęścia się odwróciły?

    Tego musicie dowiedzieć się sami... W tym Wam nie pomogę ;)

    Klimat zafundowany przez autorkę jest niewątpliwie bardzo mroczny, a historia w końcówce zmierza w stronę fantastyki. Miałam wrażenie jakby postać urzeczywistniająca wszelkie zło była rodem z „Outsidera” Stephena Kinga.

    Czytając tę książkę czułam się jakbym robiła akrobacje lotnicze.

    Moje emocje na początku poszybowały wysoko, potem opadły i w końcówce znów byłam bardzo podekscytowana. Były momenty, w których trochę się nudziłam i miałam wrażenie, że nic się nie dzieje. Ale teraz już wiem, że było to pozorne zawieszenie, taka swoista cisza przed burzą.

    Końcówka bardzo mi się podobała. Tak jak już wcześniej wspomniałam na myśl przyszła mi książka Stephena Kinga „Outsider”. Czułam, że ta historia zmierza w tę stronę. Kto czytał obie książki niech sam oceni.

    Bohaterowie – tacy z krwi i kości, bardzo realni. Pozytywnie odebrałam to, że to co dzieje się Sepii widzimy z perspektywy wielu osób. Uzupełnia to naszą wiedzę o myśli i lęki różnych mieszkańców miasteczka, a nie tylko głównych postaci.

    Warto jeszcze dodać, że cała historia kręci się wokół właścicielek małej księgarni „Papierowa Sowa”, z prężnie działającym Klubem Czytelniczym i Biblioteczką. One grają tutaj pierwsze skrzypce. Chciałoby się do takiej księgarni zaglądać...

    Reasumując, „Sepia” to thriller z elementami fantastyki. Bardzo lubię takie połączenie. Mogę powiedzieć, że to kolejna książka, którą zaliczę do udanych lektur.

    Czytajcie i pomyślcie czasem o tym, czego się obawiacie...

    Lepiej nie wywoływać wilka z lasu...

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia W. w dniu 2022-08-26
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "- Każdy się boi - wyszeptała.- ale chodzi o to, czy to ty robisz coś ze strachem, czy strach robi coś z tobą..."

    Macie czasem tak, że jak zerkniecie na okładkę to czujecie że książka będzie dobra? Takie przeczucie miałam gdy dostałam propozycję zrecenzowania Sepii.

    Klaudia Zacharska przenosi nas do odciętego przez żywioły małego miasteczka.

    Zacinający deszcz, otulająca mgła oraz wszechogarniający mrok opanowują Sepię. Nie zidentyfikowane zagrożenie potajemnie wkrada się wśród mieszkańców siejąc plagę nieszczęść, zniszczeń, dramatów.

    Strach czy lęk nieustannie istnieją w naszym życiu. Potrafią sparaliżować, wywołać panikę, ciągłe uczucie zagrożenia.

    W książce odkrywamy różne barwy strachu: strata dziecka, krwawa zemsta, wrogość czy fobie.

    Dwie przyjaciółki i współwłaścicielki "Papierowej Sowy" urokliwej księgarni znajdują się w samym środku wydarzeń. Pod ich opiekę niespodziewanie trafia dwunastoletnia Ola. Gdy tajemnicza siła zbiera swoje żniwo i obdziera z nadzieji, wspólnie starają się zapobiec katastrofie. Ale czy można walczyć z własnym strachem?

    Wreszcie trafiłam na książkę, która przyprawiła mnie o gęsią skórkę, niepokój i szybsze bicie serca. Zaczęłam się zastanowić, które moje lęki, gdyby się urzeczywistniły, mogłyby mi zagrażać. Jak wiadomo to umysł potrafi być największym wrogiem człowieka.

    Świetny pomysł na fabułę, powoduje, że ciężko oderwać się od wykreowanego świata. @klaudia Zacharska że pisanie książki trwa miesiącami, ale naprawdę, można przeczytać nawet w jeden dzień.

    10/10

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Joanna N. w dniu 2022-08-24
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Bo tak naprawdę oni sami to robią. Wierzą, że wszystko, co złe, musi ich spotkać."

    Z dnia na dzień małe, spokojne miasteczko staje się areną niebezpiecznych zjawisk pogodowych obraz brutalnych napaści. Życie mieszkańców zmienia się w koszmar. Zostają odcięci od świata co pogłębia panikę. Na wierzch wychodzą skrywane lęki, które z czasem przybierają na sile.

    Czy mieszkańcy odnajdą drogę z mrocznych zakamarków podświadomości i zdołają obronić się przed własnym strachem?

    Mówi się, że do trzech razy sztuka. W tym przypadku Autorka już przy drugiej książce zyskała kolejnego fana. Poprzednia również trafiła w moje gusta, ale raz można mieć zwyczajnie szczęście. Przy drugiej to nie może być już przypadek. Klaudia Zacharska ma po prostu talent pisarski i będę jej kibicować w dalszej pracy twórczej.

    Historie grozy kojarzą się przede wszystkim z przeszywającym strachem, niewyjaśnionymi zjawiskami, czy śmiertelnie niebezpiecznymi napastnikami. To wszystko tutaj znajdziecie, ale Klaudia udowadnia również, że takie książki mogą być dużo głębsze i wielowymiarowe.

    Pod płaszczykiem dziwnych zjawisk w Sepii nadal toczy się codzienne życie. Dość rozbudowana jest tu warstwa obyczajowa. Obserwujemy całe spektrum ludzkich problemów: samotne rodzicielstwo, nie radzenie sobie z żałobą, samotność w podeszłym wieku, niespełnione oczekiwania rodziców, niepełnosprawność, czy tak bagatelizowane fobie. Każdy z mieszkańców na co dzień skrywa mniejsze lub większe lęki.

    Wokół panuje duszny klimat odciętej od świata społeczności. Napięcie wywołane nieoczekiwanymi zdarzeniami wzrasta z każdym rozdziałem. To wszystko nadaje kierunek fabule i razem z elementami grozy tworzy znakomitą mieszankę. Ja jestem zachwycona!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula