Sekret mojego męża

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 8
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
496
Wydawnictwo
Inne wersje (1)
Outlet, Książka, op. miękka
za 22,50 zł
Nasza cena: 31,05 zł 44,99 zł Taniej o: 31%

Prawda nie zawsze okazuje się dla nas najlepszym rozwiązaniem - szczególnie ta, która potrafi zniszczyć nasze całe dotychczasowe życie. Na własnej skórze przekonali się o tym bohaterowie powieści Liane Moriarty pt. "Sekret mojego męża".

Cecilia Fitzpatrick i jej mąż John-Paul prowadzą spokojne i całkiem szczęśliwe życie, jednak... do czasu. Kiedy kobieta odnajduje na strychu swojego domu tajemniczy list, który został napisany przez jej życiowego partnera - wszystko się zmienia. Tajemnicza wiadomość zawiera dość niecodzienną adnotację: "Otworzyć wyłącznie w przypadku mojej śmierci".

Cecilia pomimo usilnych prób nie potrafiła dotrzymać prośby męża i zdecydowała się otworzyć znalezioną kopertę. Wyznanie, które w niej znalazła, w jednej chwili wywróciło całe jej życie do góry nogami. Głęboko skrywane tajemnice sprzed wielu lat zbierają teraz swoje żniwa. Pytanie tylko, jaki mają związek z dwiema zupełnie obcymi dla Cecilii kobietami - Tess i Rachel? Czy "Sekret mojego męża" może wpłynąć na dalsze losy całej trójki?

Skłaniająca do refleksji i trzymająca w napięciu powieść obyczajowa autorstwa Liane Moriarty spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony czytelniczek. Autorka stara się uświadomić swoim miłośnikom, że życie bywa bardzo kapryśne i nieprzewidywalne, a co za tym idzie - wszystko może się w nim zdarzyć.


Opinie o książce

Sekret…" jest tak dobry, że nie będziecie mieli sumienia zachować go tylko dla siebie...

"USA Today"

Wstrząsająca, złożona i skłaniająca do refleksji powieść, którą czytelnicy będą wprost pochłaniać. Naprawdę świetna lektura!

Emily Giffin


Twórczość autorki

Liane Moriarty posiada na swoim koncie również takie pozycje, jak "Miłość i inne obsesje", "Moja wina, Twoja wina", "Dziewięcioro nieznajomych", "Kilka dni z życia Alice" czy też "Wielkie kłamstewka", na podstawie których powstał serial w znakomitej obsadzie - Nicole Kidman, Reese Witherspoon oraz Shailene Woodley.

Recenzje (8)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyzwyczajona do dość szybko rozwijającej się akcji, przy "Sekrecie mojego męża" musiałam powściągnąć swoje zapędy. Powieść nie jest chaotyczna, gdzie wszystkie rozwiązania dostaniemy od razu, raczej metodycznie, krok po kroku przybliża nas do prawdy, która łączy kilku bohaterów powieści. Myślałam, że to lekka obyczajówka (nie znam innych książek autorki), a w pewnym momencie nawarstwiające się emocje, zupełnie mnie przygniotły. Końcówka za to zupełnie rozbiła. Sekret, który skrywa jeden z bohaterów, ma wpływ na życie kilku innych, coś, co zostało zapoczątkowane lata wcześniej, do dziś odbija się echem i rozchodzi, jak kręgi na wodzie, nie dając zapomnieć.

  "Sekret mojego męża", to powieść, w której pierwsze skrzypce grają emocje. Autorka przedstawiając różne sytuacje, przede wszystkim skupia się właśnie na uczuciach bohaterów, być może dlatego ta książka tak działa na czytelnika. Dodatkowo mamy w niej wiele tajemnic i zdecydowanie chcemy je poznać. Początkiem jest list, a wkrótce po nim następuje prawdziwa lawina.

  Jesteście pewni, że wiecie o swoich bliskich wszystko? Po tej książce może się to zmienić. Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dlaczego czytam książki Moriarty? Bo lubię zaglądać w dusze kreowanych przez nią postaci. Uwielbiam też poruszane w jej powieściach dylematy moralne, w których nie ma właściwego rozwiązania i pytania, na które nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi. Podobnie jest w przypadku książki „Sekret mojego męża”.

  Cecilia znajduje list napisany ręką męża, z adnotacją, że powinna go otworzyć po jego śmierci. Od tego dnia jej poukładane, niczym idealnie pasujący do siebie zestaw pudełek, życie wywraca się do góry nogami. To, co wydawało się stałe jak opoka, okazuje się jedynie ułudą, mirażem stabilizacji. Ciekawość i podejrzenia ścierają się z lojalnością i zaufaniem. Czy powinna otworzyć list skoro jej mąż żyje i ma się dobrze? Jaką tajemnicę może odkryć?

  Historia opowiada o losach trzech kobiet, których dotyka niewyjaśniona tragedia sprzed lat. Tragedia, której cień kładzie się na życiu wielu osób. Czy prawda wyjdzie na jaw? Jakie będą jej konsekwencje dla związanych z nią kobiet?

  Powieść traktuje o zawiłościach związków i ludzkiej natury. O instynktach, które przejmując nad nami panowanie wpływają na całe życie. W końcu zmusza do szukania odpowiedzi na pytania jak daleko sięga słynne "na dobre i złe"? Do czego jesteśmy w stanie posunąć się dla dobra rodziny? Jak dużo jesteśmy w stanie wybaczyć? Czy lepiej znać najbardziej brutalną prawdę, czy pozostawać w błogiej nieświadomości? A jeśli już ją znamy, to czy milcząc nie okazujemy akceptacji, stając się współwinnymi? I najważniejszego – jak dobrze znamy swoich najbliższych?

  Styl autorki, wnikliwie przybliżający życie i przemyślenia poszczególnych osób, od pierwszych stron wzbudzał mój permanentny niepokój i wyczekiwanie na decyzje bohaterów i ich konsekwencje. Współodczuwałam targające bohaterkami emocje, ich wewnętrzne rozdarcie pomiędzy tym co słuszne, a tym, co w ich mniemaniu, konieczne. Ujawniane stopniowo sekrety czynią powieść jeszcze bardziej zajmującą i wciągającą. A zakończenie, bardzo poruszające, na długo zostanie w mojej pamięci. To najlepsza z książek autorki, jakie miałam okazję przeczytać.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Uwielbiam czytać książki, które zmuszają do zadawania pytań. A te, które niosą pytania, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, to prawdziwe perełki. „Sekret mojego męża” autorstwa Liane Moriarty bez wątpienia jest książką, która zadaje tych pytań wiele.

  Jak postąpiłbym na miejscu Cecilii Fitzpatrick? Czy ciekawość wzięłaby górę? Czy może jednak zdrowy rozsądek nakazałby mi, aby nie otwierać tajemniczego listu?

  Przed takim dylematem stanęła bohaterka powieści. Cecylia przypadkiem znajduje tajemniczy list swojego żyjącego męża. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zawierał ON adnotację „otworzyć wyłącznie w przypadku mojej śmierci”. Schowany na strychu wśród dokumentów czekał na odpowiedni moment, by trafić do rąk kobiety. Jednak moment ten nastąpił o wiele za wcześnie. Kobieta wije się z myślami, czy uszanować wolę męża i odłożyć go, czy może jednak już dziś poznać tajemnicę skrytą w treści listu? Obawia się, że prawda, która wyjdzie na jaw zniszczy ich szczęście. Zwłaszcza, że John-Paul wiedzie szczęśliwe życie, a owy list napisał dwanaście lat temu, tuż po narodzinach córeczki Isabel. Przecież od tego czasu mogło wiele się wydarzyć, a treść listu mogła stracić na znaczeniu. A co jeśli tajemnica w nim zawarta sięga głębiej?

  W głowie Cecilii kłębi się pytanie, co takiego skrywa jej mąż, że boi się wyjawić tajemnicę za życia? Czy prawda zabije ich małżeństwo? Z drugiej zaś strony poznanie jej teraz będzie mogło podjąć małżeńską dyskusję o tajemnicy skrywanej przez męża.

  Muszę przyznać, że Liane Moriarty napisała intrygującą powieść psychologiczną, w której zmusza nas do refleksji, a sposób w jaki to uczyniła sprawił, że współodczuwamy wraz z bohaterką wewnętrze rozterki i dylematy. Autentyczność powieści pozwala również podjąć wewnętrzną dyskusje na temat tego, jak bardzo znamy swoich najbliższych i jak postąpilibyśmy poznając ich najskrytsze sekrety.

  „Sekret mojego męża” jest powieścią, której nie można odłożyć dopóki nie poznamy finału historii w niej zapisanej. Dosłownie nie mogłem oderwać się od książki, gdyż potrzeba poznania prawdy wzięła górę. I przyznam szczerze, że nie wiem, czy uszanowałbym wolę swojej drugiej połówki. Z jednej strony miałbym wyrzuty sumienia, że tego nie zrobiłem. Z drugiej zaś wyrzucałbym sobie, że nie poznałem tajemnicy wcześniej, by móc zareagować, gdy było to jeszcze możliwe. Myślę, że każdy z wariantów podjętej decyzji nie jest w stu procentach właściwy. A najwłaściwszą była decyzja o lekturze tej książki. Książki, która jest doskonałym zarysowaniem portretów psychologicznych głównych bohaterów. A nie ukrywam, że jest ich wielu. „Sekret mojego męża” skrywa bowiem historię trzech rodzin, których połączyło jedno wydarzenie sprzed lat.

  Trzeba przyznać, że Liane Moriarty doskonale weszła w psychikę bohatera powieści. Zawiła intryga, wyraźnie zarysowane postacie psychologiczne oraz ich analiza są mocnym punktem powieści, którą śmiało zapisuję na półce Najlepszych Interesujących Książek.

  Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Znak, Znak Literanova [Adres usunięty]

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Rzadko kiedy zdarza mi się sięgać po romanse. Nie są to moje ulubione lektury. Wolę bardziej realistyczne książki, niż takie bujanie w obłokach. Jednak od czasu do czasu każdy ma w swoim życiu taki dzień, że jedyne czego chce podczas czytania, to rozrywka i odcięcie się od codzienności. Kilka dni temu miałam właśnie taki czas, dlatego zdecydowałam się wtedy na książkę "Sekret mojego męża", która okazała się całkiem przyjemna w odbiorze. To nie był kolejny banalny romans, ale lektura z bardzo oryginalną i rozbudowaną fabułą. Dużym plusem była także kreacja bohaterów, którzy zostali dopracowani w każdym calu. Polecam wszystkim tę książkę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Sekret mojego męża" Moriarty po raz pierwszy w Polsce ukazał się w 2014. Teraz, w 2021 roku, Wydawnictwo Znak Literanova wydało ją w nowej szacie graficznej, co na pewno będzie świetną okazją dla fanów (i nie tylko!) do uzupełniania braków w swojej biblioteczce.

  Jest to historia trzech kobiet, których losy w pełnym momencie się przeplatają. Wszystkie mieszkają w podmiejskiej dzielnicy Sydney, wszystkie powiązane są z okoliczną podstawówką. Każda z nich jest jednak całkiem inna, każda ma inny charakter, a jednak autorka każdą z nich uchwyciła tak rewelacyjnie, że wydaje się jakby to były osoby z krwi i kości. Czytelnik rozumie je doskonale i jest w stanie wczuć się w położeniem każdej z nich. Autorka, jak to ma w zwyczaju, stawia przed swoimi bohaterami spore dylematy moralne – tu głównie dotyczące pojęcia moralności i tego co definiuje człowieka jako dobrego czy złego. Dużo jest też o znajomości tych, z którymi dzieli się życie i o tym, jak jedna tajemnica może wpłynąć na postrzeganie całości. Do tego dołóżmy świetny styl, lekki, przyjemny, a jednak mądry i bardzo trafny, i mamy powieść, której nie sposób odłożyć. Jak zawsze u Liane jestem zachwycona i nie mogę się doczekać, kiedy znowu będę mogła coś tej autorki przeczytać!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 3 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet Gill Paul: Sekret Tatiany + Zaginiona córka + Kobieta mojego męża 5/5 Nasza cena:
62,94 zł 99,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Gill Paul: Sekret Tatiany + Zaginiona córka + Kobieta mojego męża

W pakiecie: "Kobieta mojego męża", "Sekret Tatiany" i "Zaginiona córka" Różne oblicza miłości, skrywane tajemnice, intrygi, rodzinne sekrety i skandale. Trzy bestsellerowe powieści Gill Paul o niezwykłych kobietach z wielkich rodów, które dzięki swojej odwadze są w stanie przetrwać największe...
Wyznania socjopatki. Życie w ukryciu 5/5 Nasza cena:
32,53 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyznania socjopatki. Życie w ukryciu

Jedyna książka o socjopatach napisana przez osobę ze zdiagnozowaną socjopatią. Niszczenie ludzi. Uwielbiam sposób, w jaki ta fraza brzmi, jak smakuje. NISZCZENIE LUDZI JEST SMAKOWITE. Lubię ludzi. Lubię ich tak bardzo, że chcę ich DOTYKAĆ, KSZTAŁTOWAĆ albo NISZCZYĆ według własnego upodobania....
#LOVE. Jak kochać w XXI wieku 4/5 Nasza cena:
40,88 zł 46,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

#LOVE. Jak kochać w XXI wieku

Przyspieszony oddech, głośne bicie serca, motyle w brzuchu. Każdy zna ten stan.Ale jak kochać w czasach Tindera?Olga Kamińska, doktor psychologii i autorka popularnego podcastu: pomoże ci zrozumieć chemię i biologię miłości na podstawie przykładów z twoich ulubionych seriali z Netflixa, wyjaśni,...
Makramy i inne cuda ze sznurka 5/5 Nasza cena:
41,99 zł 59,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Makramy i inne cuda ze sznurka

Prosty i przyjazny kurs dla każdego, kto marzy o własnoręcznym wyplataniu Kawałek sznurka, twoje ręce i wyobraźnia – tylko tyle potrzeba, by usiąść wieczorem na kanapie z woreczkiem materiałów, a po chwili trzymać na kolanach wyplecione cudo. Wzorzystą zakładkę, pojemną ekotorbę na zakupy, pasek w...
Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat 5/5 Nasza cena:
36,14 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czysty wymysł. Jak japońska popkultura podbiła świat

Pierwsza kompleksowa książka o japońskiej popkulturze Oscar Wilde nazywał Japonię „czystym wymysłem”. Ale to właśnie japońska popkultura – z jej niesamowitymi pomysłami i fantastycznymi wynalazkami – zawojowała świat i na zawsze zaprogramowała naszą wyobraźnię. Bo jak nie kochać kraju, który dał...
Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje 3/5 Nasza cena:
34,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje

MYŚL JAK STOICY - OSWÓJ WŁASNE MYŚLI I PRZESTAŃ SIĘ BAĆBudzisz się w środku nocy. Problemy w pracy. W domu awantura. I ten ból głowy, już trzeci raz w tym tygodniu - a jeśli to rak? Myśli zaczynają galopować. Wiesz, że do rana nie uśniesz. Chyba że... zrozumiesz, że możesz to powstrzymać!Jak...
Zemsta 5/5 Nasza cena:
27,31 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zemsta

Zemsta to wybuchowa mieszanka tajemnicy, akcji i pożądania.Ona ucieka przed mafijną zemstą. On gotów jest na wszystko, żeby ją uratować. Oboje stąpają po kruchym lodzie…Marie Solay znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jej najbliżsi zostali zamordowani, a ją samą ścigają bezwzględni...
Uwikłani. Hudson 5/5 Nasza cena:
20,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłani. Hudson

W końcu doczekaliśmy się historii Uwikłanych, tym razem sugestywnie opisanej z perspektywy przystojnego biznesmena Hudsona Pierce’a. Jego życie można podzielić na dwie części: przed nią i po niej…
Życie przed sobą 5/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie przed sobą

Na Belleville'u, w szemranej ,,kolorowej" dzielnicy Paryża, gdzie trudno spotkać autochtonicznych Francuzów, na szóstym piętrze bez windy mieszka Momo, dziecko ulicy. Wychowuje go pani Roza, stara Żydówka cudem uratowana z Auschwitz. Jest brzydka, łysa i schorowana, dawniej radziła sobie jako...
Rosyjska księżniczka. Dziedzictwo. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,00 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rosyjska księżniczka. Dziedzictwo. Tom 1

Dwa zwaśnione gangi z różnych zakątków świata. Sojusz, za który najwyższą cenę zapłaci ona. Sasza Askarowa, jedyna córka rosyjskiego mafiosa, to kobieta, z którą się nie zadziera. Wychowana twardą ręką w żelaznej dyscyplinie, teraz jest prawdziwą maszyną do zabijania. Kiedyś stanie na czele mafii...
Dżuma 0/5 Nasza cena:
28,70 zł 35,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dżuma

Metaforyczny obraz świata walczącego ze złem, którego symbolem jest tytułowa dżuma, pustosząca Oran w 194… roku. Wybuch epidemii wywołuje różne reakcje u mieszkańców, jednak stopniowo uznają słuszność postępowania doktora Rieux, który od początku aktywnie walczy z zarazą, uznając to za swój...
Drugi brzeg 5/5 Nasza cena:
23,89 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drugi brzeg

Poruszająca historia rodziny w czasach, gdy każdy dzień był niewiadomą. Rodzina Niemojskich próbuje odnaleźć się w trudnej rzeczywistości 1919 roku. Osiemnastoletnia Wiktoria po ciężkiej chorobie wkrótce opuści swoją ukochaną Warszawę i wyjedzie na wieś. Starszy z braci – Fryderyk – po wojnie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula