Ruthless People. Tom 1

Autor:

J. J. McAvoy

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
380
Nasza cena: 25,94 zł 39,90 zł Taniej o: 35%

Wkrocz do mrocznego i brutalnego świata mafii, w którym liczą się jedynie władza, szacunek i lojalność. Czy zdołasz się odnaleźć w tej trudnej rzeczywistości, którą rządzą zupełnie inne prawa?

Meloddy Nici Giovanni i Liam Callahan prowadzą działalność charytatywną, pomagają ludziom ubogim i chorym, wspierają odbudowę miast i renowację zabytków, nie szczędząc przy tym pieniędzy. Są uwielbiani przez ludzi. Nikt nie podejrzewa, że ich małżeństwo było zaaranżowane w celu zakończenia krwawej wojny pomiędzy irlandzką i włoską mafią, a ich prawdziwym celem jest bezlitosna walka o władzę i wpływy w skorumpowanym świecie. Oznacza to również brutalne walki między mężem a żoną.

Liam był przekonany, że Meloddy jest uległą kobietą, którą bez problemu będzie mógł zdominować i manipulować jej życiem, aby działała na jego korzyść. Zdolny jest do najgorszych postępków, mogących zagwarantować mu upragnioną pozycję w mafijnym świecie. Szybko odkrywa, jak bardzo się mylił. Meloddy, wychowana i uczona przez bezlitosnych kryminalistów, zna swoją wartość i wie, że nigdy nie ulegnie. W wieku 24 lat zabijała każdego, kto chciał stanąć na jej drodze do władzy. Oswojona z bronią palną i wychowana w brutalnym świecie, podąża wybraną przez siebie drogą i nie zamierza z niej zboczyć. Mimo wrogości, jaka jest między nimi, muszą zawrzeć rozejm, gdy pojawia się wspólny wróg, czekający na ich błąd.


O autorce

J.J. McAvoy pisze wciągające powieści kryminalne, przedstawiające brutalny świat mafijnych porachunków, w którym liczą się jedynie osiągane wyniki, a słabe ogniwa są bezlitośnie eliminowane. "Ruthless People" jest drugą książką z serii o tym samym tytule. Opisuje historię Liama i Meloddy, których małżeństwo miało zapewnić pokój między mafią irlandzką a włoską. Cykl składa się z książek: "Declan + Coraline", "Ruthless People", "The Untouchables", "American Savages", "A Bloody Kingdom".

Drugą serią autorki jest romans kryminalny, noszący tytuł "Tęcze". Opowiada historię młodej dziewczyny, która wdała się w przelotny romans. Z czasem odkrywa, że tajemniczy mężczyzna jest jej profesorem, a także znanym prawnikiem od spraw kryminalnych.

Recenzje (13)
 1. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  PETARDA!!!! Przeczytałam to w wersji ebook a jak coś mi się spodoba to inwestuje w wersje papierową bo wiem że warto! :D JEDNA Z NAJLEPSZYCH SERII MAFIJNYCH JAKIE CZYTAŁAM! Jakby to napisać - tam się w tańcu nie pierd@#$%^. Po prostu mistrzostwo! Na ta chwilę ta seria przebija każdą inna serie mafijną i jest dla mnie nr 1!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Ruthless people” to kolejna książka mafijna. Jednak ta była zupełnie inna niż poprzednie, które do tej pory czytałam.

  Po pierwsze, to książka o mafii, w której naprawdę wiele się dzieje. To nie romans z wątkiem mafijnym. Na nudę przy tej książce na pewno nie będziecie narzekać. Po drugie, główna bohaterka nie jest „słabszą płcią”. To ona jest szefem.

  15 lat temu został zawarty kontrakt zgodnie z którym, najmłodszy syn z mafii irlandzkiej ma ożenić się z córką szefa mafii włoskiej. I tak Liam Callahan i Melody Giovanni się zaręczają i wszyscy nie mogą doczekać się ślubu. Jednak jak pogodzić to, że oboje chcą grać pierwsze skrzypce? On liczył na to, że jego żona będzie uległą panią Callahan. Melody na ma zupełnie inne plany. Jest osobą, która nie pozwoli sobie w kaszę dmuchać, a widok krwi i posługiwanie się bronią, to dla niej codzienność.

  Muszę stwierdzić, że nie spodziewałam się tak mocnej i ciekawej książki. Cały czas się coś dzieje i można powiedzieć, że akcja goni akcję. Książka wciąga już od samego początku.

  Bardzo podobał mi się motyw, że to kobieta jest szefem mafii. To coś zupełnie innego niż do tej pory czytałam. Jednak muszę przyznać, że główna bohaterka była- jak dla mnie - aż za brutalna. Nie oczekiwałam, że będą z niej ciepłe kluchy, ale żeby dźgać kogoś nożem tylko dlatego, że stanął na drodze? To dla mnie za dużo. W pewnym momencie miałam już nawet nadzieję, że Mel trochę się zmieni. Jednak, mówiąc potocznie, nadzieja matką głupich 😂 Mel to taki typ kobiety, który pociąga większość mężczyzn: zgrabna, ładna a do tego niebezpieczna.

  Co do Liama, szefa włoskiej mafii. Dzieciństwa nie miał lekkiego, ale to tylko dało mu mnóstwo energii do działania. To bardzo cierpliwy mężczyzna względem swojej, żony. Jednak zadziwiające jest to, jak szybko zaczyna darzyć miłością Melody.

  Na początku miałam trochę problem z połapaniem się, który bohater, do której rodziny należy oraz z tym, czy to rodzina czy może ochrona. Tak dużo było postaci. Jednak im dalej czytałam, tym było lepiej.

  Mimo to uważam, że była to świetna książka. Co do zakończenia, trochę mnie zaskoczyło i zaintrygowało. Na pewno przeczytam kolejne części.

  W tej książce znajdziecie mafię, a co za tym idzie narkotyki, morderstwa, a poza tym sceny łóżkowe (choć akurat w łóżku to mało, kiedy są) 😂😈 i, co najważniejsze, dużo akcji. Więc, jeśli takie klimaty Was interesują, to koniecznie przeczytajcie tę pozycję😁

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka jest naprawdę niesamowita. Jak zacznie się czytać to nie można się od niej oderwać i chcę się od razu wiedzieć co kryje się w kolejnych rozdziałach.

  Historia Melodi i Liama jest genialna. Nie było książki w której to kobieta jest szefem mafii i potrafi być tak samo bezwzględna jak facet. Gdy Liam się o tym dowiaduje nie może w to uwierzyć i chcę dopiąć swego i podporządkować Melodi sobie. Niestety nie udaje mu się to, bo Melody zawsze stawia na swoim i nie pozwoli sobie odebrać władzy na która ciężko pracowała. Tych dwoje to mieszanka wybuchowa ale również idealnie dopełniają się i potrafią razem pracować i rządzić. Są tajemnice które nie zostały jeszcze rozwiązane. I już nie mogę się doczekać co z tego wyniknie w kolejnych częściach.

  Melody i Liam pragną rządzić całym światem.

  Władza, rodzina i szacunek są wszystkim dla nich. Tak jak uczucie które ich połączyło.

  [..] " Kiedy wreszcie wypłynęłam spod wody po haust zimnego powietrza, był tam obiekt mojej wściekłości, furii i pożądania. Siedział na brzegu basenu, w czystym garniturze i z bandażem owiniętym wokół nogi - tej samej, która spoczywała właśnie na moim krześle basenowym. Wyszłam z wody i sięgnęłam po ręcznik, podczas gdy jego oczy wędrowały po moim ciele. - Widzisz coś, co Ci się podoba? - spytałam wykręcając zimną wodę z włosów. Zmarszczył brwi. - Z przykrością stwierdzam, że tak, ale to tylko iluzja. W momencie, kiedy się zbliżę, zmienia się w bezwzględną dzikuskę i strzela mi w nogę z mojej własnej broni." [..]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnimi czasy mam wrażenie, że jest jakiś wysyp na romanse mafijne.. a większość z nich pisana jest na jedno kopyto i nic mnie już w nich ani nie zaskakuje ani nie szokuje... ale! Dobrze, że w końcu przeczytałam Ruthless people J.J.McAvoy, bo myślałam, że ten gatunek już sobie odpuszczę. Nareszcie romans mafijny z większą ilością mafii niż seksów. A do tego - w końcu! - kobieta, która jest groźniejsza niż nie jeden mafiozo :) czytając książkę przed oczami miałam film "Pan i Pani Smith" ale w mocniejszym wydaniu :P

  W Chicago ma dojść do wielkiego wydarzenia. Wszyscy z niecierpliwością oczekują zaręczyn między najmłodszym Calahanem a jedyną córką Orlanda Giovanniego. 15 lat temu głowy obu tych rodzin podpisały ze sobą pakt, który mówił, że ich dzieci połączą się związkiem małżeńskim co spowoduje zjednoczenie irlandzkiej i włoskiej mafii przeciwko znienawidzonej rodzinie Valero. Liam Callahan jest święcie przekonany, że jego przyszła żona będzie na każde jego skinienie. Nawet nie wie w jak wielkim jest błędzie dopóki nie pozna Melody osobiście... to czego będzie świadkiem wywróci jego życie do góry nogami..

  Z początku ogromna ilość postaci trochę mnie przytłoczyła. Nie wiedziałam kto jest kim i w której rodzinie się znajduję. Ale im dalej tym lepiej. Powoli zaczęłam wszystko ogarniać, do momentu aż książka całkowicie mnie pochłonęła. Wow! Dawno nie czytałam tak dobrego romansu mafijnego! Postać Melody albo się pokocha albo znienawidzi - dlatego też zdania co do książki są podzielone. Mnie osobiście nie przeszkadzało, że zachowywała się czasami jak terminator - uwielbiałam to, że potrafiła dać swojemu mężowi w mordę za to, że nie załatwił dodatkowego kiwi do jej shejka :D jej zachowanie było nieprzewidywalne, była brutalna kiedy trzeba ale i potrafiła bezbłędnie grać dobrą żonę. Postać Liama też była świetnie wykreowana. Między tą dwójką non stop iskrzyło i albo się w czymś zgadzali albo się ze sobą szarpali :P Bardzo podobało mi się też to, że w tej książce jest naprawdę dużo akcji i dużo się dzieje, taka naprawdę mafijna książka - a nie tylko sam seks i mały wątek sensacyjny. Za to bardzo wielki plus! Zakończenie mocno mnie zaskoczyło, do tego stopnia, że czytałam je z otwartą buzią.. Z niecierpliwością czekam już na kolejną część, która będzie wydana już 12 sierpnia

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Nasza relacja będzie zwierzęca, dzika i idealna…”

  Aby wzmocnić swoją pozycję, dwie największe mafijne rodziny z Irlandii i Włoch, postanowiły połączyć swoje siły, swatając swoje dzieci. Decyzja zapadła, jest niepodważalna i nieodwołalna. Mija piętnaście lat młodzi w końcu muszą się poznać - ale to brzmi, muszą, – ale tak właśnie jest w tym świecie. Melody i Liam są to dwie niesamowite osobowości. Włoski ognisty temperament i zimne irlandzkie wyrachowanie. Bije od nich ogromna pewność siebie, żądza władzy, bezwzględność i diaboliczność. Absolutnie są siebie warci.

  Z motywem mafijnym ostatnio spotykam się dość często – lubię tego rodzaju książki. Jednak ta zasadniczo się różni. Pierwszy raz spotkałam się z tak silną i bezwzględną osobowością w literaturze - z kobietą w roli mafiosa. Jej mroczna strona i bezwzględność przeraża. Ci ludzie wydają się być bez serca. Na zawołanie potrafią przywdziać odpowiednią maskę. Ta dwójka stanowi wybuchową mieszankę, nie cofną się przed niczym i nikim w osiągnięciu zamierzonego celu. Wzajemne zależności i układy, poszanowanie i lojalność w stosunku do rodziny. To ona zawsze i wszędzie jest na pierwszym miejscu. Trudna, bolesna przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć. Morderstwa, tortury, wyrachowanie, brak jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Czy tacy ludzie potrafią kochać? Czy jest coś, co potrafi ich złamać, poruszyć serce?

  Powieść naładowana ogromnymi emocjami. Szokuje, chwilami budzi niesmak, jednak przyciąga niesamowicie. Jest brutalna, dzika, pena pasji, przeraża zachowaniem bohaterów. Z dużą niecierpliwością czekam na cd. Polecam. Tatiasza i jej książki :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
The Untouchables. Tom 2. Ruthless People 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Untouchables. Tom 2. Ruthless People

Drugi tom serii, która zyskała miano "zupełnie innej historii mafijnej"! Dalsze losy Melody i Liama z Ruthless People. Jeden sekret. Wiele ofiar. Wszystko, co Melody Callahan wiedziała o swojej przeszłości, okazało się kłamstwem. Jej ojciec kłamał. Jej mąż kłamał. Ale prawda jest taka, że sekrety w...
Ryzyko Gangstera. Gangsterzy. Tom 3 5/5 Nasza cena:
25,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ryzyko Gangstera. Gangsterzy. Tom 3

Trzeci tom serii mafijnej, która podbiła listy bestsellerów w Polsce! „Mafia to ja”. Siergiej Szewczenko jest brutalnym mężczyzną. Nie bez powodu stoi na czele mafii. Jednak niewiele osób wie, że nawet ON ma swój słaby punkt. Gdy pod gruzami pewnego domu znajduje nieprzytomną młodą kobietę,...
Luca Vitiello. Born in Blood Mafia Chronicles 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Luca Vitiello. Born in Blood Mafia Chronicles

Bestsellerowa powieść Złączeni honorem z perspektywy Luki Vitiello! Luca był potworem. Okrucieństwo płynęło w jego żyłach niczym trucizna, podobnie jak u każdego mężczyzny z rodziny Vitiello. Jego ojciec zatroszczył się, żeby syn nigdy o tym nie zapominał. Ojcowski nóż i nieznoszące sprzeciwu słowa...
Xavier Cold. Hard Knocks. Tom 2 4/5 Nasza cena:
29,95 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Xavier Cold. Hard Knocks. Tom 2

Kontynuacja fenomenalnej historii Xaviera i Anny! Gdy podczas pojedynku Xavier stracił nad sobą kontrolę, postawił na szali wszystko, na co tak ciężko pracował. Teraz może nie tylko zrujnować swoją karierę, lecz także stracić kobietę, którą kocha. Z całych sił pragnie ocalić związek z Anną i...
Raw. Raw Family. Tom 1 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Raw. Raw Family. Tom 1

Nie wszystkie potwory czają się w ciemnościach. Niektóre kryją się w świetle dnia. Alexa Ballentine, gdy tylko skończyła 16 lat, uciekła z domu. Wolała mieszkać na ulicy, niż dłużej żyć z ludźmi, którzy nie potrafili jej pokochać. Teraz w wieku 26 lat, mimo trudnych życiowych doświadczeń, ma pracę,...
Uwieść ochroniarza 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwieść ochroniarza

Półtora miliona odsłon na Wattpadzie! Osiemnastoletnia Julliet – córka przyszłego prezydenta USA – wpada na szalony pomysł. Postanawia uwieść swojego o dziesięć lat starszego ochroniarza, seksownego Clarka. W tym celu sporządza specjalną listę i rozpoczyna realizowanie składających się na nią...
Reaper's Property 5/5 Nasza cena:
25,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Reaper's Property

Pierwszy tom jednej z najbardziej znanych zagranicznych serii motocyklowych Marie nie potrzebuje kłopotów, które niewątpliwie oznaczałby w jej życiu ktoś taki jak Horse. Jednak wielki, wytatuowany, niebezpieczny członek klubu motocyklowego, który pewnego popołudnia pojawia się w domu jej brata, ma...
Vincent. Made Men. Tom 2 4/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Vincent. Made Men. Tom 2

Drugi tom jednej z najbardziej wyczekiwanych w Polsce serii mafijnych! Nero jest niebezpieczny, ale Vincent jest nieobliczalny! Piękne, niebieskie oczy i niesamowity wygląd sprawiają, że Vincent ma każdą panienkę na zawołanie. Z całej ekipy Nero to ON jest najbardziej nieobliczalnym i porywczym...
Lev. Shot Callers. Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,20 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Lev. Shot Callers. Tom 1

Seria o mafijnej rodzinie Leokov bestsellerowej autorki Raw Family! Kiedy Lev Leokov zauważa w klubie nocnym zagubioną młodą kobietę, Minę Harris, wie, że coś jest nie tak. Dodatkowo przyłapuje ją na kradzieży. Musi jednak sam przed sobą przyznać, że po raz pierwszy w życiu ktoś go zaintrygował....
Rebirth. Raw Family. Tom 3 5/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rebirth. Raw Family. Tom 3

Kontynuacja historii Lexi i Twitcha, na którą czekali fani Raw! Sześć lat temu świat Alexy Ballentine runął. Mimo to kobieta próbuje prowadzić normalne życie i stworzyć ciepły, kochający dom dla swojego syna A.J. Jednak coś zaczyna ją niepokoić. Chłopiec oznajmia, że tatuś wrócił i jest z nimi. Ale...
Malwina. PInk Tattoo. Tom 2 4/5 Nasza cena:
25,29 zł 38,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Malwina. PInk Tattoo. Tom 2

Drugi tom niezwykle emocjonującej serii „PInk Tattoo”! Czasami uczucie wsiąka pod skórę jak tusz i tworzy na niej unikatowy wzór. Malwina świetnie opanowała grę pozorów. Na co dzień nosi maskę, którą zdejmuje tylko w nocy. To wtedy wracają do niej wspomnienia i koszmary. Tylko w nocy jest naga i...
Grzech. Gordian. Tom 1 4/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech. Gordian. Tom 1

Pikantna. Mroczna. Mocno erotyczna powieść. Gordian zawsze stawia na swoim. Jest trenerem sztuk walki, studentem inżynierii, mężczyzną, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. Z wyjątkiem nowo poznanej, przybranej siostry, Kiry, której zdobycie stanowi dla niego nie lada wyzwanie. Gordian skrywa...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula