Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
139 x 209 mm
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
280
Nasza cena: 21,16 zł 34,99 zł Taniej o: 40%

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych mordercach, tym razem bezkompromisowo analizuje psychikę kobiet w rodzaju Aileen Wuornos i Joanne Dennely, które nie tylko zabijały, ale robiły to wielokrotnie.

Morderczynie, zwłaszcza seryjne, są znacznie rzadszym zjawiskiem niż ich męskie odpowiedniki. Z tego powodu nowe studium Christophera Berryʼego-Dee zaskakuje i szokuje, zwłaszcza gdy autor pisze o takich zbrodniarkach jak „Lee” Wuornos, która zabijała przypadkowych mężczyzn, Beverley Allitt, morderczyni dzieci, albo Suzanne Basso, torturującej inne kobiety.

Niektóre zbrodniarki, na przykład Myra Hindley i Rosemary West, zabijały pod wpływem mężczyzn, a następnie okazywały mrożący krew w żyłach brak poczucia winy. Jednak autor, doświadczony kryminolog, analizuje również psychikę kobiet, które same były ofiarami. Serię zabójstw Aileen Wuornos, za które została stracona, można bezpośrednio przypisać jej traktowaniu przez mężczyzn.

Christopher Berry-Dee nie ma sobie równych jako autor wstrząsających studiów na temat zbrodniarzy, którzy często przez wiele lat chodzą wśród nas nierozpoznani i którzy w wielu przypadkach zdają się postępować wbrew własnej naturze.

Recenzje (4)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Możliwe, że zabrałam się za tę książkę w złym czasie, przez co troszkę za długo ją czytałam. Jednak muszę przyznać, że jest to ciekawa lecz makabryczna lektura.

  Jedyne co mogę zarzucić nawet nie tyle samej książce co autorowi to jego wielokrotne reklamowanie innych swoich dzieł (z których zdaje ON sobie doskonale sprawę). Kogoś to może nie przeszkadzać, a mi tak jeżeli zaczyna o czymś opowiadać to niech dokończy, a nie odsyła do np. swojego serialu.

  Sama pozycja natomiast w jakimś stopniu zaspokoiła moją ciekawość „po co?”; „na co?” i „dlaczego?”. Każda ze spraw jest omawiana mniej lub bardziej szczegółowo, jednak autor zawsze stara się podkreślić co skłoniło oprawców do ich czynów. Ze wszystkich przypadków najbardziej zapadły mi w pamięci historia Aileen „Lee” Carol Wuornos oraz Mary Flory Bell. Trzeba przyznać, że Lee miejsca nie szczędzono i moim zdaniem jej losy zostały opisane najlepiej i najbardziej szczegółowo, a dodatkowo mamy także fragment przeprowadzonej z nią rozmowy. Natomiast o Mary Bell słyszałam wcześniej jednak były to raczej ogólne informacje, dlatego świetnie było dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

  *

  Pozycja ta zdecydowanie spodoba się osobą, które ciekawią te tematy, ale jest też interesującą lekturą w kontekście poznania czegoś nowego. Jeżeli zdecydujecie się na czytanie to polecam wam o czytaniu po jednej z morderczyń w ciągu dnia, albo zrobić między kolejnymi historiami dłuższe przerwy ze względu na ilość informacji, które otrzymujemy.

  ~ _[Adres usunięty]_

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Umysł łatwo adaptuje się do okoliczności, a w razie potrzeby nieco ją naciąga, by stworzyć z poszczególnych części sensowną całość. Im większa pomysłowość, tym łatwiej człowiek może posunąć się za daleko i popełnić błąd." Edward Hall Alderson

  Studium profili seryjnych morderczyń i ich przerażających czynów. Charles Berry-Dee przybliża skalę okrucieństwa socjopatycznych kobiet. W niewielkim stopniu odnosi się do ogólnych teorii morderstw, natomiast koncentruje się na konkretnych przykładach. Wnikamy w mroczne zakamarki ludzkiej duszy, poznajemy śmiercionośne skłonności, badamy dziedziczenie psychopatycznych predyspozycji, obserwujemy groźne reperkusje złego wychowania i wadliwego środowiska społecznego, omawiamy czynniki uruchamiające przemoc wśród pozornie normalnych i sprawnych umysłowo osób. Zastanawiamy się, dlaczego wielokrotne morderstwa dokonane przez kobiety tak bardzo zadziwiają i wzbudzają niezwykłe zainteresowanie opinii publicznej?

  Autor, kryminolog śledczy, przeprowadził mnóstwo rozmów z osadzonymi w więzieniu drogą wywiadu i korespondencji listowej. Docierał do prawdy poprzez dokładną analizę dokumentów, konsultacje ze śledczymi, wysłuchanie się w słowa bliskich obu stron. Odrażające zbrodniarki często nie wyróżniały się z tłumu kryjąc się za maską pospolitości, albo od razu wzbudzały negatywne odczucia. Nie koncentrowały się na planowaniu zdając się na przypadek, albo działały według ściśle przemyślanych kroków. Nie wysilały się szczególnie na maskowaniu zbrodni, albo czerpały satysfakcję z ich zatajania. Nie funkcjonowały w izolacji współdziałania, albo brały stery we własne ręce. Bez względu na zawód, wiek, wykształcenie, zamożność i narodowość, każda wykazywała się bezwzględnością, brutalnością, dwulicowością, kłamstwem i manipulacją. Zło kryjące się w ich umysłach nie miało sobie równych, niezależnie od epoki, w której żyły.

  Ciarki przechodziły podczas zaznajamiania się ze szczegółowymi opisami perfidnych zbrodni. Niezwykle trudno było uchwycić rozumem koszmar dramatów, nawet pomimo naświetlonego tła morderstw, które mogłyby wprowadzić czynniki usprawiedliwienia. Potwornie wynaturzona natura morderczyń nie poddawała się łatwej interpretacji i analizie. Skrajne zboczenie psychiki, totalny brak wyrzutów sumienia, nie pozostawiały jednak wątpliwości ekstremalnej patologii. Motywy, techniki i śledztwa. Uduszenia, otrucia, zasztyletowania, długotrwałe tortury, zadzierzgnięcia pętlą, strzały z broni palnej. Standard życia za więziennymi kratami w różnych krajach.

  Narracja przyjazna, nastawiona na lekki odbiór, choć niepotrzebnie wkradły się powtórzenia. Berry-Dee wysuwał ciekawe hipotezy, wyłuskiwał istotne detale zbrodni i okoliczności, wrzucał do tekstu własne przemyślenia przesiąknięte emocjami i bezwarunkowym piętnem złych czynów. Takie osobiste zaangażowanie było jak najbardziej pożądane. Nie przekonały mnie natomiast częste porównania zdolności do popełniania i tuszowania zbrodni przez mężczyzn i kobiety, oprócz promocyjnych nawiązań do poprzednich publikacji kryminologa, nic nowego i zaskakującego nie wniosły. Bo czymże różnią się w wymiarze etycznym morderstwa dokonane przez teoretycznie słabą płeć od zrealizowanych przez fałszywie silnych męskich osobników?

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie ukrywam tego, że ja seryjnymi mordercami się interesuję dość mocno i większość z nich kojarzę. W moim Top jest Ted Bundy, Ed Gein i Suzanne Basso (Basso jest w książce). Taka dziwna pasja u mnie występuje i obok przeczytanych książek mogę opisywać bez problemu seryjnych. Ich historię mnie interesują. Działania i motywy takich sytuacji są często podobne, jednak są tam takie piękne krwawe kwiaty, które powodują dreszcze.

  Czytałam już rozmowy z psychopatami Pana Christophera i uczucia miałam mieszane. Tutaj jednak na początku zostałam wciągnięta. Zainteresował mnie rozdział o Rosyjskim w Sablino, więzieniu dla kobiet i warunkach w jakich przebywają skazane. Ciekawym paradoksem jest to, że kucharką jest tam kobieta, która zabiła męża, poćwiartowała go, przyrządziła i podała jako główne danie. Fajnie, prawda?

  Najbardziej tutaj podobała mi się szczerość autora względem tego co miał powiedzieć. Mówił co i kiedy chciał. Opisuje tutaj nawet listy z Patricia, która siedzi w więzieniu za zabicie męża, jednak sama uważa się za niewinną. Cała sprawa i prywatne małe śledztwo Christophera jest sesnownie opisane i poparte dowodami, które każdy zrozumie.

  Seryjnym morderczyń jest na prawdę mało na świecie. Nie licząc tych które działały jako wabiki swoich mężów, bądź były zdominowane przez innych jest ich jeszcze mniej. Jednak na kartach historii są też takie panie, które same były mózgami wielkich morderstw. Manipulatorki, morderczynie, narkomanki, kobiety złamane przez życie. W tej książce znajdziecie dużo informacji, nawet takich których w internecie próżno szukać. Mi się jednak wydaję, że temat nie jest zakończony i można jeszcze zdecydowanie rozbudować to co jest zawarte w książce.

  Mimo wszystko książka mi się podobała i me czarne serce zostało zaspokojone. Dostałam prawie to co chciałam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Gdy pada słowo „morderca” przed oczami ukazuje nam się mężczyzna, czyż nie? Ale czy tylko mężczyźni dopuszczają się tak makabrycznych zbrodni?

  Przypadkowa osoba, mąż, kochanek a może dzieci? Dla tych kobiet nie miało to najmniejszego znaczenia. Jeśli tylko ktoś stał na ich drodze i stawał się niewygodnym problemem, albo kaprysem- po prostu bestialsko je eliminowały.

  Opisane tutaj zbrodnie są tak straszne, że będą Ci towarzyszyły jeszcze przez długi czas po przeczytaniu tej książki...

  Gdy czytam takie historie lubię widzieć osobę o której w danej chwili czytam. Jestem ciekawa jak wygląda/wyglądała taka osoba i gdy czytam, że matka z premedytacją by wieść lepsze życie zabiła dwójkę swoich dzieci... a później oglądam zdjęcia i widzę dwójkę maluchów zadowolonych i uśmiechniętych... to jest straszne. Straszne i przerażajace. Podczas czytania zdarzyło się, że oczy zachodziły mi łzami.

  Jak można mordować swoje dzieci? Osoby starsze, które nic nikomu nie zrobiły... jak można odebrać komuś życie i mieć z tego satysfakcję?

  Książka przyprawia o deszcze, z ręką na sercu czytając to miałam ciary na całym ciele. Czytam takie książki więc sądziłam, że te drastyczne opisy nie zrobią na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Myliłam się, i to bardzo. To w jaki sposób autor wszystko opisywał...

  Książkę polecam, jeśli ktoś lubi takie tematy to będzie jak najbardziej zadowolony. Nie radzę nic jeść czytając książkę, bo ja sama myślałam, że jestem odporna na takie coś ale nie jestem...

  Książka przeczytana w jeden dzień, zaskakujące zbrodnie i tym bardziej zaskakujące motywy. To pierwsza książka tego autora ale wiem, że mam teraz sporo do nadrobienia!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Rozmowy z seryjnymi mordercami 4/5 Nasza cena:
24,62 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z seryjnymi mordercami

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów 4/5 Nasza cena:
20,99 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami - i odkrył,...
eBook Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów mobi epub 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów mobi epub

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach – w tym osławionymi seryjnymi zabójcami – i odkrył,...
eBook Rozmowy z seryjnymi mordercami mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Rozmowy z seryjnymi mordercami mobi epub

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów, odwiedzał ściśle strzeżone więzienia, w których przebywają, i szczegółowo dyskutował o ich potwornych zbrodniach. Unikatowe wywiady...
Tropiąc Bin Ladena 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tropiąc Bin Ladena

Autor – jeden z najzdolniejszych oficerów wywiadu PRL, współpracujący także ze służbami wolnej Rzeczypospolitej – nie kryje, że ta książka być może nigdy by nie powstała, gdyby nie sławetny Raport Macierewicza, dekonspirujący operację prowadzoną przez polski wywiad w Afganistanie. Opowiem ci swoją...
Głosy spoza chóru 0/5 Nasza cena:
33,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Głosy spoza chóru

Agnieszka Zakrzewicz przeprowadziła szereg wywiadów ze znanymi osobami włoskiego i polskiego życia publicznego, politykami, dziennikarzami, działaczami organizacji pozarządowych, a także uczestnikami procesów włoskiej mafii. Tematem rozmów są afery w Kościele katolickim, których głównymi bohaterami...
Krótki kurs szpiegowania 0/5 Nasza cena:
31,61 zł 40,01 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krótki kurs szpiegowania

Mistrzowie powieści szpiegowskiej pod lupąNiektórzy pisarze czerpią garściami z własnych doświadczeń w pracy w służbach; inni prowadzą dogłębny research, docierając do byłych oficerów i szpiegów. Czy wszystko, co opisują, jest prawdą? Czy literatura szpiegowska może być źródłem informacji na temat...
Najsztub i Sumińska 0/5 Nasza cena:
25,49 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Najsztub i Sumińska

Dwie jakże różne osobowości. Piotr Najsztub – popularny dziennikarz, człowiek o artystycznych zainteresowaniach, lekko podchodzący do życia, przez wielu uważany za ekscentryka, i Dorota Sumińska – lekarz weterynarii, osoba o wielkim sercu i z nie mniejszym poczuciem obowiązku. Irena A. Stanisławska...
Niezbędnik ateisty. Rozmowy Piotra Szumlewicza 0/5 Nasza cena:
17,45 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niezbędnik ateisty. Rozmowy Piotra Szumlewicza

Niezwykle osobiste rozmowy o ateizmie z kluczowymi postaciami polskiego życia publicznego. Piotr Szumlewicz zadaje pytania o najbardziej intymne aspekty duchowości, odpowiadają pisarze, filozofowie, naukowcy, dziennikarze, politycy, naukowcy i działacze społeczni, m.in. Agnieszka Graff, Jerzy...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula