Prawo finansowe - książki prawnicze

Bestsellery - Prawo

Nowości - Prawo

"Książki prawnicze. Prawo finansowe" to kategoria, w której bez problemu dotrzesz do pozycji z tego zakresu tematycznego. Skupiają się one wokół norm regulujących gospodarkę finansową państwa, czyli na prawie budżetowym, prawie podatkowym oraz samej gospodarce finansowej.


W ramach kategorii czytelnicy mogą sięgać po treści rozmaitych ustaw, w tym chociażby po "Ustawę o grach hazardowych", "Ustawę o rachunkowości" czy "Ustawę o finansach publicznych". Można też odszukać książki pomagających zrozumieć prawnicze zawiłości, takich jak "Przewodnik frankowicza" czy "Prawo finansowe w pigułce". Nie brakuje tu także takich publikacji, jak: "Klasyfikacja budżetowa 2020", "Bankowe terminowe umowy walutowe", "Zestaw finansowy na akcjach" czy "Wartości szacunkowe w sprawozdaniu finansowym wg MSSF".


Książki z tej kategorii mogą przydać się nie tylko osobom zajmującym się zawodowo lub hobbystycznie finansami, ale także wszystkim tym, którzy mają z nimi styczność i nie do końca rozumieją ich podstawy. Za pośrednictwem takich pozycji, jak na przykład "Last minute. Prawo finansowe" można przyjrzeć się problematyce polskiego prawa finansowego, bankowego oraz podatkowego. Książka ta stanowi złożone opracowanie, które ma na celu przybliżenie wszystkich elementarnych pojęć, związanych z tymi zagadnieniami. Co istotne, wiedza została przedstawiona w bardzo klarowny sposób, a w książce posłużono się tabelami i diagramami dla lepszego zobrazowania treści.