Pragnienie. Cudzy mąż. Tom 2

Książka
38,99 zł
Outlet
18,27 zł
eBook
26,20 zł
Audiobook
37,99 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Seria: Cudzy mąż
Wydawnictwo: Videograf
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 392
Opis

"Pragnienie", drugi tom cyklu "Cudzy mąż" to przejmująca opowieść o zakazanej miłości. Romans, jakiego jeszcze nie czytałaś!

Alicja jest już zupełnie inną kobietą niż wówczas, gdy zaczynała staż w RH Company. Miłość do Rafała dała jej siłę i nadzieję. Dziewczyna postawiła wszystko na jedną kartę i... przegrała. Teraz mimo szarpiącej bólem rozpaczy postanawia stanąć do nierównej walki o własny los.

Tymczasem do Łodzi wraca Adam Sosnowski. Kiedyś do szaleństwa zakochany i odtrącony, dziś nadal często myśli o swojej pierwszej miłości. Poświęcił się jednak służbie Bogu. Teraz, już po święceniach, młody ksiądz ponownie spotyka dawną ukochaną. Jego nowe życie, jego służba i wszystko to, co nazywa powołaniem, w jednej chwili stają pod znakiem zapytania...

Zakazana miłość. Zakazana przez prawa stworzone przez ludzi. I dlatego uczucie łączące dwoje głównych bohaterów powieści jest przyczyną zarówno szczęścia, jak i cierpienia. Bo to prawda, że miłość daje im także szczęście. Jest piękna i oni są piękni w tej miłości, czy jednak mają jakąkolwiek szansę na wspólną przyszłość?

Oto dalsze losy Alicji Banasiak, którą mieliśmy okazję poznać na kartach "Przebudzenia". Drugi tom cyklu "Cudzy mąż" to najbardziej jak dotąd skandalizująca powieść Katarzyny Grabowskiej. Pisarka znana z tego, że jej książki to emocjonalny rollercoaster, znów serwuje nam potężną dawkę silnych przeżyć. Miłość i obowiązek, chrześcijańska moralność i wielka namiętność... Co zwycięży, gdy do głosu dojdą prawdziwe uczucia?


O autorce

Katarzyna Grabowska przyszła na świat w Łodzi w roku 1972. Jest absolwentką etnologii i stosunków międzynarodowych. Swoją pracę doktorską poświęciła dyplomacji kulturalnej w strategii budowy marki narodowej na przykładzie Korei Południowej. Interesuje się tradycją i kulturą Dalekiego Wschodu. Jest autorką wielu artykułów naukowych, lecz nas w tym miejscu najbardziej interesuje jej twórczość beletrystyczna. Katarzyna Grabowska ma w swoim dorobku cykle powieściowe "Magia ukryta w kamieniu", "Wszystkie nasze chwile" i "Gorszy syn". Książki te przyniosły jej rozgłos i uznanie.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii romans lub z serii Cudzy mąż

Szczegóły
  • Autor: Katarzyna Grabowska
  • Wydawnictwo Videograf
  • Seria Cudzy mąż
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 392
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788378359241
  • Język: polski
  • Nr wydania: 1
  • ISBN: 9788378359241
  • EAN: 9788378359241
  • Wymiary: 13.5x21 cm
  • Dane producenta: Wydawnictwa Videograf SA, Żwirki i Wigury 65a/1a, 43-190 Mikołów, Polska, promocja.videograf@gmail.com, tel. 600472609 / 664330229
Recenzje książki Pragnienie. Cudzy mąż. Tom 2 (12)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Karolina N. w dniu 2022-06-07
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "To boli, gdy jest się tuż obok ukochanej osoby i nie można jej dotknąć ani zobaczyć. Gdy czuje się jej oddech i stanowi on jedyną namiastkę bliskości. Pochłanialiśmy więc swoje oddechy, w ten sposób stając się jednością."

    Dzisiaj na tapecie u mnie druga część Cudzego męża od Katarzyny Grabowskiej. Alicja stara się przetrwać po śmierci Rafała. Ma wsparcie ojca i swojej przyjaciółki Beaty. Jednak pojawienie się Hubercika koi jej złamane serce. Adam, mimo wszystko związał się z Bogiem, ale czy na pewno jest to przeszkoda dla ich miłości? Czy pojawienie się Felixa może coś zmienić w życiu Ali? Dodatkowo pewne okoliczności mogą wpłynąć na życiowe decyzje.

    Och co to była za książka. Na plus mogę dać styl i sposób prowadzenia akcji autorki. Na pewno w tej części nie zabrakło dynamiki i ciągłego działania. Cała fabuła była w porządku, a dwa zakończenia, a mianowicie ich wybór uważam za ciekawe rozwiązanie.

    Jednak... miałam wrażenie, że to już było. Powtórzył się dość mocno schemat z pierwszej części. Rozwijający się romans w mieszkaniu Alicji, potem romantyczny wyjazd, który kończy się przez złą informację... Autorka owszem, poruszyła dość kontrowersyjny temat, jakim jest związek z księdzem, ale dla mnie to nie było aż tak oburzające, jak to, w jaki sposób zachowywała się Alicja. Jej zachowanie było męczące, jej decyzje były nielogiczne. Momentami przewracanie oczami nie wystarczało i musiałam odejść od czytania bo tak się wzburzyłam. Tak bardzo odbiegała od Alicji z pierwszego tomu...

    Osobiście, bardzo lubię książki autorki, zazwyczaj są świetną zabawą, relaksuję mnie. Chociaż może takie negatywne emocje co do bohaterki miały się pojawić... Nie wiem. Po prostu chyba oczekiwałam po świetnej pierwszej części, która mnie totalnie wzruszyła, czegoś więcej.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Izabela H. w dniu 2022-05-29
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    o już drugi tom i niestety ostatni z cyklu Cudzy mąż, który przedstawia niesamowicie intrygującą i pasjonującą historię. Chętnie sięgam po powieści pani Kasi, gdyż jestem pewna, że coś co wyszło spod jej cudownie lekkiego i plastycznego pióra przypadnie mi do gustu, wstrząśnie oraz dostarczy niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.

    Ta lektura przedstawia dalsze losy Alicji Banasiak, która nie ma łatwego życia, a jej wybory nierzadko są kontrowersyjne i krzywdzące innych. Po śmierci Rafała zamknęła się w sobie, jest załamana i jedynie maleńki synek jest jej jedynym ukojeniem. Dla niego postanawia wziąć się w garść i zawalczyć o szczęście. Niespodziewanie po latach spotyka dawnego przyjaciela, który darzył ją uczuciem, ale wybrał służbę Bogu. Mimo tego, że jest księdzem relacja tej dwójki totalnie komplikuje się. Do tego życie stawia na drodze kobiety kolejnego mężczyznę, który zakochuje się w niej i jest w stanie zrobić dla niej dosłownie wszystko.

    Czy Adam mimo kapłaństwa pozwoli sobie na zatracenie się w namiętności z ukochaną? Czy porzuci kościół, by być razem z Alicją, a może opanuje swoje szalejące zmysły i zostanie przy Bogu? Kim jest ten drugi facet, który pokochał bohaterkę? Czy to jego wybierze Banasiak, a może nie ma on u niej szans?

    Autorka nie zawiodła mnie tworząc tak kontrowersyjną i ciekawą opowieść, która mnie nieraz zaskakiwała oraz przepełniała całą gamą emocji. Poruszone tematy są wciąż aktualne i bardzo ważne, mogące zdarzyć się każdemu z nas. Rozpacz, niemoc, samotne macierzyństwo oraz romans z kapłanem.

    Sama w zeszłym roku widziałam podobne zdarzenie w mojej miejscowości, gdzie w roli głównej była zakazana miłość. Tylko tam była mężatka, która opuściła męża i córkę dla księdza. Wiem doskonale, że taka miłość to wielkie uczucie, które ciężko stłumić, ale trzeba pamiętać, iż niewłaściwe postępowanie rani naszych bliskich, ale także gorsi i doprowadza do wściekłości otoczenie. Córka tej kobiety przeszła załamanie i nadal jest pod opieką psychologa. Razem z ojcem musiała przeprowadzić się do miasta, bo nie mogli w spokoju tu żyć.

    Ta pozycja chwytała mnie momentami za serce boleśnie się na nim zaciskając. Tyle w niej przejmującej żałości, rozterek, niepewności, zderzenie z rzeczywistością i ten przejmujący ból. Jednak mamy też i radość, szczęście, miłość, pożądanie oraz chwile uniesień, które uskrzydlają bohaterów.

    Pani Grabowska genialnie poprowadziła fabułę, dała wycisk nie tylko świetnie wykreowanym postaciom, ale także i mi. Mój umysł szalał na najwyższych obrotach, próbując zrozumieć postępowanie i decyzje podjęte przez Adama i Alicję. Czasem czułam niechęć do tej dziewczyny uważając ją za Femme fatale. Nie sposób było mi oderwać się od tekstu, gdyż ciągle coś się działo, zaskakiwało mnie, a sceny zbliżeń tak rozpalały atmosferę, że pochłaniałam stronice z wypiekami na twarzy.

    Powiem wam, że pod koniec przeżyłam totalny szok. Pisarka miała wenę twórczą i zaserwowała nam dwa zakończenia tej niesamowitej historii. Które wybrałam tego wam nie zdradzę. Każdy z nas musi zdecydować, jak powinna potoczyć się dalej akcja i który finał losów bohaterów jest bliższy waszemu sercu czy umysłowi. Wybór na pewno nie będzie łatwy, tego możecie być pewni.

    Dlatego zachęcam was gorąco do sięgnięcia po tę lekturę. Przeczytajcie tę książkę, gdyż naprawdę warto. Obawiacie się nudy? Zapewniam, że nie ma na to szans. Szczerze polecam i jestem ogromnie ciekawa waszych opinii.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Ewa Z. w dniu 2022-04-22
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    ,,Życie jest nierozerwalnie związane z bólem. Żyjemy, dopóki go czujemy. Gdy przestajemy odczuwać, nie ma nas.”

    Alicja Banasiak, główna bohaterka cyklu ,,Cudzy mąż” przekonała się o tym już wielokrotnie. W swoim młodym życiu wiele razy mierzyła się z bólem, z którego myślała, że się już nie podniesie. Przepełniona bólem, dostaje wreszcie od losu maleńki promyczek szczęścia. Postanawia zawalczyć o szczęście, ale będzie to nierówna walka pełna dylematów moralnych, a nawet skandalu obyczajowego.

    ,,Miłość to coś najpiękniejszego w życiu. Trzeba kochać, bo tylko w ten sposób dosięga się gwiazd.”

    Pragnienie, namiętność, tęsknota sprawia, że bohaterowie muszą zmierzyć się z zakazaną miłością. Przewrotny los nie bez powodu postawił ich ponownie na swojej drodze. Jak to mówią, stara miłość nie rdzewieje, o czym przekonał się Adam Sosnowski.

    Czy złożone śluby będą silniejsze niż gorące uczucie, jakim jest miłość?

    ,,Ja cię przebudziłem, a on wskrzesił pragnienie, które tłumiłaś.”

    Bardzo emocjonujący tom, moim zdaniem jeszcze bardziej niż poprzedni. Zmysłowa historia, która zmusza do przemyśleń. Czytałam z zapartym tchem, a Katarzyna Grabowska bardzo zaskoczyła mnie zakończeniem. Droga autorko stanęłam na tym rozdrożu dróg, ale nie potrafię wybrać. Polubiłam Adama, ale i Ferenc skradł moje serce. I chyba nie chcę wybierać, w którymkolwiek kierunku potoczy się ta opowieść, ja będę usatysfakcjonowana.

    "Nie patrz na to, co wypada. Patrz na to, czego pragniesz. Kochając, nie krzywdzisz nikogo, zranisz siebie, jeśli zrezygnujesz z miłości."

    Twórczość autorki znam od niedawna i jestem zachwycona jej piórem. To, w jaki sposób potrafi przedstawić emocje, które są wręcz namacalne, za każdym razem wprawia mnie w zachwyt. Nawet kontrowersyjny temat przedstawia w sposób piękny i zapadający w pamięć.

    Bardzo zachęcam do przeczytania tej serii, która przyśpieszy bicie waszych serc, zakręci łzę w oku i sprawi, że nie będziecie się mogli od niej oderwać.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Dominika P. w dniu 2022-04-06
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    “Życie jest nierozerwalnie związane z bólem. Żyjemy, dopóki go czujemy. Gdy przestajemy odczuwać, nie ma nas.”

    "Pragnienie" to drugi tom serii "Cudzy mąż" autorstwa Katarzyny Grabowskiej. W tej części spotykamy naszych bohaterów kilka miesięcy po wydarzeniach, które miały miejsce pod koniec pierwszej części. Alicja musi poradzić się ze swoją stratą i zacząć żyć na nowo, przecież ma dla kogo. Nie będzie jej łatwo odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Pomagać jej będzie nie kto inny jak Adam, który zdecydował się jednak zostać księdzem. W tej części pojawi się jeszcze więcej wątków natury moralnej. Jednak nasuwa się pytanie, czy uda się wygrać z pożądaniem?

    Moje przemyślenia muszę zacząć od jednego stwierdzenia. Całkowicie nie wiedziałam jak potoczy się ta historia, otóż miałam swoje wyobrażenia, ale kurczaki nic z tego się nie spełniło. I wiecie co? Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że autorka poprowadziła tą historię właśnie tak. Tutaj nie ma miejsca na żadne schematy a tym bardziej nie ma miejsca na odgrzewane kotlety. “Pragnienie” to całkowicie indywidualna historia, która jest inna niż wszystkie. Czegoś takiego jeszcze nie było i tutaj wielkie chapeau bas dla autorki, która napisała dla nas tak wyśmienitą książkę.

    Nie będę się za bardzo rozpisywać, bo mam wrażenie, że ta historia obroni się sama. Z pewnością jeśli szukacie książki innej niż wszystkie to koniecznie musicie sięgnąć po “Pragnienie”. Bez wątpienia jest to jedna z bardziej kontrowersyjnych książek jakie miałam przyjemność czytać, jednak mam wrażenie, że autorka opisała to wszystko w dobrym guście. Nie ma tutaj miejsca na wulgarne potraktowanie tematyki.

    Jeżeli chodzi o zakończenie czegoś takiego się nie spodziewałam. Autorka pozostawiła nam wolny wybór i sami możemy wybrać zakończenie tej historii. Jak dobrze sięgam pamięcią to moja pierwsza taka książka, dlatego było to dla mnie nie lada zaskoczenie. Ale po małym przemyśleniu myślę, że była to dobra decyzja.

    Jak już można wywnioskować z moich poprzednich wypocin, ta książka naprawdę mi się spodobała. I nie tylko, że autorka ma świetne pióro i zawsze potrafi skraść moje serce cudownymi cytatami i motywacjami, a także dlatego, że naprawdę stworzyła historię, która wgniotła mnie w fotel. Powiem szczerze, nie mogłam się oderwać od czytania, ponieważ nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po autorce. A uwierzcie, że tutaj mogło się wydarzyć wszystko! Z całym przekonaniem polecam wam nie tylko tą książkę, ale również poprzednią!

    “Boję się tego, co przyniesie przyszłość, ale mimo tego nie chcę się kryć i unikać życia.”

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  5. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    5/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Sowka J. w dniu 2022-04-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    "Pragnienie. Cudzy mąż. Tom2" Katarzyna Grabowska

    "Pragnienie" to kontynuacja książki "Przebudzenie" z serii "Cudzy mąż".

    W pierwszej części zachowanie Alicji dość często mnie denerwowało. Zastanawiałam się jaką kobietą będzie w tej części. No i muszę przyznać, że nie jest już tą samą szarą i zagubioną myszką.

    Och jak ja byłam ciekawa jak potoczą się jej losy po śmierci Rafała. Co prawda po zakończeniu z pierwszej części, w tej serii spodziewałam się czegoś innego. Ale dobrze wiadomo, że pani Kasia jest przewrotną autorką i jej historie nie są oczywist. I, że w każdej książce potrafi nas zaskoczyć. I tym razem musiało być tak samo. A więc fabuła oczywiście jest orginalna i kontrowersyjna.

    Julia z pomocą ojca i jego partnerki wychowuje synka. Jej owoc miłości i jedyną pamiątkę po zmarłym Rafale.

    W jej życiu przez cały czas w jakimś stopniu obecny jest Adam. Jednak w życiu Adama ciągle obecny jest Bóg. Jesteście ciekawi czy Adam przyjął święcenia i oddał się służbie Bogu? Ja byłam bardzo i z wielkim przejęciem zaczęłam czytać pierwszy rozdział.

    Przyznaję, że ani jedna strona mnie nie zawiodła. Z każdym kolejnym rozdziałem chciałam więcej i więcej.

    Pani Kasia nie boi się trudnych tematów. A za taki temat uważam relacje Juki z Adamem i jej niechęć do Boga. Z pewnością większość z nas wychodzi z założenia, że każdy ma prawo wierzyć lub nie wierzyć w co chce. I, że to jest indywidualna sprawa każdego z nas. Jednak znajdą się również tacy, którzy będą potępiać takie zachowanie. I takim człowiekiem była właśnie Pani Gienia Maciaszek. Wścibska sąsiadka Julii. Do tego była osobą bardzo religijną. Uważająca, że każdy powinien chodzić do kościoła aby w ten sposób okazywać swoją wiarę. Po drugiej stronie stała Alicja osoba która przestała wierzyć w Boga, wręcz ciągle z nim walczyla

    Uważała, że Bóg zabrał jej kogoś kogo kochała więc ona teraz chciała zabrać mu kogoś kogo on wybrał. Adama.Czy można walczyć o miłość z Bogiem? Czy człowiek nie jest z góry przegrany? Czy taka walka ma w ogóle sens i czy przyniesie satysfakcję? Czy chęć zemsty jest dobrym doradcą? O tym wszystkim mogła przekonać się właśnie głowna bohaterka.

    Autorka w książce tej porusza również temat samotnych matek.

    Ciężko jest wychowywać dziecko gdy nie ma z kim dzielić opieki nad nim. Na pozór proste rzeczy jak np wyjście na zakupy może spowodować problem. Ważne jest wtedy mieć przy sobie życzliwych ludzi, którzy w razie potrzeby pomogą. Lubię książki które nie tylko bawią ale również pokazują problemy ludzkiego życia, na które często nie zwracamy uwagi,bo nas samych one nie dotyczą.

    Dodam jeszcze, że opisy miłosnych uniesień w wykonaniu pani Katarzyny to mistrzostwo świata. Wszystko opisuje w subtelny sposób. Tak, że bez problemy możemy wyobrazić sobie tą sytuację. Autorka ma lekkie pióro,które przyjemnie i szybko się czyta, nawet wtedy gdy porusza trudne kontrowersyjne tematy. I to zakończenie w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

    W książkach pani Kasi nie brakuje emocji, ciekawych opisów, interesujących dialogów oraz trudnych relacji między bohaterami.

    "Pragnienie" jest to kolejna książka tej autorki która skradła moje serce. Koniecznie musicie przeczytać tę serię. Bardzo dziekuje wydawnictwu za egzemplarz recenzencki.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula