Practice girl

Średnia: 4.2 Ilość ocen: 6
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5 cm
Rok wydania
2023
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Promocja:
Hity miesiąca
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,68 zł
Audiobooki mp3
za 32,18 zł
Nasza cena: 25,74 zł 42,90 zł Taniej o: 40%

Opis

Jo nigdy nie słyszała o określeniu „dziewczyna do trenowania”, dopóki nie została tak nazwana.

Jo Beckett pragnie miłości. Zakochała się w kilku chłopakach, ale z jakiegoś powodu oni nigdy nie odwzajemniali jej uczuć. Pewnej nocy, na imprezie, na którą nawet nie chciała iść, dowiaduje się prawdy.
 
Za jej plecami nazywają ją „dziewczyną do trenowania” – to popularne określenie kogoś, kto jest wystarczająco dobry, by się z nim niezobowiązująco spotykać, ale nie na tyle, żeby stworzyć poważną relację. Te słowa nieodwracalnie zmienią sposób, w jaki Jo postrzega wszystkich – łącznie z samą sobą.

Po tym odkryciu dziewczyna czuje się zawstydzona, zła i skrzywdzona. Ale nie pozwoli, by ta etykietka ją definiowała. Odkrywa więcej niewygodnych prawd o wszystkich swoich relacjach – od najlepszej przyjaciółki po chłopaka, którego lubi. I to odmieni ją na zawsze.

Pobierz darmowy fragment

Recenzje książki Practice girl (6)

 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 3 osób uznało recenzję za przydatną

  “— Pozwoliłeś im robić ze mnie nic. [...] Pozwoliłeś im robić ze mnie idiotkę. I nic mi nigdy nawet nie wspomniałeś. [...] Cholera. Ty nie jesteś moim przyjacielem.”

  Ostatnio na tiktoku spotkałam się z filmem autorstwa kogoś przeświadczonego o swojej wyższości tylko z powodu zamiłowania do rosyjskiej literatury. Osoba ta oczywiście zaczęła rozwodzić się na temat tego, jak bardzo obecnie wydawane książki są pozbawione jakkolwiek wartościowego przesłania i równie dobrze można by było ich nie wydawać wcale. Nie ukrywam, że niezmiernie mnie to zirytowało, zwłaszcza że byłam wtedy świeżo po ukończeniu lektury tej książki, która stanowi zaprzeczenie tego stwierdzenia w wielu różnych wymiarach. Postanowiłam sobie, że 2023 będzie rokiem samoakceptacji i miłości do siebie, a “Practice girl” stanowi dobry pierwszy krok ku mojemu celu.

  Ta książka porusza wiele ważnych tematów, a najbardziej cenię ją za bezpośrednie zwrócenie uwagi na slut-shaming, wokół którego wiele książek przeznaczonych dla młodzieży chodziło na paluszkach tak, jakby to nie był gigantyczny problem w naszym społeczeństwie, z którym boryka się zdecydowanie zbyt duża ilość młodych dziewczyn. Nasza główna bohaterka, Jo, niestety również zalicza się do grupy pokrzywdzonych kobiet. Czytanie o tym, jak chłopcy wykorzystywali ją tylko dla jej ciała łamało mi serce coraz bardziej z każdą przeczytaną stroną.

  Obserwujemy tutaj podróż ku budowaniu zdrowych relacji, zaakceptowaniu swojej kobiecości, przyjaźni z dziewczynami i pogodzenia się z tym, że nie wszyscy nasi przyjaciele muszą nimi pozostać do końca naszego życia. Autorka daje nam do zrozumienia, że los przysyła niektórych ludzi w celu nauczenia nas czegoś o samych sobie i w pewnym momencie po prostu musimy się od nich odsunąć, z cenną lekcją w kieszeni.

  “Practice girl” dosłownie chwyciła mnie za serce, wymięła i nie wypuściła do momentu przeczytania ostatniej strony. To zawiła akcja pełna początków nowych relacji i końców tych starych, przechodzenia żałoby, miłości do rodziny i pewnego ślicznego (z zewnątrz i wewnątrz) chłopca, który natychmiast stracił głowę dla Jo i robił wszystko aby poczuła się wartościowa, ponieważ taka jest.

  Jedynym co tutaj mi nie pasowało, to akcja z Samem mająca miejsce pod koniec książki. Po tym wszystkim co Jo przeszła przez jego lenistwo i brak kręgosłupa moralnego nawet nie pomyślałabym, że wydarzy się dokładnie to co miało miejsce. Ale niech was to nie zniechęca! Mimo wszystko miało to swoje odniesienie do fabuły i mimo szoku, pewna część mnie całkowicie rozumie dlaczego to się tutaj pojawiło.

  Po końcówce czuję lekki niedosyt, ale nie zmienia to faktu, że przeczytaniu tej książki przez dobre parę minut siedziałam całkowicie zatopiona w morzu emocji, które stworzyła w mojej głowie. Dziękuję cudownym ludziom z wydawnictwa young za to, że miałam szansę na zrecenzowanie tego tytułu, jak zwykle się nie zawiodłam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  4.5*. Jestem autentycznie zszokowana i pozytywnie zaskoczona tą powieścią. Po pierwsze, omawiamy ważny temat jakim jest slutshaming i walkę z nim, co nie jest łatwe kiedy otacza się głównie spoconymi zapaśnikami z drużyny. Po drugie, pojawiło się coś, co sprawiło iż się uśmiechałam przez dłuższy czas. Rozmowa z rodzicem, który zdaje sobie sprawę z popełnionych błędów, który mówi swojemu dziecku że jest wartościowe. Czegoś takiego mi czasami brakuje w książkach. Jeśli kiedykolwiek pojawi się drugi tom, przeczytam od razu. Właśnie za zakończenie odjęłam pół gwiazdki, mogłoby być nieco bardziej rozbudowane, pod koniec tempo było zbyt szybkie. Polecam :)

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ETYKIETKI, STEREOTYPY, SCHEMATY

  Czy kiedykolwiek usłyszeliście o sobie jakieś informacje, które były wyssane z palca, bardzo obraźliwe i wręcz krzywdzące? Czy kiedykolwiek ktoś ocenił Was przez pryzmat tego, jak postrzegali Was inni? I w końcu - czy kiedykolwiek czyjaś opinia o Was zabolała tak, że podkopała Waszą samoocenę?

  Główna bohaterka Practice Girl - Jo, zdecydowanie może odpowiedzieć twierdząco na te pytania. Dziewczyna straciła ojca, z którym łączyła ją ogromna więź, lecz pozostała blisko sportu, który uwielbiał i stała się asystentką trenera szkolnej drużyny zapasów. Jako, że w drużynie byli tylko chłopcy, to z nimi spędzała swój wolny czas. Uważała ich za swoich kumpli, a jednego z nich za najlepszego przyjaciela, na którego zawsze może liczyć. Jednak pewna impreza złamała zarówno przekonania Jo, jak i jej pewność siebie i samoocenę. Dowiedziała się, że wśród chłopców ze szkoły, a w tym też kolegów z drużyny, uważana jest za dziewczynę do trenowania, czyli kogoś, z kim trenuje się seks i z kim nie warto być w związku. Jo poczuła się ogromnie dotknięta, bo bardzo pragnęła miłości i miała nadzieję, że któryś z chłopców, z którym spotykała się na przestrzeni czasu, okaże się wartościowym i kochającym partnerem. I tu zaczyna się jej walka - z innymi i z samą sobą. Czy na pewno dobrze lokowała swoje uczucia i sympatie? Czy powinna odrzucić wszystko, co dotychczas lubiła przez to, jak o niej mówią? Czy warto udowadniać innym, że się mylą? I czy przypadkiem sama też nie oceniała innych przez pryzmat stereotypów, nie dając im szansy na bliższe poznanie?

  Bardzo podoba mi się w tej książce to, że nikt nie jest tu kryształowy. Jo nie jest kreowana na cierpiętniczkę, ale na człowieka z krwi i kości, który też popełnia błędy i się na nich uczy. Dziewczyna dorasta również na kartach powieści i ten proces jest naprawdę godny podziwu. Pojawia się też cała gama postaci drugoplanowych, którzy zostali wykreowani realistycznie i jak najbardziej możemy znaleźć w swoim otoczeniu podobne osoby. Cała powieść jest utrzymana w duchu girl power i sprawia, że po skończeniu lektury nadal myślimy o wszystkim, co tam się stało. O tym, jakie dysproporcje nadal są w postrzeganiu kobiet i mężczyzn i różnicowania, co komu "wypada". Lektura powieści Estelle Laure wzbudziła we mnie ogrom emocji i sądzę, że jest to jedna z tych książek, które po prostu trzeba przeczytać. Poza warstwą typowo rozrywkową, znajduje się tu też wartościowa lekcja życia, która niby jest jasna, ale niestety nadal nie każdy o niej pamięta.

  STRUKTURA

  Książka jest podzielona na numerowane rozdziały, w których pierwszoosobową narrację powierzono naszej głównej bohaterce - Jo. To jej oczami poznajemy całą historię, dodatkowo poznając jej myśli i odczucia. Dzięki temu lepiej możemy się z nią utożsamić, a także lepiej ją zrozumieć. Jest to element budujący klimat i wzbudzający większe emocje. Styl pisania autorki jest prosty i przyjemny w odbiorze, a w czasie lektury nie doświadczyłam zgrzytów.

  PODSUMOWUJĄC

  Practice Girl to książka, do której zdecydowanie jeszcze kiedyś wrócę. To niezwykle wartościowa opowieść o tym, jak krzywdzące mogą być bezmyślne słowa i etykietki przylepiane innym. Wzbudziła we mnie masę emocji, a nawet pojawiły się łzy. Polecam Wam tę książkę z całego serca. To młodzieżówka z ważnym przesłaniem i mam nadzieję, że będziecie równie zadowoleni z lektury, jak ja.

  Amanda Says

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jaka jest najfajniejsza książka młodzieżowa, jaką ostatnio przeczytaliście? 😊

  U mnie to zdecydowanie "Practice girl" i mam nadzieję, że przekonam Was do jej przeczytania! Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, niezależnie od płci i wieku. 🥰

  😊𝒌𝒐𝒎𝒇𝒐𝒓𝒕𝒐𝒘𝒂

  🤔𝒅𝒂𝒋𝒂̨𝒄𝒂 𝒅𝒐 𝒎𝒚𝒔́𝒍𝒆𝒏𝒊𝒂

  🤨𝒑𝒐𝒓𝒖𝒔𝒛𝒂𝒋𝒂̨𝒄𝒂 𝒘𝒂𝒛̇𝒏𝒆 𝒕𝒆𝒎𝒂𝒕𝒚

  ⭐️𝟖/𝟏𝟎

  Jo dowiaduje się, że nazywana jest dziewczyną do trenowania. Ta nazwa określa osobę wystarczająco dobrą, aby się z nią spotykać, ale nie tak dobrą, aby to spotykanie się było na serio. Po tym odkryciu, świat dziewczyny się zawala. Wszystko, co do tej pory myślała, okazuje się inne, każda jej relacja fałszywa, a ona sama czuje się okropnie.

  Postanawia jednak stawić światu czoła i nie dać się pogrążyć w rozpaczy. Wraca do trenowania zapasów i powoli odkrywa nową siebie, na nowo też definiując łączące ją z innymi relacje. Czy jednak będzie potrafiła ponownie komuś zaufać?

  "Wszystko jest takie brutalne. Poszukiwania szczęścia są brutalne. Ustalanie, co, do cholery, powinno się robić w tym życiu, jest zupełnie brutalne. Sądzisz, że to rozkminiłeś, i nagle bum, kończysz jak rozjechane zwłoki."

  Mam tyle przemyśleń po przeczytaniu tej książki, że nie wiem od czego zacząć. 😉

  Jednym z głównych jej motywów jest slut-shaming, czyli problem nadal bardzo obecny właściwie we wszystkich środowiskach, ale w tym szkolnym chyba najbardziej.

  Autorka bardzo umiejętnie przedstawia trafne argumenty dotyczące tego tematu, sprawiając, że myślimy o sprawach, które może normalnie byśmy zignorowali.

  Dzięki perspektywie Jo, możemy wyobrazić sobie, jak to jest poczuć się ocenianym ze względu na nasze wybory i działania,w tym przypadku głównie te uczuciowo-seksualne, ale też możemy zobaczyć, skąd takie, a nie inne wybory się biorą.

  W każdym człowieku jest jakaś tam potrzeba akceptacji, uczuć i miłości, ale nadal pozostaje to bardzo indywidualną kwestią i to również podkreślone jest w książce. Niesamowite, jak dzieciństwo, wychowanie i relacje rodzinne rzutują na wszystkie pozostałe, na nasze zachowanie i przyszłe związki. Jest to kolejny, bardzo ciekawy zresztą, temat, który Estelle Laure porusza, nie zanudzając jednak specjalistycznym językiem, tylko zwracając uwagę na sprawę tak, aby każdy mógł wyciągnąć własne wnioski.

  Bardzo podobało mi się osadzenie akcji w środowisku sportowym, typowo zresztą męskim. Pomogło to w podkreśleniu tej nierówności między płciami, zwłaszcza, jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Sam wątek zapasów też był dla mnie ciekawy i chociaż nie jest mi bliski, to całkiem mnie wciągnął. 😉

  Wracając jednak do Jo, podobało mi się stworzenie postaci tak bardzo nieidealnej. Dziewczyna ładna, fajna i mądra, ale jednak gdzieś tam mocno skrzywdzona, szukająca atencji, zrozumienia, uczucia. Można jej zarzucić, że przez długi czas widziała tylko czubek własnego nosa, że była naiwna i zgadzała się na wszystko, co ją spotkało, ale trzeba przyznać, że przeszła wspaniałą przemianę.

  To okazało się chyba najlepszym elementem powieści. Owszem, super, że bohaterka się nie poddała i stawiała czoła kolegom i koleżankom, ale największe wrażenie zrobiła na mnie jej walka z samą sobą. Zupełnie, jakby to jedno przypadkiem usłyszane zdanie, otworzyło jej oczy i sprawiło, że zaczęła stawać się naprawdę wspaniałą osobą.

  "Tata stwierdził, że moim problemem jest brak umiejętności oceny przeciwnika, ale ja szczerze nie wiem, jak ktokolwiek może trafnie ocenić kogokolwiek. Prawd i złożoności, które skrywamy w sobie, nikt nie jest w stanie poznać."

  Będzie tu również sporo o przyjaźni. Tej trwałej i tej krótkiej, tej wspaniałej i tej nieco nieszczerej. Być może chwilami będziecie się wkurzać, może pomyślicie o bohaterach źle, ale zapewniam, że są oni warci Waszego czasu.

  Jeśli chodzi o wątek romantyczny, ostatecznie był on słodki, ale momentami myślałam, że całkiem inaczej się potoczy! Cieszę się, że wyszło, jak wyszło. 😁

  "[...]miło byłoby trzymać kogoś za rękę, mieć z kim iść korytarzem na oczach wszystkich. Chcę wielkiego misia i tanich czekoladek na walentynki. Chcę obiadków z rodziną, chcę planować wspólne weekendy i denerwować się, kiedy on się niecierpliwi, a ja szykuję się do wyjścia. Wiem, że to wszystko sztampa, czy jakoś tak, ale chcę… wszystkiego i uważam, że pragnienie tego nie powinno z automatu czynić człowieka żałosnym."

  Jest to idealna, wartościowa młodzieżówka, którą możecie kupić siostrze, przyjaciółce, synowi, czy mamie. Nawet, jeśli tematy pozornie ich nie dotyczą, uważam, że każdy znajdzie w środku coś dla siebie.

  Może będzie to zapewnienie, że każdy zasługuje na miłość?

  Może będzie to taki wielki przytulas mówiący, że nie robisz nic źle?

  A może będzie to kopniak w tyłek za głupie myśli lub niesprawiedliwe osądy?

  A może wszystko jednocześnie, bo czemu nie? 😊

  Polecam z całego ❤.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Jo Beckett pragnie miłości. Zakochała się w kilku chłopakach, ale z jakiegoś powodu oni nigdy nie odwzajemniali jej uczuć. Pewnej nocy, na imprezie, na którą nawet nie chciała iść, dowiaduje się prawdy. Za jej plecami nazywają ją „dziewczyną do trenowania” – Te słowa nieodwracalnie zmienią sposób, w jaki Jo postrzega wszystkich – łącznie z samą sobą.

  „Practice girl”, hit polskiego booktoka, ale czy aby na pewno warto sięgnąć po tę pozycję?

  Na co dzień nie czytuję książek tego typu. Książek, które wyróżniają się tą typową dla młodzieżówek słodkością, jednak tym razem ciekawość miała nade mną przewagę. Ta pozycja była niepozorna. Sięgając po nią nie miałam zbyt wygórowanych oczekiwań. Spodziewałam się klubu uroczych dziewczyn, jednej, czy dwóch afer i na tym zakończmy.

  Zacznijmy jednak od samego stylu autorki. W tej kwestii nie mam się do czego przyczepić. Prosty tekst, proste przesłanie. Nie musiałam tutaj kombinować, domyślać się, co bohater miał na myśli. Wszystko było jasne i klarowne. Jeśli w grę chodzi jednak przeprowadzenie akcji, tutaj już pojawia się małe „ale” i mały paradoks. Jeden rozdział szokował zwrotem akcji, a drugi wręcz się ciągnął, a następnego zdania mogłam bez problemu się domyślić. Jak to się stało? Nie wiem. Było to dość przytłaczające, podobnie jak przeskoki czasowe między wydarzeniami- wizualizując: autorka rozpisuje się na temat próby rezygnacji Jo z zapasów po wyjściu na jaw sprawy z chłopakami z drużyny, a następny rozdział dotyczy już całkowicie czegoś innego. Temat zjawa. Jak szybko się pojawia, tak szybko znika.

  Na szczęście bohaterom udało się na mnie zrobić lepsze wrażenie. Mamy tutaj idealny przykład tego, jak zdrowa relacja jest w stanie uszczęśliwić człowieka i pomóc mu się rozwijać.

  Jo, główna bohaterka, do najmądrzejszych nie należy. Popełnia masę błędów, usilnie pragnie być kochaną. Osobiście nie przepadałam za nią, jako osobą. Była rozkapryszona i za bardzo starała się wszystkich przekonać, że to ona jest ofiarą, nieważne czego dotyczyła dana sytuacja.

  Mówiąc szczerze, nie sięgnęłabym drugi raz po tę książkę, ale także nie żałuję czasu, który jej poświęciłam. Jestem zdania, że trzeba lubić historie tego pokroju, żeby w pełni, móc się w niej zatracić.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Najczęściej kupowane razem
 • Baśnie Śnieżnego Lasu

  Pięknie opowiedziana, inspirowana rosyjskim folklorem baśń o dziewczynce, która musiała znaleźć w sobie nadludzką siłę, aby wyruszyć w podróż do poznania prawdy o sobie. Nowa opowieść Sophie Anderson, autorki „Domu na kurzych łapach”. Kiedy Janka była dzieckiem, znaleziono ją w lesie tuż przy...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena detaliczna 39,90 zł 21,95 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 15,96 zł
 • Interdruk Zakładki indeksujące Nude 125 szt.

  Zestaw papierowych zakładek indeksujących w kolorach nude do codziennej organizacji, zaznaczania stron w książkach, robienia krótkich notatek oraz zostawiania ważnych wiadomości. Nie pozostawiają śladu po odklejeniu. Można po nich pisać. Formaty: 75x12x45 mm, 25x25x45 mm, 25x45x45 mm. Jeden produkt...
  Ocena: 0/5
  Artykuł papierniczy
  Cena detaliczna 8,73 zł 8,64 zł
  wysyłka w 48 godzin
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 5,14 zł
 • Lepiej niż w filmach

  Czasem życie pisze najlepsze scenariusze. Liz Buxbaum miłość do romansów i szczęśliwych zakończeń ma we krwi. Dziewczyna już dawno temu oddała swoje serce Michaelowi, który wyjechał, kiedy oboje byli młodsi. Teraz, gdy chłopak wrócił do miasta, Liz zrobi wszystko, żeby znowu ją zauważył. Naprawdę...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 42,90 zł 23,75 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,55 zł
 • Arystoteles i Dante przepadają w toni życia

  Arystoteles i Dante zakochali się w sobie. Teraz muszą odkryć, co to właściwie znaczy budować związek w świecie, który zdaje się kwestionować ich istnienie. Ari praktycznie przez całe liceum ukrywał to, kim jest. Zawsze był cichy i niewidzialny. Sądził, że ostatni rok w szkole będzie wyglądał...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 30,03 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 28,45 zł
 • Córka Bogini Księżyca

  Urzekające fantasy inspirowane legendą o Chang’e, chińskiej bogini księżyca. Dorastająca na Księżycu Xingyin przywykła do samotności. Nie wie, że jest ukrywana przed Niebiańskim Cesarzem, który skazał jej matkę za kradzież eliksiru nieśmiertelności. Kiedy jednak magia Xingyin zostaje wykryta,...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 52,90 zł 32,80 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 30,08 zł
 • Our Violent Ends. Burzliwe zakończenia. These Violent Delights. Tom 2

  Osadzona w Szanghaju lat 20. opowieść o przestępczym świecie, w którym miłość przywódców wojujących gangów jest prawie niemożliwa, podobnie jak miłość Romea i Julii. Jest rok 1927, a Szanghaj chwieje się na skraju rewolucji. Juliette poświęciła swój związek z Romą i jest teraz całkowicie oddana...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 49,90 zł 29,80 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 29,15 zł
 • Insiders

  Nawet życie na uboczu nie uratuje jej przed szaloną namiętnością oraz tym, co zgotowała jej rodzina… Bailey z mistrzowską gracją porusza się po świecie komputerów. Wszystko wskazuje na to, że czeka ją świetlana przyszłość i zawrotna kariera. Ale właśnie wtedy jej życie wywraca się do góry nogami....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 47,90 zł 27,78 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 23,95 zł
 • Solitaire

  Czuła i szczera opowieść o dojrzewaniu, trudnych relacjach z rówieśnikami, samotności i nieustającym poszukiwaniu siebie. Tori Spring jest uczennicą dwunastej klasy. Lubi spać i blogować. Nie ma zbyt wielu przyjaciół. Najbardziej ceni sobie swoje własne towarzystwo. Nieoczekiwanie w jej życiu...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 44,90 zł 26,81 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,45 zł
 • Pakiet: Tego lata stałam się piękna, Bez ciebie nie ma lata, Dla nas zawsze będzie lato

  Bestsellerowa trylogia autorki „Do wszystkich chłopców, których kochałam”! Tego lata stałam się piękna. Lato. Tom 1 Pierwszy tom słonecznej trylogii Lato napisanej przez Jenny Han – autorkę bestsellerowej serii Do wszystkich chłopców, których kochałam, zekranizowanej przez Netflix i uznanej za hit....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 99,90 zł 57,94 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 56,82 zł
 • Only mostly devastated. Prawie w totalnej rozsypce

  Kolejna książka Sophie Gonzales – bestsellerowej autorki „Perfect on paper”!  Czasem miłość zostawia nas… prawie w totalnej rozsypce. Will to wymarzony chłopak – jest życzliwy, nie wstydzi się swoich uczuć, można z nim rozmawiać godzinami. Ale właśnie wtedy, gdy Ollie myśli, że odnalazł swój ideał,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena detaliczna 42,90 zł 26,60 zł
  w magazynie
  dodaj do schowka do koszyka najniższa cena z 30 dni: 24,40 zł
Wybrane bestsellery
Wojna wilka. Wojny Wikingów. Tom 11 0/5 Cena detaliczna 69,99 zł 53,75 zł Do koszyka dodaj do schowka

Wojna wilka. Wojny Wikingów. Tom 11

Jedenasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial "Upadek królestwa". Uhtred odzyskał ziemie o granicach starannie oznaczonych kamieniami i groblami, dębami i jesionem, mokradłami i morskim brzegiem. Odzyskał...
najniższa cena z 30 dni: 52,42 zł
Słowiańskie baśnie i bajki 0/5 Cena detaliczna 49,90 zł 32,58 zł Do koszyka dodaj do schowka

Słowiańskie baśnie i bajki

Bogaty i pasjonujący zbiór baśni i bajek ludów słowiańskich. Jak każda społeczność Słowianie mieli swoje legendy i podania, w których oprócz ludzi występowały smoki, diabły, czarownice, wodniki i zwierzęta mówiące ludzkim głosem. "Słowiańskie baśnie i bajki" zwierają 35 utworów pochodzących z...
najniższa cena z 30 dni: 29,98 zł
No i znowu mamy święta 4/5 Cena detaliczna 46,99 zł 28,62 zł Do koszyka dodaj do schowka

No i znowu mamy święta

Witajcie w Christmas! Miasteczku, gdzie każde święta są… cóż, niezupełnie idealne. Zbliżają się święta. Finley Brown wraca z elitarnej szkoły z internatem do swego rodzinnego miasteczka w Oklahomie, które nazywa się…Christmas. Miasteczko jak dotąd niewiele się zmieniło przez szesnaście lat życia...
najniższa cena z 30 dni: 27,33 zł
Do cna 4/5 Cena detaliczna 44,90 zł 26,49 zł Do koszyka dodaj do schowka

Do cna

Spowite mrokiem miasto budzi zwierzęce instynkty. Bez śladu znika młody mężczyzna, a w parku porzucono reklamówki pełne ugotowanych ludzkich kości. Kim jest grasujący w Żyrardowie psychopata? Zabija dla mięsa czy dla rozrywki? Jeśli detektyw Jakub Sobieski chce być dla niego godnym przeciwnikiem,...
najniższa cena z 30 dni: 25,56 zł
Słodkie pragnienie 4/5 Cena detaliczna 44,99 zł 35,84 zł Do koszyka dodaj do schowka

Słodkie pragnienie

Nowa gorąca powieść Anny Wolf! Autorka Serca gangstera powraca z najnowszą powieścią. Susan i Hunter spotykają się po latach w San Diego. W szkole średniej byli parą, rozstali się tuż przed rozdaniem świadectw – Hunter tłumaczył dziewczynie, że robi to dla jej dobra. Przypadkowe spotkanie w...
najniższa cena z 30 dni: 33,11 zł
Granica możliwości 5/5 Cena detaliczna 47,90 zł 29,22 zł Do koszyka dodaj do schowka

Granica możliwości

Rok 1990 to początek nowej ery. Kończy się czas Polski Ludowej a zaczyna Polska demokratyczna. Ale ta zmiana nie dokonuje się bezboleśnie. Nikt jeszcze nie wie jak ma wyglądać ten kraj i gdzie kończy się prawo, a zaczyna bezprawie. W nowej rzeczywistości zagubieni są nawet policjanci, którzy...
najniższa cena z 30 dni: 28,02 zł
Zakłamane życie dorosłych. Wydanie serialowe 0/5 Cena detaliczna 59,99 zł 37,35 zł Do koszyka dodaj do schowka

Zakłamane życie dorosłych. Wydanie serialowe

Niezwykła powieść o dojrzewaniu i towarzyszącym mu zagubieniu. Giovanna dorasta w szczęśliwym inteligenckim domu w Neapolu. Dziewczynka coraz bardziej zaczyna się interesować swoim pochodzeniem i krewnymi, z którymi rodzina nie utrzymuje kontaktu. Do tej pory tylko słyszała o istnieniu siostry...
najniższa cena z 30 dni: 37,19 zł
Pakiet Uczniowie Hippokratesa: Doktor Bogumił, Doktor Anna, Doktor Zosia 0/5 Cena detaliczna 104,90 zł 67,25 zł Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Uczniowie Hippokratesa: Doktor Bogumił, Doktor Anna, Doktor Zosia

Oparte na faktach powieści o polskich lekarzach, które łączą opowieść fabularną z przełomowymi wydarzeniami z historii medycyny: odkrycia eteru, antyseptyków czy psychoanalizy. Prawdziwe odkrycia przeplatają się z osobistą historią rodzinną bohaterów, co pokazuje trudności, przed jakimi stawali...
najniższa cena z 30 dni: 65,16 zł
Odprawa posłów greckich. Lektura z opracowaniem 0/5 Cena detaliczna 6,90 zł 4,26 zł Do koszyka dodaj do schowka

Odprawa posłów greckich. Lektura z opracowaniem

Odprawa posłów greckich po raz pierwszy została wystawiona 12 stycznia 1578 r. z okazji uroczystości ślubnych Jana Zamoyskiego i Krystyny Radziwiłłówny. Utwór został osnuty na jednym z epizodów konfliktu grecko-trojańskiego z okresu wojny trojańskiej. Wiąże się on z mitem tebańskim o losach Parysa...
najniższa cena z 30 dni: 3,92 zł
Przebudzenie Lewiatana. Ekspansja. Tom 1 0/5 Cena detaliczna 49,00 zł 36,24 zł Do koszyka dodaj do schowka

Przebudzenie Lewiatana. Ekspansja. Tom 1

Ludzkość zasiedliła Układ Słoneczny Marsa, Księżyc, Pas Asteroid i dalej ale gwiazdy wciąż pozostają poza jej zasięgiem. Jim Holden jest pierwszym oficerem lodowcowca kursującego z pierścieni Saturna na stacje górnicze Pasa. Gdy wraz z załogą trafiają na opuszczony statek Scopuli, w ich ręce wpada...
najniższa cena z 30 dni: 34,35 zł
Apartament grzechu 5/5 Cena detaliczna 39,90 zł 31,30 zł Do koszyka dodaj do schowka

Apartament grzechu

Apartament, którego ściany widziały niejeden grzech. Amy to młoda przedsiębiorcza kobieta, która lubi dobrą zabawę i ostry seks. Niestety, życie nie szczędzi jej kopniaków: najpierw narzeczony porzuca ją przed ołtarzem, potem wpada w ręce psychopaty i choć udaje się jej uniknąć śmierci, trauma...
najniższa cena z 30 dni: 20,19 zł
Kiedy ślub? 5/5 Cena detaliczna 44,99 zł 35,28 zł Do koszyka dodaj do schowka

Kiedy ślub?

Słodko-gorzka opowieść o spełnianiu swoich i nie swoich marzeń Maja słyszy to pytanie na każdym rodzinnym obiedzie. Od dzieciństwa marzy o założeniu rodziny i zawsze gdy na horyzon­cie pojawia się potencjalny kandydat na męża, roztacza wokół siebie uwodzicielską aurę. Patrycja za żadne skarby...
najniższa cena z 30 dni: 35,85 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula