Powakacyjny portfel - książki do 15 zł

Powakacyjny portfel - książki do 15 zł

Powakacyjny portfel

Jest coś, co wszystkich nas łączy po wakacyjnych wyjazdach. Lekki portfel! Co zatem zrobić, jeśli zostało w nim jedynie wspomnienie po grubej gotówce, a apetyt na czytanie wcale nie zmalał? Sięgać po tanie książki, których cena nie przekracza 15 zł!

Na naszej liście umieściliśmy ponad 20 000 tytułów z takich gatunków jak literatura piękna, reportaże, thriller, poradniki, książki młodzieżowe czy literatura dla dzieci. Na pewno znajdziesz tam coś, co zaspokoi Twój czytelniczy głód bez czekania na wypłatę! 

>> Książki do 15 zł  <<Zobacz, jakie książki złapiesz za max piętnastaka:

Asiunia

Asiunia, Joanna Papuzińska

"Asiunia" oparta została na prawdziwych wydarzeniach z życia Joanny Papuzińskiej, która jako mała dziewczynka przeżyła ten ciężki czas. Jest rok 1944, mała Asia wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka na ulicy Mątwickiej w Warszawie. Trwa wojna, Mama Asi za pomoc chłopcom, którzy napadli na Niemców, została rozstrzelana. Dziewczynka wraz z tatą i rodzeństwem musiała opuścić dom rodzinny, starała się zrozumieć na swój sposób, dlaczego dzieje się tyle złego, dlaczego nie może cieszyć się dzieciństwem, bawić się z rodzeństwem, zasypiać w swoim łóżeczku w swojej piżamce. Niestety było to za trudne. Podczas tułaczki spędzała czas u różnych, obcych ludzi. Pomimo tego, że było bardzo ciężko, doskwierał im głód i bieda, najważniejsze dla nich było to, że są razem.


Sprawdź >>
Folwark zwierzęcyFolwark Zwierzęcy, George Orwell

Orwell pisał: Folwark zwierzęcy miał być przede wszystkim satyrą na rewolucję rosyjską. Jednak, jak podkreślam, przesłanie utworu jest szersze: chciałem wyrazić w nim myśl, iż ów szczególny rodzaj rewolucji (gwałtowna rewolucja oparta na konspiracji, z motorem napędowym w postaci nieświadomie żądnych władzy osób) może doprowadzić jedynie do zmiany władców. Mój morał brzmi tak oto: rewolucje mogą przynieść radykalna poprawę, gdy masy będą czujne i będą wiedzieć, jak pozbyć się swych przywódców, gdy tamci zrobią, co do nich należy. [...] Nie można robić rewolucji, jeśli nie robi się jej dla siebie; nie ma czegoś takiego, jak dobrotliwa dyktatura.


Sprawdź >>

Kusząca pomyłkaKusząca pomyłka, Vi Keeland

Gdy Rachel i Caine spotykają się w pubie, kobieta bez zastanowienia krzyczy mu prosto w twarz, co o nim myśli. Dziewczyna wygarnia mu, co sądzi o facetach, i stwierdza jednoznacznie, że każdy z nich jest taki sam. Powód? Uwiódł jej przyjaciółkę, ale nie wspomniał o tym, że ma żonę. Według Rachel zasłużył sobie na wszystkie obelgi i ostre słowa, jakich użyła w jego kierunku. 

Sytuację można by uznać za jedną z wielu i puścić w niepamięć, gdyby nie fakt, że zaszła pomyłka. Następnego ranka Rachel spotyka mężczyznę z baru na uczelni, okazuje się bowiem, że jest ON nowym profesorem, a na domiar złego kobieta dostała nową posadę, w której to zostaje jego asystentką. Zaskoczenie, szok, niedowierzanie, przerażenie i pożądanie przeplatają się ze sobą, powodując mieszankę wybuchową.


Sprawdź >>Zapisz się na newsletter

Promocje, obniżki, kody rabatowe - bądź na bieżąco!

Warto nam zaufać