Porozmawiajmy o pierwszej miłości

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
420
Rok wydania
2019
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 23,92 zł
Nasza cena: 28,85 zł 39,90 zł Taniej o: 28%

Książka "Porozmawiajmy o… pierwszej miłości" to 420 stron, na których znajdują się opowiadania o pierwszej miłości: tej pięknej, spełnionej, jak i tej skrytej, nieujawnionej, nieodwzajemnionej...

Polecana jest szczególnie młodemu pokoleniu na czas letnich wakacji, ale także rodzicom, którzy chcieliby sobie przypomnieć, jak to jest po raz pierwszy poczuć “motyle w brzuchu”.
 
Niektórzy mówią, że każda miłość jest pierwsza. Że to magiczne doznanie, które porusza duszę i serce, czasem odbierając przy tym rozum i zdrowy rozsądek. Tu cudowne uczucie, które pcha do działania, dodaje skrzydeł, ale nieodwzajemnione - demotywuje.
 
“Porozmawiajmy o… pierwszej miłości” zawiera kilkadziesiąt krótkich opowiadań, które czyta się szybko i z zainteresowaniem. Autorkami jest kilka kobiet, z których każda ma nieco odmienne spojrzenie na rodzące się uczucie. Dzięki temu na kartach książki poznajemy różne oblicza miłości. Opisane przygody pozwalają odnaleźć najbliższą sobie postać czy doświadczenie o podobnym wydźwięku. Niektóre przywołują uśmiech na twarzy, inne sprawiają, że w oku kręci się łezka tęsknoty czy współczucia. Wszystkie łączy jedno - pierwsza miłość, jej odkrywanie i smakowanie.


O książce

Pierwsza miłość. To coś więcej niż uczucie. To siła. To coś, co siedzi głęboko w nas.

Czasami zainteresowanie jest jednostronne, dusząco nieodwzajemnione. Zauroczenie, które nie przeradza się w nic więcej. Ale gdy nadchodzi dzień, w którym zainteresowanie jest obustronne, wyczekiwane i odwzajemnione, wtedy dzieje się magia.

Pierwsza.

Miłość.

Kim Holden


O autorkach

Książkę “Porozmawiajmy o… pierwszej miłości” napisało 9 kobiet, które połączył wspólny temat twórczości. Każda z nich ma na swoim koncie uznane wśród czytelników pozycje. Do grona tworzących ten zbiór opowiadań należą:

 • Anna Dąbrowska (“W rytmie passady”, “Zanim zniknę”, “Jutro będziemy szczęśliwi”),
 • Elżbieta Rodzeń (“Zimowa miłość”, “Przyciąganie”, “Chłopak, którego nie było”),
 • Katarzyna Berenika Miszczuk (serie kryminałów “Kwiat Paproci” i “Obsesja”),
 • K.N. Haner (“Sny Morfeusza” oraz kontynuacja - “Przebudzenie Morfeusza”, serie “Na Szczycie” i “Sponsor”),
 • Kim Holden, wprowadzająca we wstępie w tematykę książki (“Franco”, “Gus”, “Promyczek”),
 • Małgorzata Falkowska (“Nagranie”, “Gorzej być (nie) może”, “Po co komu biała kredka?”, “Mąż potrzebny na już”),
 • Anna Bellon (“Requiem”, “Zaufaj mi”),
 • Beata Majewska (“Zastępcza miłość”, “Moja twoja wina”),
 • Daria Skiba (“Dlaczego, mamo?”, “Uwolnij mnie”, “Siła jej piękna”).
Recenzje (4)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wspaniale się bawiłam czytając ten zbiór opowiadań. Najbardziej podobało mi się, że każde było zupełnie inne. Śmiałam się i wzruszałam naprzemiennie. Super pomysł na ukazanie kilku z wielu obliczy pierwszej miłości. Ciężko wybrać jedno opowiadanie naj, ponieważ moim zdaniem, wszystkie są rewelacyjne.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznam, że trochę bałam się tej książki, chociażby ze względu na ilość stron w stosunku do liczby opowiadań. Bardzo ciężko zrozumieć mi jest jak można w tak niewielkiej ilości stron zawrzeć aż tyle treści i to jeszcze od tylu Autorów! No ale jakoś przez to przebrnęłam i powiem Wam, że było całkiem w porządku.

  Okey, może zraziła mnie trochę zbyt ,,płaska" tematyka tych opowiadań. Myślałam, że te opowiadania będą bardziej dogłębne i na swój sposób dojrzalsze poprzez treść. No ale niestety, niekoniecznie. Według mnie jest to mały minusik, ale myślę, że młodszemu pokoleniu ta książka zdecydowanie przypadnie bardziej do gustu, a nijeżeli mi.

  Według mnie nie ma w tych opowiadaniach raczej trudnej miłości, brak tu rzadko spotykanych przypadków, jest po prostu więcej takich zwykłych, młodzieńczych uczuć.

  Warto zwrócić uwagę jednak na to, iż opowiadania w pewien sposób są wyjątkowe i niepowtarzalne. Nie wszystkie są przepełnione radością i pesymizmem, występują tutaj też takie, które nie do końca tym szczęściem tryskają. Ale to może i dobrze, bo przecież nie każda pierwsza miłość musi być udana i trwać na wieki.

  Nie da sie ukryć, że z opowidań najbardziej przypadło mi do gustu to od Katarzyny Miszczuk. No według mnie było to zupełne mistrzostwo. Niezwykle oryginalne, wyróżniające się na tle pozostałych. Chyba najbardziej w tym opowiadaniu spodobali mi się bohaterowie, chociaż w sumie sama fabuła również!

  W sumie co tu dużo pisać, są to po prostu opowiadania o miłości, jedne oryginalne, drugie może troche mniej, ale według mnie każde jest na swój sposób ciekawe. I tak jak mówiłam, są ujęte pod różnym kątem, niekoniecznie muszą być zawsze pokazane od tej najlepszej strony.

  Warto mieć też na uwadze, że wstęp do tej książki napisała sama Kim Holden. To bardzo miłe, zwłaszcza, że te kilka stron ( chyba trzy) tak ciekawie i pomysłowo wprowadzają nas do świata miłości. Może to wprowadzenie za dużo nie wnosi do tych opowiadań, ale z pewnością zachęca do przeczytania całości książki. Stanowi takie ciekawe przejście.

  Dodatkowo, bardzo przypadła mi do gustu sama okładka książki. Jest niezwykle dziewczeńska, cukierkowa, przesłodka i piękna. Z pewnością będzie pięknie wyglądała na półce i od razu będzie rzucała sięw oczy, to pewne.

  Myślę, że na tym poprzestanę. Wkraczanie w świat fabuły każdego z opowidań nie byłoby najlepszą decyzją, chociażby właśnie przez wzgląd na to, że zdradziłabym za dużo. Jeżeli jesteście fanami polskich Autorek, krótkich opowiadań i to na dodatek o miłości - to serdecznie polecam Wam tę antologię!

  Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Filia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Pierwsza miłość.

  To
  coś więcej niż uczucie.

  To siła.

  To coś, co siedzi głęboko w nas.

  Czasami zainteresowanie jest jednostronne, dusząco nieodwzajemnione. Zauroczenie, które nie przeradza się w nic więcej. Ale gdy nadchodzi dzień, w którym zainteresowanie jest obustronne, wyczekiwane i odwzajemnione, wtedy dzieje się magia.

  Pierwsza.

  Miłość.”

  Kim Holden

  Nowe, niesamowite doznanie, ukradkiem skradzione spojrzenia, pierwsze pocałunki i motyle w brzuchu… Pierwsza miłość może czegoś nauczyć, ale też zgubić.

  Słodka, gorzka, ekscytująca, a może też rozrywająca serce?

  Czy pierwszej miłości się nie zapomina?

  Autorki znane z list bestsellerów, opowiadają o pierwszej miłości i związanych z nią emocjach. Zapraszamy, porozmawiajmy o pierwszej miłości!”

  „Porozmawiajmy o pierwszej miłości” to książka, w której znajdziecie zbiór pięknych, zabawnych i wzruszających opowiadań o pierwszej miłości. Każde opowiadanie jest inne i wyjątkowe i naprawdę na siłę nie będę wybierać tego jednego, które mogłoby być najlepsze, bo wszystkie mnie urzekły i mi się podobały. Autorki w swoich opowiadaniach ukazały różne oblicza tej najważniejszej miłości, czyli pierwszej miłości, która zostaje w sercu i o której się nie zapomina.

  Nie będę pisać, o czym są opowiadania, bo cokolwiek bym napisała, to i tak zbyt dużo bym zdradziła. Zapewniam Was, że jest to książka lekka, niewymagająca, ale warta uwagi. Autorki naprawdę postarały się i napisały opowiadania pokazujące wiele twarzy pierwszej miłości. Historie są krótkie, treściwe i napisane bardzo przystępnym językiem, więc wszystko czyta się na jednym wdechu. Poza tym wstęp do książki napisała cudowna Kim Holden, a to samo w sobie jest dużą rekomendacją. Słowa Kim na pewno trafią do Waszych serc i długo będziecie o nich myśleć.

  „Porozmawiajmy o pierwszej miłości” to książka, którą tylko i wyłącznie mogę Wam polecić. To idealna lektura na wakacje, przy której może i Wy znajdziecie swoją pierwszą miłość.

  Gorąco polecam!

  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Filia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Pamiętasz swoją pierwszą miłość? Piękną, niewinną, szalenie ważną, lekko zwariowaną… Miała w sobie cząstkę wszystkiego. „Porozmawiajmy o pierwszej miłości” to zbiór opowiadań, przy których zaczniesz wspominać swój pierwszy niewinny pocałunek, randkę, pierwsze ukradkowe spojrzenia.

  Katarzyna Berenika Miszczuk, Elżbieta Rodzeń, Kim Holden, K.N. Haner, Augusta Docher, Małgorzata Falkowska, Anna Bellon, Anna Dąbrowska i Daria Skiba napisały opowiadania o pierwszej młodzieńczej miłości. Nie ma, co tu za wiele pisać, aby nie zdradzać fabuły, ale są to opowiadania lekkie, wzruszające, zabawne a czasem niedojrzałe. Bo taka jest pierwsza miłość. Kiedy jest się nastolatką ma się wrażenie, że jest ona tą jedyną, wielką i prawdziwą. Czas i dorastanie sprawia, że dostrzegamy w swojej pierwszej miłości niedojrzałość, czasem mylimy ją z zauroczeniem. Jednak zdarza się również, że pierwsza miłość okazuje się tą jedyną. Dorasta razem z nami, uczy się i rozwija. Życzę wszystkim młodym osobą, aby właśnie na taką miłość trafiły. Ale jeśli zdarzy się ją pomylić lub poznać smak pierwszego rozczarowania i pierwszego rozstania, nie poddawajcie się. Warto szukać prawdziwej miłości.

  „Porozmawiajmy o pierwszej miłości” to książka lekka i niewymagająca. Autorki postarały się, aby ich opowiadania różniły się od siebie i uchwyciły wiele obrazów pierwszej miłości. Książka napisana swobodnym językiem, opowiadania są krótkie, ale treściwe. Lektura idealna na wakacje, (które często sprzyjają pierwszemu zakochaniu się). Książka sprawdzi się również, jako prezent dla nastolatki. Serdecznie polecam!

  Więcej recenzji na [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Moje pierwsze zdania 1 Zestaw tablic 0/5 Nasza cena:
90,25 zł 95,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje pierwsze zdania 1 Zestaw tablic

Zestaw jest cenną pomocą na początkowym etapie nauki czytania Metodą Symultaniczno-Sekwencyjną(R). Pięknie zilustrowane tablice zachęcają dzieci do ćwiczeń i ułatwiają szybką naukę pierwszych sylab."Moje pierwsze zdania" są zintegrowane z pierwszą częścią pakietu Moje sylabki. W zestawie znajdują...
Moje pierwsze zdania. Część 2. Zestaw tablic 0/5 Nasza cena:
90,25 zł 95,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje pierwsze zdania. Część 2. Zestaw tablic

Zestaw jest cenną pomocą na początkowym etapie nauki czytania Metodą Symultaniczno - Sekwencyjną. Pięknie zilustrowane tablice zachęcają dzieci do ćwiczeń i ułatwiają szybką naukę sylab. Moje pierwsze zdania cz.2 są zintegrowane z drugą częścią pakietu Moje Sylabki. Zestaw wprowadza w kolejny etap...
Pakiet. Ćwiczenia do elementarza: Pierwsze czytanki, Czytanie sylabami, Poznaję litery, Ćwiczę pisanie, Ćwiczę ładne pisanie, Poznaję cyfry, Ćwiczę dodawanie i odejmowanie, Piszę poprawnie 0/5 Nasza cena:
36,72 zł 65,58 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet. Ćwiczenia do elementarza: Pierwsze czytanki, Czytanie sylabami, Poznaję litery, Ćwiczę pisanie, Ćwiczę ładne pisanie, Poznaję cyfry, Ćwiczę dodawanie i odejmowanie, Piszę poprawnie

„Ćwiczenia do elementarza” to seria dla dzieci, które dopiero uczą się czytać i pisać. W środku znajdują się teksty z lukami do uzupełnienia przy pomocy naklejek i ćwiczenia z pisania po śladzie. Wszystko to zilustrowane kolorowymi obrazkami, które pomogą dziecku zapamiętać nowe litery i słowa....
Liberalizacja rynku usług UE a innowacyjność... 0/5 Nasza cena:
42,19 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Liberalizacja rynku usług UE a innowacyjność...

Praca naukowa pod redakcją Anny Dąbrowskiej pt. Liberalizacja rynku usług UE a innowacyjność i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw usługowych przedstawia aktualne podejście do problematyki powstawania, funkcjonowania i rozwoju firm świadczących usługi na rynku unijnym, w kontekście skutków...
Ja, anielica 5/5 Nasza cena:
26,20 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ja, anielica

Powieść dostępna na audiobooku. Czyta Anna Szawiel. Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce...
Sponsor. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sponsor. Tom 1

Królowa Dramatów kolejny raz zaskakuje! Romans inny niż wszystkie! Kalina wiedzie niemal idealne życie. Ma cudownych rodziców, energiczną rezolutną siostrę i wiele planów na przyszłość. Oprócz tego nie wdaje się w relacje damsko-męskie, bo najnormalniej w świecie nie ma na to ani czasu, ani ochoty....
Zdążyć z miłością 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdążyć z miłością

Czy można zwlekać z miłością? Trzydziestoletnia Olga jest kobietą wykształconą, majętną i atrakcyjną. Zmagając się z życiowymi problemami – chorobą i miłosnymi niepowodzeniami – stara się nie okazywać uczuć. Ale to tylko gra pozorów. Kiedy poznaje Kamila, samotnego ojca ośmioletniej Faustyny i...
Jutro będziemy szczęśliwi 5/5 Nasza cena:
29,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jutro będziemy szczęśliwi

 Życie pisze własne scenariusze Trzy lata - już tyle czasu Zuza próbuje poskładać swoje życie od nowa, ale w tej skomplikowanej układance wciąż brakuje najważniejszego elementu - jej wielkiej miłości. Adam zniknął bez słowa pożegnania, zostawiając ją samą, ze złamanym sercem. Kiedy Zuza postanawia...
Wilk. Tom 2. Wilczyca 5/5 Nasza cena:
24,84 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wilk. Tom 2. Wilczyca

Kontynuacja powieści Wilk Margo Cook oraz Max Stone mają nadzieję, że ich życie wróciło do normy. Pracownicy Instytutu – organizacji prowadzącej eksperymenty na nastolatkach mieszkających w Wolftown – nie interesują się już poczynaniami bohaterów. Margo nie czuje działania wilczej szczepionki, a...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula