Poranki na Miodowej. Tom 1

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 13
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2020
Seria
Ilość stron
376
Nasza cena: 27,07 zł 39,90 zł Taniej o: 32%

Nowa książka autorki bestsellera "Cztery płatki śniegu”! Czy tym razem Joanna Szarańska zaskoczy i zachwyci czytelników?

Jeżeli chcesz oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości i przenieść do magicznego miejsca wypełnionego po brzegi książkami, to masz ku temu okazję! Udaj się w niezwykłą i tajemniczą podróż do przeszłości razem z główną bohaterką książki.

Małgorzata wreszcie zmierzyła się z demonami przeszłości. Teraz prowadzi bardzo szczęśliwe życie. Wszystko przebiega zgodnie z jej marzeniami – zarówno w pracy, jak i w miłości. Dzieje się tak, dopóki nie otrzyma tajemniczego listu w niebieskiej kopercie.

Małgorzata zadaje sobie pytanie: kto pisze listy w tych dniach? Kobieta podejrzewa, kim może być nadawca, ale wolałaby szybko usunąć tę osobę z pamięci. Wiadomość, którą skrywał list, skłoniła Małgorzatę do powrotu na ul. Miodową, by wspomnieć o starym domu, w którym półki są pełne książek, a fotel w szachownicę uwodzi miękkością. Kobieta wspomina beztroskie dzieciństwo, a tajemnice jej rodziny wychodzą na jaw.

”Poranek na Miodowej” charakteryzuje się niesamowitą atmosferą. Główną bohaterką jest Małgosia, która z powodu choroby ciotki zmuszona jest wrócić do jedynego domu, który znała. Zmuszona, ponieważ opuściła go w mniej niż korzystnych dla siebie okolicznościach. Kobieta pamięta wszystkie emocje, które towarzyszyły jej w dzieciństwie i młodości.


O autorce

Joanna Szarańska to autorka kryminałów i komedii romantycznych, pisarka i blogerka. Prowadzi blog o nazwie ”babskie-czytanie”. Jej książki szybko stały się bestsellerami. W ”Porankach na Miodowej” autorka pokazała, że jest niezwykle utalentowana. Doskonale sprawdziła się zarówno w komedii, jak i refleksji. Stworzyła ciekawą historię, która uwodzi czytelnika subtelnością, niepowtarzalną atmosferą i emocjami, których nie można przeoczyć podczas czytania.

Recenzje (13)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pewnego dnia Małgorzata dostaje list w błękitnej kopercie, wie że takie listy wysyłała jej ciotka. W tej chwili wracają wszystkie wspomnienia, zostawiona przez ojca który wyjechał do Ameryki, zostawiając ją pod opieką ciotki. Matka zmarła gdy Małgosia była malutka. Ciotka nie zastępuje jej ani ojca, ani matki, surowa, wymagającą, nie okazująca uczuć.

  Tego dnia z listu dowiaduje się że ciotka jest ciężko chora. Czy Małgorzata ma siłę zmierzyć się z przeszłością i wrócić na ulicę Miodową? Przecież ma poukładane życie, pisze książki, ma wspaniałego mężczyznę u swojego boku, po co wracać do przeszłości, która nie była różowa? Ale przecież to tam był jej dom, pierwsza miłość, uczelnie się życia. Ciotka jednak ją przyjęła i wychowała, nie oddała do domu dziecka, a Miodowa i księgarnia ciotki zawsze zapewniały jej poczucie bezpieczeństwa.

  Czytając przenosiłam się Miodową, do tej księgarni z fotelem, kubkiem herbaty i klimatem jaki lubię. Nie jest to książka pełna zwrotów akcji, raczej ciepła, obyczajowa powieść która dzieję się w dwóch przestrzeniach czasowych.

  Warta przeczytania, ja już mam w planach część drugą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cześć Misie 😘📚 W końcu udało mi się dokończyć "Poranki na Miodowej 1". Ogólnie bardzo rzadko sięgam po obyczajówki 🙊 Zdecydowanie rzadziej niż po kryminały, thrillery czy tematykę około medyczną. Zawsze boję się tego, że będzie tam wplątane za dużo wątków miłosnych, lukier będzie wylewał się tonami z każdej strony, a życie bohaterów będzie tak odrealnione, że aż trudne do uwierzenia 😒 a to totalnie nie moje klimaty 🤷🏻‍♀️ Tu jednak zachęcił mnie opis, cudowna okładka i wiele pozytywnych opinii na IG. Szczególnie zapadło mi w pamięć jak ciepło wypowiadała się o niej @ladymargotpl . Postanowiłam więc spróbować i... przepadłam. Tak oto większość mojej jesieni i zimy planuję spędzić z twórczością pani Joanny bo chciałabym nadrobić też serię Cztery płatki śniegu 🥰❄ Wracając do poranków na Miodowej to dla mnie to była cudowna odskocznia. Wcale nie było tam przesadnie wylewającego się lukru, ani miłości jak z bajki, z rycerzem na białym koniu. Było życie, nie ubarwiane na siłę dla stworzenia pozorów tylko takie prawdziwe z problemami z jakimi ludzie borykają się na co dzień. Dla mnie była to książka z którą wspaniale spędziłam czas, pełna radości, pozytywnych emocji ale też wzruszeń, złości i wielu chwil rozmyślań. To ciepła powieść zabierająca nas w cudowne okolice ulicy Miodowej do wspaniałej księgarni ciotki Wandy, piekarni pełnej wypieków Barbary i listów w niebieskich kopertach, które po wielu latach wywracają w miarę poukładane już życie Małgorzaty. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę mogła zabrać się za drugą część tej serii bo jestem niesamowicie ciekawa co dalej czeka na Małgosię i pozostałych bohaterów 😍 Polecam z całego serduszka ❤

  Pozdrawiam Aschlee30

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Matka głównej bohaterki dawno odeszła, a ojciec wyjechał w celach zarobkowych do Ameryki i tam też umarł. Małgosia w wieku siedmiu lat była zmuszona zamieszkać z ciocią Wandą. Na Miodowej spędziła niemal całe dzieciństwo. Po piętnastu latach kiedy ciocia przechodzi zawał Małgorzata wraca na Miodową zająć się krewną oraz domem i księgarnią.

  .

  To nie jest lekka powieść obyczajowa. Kłębi się w niej cała gama emocji. Zawiera mnóstwo przemyśleń, tęsknoty i bolesnych wspomnień. Nie nazwę jej jednak smutną książką. Główna bohaterka wraca wspomnieniami do dzieciństwa. Mimo, że nie było ono do końca szczęśliwe to ma też w pamięci dużo dobrych chwil, przyjaźń, a nawet pierwszą miłość. Autorka ukazuje trudne relacje międzyludzkie, które mogą być spotęgowane niedopowiedzeniami czy długo skrywanym żalem. Dzięki dwóm wymiarom czasowym bardzo czytelnie zostały zobrazowane zmiany jakie zachodzą w człowieku. To co kiedyś mogło wydawać się trudne, niezrozumiałe nabiera sensu dopiero z perspektywy czasu. Nie warto zbyt długo dusić w sobie urazy. Czasem wystarczy zwykła rozmowa by wszystko wyjaśnić i poczuć wewnętrzny spokój. Pamiętajmy jednak by nie odkładać jej zbyt długo, bo w końcu może zabraknąć nam czasu.

  Całości uroku dodają opisy. Czytelnik niemal może poczuć smak i zapach wypieków Pani Basi, zakrztusić się kurzem zalegającym na półkach w księgarni cioci Wandy, a także usłyszeć szum brzozowego zagajnika.

  Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na pewno będę się powtarzać, ale cóż, poniosę tego konsekwencje. Bardzo sobie cenię twórczość Joanny Szarańskiej więc oczywiste jest, że sięgam po każdą jej premierę (wcześniej czy później). Tak było teraz. Tak się stało, że dopiero w momencie, gdy w księgarniach ukazał się drugi tom- postanowiłam przeczytać oba w jednym czasie. Zapraszam się do zapoznania z moją opinią na temat tej serii. Czy te dwie powieści to książki dla kobiet? Nie! - zwłaszcza drugi tom, który moim zdaniem jest lekturą obowiązkową dla wszystkich.

  Rzadko zdarza się bym na temat poszczególnych tomów jednej serii miała tak odmienne zdanie.

  "Poranki na Miodowej 1" to pierwszy tom opowieści. W nim główną bohaterką jest Małgorzata. Kobieta, która w przeszłości wiele przeżyła. W chwili gdy rozpoczyna się akcja powraca do dawnego domu by zając się chorą ciotką. W miarę upływu czasu dowiadujemy się, co wydarzyło się wcześniej i dlaczego Małgosia wyjechała. Jesteśmy też świadkami powolnego poznawania sąsiadów mieszkających na Miodowej oraz pracy w księgarni (w zastępstwie za ciotkę).

  Gdyby drugi tom nie był egzemplarzem recenzenckim nie wiem czy bym po niego sięgnęła. Joannę Szarańską zdążyliśmy poznać jako autorkę książek humorystycznych, powieści świątecznych, komedii pomyłek. Jej powieść obyczajowa- "Poranki na Miodowej 1" wcale nie jest kiepska, w niej nie za dużo się dzieje. Myślę też, że odrobinę przeszkadzało mi poznawanie przeszłości Małgorzaty pisane jakby oddzielnie, kursywą. Po tym doświadczeniu z obawą sięgnęłam po "Popołudnia"

  Cóż, okazuje się, że bałam się niepotrzebnie. "Popołudnia na Miodowej 2" okazały się lekturą wciągającą i wzruszającą. W niej nie było odległych wspomnień, a bohaterką okazuje się być żona przyjaciela z dawnych lat, synowa sąsiadki z Miodowej. Klarę, bo tak jej na imię, poznajemy w momencie gdy musi się zmierzyć z czymś bardzo trudnym- z odejściem męża, który nie może poradzić sobie z życiem i z chorobą córki. Mała Nela jest dzieckiem z autyzmem.

  Nie wiem dlaczego mój odbiór tych obu książek tak się różni. Pierwszą- przeczytałam, bo przeczytałam, zaś druga- jak już wspomniałam- jest rewelacyjna i mocno wzruszająca. Autorka w "Popołudniach na Miodowej 2" pokazuje jak wygląda dzień z osobą autystyczną, zwraca też uwagę, że istnieją różne stopnie tej choroby. Wielu ludziom, którzy o chorobie nie wiedzą patrząc na takie dziecko, które jest przywiązane do swoich rytuałów uznają je za osobę rozkapryszoną, wychowaną bezstresowo, a rodziców mają za nieudolnych, nie potrafiących zapanować nad pociechą. Takie słowa ranią, a ludzie nie mają o tym pojęcia jak bardzo.

  Wyżej wspomniane "Popołudnia.." to bardzo osobista książka Joanny Szarańskiej. Jak bardzo- wie tylko ona. Asiu- wytrwałości w walce o lepsze jutro.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Powroty do domu potrafią być dla Ciebie trudne? Czy boicie się stawić czoło przeszłości? Jak długo trzymacie urazę? A może to chęć pokazania, że Wasza racja jest lepsza?

  Poranki na Miodowej 1 to książka, opowiadająca losy młodej pisarki - Małgosi. Z pozoru wydaje się, że prowadzi ona idealne życie. Jej kariera nabiera tempa, jest przy niej ukochany mężczyzna, który ją wspiera, ma mieszkanie i sąsiadków, którzy są dla niej zawsze mile uśmiechnięci. Jednak jej ład burzy list w niebieskiej kopercie. Małgosia postanawia rzucić wszystko i pojechać do miejsca swojego dzieciństwa by pomóc osobie którą ją wychowała - Ciotce Wandzie.

  To jak później rozwija się akcja książki, powoduje że zapadamy w zadumę. Czas nam zwalnia, pozwala się na chwilę zastanowić i sprawdzić czy coś podobnego nie wydarzyło się u nas w życiu.

  Poznajemy historię głównej i jej ciotki w dwutorowy sposób. Mamy teraźniejszość i przeszłość, która jest napisana listem do czytelnika. W ten, fajny sposób mamy możliwość spojrzeć na całe życie Małgosi i to jak rozwijała się jej relacja z krewną, a także z mieszkańcami ulicy Miodowej.

  Książkę samą w sobie czytało mi się dobrze, jednak troszkę się nudziłam. Uważam, że to świetnie napisana historia, tylko nie dla mnie. Bo ja oczekuję od książki akcji, dynamiki i więcej wszystkiego. Po prostu jestem innego rodzaju czytelnikiem. Jednak jestem ciekawa jak rozwiną się dalsze losy zarówno Małgosi jak i innych poznanych na kartach bohaterów.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Grzech. Wodząc na pokuszenie. Tom 1 4/5 Nasza cena:
25,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzech. Wodząc na pokuszenie. Tom 1

Świat wielkich pieniędzy, erotycznych ekscesów i mężczyzn, z którymi nie ma żartów. Olivia poznaje Salvatore przy drinku w nocnym klubie. On wierzy w przepowiednię znajomej wróżki o pojawieniu się tajemniczej kobiety i stara się przychylić jej nieba - nie oczekując niczego w zamian. Uległy Włoch...
Show. Na scenie. Tom 1 4/5 Nasza cena:
22,14 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Show. Na scenie. Tom 1

Udział w telewizyjnym show, w którym Kate będzie rywalizowała z innymi uczestniczkami o uwagę kawalera, miał być dla niej szansą, żeby wspomóc finansowo rodzinę. Zgodziła się więc na wszystkie warunki kontraktu, w tym na nierandkowanie poza programem. Jednak nie przewidziała, że w głowie zawróci...
Na szczycie. Tom 1 4/5 Nasza cena:
40,14 zł 54,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na szczycie. Tom 1

Singielka Rebeka Staton z powodu bardzo trudnej sytuacji życiowej zarabia na utrzymanie jako striptizerka w nocnym klubie go – go i dzieli mieszkanie ze swoim najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia występuje w stroju anioła, a jej pokaz ogląda niezwykle przystojny menadżer najlepszego zespołu...
Podaruj mi jutro. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 1 5/5 Nasza cena:
30,32 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podaruj mi jutro. Dwór na Lipowym Wzgórzu. Tom 1

Nowa powieść autorki bestsellerowej sagi o starym domu! Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w...
Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze 4/5 Nasza cena:
33,66 zł 36,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ogród Zuzanny. Tom 1. Miłość zostaje na zawsze

Urzekająca opowieść o uczuciach przekazywanych za pomocą sekretnego języka kwiatów Zuzanna i Adam poznali i pokochali się na studiach, jednak nie dane było im być razem. Adam wyjechał na studia za granicę, po jakimś czasie ożenił się i przejął zarząd nad majątkiem teściów. Zuzanna zaś rzuciła...
Alabama Summer. Tom 1. Moje miejsce na ziemi 3/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Alabama Summer. Tom 1. Moje miejsce na ziemi

Oto pierwsza część serii „Alabama Summer” autorstwa J. Daniels, autorki bestsellerów „The New York Times”. Gdy Mia Corelli wraca na lato do Alabamy, żeby spędzić je z Tessą, najlepszą przyjaciółką z dzieciństwa, jedyną rzeczą, jakiej się obawia, jest spotkanie z bratem przyjaciółki, Benjaminem...
Rok na Kwiatowej. Tom 1. Wędrowne ptaki 5/5 Nasza cena:
11,32 zł 14,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok na Kwiatowej. Tom 1. Wędrowne ptaki

Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej! Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy – a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej! Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła...
Marzenia szyte na miarę. Stacja Jagodno. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,52 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Marzenia szyte na miarę. Stacja Jagodno. Tom 2

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Marzenia szyte na miarę”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku? Czy Tamara odnajdzie miłość? Jakie jeszcze sekrety skrywa urokliwe Jagodno w Górach Świętokrzyskich? Stacja Jagodno to nie tylko sielski krajobraz, ale...
Rok na Kwiatowej. Tom 1. Wędrowne ptaki 4/5 Nasza cena:
28,04 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rok na Kwiatowej. Tom 1. Wędrowne ptaki

Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej! Cztery przyjaciółki, różne historie, codzienne sukcesy i problemy - a wszystko pod jednym adresem. Spotkajmy się na Kwiatowej!Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Nagła śmierć ojca, problemy z matką i konieczność stawienia czoła...
W nadziei na lepsze jutro kolory uczuć Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,52 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W nadziei na lepsze jutro kolory uczuć Tom 1

Młoda kobieta, która bardzo pragnie być szczęśliwa i przeciwności, które ją spotykają. Czy prawdziwa miłość istnieje? Historia Anny przeplata się z losami dwóch kobiet, których życie również nie układa się tak, jak by sobie tego życzyły. Bohaterowie powieści przechodzą metamorfozy, podejmując...
Pakiet Fallen Crest. Tom 1-7: Akademia, Rodzina, Szkoła, Próba, Uniwersytet, Dom, Na zawsze 0/5 Nasza cena:
167,58 zł 279,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Fallen Crest. Tom 1-7: Akademia, Rodzina, Szkoła, Próba, Uniwersytet, Dom, Na zawsze

Pakiet Fallen Crest. Tom 1-7: Akademia, Rodzina, Szkoła, Próba, Uniwersytet, Dom, Na zawsze Akademia. Fallen Crest. Tom 1 Po rozwodzie rodziców Sam wprowadza się z matką do domu jej nowego partnera. Tak się składa, że mieszka ON z dwoma synami. Logan i Mason Kade to przystojni młodzi mężczyźni, o...
Mężczyzna z tuszem na dłoni. Niepokorni. Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,70 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mężczyzna z tuszem na dłoni. Niepokorni. Tom 1

Czy młodzieńcza miłość może być tą na całe życie? Hania, Jakub i Olly tuż po ukończeniu szkoły średniej postanowili wyjechać do Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. Los rozdał im sprzyjające karty. Jakub już pierwszego dnia zatrudnił się w renomowanym salonie tatuażu, a Hania i Olly rozpoczęli...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula