Joanna Szarańska

Joanna Szarańska - autorka komedii kryminalno-romantycznych, copywriterka i blogerka. Prowadzi bloga o nazwie: "babskie-czytanie".

Wielbicielka powieści Stephena Kinga, w pisaniu zakochana od dziecka. Interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną. W wolnych chwilach uwielbia czytać książki, do grona jej licznych zainteresowań zalicza się również nauka języka hiszpańskiego, Joanna Szarańska jest jego wielką miłośniczką.

Autorka powieści "Cztery płatki śniegu" (2017) oraz trzyczęściowej serii "Kalina w malinach" noszących tytuły "I że ci nie odpuszczę" (2016), "Kocha, lubi, szpieguje" (2016), "Nic dwa razy się nie zdarzy" (2017). Wszystkie trzy części opowiadają o Kalinie, jej miłosnych perypetiach i przygodach, których z pewnością jest niemało i nie wszystkie kończą się happy endem.

W pierwszym tomie Kalina zostaje upokorzona na ślubnym kobiercu, kiedy to w momencie przysięgi Jola, jej najlepsza przyjaciółka oznajmia, że jest w ciąży z Panem Młodym. Szok i niedowierzanie ogarniają Pannę Młodą, która, jak można się domyśleć, przerywa ceremonię. Na poprawę humoru korzysta z prezentu ślubnego, jakim jest pobyt w Spa "Kamienny Krąg" w Kamionkach. Po dotarciu na miejsce czeka ją niejedna przygoda.

W części drugiej naszej komedii kryminalnej Kalina zostaje oskarżona o morderstwo Waldemara Maliny. Czemu zginął ten człowiek i co ma z tym wspólnego Kalina? Dowiemy się w tej części. Ostatnia część to poszukiwanie zaginionego narzeczonego, który w dniu ślubu nie stawia się na ślubnym kobiercu czy Kalinę czeka powtórka z rozrywki? Czy odnajdzie ukochanego?

Obecnie autorka mieszka w Przytkowicach, małej wsi w województwie małopolskim, z mężem, córką i psem. Ze swoimi fanami komunikuje się za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook.