Podrzutek

Autor:

Stacey Halls

Średnia: 4.9 Ilość ocen: 17
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 27,97 zł
Nasza cena: 29,82 zł 39,90 zł Taniej o: 25%

Stacey Halls zaprasza czytelników w kolejną podróż do świata dawnych intryg i wielkich namiętności! "Podrzutek" to poruszająca historia o matce, która pragnie pojednać się z córką, i kobiecie, która zrobi wszystko, by jej świat nie został zniszczony...

W osiemnastowiecznym Londynie mieszka młoda Bess. Gdy zachodzi w ciążę, podejmuje najtrudniejszą z decyzji i decyduje się pozostawić córkę w sierocińcu. Wie, że dziecko, które nie jest owocem małżeństwa, nie byłoby zaakceptowane i z bólem decyduje się na to, co według niej jest najlepsze dla córki. Kobieta każdego dnia żyje w strachu, że jej dziecko spotkało coś złego... Po kilku latach Bess udaje się tam, by spotkać dziewczynkę. Dowiaduje się jednak, że jej córki już nie ma. Została zabrana przez kobietę, która przedstawiła się jako jej matka. Teraz Bess chce poświęcić wszystkie swoje siły, by poznać tożsamość tajemniczej nieznajomej i odkryć, co właściwie stało się z jej dziewczynką.

W Londynie mieszka również Aleksandra, która niedawno straciła męża. Z sierocińcem łączy ją znajomy lekarz, który proponuje kobiecie, by skorzystała z usług opiekunki dla dzieci. Choć Aleksandra wolałaby, by nikt obcy nie miał dostępu do jej domu, decyduje się wpuścić nieznajomą kobietę do swojego życia. Ta decyzja sprawi, że cienie dawnych grzechów na nowo zaczną dręczyć wdowę...


O książce

Chwytająca za serce opowieść o macierzyństwie, stracie i cenie odkupienia. Charakterystyczne postacie, stworzone przez Halls, oraz skrupulatnie zebrane historyczne detale pozwalają nam zatonąć w świecie bogactwa, ale także biedy, desperacji i kłamstwa, i pokazują nam jak daleko może posunąć się matka dla dobra swojego dziecka.

Serena Burdick

Toż to nowa Hilary Mantel!

Cosmopolitan


O autorce

Stacey Halls jest angielską powieściopisarką, która zasłynęła zachwycającą powieścią "Czarownica ze wzgórza" - historią o dawnych kobietach, które za swoją wiedzę często płaciły najwyższą cenę.

Recenzje (17)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po wyjątkowej "Czarownicy ze wzgórza" przyszedł czas na "Podrzutek", czyli lekturę imponującą i równie mocno emocjonalną. Pozornie wydaje się, że będzie to historia prosta w przekazie a nawet mało ciekawa, ale już pierwsze strony przekonują, że czeka na nas solidna porcja wzruszeń oraz wyrzeczeń ze strony bohaterów.

  Stacey Halls zabiera nas do Londynu a akcja jej powieści rozgrywa się w roku 1754. Od razu możecie wyobrazić sobie klimat ówczesnych czasów, ponieważ autorka wspaniale oddaje tamtejsze życie. Czytając czułam się jak niemy uczestnik tych wszystkich wydarzeń, ponieważ Londyn i ego pobliskie wioski zaczarowały mnie trafnymi, bogatymi choć zwięzłymi (trafionymi w punkt!) opisami.

  Bess Bright oddała swoje dziecko do sierocińca, bo czuła, że tak będzie najlepiej. Po sześciu latach wróciła, by naprawić swój błąd, ale na to było już za późno. Kto podał się za nią i odebrał jej córeczkę a kobieta nie ma pojęcia kto i dlaczego tak postąpił. W międzyczasie poznajemy historię młodej wdowy samotnie wychowującej dziecko, która zamyka się przed światem i nie wpuszcza obcych. Czy drogi tych dwóch kobiet skrzyżują się a ich opowieść nabierze znaczenia? Oczywiście, bez tego nie byłoby przecież całej historii.

  Autorka pięknie ujęła dramat dwóch kobiet. Nakreśliła szczere i wiarygodne sylwetki odmiennych charakterów, których z czasem połączy jedno przeznaczenie. Trudno było mi przejść obok Bess i Aleksandry, szczególnie że całość ujęta jest z perspektywy widzenia właśnie tych dwóch bohaterek a podczas czytania towarzyszyły mi mnóstwo skrajnych, często niełatwych emocji. Musicie wiedzieć, że to lektura słodko-gorzka, nieprzewidywalna, od pierwszych stron naznaczona tajemnicą, która czasami niesie poczucie szczęścia i ukojenie, ale potrafi równie mocno zaskoczyć nieoczekiwanym zwrotem akcji.

  "Podrzutek" to przepyszna literacka uczta. Książka w pełni dopracowana, przemyślana, trafiająca prosto w sam środek serca czytelnika. Opowiada o trudach matczynej miłości, o skomplikowanych relacjach oraz niecodziennych wyborach, które los stawia na naszej drodze w najmniej odpowiednich momentach. Stacey Halls napisała piękną powieść, piekielnie emocjonalną, bardzo często wzruszającą, szczerą i odważną, ale i miejscami przejmująco smutną.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Po przeczytaniu tej książki długo dochodziłem do siebie. Minęło trochę czasu, zanim zebrałem myśli, poskładałem swoje emocje w jedną całość. Stacey Halls w powieści „Podrzutek” zarysowała historię poruszającą najczulsze struny naszych emocji. Ta historia skłania do przemyśleń, jakże ważny i życiowych.

  Autorka kreśli historię Bess Bright, kobiety, która zostawiła w sierocińcu swoje dziecko z nieprawego łoża. To zapewne trudna i bolesna decyzja, gdyż kładzie się ona cieniem na dalsze życie bohaterki. Pozostawia trwały ślad, który ma ogromne konsekwencje w przyszłości. Patrząc na losy Bess, widziałem historię ludzi, którzy w prawdziwym życiu podjęli tę samą decyzję. Zastanawiałem się, czy również ja postąpiłbym tak samo. I odpowiedź mojego sumienia była jednoznaczna. Nie będę jednak zwierzał się z mojego podejścia, gdyż myślę, że każdy z nas ma swój dekalog, którym kieruje się w swoim życiu.

  Los dla bohaterki tej powieści nie był łaskawy. Zmusił ją do oddania Clary do przytułku dla dzieci. Kobieta po sześciu latach pragnie odebrać córkę. Niestety dowiaduje się, że ktoś podał się za nią i odebrał córkę z sierocińca. To był kolejny cios dla młodej kobiety. Jedynym celem Bess jest odnalezienie Clary.

  Na kartach tej powieści poznajemy również Aleksandrę, bogatą wdowę, która wychowuje małą dziewczynkę Charlottę. Życiowe drogi kobiet łączą się, gdy doktor Mead, pracujący w sierocińcu namawia Aleksandrę na zatrudnienie opiekunki. Bess pod przybranym imieniem Eliza podejmuje się opieki nad córką wdowy. Czy opiekunka przeleje swą matczyną miłość na Aleksandrę? A może Aleksandra jest zabraną z przytułku Clarą?

  Nie zamierzam odpowiadać Wam na te pytanie, lecz proszę mi wierzyć takie myśli krążyć będą w Waszych głowach, gdy odkrywać będziecie kolejne elementy tej historii. Elementy, które Stacey Halls opisała poruszając nasze emocje do łez. Ta historia wyciśnie nie jedną kroplę.

  „Podrzutek” opisuje historię, której nie można zapomnieć. A ja tworząc listę najlepszych książek mijającego roku, będę pamiętał, aby umieścić ją w ścisłej czołówce. Jeśli szukając lektury, kierujecie się poruszającą historią, to „Podrzutek” jest doskonałą propozycją. Jeśli pragniecie historii, które skłaniają do przemyśleń, to powieść Stacey Halls jest właśnie dla Was. Zdecydowanie polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Dzisiaj przychodzimy do was z opowieścią prostą, ale skomplikowaną. Z historią, którą na pewno zapamiętacie. A mowa o książce "Podrzutek" od Wydawnictwa Świat Książki oraz od Stacey Halls.

  " Gdyby była malowidlem, przedstawiałaby mocny okręt pokonujący wzburzone fale"

  Bess to młoda dziewczyna, która zaszła w ciążę z pewnym Danielem. Niestety mężczyzna umarł nim dowiedział się o dziecku i nim ono się urodziło. Bess nie należy do bogatych ludzi, dlatego postanawia oddać dziecko do sierocińca, przyrzekając sobie, że kiedyś je odbierze.

  Po latach decyduje się na ten ruch i wybiera się do owego sierocińca. Jednak tam okazuje się, że dziecko zostało zabrane dzień po tym jak je oddała, największym zaskoczeniem jest jednak to, że ktoś podszył się pod nią, by zabrał małą Clarę. Na drugim końcu Londynu mieszka Aleksandra, młoda wdowa, którą męczy przeszłość. Co wspólnego mają ze sobą kobiety? Czy Bess odnajdzie córkę? Jakie demony czają się w tym ogromnym mieście? Odpowiedzi na te pytanka znajdziecie oczywiście w książce, do której was chętnie zapraszamy. Tymczasem my mamy dla was kilka słów od nas.

  Po pierwsze chciałyśmy wspomnieć, że naszą uwagę do przeczytania tej książki przykuła przepiękna okładka, chyba troszeczkę jesteśmy okładkowymi srokami i w tym przypadku jesteśmy ogromnie zadowolone. Pięknie wykonana, z cudownymi kolorami, brawa dla wydawnictwa.

  Chociaż nie znamy się na historii za dobrze to sądzimy, że Londyn w roku 1754 i kilka lat później został przedstawiony według nas w znakomity sposób, można było go trochę poczuć, wyobrazić sobie jak mógł wyglądać. My uwielbiamy wyobrażać sobie pewne rzeczy, chłonąć czasy, w których dzieje się dana książka i w tym przypadku popłynęłyśmy całkowicie. Każdy szczegół wydawał się dopracowany i dobrze przemyślany.

  Ciężko nam określić grupę docelową do której ma trafić ta książka, przede wszystkim jest to opowieść obyczajowa, jak dla nas nadawała by się również na piękną baśń, fani powieści fantastycznych również odnalezi by się w niej, jednym słowem książka jest dla każdego, dla starszego i młodszego czytelnika.

  Klimat książki jest przedstawiony w Londynie w XVIII wieku, więc wyobraźcie sobie jak mogła wyglądać książka, jak mogło wyglądać życie bohaterów, zarówno tych bogatych, jak i tych biednych, dwa różne światy, piękne i zapracowane, słodkie i gorzkie.

  Ile w tej książce jest emocji, oj tak, strach przeplata się tu że szczęściem, samotność z odosobnieniem, każdy bohater tworzy swoje klatki emocjonalne, z których nie potrafią wyjść. Tę opowieść powinno się czuć, a nie czytać.

  Fabuła może nie zaskakuje za bardzo, ale jest przepiękna, historię czyta się wybornie, zabrakło nam troszeczkę więcej akcji, jednak widać, że autorka delikatnie prowadziła czytelnika przez stworzony przez siebie świat, dlatego nie mamy żadnego żalu.

  Bohaterki to dwie kobiety, które nie miały w życiu łatwo, chociaż ich stan społeczny różni się od siebie w znacznym stopniu to mrok ich przeszłości ciągnie się za nimi, dając o sobie znać na każdym kroku. Są kobietami skrzywdzonymi, jednak walczącymi o swój los, jednak każda w swoim czasie, walcząc na różne, odmienne sposoby, wychodząc że swoich klatek w odpowiednim dla siebie czasie. To właśnie one są magnesem tej książki i to dla nich będziecie w tej książce zakochani.

  Do tej historii wchodzi się jak do klatki i w niej trzeba przeżyć przygodę, żeby z niej wyjść, trzeba przez nią przebrnąć. My już jesteśmy po i bardzo cieszymy się, że mogłyśmy zrecenzować taką cudowna historię. Polecamy wam ją serdecznie

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przeczytałam ją i wciąż nie potrafię do siebie dojść. To niepojęte, ile w tej książce bólu i rozpaczy. Ten ból obezwładniania nas równie mocno, co bohaterkę, która zmuszona była oddać własne dziecko. Z braku pieniędzy i jedzenia była pewna, że tam jej będzie lepiej. Pozostawiła tam połowę serduszka, które dostała od swojego ukochanego. Chciała, by mała wiedziała, że po kilku latach po nią wróci. W samotności cierpiała, kiedy dowiedziała się, że ojciec jej dziecka zmarł. Chciała o nim i o wszystkim co przeszła opowiedzieć swojej córeczce, którą kocha nad życie. Sumiennie odkładała pieniążki, by móc ją wykupić, kiedy sytuacja u niej się poprawi. Przez te wszystkie lata odmawiała sobie wszystkiego. Zbierała dla małej ubranka o które było bardzo ciężko. I w końcu kiedy była już gotowa, kiedy niemal w podskokach kroczyła w kierunku przytułku dla dzieci, kiedy cały dom i bliscy byli przygotowani na tą radosną chwilę, stało się coś okropnego.

  Pierwszym strachem była niewystarczająca ilość pieniędzy do odebrania małej. Drugim jej warunki mieszkaniowe, bo choć lepsze, to jednak niewystarczająco dobre. Jednak najgorsze było dopiero przed nią. Mężczyzna przyniósłszy teczkę z piękną niebieską kokardką popatrzył na kobietę przenikliwym wzrokiem. Z dokumentów bowiem wynikało, że takiego dziecka tam nie było. Widniał znak kobiety, że następnego dnia przyszła i córkę odebrała. Złożyła nawet podpis...

  Gdzie zatem przebywała Clara? Kto ją odebrał i dlaczego podpisał się danymi prawdziwej matki?

  Niesamowita...

  Nie potrafiłam ani na moment przestać jej czytać. Była wstrząsająca i pełna nadziei. Wszystkie emocje zrozpaczonej matki przechodziły na mnie. Tekst hipnotyzował mnie do tego stopnia, że czułam jakbym przeniosła się do jej czasów i tam pomagała odnaleźć jej jakiś trop, cokolwiek, by tylko jej dziecko się odnalazło. Dodatkowo poznałam świat, gdzie co druga rodzina przymierała głodem. Oni masowo oddawali swoje dzieci i tylko cztery rodziny na czterysta po te dzieci wracało... To było takie przykre.

  Z całego serca dziękuję Bogu, że nie było mnie w tamtych czasach. Książka, która pokaże wam jak wiele posiadamy i jak niewiele mają inni...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzentus NotPospolitus
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nie dość, że „Podrzutek” to książka o cudnej okładce, to jeszcze ma bogate wnętrze. Naprawdę jest niezwykła, wręcz wyjątkowa. Dawno nie czytałam tak poruszającej historii!

  Akcja toczy się w osiemnastowiecznym Londynie. Bess, biedna młoda kobieta, która na co dzień handluje krewetkami zachodzi w ciążę z mężczyzną, którego praktycznie nie zna. Jest uboga, by się utrzymać musi ciężko pracować. Oddaje więc swoją maleńką córeczkę do przytułku z myślą, że kiedyś po nią wróci. Dziecku zostaje nadany numerek 627.

  Sześć lat później w końcu udało jej się odłożyć wystarczająco dużo oszczędności, by zabrać swoją Clarę z sierocińca. Bardzo się boi, że jej dziecko mogło nie przeżyć tych sześciu lat. Na szczęście wspiera ją przyjaciółka, za radą której matka w końcu decyduję się na wizytę w przytułku. Okazuje się, że jej córeczki tam nie ma. W dokumentacji widnieje zapis, że matka dziecka odebrała je dzień po tym, jak je oddała. Ale to nie była ona! Ktoś się za nią podał i zabrał jej córeczkę!

  Co tam się wydarzyło… Ach, nie mogę Wam nic więcej powiedzieć. Zdradzając, odebrałabym Wam całą przyjemność czytania tej książki, do czego szczerze Was zachęcam.

  To nie jest wcale łatwa książka, opowiada o trudnych życiowych problemach, o sile, ale i słabości, o wyrzeczeniach, o matczynej miłości, ale też o smutku… Tak, jak wcześniej wspomniałam – jest niezwykła – poruszająca i piękna. Jestem absolutnie zachwycona tą książką i śmiało mogę powiedzieć, że to mój numer 1 wśród książek przeczytanych w tym roku.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 12 recenzje

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Podrzutek
 • Autor: Stacey Halls
 • Wydawnictwo Świat Książki
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2021
 • Ilość stron: 360
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381395694
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: The Foundling
 • Tłumacz: Żukowska-Maziarska Anna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788381395694
 • EAN: 9788381395694
 • Wymiary: 13.5x21.5x2.9 cm
Najczęściej kupowane razem
 • -26%
  Panna z Bajki

  Panna z Bajki

  Taką Katarzynę Michalak pokochały Polki! „Panna z bajki” to uroczy, zaskakujący i romantyczny powrót autorki! Hania Ruczaj ma dwie wielkie miłości: pisanie scenariuszy filmowych oraz uroczy, wtulony w zieleń lasu domek, który nazwała Bajką. To w nim chroni się przed światem. I w nim stara się...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 33,20 zł 44,99 zł
  w magazynie
 • -40%
  Almond. Ten, który nie czuł

  Almond. Ten, który nie czuł

  Wielokrotnie nagradzany koreański bestseller, rekomendowany przez BTS – najpopularniejszy boys band na świecie. „Almond” to powieść uznana przez krytyków za wybitną historię o dorastaniu pośród rozmaitych trudności. Yunjae urodził się z aleksytymią, która utrudnia mu odczuwanie takich emocji jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 23,94 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Niewybaczalne

  Niewybaczalne

  Zaginione dziecko, niewybaczalna zbrodnia i jedno kłamstwo, które zniszczy wszystko… Trzyletni chłopiec puszcza rękę mamy i znika bez śladu w centrum handlowym. Wkrótce potem śledczy odnajdują na pobliskich łąkach trzy ofiary pewnej przerażającej zbrodni. Odkrycie to paraliżuje miejscową...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,42 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -43%
  Matka roku

  Matka roku

  Najnowsza powieść autorki książek uwielbianych przez polskie czytelniczki! Tatiana ma trzydzieści dziewięć lat. No dobra, prawie czterdzieści, do czego niechętnie się przyznaje. Stara się być najlepszą matką i żoną, ale wiadomo... chcieć, a móc to jednak wielka różnica. Życie – jak to życie –...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,28 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Zielone pastwiska. Saga wiejska. Tom 3

  Zielone pastwiska. Saga wiejska. Tom 3

  Po raz kolejny odwiedzamy Tynczyn, wieś nad brzegiem Huczwy, by poznać dalszy ciąg opowieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami. Gdy wielki świat martwi się krachem na nowojorskiej giełdzie i olimpiadą w Los Angeles, Tynczyn mówi o ślubie Dołegówny z Dyziem Adamczukiem. Gdy Polska żyje...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,90 zł 42,00 zł
  w magazynie
 • -35%
  Warkocz spleciony z kwiatów

  Warkocz spleciony z kwiatów

  Pełna emocji i uczuć opowieść o tych, którzy się zagubili i muszą odnaleźć swoje miejsce na ziemi. A szczęście jest blisko i czeka. Trzeba tylko szeroko otworzyć oczy, żeby je dostrzec i schwytać. Zośka Wichocka próbuje wrócić do równowagi po wypadku samochodowym. Nie potrafi odnaleźć się wśród...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 27,70 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -25%
  Cuda codzienności

  Cuda codzienności

  Poruszająca opowieść o miłości, nadziei, walce o marzenia, a nade wszystko o sile rodziny W wigilijną noc 1863 roku w lubelskiej wsi przychodzi na świat chłopiec o niezwykłych niebieskich oczach. Jego los wydaje się przesądzony - będzie jednym z milionów chłopów w nieistniejącej na mapie...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 29,93 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -24%
  Boginie

  Boginie

  Nowa powieść autora bestsellerowej „Pacjentki”, thrillera, który podbił serca milionów czytelników. Edward Fosca jest mordercą. Mariana jest pewna. Ale Fosca jest nietykalny. Przystojny i charyzmatyczny profesor literatury greckiej na Uniwersytecie Cambridge jest uwielbiany zarówno przez...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 32,69 zł 42,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -34%
  Nowy początek

  Nowy początek

  Kolejny tom lwowskiej sagi. Znakomita powieść o trudnych ludzkich relacjach w jeszcze trudniejszych czasach. Po prawie sześciu latach wojna wreszcie się kończy. Niestety, rodzina Lindnerów nie może w pełni cieszyć się wolnością. Tak długo na nią czekali, ale okazało się, że ta, która nadeszła, jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,56 zł 39,99 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -34%
  Dziewczynka z parku

  Dziewczynka z parku

  Ta zima jest dla Andzi zupełnie inna niż wszystkie poprzednie. Pół roku temu zdarzyło się coś strasznego - umarł jej tata. Dziewczynka tęskni za wszystkim, co dawniej składało się na życie rodziny: za grą w chińczyka, rozmowami przy stole i za brzoskwiniowym sernikiem leczącym smutek. Nie jest...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 16,61 zł 24,99 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Podrzutek 0/5 Nasza cena:
37,05 zł 39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podrzutek

Siedzę w kącie. Jedziemy z kamerą do jednej z popegeerowskich wsi. Chcemy zobaczyć, jak tam ludzie żyją. Drogę mamy wolną. Czasem tylko nasz nowy kierowca popisuje się zbyt szybką jazdą... - Nie wiem czy warto pisać o czymś, o czym wszyscy wiedzą. Nikt nie lubi czytać o ludziach, którym się nie...
Czarownica ze wzgórza 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Czarownica ze wzgórza

Pendle Hill kolejny raz zachodzi w ciążę. Ma nadzieję, że tym razem urodzi dziedzica, mimo że już wiele razy poroniła. Nagle odkrywa list, w którym jej lekarz ostrzega jej męża, że może ona nie przeżyć kolejnej ciąży. Przerażona odkryciem, udaje się na spacer po lasach... Fabuła rozgrywa się w...
eBook Czarownica ze wzgórza mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,97 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Czarownica ze wzgórza mobi epub

ABY OCALIĆ NIENARODZONE DZIECKO, ZAUFA OBCEJ. ABY OCHRONIĆ SWÓJ SEKRET, ZARYZYKUJE ŻYCIE. 1612, WZGÓRZE PENDLE, LANCASTER, ANGLIA Fleetwood Shuttleworth, pani na Gawthorpe Hall, spodziewa się dziecka. Niczego nie pragnie bardziej, niż dać mężowi dziedzica. Pewnego dnia znajduje list, w którym jej...
Morze utraconej miłości 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Morze utraconej miłości

Powieść autorki światowych bestsellerów, Santy Montefiore. Celestria Montague ma młodość, urodę, majątek, arystokratyczne korzenie i tłumy wielbicieli. Zagadkowe samobójstwo ojca, człowieka z pozoru szczęśliwego, burzy dotychczasowy porządek jej życia.  Próbując dojść prawdy, Celestria dociera z...
Odległe brzegi 5/5 Nasza cena:
32,07 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odległe brzegi

Elisabeth i Jack mają za sobą dwadzieścia lat małżeństwa. Kiedy ich córki wyprowadzają się z domu, dociera do nich, że ich związek się wypalił - stał się konwencjonalny i pozbawiony miłości. Rozmyślania o niewykorzystanych szansach doprowadzają do separacji, która jednak nie przynosi im szczęścia....
Zimowa jutrzenka 0/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zimowa jutrzenka

Magia i święta pachnące przyprawami Główna bohaterka Joanna ma 44 lata i jest redaktorką w poczytnym piśmie dla kobiet. Jej świat legnie w gruzach, gdy dowiaduje się, że uwielbiany przez nią mąż od ponad roku zdradza ją z inną kobietą. Pewnego zimowego dnia postanawia zostawić za sobą przeszłość,...
Córka piekarza 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Córka piekarza

"Córka piekarza" to międzynarodowy bestseller Sarah McCoy, autorki "Maryli z Zielonego Wzgórza". W 1945 r. Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, marzącą o swym pierwszym łyku szampana czy pierwszym pocałunku. Ona i jej rodzina chronieni są przed najstraszniejszymi nieszczęściami, jakie dzieją się w...
Księga Utraconych Imion 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Księga Utraconych Imion

Najnowsza powieść Kristin Harmel szturmem zdobyła listę bestsellerów "New York Timesa". Powieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej. Pewnego dnia Eva Traube Abrams, bibliotekarka z Florydy, układając książki na półkach zauważa w gazecie niezwykłe zdjęcie. Zamiera......
To wiem na pewno 0/5 Nasza cena:
44,93 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To wiem na pewno

Opowieść o miłości i nienawiści, o buncie, walce i przebaczeniu, o zniszczeniu, ale i o odrodzeniu. Historia wielopokoleniowej rodziny na tle życia współczesnej Ameryki, przedstawiona również w serialu HBO. Tomasza Birdseya, poważnie chorego na schizofrenię, zamknięto w Zakładzie Psychiatrii...
Dziedzictwo dobra 5/5 Nasza cena:
33,68 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziedzictwo dobra

Autorka bestsellerów #1 Nora Roberts powraca z nową powieścią "Dziedzictwo"„ historią o matce i córce, o romansie, ambicji i powrotach do traumatycznej przeszłości. Królowa literatury obyczajowej i ulubiona autorka polskich czytelniczek! Adriana Rizzo miała siedem lat, gdy poznała swojego ojca....
Uwikłane 0/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Uwikłane

Mroczna i zabawna jednocześnie powieść o seksie, władzy i karierze. Pokazuje, co oznacza bycie młodą kobietą w świecie mężczyzn. Bohaterką powieści jest Jane, od niedawna singielka, którą intryguje, dlaczego Clem, jej o wiele starszy, żonaty szef, zwraca na nią uwagę. Tymczasem Jolly Politely, jej...
Teraz ją widzisz 0/5 Nasza cena:
24,45 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Teraz ją widzisz

Rodzinna tajemnica Teraz ją widzisz to kolejna powieść obyczajowo-psychologiczna, fantastycznej pisarki Joy Fielding. Autorka światowych bestsellerów tym razem wprowadza czytelników w świat kobiety o imieniu Marcy. Życie głównej bohaterki legło w gruzach, kiedy zginęła jej jedyna córka Devon....
Wybrane bestsellery
The Love Hypothesis 5/5 Nasza cena:
26,27 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

The Love Hypothesis

Bestseller "New York Timesa" Udawany związek pary naukowców i siła przyciągania, której nie da się racjonalnie wytłumaczyć. Olive Smith, doktorantka na wydziale biologii Uniwersytetu Stanforda, jest inteligentna i utalentowana, ale też niepozbawiona kompleksów. Niedawno zerwała ze swoim chłopakiem...
Nowyj Kak raz 1. Zeszyt ćwiczeń do języka rosyjskiego dla liceum i technikum 0/5 Nasza cena:
35,79 zł 37,93 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nowyj Kak raz 1. Zeszyt ćwiczeń do języka rosyjskiego dla liceum i technikum

Nowyj Kak raz 1. Język rosyjski. Liceum i Technikum. Zeszyt ćwiczeń. Nowa edycja 2022-2024 Zeszyt ćwiczeń  Nowyj Kak raz 1. Język rosyjski. Liceum i Technikum. Nowa edycja 2022-2024 Kak raz należy do serii książek bardzo dobrze cenionej przez nauczycieli. Nowyj Kak raz 1  ma wszystkie zalety serii...
eBook Naznaczeni grzechem. Grzechy ojców. Tom 2 mobi epub 0/5 Nasza cena:
30,52 zł 33,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Naznaczeni grzechem. Grzechy ojców. Tom 2 mobi epub

Dalsze losy Marcelli Vitiello i Maddoxa White'a! Marcella postawiła Maddoxa przed najtrudniejszą decyzją w jego życiu, a on dokonał wyboru. Wybrał ją, córkę swojego wroga. Jednak dziewczyna nadal ma wątpliwości, czy mężczyzna będzie w stanie poświęcić dla niej wszystko. Maddox od zawsze miał...
Owocna edukacja SP Wspomaganie roz. perc. słuch. 0/5 Nasza cena:
14,90 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Owocna edukacja SP Wspomaganie roz. perc. słuch.

Karty do indywidualnej pracy z dzieckiem. Publikacja zawiera ćwiczenia dotyczące wspomagania percepcji słuchowej. Publikacja Wspomaganie rozwoju percepcji słuchowej zawiera karty przeznaczone do pracy indywidualnej, których celem jest rozwijanie percepcji słuchowej poprzez: - ćwiczenie słuchu...
eBook Znienawidzony rywal mobi epub 4/5 Nasza cena:
40,42 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Znienawidzony rywal mobi epub

T. L. Swan w Polsce!Firma Claire Anderson ma poważne kłopoty finansowe, jednak kobieta nie chce dopuścić do siebie myśli, że większe przedsiębiorstwo mogłoby przejąć jej biznes. Ta firma wiele dla niej znaczy. To "dziecko" jej zmarłego męża, jego marzenie i jej wspomnienia związane z ukochanym....
Nie ufaj mu 5/5 Nasza cena:
25,93 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie ufaj mu

Minął rok, od kiedy życie Iny Kobryn wywróciło się do góry nogami. Kiedy wreszcie jest gotowa ruszyć dalej i zostawić za sobą trudne przeżycia, poznaje mężczyznę, na którego czekała. Daje jej poczucie bezpieczeństwa, nie ma przed nią tajemnic i sprawia, że Ina po raz kolejny wierzy w lepszą...
Effekt 5. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum 0/5 Nasza cena:
59,66 zł 63,30 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Effekt 5. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum

Effekt 5. Język niemiecki. Liceum i technikum. Podręcznik z nagraniami Cykl podręczników Effekt jest przeznaczony dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego ją po szkole podstawowej. Jest w pełni zgodny z wymaganiami nowej podstawy programowej z 2018 r. i prowadzi do osiągnięcia poziomu...
Dzieci nocy 4/5 Nasza cena:
51,38 zł 79,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dzieci nocy

Wprowadzone w 1966 roku przez Nicolae Ceauşescu drakońskie przepisy kontroli urodzin spowodowały, że ponad sześćset tysięcy rumuńskich dzieci trafiło do olbrzymich magazynów udających sierocińce. Prawie nigdy nie wyjmowano ich z łóżeczek i osobliwych klatek, nie trzymano na rękach i nie okazywano...
Szczęśliwi, którzy czynią dobro. Podręcznik do religii. Klasa 7 szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
16,13 zł 21,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szczęśliwi, którzy czynią dobro. Podręcznik do religii. Klasa 7 szkoły podstawowej

Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej "Szczęśliwi, którzy czynią dobro" zgodny z programem nauczania nr AZ-2-02/10 z dn. 11.05.2020. Obejmuje 60 jednostek tematycznych. Zawiera stałe elementy: fragment Pisma Świętego, tekst narracyjny, Módl się, Zaśpiewaj, Zastanów się, Zapamię­...
Vendetta. Pasierbica gangstera. Tom 2 0/5 Nasza cena:
27,89 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Vendetta. Pasierbica gangstera. Tom 2

„Pasierbica gangstera. Tom 2. Vendetta” to kontynuacja gorąco przyjętej przez czytelniczki powieści o kontrowersyjnym związku gangstera i jego młodej pasierbicy. Czy miłość mężczyzny w masce sprawi, że serce Chiary, okaleczone po stracie Fabia, znowu zabije mocniej? Przekonaj się! Miłość Fabia i...
Spark 0/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spark

„Spark” to kolejna powieść Vi Keeland – prawdziwej mistrzyni gorących romansów. Poznaj historię, w której aż iskrzy! Autumn dowiedziała się kilku ciekawych faktów na temat Donovana, jeszcze zanim się w ogóle poznali. Wiedziała, że nosi bardzo drogie buty w bardzo dużym rozmiarze oraz że podbiera...
Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 5-6 lat 0/5 Nasza cena:
23,28 zł 24,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Owocna edukacja. Zrób to sam. 5-6 lat

Zrób to sam to zbiór materiałów do tworzenia kreatywnych prac plastycznych dostosowanych do możliwości manualnych i intelektualnych starszych przedszkolaków. Tematyka proponowanych prac dotyczy różnych świąt – mniej i bardziej znanych, jak np.: Światowy Dzień Morza, Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki,...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula