Podróż do Carcassone. Tom 1

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 2
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
232
Rok wydania
2019
Nasza cena: 23,99 zł 29,99 zł Taniej o: 20%

Czy marzenia zawsze przynoszą ze sobą coś pozytywnego? Oto dylemat, przed którym staną bohaterowie książki Agnieszki Janiszewskiej "Podróż do Carcassone".

Powieść, którą przepełniają skrajne emocje, jakich każdy od czasu do czasu może doświadczyć w swoim życiu.

“Podróż do Carcassone” tom pierwszy jest początkiem historii pewnej rodziny, która musi poradzić sobie z przeciwnościami losu, często podejmując przy tym niezwykle trudne decyzje. Opowieść rozpoczyna się w Warszawie, w roku 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska ma okazję do zaaranżowania małżeństwa swojego syna, Ksawerego. Dzięki temu zabiegowi mężczyzna ma stać się duszą towarzystwa i osobą chętnie widywaną na salonach, ożenek ma także pozwolić mężczyźnie rozwinąć skrzydła na szczeblu dyplomacji. Niestety, pojawia się pewien problem. Ksawery mianowicie wdaje się w romans z pewną początkującą aktorką, Natalią Moore. Co gorsze, kobieta spodziewa się dziecka. Hrabina nakłania ją więc do opuszczenia Warszawy.

Ostatecznie Natalia nagle przepada, a Ksawery nie ma innego wyjścia, jak tylko podporządkować się matce. Szybko okazuje się, że życie, które rozpoczyna, wcale nie jest usłane różami. Co więcej, mężczyzna pozostaje w poczuciu okropnego niespełnienia, które za nic nie chce go opuścić. Jakie potoczą się w tej sytuacji dalsze losy głównych bohaterów? Czy życie w końcu okaże się dla nich łaskawe?


Fragment książki

Nie byłam pewna, czy mogę jej zaufać. Na ogół twardo stąpała po ziemi - przejęłam zresztą po niej tę pożyteczną cechę - jednak w przeciwieństwie do mnie lubiła czasami puszczać wodze wyobraźni. A to niekoniecznie musiało się dobrze skończyć.
- Przecież nie pojedziesz do żadnego Carcassonne - oznajmiłam na wszelki wypadek. - To niemożliwe.
Zrobiła taką minę, jakby analizowała moje słowa, a potem wzruszyła ramionami. Nie wyglądała jednak na zmartwioną, wręcz przeciwnie - w oczach miała te charakterystyczne wesołe iskierki, które zawsze ją odmładzały.
- Pewnie masz rację - odparła wciąż pogodnym tonem.
- I nie jest ci z tego powodu smutno? - spytałam podejrzliwie.
- Nie. Już dawno się z tym pogodziłam - odrzekła i tym razem usłyszałam w jej głosie powagę. Mówiła całkiem serio. Nie potrafiłam tego zrozumieć. Wierzyłam jej, ale to nie zmniejszało mojego niepokoju.
- I nigdy nie staniesz się znaną pisarką - dodałam i jakkolwiek to zabrzmiało, nie kierowała mną wówczas chęć dokuczenia jej i sprawienia przykrości. Chyba po prostu wolałam ją sprawdzić, upewnić się, czy należycie kontrolowała swoje marzenia.


O autorce

Agnieszka Janiszewska to polska pisarka, a także nauczycielka. Urodziła się w Warszawie i zawsze fascynowała się właśnie stolicą naszego kraju. Uczy historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Jej pasją są podróże, podczas których szuka inspiracji do kolejnych utworów literackich - w jej dorobku znajdują się znaleźć można przede wszystkim powieści obyczajowe.. Zwykle w swoich książkach odnosi się do czasów, które dawno już przeminęły, ale które zachowują swój niepowtarzalny klimat w ludzkiej pamięci. Debiutancką powieść, “Szepty i tajemnice”, wydała w 2015 roku, a książkę ostatecznie podzielono na dwa osobne tomy.

Czytaj całość

Recenzje (2)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez Kinga Ł. w dniu 2019-10-18
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Podróż do Carcassonne, tom I, II

  Z jednej strony ta historia jest piękna. Choć trochę przewidywalna. Mamy tutaj przedstawioną miłość dwojga ludzi, jednak w czasach, kiedy takiego rodzaju związek nie ma żadnych szans na przetrwanie. To czasy, kiedy liczył się tytuł i uznanie w oczach ludzi. On jest synem hrabiego, rozpuszczonym chłopcem, który myśli, że może mieć wszystko. Z kolei ona jest tylko aktorką, ze zwykłego teatru, bez znaczących roli, niezbyt popularna. Jednak wiadome było, że ten związek nie ma szans na przetrwanie, nie w tych czasach. Minęło kilka lat od zakończenia ich związku, ale jak się okazuje, po pewnym czasie losy ich rodzin ponownie się stykają.

  Tak naprawdę jest to bardzo ciekawa książka, bo przede wszystkim ukazuje społeczeństwo w latach około 1921 roku. Bardzo dobrze tutaj widać te podziały społeczne, w którym to liczy się z jakiej grupy pochodzisz, z kim możesz wziąć ślub, jak to rodzina sytuuje twoje położenie. Na pewno warto zwrócić uwagę na to, że zarówno pierwsza jak i druga powieść są bardzo klimatyczne. Bardzo szybko i łatwo się je czyta, bo Autorka pisze te książki w specyficzny sposób. Na szczęście jej styl pisania pasuje do tamtych czasów, przez co nic nam się tutaj nie gryzie i nie zazębia. O ile obie książki są krótkie, to bardzo dużo się tu dzieje, jest tu dożo bohaterów, po kolei zaś śledzimy losy kolejnych pokoleń i rodzin. Kolejno, mamy tutaj sytuację społeczną, losy rodzin, wątki historyczne i jeszcze wątki miłosne. Okey, jest tego dużo, ale na szczęście to wszystko ze sobą pasuje, a to najważniejsze. Jeszcze, gdyby książki byłyby długie, ale są króciutkie, więc opisanie tylu wątków w tak małej ilości stron, musi nie być wcale takie proste, dlatego tutaj ogromne uznanie dla Autorki.

  Według mnie ta książka daje nadzieję na miłość. W tych czasach wydaje się to być normalne, ale kiedyś trzeba było walczyć o każde uczucie, a i tak większość związków było skazane na porażkę.

  Hrabina Stefania aranżuje małżeństwo dla swojego syna Ksawerego. Chodzi tutaj tylko o jego przyszłość, o zyski dla rodziny i karierę, nie liczy się przecież uczucie. W międzyczasie Ksawery poznaje Natalię, ma z nią romans, a potem okazuje się, że dziewczyna jest w ciąży. Wszystko szybko musi się skończyć. Ksawery pozostawia swoją kochankę, mijają lata… Po latach jednak losy tych rodzin ponownie się krzyżują.

  W tomie II poznajemy losy Iwony, córki Natalii. To dziewczyna, która również podąża drogą miłości. Decyduje się na zamążpójście. Jednak po pewnym czasie dziewczyna zdaje sobie sprawę, że ten związek nie będzie usłany różami i nie do końca z miłości… Jednak wszystko zaczyna się sypać, ponieważ nadchodzi wojna, wybucha Powstanie Warszawskie, a Iwona postanawia powrócić do rodzinnych stron.

  Ocena I, II tomu – 8/10

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez Małgosia B. w dniu 2019-09-14
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  „Jesteśmy igraszką w rękach losu ...”

  Literatura dała nam już wiele przykładów mezaliansów. Szczególne znaczenie miały one w dawnych czasach, gdzie był wyraźny podział na klasy społeczne. Dzisiaj zacierają się granice pochodzenia i nie przywiązuje się już takiej wielkiej wagi do tych kwestii. Jednak w czasach, gdy dzieje się prezentowana nam historia związek ubogiej kobiety, artystki z podrzędnego teatru z synem hrabiego był wielkim nietaktem, skrzętnie ukrywanym przed światem. Hrabina Stefania Leszczyńska za wszelką cenę starała się pozbyć dziewczyny syna i w końcu jej się udało. Cały czas sterowała życiem swojego syna, który zachowywał się jak zniewolony przez matkę i nie miał własnego zdania. Zaaranżowała jego małżeństwo, które było na odpowiednim poziomie, ale pozbawione uczucia. Natalia Moore usuwa się w cień, mężczyzna nie będzie miał okazji uczestniczyć w wychowaniu dziecka, którego spodziewa się kobieta. Ich losy rozejdą się na wiele lat, ale czy kiedyś splotą się ponownie? Czy Natalia zostanie zaakceptowana przez rodzinę Leszczyńskich i będzie miała zaszczyt być żoną syna hrabiego? A może czasy, w jakich historia się dzieje nie dadzą im szansy na wspólne życie?

  Ta dwutomowa saga osadzona w realiach międzywojennych jest kalejdoskopem po losach kilku pokoleń. Poznajemy losy rodziców Ksawerego, następnie Natalii i jej córki oraz życie ich potomków. Wspólnie z bohaterami przeżywamy ich wzloty i upadki, chwile piękne i radosne, ale też nurtujące ich smutki i rozterki nas nie omijają. Słowem, w tej pięknej i owianej tajemniczością historii dostaniemy cały kalejdoskop wrażeń, różnorodnych emocji i wzruszeń.

  „Nic nie dzieje się przez przypadek. Wszystko, co nas spotyka, ma jakiś sens, nawet jeśli go początkowo nie dostrzegamy. Naszym życiem kieruje przeznaczenie”.

  Podróż do Carcassonne to wzruszająca, zaskakująca i emanująca delikatnym powabem tajemniczości powieść o niespełnionej i trudnej miłości, trudnej do przetrwania, której droga do szczęścia usłana jest kolcami. Bohaterowie w walce o swoją miłość poddali się, nie starali się skutecznie walczyć z przeciwnościami losu, stracili chęć i odwagę na dokonanie zadowalających zmian w swoim życiu. I ponieśli tego konsekwencje na całe życie. To też obraz odwagi i męstwa, ale również prawości i walki o zachowanie więzi z rodziną, nawet wbrew woli innych, a także siły przebaczania. I te kipiące i wzburzone emocje przedzierają się przez stronice tej powieści uchylając się przed świstem kul i wybuchów armatnich. Atmosfera wojenna dodatkowo wzmacnia wydźwięk zachowań bohaterów, czasami starając się usprawiedliwić ich, nie zawsze zrozumiałe i wytłumaczalne zachowania. To również historia trudnych i momentami toksycznych relacji między matką a córką, do których przyczyniły się istniejące między nimi tajemnice i brak otwartości i szczerości. Brak zrozumienie drugiej strony tak pokierował ich losami, że zapewne każda z nich później żałowała swojego niefortunnego zachowania.

  Nie powiem, lektura tej sagi wzniosła mnie na wyżyny ludzkich emocji, poruszyła mnie dogłębnie, ale też napełniła wielką nadzieją, że prawdziwa miłość zawsze przetrwa, nic nie jest w stanie stanąć jej na przeszkodzie. Ale też uświadomiła mi, że o miłość trzeba walczyć i nigdy, w żadnym momencie, nie można pozwolić sobie na to, aby osoby, które darzymy uczuciem odeszły w niepamięć i zapomnienie. Czas płynie nieubłaganie i nie warto marnować pięknych chwil, wręcz przeciwnie trzeba je chwytać i korzystać z nich.

  Autorka bryluje pomiędzy marzeniami o lepszej przyszłości, a skrywanymi tajemnicami rodzinnymi. Tylko wytrawny czytelnik śmiało odnajdzie się w zarówno w sidłach i gąszczu zakłamania, jak i cierpliwego poszukiwania prawdy.

  Czytałam tę powieść i z każdą chwilą coraz bardziej i śmielej zatapiałam się w skomplikowanych losach bohaterów. Zaprzyjaźniłam się z nimi, przeżywałam każdą ich rozterkę, ale i cieszyłam się pięknymi chwilami. Tak naprawdę oczekiwałabym dalszej kontynuacji tej sagi, ciekawa jestem losów dalszych pokoleń tej rodziny. Nie wspomnę już, że marzy mi się ekranizacja tej powieści, ale kto wie …

  Ta saga jest urzekająca i zapewne każdemu przypadnie do gustu. Jej nawet nie trzeba polecać, ona jest nieocenioną wartością sama w sobie. Ona tak mnie pochłonęła, że nie mogłam jej odłożyć na bok. Mój wzrok nieustannie jej poszukiwał, nawet na chwilę nie pozwoliłam jej zniknąć z zasięgu mojego wzroku. Podróż do Carcassonne należy do grona tych lektur, które na zawsze pozostają w nas i odbijają piętno na naszym systemie wartości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zanim nadejdzie jutro. Tom 1. Podróż do krainy umarłych 5/5 Nasza cena:
28,73 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zanim nadejdzie jutro. Tom 1. Podróż do krainy umarłych

Historia o zwykłych ludziach, których życie zmienia się w ciągu kilkunastu minut… Początek wojny to dla Kresów Wschodnich czas wywózek w odległe i złowrogie rejony Związku Radzieckiego. Dobrze zapowiadająca się aktorka, żyjąca w szczęśliwym związku z lekarzem społecznikiem, zawadiacki lekkoduch...
Drogi do wolności. Tom 1. Iskra 5/5 Nasza cena:
28,52 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drogi do wolności. Tom 1. Iskra

Jedna rodzina, trzy siostry. Wspólne marzenie.   Lato 1914. Siostry Biernackie wracają z Lanckorony do Krakowa. W powietrzu wiszą zmiany, mówi się o wojnie. Tymczasem Lala nie może przestać fantazjować o przystojnym lotniku Ludwigu, Marynia nieustannie myśli o Szymonie, a Alina udziela lekcji...
Podróż po miłość Tom 1 0/5 Nasza cena:
15,95 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż po miłość Tom 1

Emilia znalazła bezpieczne schronienie za murami klasztoru. Niespodziewanie w jej poukładanym świecie pojawia się Tatar Selim, którego wizyta burzy spokój dziewczyny. Mężczyzna przynosi wiadomość, że jej zaginiony ojciec, uczestnik powstania listopadowego wcielony do carskiego wojska, żyje, lecz...
Podróż po miłość Tom 1 5/5 Nasza cena:
27,75 zł 31,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Podróż po miłość Tom 1

Emilia znalazła bezpieczne schronienie za murami klasztoru. Niespodziewanie w jej poukładanym świecie pojawia się Tatar Selim, którego wizyta burzy spokój dziewczyny. Mężczyzna przynosi wiadomość, że jej zaginiony ojciec, uczestnik powstania listopadowego wcielony do carskiego wojska, żyje, lecz...
Pokusa. Uwikłani. Tom 1 4/5 Nasza cena:
24,43 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa. Uwikłani. Tom 1

Elektryzująca… hipnotyzująca… fascynująca… książka, o której mówią wszyscy! Ona zatraca się w swoich chorobliwych obsesjach. On skrywa mroczne tajemnice z przeszłości. Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Withers właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w...
Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha 5/5 Nasza cena:
22,74 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kwiat paproci. Tom 1. Szeptucha

Porywająca, świetnie napisana powieść, w której XXI-wieczną Polską nadal rządzą Piastowie, a wiara i obrzędy przodków są cały czas żywe. A wszystko przez to, że Mieszko I zdecydował się nie przyjąć chrztu… Gosława Brzózka, zwana Gosią, po ukończeniu medyny wybiera się do świętokrzyskiej wsi Bieliny...
Bracia Slater. Tom 1.5. Bronagh 4/5 Nasza cena:
20,93 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Bracia Slater. Tom 1.5. Bronagh

Kontynuacja elektryzującej serii Bracia Slater, na którą czekały rzesze fanek w Polsce! Bronagh Murphy nigdy nie miała lekko. Ostatnie lata dostarczyły jej wielu wrażeń, zatem kiedy zbliżają się jej dwudzieste pierwsze urodziny, jedyne, o czym marzy, to relaks z rodziną. Na spokojnie. Jej ukochany,...
Sexy Bastard. Tom 1. Hard 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sexy Bastard. Tom 1. Hard

Cassie opuściła Londyn, aby uciec od niebezpiecznego związku. Kiedy przybywa do rodzinnej Atlanty myśli, że uda jej się spokojnie zacząć życie na nowo. Nie spodziewa się, że tę miłą wizję brutalnie przerwie pewien bezwzględny mężczyzna, który wtargnie do jej domu w środku nocy. Ryder Cole zamierza...
Cole. Tom 1. Tylko twój 4/5 Nasza cena:
25,83 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cole. Tom 1. Tylko twój

Kiedy Sydney wyobrażała sobie swój miesiąc miodowy, była pewna, że spędzi go ze swoim długoletnim chłopakiem gdzieś na pięknej plaży, w otoczeniu pięknych okoliczności natury. Jednak ślubu nie było, a na zaplanowany wyjazd Sydney zabrała przyjaciółkę. Na szczęście na miejscu pojawi się ktoś, kto...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula