Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć

Książka
33,99 zł
Outlet
18,27 zł

Informacje szczegółowe Pokaż wszystkie

Wydawnictwo: Buchmann
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 224
Opis

Chcesz zmienić swój sposób odżywiania, by poczuć się lepiej we własnym ciele? Dostajesz zawrotu głowy od nadmiaru informacji na temat różnych diet? Sięgnij po książkę zatytułowaną "Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć" autorstwa Wandy Baltazy, a naprowadzi Cię ona na dobre tory.

Jeżeli towarzyszy nam złe samopoczucie i cierpimy na brak energii do życia, warto pomyśleć o zmianie diety. Przeciętny człowiek może się jednak czuć zagubiony, a nawet przytłoczony nadmiarem informacji. Aby się w tym wszystkim nie pogubić, najlepszym pomysłem będzie sięgnięcie po książkę, która omawia dokładnie podstawy zdrowego odżywiania.

Taką pozycją jest właśnie "Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć". Wszystkie treści zawarte w lekturze znajdują swoje potwierdzenie w badaniach naukowych.

Czytelnik ma szansę dowiedzieć się czegoś więcej na temat różnych diet i zdecydować, która jest odpowiednia dla niego. W książce nie brakuje też przykładowych planów posiłków. Jedną z największych zalet tej pozycji jest zawarta na końcu lista odpowiedzi na pytania, z jakimi autorka najczęściej spotyka się podczas pracy z pacjentami w swoim gabinecie. Plusem są też opisy dolegliwości, na jakie często cierpią ludzie, którzy nieprawidłowo się odżywiają.


O autorce

Wanda Baltaza jest dietetyczką kliniczną. Na co dzień pomaga wielu osobom zmienić swoje życie za pomocą modyfikacji sposobu odżywiania. Jest twórczynią licznych kursów oraz publikacji.

Szukasz więcej propozycji? Zobacz nasze tytuły z kategorii diety i zdrowe odżywianie

Szczegóły
  • Tytuł: Poczuj się lepiej
  • Autor: Wanda Baltaza
  • Wydawnictwo Buchmann
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2022
  • Ilość stron: 224
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788328096196
  • Język: polski
  • ISBN: 9788328096196
  • EAN: 9788328096196
  • Wymiary: 16x21.5 cm
  • Dane producenta: Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o., Ul. Marszałkowska 116/122, 00-017 Warszawa, Polska, biuro@gwfoksal.pl, tel. 22 826 08 82
Recenzje książki Poczuj się lepiej. Jak dobrze jeść, by dobrze żyć (4)
  1. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Natalia W. w dniu 2022-09-01
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    To ładnie napisana książka, z dbałością o formę i słownictwo. Wszystko jest jasne, spójne i… nieprzegadane. Być może dlatego z wyjątkową przyjemnością ją przeczytałam. Przyznam nawet, że to chyba pierwszy w moim życiu poradnik (choć według mnie to bardziej kompendium) przeczytany od a do z. Polecam ją każdemu, kto potrzebuje lektury uporządkowującej miliony informacji płynących z mediów w temacie zdrowego stylu życia.

    Autorka to osoba wykształcona w temacie, będąca na bieżąco z naukowymi badaniami ale i mająca na co dzień do czynienia z pacjentami, tą wiedzą i praktyką dzieli się z czytelnikami. Z treści książki można wywnioskować, że Baltaza wie i rozumie, że styl żywienia nie jest zero-jedynkowy. Autorka ma świadomość, że jesteśmy różni, różne są nasze potrzeby, popełniamy różnego rodzaju grzeszki, które są już wpisane w nasze codzienne odżywianie.

    O prawidłowym odżywianiu, zdrowym stylu życia itp itd. wydaje mi się, że wiem niemal wszystko, a bez wątpienia wiele. I choć książka nie należy do odkrywczych (choć co dla mnie nie jest nowe okazuje się być nim dla innych) to usystematyzowała mi posiadaną już wiedzę, niejedno wyjaśniła a przyznam, że i garść nowych informacji wniosła.

    Najmniej podobał mi się dział Q&A, pewnego rodzaju podsumowanie książki. Tendencyjne, nic niewnoszące. Szkoda miejsce choć rozumiem, bo każdego dnia dziwią mnie pytania zadawane przez ludzi w różnych okolicznościach. Cóż, takie czasy 🤷

    Książkę upiększają kolaże Joanny Nocon @akuratnie_studio i to jest sztos!!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  2. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    3/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paula C. w dniu 2022-08-03
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Jest sporo oczywistych rzeczy o których większość z nas wie, jak ograniczenie słodyczy, picie 2l wody itp mimo to czytało się błyskawicznie. Również warto wspomnieć, że dużo zawartej w niej treści daje do myślenia, w momencie gdy sama wypijałam butelkę 2 litrowej coli w kilka godzin, a tu nagle czytasz: „Mała butelka coli to 10 łyżeczek cukru” to aż człowieka mrozi…

    Pisana fajnym, prostym językiem. Jeśli chcecie zacząć zdrowo się odżywiać, coś zmienić w swoim życiu, a nie wiecie od czego zacząć- to książka dla Was, fajny poradnik. Szkoda, że nie ma tam jakiś przepisów chętnie bym ich spróbowała.

    Podobała mi się końcówka- zamiast podsumowania które przeważnie jest pisane „sztywno” i jakby się czytało encyklopedie, mamy tutaj popularne „q&a”, a do tego pięknie jest wydane i ozdobione. Miłe dla oka, szczegół a cieszy :)

    Plus również za to, że w jednym z rozdziałów znajduje się tabelka z badaniami, które powinniśmy raz w roku zrobić. Oczywiście z wyjaśnieniem, pamiętajcie badajmy się!

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  3. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Anna K. w dniu 2022-08-02
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Żyjemy w czasach, gdzie wszystko robi się szybko, a wiele osób również odżywia się „na biega”. Przez to niejedna osoba boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, w tym nadwagą, a przecież wcale tak nie musi być.

    Książka pt.: „Poczuj się lepiej” przed nami jak unikać błędów żywieniowych, jak zbilansować dietę, żeby było smacznie i zdrowo, wile sprawdzonych teorii, ciekawostek, porad. Napisana przez Wandę Baltaza, która jest dietetykiem klinicznym z dużym doświadczeniem.

    Wszelkie informacje napisane są w sposób ciekawy, a jednocześnie dość prosty. Taka osoba jak ja (czyli nieznająca się na dietetyce itp.) nie ma najmniejszego problemu ze zrozumieniem tekstu.

    W książce znajdziemy dość ładne ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

    Okładka jest twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

    „Poczuj się lepiej” to pozycja, którą moim zdaniem warto poznać bliżej. Ze swojej strony polecam.

    Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
  4. taniaksiazka.pl
    Recenzenckie Mistrzostwo Świata
    Ocena:
    4/5
    Opinia użytkownika sklepu
    Autor opinii z tym oznaczeniem jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu. Nie możemy potwierdzić, że produkt został kupiony w naszym sklepie.
    Dodana przez Paula C. w dniu 2022-02-21
    Recenzja dotyczy produktu typu: książka
    0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

    Mamy tu książkę o zdrpwii w takiej uroczej okładce i twardej oprawie. Znajdziemy tu rady jak poczuć się lepiej, czyli jak dobrze jeść, by dobrze żyć.

    Diety mają to do siebie, że ilu ludzi tyle diet, każdy mówi coś innego, często powielając stereotypy i w końcu sami nie wiemy, która dieta jest najlepsza, czy kozna jeść po 18 albo ile wody trzeba pić.

    W tej książce właśnie na takie pytania dostaniemy odpowiedź. Dowiemy się jakie są podstawowe zasady zdrowego żywienia, informacje o dietach, pomysły na zdrowe posiłki, przywodnik po dolegliwościach, czy nawet przygotowanie do wizyty dietetycznej, czyli cały dieteyczby poranki.

    Książka jest kolorowo zarówno jeśli chodzi o okładkę jak i to co wewnątrz. Kolorowe strony dodają pożywne wrażenie i zachęcają do czytania. Przede wszystkim jednak ważny jest ogrom wiedzy i informacji, które przedstawione są w przystępny sposób, dają do myślenia i mają nam pomóc w zdrowym odżywianiu. Jeśli ciekawią was te tematy, polecam tą książkę.

    Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
    Napisz pierwszy komentarz
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

taniaksiazka.pl

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula