Parafil

Autor:

Bartek Rojny

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 25
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Rok wydania
2021
Ilość stron
464
Nasza cena: 23,62 zł 39,99 zł Taniej o: 41%

Poznaj nowy, przerażający cykl kryminalny o kontrowersyjnym Witku Weinerze. "Parafil" stworzony został dla Czytelników o mocnych nerwach.

Podkomisarz Helga Sawicka zostaje zaangażowana w śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci młodego małżeństwa. Ofiary znaleziono w ich mieszkaniu w Bytomiu. Mężczyzna był obnażony od pasa w dół, a na jego szyi zaciśnięta została pętla, na której zwisał z sufitu. Jego żona leżała na ziemi pod nim. Morderstwo w afekcie czy samobójstwo? A może w sprawę zamieszany był ktoś inny? Kiedy pojawiają się kolejne ciała, odpowiedź staje się oczywista.

Helga nie ma innej możliwości i zgłasza się po pomoc do Witka Weinera. Ten kontrowersyjny ekspert od dewiacji seksualnych jest jedyną osobą, która ma szansę zrozumieć psychopatę i ocalić jego kolejne ofiary. Na przeszkodzie staje jedynie postępowanie o molestowanie studentki, które toczy się wobec Weinera. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy dziewczyna znika bez śladu, a seksuolożka związana z komendantem policji ma na ten temat zaskakująco wiele do powiedzenia. Czy uda się złapać Parafila, zanim życie stracą kolejni ludzie?

"Parafil" jest pierwszą książką napisaną przez Bartka Rojnego, a zarazem początkiem fascynującej serii. Autor napisał mocną i dosadną powieść kryminalną, w której stara się opisać sposób działania umysłów psychopatów. Opowiada również o specyficznych dewiacjach seksualnych, występujących zaskakująco często w codziennym życiu wielu ludzi.


O książce

Mocna rzecz dla czytelników o stalowych nerwach. Tu nie ma taryfy ulgowej. Polecam!

Aleksandra Popławska


O autorze

Bartek Rojny stworzył mroczny obraz Bytomia, w którym nie ma podziału na czerń i biel. Każdy z bohaterów ma coś na sumieniu i nikt nie jest idealny, co nadaje powieści dodatkowego realizmu. Szczegółowe opisy miejsc zbrodni wymagają od Czytelnika stalowych nerwów i mocnego żołądka.

Recenzje (25)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Parafil jest debiutem Bartka Rojnego. To właśnie ta książka otwiera cykl kryminałów o Witku Weinerze, ekspercie od dewiacji. Uwielbiam kryminały, pod warunkiem, że spełniają moje wymogi, a jak było z tą pozycją?

  Zacznę od tego, że słowo "parafil" zostało wymyślone przez autora na potrzeby książki, dla określenia dewiacji. Czyli zaburzeń preferencji seksualnych, w którym wystąpienie podniecenia i pełnej satysfakcji seksualnej uzależnione jest od pojawienia się specyficznych obiektów, w tym osób. Pojawia się również asfiksjofilia (asfiksja autoerotyczna), w której spełnienie seksualne osiąga się poprzez niedotlenienie spowodowane podduszeniem.

  W jednym z bytomskich mieszkań policja znajduje ciało półnagiego wisielca. Dodatkowo okazuje się, że jego żona również nie żyje. Śledztwo prowadzi komisarz Helga Sawicka, do którego angażuje Witka Weinera, określany mianem specjalisty od dewiacji.

  "Parafil"zaczyna się naprawdę obiecująco. Byłam pewna, że ten kryminał wypadnie dobrze. Jednak im dalej czytałam, tym widziałam pewne nieścisłości. Książka zaczęła się niemiłosiernie dłużyć, akacja zwolniła, zrobiła się nudna. Nie spotkałam się jeszcze z pozycją, która porusza tematy dewiacji. Jednak liczyłam na to, że będzie przede wszystkim brutalnie i emocjonująco, a akcja będzie pędzić jak szalona, a tymczasem miałam wrażenie, że toczy się tylko wokół Wainera, na każdym kroku przypominając nam o jego fobiach i lękach.

  Witek jest doktorem nauk prawnych. Nosi w sobie rodzinną tragedię. Zostaje zaangażowany w śledztwo, ale przeciwko niemu toczy się postępowanie o molestowanie studentki. Nasuwa mi się pytanie, czy w takiej sytuacji to śledztwo byłoby wiarygodne? Niby to fikcja literacka, lecz nie mogę sobie wyobrazić tego, jak człowiek oskarżony o coś, może pomagać policji w innym śledztwie.

  Nie podobał mi się sposób wykreowania bohaterów, a przynajmniej Weinera. Helga to twarda nieugięta pani komisarz, aczkolwiek posiadająca problemy z alkoholem oraz zachowująca się agresywnie w stosunku do ludzi. Natomiast postać Witka w moim odczuciu jest przerysowana, pełna nieścisłości i zaprzeczeń. Kiedy sierżant Sztyr przyjechał po niego, byłam pewna, że Weiner coś przeskrobał. Myślałam, że to jakiś ekskluzywny menel, a nie doktor nauk.

  "Na zarzuty, że zdradził Śląsk i mieszka w Zagłębiu, odpowiadał wzrokiem pełnym pogardy. Żule pod monopolowym mieli go za swojego, to mu wystarczyło".

   Witek wykreowany został na zarośniętego, śmierdzącego brudasa, który lubił wypić oraz legalnie i nielegalnie przy ćpać. Z racji tego, że wskutek oskarżenia go o molestowanie, został zawieszony w pracy to i pieniędzy mu zaczynało brakować. Jednak jakimś sposobem wpada w oko pięknej pani stomatolog. No dobra, są gusta i guściki, ale widząc takiego niechluja ciężko sobie wyobrazić jakikolwiek pociąg w stosunku do jego osoby. Jest to postać, która odpycha mnie pod każdym względem. W książce jest kilka " dziwnych" momentów. Weiner niby specjalizuje się w dewiacji, a po przy ćpaniu , podczas współżycia poddusza partnerkę(?) Dodatkowo drażnił mnie slang policyjny, niby były jakieś tam objaśnienia, ale bez tego powieść by nie ucierpiała. Czy jest coś, co mi się podobało ? Oczywiście. Autor ma naprawdę przyjemne pióro, książka napisana w przystępnym języku, w dodatku widać, że wie, o czym pisze. Dialogi momentami nadawały dramatyzmu, a opisy podsycały zainteresowanie. Wplecenie w książkę śląskiej gwary wyszło jej na dobre, ALE brakuje mi przypisów, tłumaczeń. Niby część zdań można się w jakiś sposób domyślić, jednak było kilka, nad którymi się zatrzymałam, ponieważ kompletnie ich nie rozumiałam. Zakończenie zasługuje na uznanie. Bo choć autor podsuwał nam pewne tropy, to do samego końca nie byłam w stanie odgadnąć, jak to wszystko się skończy. Dodatkowo tempo przyspieszyło, a kryminał w końcu był kryminałem, a nie opowieścią mocno obyczajową z wątkiem kryminalnym.

  Nie mam pojęcia jak ocenić tę pozycję. Niby pomysł na fabułę był dobry, a autor ma naprawdę spory potencjał. Jednak jak to powiedziała pewna osoba" nadanie jak najwięcej chwytliwych cech jednej osobie by coś się działo, to jak zrobienie ze specjalisty od win, specjalistę od piwa, whisky czy szampana. Niby jest okej, ale nie da się wszystkiego przypisać jednej osobie ". Osobiście książkę wam polecam, każdy powinien wyrobić sobie własne zdanie na jej temat. Za autora trzymam kciuki, a po kolejną część na pewno sięgnę.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Muszę przyznać, że pierwsze co się rzuca w oczy to okładka, jest mocna i wyrazista. Pierwsze moje skojarzenie to wiking. Ale czy główny bohater Witek Weiner chociaż trochę przypomina wikinga? Chyba tylko z wyglądu, bo z charakteru i sposobu bycia to totalny anty wikingowiec.

  Witek oprócz tego, że jest ekspertem od dewiacji seksualnych to 36-letni romantyk i samotnik z przypadku. Wszystko, co osiągnął, tym samym stracił przez zawiść kobiet do niego. Przez jedną z nich będzie miał poważne problemy. Na co dzień zmaga się z fobiami powstałymi na skutek przeżytej traumy z dzieciństwa. Patrząc na postać głównego bohatera, jego iiracjonalne zachowanie, chciałoby się go wręcz nazwać dziwakiem.

  Wielki plus za stworzenie ciekawych postaci, wątku kryminalnego szczególnie skupiającym uwagę na dewiacjach seksualnych. Zakończenie totalnie mnie zaskoczyło, bo do ostatniego momentu nie spodziewałam się, że sprawcą okaże się..... ( tajemnica)

  Autorowi @bartek_rojny gratuluję debiutu literackiego, świetny pomysł na książkę i mam cichą nadzieję, że "Zwrotnik" będzie jeszcze lepszy.

  ✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒✒

  Akcja rozgrywa się w Bytomiu. W jednym z mieszkań zostaje odnalezione ciało kobiety oraz nagiego mężczyzny wraz z pętlą na szyi. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Wstępne oględziny wskazują, że to mężczyzna najpierw zabił żonę, a później się powiesił. Do pomocy w śledztwie zostaje poproszony ekspert od dewiacji seksualnych - Witek Weiner. To ON zaprzecza początkowo postawionej wcześniej teori zbrodni.

  W odnalezieniu sprytnego i niepozornego mordercy Weiner będzie pomagał podkomisarz Sawickiej. Doświadczonej przez los policjantki, która nie radzi sobie z przedwczesnym odejściem męża i wychowywaniem syna.

  Nie wszystko idzie z górki, gdyż Witek zostaje zawieszony na uczelni i oskarżony przez studentkę o molestowanie. Czas mija, a kolejne dziewczyny znikają....

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Mocna historia, dosadny język, książkę przeczytałem w ciągu kilku godzin, wciąga niesamowicie. Już od pierwszych stron próbowałem się połapać o czym świadczą pozostawione przez mordercę na miejscu zbrodni ślady, kim właściwie jest Witek Weiner - główny bohater, a może to ON porywa i zabija kolejne ofiary jednocześnie współpracując z policją? Podczas czytania rodziło się we mnie wiele pytań, ale na odpowiedzi musiałem czekać aż do samego końca. No i dzięki Rojnemu nareszcie wiem jak to jest w klubie dla swingersów i na squacie, ale chyba sobie daruję przeżycie takich doświadczeń. Za to książkę przeczytać warto. PS; Czekam na drugą część!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo lubię poznawać nowych autorów. Szukam wśród nich tych, do których będę z chęcią wracać. Ubiegły rok przyniósł mi kilka takich nazwisk, ale mi jeszcze za mało i szukam dalej. Gdy zobaczyłam zapowiedź książki pana Bartka Rojnego, to nie potrafiłam przejść obojętnie koło jego książki. Mój wzrok padł najpierw na okładkę, która przemówiła do mnie, aby zainteresować się tą książką. A gdy w opisie znalazłam słowo dewiant, to już byłam pewna, że sięgnę po tę książkę.

  Książkę „Parafil” czyta się dobrze już od pierwszych stron. Natrafiłam tutaj na ciekawych bohaterów, którzy sprawiali, że zainteresowałam się sprawą. Bardzo spodobało mi się to, że autor nie popełnił typowych błędów, które można znaleźć w kryminałach. Czuć, że się przygotował, aby prowadzenie śledztwa wyglądało jak najbardziej realistycznie. Chociaż czasem kłuło mnie w oczy wymienienie kolejny raz chromatografii jako techniki badawczej dowodu. Miałam wrażenie, że bohaterowie nie znają innych i opierają się tylko o tą jedną.

  Jestem bardzo zadowolona z tego, co otrzymałam w książce „Parafil”. Ciekawe postacie, sprawa kryminalna, która pobudziła moją wyobraźnię i chciała znaleźć sprawcę szybciej niż bohaterowie. Niestety, nie udało mi się szybciej rozwiązać sprawy, co dodaje kolejnego plusa książce. Byłam zaskoczona zakończeniem. Ostatnie strony książki sprawiły, że mam ochotę na więcej książek tego autora. Dobrze się składa, że już niedługo będę mogła sięgnąć po „Zwrotnik”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Przenosimy się na skąpany w smogu Śląsk, do Bytomia, gdzie odnalezione zostało ciało mężczyzny obnażone od pasa w dół, a nieopodal jego żona. Sprawę przejmuje śledcza Helga Sawicka, która w śledztwo angażuje eksperta od dewiacji, Wernera. Czy uda im się znaleźć winnego?

  "Parafil" to bardzo dobrze skonstruowana powieść kryminalna. Akcja od początku gna do przodu i nie zwalnia ani na chwilę. Nie mogłam oderwać się od tej powieści, chciałam bardzo szybko poznać jej zakończenie. Główni bohaterowie mają za sobą mnóstwo różnych doświadczeń, przez co są zgorzkniali. Polubiłam ich jednak, zwłaszcza Wernera, który jest nietypowym bohaterem jak na tego rodzaju powieść. Ekspert od dewiacji seksualnych odgrywa niemałą rolę, zwerbowany został, by pomóc rozwikłać zagadkę morderstwa i ustalić, z jakim psycholem mają do czynienia. Fabuła przepleciona została wpisami z forum, ponadto od czasu do czasu można przeczytać co się dzieje w głowie samego sprawcy.

  To nie znaczy jednak, że ta książka nie ma żadnych minusów. Największym jak dla mnie jest fakt, że przez połowie książki policja wraz z Wernerem obstawiali jednego jednego faceta. To było tak monotonne, że przestałam wierzyć w jego winę. Muszę jednak przyznać, że ostateczne rozwiązanie zaskakuje. Polecam tę książkę, według mnie warto ją przeczytać, a dla fanów kryminałów to must read.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 20 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Zwrotnik 0/5 Nasza cena:
43,65 zł 45,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwrotnik

W katowickim kościele zostają znalezione zwłoki wikarego. Chwilę później do pobliskiego zakonu ktoś podrzuca zmasakrowane ciało dziecka. Komisarz Helena Sawicka szuka wspólnego mianownika w obu sprawach. Śledztwa nie ułatwia fakt, że kilka miesięcy wcześniej zaginął jej własny syn.Trop prowadzi do...
eBook Zwrotnik pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
14,16 zł 20,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zwrotnik pdf mobi epub

ILE POŚWIĘCISZ, BY OCALIĆ NAJCENNIEJSZE? W katowickim kościele zostają znalezione zwłoki wikarego. Chwilę później do pobliskiego zakonu ktoś podrzuca zmasakrowane ciało dziecka. Komisarz Helena Sawicka szuka wspólnego mianownika w obu sprawach. Śledztwa nie ułatwia fakt, że kilka miesięcy wcześniej...
Śmierć w Breslau. Eberhard Mock. Tom 1 5/5 Nasza cena:
24,27 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Śmierć w Breslau. Eberhard Mock. Tom 1

Wrocław, maj 1933 roku. Wstrząsająca zbrodnia. Zmasakrowane zwłoki dwóch kobiet. Tajemnicze zdanie napisane krwią ofiar. I wszędzie skorpiony. Idealna sprawa dla Eberharda Mocka. W mrocznym i posępnym Wrocławiu, gdzie w każdym zaułku złodzieje i mordercy czekają na ofiarę, rządzi przemoc i...
Pomocnik kata 5/5 Nasza cena:
30,17 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pomocnik kata

Tu karty rozdaje historia, a rozgrywa zemsta 7 czerwca 1927. Dworzec kolejowy w Warszawie. Dziewiętnastoletni Borys Kowerda strzela do ambasadora ZSSR w Polsce. Piotr Wojkow umiera w szpitalu. Stosunki polsko-sowieckie ulegają gwałtownemu zaostrzeniu. Oba państwa znajdują się krawędzi wojny.Proces...
Pomocnik kata 0/5 Nasza cena:
38,69 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pomocnik kata

Tu karty rozdaje historia, a rozgrywa zemsta. 7 czerwca 1927. Dworzec kolejowy w Warszawie. Dziewiętnastoletni Borys Kowerda strzela do ambasadora ZSSR w Polsce. Piotr Wojkow umiera w szpitalu. Stosunki polsko-sowieckie ulegają gwałtownemu zaostrzeniu. Oba państwa znajdują się na krawędzi wojny....
Tajemnice wydarte zmarłym 5/5 Nasza cena:
29,13 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnice wydarte zmarłym

Jak pachnie katastrofa masowa? Jak wygląda twarz zamieszkana przez setki larw? Co czujesz, kiedy dotykasz zwęglonych kości? Antropolożka sądowa Emily Craig - uczennica twórcy "Trupiej Farmy" - odpowie na wszystkie pytania, które boisz się zadać. W powietrzu unosiła się ledwie wyczuwalna trochę...
Koniec świata w Breslau. Eberhard Mock. Tom 2 0/5 Nasza cena:
24,82 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Koniec świata w Breslau. Eberhard Mock. Tom 2

Wrocław. Zima 1927. Seryjny morderca zostawia za sobą krwawy ślad. Przy zwłokach ofiar policja znajduje kartki z kalendarza. Jak zapobiec kolejnej zbrodni? Jak złapać zabójcę? Odpowiedź na te pytania zna tylko jedna osoba, Eberhard Mock. Komisarz zajęty jest jednak problemami swojego bratanka i...
Moloch. Eberhard Mock. Tom 10 5/5 Nasza cena:
29,51 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moloch. Eberhard Mock. Tom 10

Najmroczniejsze śledztwo Mocka Breslau, 1928, szpital psychiatryczny przy Kletschkau Strasse. Eberhard Mock staje twarzą w twarz ze swą dawną kochanką. Jej córka i syn zostali porwani, a ślad po nich zaginął. Od śmierci ukochanej Sophie nic nie wstrząsnęło Mockiem równie mocno jak to spotkanie....
Diabeł stróż 5/5 Nasza cena:
31,08 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabeł stróż

Wrocławska ruletka Wrocław, rok 1934. Podczas perwersyjnej orgii zostaje porwany, a następnie zamordowany urzędnik pocztowy Sepp Frömel. Kilkanaście dni później z rąk oprawców ginie jego kochanka. Ich syn z nieprawego łoża, niemy, niepełnosprawny Rolf dziwnym zrządzeniem losu trafia pod opiekę...
Tajemnica domu Helclów 3/5 Nasza cena:
29,30 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tajemnica domu Helclów

Zbrodnia w stylu vintage. Profesorowa Szczupaczyńska ma tysiąc spraw na głowie. Musi pamiętać o pulardzie na obiad, nie zapomnieć kupić wina przeciwko cholerze, sprawdzić, czy nowa służąca dobrze wyczyściła srebra. I jednocześnie potwornie się nudzi. Kraków w 1893 roku nie obfituje w atrakcje....
Władca liczb. Edward Popielski 5/5 Nasza cena:
24,82 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Władca liczb. Edward Popielski

Zmęczony życiem Popielski dostaje nowe zlecenie. Proste z pozoru śledztwo w sprawie syna pewnego hrabiego zaczyna zupełnie nowy rozdział w historii detektywa i miasta. Wrocław staje się przejściem do mrocznego świata, niebezpiecznym labiryntem. Wystarczy o niewłaściwej porze znaleźć się w...
Mock. Eberhard Mock. Tom 6 5/5 Nasza cena:
27,84 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mock. Eberhard Mock. Tom 6

Młody wachmistrz kryminalny Eberhard Mock może stracić wszystko. Dał się wplątać w obyczajowy skandal, grozi mu wyrzucenie z policji. Nie może pogrzebać kariery, zbyt wiele ma do stracenia. Z wściekłą determinacją rzuca się w wir śledztwa, które jest boleśnie nieprzewidywalne – albo ocali jego...
Wybrane bestsellery
Wielka księga zwierzaków 0/5 Nasza cena:
46,73 zł 64,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielka księga zwierzaków

Nowe, specjalne wydanie bestsellerowych opowieści Martyny Wojciechowskiej o zwierzakach świata. Teraz uzupełnione o dodatkowe treści! Odkrywaj świat ze znaną podróżniczką! Który zwierzak jest największym śpiochem i nie ma czasu na zabawę, bo ciągle musi spać? Czy to prawda, że orangutany uwielbiają...
Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnia nadzieja. Saga o Karli Linde. Tom 3

Wojenna zawierucha Przewrotny los Niespodziewana miłość Ile trzeba stracić, by odnaleźć wszystko, co najważniejsze? Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet...
Zbrodnia i kara 5/5 Nasza cena:
14,34 zł 23,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbrodnia i kara

Wydanie Zbrodni i kary kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach...
Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy 5/5 Nasza cena:
34,65 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ekipa na tropie. Tajemnica starej mapy

Z tą ekipą nie da się nudzić! Kuba jest rezolutnym chłopakiem, który wraz z rodziną spędza wakacje nad jeziorem w lesie. Gdy przypadkiem odkrywa ukryty skarb, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, nie wtajemniczając w to nikogo z dorosłych. Pomagają mu: brat Filip oraz sąsiadki – Oliwia i Jagoda....
Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku 5/5 Nasza cena:
27,97 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dom Gucci. Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku

Kronika niezwykłej potęgi dynastii Guccich i jej równie niezwykłego upadku. W 1993 roku ta luksusowa marka znalazła się na skraju bankructwa, do czego przyczyniły się złe decyzje Maurizia Gucciego i jego zamiłowanie do ekstrawagancji. Dwa lata później Maurizio został zastrzelony w drodze do biura....
Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1 0/5 Nasza cena:
32,53 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzburzone fale. Saga rodu Quinnów. Tom 1

Pierwsza część wzruszającej „Sagi rodu Quinnów”, autorstwa niekwestionowanej królowej romansów – Nory Roberts. Cameron, Ethan i Philip mają za sobą trudne dzieciństwo. Bici i wykorzystywani przez biologicznych rodziców, znaleźli prawdziwy dom u Stelli i Raymonda Quinnów. Cameron został kierowcą...
Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2 5/5 Nasza cena:
34,78 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dwór srebrnych płomieni. Dwór cierni i róż. Tom 4. Część 2

Kontynuacja tomu 4 światowego bestsellera! Fae wbrew swojej woli, walczy o znalezienie własnego miejsca dla siebie w zabójczym i niebezpiecznym świecie. Co gorsza, wojna i wszystko, co w niej straciła, wypaliły w jej duszy niezatarte piętno. Jedyną osobą, która rozpala ją bardziej niż ktokolwiek...
Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin 0/5 Nasza cena:
109,95 zł 156,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet Harry Potter i Komnata Tajemnic. Wydanie Jubileuszowe. Edycja Domów: Gryffindor, Ravenclaw, Hufflepuff, Slytherin

To niesamowita okazja, by na nowo przeżyć ważne momenty w historii domu Puchonów, Gryfonów i Krukonów. Ta edycja zawiera dodatkowe materiały dla fanów tych szlachetnych domów, takie jak fakty na temat skrzatów domowych czy drobiazgowy opis godła domu. Noś barwy swojego domu z dumą! Jubileuszowe...
Solista, czyli on, ona i jego żona 5/5 Nasza cena:
26,43 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Solista, czyli on, ona i jego żona

Czy na pewno chcesz wiedzieć, dlaczego faceci zdradzają? To tylko skok w bok. Wini ma żonę, dziecko, kancelarię prawniczą i głębokie przekonanie, że świat kręci się wokół niego. Jest królem życia, a impreza właśnie trwa. Realizuje wszystkie swoje zachcianki, począwszy od wypasionego białego bmw, na...
Klątwiarze 5/5 Nasza cena:
38,11 zł 59,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Klątwiarze

Cassel Sharpe pochodzi z rodziny Klątwiarzy – ludzi, którzy posiadają wiele nadzwyczajnych mocy. Potrafią na przykład zmieniać czyjeś emocje i wspomnienia albo odwracać czyjś szczęśliwy los za pomocą najdelikatniejszego muśnięcia dłoni. Praca z klątwami jest jednak nielegalna, klątwiarze są więc...
Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania 0/5 Nasza cena:
28,79 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dokąd biegnie kupa? Książka z okienkami. Ważne pytania

Niesamowite ciekawostki o… kupie, podane w zabawny i przystępny sposób. Co się dzieje z kupą po opuszczeniu przez nią toalety? Jakie kupy robią zwierzęta i dlaczego nie takie same? Czy kupa może być źródłem cennych informacji? Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych dociekliwe dzieci znajdą w...
Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyhoduj sobie wolność. Reportaże z Urugwaju

Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność mówi o rodakach Jos Mujica, były prezydent i najskromniejszy celebryta świata, który do pracy jeździł 20-letnim garbusem, a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne. Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki, który nie pasuje do reszty...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula