Paradoks

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 14
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
592
Rok wydania
2020
Nasza cena: 36,67 zł 54,90 zł Taniej o: 33%


Nowa powieść autora bestsellerowego „Inkuba”!
Mistrzowski thriller psychologiczny z elementami horroru i science-fiction.

Jak sądzisz? Czy jesteś najlepszą wersją samego siebie? Najlepszą, na jaką cię stać…?

Maks Okrągły „Square” to najlepszy student matematyki na wydziale i chorobliwy perfekcjonista. Jego umysł, przesiąknięty królową nauk, przestawił się na skrajną efektywność – chłopak uczy się szybciej, robi więcej i osiąga lepsze wyniki niż rówieśnicy. Sytuacja ta ma jednak swoją ciemną stronę – Maks podświadomie gardzi innymi ludźmi i traktuje ich z góry. Paradoksalnie jednak najbardziej gardzi… samym sobą – zwłaszcza kiedy popełnia błąd, który jego zdaniem mu nie przystoi, i czuje z tego powodu potężną złość. Czasem przybiera to ekstremalne formy – Maks wymierza sobie coraz dotkliwsze kary poprzez samookaleczanie i dręczą go paranoiczne myśli przeplatane z przerażającymi wizjami, między innymi, że prześladuje go jego sobowtór, który go nienawidzi i chce go zabić. Nie wie jednak, że prawdziwy koszmar dopiero nadchodzi i na własnej skórze przekona się o dosłowności porzekadła „Lepsze jest wrogiem dobrego”. Czy sobowtór Maksa, uosobienie jego obsesji dążenia do doskonałości, naprawdę przestał być jedynie majakiem udręczonego umysłu?

Tekst powieści powstał przy udziale środków Miasta Gdańska.
Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Obsesja perfekcjonizmu.

  Artur
  Urbanowicz - po znakomitym "Gałęzistym" i po fenomenalnym "Inkubie" - powraca z książką nieco od nich odmienną, lecz równie fascynującą i godną uwagi. "Paradoks" z jednej strony można nazwać horrorem, ale chyba bardziej właściwe będzie zakwalifikowanie go jako thrillera psychologicznego z elementami science-fiction (klasyfikacja ta bynajmniej niczego lekturze nie ujmuje). Mroczna wizja autora zaprowadzi nas tym razem do Gdańska oraz na najczęściej spotykaną w książkach Urbanowicza Suwalszczyznę, gdzie będziemy świadkami narastania obsesji, być może także popadania w obłęd, a z całą pewnością będziemy mieć okazję do obserwacji skutków chorobliwego perfekcjonizmu, który zaprowadzi nas ku granicom ludzkich możliwości pojmowania oraz skłoni nas do refleksji nad naturą czystego zła oraz jego pochodzenia.

  Głównym bohaterem książki jest Maks Okrągły vel "Square" - najlepszy na roku student matematyki, który... ma ze sobą sporo problemów (chociaż ich z początku nie dostrzega). Życiem Maksa rządzi nieubłagana logika oraz chęć porządkowania według jej zasad każdego elementu rzeczywistości. Chłopak do tego stopnia precyzyjnie i efektywnie wszystko planuje, że ma wyliczoną co do minuty każdą czynność i z góry ustalony plan dnia, tygodnia, sesji... - po prostu wszystkiego. Jego egzystencją rządzi obsesyjne dążenie do perfekcji, które stopniowo przejmuje nad chłopakiem władzę. Paradoksalnie na skutek tego Maks zaczyna powoli tracić nad wszystkim tak bardzo ukochaną przez siebie kontrolę.

  Proces destrukcji misternie skonstruowanego świata Maksa rozpoczyna się wraz z narastaniem w jego wnętrzu pogardy - chłopak podświadomie gardzi innymi ludźmi i traktuje ich z góry. Paradoksalnie jednak najbardziej gardzi samym sobą – zwłaszcza kiedy popełnia błąd, który jego zdaniem mu nie przystoi, i czuje z tego powodu potężną złość. Czasem przybiera to ekstremalne formy – Maks wymierza sobie coraz dotkliwsze kary poprzez samookaleczanie, a na domiar złego dręczą go paranoiczne myśli przeplatane przerażającymi wizjami. Wśród owych myśli króluje jedna - Maks jest przekonany, że prześladuje go jego sobowtór, który go nienawidzi i chce go zabić... Czy to może być prawda? A może mamy do czynienia z majakami udręczonego umysłu, który stopniowo popada w obłęd?

  Artur Urbanowicz w posłowiu do książki nieco utrudnił mi zadanie, wyraźnie bowiem poprosił, aby nie zdradzać zbyt wiele z fabuły w recenzjach i w opiniach dotyczących książki... Panie Arturze, takie milczenie to jest mordęga! :) No ale dobrze, uszanuję prośbę autora. Co nieco jednak delikatnie zdradzę - a przynajmniej w tym zakresie, którego prośba autora nie dotyczy ;)

  Spoilerem niech będzie na początek informacja, że sobowtór Maksa rzeczywiście istnieje. To nie jest żadna ułuda ani majak - chłopak ma sobowtóra, który chce go zlikwidować i zająć jego miejsce. Ta zatem część wizji i paranoi Maksa jest czymś rzeczywistym, jednak... nigdy bym się nie spodziewał prawdziwej natury owego sobowtóra, a także za nic w świecie nie zgadłbym skąd ON się tak naprawdę wziął! :) Pomysł autora na tę część opowieści jest GENIALNY i rozpala w umyśle dosłownie wszystkie lampki (!).

  Skoro kwestię rzeczywistego sobowtóra Maksa mamy w ramach małego spoilera wyjaśnioną, to co z jego obłędem? Wszystko jest jednak z chłopakiem ok? Otóż nie do końca... Paranoja, niepokojące wizje, chorobliwy perfekcjonizm - to wszystko są anomalie, które razem wzięte doprowadzają do tego, że w Maksie zagnieżdża się złowroga siła będąca emanacją jego wszystkich lęków, strachów oraz obsesji. Co gorsza siła ta posiada własną jaźń i jest de facto osobnym, świadomym bytem, dla którego wszystkie paranoje Maksa są znakomitą pożywką. Sobowtór Maksa także boryka się z czymś podobnym - zarówno jedną jak drugą wersją Maksa rządzi potężna siła, która pragnie jednego: unicestwić słabość, nasycić się cierpieniem i móc w dalszym ciągu żerować na swym nosicielu. W zaistniałej sytuacji nie ma innego wyjścia i w końcu poleje się krew...

  "Paradoks" jest lekturą nieoczywistą, zastanawiającą i pełną grozy, której prawdziwą istotę pojmujemy stopniowo, krok po kroku. Autor znakomicie nas przy tym w niepewności, celowo nie mówiąc nam wszystkiego - wszystko po to, żeby na końcowych 100 stronach wywrócić cały koncept do góry nogami i walnąć nas celnie między oczy zwrotem akcji, o który byśmy Pana Urbanowicza nie podejrzewali. Brawo! :)

  Reasumując: mamy do czynienia z kolejnym znakomitym tytułem Artura Urbanowicza, który zapada w pamięć, straszy i wywołuje nieznośne napięcie zdolne przyprawić człowieka o gęsią skórkę. Jak dla mnie "Paradoks" to jedna z najciekawszych i najważniejszych książek 2020 roku - gorąco polecam!

  #Paradoks #ArturUrbanowicz #TaniaKsiazka #bloggujezTK #Horror #ThrillerPsychologiczny #ScienceFiction

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ⭐RECENZJA⭐

  Maks jest
  najlepszym studentem na roku. Ale niestety ma bardzo trudny charakter i wszystkich traktuje z góry. Przez to wszystko, co się wokół niego dzieje, popada w paranoje, zaczyna wiele rzeczy sobie wyobrażać. Nie wie, co jest rzeczywistością, a co fikcją. Czy dążenie do perfekcji opłaci mu się? Czy przez to popadnie w jeszcze większy obłęd?

  ⁉️

  Mam ogromny problem z tą powieścią. Na początku zostałam wciągnięta w świetnie zapowiadającą się historię, pełną niepewności, napięcia, niewiadomych, a pod koniec pękło to wszystko jak bańka mydlana. Zrobiło "pufff" i nie wiedziałam, co tak naprawdę czytam 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Wątek fantasy spowodował, że zaczęłam przewracać gałkami, które bolą mnie do teraz 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ To naprawdę było niepotrzebne. Trzeba było trzymać się tego schematu, który był prowadzony, a nie zbaczać bezsensownie z tego. Naprawdę szkoda mi, że pierwsze spotkanie z pisarzem @artur_urbanowicz_autor było kompletnie nieudane. Jest mi naprawdę przykro, bo początek, środek powieści jest genialny i przyciąga czytelnika. A potem "[motyla nóżka]" jednym słowem 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Lektura ma ogromne gabaryty, bo 600 stron to jest kloc, ale powiem Wam, że na początku kompletnie mi to nie przeszkadzało. Wątek kryminalny spowodował we mnie, że chciałam czytać i czytać, ale jak wiecie do czasu... Uważam, że autor świetnie wykreował główną postać i pociągnął jej wątek, oczywiście do pewnego momentu. Podobało mi się to zagmatwanie i niepewność. Pisarz również poruszył tutaj ważny temat, a mianowicie dążenie do perfekcji i tego, co może się z tego powodu dziać z daną osobą. Samookaleczenie, paranoja - to naprawdę jest ciężkie. Ta powieść dla mnie ma drugie dno 😉 Dzięki tym paru plusom nie dałam negatywnej recenzji, tylko neutralną. Naprawdę szkoda, że tak to się potoczyło, ale nie zawsze może być kolorowo 😉 Prawda? Jest ktoś tutaj, kto czytał tę powieść? Podzielcie się swoimi wrażeniami! Jestem bardzo ciekawa, jak wy odebraliście tę lekturę, bo ile czytelników tyle opinii🖤 Miłego! 🖤

  ⁉️

  Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo_vesper 🖤

  ⁉️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka czekała na przeczytanie zdecydowanie za długo. Jest długa, ale przy tym bezlitośnie dobra!

  Maks to wybitny student matematyki, a do tego perfekcjonista w każdym calu. Gdy ON sam lub ktoś w jego otoczeniu popełnia błąd gardzi nim, to jest jego ciemną stroną.

  Aby ukarać siebie za błędy wymierza sobie coraz dotkliwsze kary. Zaczyna miewać paranoiczne i przerażające myśli i wizje.

  Nie wie, że prawdziwy koszmar dopiero się zaczyna..

  To pierwsza książka pana Artura Urbanowicza, jaką przeczytałam. Miał u mnie totalnie czyta kartę, chociaż pewne słuchy do mnie doszły, że to będzie coś o czym długo nie zapomnę!

  Od pierwszych stron zostałam wciągnięta w wir wydarzeń, jednak potrzebowałam skupić się w 100% na książce, inaczej gubiłam się w fabule. Przyznam, że musiałam kilka razy wracać i kartkować do poprzednich stron, ponieważ jakaś sytuacja nie wydawała mi się do końca jasna. Tak więc nie jest to książka, którą można czytać i odpływać myślami 😅

  Jeśli ktoś zapytałby mnie o bohaterów, to śmiało mogę powiedzcie, że autor dopracował ich perfekcyjnie. A co najlepszego, gdy główny bohater wpadał w dezorientację z powodu pojawienia się swojego sobowtóra, ja odczuwałam dokładnie to samo. Emocje w książce, które odczuwa bohater poczułam na własnej skórze podczas czytania tej książki.

  Więc ja już byłam kupiona, bo odczucia bohaterów są dla mnie mega ważne!

  Zakończenie którego się nie spodziewałam, wyjaśniło wiele pytań, które zrodziły się w mojej głowie od początku książki. :)

  Zdecydowanie polecam! ♥️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Paradoks” to czwarta książka Artura Urbanowicza. Tym razem jest to thriller psychologiczny z elementami grozy i sf. Opowiada o naprawdę niesympatycznym studencie matematyki ogarniętym obsesją perfekcjonizmu. W pewnym momencie wokół niego zaczynają dziać się dziwne rzeczy – tak jakby ktoś się za niego podszywał. Maks nie wie czy to jego przepracowany umysł zaczyna szwankować czy faktycznie coś tu jest mocno nie tak… Autor tą postacią rewelacyjnie scharakteryzował postać człowieka mocno ambitnego, którego ambicje zaczynają przerastać możliwości. Bohater sobie z tym nie radzi, kieruje energię w złą stronę, przez co jego zaburzenia zaczynają się pogłębiać. Charakteryzuje też podejście do społeczeństwa i innych ludzi. Urbanowicz udowadnia, że rozumie nie tylko matematykę, ale i ludzką psychikę, a zakończenie, choć z motywami sf, nie jest jednak tak całkiem nieprawdopodobne… Według mnie to zdecydowanie najlepsza książka autora, jaką czytałam! Proszę takich więcej! Jest rewelacyjna i mocno wciąga – gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Na początku ta powieść była dla mnie dziwna i nawet niezrozumiała, potem, w trakcie czytania sytuacja trochę się wyjaśnia, ale to nie znaczy, że jest prosta i poukładana. To nie ten rodzaj książki. Autor miał genialny pomysł i twardo trzymał się jego realizacji. Kto miał już okazję czytać książki Artura Urbanowicza, ten wie, że autor potrafi świetnie budować klimat. I to taki pełen grozy i niepokoju. Zresztą wystarczy spojrzeć na tą demoniczną okładkę.

  Książka jest sporych gabarytów, obszerna i gruba, jednak czytanie nie dłużyło mi się zbytnio. Wiadomo, nie jest to lektura na jeden wieczór, trzeba czasu i chęci, ale warto, bo jest to lektura unikalna i bardzo oryginalna. Ciekawe połączenie thrillera z powieścią psychologiczną, z niebanalną fabułą i zakończeniem, które mocno namiesza nam w głowach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Paradoks trylogia nadzoru Tom 2 4/5 Nasza cena:
39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paradoks trylogia nadzoru Tom 2

Ostatnia Ręka Nadzoru wciąż patroluje granicę pomiędzy tym, co naturalne a tym, co nadprzyrodzone, rozświetlając ciemności nikłym płomieniem świecy. Nikt nie potrafi przewidzieć, jak sobie poradzi. Nowym członkom brakuje wyszkolenia, a weterani są zmęczeni i bezbronni. Ta słabość przyciąga do...
Sprawa zegarmistrza paradoks marionetki Tom 2 4/5 Nasza cena:
27,29 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa zegarmistrza paradoks marionetki Tom 2

Egzaminy wstępne to dopiero początek.Martin spełnił swoje marzenie i dostał się do Praskiej Szkoły Lalkarzy. Wraz z księciem Walterem oraz nowymi przyjaciółmi przygotowuje się na wyzwanie, jakim będzie rozpoczynający się rok szkolny.Co może pójść nie tak? Ostatecznie musi jedynie przetrwać, odkryć...
Sprawa marionetkarza paradoks marionetki Tom 3 5/5 Nasza cena:
33,94 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa marionetkarza paradoks marionetki Tom 3

Canelle wróciła z podróży po Drugiej Stronie, powroty jednak nigdy nie są łatwe. Teraz musi przekazać wszystko, czego dowiedziała się w trakcie swojego śledztwa i odwieść Martina od popełnienia ogromnego błędu.Jak jednak zatrzymać machinę, która została już wprawiona w ruch? Jak dotrzymać słowa,...
Sprawa klary b paradoks marionetki Tom 1 5/5 Nasza cena:
23,39 zł 29,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa klary b paradoks marionetki Tom 1

Spełnienie marzeń nie zawsze jest tym, czym się wydaje...Dziewiętnastoletni Martin ponad wszystko pragnie pracować w teatrze lalkowym. Zaproszenie na egzamin wstępny do prestiżowej Praskiej Szkoły Lalkarzy wydaje mu się spełnieniem najgorętszych marzeń. Chłopak nie zdaje sobie jednak sprawy, że...
Paradoks Jorga Steina 0/5 Nasza cena:
26,01 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paradoks Jorga Steina

Paradoks Jorga Steina autor Remy San Jakubowski to książka wymykająca się prostym schematom, wstrząsająca, a zarazem zmuszająca do refleksji, pełna napięć i wartkiej, zaskakującej akcji. Pokazuje człowieka u progu ewolucji biologicznej, czasy w których przegranie umysłu na chip i transplantacja...
Sprawa Króla Demonów. Paradoks marionetki. Tom 4 4/5 Nasza cena:
30,44 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sprawa Króla Demonów. Paradoks marionetki. Tom 4

wiat Martina staje na głowie.Czy znienawidzony wróg może wzbudzić litość i zrozumienie? Czy dotychczasowy przyjaciel może stać się wrogiem, a wróg przyjacielem? Czy na wszystkich sojusznikach można polegać?Gdy Praga staje w płomieniach, nadchodzi czas trudnych decyzji i czas działania, którego...
Grzesznik 4/5 Nasza cena:
43,41 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzesznik

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie… Marek Suchocki „Suchy”, boss kontrolujący półświatek...
Inkub 5/5 Nasza cena:
38,68 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inkub

Wyobraź sobie, że możesz wszystko. Nawet oszukać śmierć. Nad Suwalszczyzną za kilka dni pojawi się zorza polarna. W Jodoziorach, małej wiosce na prowincji, zostają znalezione spopielałe zwłoki małżeństwa. Wśród lokalnej społeczności miejsce to owiane jest złą sławą, słynie ze szczególnego nasilenia...
Gałęziste 5/5 Nasza cena:
31,07 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gałęziste

Nowa, ulepszona wersja powieści, która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego!Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś.Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej...
Upiorne święta 3/5 Nasza cena:
23,06 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Upiorne święta

Te historie każdemu zmrożą krew w żyłach. Doborowa stawka polskich autorów specjalizujących się w literaturze grozy opisuje Boże Narodzenie takie, jakiego z pewnością nikt z nas nie chciałby przeżyć…. Po lekturze tej książki Gwiazdka już nigdy nie będzie taka jak kiedyś. Arcysilną polską...
eBook Zabójcze Święta mobi epub 0/5 Nasza cena:
29,70 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zabójcze Święta mobi epub

Dziesięciu polskich pisarzy opowie nam świąteczne historie, po których już nic nigdy nie będzie takie samo. Groza, kryminał, seks, sensacja i horror. Wszystko to doprawione szczyptą humoru, gęstą kroplą morderczej żądzy, garścią krwawych opowieści i odrobiną psychopatycznego nastroju. Takiej...
W górach szaleństwa. Tom 1 5/5 Nasza cena:
47,33 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

W górach szaleństwa. Tom 1

„Gdy spoglądaliśmy w dół na to zawrotne widowisko, na usta cisnęły nam się najróżniejsze fantastyczne określenia…” Arkham, rok 1933. Wybitny geolog profesor Dyer dowiaduje się o planowanej wyprawie na Antarktydę, która za cel obiera sobie ten sam rejon, który ON sam eksplorował dwa lata wcześniej....
Wybrane bestsellery
To, co za nami 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

To, co za nami

„To, co za nami” – kolejna niesamowita historia prosto od bestsellerowej Vi Keeland! Zack od małego dobrze wiedział, jak potoczy się jego przyszłość. Miał wizję szczęśliwego życia u boku swojej najlepszej przyjaciółki. To właśnie ona, Emily, była dla niego wszystkim. Los jednak miał wobec niego...
Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1 5/5 Nasza cena:
42,73 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diuna. Kroniki Diuny. Tom 1

Diuna F. Herberta z obrazem i rysunkami Wojciecha Siudmaka, w tłumaczeniu Marka Marszała. Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu - substancji przedłużającej życie, umożliwiającej odbywanie podróży kosmicznych i przewidywanie przyszłości. Z rozkazu Padyszacha Imperatora...
Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Związana z mafią. Bracia Vedetti. Tom 4

Władza, bogactwo, zemsta i... namiętność. Co okaże się najsilniejsze? Marcello jest synem bossa z Sycylii, Enrica. Nie został jednak uznany jako pełnoprawny członek rodziny, co sprawiło, że nosi w sercu nienawiść. Chce przejąć władzę w klanie Vedettich. Jego surowy wygląd, chłodne spojrzenie oraz...
Pucio umie opowiadać 5/5 Nasza cena:
27,73 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio umie opowiadać

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się...
Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny 0/5 Nasza cena:
21,45 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Silne, odważne, wrażliwe. Kobiety, które zmieniły oblicze polskiej medycyny. Przez dziesięciolecia odważnie zmieniały sztukę medyczną. Większość życia poświęciły leczeniu i pacjentom. Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną...
Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim 5/5 Nasza cena:
36,82 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim

Missoula w Montanie tylko z pozoru jest sielskim miasteczkiem uniwersyteckim, zamieszkanym przez zżytą społeczność dumną ze swojej drużyny futbolowej. Tak naprawdę ta przyjemna fasada skrywa poważny problem, jakim są liczne przypadki przemocy, której ofiarami padają studentki tutejszego...
Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml 5/5 Nasza cena:
206,99 zł 250,46 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Calvin Klein Euphoria Woman Woda perfumowana 160 ml

Euphoria to woda perfumowana od marki Clavin Klein. Orientalno-kwiatowa kompozycja zapachowa wydana w 2005 roku. Twórcami tego nieskazitelnego zapachu są Dominique Ropion, Carlos Benaim oraz Loc Dong.Nuty zapachowe:Nuta głowy: granat, malina, marakuja, hurma, brzoskwinia, nuty zieloneNuta serca:...
Wampirze cesarstwo. Tom 1 0/5 Nasza cena:
41,57 zł 59,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wampirze cesarstwo. Tom 1

Wampirze cesarstwo to pierwszy tom niewiarygodnej nowej serii dark fantasy Jaya Kristoffa, autora bestsellerów z listy "New York Timesa". Ze świętego kielicha blask święty się sączy. Ład na świecie wyjdzie spod wiernego ręki, a przed obliczem męczeńskiej siódemki szary człowiek noc bezkresną...
Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia 5/5 Nasza cena:
26,14 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sekretny klucz do sukcesu i szczęścia

To naturalne, że każdy pragnie być szczęśliwy, bogaty, żyć pełnią życia i doświadczać wszystkich wspaniałości świata. Joseph Murphy, twórca bestsellerowej „Potęgi podświadomości”, w przystępny sposób wyjaśnia, jak tego dokonać, nie pomijając zjawisk, które mogą nas w tym ograniczać. Murphy oferuje...
Ona ma siłę 5/5 Nasza cena:
25,76 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ona ma siłę

Nowe wydanie przełomowego poradnika, który poprawił życie seksualne i samoocenę milionów kobiet. Czym jest pożądanie, czego (i dlaczego) się wstydzimy, jak fantazjujemy, dlaczego tak ważne są kontekst oraz emocje i dlaczego – mimo wielkich starań naukowców – nigdy nie powstanie „różowa tabletka”,...
CzaroMarownik 2022 5/5 Nasza cena:
23,94 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

CzaroMarownik 2022

To będzie rok pełen uroku! CzaroMarownik 2022 – solidna dawka magicznych inspiracji Magiczny kalendarz księżycowy CzaroMarownik to zupełnie wyjątkowe na polskim rynku połączenie wygodnego organizera z poradnikiem. Oprócz mnóstwa informacji i ciekawostek znajdziesz w nim miejsce na własne notatki,...
Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem 5/5 Nasza cena:
13,02 zł 19,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula