Paradoks

Średnia: 4.8 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
3-5 dni + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
592
Rok wydania
2020
Nasza cena: 42,44 zł 54,90 zł Taniej o: 23%


Nowa powieść autora bestsellerowego „Inkuba”!
Mistrzowski thriller psychologiczny z elementami horroru i science-fiction.

Jak sądzisz? Czy jesteś najlepszą wersją samego siebie? Najlepszą, na jaką cię stać…?

Maks Okrągły „Square” to najlepszy student matematyki na wydziale i chorobliwy perfekcjonista. Jego umysł, przesiąknięty królową nauk, przestawił się na skrajną efektywność – chłopak uczy się szybciej, robi więcej i osiąga lepsze wyniki niż rówieśnicy. Sytuacja ta ma jednak swoją ciemną stronę – Maks podświadomie gardzi innymi ludźmi i traktuje ich z góry. Paradoksalnie jednak najbardziej gardzi… samym sobą – zwłaszcza kiedy popełnia błąd, który jego zdaniem mu nie przystoi, i czuje z tego powodu potężną złość. Czasem przybiera to ekstremalne formy – Maks wymierza sobie coraz dotkliwsze kary poprzez samookaleczanie i dręczą go paranoiczne myśli przeplatane z przerażającymi wizjami, między innymi, że prześladuje go jego sobowtór, który go nienawidzi i chce go zabić. Nie wie jednak, że prawdziwy koszmar dopiero nadchodzi i na własnej skórze przekona się o dosłowności porzekadła „Lepsze jest wrogiem dobrego”. Czy sobowtór Maksa, uosobienie jego obsesji dążenia do doskonałości, naprawdę przestał być jedynie majakiem udręczonego umysłu?

Tekst powieści powstał przy udziale środków Miasta Gdańska.
Recenzje (10)
 1. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta książka czekała na przeczytanie zdecydowanie za długo. Jest długa, ale przy tym bezlitośnie dobra!

  Maks to wybitny student matematyki, a do tego perfekcjonista w każdym calu. Gdy ON sam lub ktoś w jego otoczeniu popełnia błąd gardzi nim, to jest jego ciemną stroną.

  Aby ukarać siebie za błędy wymierza sobie coraz dotkliwsze kary. Zaczyna miewać paranoiczne i przerażające myśli i wizje.

  Nie wie, że prawdziwy koszmar dopiero się zaczyna..

  To pierwsza książka pana Artura Urbanowicza, jaką przeczytałam. Miał u mnie totalnie czyta kartę, chociaż pewne słuchy do mnie doszły, że to będzie coś o czym długo nie zapomnę!

  Od pierwszych stron zostałam wciągnięta w wir wydarzeń, jednak potrzebowałam skupić się w 100% na książce, inaczej gubiłam się w fabule. Przyznam, że musiałam kilka razy wracać i kartkować do poprzednich stron, ponieważ jakaś sytuacja nie wydawała mi się do końca jasna. Tak więc nie jest to książka, którą można czytać i odpływać myślami 😅

  Jeśli ktoś zapytałby mnie o bohaterów, to śmiało mogę powiedzcie, że autor dopracował ich perfekcyjnie. A co najlepszego, gdy główny bohater wpadał w dezorientację z powodu pojawienia się swojego sobowtóra, ja odczuwałam dokładnie to samo. Emocje w książce, które odczuwa bohater poczułam na własnej skórze podczas czytania tej książki.

  Więc ja już byłam kupiona, bo odczucia bohaterów są dla mnie mega ważne!

  Zakończenie którego się nie spodziewałam, wyjaśniło wiele pytań, które zrodziły się w mojej głowie od początku książki. :)

  Zdecydowanie polecam! ♥️

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Paradoks” to czwarta książka Artura Urbanowicza. Tym razem jest to thriller psychologiczny z elementami grozy i sf. Opowiada o naprawdę niesympatycznym studencie matematyki ogarniętym obsesją perfekcjonizmu. W pewnym momencie wokół niego zaczynają dziać się dziwne rzeczy – tak jakby ktoś się za niego podszywał. Maks nie wie czy to jego przepracowany umysł zaczyna szwankować czy faktycznie coś tu jest mocno nie tak… Autor tą postacią rewelacyjnie scharakteryzował postać człowieka mocno ambitnego, którego ambicje zaczynają przerastać możliwości. Bohater sobie z tym nie radzi, kieruje energię w złą stronę, przez co jego zaburzenia zaczynają się pogłębiać. Charakteryzuje też podejście do społeczeństwa i innych ludzi. Urbanowicz udowadnia, że rozumie nie tylko matematykę, ale i ludzką psychikę, a zakończenie, choć z motywami sf, nie jest jednak tak całkiem nieprawdopodobne… Według mnie to zdecydowanie najlepsza książka autora, jaką czytałam! Proszę takich więcej! Jest rewelacyjna i mocno wciąga – gorąco polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Maks Okrągły jest studentem matematyki. Jako perfekcjonista wszystko musi być idealne – nie dopuszcza do popełnienia najmniejszego błędu. A co jeśli taki popełni? I tak powstaje „Paradoks”.

  Początkowo książka trochę mi się ciągnęła. Jestem jednak świeżo po debiucie pana Urbanowicza i muszę Wam powiedzieć, że widać w ciągnięciu się poprawę. Tak, było trochę przydługo, ale nie było nudno jak w „Gałęzistym”. Po prostu miałam wrażenie, że mogłoby być o kilka, kilkanaście stron mniej.

  Wtedy jednak zabrakłoby tych wszystkich drobiazgów. Ponownie chylę czoła do tych wszystkich przemyślanych drobnych wskazówek. Wciąż jestem pod wrażeniem, jak każda książka autora jest przemyślana w najdrobniejszych szczegółach. Nic się nie dzieje tam bez przyczyny, nic nie jest tam przypadkowe. Nawet przypadkowo padające imiona! Ale w tym przypadku są to easter eggi do poprzednich powieści autora, za co chylę czoła jeszcze niżej.

  Wspomniałam o początku książki, więc jak wygląda zakończenie? JEDNO. WIELKIE. WOW. Dosłownie. Od pewnego momentu w książce miałam wciąż szeroko otwarte oczy. Z każdą kolejną stroną moje zaskoczenie na ten twist był coraz większe. A potem nadeszło to zakończenie. No WOW! Ten twist zwalił mnie z nóg. A potem pojawił się kolejny twist i kolejny, i kolejny, i kolejny, i kolejny...

  O czym jeszcze należy wspomnieć? O głównym bohaterze, Maksie. Nie jest ON postacią, którą da się polubić. Przez to też początek książki się ciągnie – trudno się czyta, gdy do głównego bohatera nie pała się sympatią. Ale radzę Wam przebrnąć przez te pierwsze strony, bo warto!

  Jeszcze wspomnę o jednej rzeczy – matematyce. Odgrywa ona dość ważna rolę w książce. W trakcie czytania cieszyłam się, że w jakimś stopniu rozumiem matmę, bo dzięki temu trochę łatwiej przyszło mi rozumienie książki. Ale uspokajam tych, co z królową nauk nie są w najlepszych stosunkach – też zrozumiecie „Paradoks”. Wiedza z niej jest przydatna, ale nie niezbędna.

  Nie mogę powiedzieć, o czym jest „Paradoks”, bo byłby to duży spoiler. Mogę za to Wam go polecić. Może brakuje trochę mu do „Inkuba”, ale zapewniam, że i tak będziecie zachwyceni.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Trzeba przyznać,że Artur Urbanowicz w "Paradoksie"stworzył niesamowity labirynt fabularny,gdzie połączył elementy grozy z kryminałem,science fiction i dreszczowca.Niezła mieszanka wybuchowa.Ale jak dla mnie zbyt wystrzałowa.

  Autor na pewno wprowadził czytelnika w skomplikowany labirynt wykreowanej rzeczywistości i sprawi,że podobnie jak główny bohater -Maks Okrągły-będziemy skołowani i niepewni tego co wydarzyło się tak na prawdę a co jest snem.

  Maks to człowiek pedantyczny,nie lubi przegrywać i wszystko ma zaplanowane co do jednej sekundy .Wszystko to sprawia,że jest najlepszym studentem na wydziale matematyki ale i tym samym nie ma wokół niego przyjaciół,są jedynie koledzy,którzy liczą na jego matematyczną pomoc, dlatego tez przymykają oko na jego dziwne przyzwyczajenia.Nie wiedza jednak,że Maks w ukryciu się samookalecza,że wracają do niego przerażające wizje a czasem coś gorszego,co samego Maksa również przeraża. Boi się własnego odbicia w lustrze i tego co tam ujrzy. Wszyscy będą myśleć że zwariował, że wymyślił to sobie... Ale czy tak jest faktycznie. "Paradoks" to zupełnie inna powieść od tych które czytałam -"Inkub" czy "Gałęziste" .Jest na pewno zakręcona,opętana i szalona ale czy tak naprawdę straszna?Groza jest na pewno wymalowana jest na twarzy Maksa ale na pewno nie jest głównym elementem, który w Paradoksie tworzy klimat. Tutaj klimatyczne jest miasto, ale też odludzia – znana nam już z "Inkuba" Suwalszczyzna – klimat tworzą też elementy science fiction,które może też nie są aż tak wybitne. Trochę tego dużo,czasami niezrozumiałe ale nie każdy ma matematyczny umysł :-)

  "Paradoks" czyta się naprawdę dobrze, perfekcja słowa i składni jest zachowana, a autor na poważnie pokusił się o dopracowanie każdego elementu swojej historii. To widać i to się chce czytać.Pokazał nam bardzo inteligentną fabułę, która jest osadzona tu i teraz, tak aby każdy mógł poczuć ten dreszczyk na plecach.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Matematyka bezsprzecznie jest królową nauk, a Artur Urbanowicz królem polskiej powieści grozy. Mimo, że zamiast korony z nieodzownym czarnym kapeluszem na głowie, to najnowszą powieścią dowiódł, że nie da się łatwo zdetronizować. Tym razem jednak wyszedł poza ramy jednego gatunku. Jak udało mu się tak perfekcyjnie zestawić ze sobą elementy horroru, thrillera psychologicznego i nawet sci-fi? Przeczytajcie posłowie, a wiele zrozumiecie.

  "Nie da się przeżyć życia bezbłędnie". Przekonuje się o tym główny bohater, student matematyki, Maks Okrągły. Jego dążenie do perfekcji, do najbardziej efektywnego przeżycia danego mu czasu, jak każda skrajność, nie może przynieść niczego dobrego. Umówmy się, nie jest to postać, do której można pałać sympatią. Niedostosowany społecznie intelektualny rasista – kto by z takim wytrzymał? On sam często nie może wytrzymać ze sobą, obwiniając się za popełniane błędy. A gdyby mógł dostać drugą szansę?

  Mimo, że główny bohater wywołuje raczej negatywne emocje wierzcie mi, że nie ma tu chwili nudy, a jego historię coraz bardziej irracjonalną, niepokojącą i mroczną śledziłam z zapartym tchem. Wniknięcie w jego psychikę, jak i w matematyczno-logiczne rozważania, dla mnie, umysłu ścisłego było prawdziwą wisienką na torcie. Ale bez obaw, autor język matematyki przekuł na zrozumiały dla każdego śmiertelnika. A nawet jeśli nieco utknie Wam ością w gardle, to zaskakująca fabuła i lekki styl z pewnością Wam to zrekompensują.

  Przyznaję bez bicia, nie przeczytałam jeszcze "Inkuba", więc odniosę się jedynie do "Grzesznika" i "Gałęzistego". Jest to książka z pewnością inna, ale w pozytywnym kontekście, z rozbudowaną warstwą psychologiczną i dużo bardziej dopracowana. Wręcz perfekcyjna. Mimo dość skomplikowanej fabuły nie znalazłam tu żadnej nielogiczności, żadnego porzuconego tematu, który nie doczekałby się odpowiedzi. Powiedziałabym, że to powieść matematycznie doskonała. Ale prócz fabularnej logiki ma jeszcze drugą twarz, brzydką, mroczną i złą, która trzyma czytelnika w napięciu i przerażeniu do ostatnich stron.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Paradoks marionetki. Sprawa Klary B. audiobook mp3 0/5 Nasza cena:
26,96 zł 29,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paradoks marionetki. Sprawa Klary B. audiobook mp3

Klara Berg nie żyje. Została brutalnie zamordowana w podejrzanych okolicznościach. Tylko dziewiętnastoletni Martin Lubovic może rozwikłać zagadkę śmierci swojej najlepszej przyjaciółki. Wszystkie tropy prowadzą do Praskiej Szkoły Lalkarzy, prestiżowej uczelni, do której Martin złożył podanie i...
Paradoks Jorga Steina 0/5 Nasza cena:
26,91 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paradoks Jorga Steina

Paradoks Jorga Steina autor Remy San Jakubowski to książka wymykająca się prostym schematom, wstrząsająca, a zarazem zmuszająca do refleksji, pełna napięć i wartkiej, zaskakującej akcji. Pokazuje człowieka u progu ewolucji biologicznej, czasy w których przegranie umysłu na chip i transplantacja...
Paradoks dobra 0/5 Nasza cena:
57,32 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Paradoks dobra

Fascynująca i oryginalna analiza ludzkiej przemocy. Nowe hipotezy poparte dowodami z badań nad naszymimałpimi kuzynami oraz ludzkimi i przedludzkimi przodkami (i ludźmi żyjącymi współcześnie).STEVEN PINKERŚwietna analiza roli agresji w naszej historii ewolucyjnej.JANE GOODALLWrangham zawsze był...
Inkub 5/5 Nasza cena:
38,36 zł 54,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Inkub

Wyobraź sobie, że możesz wszystko. Nawet oszukać śmierć. Nad Suwalszczyzną za kilka dni pojawi się zorza polarna. W Jodoziorach, małej wiosce na prowincji, zostają znalezione spopielałe zwłoki małżeństwa. Wśród lokalnej społeczności miejsce to owiane jest złą sławą, słynie ze szczególnego nasilenia...
Gałęziste 5/5 Nasza cena:
30,75 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Gałęziste

Nowa, ulepszona wersja powieści, która zdobyła Nagrodę Czytelników Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego!Nie wierz w nic, co widzisz, słyszysz… i w co do tej pory wierzyłeś.Jest taki dom, w którym nie chciałbyś spędzić nocy. Z jakiegoś powodu ciemność w nim jest inna. Jeszcze bardziej...
eBook Grzesznik pdf mobi epub 0/5 Nasza cena:
13,45 zł 19,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Grzesznik pdf mobi epub

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie... Marek Suchocki, boss suwalskiego półświatka,...
eBook Zabójcze święta mobi epub 0/5 Nasza cena:
26,93 zł 33,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Zabójcze święta mobi epub

Dziesięciu polskich pisarzy opowie nam świąteczne historie, po których już nic nigdy nie będzie takie samo. Groza, kryminał, seks, sensacja i horror. Wszystko to doprawione szczyptą humoru, gęstą kroplą morderczej żądzy, garścią krwawych opowieści i odrobiną psychopatycznego nastroju. Takiej...
Grzesznik 5/5 Nasza cena:
28,61 zł 38,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzesznik

Gabriel Amorth, egzorcysta, sporządził klasyfikację pięciu stopni nękania człowieka przez złego ducha: kuszenie, dręczenie, obsesje, nawiedzenie i opętanie. Zapomniał jednak o jeszcze jednym, najgorszym: gdy wszystko to spotyka cię jednocześnie… Marek Suchocki, boss suwalskiego półświatka,...
Miasto w morzu i inne utwory poetyckie 5/5 Nasza cena:
23,11 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto w morzu i inne utwory poetyckie

Edgar Allan Poe (1809-1849) to najwybitniejszy poeta amerykańskiego romantyzmu. Arcymistrz formy, niezrównany stylista, a także twórca o otchłannej, mrocznej wyobraźni. W swoich wierszach i poematach – podobnie jak w opowieściach grozy – opiewał miłość i piękno, ale też dzielił się tym, czego nie...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula