Odpłata

Średnia: 3.9 Ilość ocen: 14
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Rok wydania
2021
Ilość stron
368
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 27,12 zł
Audiobooki mp3
za 35,92 zł
Nasza cena: 23,65 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

W niektórych małych miasteczkach wydarzają się wielkie zbrodnie. Gdy ludzie milczą, trudno jest poznać długo skrywaną prawdę. "Odpłata" przedstawia właśnie taką historię...

Pozornie wydaje się, że nic nie łączy trzech brutalnych zbrodni. Każda wydarzyła się w innym roku i w zupełnie innym miejscu Polski. Wera Jezierska, policjantka, znajduje zwłoki. Od początku sprawa jest niejasna i budzi wiele kontrowersji. Każdy z podejrzanych ma silne alibi - tajemniczy morderca pozostaje więc cały czas nieuchwytny. Jezierska stopniowo odkrywa nowe tropy i zdaje sobie sprawę, że ta zbrodnia jest powiązana z wcześniejszymi. Okazuje się, że mord na Mazurach jest ściśle powiązany z zapomnianą sprawą z Podhala - makabrycznym zabójstwem, które nigdy nie doczekało się rozwiązania.

Jezierska szybko uświadamia sobie, że ta sprawa może być najtrudniejszą w jej karierze. Prowadzenie śledztwa jest utrudnione - ludzie wolą milczeć niż narazić się na nieprzyjemności, nie chcą również splamić pamięci swojej rodziny. Rosną podejrzenia, że miejscowa ludność może coś ukrywać. Czy zbrodnia popełniona w 1945 r. mogła mieć faktyczny związek z współczesnymi wydarzeniami? Czas ucieka - być może niedługo Wera Jezierska będzie musiała stanąć twarzą w twarz z najczystszym złem.


O autorce

Agnieszka Jeż jest autorką poczytnych kryminałów, których akcja toczy się w małych miasteczkach. "Odpłata" to drugi tom cyklu o sprawach prowadzonych przez sierżant Jezierską. Pierwszy tom, "Szaniec", opowiada równie przerażającą historię zbrodni mazurskiej.

Recenzje (14)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Trup z Podhala na Mazurach. Trup z Mazur na Pohalu. Trzy morderstwa odwleczone w czasie w końcu wypływają na światło dzienne. Jaki mają ze sobą związek? I czy sierżant Wiera Jezierska znajdzie rozwiązanie, zanim skończy się jej czas? Nadchodzi “Odpłata”.

  👉 “Odpłata”, czyli co wydarzyło się po “Szańcu”?

  Pamiętacie przygody sierżant Wiery Jezierskiej? Ostatnio wraz ze swoim partnerem musiała rozwikłać tajemniczą sprawę morderstwa księdza w ośrodku wypoczynkowym. Im bardziej grupa śledcza zgłębiała sprawę, tym więcej brudów z przeszłości wychodziło na światło dzienne… Nie inaczej będzie i tym razem.

  Dla Wiery nadszedł czas prawdziwej próby. W końcu dostaje samodzielną sprawę, gdzie zostaje zdana sama na siebie. Nie może już liczyć na wsparcie swojego partnera, Kosonia, który korzysta obecnie z urlopu wypoczynkowego. Jezierska niezwłocznie przystępuje do pozornie błahej sprawy dotyczącej kradzieży.

  Kiedy jednak pod podłogą góralskiego domu wypoczynkowego na Mazurach odnaleziony zostaje rower zakopany tam razem z właścicielem, okazuje się, że sprawa jest bardziej zagmatwana, niż by się wydawało.

  Szybko okazuje się jednak, że nieszczęścia lubią chodzić parami lub raczej jeździć tandemem. Niedługo po pierwszej zbrodni zostaje odkryta kolejna, na dodatek pierwotnie niepowiązana bezpośrednio z drugą.

  Sierżant Jezierska jednak nie może odeprzeć od siebie myśli, że coś jest tutaj mocno nie tak. Problem w tym, że badane przez nią morderstwa są odwleczone w czasie, dotyczą osób obcych na danym terenie i trudno odnaleźć jakikolwiek wiarygodny trop.

  Przed Wierą szereg niełatwych zadań. Szef, który chce wyników, społeczność, która nie chce współpracować i lokalny policjant, który wpada Wierze w oko, bardziej niż chciałaby się do tego przed sobą przyznać.

  Jak poradzi sobie z pierwszą samodzielną sprawą? Sprawdźcie sami.

  👉 Moje wrażenia po lekturze

  “Odpłata” to kolejny tytuł debiutanckiej serii kryminalnej Agnieszki Jeż, autorki znanej głównie z poczytnych tytułów obyczajowych. Jak radzi sobie z kolejnym tytułem z trupem w tle?

  Przede wszystkim książka, podobnie jak poprzednia, dotyka trudnych zagadnień historycznych z polskiego podwórka, za co cenię sobie tę serię. Poprzednio odkrywaliśmy poszczególne tropy, idąc szlakiem historycznym Hotelu Szaniec, a także podążaliśmy mroczną ścieżką tuszowania wątku przemocy seksualnej w kościele.

  Tym razem w powieści pojawi się wątek sprawy żydowskiej. Dzięki poszukiwaniom Jezierskiej oraz prokurator Przyzwan (będącą jedną z moich ulubionych postaci serii), poznajemy historyczne tło obecnej niechęci do poruszania tematu żydowskiego pochodzenia. Szczególnie w społecznościach zamkniętych, w których dzieje się akcja powieści.

  Stanie się to jednym z istotnych wątków spajających wątki, choć zdecydowanie nie najważniejszym. Będzie to dopiero początek niejasnej serii morderstw, które Wiera musi rozwikłać, zanim skończy się jej czas.

  Sierżant Jezierska z pewnością dojrzewa z powieści na powieść, co jest niewątpliwym plusem serii. Razem z nią możemy ponownie eksplorować ciekawe punkty na mapie Polski. Zarówno współczesne, jak i historyczne. Dodatkowo byłam też ciekawa wątku romantycznego, który rozwinął się równie zaskakująco, jak się rozpoczął.

  Jedynym minusem powieści jest nieoczywiste zakończenie, sprawiające, że nie jestem pewna, czy nadążyłam za całą sprawą.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Wiera Jezierska powraca, by odkryć kto został zabity i pochowany pod podłogą domu letniskowego. Trop z Mazur prowadzi ją aż w góry. A tam oprócz spraw zawodowych, musi się zmierzyć z nieudanym życiem prywatnym.

  Przyznam szczerze, że czytało się lekko, co jest ogromną zasługą pióra autorki. Intryga okazała się tak skomplikowana, że nie było szans na samodzielne rozwiązanie zagadki. Samo zakończenie, takie trochę niedokończone, podobało mi się bardziej w części pierwszej. Tu zabrakło mi jeszcze rozdziału, czy dwóch na zaspokojenie ciekawości. Kreacja bohaterów bardzo udana. O ile w wielu kryminałach denerwuje mnie wątek życia prywatnego, o tyle w"Odpłacie" jeszcze bardziej polubiłam naszą śledczą i chętnie czytałam o jej rozterkach. Kolejna porażka była dla niej bolesna i dla mnie, jako dla czytelnika, było to bardzo odczuwalne. Ważną część książki stanowią dialogi, które są niesamowicie realistyczne. Liczne retrospekcje jeszcze bardziej wzbudzają ciekawość, choć ułożenie ich w jedną całość przysporzyło mi trochę problemu. W całości uważam, że to bardzo dobry kryminał, przy którym z pewnością miło odpoczniecie. Styl taki, jakiego oczekiwałam po przeczytaniu książki "Szaniec".

  Dziękuję @burdaksiazki za egzemplarz.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Odpłata” Agnieszki Jeż to drugi tom cyklu z Wierą Jezierską. Czytałam tom pierwszy, jednak niewiele z niego pamiętam, ale to nie przeszkadzało mi w czytaniu „Odpłaty”.

  Ta książka to kryminał – jest zbrodnia, są poszlaki i są policjanci starający się rozwiązać sprawę. Akcja skacze między Mazurami a górami. Lubię książki z tego gatunku, jednak ta nieszczególnie mi się spodobała. Sporo postaci, co chwilę nowe wątki, ciężko to wszystko sobie jakoś poukładać. Każdy nowy rozdział zaczynał się od wstawki z przeszłości, jednak nie wiadomo było kogo dotyczy. Myślę, że to miało pomóc w odkrywaniu tajemnic, jednak mi nic to nie dało. A do tego język, który nie ułatwia czytania. Niby czytało mi się tę książkę dość szybko, ale jakoś bez większego zaangażowania. Nie poczułam dreszczyku, a co gorsza, nie czułam chęci rozwiązania zagadki. Na plus zaliczam to, że nie ma tu przytłaczających opisów i wszystko całkiem sprawnie idzie do przodu.

  Chociaż mi książka nie przypadła do gustu, to zachęcam do samodzielnego sprawdzenia, czy Wam książka się spodoba.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Agnieszka Jeż dała się poznać głównie jako autorka powieści obyczajowych, jednak jak kilka jej koleżanek po fachu, wkroczyła też w mocniejsze klimaty. Kryminały z sierżant Wierą Jezierską to jej wizytówka - po pierwszym tomie serii "Szaniec" byłam zaintrygowana z jakimi sprawami - po morderstwie księdza - przyjdzie się zmierzyć młodej policjantce - oto kontynuacja - "Odpłata", z zupełnie nową sprawą kryminalną.

  Podhale, 1945. Ta zbrodnia wszystko zaczęła.

  Podhale, 2019. Ta zbrodnia wszystko skończyła.

  Mazury, 2014. Ta zbrodnia wszystko ujawni.

  Jeziorowskie, 2020

  Sierżant Wiera Jezierska z komendy policji w Giżycku, jedzie do zgłoszenia włamania do domku letniskowego. Na miejscu okazuje się, że to całkiem pokaźny dom... Na dodatek wyglądający na typowo góralski, z bali. W środku owszem, widać ogólny nieporządek, puste skrytki, ale uwagę policjantki zwraca ziemia rozsypana na deskach podłogi. Po nią znajduje kierownicę od roweru! Niespodzianka jednak nadal na nią czeka, bowiem wraz z rowerem zostaje znaleziona czaszka!

  Starsi stażem policjanci przypominają sobie sprawy z przeszłości, w których zajmowali się zgłoszeniami zaginionych. Sierżant Jezierska raz jeszcze analizuje wszystkie poszlaki a po poznaniu tożsamości ofiary rozpoczyna śledztwo zakrojone na szeroką skalę. Dziwne SMS-y, logowania telefonu, jeśli chodzi o rodzinę, znajomych czy pierwszego właściciela domu, wielu z nich nie żyje i nie mogą pomóc... Inni mają świetne alibi...

  Tropy prowadzą Wierę na Podhale, gdzie czekają na nią nie tylko małomówni górale, coś na kształt uczucia czy pożądania, ale również... kolejny trup!

  Czy dzięki konsultacjom ze swoim szefem, doświadczonym komisarzem Januszem Kosoniem, Jezierskiej uda się rozwiązać sprawę? Nie będzie to łatwe, bo wciąż coś się nie zgadza. Czy sprawa jest tak prosta, że trudno w to uwierzyć czy może taka poplątana, że nie uda się jej rozwiązać? Jak się później okazuje to "po prostu" drugie dno.

  Jestem pod wrażeniem jak autorka wymyśliła tę fabułę. Nieustannie przeskakiwała między czasem i przestrzenią, często nie ujawniając kto jest narratorem krótkich fragmentów, co utrudniało dotarcie do prawdy czytelnikowi, jeszcze przed policją. Liczne spekulacje, zawiłości, doświadczenie kontra świeżość, pociąg fizyczny i kłamstwa, rozczarowania i toksyczne związki. Zemsta i zazdrość a także układy przypadkowych osób.

  A wszystko to czeka na młodą policjantkę, która nie jest bohaterką idealną - wpisuje się za to w nurt policjantki z problemami - przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Trudne relacje z matką, żal do siostry i przymusowe odwiedziny u tej pierwszej.

  Agnieszka Jeż zastosowała ciekawy zabieg w swojej książce - coś naprzemiennego... Trzy śmierci w odstępie wielu lat, ale niewątpliwie ze sobą powiązane. Ale o szczegółach już Wam nie napiszę - musicie je odkrywać sami podczas lektury.

  W kryminale znajdziecie też wątek czystek żydowskich na Podhalu i sporo naprawdę poplątanych ludzkich historii.

  Początek czytało się dość trudno, zanim akcja nie rozkręciła się na dobre. Dopiero z czasem robi się ciekawiej, coraz bardziej zaskakująco i chwilami aż nie do wiary...

  Podsumowując - "Odpłata" to kryminał z akcją błądzącą między Mazurami a Podhalem, w którym nie brakuje nierozwiązanych spraw z przeszłości, czasami zemsty, naiwności, przemocy fizycznej i psychicznej, układów, marzeń o wolności, niezależności i wyrwania się ku lepszej przyszłości. Polecam Wam to nietypowe śledztwo!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ⭐RECENZJA⭐

  Sierżant Wiera
  Jezierska znajduje zwłoki pod deskami w domku letniskowym, do którego ktoś się włamał. Z pozoru łatwe śledztwo, nagle staje się zagmatwane. Wszystko jest nie tak. Kobieta wpada na pewien trop, jednak dotarcie do prawdy nie jest takie proste. Czy uda jej się dociec prawdy i dowiedzieć się, co się stało przed laty?

  ❔❕

  Po książce "Szaniec" przyszedł czas na kolejną powieść "Odpłata" od autorki @agnieszka_jez_pisarka. Cieszę się, że mogłam znów spotkać się z Wierą Jezierską. Jest to bardzo dobrze wykreowana bohaterka, która powoduje, że się ją po prostu lubi. Tajemniczość fabuły i cała jej towarzysząca otoczka to jest to, co lubię bardzo, bardzo. Trupy, intryga, niewiadoma. Naprawdę jest tutaj interesująca, a zarazem przerażająco skonstruowana cała ta historia. Nie wiemy tak naprawdę czego można się spodziewać i właśnie o to chodzi! Autorka sprawiła mi wiele radości tą powieścią. A dlaczego? Po pierwsze nie nudziłam się. Po drugie postacie nie powodowały we mnie wykręcania gałek ocznych, co nieraz mi się zdarzało. Po trzecie styl i język pisarki jest świetny! Uwielbiam go! Jego lekkość i to jak przez książkę się "płynie" czytając, zachęca tylko do tego, żeby sięgać po kolejne powieści autorki. Ja zostałam kupiona po raz drugi, a historia mnie tak wciągnęła, że czekam na więcej! Myślę, że z taką postacią jak Wiera, kolejna lektura będzie jeszcze lepsza i zostanę zabrana w kolejne zagmatwane śledztwo z mrocznymi wydarzeniami. A w tym miejscu polecam Wam moi Mili tę powieść! Nie zawiedziecie się! Miłego i zaczytanego! 😘

  ❕❔

  Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję @wydawnictwo_slowne 🖤

  ❔❕

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 9 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -40%
  Luna

  Luna

  Luna ma w sobie coś z żywiołu. Gdy się śmieje, świat śmieje się wraz z nią. A gdy kocha, to całym sercem. Latając, czuje się wolna. I choć wciąż ściga ją wspomnienie przeszłości, wierzy, że wypełniając swoją misję w przestworzach, zagłuszy czarne myśli. Daniel musi być silny. W jego zawodzie chwila...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,93 zł 39,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -44%
  Szaniec

  Szaniec

  Kryminalny debiut uznanej autorki powieści obyczajowych: ironia, suspens i portret polskiej prowincji, który poraża realizmem. Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę. Przy schludnie ułożonym ciele bez oznak przemocy leży kartka z biblijnym cytatem. Warmia i Mazury, zielone tereny naznaczone...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,36 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -45%
  W cieniu Babiej Góry

  W cieniu Babiej Góry

  Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 21,95 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -42%
  Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13

  Afekt. Joanna Chyłka. Tom 13

  W nowej kancelarii prawnej Joannie Chyłce zostaje przydzielona sprawa będąca jej zawodowym koszmarem: ma bronić pedofila. Sytuację komplikuje fakt, że oskarżonym jest brat jednego z najważniejszych polityków w Polsce – kandydata na prezydenta, który przed wyborami przoduje w sondażach. Sprawa...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,24 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Wybór Charlotty

  Wybór Charlotty

  Charlotta Rilley - panna niebrzydka i niegłupia, lecz pozbawiona posagu - skazana jest na mieszkanie kątem u krewnych albo… zamążpójście. I nie ma większych szans, by było to małżeństwo z miłości.
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,80 zł 36,90 zł
  w magazynie
 • -34%
  Gdzie jest happy end?

  Gdzie jest happy end?

  Jest wiele rodzajów szczęśliwych zakończeń. Liwia prowadzi zupełnie zwyczajne życie. Mieszka w szarym domu, samotnie wychowuje córkę i pracuje w korporacji, wypełniając wciąż te same zestawienia. Niezwykłe ma tylko imię i marzenia, o których nikt nie wie. Nie spodziewa się większych zmian, sądzi,...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,40 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -38%
  Szkarłatna łuna. Wiatr ze wschodu. Tom 3

  Szkarłatna łuna. Wiatr ze wschodu. Tom 3

  Trzeci tom bestsellerowej serii Wiatr ze wschodu. Milkną echa rewolucji bolszewickiej, świat wraca na dawne tory. Wczorajsi wyzwoliciele okazują się jedynie kolejnymi władcami absolutnymi, a równość pozostaje mitem. Włodzimierz Lenin podupada na zdrowiu - rozpoczyna się brutalna walka o władzę....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,56 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Kto jest bez grzechu

  Kto jest bez grzechu

  Nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru Agnieszka Jeż opowiada wciągającą, duszną i nieoczywistą historię zwykłych ludzi i niezwykłych zbrodni. Znana czytelnikom ze znakomicie przyjętych Szańca i Odpłaty sierżant Wiera Jezierska, cholernie ambitna idealistka z misją, nie zawaha się odsłonić...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,36 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -39%
  Dziewczyna znad morza

  Dziewczyna znad morza

  Liwia Duńczyk zawodowo zajmuje się zarządzeniem kryzysowym, a pesymistyczne scenariusze wypełniają jej każdy dzień. Na szczęście wytchnienie przynoszą jej czarno-białe filmy i muzyka z dawnych lat. Pełna tajemnic dziewczyna pragnie spokojnej i bezpiecznej codzienności. Jednak pewnego dnia jej...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,03 zł 42,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
 • -30%
  Skradzione życie

  Skradzione życie

  Mysłowice, lato 1939 roku. Ewa Abramowicz jako posłuszna córka przygotowuje się do zaaranżowanego przez rodziców ślubu. Dziewczyna ma wątpliwości, czy związek z Davidem będzie udany. Tak wiele różni Ewę od narzeczonego, a do tego małżeństwo z ortodoksyjnym Żydem pozbawi ją resztek swobody....
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,00 zł 36,90 zł
  wysyłka do 72 godzin
Warto zwrócić uwagę na...
Odpłata z autografem 0/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odpłata z autografem

Podhale i Mazury – dwa odmienne światy, trzy różne zbrodnie. Jeden dług. Podhale, 1945. Ta zbrodnia wszystko zaczęła. Podhale, 2019. Ta zbrodnia wszystko skończyła. Mazury, 2014. Ta zbrodnia wszystko ujawni. Zwyczajne włamanie do domku letniskowego na Mazurach – sprawa, jakich wiele, która tylko...
Kto jest bez grzechu 5/5 Nasza cena:
22,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kto jest bez grzechu

Nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru Agnieszka Jeż opowiada wciągającą, duszną i nieoczywistą historię zwykłych ludzi i niezwykłych zbrodni. Znana czytelnikom ze znakomicie przyjętych Szańca i Odpłaty sierżant Wiera Jezierska, cholernie ambitna idealistka z misją, nie zawaha się odsłonić...
Szaniec 4/5 Nasza cena:
22,36 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Szaniec

Kryminalny debiut uznanej autorki powieści obyczajowych: ironia, suspens i portret polskiej prowincji, który poraża realizmem. Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę. Przy schludnie ułożonym ciele bez oznak przemocy leży kartka z biblijnym cytatem. Warmia i Mazury, zielone tereny naznaczone...
Miłość warta wszystkiego 5/5 Nasza cena:
24,30 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miłość warta wszystkiego

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna - nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne. Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne - ona jest Żydówką z...
Spotkajmy się po wojnie 4/5 Nasza cena:
24,30 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkajmy się po wojnie

Trzy pokolenia, dwie historie, jeden wspólny los. Piękna opowieść o miłości i wojnie. Anna Matkowska i Marcin Zieliński zaczynają nowe życie. Razem będą zapisywać czystą kartę ich przyszłości. Podczas przyjęcia zaręczynowego okazuje się jednak, że ta historia zaczęła się wiele lat wcześniej,...
Jedyny dzień w roku 4/5 Nasza cena:
26,57 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Jedyny dzień w roku

Piękna opowieść o zaglądaniu w głąb siebie, w swoje wspomnienia i pragnienia. To także historia o tym, że święta to naprawdę szansa na wszystko – gdy zechce się z tej szansy skorzystać. Świat wyhamowuje, łagodnieje, pachnie piernikiem i skrzy się śniegiem. W tej pięknej scenerii cichną spory,...
Wszyscy pragnęliśmy miłości 5/5 Nasza cena:
24,30 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszyscy pragnęliśmy miłości

Piękna opowieść o zakazanym uczuciu w mrocznych czasach. O trudnych wyborach, winie, ale przede wszystkim o wybaczaniu i wielkiej sile miłości. Przypadkowe spotkanie Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej wiosną 1939 roku uruchamia lawinę dramatycznych zdarzeń. Ona jest „Irką od biednych”,...
Taka miłość się zdarza 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taka miłość się zdarza

Nowy związek powinien być piękną przyszłością – bez problemów, bez niespodzianek i tylko we dwoje. Klara przebyła długą drogę, znacznie dłuższą niż kilometry dzielące Kraków od Warszawy. Odbyła podróż w przeszłość, poznała mroczną tajemnicę swojej rodziny. Została porzucona przed ołtarzem, a potem...
Serce z szuflady dom pod trzema lipami Tom 1 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce z szuflady dom pod trzema lipami Tom 1

Pierwszy tom serii "Dom Pod Trzema Lipami” Na palcu błyszczał diament, w szafie wisiała piękna sukienka, a serce Klary przepełniała radość. Jeszcze chwila i zmieni marzenie w rzeczywistość – uda jej się ułożyć życie, przez które pójdzie pod ramię ze swoim idealnym mężem. Nie to co mama. I babcia. I...
Dziewczyna z Woli 5/5 Nasza cena:
26,04 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dziewczyna z Woli

Jak żyć w świecie, w którym przestają obowiązywać dotychczasowe prawa? W wakacje trzydziestego dziewiątego roku na słonecznej, nadświdrzańskiej plaży Basia poznaje Zygmunta. Ma nadzieję, że ta znajomość przerodzi się w piękną miłość. Jednak kilka tygodni później wybucha wojna, która przekreśla...
Zwyczajne cuda 4/5 Nasza cena:
24,30 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zwyczajne cuda

Ogłoszenie powieszone na osiedlowej tablicy daje początek niezwykłym wydarzeniom. Pozornie niezwiązane ze sobą nitki różnych historii zaczynają się splatać w jedną opowieść o miłości, bo przecież przed świętami każdy jeszcze mocniej pragnie kochać i być kochanym. Losy bohaterów przecinają się w...
Za siódmą górą 5/5 Nasza cena:
30,10 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za siódmą górą

Co decyduje o naszym losie: przypadek czy przeznaczenie? Klara, porzucona przez narzeczonego tuż przed ślubem, jest przekonana, że nad jej życiem ciąży fatum. Pech, który sprawia, że od stu lat żadna Majewska nie wyszła za mąż. Wyjeżdża do Krakowa, by się zająć odziedziczonym po prababci...
Wybrane bestsellery
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
Zbuduj swój dom wokół mojego ciała 5/5 Nasza cena:
31,74 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała

Zbuduj swój dom wokół mojego ciała Powieść „Zbuduj swój dom wokół mojego ciała” została uznana przez  „The New York Times” i „Kirkus” za jedną z najlepszych książek 2021 roku, znalazła się w finale 2021 First Novel Prize, jest określana jako „fantastyczna” („The Sunday Times”), „ robiąca ogromne...
Moje skarby 5/5 Nasza cena:
104,96 zł 139,95 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Moje skarby

Gra pełna niezwykłych, rzadkich i fascynujących przedmiotów! Któż nie lubi zbierać ciekawych przedmiotów, które często można znaleźć na przeróżnych szlakach, plażach czy w głębokiej dziczy? Jednak niewielu jest prawdziwych kolekcjonerów, potrafiących stworzyć naprawdę unikatowe zbiory. Zostań...
Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6

Tylko na TaniaKsiążka.pl zakładka magnetyczna gratis!* Pilot. Mocno trzyma ster, wzlatuje w przestworza, zabiera w nieznane Pilotka Ida Halko traci pracę z powodu redukcji etatów. Ma na utrzymaniu dziadka, który przebywa w domu opieki, a w codziennych zmaganiach może liczyć tylko na wsparcie...
Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu 5/5 Nasza cena:
28,21 zł 47,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu

Donieck to miasto jak każde inne – pod warunkiem że nie weźmie się pod uwagę wojny na jego przedmieściach, pustek na ulicach i strachu z tyłu głowy. Mamuka jako czternastoletni chłopiec brał udział w wojnie w Gruzji, po latach wylądował na froncie w Donbasie, gdzie strzelał do Rosjan z automatu,...
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
Ugly Love 5/5 Nasza cena:
30,12 zł 44,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ugly Love

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje...
Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim 5/5 Nasza cena:
9,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry!" w języku ukraińskim

Киця-Миця! Історії про Кицю-Мицю підкорили серця...
LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202 5/5 Nasza cena:
36,79 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Avengers Mechaniczna zbroja Wolverine'a 76202

Zestaw rozszerzający do zabawy w nurkowanie i pływanie na grzbiecie delfina! Przygotuj się na fantastyczną zabawę na plaży. Przebiegnij przez drewniany pomost, ale uważaj na wyskakujące z wody Cheep Cheepy! Wskocz do wody z trampoliny, robiąc przy tym imponujące salta, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe...
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
23,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
Na wschód od Edenu 5/5 Nasza cena:
48,08 zł 75,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na wschód od Edenu

Wpaniała opowieść o miłości, zdradzie i grzechu, który przebiera różne formy i często prowadzi do zguby… Powieść - uznawana za jedno z najwybitniejszych dzieł Steinbecka - opowiada o tragicznym losie rodziny Trasków, która na przełomie XIX i XX wieku osiedliła się w dolinie Salinas. Adam Trask,...
Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation 5/5 Nasza cena:
158,98 zł 167,59 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Baby born. Lalka Little sister 36 cm Zapf Creation

Młodsza siostra uwielbia chodzić do przedszkola. Dziewczynka nie mogła się doczekać swojego pierwszego dnia w grupie Misów. W końcu jest dużą dziewczynką i potrafi sama wytrzymać. Poza tym, że ma ruchome kolana, maluch jest ogólnie dość elastyczny. To sprawia, że zakładanie i zdejmowanie jej...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula