Cudze grzechy

Autor:

Daria Orlicz

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 10
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
320
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 22,02 zł
Nasza cena: 29,24 zł 38,99 zł Taniej o: 25%


Czasem płacimy za cudze grzechy. Czasem zostajemy uwikłani w coś, co okazuje się największym koszmarem naszego życia.
Kilka tygodni po pełni sezonu z niewielkiego ośrodka wczasowego znika kobieta w ósmym miesiącu ciąży. Jej mąż, który spał tuż obok, dopiero rano zauważył, że żony nie ma w wynajętym domku. Śledczy ustalają, że wsiadła do czekającego w pobliskim lasku samochodu, dalej ślad się urywa.
W tym samym czasie w Trójmieście aspirant Jeremi Jaromirski próbuje ustalić, kto wrobił jego dawnego przyjaciela w ciężkie pobicie przyrodniej siostry. Trop prowadzi do światka szemranych interesów, wielkich pieniędzy, nocnych klubów i narkotyków.
Recenzje (10)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Cudze grzechy” to już czwarty tom cyklu kryminalnego autorstwa Darii Orlicz. Pod tym pseudonimem kryje się znana polska pisarka powieści obyczajowych Katarzyna Misiołek. W cyklu „Stracone dusze” czytelnicy mogą poznać jej mroczniejsze oblicze.

  Akcja tego tomu złożona jest z trzech historii. Pierwsze to porwanie ciężarnej kobiety, którym zajmują się Wojtek Kiciński i Hanka Piasecka - znamy ich już z poprzednich tomów. Druga to prywatne śledztwo Jeremiego, który zgadza się pomóc dawnej przyjaciółce. Tego bohatera też znamy już z tomu poprzedniego. Trzecia to wspomnienia wydarzeń sprzed 15 lat, które skupiają się na osobie nastoletniej Hanki.

  Książkę czytało mi się dobrze. Znam już większość bohaterów, lubię historie rozłożone na kilka postaci i te, które dzieją się w różnych planach czasowych. Każda z nich była ciekawa i wciągająca, a lekki styl autorki sprawił, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Co do zakończenia historii z porwaniem czuję mały niedosyt, ale mam nadzieję, że może w kolejnym tomie autorka coś jeszcze o tym wspomni. Historia z Jeremim była wciągająca i ciekawa, z małym wątkiem romansowym, a opowieść z przeszłości skupiona główne na przeżyciach Hanki, chociaż jej zakończenie jest bardzo zaskakujące. Ogólnie tom kończy się tak, że najlepiej pod ręką mieć już kolejny tom pt. „Złe spojrzenia”.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Darię Orlicz kocham za odwagę - tematy, które porusza w książkach do łatwych nie należą, a na dodatek eksperymentuje z językiem, który oddaje w sposób rzeczywisty świat bandytów i przestępców, a także policji. I choć uśmierciła jednego z moich ulubionych literackich bohaterów - to po jej książki dalej chętnie sięgam :)

  W ośrodku wczasowym dochodzi do porwania ciężarnej kobiety. Okoliczności są dość tajemnicze, bowiem małżeństwo uchodzi za wręcz idealne. Początkowo policja podejrzewa, że mąż być może jest zamieszany w porwanie... Jednocześnie Jeremi zostaje poproszony przez swoich starych znajomych o pomoc. Przyrodnia siostra jego kumpla została pobita, a Mateusz jako główny podejrzany trafił do aresztu. Jednak czy na pewno ON pobił dziewczynę?

  W czwartej swojej książce o policjantach z Trójmiasta, Daria Orlicz troszeczkę szerzej przedstawia bohaterów i ich historie życia. Ponadto autorka powraca do wcześniej poruszanych tematów, co może nasuwać wniosek, że nie jest to ostatni tom serii. Sama nie mogłam oderwać się od lektury i powieść, podobnie jak poprzednie mnie naprawdę zachwyciła.

  Jeśli lubicie dobrą sensację i szukacie czegoś mrocznego na jesienne, listopadowe wieczory to książka Darii Orlicz będzie idealnym wyborem.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  ,,Cudze grzechy'' to czwarty tom cyklu Straconych dusz. Tę część można czytać bez znajomości wcześniejszych, ale ja twierdzę, że chronologię trzeba najlepiej znać i trzymać się historii od początku. Mimo że bohaterowie się nie zmieniają, to warto wiedzieć jak zmieniali się przez te wszystkie tomy, co sprawiło, że podążali tą, a nie inną drogą, co myśleli, co przeżywali, gdy coś nie szło po ich myśli. Jakie wydarzenia poprzedzały kolejne, jak to się stało, że znaleźli się w tym miejscu. Jeśli chodzi o ich kreacje, to są bardzo dobrze nakreśleni. Z wadami i zaletami, posiadają ogromny bagaż doświadczeń, z którym jedni sobie radzą, a inni nie. Są barwni, charakterni, ten brudny świat, który stworzyła autorka, ich oblepia, są śliscy, fałszywi, ale znajdą się też i tacy, którzy mimo swoich wad są całkiem sympatyczni, życzliwi i zabawni.

  Książkę czyta się błyskawicznie, rozdziały połyka się jednym tchem. Autorka wrzuca nas w kolejne śledztwa, które wraz z bohaterami musimy rozwiązać. Dla niektórych może się wydawać, że opowieść to jeden wielki chaos, gdyż mamy wiele wątków. Jednak gdy zagłębimy się w treść, zobaczymy jak one z czasem się zazębiają, splatają, tworząc misterną historię, która wciąga od początku do końca. Podoba mi się, jak autorka skupia się na psychologicznym aspekcie postaci, jak stara się nam pokazać ich tok myślenia, co czują, co przeżywają. Akcja nie stoi w miejscu, jest dynamiczna i zaskakująca. Jest morderstwo, pobicie, uprowadzenie, a wszystko to poprzedza retrospekcja życia jednej z postaci, która pozwala nam ją bliżej poznać. Pojawia się krew, przemoc, strach, różne emocje, które towarzyszą nam od początku do końca historii.

  Nie wszystko zostało wyjaśnione. Niektóre sprawy są wciąż otwarte i niejasne. Jednak sądzę, że w kolejnym tomie, który zbliża się wielkimi krokami, otrzymamy odpowiedzi na nurtujące pytania. Jeśli lubicie kryminały, w których przeplata się wątek obyczajowy to ,,Stracone dusze'' są dla was. To dobrze napisane historie, wartkie, wciągające, trzymające w swych szponach. Gdy już raz wejdzie się w ten świat, na długo nie będzie się chciało z niego wychodzić. Gorąco polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Daria Orlicz to pseudonim pod którym tworzy Katarzyna Misiołek. Na swoim koncie ma już kilka bestsellerowych powieści społeczno – obyczajowych. Od niedawna pisze również kryminały i thrillery psychologiczne. Urodziła się w Krakowie, jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Przez kilka lat mieszkała w Rzymie. W swoim życiu podejmowała się różnych zajęć, od tłumaczki, przez radiową pogodynkę, do hostessy. Aktualnie w ramach współpracy pisze dla kilku znanych wydawnictw prasowych oraz książkowych. Lubi literaturę, filmy grozy, fantastykę postapokaliptyczną, mroczne thrillery oraz biografie. Ponadto interesuje się turystyką, psychologią, medycyną niekonwencjonalną, a nawet tarotem.

  Pewnej październikowej nocy z wczasowego kurortu zostaje uprowadzona ciężarna kobieta, podczas gdy jej mąż i córka smacznie śpią za ścianą. Sprawę zaginięcia Karoliny Lenart prowadzi Wojciech Kiciński i Hanna Piasecka. Zanim jednak śledczym uda się ustalić przyczynę tajemniczego zniknięcia i tożsamość osoby, która mogłaby być w nie zamieszana, Karolina wraca i za wszelką cenę nie chce zdradzić, co działo się z nią przez te kilka dni. Gotowa jest nawet oskarżyć męża o przemoc domową, byleby tylko nie wyjawić prawdy. Dlatego też wszystkim dookoła wmawia, że po tym, jak Dariusz ją uderzył, wyjechała do znajomych, by przemyśleć sobie, dokąd zmierza jej małżeństwo. Policja nie wierzy Karolinie, a mąż podejrzewa ją o zdradę i ucieczkę do innego mężczyzny. Czy prawda o tajemniczym, choć krótkim zniknięciu Karoliny wyjdzie w końcu na jaw? Czy była to jej dobrowolna decyzja, czy może ktoś pomógł jej wyjść tamtej zimnej nocy z ośrodka wypoczynkowego w samej tylko nocnej koszuli i kapciach?

  Jeremi Jaromirski, nowy policjant ze Szczecina, który w poprzedniej książce „Drapieżcy” zajął miejsce Krzysztofa Bugaja, wyjeżdża do Trójmiasta na prośbę dawnej przyjaciółki. Brat Renaty, Mateusz, trafił do aresztu po tym, jak został oskarżony o pobicie swojej przyrodniej siostry Matyldy. Renata nie wierzy w winę swojego brata, dlatego zwraca się do Jeremiego z nadzieją, że ten znajdzie prawdziwego sprawcę i oczyści Mateusza z zarzutów. O dotkliwe pobicie młodszej siostry podejrzewa kumpla, z którym Mateusz prowadzi nocny klub. Ta wyrafinowana kobieta lubi intrygi i ma mnóstwo sekretów. Jaromirski nie potrzebuje zbyt wiele czasu, aby utwierdzić się w przekonaniu, że przyjaciółka nie jest z nim do końca szczera.

  Kolejny wątek, który przewinął się przez tę liczącą nieco ponad trzysta stron powieść dotyczy Hanny. Poznajemy bliżej nie tylko samą bohaterkę, ale mamy również wgląd w jej prywatne, rodzinne problemy. Pojawiają się też rozdziały, które opowiadają o jej przeszłości, o czasach, gdy Hanka była zakochaną po uszy nastolatką i zaślepiona miłością popełniała błąd za błędem.

  Ta mnogość wątków i spora liczba bohaterów może odstraszać przyszłych czytelników. Zapewniam Was jednak, że autorce udało się uniknąć związanego z powyższym chaosu. To było moje trzecie spotkanie z twórczością Darii Orlicz i pierwsze, które mogę uznać za udane. Ta powieść naprawdę mi się spodobała i czytałam ją z ogromną przyjemnością.

  Dalsza część na blogu: [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Kolejny tom kryminalnych zagadek...

  W życiu jest tak, że sprawiedliwość prędzej czy później zatriumfuje. Kolejna reguła mówi o płaceniu za swoje błędy i ponoszeniu konsekwencji czynów – niekiedy cena ta jest bardzo wysoka i niewspółmierna do ciężaru gatunkowego winy. Niestety, jest jeszcze jedna prawidłowość, która co prawda nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością, ale często możemy ją zaobserwować – mowa tu o płaceniu za cudze grzechy czy zbiorowej odpowiedzialności…

  O tych grzechach pisze właśnie Daria Orlicz, w swojej najnowszej powieści kryminalno-obyczajowej, pt. „Cudze grzechy”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins książka, to czwarta już część cyklu „Stracone dusze”, opowiadającego o tragicznych zdarzeniach i ludzkiej podłości, odsłaniającej przed nami tajniki prowadzenia śledztwa. Choć kolejne tomy łączą bohaterowie, to tak naprawdę przygodę z serią możemy rozpocząć w dowolnym momencie, z pewnością jednak – po zakończonej lekturze – sięgniemy po wcześniejsze tomy.

  Tym razem Orlicz proponuje nam do rozwiązania dwie kryminalne zagadki, a jednocześnie jesteśmy świadkami ludzkiej tragedii. Pierwszą sprawę prowadzą policjanci miejscowego wydziału, ze starszym sierżantem Wojciechem Kicińskim oraz sierżant Hanką Piasecką na czele. A dochodzenie jest niezwykłe, bowiem zadziwiające są warunki zniknięcia Karoliny Lenart, kobiety w trzecim trymestrze ciąży. Ta była nauczycielka muzyki przebywała wraz z mężem, również nauczycielem oraz z sześcioletnią córką w małym ośrodku wczasowym. Jej zniknięcie miało miejsce w nocy, zaś z wynajętego domku zniknęły tylko domowe pantofle ciężarnej. Czy to możliwe, że kobieta cierpiała na depresję i popełniła samobójstwo? A może uciekła z kochankiem bądź została porwana dla okupu? Zabezpieczone przez policję ślady wskazują na włamanie do domku, wokół posesji znaleziono także ślady opon dużego samochodu. Kto jednak mógł chcieć porwać Karolinę i w jakim celu?

  Podczas kiedy Kiciński i Piasecka zmagają się z tą zagadką, w Trójmieście prywatne dochodzenie prowadzi aspirant Jeremi Jaromirski. Na prośbę siostry starego przyjaciela, Mateusza Kroll, mężczyzna wyrusza na wybrzeże, by ustalić prawdziwą wersję wydarzeń, które rozegrały się w domu przyrodniej siostry Krollów – dziewczyna została dotkliwie pobita, nie potrafi jednak wskazać sprawcy napaści. Tymczasem kamery wokół domu zarejestrowały mężczyznę z tatuażem, dokładnie takim samym, jaki nosi Mateusz, który został o dokonanie tego przestępstwa oskarżony. Renata Kroll jest jednak przekonana, że brat został wrobiony przez swojego wspólnika, pragnącego przejąć nocny lokal, który wspólnie prowadzili. Ciekawostką jest fakt, że ów wspólnik, Robert, ma dokładnie taki sam tatuaż.

  Czy śledczym uda się rozwiązać te zagadki? Przekonamy się o tym z lektury książki „Cudze grzechy”, która mimo iż nie porywa czytelnika, nie zapiera mu tchu szalonym tempem akcji i jest nieco słabsza niż poprzedni tom, to jednak gwarantuje kilka godzin spędzonych na rozwiązywaniu zagadki, do której klucz kryje się być może w świecie nocnych klubów i niezbyt czystych interesów. Intrygująca fabuła to duży atut powieści, podobnie jak fakt, iż autorka kładzie duży nacisk na analizę stanu emocjonalnego bohaterów, a szczególnie Piaseckiej, której życie zdecydowanie nie rozpieszcza. I choć nie do końca udaje nam się stać częścią historii, śledzimy rozwój wydarzeń z pewnym dystansem, to jednak po książkę Darii Orlicz zdecydowanie sięgnąć warto.

  Justyna Gul

  Qultura słowa

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 5 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Za cudze grzechy 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za cudze grzechy

Europejska podróż pełna namiętności. Kontynuacja powieści W cudzym domu to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli czyżby bez śladu? Spiski,...
Niebiańskie grzechy 5/5 Nasza cena:
37,88 zł 49,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Niebiańskie grzechy

Wyrzuty sumienia i poczucie winy to cudowny motywator, nawet wśród umarłych… Anita Blake, egzekutorka i szeryf federalny, przyjmuje zlecenie od tajemniczego przybysza, który chce ożywić swego dawnego przodka, nie kwapi się jednak z udzieleniem Anicie szczegółowych informacji na jego temat. W tym...
Grzechy ojców 3/5 Nasza cena:
29,67 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Grzechy ojców

To była brutalna, okrutna zbrodnia, popełniona szesnaście lat temu… Po tym, jak zmasakrowano toporem bezradną staruszkę w jej własnym domu, Herbert Painter, złota rączka pani Primero, został osądzony i skazany. Nadinspektor Wexford jest pewien, że powieszono właściwego człowieka. Jednak wielebny...
Za grzechy ojca t.2 0/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za grzechy ojca t.2

Drugi po Czas pokaże tom „Kronik Cliftonów”Hit tegorocznych list bestsellerów!Nowy Jork, rok 1939. Harry Clifton, podający się za Toma Bradshawa, zostaje aresztowany i oskarżony o zabójstwo brata. Przed sądem broni go ceniony adwokat Sefton Jelks, który z nie do końca jasnych powodów zaoferował mu...
Drapieżcy 4/5 Nasza cena:
29,24 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Drapieżcy

Dziewczyna ze szkarłatnym znamieniem na twarzy mieszkała w domu pod lasem. Tamtej strasznej nocy trzech napastników wywlekło ją z sypialni nad jezioro. Umierała w samotności. Nikt nie zauważył jej zniknięcia, dlatego mordercy szybko poczuli się bezkarni. Jednak pewnego dnia ktoś zapalił przed jej...
Martwe dusze 4/5 Nasza cena:
35,48 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Martwe dusze

Po sezonie życie w nadmorskim miasteczku toczy się bardzo leniwie. Senną atmosferę zakłóca śmierć Aleksandry Fabianowicz, miejscowej pielęgniarki. Dochodzenie prowadzi młodszy aspirant Krzysztof Bugaj, który szybko ustala, że kobieta została celowo potrącona przez samochód. Fabianowicz miała dużo...
Diabelski młyn 4/5 Nasza cena:
29,24 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Diabelski młyn

Niewielkie nadmorskie miasteczko w pełni letniego sezonu to tylko na pozór sielskie miejsce. I tutaj są ludzie, którzy bez skrupułów, czasem jedynie dla kaprysu, krzywdzą innych. Czy za śmiercią młodziutkiej, ciężarnej Litwinki i porwanej sprzed klubu fitness blondynki stoją te same osoby? Kto...
eBook Drapieżcy mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,02 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Drapieżcy mobi epub

Dziewczyna ze szkarłatnym znamieniem na twarzy mieszkała w domu pod lasem. Tamtej strasznej nocy trzech napastników wywlekło ją z sypialni nad jezioro. Umierała w samotności. Nikt nie zauważył jej zniknięcia, dlatego mordercy szybko poczuli się bezkarni. Jednak pewnego dnia ktoś zapalił przed jej...
eBook Martwe dusze mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,02 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Martwe dusze mobi epub

  Po sezonie życie w nadmorskim miasteczku toczy się bardzo leniwie. Senną atmosferę zakłóca śmierć Aleksandry Fabianowicz, miejscowej pielęgniarki. Dochodzenie prowadzi młodszy aspirant Krzysztof Bugaj, który szybko ustala, że kobieta została celowo potrącona przez samochód. Fabianowicz miała dużo...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula