Odcienie magii. Tom 1. Mroczniejszy odcień magii

Średnia: 4.3 Ilość ocen: 11
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2016
Wydawnictwo
Ilość stron
408
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 30,60 zł
Audiobooki mp3
za 29,67 zł
Nasza cena: 26,68 zł 36,90 zł Taniej o: 28%

Schwab to gwiazda na firnamencie fantastyki, przed którą drżą najlepsi autorzy powieści tego gatunku... "Mroczniejszy odcień magii" zachwyca! Potwierdzili to fani autorki zgromadzeni na portalu książkowym GoodReads  - poznajcie finalistkę plebiscytu "Najlepsza Fantastyka Roku 2015"!

Czy masz ochotę sięgnąć po intrygującą powieść fantasy, w której magicznej wizji równoległych Londynów dorównuje oryginalna kreacja barwnych bohaterów? Oto ona! Historia opowiedziana przez autorkę porwała serca i umysły milionów Czytelników z całego świata. Czy również w Polsce znajdzie fanów? Przekonaj się koniecznie!

Kiedyś Londyn istniał na czterech poziomach - równoległych światach. Obecnie znane są jedynie trzy przy czym co najmniej jeden zdaje się dożywać końca swych dni.

Szary Londyn jest brudny i nudny, do szpiku kości przyziemny i realny gdyż pozbawiony jest magii. Rządzi nim król Jerzy III, który jest niekoniecznie przy zdrowych zmysłach. Czerwony Londyn, druga "wersja" miasta, to ten świat, w którym szanuje się życie i magię. Natomiast Londyn Biały, to miasto wycieńczone wojnami o magię. Podobno w danych czasach istniał również Czarny Londyn... Pamięć o nim zanika i w czasach współczesnych bohaterom książki, bardzo rzadko się o nim wspomina.

Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu - jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy światami - i działa jako posłaniec między Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. Nieoficjalnie, uprawia przemyt - bardzo niebezpieczne hobby. Na własnej skórze przekonuje się o tym, gdy wpada w pułapkę, mając przy sobie zakazany przedmiot pochodzący z Czarnego Londynu. By uciec przed karą, rusza do Szarego Londynu, gdzie z kolei naraża się Lili Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. Mimo takiego początku znajomości, a może właśnie dzięki niemu, Kell wyrusza wraz z Lili w podróż do alternatywnej krainy, której stawką jest uratowanie wszystkich światów...

W tym momencie urwijmy opowieść o fabule książki i z myślą "witaj przygodo" zapraszamy do zakupu egzemplarza tego tytułu. Niech świadczyć o tym będą dwa ostatnie zdania napisane o "Mroczniejszym odcieniu magii":

"Napisana z polotem, świetnie skonstruowana powieść fantasy. Błyskotliwe pomysły i wspaniałe pióro - otrzymujemy cudownie żywiołową, porywającą przygodę!".

"Publishers Weekly"


To jedna z najlepszych powieści fantastycznych 2015 roku według księgarni Barnes & Noble - konkurenta Amazona pod względem sprzedaży książek w Ameryce.

 

Polecamy także: magiczne akcesoria na CzaryMary.pl!

Recenzje (11)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  9 z 10 osób uznało recenzję za przydatną

  "Ludzie żywili się magią, a magia żywiła się nimi, i w końcu pochłonęła ich ciała i umysły, a potem dusze."

  Fascynująca i pasjonująca powieść, w której magia odgrywa kluczową rolę, jest nią wypełniona, od pierwszej do ostatniej strony, czary, zaklęcia, amulety i talizmany. Poznajemy delikatne i brutalne oblicze magii, intensywność jej blasku i mocy, oddziaływania na człowieka w dobry i zły sposób, walki między tym, co tworzy i pielęgnuje, a tym co niszczy i zabija. Magia łagodna, cicha, skryta, oraz ta złowrogo przyczajona, wysysająca energię, dopominająca się bezwzględnej uwagi i posłuszeństwa. Interesująco zanurzamy się we wspaniale wykreowany świat, a właściwe w cztery równoległe londyńskie miasta. Czerwony Londyn, zrównoważony, stabilny, pachnący kwiatami. Biały Londyn, przymierający głodem, wypełniony przemocą, krwią i popiołem, rozdarty przez chaos i rozgardiasz. Szary Londyn, pozbawiony magii, stawiający opór wobec jakichkolwiek zmian, z nieustannie unoszącym się dymem. I Czarny Londyn, niebezpieczny, przerażający, wydaje się, że bezpowrotnie utracony. Tylko antari dysponują mocą pozwalającą na tworzenie drzwi między światami, są w stanie przemawiać do magii, żywiołu, który żyje we wszystkim i do nikogo nie należy.

  Książka zapewnia przyjemne zaczytanie, dobra fantasy, napisana lekkim piórem, plastycznie i intrygująco, sporo się w niej dzieje, często zaskakuje, trzyma w napięciu. Wyraźnie czuć, że autorka świetnie sobie wszystko wyobraziła zanim historię przelała na papier. Odwołuje się do walki dobra ze złem, wartości, które warto pielęgnować i tych, którymi nigdy nie powinniśmy się kierować. Ciekawe postaci, każda z własną przeszłością, doświadczeniami życiowymi, wydaje się, że zupełnie do siebie niepasujące, a jednak potrafiące wspólnymi siłami stworzyć coś niezwykłego. Kelly, bardzo tajemniczy posłaniec wędrujący między światami, wzbudzający powszechny podziw i szacunek, niestety mający skłonność do drobnego przemytu. Przysporzy mu to mnóstwo problemów, postawi w ryzykownych sytuacjach i być może doprowadzi do zagłady londyńskich światów. Lila, niesamowicie sprytna, waleczna, uparta, doskonale radząca sobie w branży złodziejskiej. Trochę los, więcej przypadek i zbieg okoliczności, zetkną bohaterów razem, przywołają wyzwania, z których niezwykle ciężko wyjść obronną ręką. W co skomplikowanego i niebezpiecznego zostaną uwikłani? Z czym i kim przyjdzie im walczyć? W którym kierunku podąży ich przeznaczenie? Czekam na drugi tom, jeszcze silniejszą iskrę rozpalania czytelniczych zmysłów, możliwość bliższego poznania drugoplanowych bohaterów, dalsze rozwinięcia intrygująco zapowiadających się wątków.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Początkujący Recenzent
  Ocena: 3/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  6 z 8 osób uznało recenzję za przydatną

  Są książki, które bardzo trudno mi się czyta. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale często mi się zdarza pochłaniać powieść przez dwa tygodnie. I wiem, że niektórzy się delektują lekturą, ale ja się po prostu męczę. Pomimo tego, że pozycja może mieć naprawdę oryginalną fabułę, dobrze rozwiniętych bohaterów, a autor pisze ciekawie, ale i nadal czytanie idzie uciążliwie. Od jakiegoś czasu szukam przyczyny, ale nie potrafię jej znaleźć. I bardzo mnie to martwi. Dzisiaj zapraszam was na recenzję tego typu książki. Hit internetu, który okazał się dla mnie być kitem.

  "Mroczniejszy odcień magii" opowiada o Antarim, Kellu. Jest to pewien rodzaj magika, który potrafi przechodzić pomiędzy równoległymi Londynami, są trzy takie miasta. Każde z nich rządziło się swoimi prawami, każdy z nich ma inną władzę i inne podejście do magii. Kiedyś były 4 Londyny, ale Londyn czarny został zniszczony przez magię. Inne Londyny:

  szary Londyn: szary i brudny, nikt nie używa magii, królem jest Jerzy III

  czerwony Londyn z którego pochodzi Kell i tam magia jest obecna

  biały Londyn, który został zniszczony przez magię

  Mamy tutaj 2 głównych bohaterów:

  Kella, który pochodzi z czerwonego Londynu. Mieszka wraz z rodziną królewską, pomimo tego że nie jest ich synem. Przyjaźni się z królewiczem.

  Lila Bard - złodziejka z szarego Londynu, która za wszelką cenę chce zmienić swoje życie.

  Styl V. E. Schwab tak średnio mi się podobał. Jak już wcześniej wspominałam, ostatnio bardzo często mi się zdąża czytać książki długo i przez to mi się mniej podobają. Ogólnie "Mroczniejszy odcień magii" nie jest aż taki zły. Bardzo podobał mi się pomysł na tę pozycję. Nigdy nie czytałam lektury, która opowiadałaby o równoległych Światach. Bardzo to mi się podobało i z chęcią przeczytałabym coś, co opowiadała o czymś takim. Znacie coś i czy możecie mi coś polecić? Nie zamykam furtki dla V. E. Schwab i z jeśli wydadzą jej książki w Polsce to prędzej czy później je przeczytam.

  Podsumowanie: Naprawdę chciałam, żeby ta książka mi się spodobała. I tak szczerze nie wiem dlaczego tak trudno mi się ją czytało i cieszyłam się kiedy przeczytałam ostatnią stronę i odłożyłam pozycję na półkę. Niestety, "Mroczniejszy odcień magii" nie podobał mi się. Ostatnio ogólnie spotykamy same słabe powieści, a teraz aktualnie czytam kolejną nie udaną lekturę - "Nawet o tym nie myśl. Tom 1" i ona również mi się nie podoba. Teraz kiedy złamałam nogę i czekam w szpitalu na prześwietlenia to pochłaniam ją w poczekalni. Zostało mi już mało do końca, ale nie jest to udana książka.

  Moja ocena: 3/6

  Mroczniejszy odcień magii, V. E. Schwab, Wydawnictwo Zysk i S-ka, 402 str., 2016r.

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  5 z 7 osób uznało recenzję za przydatną

  Victoria Schwab to brytyjska pisarka, która na swoim koncie ma już blisko 10 książek. Uwielbia wędrować w poszukiwaniu skarbów, bajek i dobrej herbaty. Pisze o drzwiach i miejscach pomiędzy nimi; pęknięciach, gdzie rzeczywistość ujawnia coś mroczniejszego, obcego, a zarazem bardzo interesującego. Z tej pasji zrodziła się trylogia Odcienie magii, która zadebiutowała w lipcu na polskim rynku, zaś za granicą w lutym 2017 wychodzi ostatni tom A Conjuring of Light.

  Mroczniejszy odcień magii to w dużej mierze opowieść o Kellu - jednym z bardzo nielicznych antari - magów krwi, potrafiących przemieszczać się pomiędzy światami. Na co dzień mieszka w Czerwonym Londynu i działa jako posłaniec między poszczególnymi Londynami i ambasador Czerwonego królestwa rodziny Mareshów. To jednak oficjalna wersja tego czym się zajmuje. Nieoficjalnie zaś, uprawia przemyt, przenosząc pomiędzy światami drobne rzeczy. W końcu ten niebezpieczny proceder przynosi mu kłopoty. Wszystko zaczyna się od momentu, gdy wpada w pułapkę wraz z zakazanym przedmiotem z Czarnego Londynu. Wycieńczony i ranny ucieka do Szarego Londynu, gdzie z kolei naraża się pewnej złodziejce Lili Bard. Jednak ich znajomość nie kończy się na tylko na tym jednym spotkaniu. Bowiem to właśnie z nią Kell wyruszy w podróż do Czarnego Londynu, której stawką jest uratowanie wszystkich światów…

  Na początek kilka słów wyjaśnienia o czterech Londynach, które autorka wykreowała w książce. Pierwszy z nich to Szary Londyn – brudny i nudny, rządzony przez szalonego króla Jerzego III. Jest pozbawionym magii, ale za to technika jest tam dużo bardziej rozwinięta niż w pozostałych. W dalszej kolejności jest Czerwony Londyn, w którym w równej mierze szanuje się życie i magię, oraz Biały, miasto wycieńczone wojnami o magię - wszystko jest w nim wyblakłe a jest rządzone przez rodzeństwo o wygórowanych ambicjach. Kilka SET lat temu istniał jeszcze Czarny Londyn... Teraz jednak nikt o nim nawet nie wspomina a drzwi do tego świata zostały na zawsze zapieczętowane. Autorka nie poprzestała jedynie na kilku zdaniach opisu wyjaśniających ogólne idee danego świata równoległego, lecz stworzyła w każdym unikalny klimat oraz ludzi. Odnosi się to nie tylko do koloru jaki przenika dany świat, lecz również do nieco odmiennej topografii i miejsc w każdym z Londynów. To powoduje, że każdy ze światów, czytelnik poznaje niejako na nowo.

  Pomysł jaki wykorzystuje autorka w swojej książce nie jest bardzo innowacyjny, ani też oryginalny - to trzeba przyznać. Powstały przecież dziesiątki książek o światach równoległych i różnych rodzajach magii. To jednak pomimo tego, że Schwab wykorzystuje znane schematy, to czyni to z ogromnym doświadczeniem, łącząc znane elementy z niesamowitą kreacją każdego z Londynów. Co warto jeszcze zaznaczyć, to fakt że z początku historia może wydawać się pozbawiona akcji, lecz zmienia się to po kilkudziesięciu stronach. Moim zdaniem autorka nie chciała rzucać czytelnika od razu w wir wydarzeń, lecz pozwolić mu poznać poszczególne światy. Bardzo dobrze zostało wszystko wyważone.

  Kell i Lila, to postacie wykreowane przez osobę, posiadającą ogromny talent. To osoby doświadczone przez los - Kell adoptowany przez rodzinę królewską, nigdy nie czuł się ich częścią, a Lila bardzo młodo straciła rodziców i musiała nauczyć dawać sobie radę sama, bez niczyjej pomocy. W związku z tym bardzo ciężko u nich o zachowania nierozsądne, brawurowe, czy nieprzemyślane. Musieli szybko dorosnąć i zacząć dbać sami o siebie z różnych powodów - przez to nie sposób ich nie polubić a ich relacji bardzo ciężko coś zarzucić. Pomiędzy nimi nie rodzi się młodzieńcze zauroczenie pełne kłótni i namiętnych wzlotów. Jest to uczucie, które narodziło się w czasie wielkiego niebezpieczeństwa, więc nie ma czasu na zbędne gesty i słowa. Jest to raczej więź oparta na wzajemnej pomocy i bliskości. Ciężko mi ocenić, czy ostatecznie jest to miłość, czy bardzo bliska więź. Wiem jednak jedno - dzięki takiej kreacji tej dwójki bohaterów i ich relacji powieść czyta się bardzo dobrze.

  Mroczniejszy odcień magii to niesamowita książka, napisana przez osobę o dużym doświadczeniu pisarskim. To nie tylko piękna kreacja czterech równoległych i magicznych Londynów, lecz przede wszystkim pasjonująca historia oraz bohaterowie. Bardzo się cieszę, że autorka napisała tę książkę dla nieco starszych czytelników a nie w duchu Young Adult, ponieważ tym sposobem historia bardzo zyskała. Polecam i zapewniam, że z pewnością nie zawiedziecie się!

  Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świat przypomina księgę. Na jednej stronie znajduje się Szary Londyn, za nim Londyn Czerwony, dalej Biały Londyn i w końcu Czarny.

  Cztery światy, których jedynym wspólnym elementem jest miasto i jego nazwa, i rzeka nad którą miasto to leży.

  Między światami podróżować mogą nieliczni – ci, którzy są aven, naznaczeni przez magię, antari o różnobarwnych oczach. Jednym z nich jest Kell – młody mag pochodzący z Czerwonego Londynu. Kell swobodnie przemieszcza się między światami i przenosi ze sobą nie tylko listy i informacje - zajmuje się również przemytem drobnych rzeczy.

  Pozytywki. Gry żywiołów. Figury szachowej.

  Niby nic szczególnego, ale jednak zajęcie to jest tak samo niebezpieczne, jak zakazane.

  Równolegle w Szarym Londynie żyje pewna harda istota – złodziejka, znana jako Lila Bard. Dziewczyna twarda, bezlitosna i przebiegła. Życie jej nie rozpieszczało, ba, było wręcz wobec niej bardzo brutalne, gdy więc na horyzoncie pojawia się możliwość dokonania zmiany dziewczyna zamierza z niej skorzystać. Nawet, jeśli miałaby za swoje starania zapłacić najwyższą cenę.

  Jest jeszcze artefakt pochodzący z martwego miasta – rzecz, która nie powinna istnieć; przedmiot dający posiadaczowi niemal nieograniczoną moc; coś, co jest vitari, magią, ucieleśnieniem jej zachłannej istoty.

  I to właśnie ten przedmiot zwiąże ze sobą losy tej dwójki.

  Z ,,Mroczniejszym odcieniem magii'' miałam tak samo, jak z ,,Jonathanem Strange'm i Panem Norellem'' – a więc: zabierałam się do tej lektury bardzo długo. Krążyłam dookoła, przypatrywałam się, zastanawiałam się na ile czasy króla Jerzego III i koncepcja ,,kolorowych'' Londynów będzie w stanie mnie porwać. I wiecie co? Tak samo, jak w przypadku ,,Jonathana Strange'a...'' zwyczajnie żałuję, że nie zabrałam się za lekturę wcześniej.

  Bo dawno już nie czułam się jak nastolatka czytając jakąś książkę – wierzcie mi lub nie, ale Victorii Schwab udało się sprawić, że kolejne strony pochłaniałam z wypiekami na twarzy i uczuciem, któremu najbliżej jest do bąbelków w szampanie (taka musująca radość!). Ba! Ja czasami wręcz specjalnie odkładałam historię Kella i Lili na bok, żeby móc dłużej cieszyć się lekturą.

  Czy polecam? A jakże! Czy będę czytać kolejne tomy? Pewnie! Czy złamię żelazną zasadę ,,w papierze kupuję tylko wydania w twardych oprawach''? No złamię...

  [recenzja ukazała się 16.12.2020 w serwisie [Adres usunięty] pod nickiem Chassefierre]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Magia. Słowo, które u większości z nas kojarzy się z różdżkami, iskrami, trudnymi do wymowy zaklęciami czy kolorowymi obłokami. Jednak Victoria Schwab przenosi nas w zupełnie inny wymiar magii. Nadaje jej inny odcień. Mroczniejszy...

  Oficjalnie, Kell jest podróżnikiem z Czerwonego Londynu - jednym z ostatnich magów, którzy potrafią przemieszczać się pomiędzy innymi światami - i działa jako posłaniec między Londynami. Nieoficjalnie, zajmuje się przemytem przedmiotów różnego pochodzenia - niebezpieczne hobby, o czym dowiaduje się na własnej skórze, kiedy wpada w pułapkę , mając przy sobie zakazany przedmiot z Czarnego Londynu. Ucieka więc do Szarego, gdzie z kolei naraża się Deliah Bard, złodziejce o wielkich aspiracjach. To właśnie z nią Kell odbędzie podróż do alternatywnej krainy, podczas której będą walczyć o życie, a stawką tego będzie uratowanie wszystkich światów.

  Z pozoru ciekawe zadanie, by przysłużyć się przyszłym pokoleniom, jednak jak się okazuje, niezwykle trudne, gdyż ich wróg ma wgląd na każdy ich ruch.

  Historia ta, jest zupełnie inna niż te, które dotychczas przeczytałam z dzieł fantastycznych. Istota, która urzeka, to istota magii i to, jak wielkie możliwości daje swoim posiadaczom. Nie ukrywam, że książka bardzo mnie pochłonęła. Z początku akcja była owiana mrokiem i tajemnicą, stopniowo autorka wprowadzała czytelnika w swój świat. Wszystko starannie, w pełni przejrzyście przedstawione w taki sposób, że odbiorca bez problemu odnajduje się w przygodach głównych bohaterów. Wątki dobrze poprowadzone, w dialogach nie zabrakło humoru a postacie? Wszystkie wykreowane w ciekawy i wręcz naturalny sposób. Zderzenie silnych i nieustępliwych charakterów pokazało prawdziwą potęgę obu głównych postaci. Kella i Lili wzbudzają wiele sympatii i zostają na długo w pamięci czytelnika, co sprawia, że chce się poznać ich dalsze losy. A co do czarnych charakterów? Jak już wspominałam, każda z postaci jest wykreowana w świetny sposób. Dlatego też nie omieszkam zapomnieć o ciemniejszej części bohaterów, bo ci również zasługują na uwagę. Ich chłód wypowiedzi, brutalność postępowania i przerażające intencje wniosły wiele do fabuły książki i przyczyniły się do podejmowania decyzji przez głównych bohaterów. Nie zabrakło również wśród nich postaci, która, mimo że okazała się tą złą, to ujęła mnie w stu procentach. Jest nią Holland. Zgubiony, zmuszony do posłuszeństwa, niespełniony...

  To o czym nie można zapomnieć, to niesamowicie przedstawione wymiary Londynu. Fundament całej opowieści, bez którego by jej nie było...

  Jak dla mnie, powieść ta ma wszystko to, co powinna mieć. Niezwalniająca akcja, rozbudowane wątki, cudowne postacie, niesamowity świat przedstawiony i oryginalny przebieg historii. Zapewne sięgnę po kolejne tomy, by sprawdzić, jak radzą sobie Kell i Lilii.

  Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta ze serwisu naK[Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 6 recenzji

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Victoria Schwab
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Seria Odcienie Magii
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2016
 • Ilość stron: 408
 • Format: 145 x 205 mm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365521156
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: A Darker Shade of Magic
 • Tłumacz: Wojtczak Ewa
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365521156
 • EAN: 9788365521156
 • Wymiary: 14.5x20.5 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Odcienie magii. Tom 3. Wyczarowanie światła 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odcienie magii. Tom 3. Wyczarowanie światła

Ostateczna bitwa między światłem i ciemnością w spektakularnym finale bestsellerowej trylogii, zaliczanej do najlepszych dzieł fantasy ostatniej dekady Ciemność przypuszcza atak na kolejny ze światów, tym razem ten najjaśniejszy z nich – pulsujący od magii Czerwony Londyn, szczęśliwe królestwo...
Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni 5/5 Nasza cena:
33,12 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odcienie magii. Tom 2. Zgromadzenie cieni

Oto ideał powieści fantasy - Publishers Weekly. "Zgromadzenie cieni" to wciągająca powieść fantastyczna, w której magia przeplata się z rzeczywistością. Niestety, na jedno z miast zbliża się nieuchronna katastrofa...
Magia kąsa. Cykl Kate Daniels. Tom 1 4/5 Nasza cena:
29,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia kąsa. Cykl Kate Daniels. Tom 1

Znakomite, niepokorne dark fantasy z należytą dawką humoru. Patricia Briggs - autorka powieści o Mercedes Thompson Technologia przeciw magii. Słowa kontra czary. Atlanta przyszłości. Arena walk magii i technologii. Wampirze hordy na usługach Panów Umarłych grasują po mieście. Kate Daniels – pyskata...
Magia i stal. Blackwater. Tom 1 5/5 Nasza cena:
24,98 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia i stal. Blackwater. Tom 1

Trzymająca w napięciu, wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku. Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym, zwanym Królestwem, żądzą racjonalizm, wykształcenie i technologia, a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest...
Krąg magii. Tom 2. Księga Tris 5/5 Nasza cena:
26,01 zł 28,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Krąg magii. Tom 2. Księga Tris

Szkody powstałe po trzęsieniu ziemi wystawiają Wietrzny Krąg na ataki piratów. Dlatego wszyscy – łącznie z Tris, Briarem, Dają i Sandry, młodymi adeptami sztuk magicznych – z całych sił starają się wzmocnić instalacje obronne świątynnej wspólnoty. Przebywający z wizytą w Wietrznym Kręgu Aymery,...
Ostatni mag. Tom 2. Złodziejka magii 0/5 Nasza cena:
29,21 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatni mag. Tom 2. Złodziejka magii

Kontynuacja bestsellera Ostatni MagEsta straciła rodziców. Ukradziono jej życie. A wszystko, co wiedziała o magii, okazało się kłamstwem. Sądziła, że Księga Tajemnic skrywa klucz do wyzwolenia Maginów spod terroru Zakonu. Tymczasem okazała się źródłem śmiertelnego zagrożenia. Teraz potężną moc...
Magia zmienia. Cykl Kate Daniels. Tom 8 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia zmienia. Cykl Kate Daniels. Tom 8

Zalewające Atlantę fale magii wydają się coraz groźniejsze. Po odejściu z Gromady najemniczka Kate Daniels i jej ukochany Curran muszą dostosować się do życia w innym tempie. Choć nie tęsknią za sporami wewnętrznymi, szybko zaczynają rozumieć, że całkowite oddzielenie się od Gromady to proces,...
Magia parzy. Cykl Kate Daniels. Tom 2 5/5 Nasza cena:
29,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia parzy. Cykl Kate Daniels. Tom 2

Uzależniający, intensywny i szalony. W skali 1 do 10 świat Kate Daniels ma ode mnie 12. Aneta Jadowska Atlantę nadal nawiedzają paraliżujące fale magii. Po serii jeszcze silniejszych wybuchów ulice roją się od mitycznych stworzeń i krwiożerczych dziwadeł. Znaleziona w ruinach dziewczynka wymaga...
Magia wskrzesza. Cykl Kate Daniels. Tom 6 5/5 Nasza cena:
29,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia wskrzesza. Cykl Kate Daniels. Tom 6

Atlanta to miasto dręczone przez magiczne problemy. Najemniczka Kate Daniels i Curran, Władca Bestii borykają się z rozdzierającym serce kryzysem. Niezdolne do kontrolowania swoich bestii dzieci Gromady umierają. Istnieje lek, który może im pomóc, lecz sekretnej formuły strzegą europejskie gromady,...
Magia uderza. Cykl Kate Daniels. Tom 3 5/5 Nasza cena:
29,82 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia uderza. Cykl Kate Daniels. Tom 3

Zalewana falami magii Atlanta od dawna nie jest ani bezpiecznym schronieniem, ani miejscem gdzie można znaleźć chwilę wytchnienia. Mało kto wie o tym równie dobrze, co Kate Daniels. Tym razem jednak nawet ona odkryje rzeczy, o których nie miała pojęcia. Kiedy jej przyjaciel Derek zostaje pobity...
Magia i ogień. Blackwater. Tom 2 0/5 Nasza cena:
32,46 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia i ogień. Blackwater. Tom 2

Bezlitosnej walki ciąg dalszy. Stal przeciwko magii, para przeciwko czarom. Dwa narody: racjonalni wyznawcy technicznego postępu z Królestwa i kierujący się głównie emocjami, ufający magii mieszkańcy Północy. Jedna wojna: Królestwo dąży do wyparcia barbarzyńskich Rooskies z ich ziem, gotowe...
Magia zabija. Cykl Kate Daniels. Tom 5 5/5 Nasza cena:
28,43 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magia zabija. Cykl Kate Daniels. Tom 5

Atlanta, nękana przez wojny między magią i technologia, nigdy nie była tak zabójczo niebezpieczna. Kate Daniels opuszcza Zakon Rycerzy Miłosiernej Pomocy, ale wciąż siedzi po uszy w paranormalnych problemach. A raczej będzie, jeśli przekona kogoś, aby ją zatrudnił. Rozkręcenie własnej działalności...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula