O mediach, miłości, polityce... Książka “Nietoperz i suszone cytryny” to prawdziwa gratka dla miłośników felietonów z humorem.
Jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy znów pokazuje swój pisarski kunszt - to pozycja, obok której i tym razem nie można przejść obojętnie.
Miłośnicy felietonów z pewnością zacierają już ręce, bo na rynku pojawiła się nowa, fantastyczna książka Marcina Mellera - “Nietoperz i suszone cytryny”. Jest to zbiór tekstów skrzących się dowcipem, napisanych z widoczną wprawą i lekkim piórem, które dostarczą każdemu czytelnikowi dużo przyjemności z czytania i umilą ciepłe, letnie wieczory. Ci, którzy są już zaznajomieni z twórczością Marcina Mellera, z pewnością wiedzą, że jego książki zawsze warto mieć pod ręką.
O mediach, miłości, polityce. Książka “Nietoperz i suszone cytryny” to zbiór felietonów, które powstały na przestrzeni lat 2016–2019. Meller ociera się w nich o przeróżne tematy: od miłości straconych szans, aż po politykę, wakacje, radość i smutki czy sentymentalne wspomnienia... W książce nie brakuje intrygujących anegdot ze świata mediów społecznościowych, można też przeczytać o uwielbianych przez autora Mazurach i piłce nożnej. Felietony są dla wszystkich i o wszystkich - o romantykach i pragmatykach, lizusach, ojcach i dzieciach. Traktują zarówno o wielkiej radości z życia i szczęściu, jak i o cierpieniu, smutku i opozycji wobec zła i niegodziwości. A poza tym, jeżeli jeszcze nie wiesz, czym jest brabant, viraha albo opisywany w hinduistycznych Wedach abhiman, możesz się tego dowiedzieć właśnie z książki “Nietoperz i suszone cytryny”.
O autorze
Marcin Meller poza “Nietoperzem...” wydał także inne, równie interesujące zbiory felietonów. Z pewnością warto sięgnąć po “Sprzedawcę arbuzów”, pozycję pełną inteligentnego humoru, niezwykle przyjemną w odbiorze. Meller zaskakuje w swoich książkach niezwykłym polotem, a jego wyjątkowa zdolność obserwacji i czujność sprawiają, że teksty jego autorstwa są intrygujące, pozostawiają czytelnika z kilkoma znakami zapytania i zmuszają do myślenia. Warto również zwrócić uwagę na książki o tematyce podróżniczej, takie jak “Między wariatami” czy też pisane wspólnie z Anną Dziewit “Gaumardżos”.