Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach..

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 6
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2023
Ilość stron
356
Wydawnictwo
Inne wersje (2)
eBook, mobi, epub
za 33,59 zł
Audiobooki mp3
za 38,69 zł
Nasza cena: 38,39 zł 49,99 zł Taniej o: 23%

Takiej książki o Rzymie jeszcze nie było. Osobisty przewodnik

Magdalena Wolińska-Riedi, autorka watykańskiej trylogii z bestsellerową Kobietą w Watykanie, która od dwudziestu lat mieszka w samym sercu Wiecznego Miasta, tym razem zabiera nas na niezwykły spacer po swoim Rzymie.

Odwiedzimy z nią miejsca, do których zaglądają głównie miejscowi: bar, w którym aromat mocnego espresso wczesnym rankiem budzi mieszkańców via Giulia, i cukiernię Roberto i Cinzi przy via della Croce słynącą z wybornego tiramisu. Poznamy Mariellę organizującą pokazy mody na Schodach Hiszpańskich i Rino, nazywanego Królem Paparazzich, który jako pierwszy fotograf w latach 50. zaczął robić zdjęcia przyjeżdzającym do Rzymu gwiazdom Hollywood, dając początek całej profesji. Zajrzymy do niezwykłego szpitala dla lalek przy via di Ripetta i do antykwariatu rodem ze świata baśni nieopodal Piazza Farnese, poczujemy niepowtarzany zapach pizzy na Campo de' Fiori i odpoczniemy ukojeni szumem zjawiskowej Fontanny Żółwi. Dowiemy się, co potężny ród Barberinich ma wspólnego z pszczołami i dlaczego niektóre pracownie rzemieślnicze działające od setek lat dziś walczą o przeżycie.

Rzym Magdaleny Wolińskiej-Riedi jest niezwykły, niesztampowy i nieoczywisty. Dajcie się zaprowadzić w miejsca, o których nie przeczytacie w żadnym przewodniku!

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Tytuł: Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta
 • Autor: Magdalena Wolińska-Riedi
 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2023
 • Ilość stron: 356
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788324066797
 • Język: polski
 • Podtytuł: Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788324066797
 • EAN: 9788324066797
 • Wymiary: 140x205

Recenzje książki Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach.. (6)

 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Tekst powstaje we współpracy z Wydawnictwem Znak. Bardzo dziękuję za egzemplarz książki.

  Panią Magdalenę Wolińską- Riedi kojarzę, wiadomo, z telewizji. Wsłuchiwać się w jej słowa to przyjemność. Teraz miałam okazję ją poczytać. Zabrała mnie na spacer, a wiedząc już jak wyczerpujący fizycznie mógłby on być, gdyby rzeczywiście doszedł do skutku, mogę śmiało powiedzieć, że zasiadłam na mój czterokołowy wóz, a Pani Magdalena szła obok i opowiadała. Czasem pewnie pomagała mi się w pewne miejsca dostać. Pewnie były schody oraz nierówna ulica.

  W ten oto sposób zwiedziłyśmy liczne kawiarnie bądź restauracje, do których nie zdążyłyśmy wejść i na dobre się rozgościć, a już do naszych nozdrzy dostawał się nieziemski aromat kaw i licznych smakołyków.

  Była przestrzeń na duchowość. Czyli nie mogłyśmy ominąć kościołów. No nie dało się!

  Było miejsce na tematy papieskie. Najmocniej utkwiła mi informacja, że jest piekarnia, która od lat zaopatruje w pieczywo aktualnego zastępcę świętego Piotra! To dopiero tradycja, prawda?

  Zobaczyłam również tamtejsze okno życia i... szpital zepsutych lalek!

  No i te sklepiki z duszą, które nie chcą poddać się duchowi tych czasów. Mają w sobie coś niesamowitego. Czytając oczami wyobraźni nie tylko je widzimy, ale też czujemy zapach ich wnętrza...

  Przyznajcie. Zaciekawiłam, prawda?

  „Mój Rzym...” nie jest dla mnie suchym przewodnikiem. Dla mnie to interesująca opowieść. Naprawdę chwilami czytało się ją jak najbardziej wciągającą obyczajową historię. Ta jest lepsza, bo prawdziwa. Pani Wolińska- Riedi już nie tylko przyciągać mnie będzie słowem mówionym. Pisanym również.

  Co tutaj więcej dodać. Po lekturze ma się ochotę spakować i wyruszyć do Wiecznego Miasta. Zachłysnąć kultury i tradycji. Skosztować tego, o czym z takim oddaniem mówi w książce autorka. Oj chciałoby się.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Autorka książki "Mój Rzym" @mwolinskariedi zabiera swoich czytelników w cudowną podróż po Rzymie. Jest to szczególnie wyjątkowa podróż, gdyż odkrywa przed nami miejsca niezbyt popularne wśród turystów, takie perełki, które tkwią ukryte pośród rzymskich uliczek, odwiedzane głównie przez mieszkańców wiecznego miasta. Pani Magdalena odsłania przed nami, w tej publikacji, swój rzymski świat, który zachwyca niesamowitą historią, aromatami, pięknem. Oprowadza czytelnika po jej ulubionych miejscach, często odkrytych przypadkiem.

  Czytając tę książkę wchłaniałam atmosferę Rzymu, gwar odwiedzanego targu, stukot historii na ulicznym bruku, czy zapach włoskiej kawy o poranku. Tak sugestywnie autorka przekazała swoją miłość i fascynację wiecznym miastem. Cudownie spędziłam z nią czas dodatkowo umilony wspaniałymi fotografiami.

  Jeśli ktoś obawia się, że jest to może kolejny, nudnawy i bezbarwny przewodnik po mieście, to uspokajam, że nic bardziej mylnego. Polecam wam sięgnąć po książkę pani Magdaleny i odkrywać strona po stronie jej nieodkryty dotąd przez wielu Rzym. Nie pożałujecie !!!!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „...oaza intymności we wszechobecnym gwarze”

  Czy można zaryzykować stwierdzenie, że Mój Rzym to najbardziej intymny i osobisty przewodnik ze spaceru po najbardziej tajemnych zakątkach Wiecznego Miasta? Jestem przekonana, że nie jest to deklaracja na wyrost, przesadzona. Lecz trafiona w same sedno … Dlaczego? Bo takiej lektury o Rzymie jeszcze nie było – aż do dzisiaj ...

  Magdalena Wolińska - Riedi prawie dwadzieścia lat mieszkała w najmniejszym państwie świata, Watykanie. Jej ukochane miasto - Rzym, zajmuje w jej sercu doniosłe miejsce. Kobieta uwielbia podróżować po najbardziej intymnych zakątkach Rzymu, mało uczęszczanych uliczkach, pełnych uroku i tajemniczości, w których czas się zatrzymał. I jak się przekonamy, takich miejsc w tym pięknym mieście jest niezliczona ilość. Małe kawiarenki, w których podaje się lokalne specjały, restauracje serwujące pyszne tradycyjne dania, galerie sztuki i antykwariaty, księgarnie i małe rzemieślnicze pracownie. Słowem miejsca, które zanikają na mapach nowoczesnych miast. A w Rzymie stanowią one o kunszcie tego miejsca, zachwycają i sprawiają, że nie ma się ochoty opuszczać tych zakątków. Przeciwnie, człowiek się w nich zatraca, żyje marzeniami i wraca myślami do historii tych miejsc. Magdalena Riedi wiele kart tej książki poświęciła historii Rzymu, ale nie jest to wiedza typowo książkowa, ułożona chronologicznie. To informacje których nie znajdziemy w oficjalnych przewodnikach, to ciekawie i z wielką pasją opowiedziane historie i legendy. Słucha się ich z wielkim zaciekawieniem, z wypiekami na twarzy i pytaniem, dlaczego ja tam jeszcze nie byłam? Dowiemy się o słynnych i licznych placach rzymskich, kościołach, mostach czy fontannach. Ale też nie zabraknie informacji o możnych, arystokratach, papieżach i duchownych, którzy przez wieki zamieszkiwali to miasto. Poznając ich historię odkrywany powoli karty z dziejów Wiecznego Miasta.

  Mój Rzym to cudowna piesza wędrówka po nieodkrytym zupełnie miejscu, pełnym emocji i gwaru, licznych zabytków i znaków przeszłości. W towarzystwie autorki przemierzamy Rzym, nie odczuwając skutków tej długiej wędrówki, naznaczonej pobytem w miejscach, o których nie mieliśmy pojęcia. Dlaczego? Z prostego powodu – takiego Rzymu nikt nam wcześniej nie pokazał. Taki Rzym był dla nas nieosiągalny, aż do dzisiaj. To emocjonująca przygoda po mieście, które zachwyca i zadziwia, zaskakuje na każdym kroku i czaruje swoją tajemniczością i subtelnością. Takiej podróży nie można przegapić, koniecznie trzeba się umówić z Magdaleną Wolińska – Riedi, aby was oprowadziła po takich zaułkach, o których niewielu słyszało i nikt prawie nie widział.

  Zapraszam na spacer życia w doborowym towarzystwie, w najpiękniejsze zakątki Wiecznego Miasta. Wspomnienia z tej wycieczki są niesamowite i niepowtarzalne … Więc nie warto czekać, tylko łapać piękne momenty w urokliwych miejscach ...

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mój Rzym” to książka mająca charakter osobistego przewodnika po Rzymie Magdaleny Wolińskiej-Riedi. Wraz z autorką odbędziemy fantastyczny i bogaty w zabytki i historię spacer po Wiecznie Mieście. Odwiedzimy wiele bazylik i kościołów. Zarówno tych znanych jak i tych mniej zagnanych. Przejdziemy się ulicami dawnego żydowskiego getta. Udamy się na spacer po ogrodach różanych i będziemy podziwiać nie jedną fontannę. Nie braknie wizyty w Panteonie i na Placu Świętego Piotra. Autorka pokaże nam również co zjeść, do jakiego udać się baru, pizzerii czy cukierni. Autorka opowiada o tradycjach mieszkańców. „O miejscach, w których odbija się dużo żyjących w nich ludzi, gdzie echo ich obecności pozostaje jeszcze długo po ich odejściu.”

  Rzym to esencja historii, nauki, kultury i sztuki od starożytności do czasów współczesnych. I jeśli chcecie dowiedzieć się, co można zobaczyć przez sławną dziurkę od kluczę czy co to jest szpital dla zepsutych lalek, to koniecznie sięgnijcie po „Mój Rzym”. Książka zachwyci Was zarówno stylem, w jakim została napisana, jak również licznymi ilustracjami, które przybliżają czytelnikowi opisywane miejsca i obiekty.

  Zawarte tutaj informacje i ciekawostki nie są każdemu znane. Zapewne nie znajdziemy ich w innych przewodnikach. Książkę można czytać od początku do końca, a można znaleźć w niej akurat to co nas interesuje. Ale ostrzegam. Gdy otworzycie pierwsze strony, to na pewno dacie się porywać się w wspaniałą podróż po Rzymie.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Opinia użytkownika sklepu
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta” Magdaleny Wolińskiej-Riedi był cudownym, sentymentalnym powrotem do wiecznego miasta. Odwiedziłam Rzym trzy razy i nie ukrywam, że chciałabym się tam znaleźć ponownie. Cały czas mam poczucie nienasycenia tym miastem. Jego ogrom, piękno, ilość zabytków „must see” plus setki klimatycznych uliczek, zakątków, w których warto się po prostu zgubić, iść przed siebie i chłonąć, podziwiać – są oszałamiające. Do tego zapachy, smaki, dźwięki, skutery, carabinieri i inne ciacha 🤭kawusia, stylowe, piękne Włoszki i gustownie wystylizowani Włosi ;)

  Jak tytuł wskazuje jest to subiektywny obraz miasta. Ale czy może być coś lepszego w wydaniu osoby, która mieszka tam od 20 lat? Pani Magdalena mówi o Rzymie, jak o przyjacielu, opowiada o różnych aspektach miasta – dostaniemy wykład z historii, kultury, kulinariów, zwyczajów. To żywy i pasjonujący obraz. Taki od podszewki, po miejscach niekoniecznie znanych przeciętnemu turyście – bo i skąd? Kiedy wybiorę się czwarty raz do tego miasta, na pewno oprę wycieczkę na wskazówkach i podpowiedziach Autorki.

  Myślę, że będzie to bardzo interesująca lektura bez względu na to, czy zamierzacie Rzym odwiedzić – można potraktować „Mój Rzym” jak wciągającą, czytelniczą przygodę, opowieść o trochę innym, fascynującym świecie. Żeby podróżować, niekoniecznie potrzebujemy samochodu, czy samolotu. Książka wystarczy 😉

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 1 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Druga część znakomitej serii Zrodzeni z legendy - retellingu mitu o królu Arturze. Bestseller z list „New York Timesa”. Książka nominowana w plebiscycie Goodreads Choice Awards 2022 w kategorii najlepsza powieść Young Adult fantasy i science-fiction. Bree Matthews chciała jedynie poznać prawdę o...
dodaj do schowka Do koszyka 38,35 zł
Historia trójki przyjaciół mieszkających nad morzem, którzy wkraczają w dorosłe życie na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Joanna, Ania i Adam właśnie skończyli liceum w Ustce i dostali się na studia do Poznania. Swoich życiowych dróg muszą szukać w trudnych czasach pogłębiającego się...
dodaj do schowka Do koszyka 32,58 zł
Innowacyjna terapia oparta na pracy z ciałem, umysłem i emocjami Historia zapisana w ciele może przekazać znacznie więcej niż słowa. Trafne odczytanie gestów, postawy, mimiki i spojrzenia pozwala ujawnić trudne doświadczenia i przeżywane emocje. Pat Ogden i Janina Fisher wskazują, jak właściwie...
dodaj do schowka Do koszyka 116,11 zł
Przewodnik przetrwania z rodzeństwem ? z nim rozwiążesz wszystkie problemy! Relacje z rodzeństwem bywają trudne. Na co dzień trudno dostrzec pozytywy, gdy bracia i siostry zmagają się z negatywnymi sytuacjami, takimi jak kłótnie i rządzenie się, dokuczanie i zazdrość, skarżenie, dręczenie i wiele...
dodaj do schowka Do koszyka 28,65 zł
Gdyby zespół Daisy Jones & The Six istniał naprawdę, mielibyście go na swojej playliście! 12 lipca 1979 roku. Daisy Jones & The Six, najsławniejszy zespół rock`n`rollowy na świecie, daje koncert, na którym szaleje tysiące osób. Nikt jeszcze nie wie, że to ich ostatni wspólny występ. Jak doszło do...
dodaj do schowka Do koszyka 34,52 zł
Bohaterem powieści jest Filip Whittemore, młody biznesmen pracujący w Kanadzie. Razem z niejakim Brokawem założyli spółkę zajmującą się połowem ryb w regionie siedmiu wielkich jezior na masową skalę. Początkowo wspólnicy zebrali sporo inwestorów, ale teraz problemy zaczęły się mnożyć - akurat w...
dodaj do schowka Do koszyka 22,27 zł
Wybrane bestsellery
Jak uzdrowić swoje relacje z innymi i z samym sobą? Relacje, w których jesteśmy i to, jak się w nich czujemy w ogromnym stopniu wpływają na nasze poczucie szczęścia i życiowej satysfakcji. Czym różnią się zdrowe relacje od niezdrowych? Jak wychodzić z tych toksycznych np. z przemocowym partnerem,...
dodaj do schowka Do koszyka 34,49 zł
Vinnie nie jest jeszcze członkiem okrytego złą sławą klubu Wind Dragons, ale staje się poważnym kandydatem, aby wkrótce oficjalnie nim zostać. W związku z tym otrzymuje swoje pierwsze zadanie. Ma chronić dziewczynę, na której chcą zemścić się wrogowie jej ojca. Obrali ją sobie za cel, chociaż nie...
dodaj do schowka Do koszyka 29,32 zł
Fascynująca opowieść o człowieku, którego serce pamięta więcej niż umysł. Rodzice Tommy`ego Llewellyna budzą się w środku nocy. Z ich domu zniknęły wszystkie rzeczy związane z malutkim synem. Co jednak dziwniejsze, oboje nie wiedzą nawet, że chłopczyk śpiący obok w salonie to ich dziecko. A to...
dodaj do schowka Do koszyka 35,83 zł
POKAŻĘ WAM ŚWIAT SOCIAL MEDIÓW, JAKIEGO NIE ZNACIE Widziałem ludzi, którzy dla zasięgów robili z siebie idiotów, porzucali swoje miłości i oszukiwali najbliższych. Bywałem na imprezach, gdzie cukiernice z kokainą przechodziły z rąk do rąk, a milionowe kontrakty dostawali tylko ci, którzy ćpali....
dodaj do schowka Do koszyka 35,88 zł
Opowieść o afrykańskiej podróży, w trakcie której wszystko może się wydarzyć. Joy Makeba odbywa staż w redakcji miejscowej gazety i marzy o karierze dziennikarki. Przepustką do nowego etapu w jej życiu ma być podróż po najdalszych zakątkach Afryki, wraz z przyjacielem z Polski. Nie spodziewa się,...
dodaj do schowka Do koszyka 29,08 zł
Komu okażesz lojalność w chwili próby? Pora nagich drzew skuła lodem lasy i wrzosowiska, sprowadzając na mieszkańców wszystkich obozów głód. Osłabieni chorobą oraz rządami Jednookiego osadnicy szukają sposobu, aby wypełnić wolę duchów, które kazały wszystkim kotom rosnąć i rozwijać się na kształt...
dodaj do schowka Do koszyka 33,45 zł

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula