Nic za darmo

Autor:

Agata Bizuk

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 13
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13,5x20,5
Rok wydania
2020
Wydawnictwo
Ilość stron
264
Inne wersje (2)
Książka, op. miękka
za 42,90 zł
eBook, mobi, epub
za 20,18 zł
Nasza cena: 20,30 zł 36,90 zł Taniej o: 45%

Wszystkie życzenia muszą być przemyślane i dokładnie sformułowane. Czasem się spełniają, ale w zupełnie inny sposób, niż byśmy tego chcieli.

Maja jest samotną matką, która skupia się na prowadzeniu domu i wychowaniu swojego syna Jasia. Jej mąż zginął w wypadku samochodowym, a ona wciąż czuje pustkę w sercu i nie może pogodzić się z tą tragedią. Ma wrażenie, że nigdy już nie zazna prawdziwej miłości, bo utraciła tego jedynego, dla którego byłaby w stanie poświęcić nawet własne życie. Znajduje jednak oparcie w Rafale, który niestrudzenie pomaga jej w dalszym życiu i zawsze zrobi wszystko, żeby ją uszczęśliwić. Oboje zdają sobie sprawę, że mężczyzna na zawsze pozostanie jedynie jej dobrym przyjacielem, bo kobieta zaznała już prawdziwej miłości i ją utraciła.

Życie Mai nagle nabiera szybkiego tempa i dochodzi w nim do niespodziewanych zwrotów, gdy, stojąc nad grobem męża, rozmawia z tajemniczą kobietą. Wyjawia swoje życzenie o odzyskaniu ukochanego. Nie spodziewa się, że jej prośby zostaną wysłuchane i spełnione, chociaż w zupełnie inny sposób niż to sobie wyobrażała. Kiedy budzi się następnego dnia, odkrywa, że jest o dwadzieścia lat młodsza, a dzisiaj jest dzień jej matury. Czy zdoła od nowa ułożyć swoje życie wraz z ukochanym? Czy zdoła uratować go przed tragedią, jaka czeka go w przyszłości? A może stworzą zupełnie inną przyszłość? Los lubi być przewrotny, a życie zawsze bierze coś w zamian.

Przeczytaj darmowy fragment


O autorce

Agata Biziuk pisze piękne powieści romantyczne, które potrafią zaskoczyć czytelnika niespodziewanymi zwrotami akcji. Urokliwe historie nie zawsze mają jednak szczęśliwe zakończenie, ale zawsze poruszą serca ludzi. "Nic za darmo" jest pomysłową książką opisującą rozterki matki i żony oraz niezbadane ścieżki ludzkiego życia. Pozostałe publikacje autorki to "Zielona 13", przedstawiająca losy mieszkańców przedwojennej kamienicy, gdzie każdy dźwiga swój własny bagaż doświadczeń, "Narzeczona z second-handu", będąca zabawną i pełną optymizmu powieścią o poszukiwaniu szczęścia, oraz "Emigrantka", ilustrująca losy młodego małżeństwa, które przeprowadza się do Irlandii w nadziei na lepsze życie.

Recenzje (13)
 1. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Majka dziewięć lat temu w tragicznym wypadku straciła męża. Kobieta przez długie lata nie mogła dojść do siebie po śmierci ukochanego. Motywacją, aby jak najszybciej podnieść się na nogi był dla niej synek , który miał tylko 6 miesięcy gdy stracił ojca. Majka cały czas nosi w sobie żałobę i nie może się pogodzić ze śmiercią męża. Kobieta poznaje Rafała, sympatycznego mężczyznę, z którym bardzo dobrze się dogaduje, jednak nie chce dać mu szansy na coś więcej, gdyż twierdzi, że cały czas ma męża. Podczas odwiedzin na cmentarz na drodze Majki pojawia się cyganka, która chce jej podarować drugą szanse na przeżycie życia, jednak kobieta ostrzega ja, ze w życiu nie ma nic za darmo…

  Gdy przeczytałam opis książki spodziewałam się całkiem innej historii. Powiem szczerze, że autorka bardzo mnie zaskoczyła tą opowieścią. Książka została podzielona na trzy części. Pierwszą jest teraźniejszość z punktu widzenia głównej bohaterki, która po stracie męża musi sobie radzić z życiem i targającymi nią emocjami,. W drugiej części została opina rozwijająca się miłość Marcina i Majki i ich plany na przyszłość. Ostatnia cześć to jednokartkowe zwieńczenie historii.

  Książka ta uświadamia czytelnika, jak żałoba po kimś kogo się kochało nad życie, może być dla nas i naszych najbliższych destruktywna. Każdy powinien przejść przez żałobę we własny sposób, ale nie powinien zamykać się na świat i na najbliższych. Po przeczytaniu tej pozycji nasuwa się myśl, abyśmy po śmierci kogoś bliskiego, nie zamykali swojego serca na zawsze, ale potrafili je otworzyć dla kogoś kto jest tego wart. Po danej drugiej szansie jaką dostała Majka, kobieta dopiero dostrzegła to co każdy próbował jej powiedzieć, jednak gdy stanęła przed pewnym wyborem, jej życie zmieniło się, postanowiła dać sobie drugą szanse. To jest pierwsza książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać i na pewno nie ostatnia.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Twórczość Anny Bizuk była mi do tej pory nieznana, ale przeglądając nowości czytelnicze, jedną z tych, która mnie najbardziej zainteresowała, okazała się "Nic za darmo", dlatego z małą nutką niepewności zabrałam się do czytania.

  Maja, główna bohaterka, nie potrafi pogodzić się z tragiczną śmiercią męża, którego nieustannie wspomina. Jej życie kręci się wokół pracy oraz opieki nad synkiem. Pewnego dnia kobieta spotyka cygankę składającą jej pewną propozycję...

  "Możesz wszystko zmienić, póki jest czas, nie dostaniesz drugiej szansy, więc wykorzystuj te, które masz. Tak właśnie działa życie. Ale pamiętaj, każda decyzja, którą podejmiesz, niesie za sobą konsekwencje. Lepsze, gorsze, ale za wszystko będziesz musiała w końcu zapłacić. Więc wybieraj mądrze, moje dziecko, tak żebyś nigdy nie żałowała tego, co zrobiłaś, ani tego, czego nie udało ci się dokonać." *

  Jestem miło zaskoczona tą historią, ponieważ nie spodziewałam się, że tak mnie wciągnie, a do tego skłoni do przemyśleń. Pomimo irytującej głównej bohaterki, której decyzje niejednokrotnie budziły moją złość, reszta postaci skradła moje serce - na czele z babcią Mai, jaką mógłby jej pozazdrościć dosłownie każdy. Nie mam większych zastrzeżeń do całej historii - owszem, czasami mi coś zgrzytało, ale przymykam oko na te niedostatki.

  Ta niepozorna i stosunkowo krótka książka zawiera wiele uniwersalnej treści, prowokującej do przemyśleń i wysnuwania pewnych refleksji dotyczących naszego życia. Ile razy zastanawiamy się nad tym, co by było, gdyby los potoczył się zupełnie inaczej, a my mielibyśmy możliwość zawrócenia jego biegu czy zmiany istotnej życiowej decyzji. Na pewno niejeden z nas skorzystałby z takiej szansy, jednak należy uświadomić sobie, że zabawa w Boga nie przynosi nic dobrego. Niekiedy lepiej pozwolić losowi biec swoim rytmem, nie zaprzątając sobie głowy tym, co mogłoby zdarzyć się, gdybyśmy podjęli inną decyzję, bo mogło być gorzej niż teraz...

  "Bądź dzielna. I nie zapominaj, że wszystko w życiu ma własny bieg i kierunek. Nigdy nie próbuj go zmieniać, inaczej będziesz cierpiała. Nie żałuj niczego ani nie staraj się odwracać tego, co nadchodzi, bo konsekwencje mogą się okazać okrutne. Nie daj się zwieść namowom złych dusz. Będą próbowały cię przekonać, że wszystko w twoich rękach. Będą cię namawiać i kusić. Nie słuchaj ich, w życiu nic nie jest za darmo." **

  Cieszmy się tym, co mamy. Nie narzekajmy na wszystko dookoła, nie traćmy sił na wspominanie tego, co piękne i minione. Doceniajmy tych, którzy są przy nas, nie zatracając się we wspomnieniach osób, które odeszły. Życie mamy tylko jedno, dlatego żyjmy jak najpiękniej, póki mamy jeszcze taką szansę... bo nic nie jest nam dane za darmo i na zawsze.

  * cytat ze str. 136

  ** cytat ze str. 199

  [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Maja kilka lat temu straciła ukochanego męża. Mimo wielu trudności i przeciwności losu małżeństwo było szczęśliwe i cieszyło się każdym dniem spędzonym razem. Tragedia odebrała Mai męża, a maleńkiemu synkowi ojca. Mimo czasu, który minął kobieta wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą. Niby normalnie funkcjonuje, wychowuje syna i pracuje, jednak wciąż czuje, że w jej sercu nie ma miejsca na nową miłość. Maja poznaje Rafała. Mężczyznę, który sprawia, że zaczyna się uśmiechać i żyć. Jednak od początku stawia sprawę jasno, że łączyć ich może tylko przyjaźń, gdyż spotkała już tego jedynego. Pewnego dnia bohaterka na cmentarzu spotyka cygankę. Tajemnicze spotkanie wiele zmieni. Maja budzi się dwadzieścia lat wcześniej w dniu swojej matury.

  "Nic za darmo" to bolesna historia kobiety, która nie potrafi pogodzić się ze stratą ukochanego, a także o szansie, która wszystko może zmienić. Książka o rodzinie, przyjaźni, miłości. O tym, że nie w każdym przypadku czas potrafi sprawić, że ból stanie się mniejszy. Jednak w tym wypadku bohaterka miała dla kogo się starać i dla kogo walczyć o lepsze jutro. Historia, która wzrusza, smuci, ale daje również nadzieję. Lektura o stracie, próbie poukładania życia na nowo. O tym, że każdy inaczej radzi sobie z bólem, wspomnieniami, a nawet funkcjonowaniem w ciągu dnia, kiedy wie, że nigdy więcej nie zobaczy ukochanej osoby. Wydarzenia w książce opisane są w dwóch płaszczyznach czasowych, dzisiaj i dwadzieścia lat wcześniej, także doskonale możemy poznać bohaterów, śledzić ich wyboistą drogę i rodzące się uczucie. Historia, która nie jest łatwa, porusza trudne tematy i sprawia, że zaczynamy się zastanawiać nad niektórymi sprawami. Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć ile mamy czasu, dlatego starajmy się wykorzystywać każdy dzień na maksa, aby później nie żałować, że czegoś nie zrobiliśmy czy choćby nie spróbowaliśmy. Lektura, którą bardzo dobrze się czytało. Pouczająca, poruszająca historia, którą warto poznać. Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka. Polecam. Fajnie się ją czyta .

  Jednocześnie życiową historia i trochę oderwanie się od rzeczywistości.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Początkujący Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Bardzo ciekawa książka, momentami wzruszająca. Główna bohaterka z początku jest troszkę wkurzająca, ale gdy pozna się historię jej miłości zaczyna się ją rozumieć.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 8 recenzji

Warto zwrócić uwagę na...
Wczorajsza róża. Nic nie łamie się tak jak serce. Tom 2 4/5 Nasza cena:
28,48 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wczorajsza róża. Nic nie łamie się tak jak serce. Tom 2

Złamane serce to tylko jedno z niebezpieczeństw, które mogą cię w każdej chwili dopaść. Krzysiek i Magda nigdy nie sądzili, że jeszcze się spotkają - w końcu każde z nich prowadzi teraz własne, nowe życie. On ma żonę, z którą nie potrafi się dogadać, a ona sekret, którego za wszelką cenę nie chce...
Pakiet mocna rzecz o namiętnościach / z góry widać tylko nic / wnętrza wypalone lodem / błazen w stroju klauna 0/5 Nasza cena:
57,32 zł 69,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet mocna rzecz o namiętnościach / z góry widać tylko nic / wnętrza wypalone lodem / błazen w stroju klauna

Pełne pasji, błyskotliwego humoru, kipiące od emocji! Barwne opowieści, w których na pierwszy planwysuwają się ludzkie namiętności.Dla kobiet i dla mężczyzn. O kobietach i o mężczyznach. Niebanalne, ponadczasowe, inspirowane znanymibaśniami, dotykające uniwersalnych prawd na temat życia i ludzkich...
Pokusa. Uwikłani. Tom 1 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pokusa. Uwikłani. Tom 1

Elektryzująca… hipnotyzująca… fascynująca… książka, o której mówią wszyscy! Ona zatraca się w swoich chorobliwych obsesjach. On skrywa mroczne tajemnice z przeszłości. Młoda, piękna i niezwykle inteligentna Alayna Withers właśnie obroniła tytuł MBA na prestiżowej nowojorskiej uczelni. Pracuje w...
Obsesja. Uwikłani. Tom 2 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obsesja. Uwikłani. Tom 2

Trylogia przez wielu określana jako lepsza od Greya. Jesteś moja. A ja jestem twój. A to oznacza, że jestem z tobą związany pod każdym względem i w każdej sytuacji. Na dobre i na złe. Jeśli tego nie widzisz, to nie mamy szans... Do tej pory Alayna Withers wchodziła z mężczyznami w związki, przez...
Chandler. Uwikłani 4/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chandler. Uwikłani

Pamiętacie Hudsona? Jego młodszy braciszek to niezłe ziółko. Pełnokrwisty biznesmen przy stole konferencyjnym prezentuje się nienagannie. Jeśli jednak chodzi o stoły, to twierdzi, że do seksu nadają się lepiej od łóżka. Chandler Pierce rzuca na kobietę urok playboya, któremu nie sposób się oprzeć....
Na zawsze. Uwikłani. Tom 3 5/5 Nasza cena:
20,94 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Na zawsze. Uwikłani. Tom 3

Trzecia część najbardziej elektryzującej trylogii, przez wielu określanej jako lepsza od Greya! Dalsze losy obłędnie pięknej i inteligentnej Alayny oraz nieziemsko przystojnego miliardera. Spotkanie ślicznej Alayny i nieziemskiego Hudsona dało początek wszechogarniającemu zafascynowaniu i wielkiej...
Pójdę za tobą wszędzie 4/5 Nasza cena:
27,07 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pójdę za tobą wszędzie

Kaja niedługo zostanie mamą – niestety, prawdopodobnie samotną mamą. Nie ma bliskich, a na domiar złego traci pracę. Ojciec dziecka proponuje jej pomoc, lecz mieszka na drugim końcu Polski. Kaja nie ma wyboru – musi wyjechać, zostawić za sobą przeszłość i zacząć życie u boku mężczyzny, którego nie...
Za sterami życia 0/5 Nasza cena:
20,70 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za sterami życia

Sielskie krajobrazy, cisza i bliskość natury. Czy potrzeba czegoś więcej, aby rozpocząć nowy etap w życiu? Wyprowadzka z miasta miała być najlepszą decyzją w życiu Aliny i Tomka, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Chociaż są szczęśliwi, remontując dom, nawiązywanie znajomości z nowymi...
Za rok o tej porze 0/5 Nasza cena:
26,98 zł 32,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za rok o tej porze

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Za rok o tej porze to ponowne spotkanie z Kornelią z Dobrze, że jesteś. Jeśli myśleliście, że jej problemy się skończyły, że już nic złego nie może...
Za cudze grzechy 4/5 Nasza cena:
26,98 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Za cudze grzechy

Europejska podróż pełna namiętności. Kontynuacja powieści W cudzym domu to prawdziwie europejska, pełna przygód podróż. Los nikogo nie oszczędza. Rozalia skazana jest na rodzinny areszt w Krakowie, Luiza i Joachim próbują dotrzeć do Ameryki przez Paryż. Pozostali zniknęli czyżby bez śladu? Spiski,...
Nic nie oprze się nocy wyd. 2 0/5 Nasza cena:
30,36 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nic nie oprze się nocy wyd. 2

Ależ piękna była Lucile! I pomyśleć, że marzyła, by stać się niewidzialną... Urodzona w 1946 roku, trzecia w kolejności z dziewięciorga dzieci Georges'a i Liane Poirier, odebrała sobie życie w 2008 roku. Zmagała się z zaburzeniami maniakalno-depresyjnymi, które zmieniły jej życie w labirynt bez...
Rachunek za szczęście, czyli caffe latte 5/5 Nasza cena:
25,97 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rachunek za szczęście, czyli caffe latte

Kawiarenka za rogiem to miejsce, do którego chce się wracać! Miłka próbuje poradzić sobie z problemami w kawiarence, ale niełatwo myśleć o pracy, gdy życie osobiste znowu się komplikuje. Na dodatek tajemnicza właścicielka kamienicy robi wszystko, by doprowadzić do zamknięcia lokalu. Co na to Tymon?...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula