Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein

Średnia: 4.6 Ilość ocen: 5
Darmowy fragment:
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Format
13.5 x 20.5
Rok wydania
2019
Wydawnictwo
Ilość stron
400
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,95 zł
eBook, mobi, epub
za 22,43 zł
Nasza cena: 23,70 zł 39,90 zł Taniej o: 41%

Znasz historię Frankensteina? Sięgnij po "Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein" by poznać ją na nowo.

Odkryj mroczne sekrety widziane oczami kobiety i dowiedz się więcej z relacji Elizabeth.

"Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein" to opowieść rzucająca nowe spojrzenie na losy Victora Frankensteina. Choć książka odnosi się do znanej wszystkim historii najsłynniejszego potwora wszech czasów, to zastajemy w niej relację nową, bardzo osobistą, przedstawioną przez żonę Victora, Elizabeth. To ona jest bowiem główną bohaterką powieści Kiersten White.

Elizabeth Frankenstein przyszła na świat jako Elizabeth Lavenza. Jej matka zmarła, ojciec został uwięziony, a wszelki majątek przepadł. Dziewczynka trafiła pod opiekę kobiety, która zajmowała się wychowaniem czwórki swoich dzieci i - delikatnie mówiąc - nie była zachwycona swą nową rolą. Nie żałowała dziecku razów za najdrobniejsze przewinienia, a czasem nawet biła bez powodu; co więcej, wielokrotnie groziła, że dziewczynkę zabije. Gdy nadarzyła się ku temu okazja, kobieta bardzo chętnie sprzedała dziecko bogatej rodzinie Frankensteinów. Elizabeth miała zostać towarzyszką zabaw niewiele od niej starszego Victora, a z ubogiej rudery zabrała ją osobiście matka chłopca.

Choć chłopca obawiała się nawet jego rodzina, Elizabeth bardzo dobrze sprawdzała się w swej roli. Początkowo była towarzyszką zabaw Victora, później jego przyjaciółką, w końcu zaś narzeczoną. Choć znacznie różnił się od swoich rówieśników, dziewczyna doskonale się z nim porozumiewała, wykorzystując swą inteligencję i wrodzony spryt oraz zręczne manipulowanie otoczeniem. Gdy oboje dorastają, a Victor wyjeżdża na studia do Ingolstadt, Elizabeth szybko orientuje się, że rodzina Frankensteinów już jej nie potrzebuje. Toteż pod nieobecność sędziego Frankensteina nastolatka udaje się w podróż, by odnaleźć swego przyjaciela. Jakie będą skutki podjętych przez nią decyzji? Jaką mroczną i szokującą prawdę odkryje?


Przeczytaj fragment książki:


O autorce

Kiersten White to urodzona w 1983 roku amerykańska autorka powieści z gatunku young adult, przeznaczonych dla młodzieży. Debiutowała książką "Paranormalność", pierwszą częścią trylogii, której kontynuację stanowią "Normalne marzenia" oraz "Endlessy" (powieść nie doczekała się jeszcze polskiego wydania).

Recenzje (5)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Frankensteina chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, choć wiele osób niesłusznie myśli, że to nazwa słynnego potwora. Błąd! To nazwisko jego stwórcy! Do tej pory nie spotkałam się z żadnym retellingiem słynnej powieści Mary Shelley, ale oto proszę, Kiersten White postanowiła się za to zabrać! I trzeba przyznać, że całkiem nieźle jej to wyszło. White możecie w Polsce kojarzyć dzięki książce Paranormalność, która jednak wyszła już wieki temu, ale autorka ta ma na swoim koncie jeszcze wiele innych dzieł, z których najbardziej do tej pory podobało mi się And I Darken. A jak wypadają bestsellerowe Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein?

  W sumie to całkiem nieźle! Sięgając po retelling historii o doktorze Frankensteinie miałam jednak pewne oczekiwania – przede wszystkim pragnęłam tego mrocznego i ponurego klimatu, tych chwil grozy, gdy potwór pojawia się nagle i znikąd, tego deszczu, burzy i piorunów. I Kiersten White rzeczywiście o to zadbała, chociaż nie da się ukryć, że większość z tych elementów daje o sobie więcej znać w drugiej połowie książki. Tytułowa Elizabeth stopniowo wprowadza nas w swoją historię, opowiada o czasach dzieciństwa, o spotkaniu Victora, o tym, jak trafiła do rodziny Frankensteinów jako jego towarzyszka zabaw. Tak, była sierotą, a jej opiekunka sprzedała ją za kilka monet…

  Te wspomnienia Elizabeth są umiejętnie wpisane w to, co się dzieje aktualnie w jej życiu. Oto młoda dziewczyna, stojąca u progu dorosłości – przynajmniej jak na tamte czasy, która pragnie tylko jednego – odnaleźć swojego ukochanego Victora, który od miesięcy nie dawał znaku życia. Autorka całkiem nieźle zaprezentowała relację, jaka między nimi panuje. Chociaż główna bohaterka nie należy do głupich czy nieroztropnych dziewcząt, to jednak jej przywiązanie wobec młodego Frankensteina jest wręcz chorobliwe. Sama przyznaje, że nauczyła się być jego jedyną Elizabeth i to głównie na tym skupia się jej życie. Nigdy nie spodziewała się, że człowiek, w którego jest zapatrzona jak w obrazek, może skrywać tak mroczne tajemnice… Sam Victor niewątpliwe kocha swoją towarzyszkę, na swój pokręcony sposób, ale nie okłamujmy się – jest szalonym naukowcem, który nieco postradał zmysły.

  Tak, podobała mi się ich relacja, która jest mocnym plusem tej historii. Taki delikatny syndrom sztokholmski, który stopniowo ulega zachwianiu. Nie jest to typowy romans, to nie jest taka schematyczna opowiastka miłosna… Tutaj nie brakuje bólu i perswazji, smutku i rozpaczy, a nawet przerażenia. Ich związek nie należy do prostych, a co gorsza, zarówno Victor jak i Elizabeth, choć ten pierwszy w szczególności, mają specyficzne charaktery i sposób postrzegania świata. Ta nutka psychopatycznego naukowca w Victorze nawet mnie nieco urzekła, jakby był ON nieco oderwany od otaczającej go rzeczywistości. A Elizabeth? Podobało mi się to, że każde wydarzenie dawało jej do myślenia, że zmieniała się na kartach tej powieści.

  Dobrej atmosfery również tutaj nie brakuje. Jest ponuro, ciężko, mrocznie i tajemniczo. Chyba każdy mniej więcej kojarzy, nad czym pracował słynny doktor Frankenstein - podobnie jest tutaj. Victor pragnie poznać sekret nieśmiertelności, dowiedzieć się, co czyni człowieka człowiekiem, gdzie spoczywa jego dusza. Aby spełnić swoje naukowe cele posuwa się do naprawdę okrutnych czynów, bawi się w boga, odbierając życie i dając je na nowo. I wierzcie mi, gdybym chwilami była świadkiem tego, co Elizabeth, na pewno poczułabym się nieswojo… Chociaż obawiam się, że mogłabym poczuć tę chorą fascynację, podobnie jak Victor. Ale ten moment, w którym pojawia się potwór, w którym próbuje przemówić, w którym można dostrzec znajome oczy czy inne elementy… Cóż, jest na swój sposób nieco przerażająco-dezorientujący.

  Przyznaję, że ta powieść naprawdę mi się podobała. Świetnie napisana – naprawdę lubię styl White, z wciągającą fabułą, znakomicie nakreślonymi postaciami, chwilami grozy i elementami zaskoczenia – włącznie z samym zakończeniem, które wcale nie było takie oczywiste! Co więcej, pozostawia po sobie dosyć istotne pytania – jak i dlaczego do tego doszło? Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein to bardzo przyjemny retelling i aż jestem ciekawa, czy autorka szykuje jego kontynuację czy jednak pozostawi nas z lekką nutką zamyślenia…

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Opowieść o Victorze Frankensteinie i jego przerażających eksperymentach przywracania do życia zmarłych, stała się jedną z najważniejszych podwalin literatury grozy. Przez całe stulecia sięgano i wciąż się sięga po dzieło Mary Shelley, tworząc na jego podstawie kolejne książki i filmy o losach szalonego naukowca i mrocznych efektach jego pracy. I właśnie dziś chciałabym opowiedzieć o kolejnej opowieści o tej postaci, która to jednak ukazuje nam znane tak doskonale wydarzenia, z zupełnie innej perspektywy. Książa ta nosi tytuł "Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein", jej autorką jest Kiersten White, zaś w Polsce ukazała się ona nakładem Wydawnictwa Kobiece.

  Niniejsze dzieło przenosi nas sobą do XVIII-wiecznej Europy, przedstawiając w tej scenerii burzliwe losy głównej bohaterki książki - Elizabeth Lawenzy. Ta młoda kobieta o niezwykłych charakterze, spędziła oto swoje dzieciństwo w domu rodziny Frankensteinów, będąc przygarniętą przez nich dziewczynką, której głównym zadaniem miało być dotrzymywanie towarzystwa najstarszemu ich synowi - Victorowi. I tak też się stało, gdy oto kolejna lata spędziła ona w towarzystwie specyficznego chłopca, nawiązując z nim niezwykłą nić przyjaźni. Oto jednak po wspólnych latach Victor opuszcza rodzinną posiadłość, udając się na studia do niemieckiego Ingolstadt. Wobec kilkuletniego milczenia Victora i obawy o coraz słabszą pozycję w rezydencji Frankensteinów, Elizabeth podejmuje ryzykowną podróż do Ingolstadt, by tam odnaleźć Victora... Jak się wkrótce okaże, podróż ta odmieni jej życie już na zawsze...

  Pierwszym, co ciśnie się na usta w odniesieniu do niniejszej powieści, jest wielkie zaskoczenie jej fabularnym przebiegiem. Oto bowiem mamy przyjemność poznać słynną historię o Victorze Frankensteinie z zupełnie innej, gdyż kobiecej perspektywy. Perspektywy jego przyjaciółki, towarzyszki dziecięcych lat, ale też i osoby, która poznała najmroczniejsze sekrety naukowca, o których to nie wie nikt inny, nawet jego rodzice. Już samo ten fakt sprawia, że książka ta - choć oparta na znanej nam przecież historii, jest dla nas czymś absolutnie nowym, zaskakującym i kompletnie nieprzewidywalnym. Co więcej, pozycja ta reprezentuje sobą nie tylko literacką grozę, ale też i coś na wzór specyficznego romansu, co z pewnością ucieszy wszystkie czytelniczki.

  Konstrukcja opowieści opiera się pierwszoosobowy narracji głównej bohaterki Elizabeth, która przedstawia swoją wyprawę do Ingolstadt, poszukiwania Victora, jak i też dalsze wydarzenia z jej życia. Jednocześnie relację tę uzupełniają jej retrospektywne wspomnienia z dzieciństwa w domu Frankensteinów, które mówią wiele o postaci Elizabeth, ale jeszcze więcej o mrocznej naturze Victora. I tak z jednej strony mamy tu wiele scen akcji oraz obrazy przedstawiające przerażające dokonania naukowca, z drugiej zaś skomplikowaną relację o przyjaźni, specyficznej miłości, ale też i opiece, jaką sprawuje ta bohaterką nad osobą Victora. Dzięki temu też opowieść ta jest intrygującą od pierwszej do ostatniej strony, wypełniona napięciem i niesamowitą aurą niepokoju, jak i wreszcie obdarzona niezwykłymi emocjami - od strachu, poprzez współczucie, a na czymś na wzór zgorszenia, skończywszy.

  Bardzo dobrze wypadają postacie tej książki, wśród których najważniejszymi są oczywiście Elizabeth i Victor. Ona jest niezwykle inteligentną, bystrą, potrafiącą odnaleźć się w każdej sytuacji i do tego zawsze opanowaną kobietą, której nie powstrzyma nikt i nic w realizacji jej celów. Jednocześnie - niejako w kontraście do powyższych słów, jest ona dobrą osobą, którą darzymy ciepłymi odczuciami i w dużej mierze lubimy, aczkolwiek chyba nie zawsze do końca rozumiemy. Zupełnie inaczej ma się rzecz z Victorem - bardzo specyficznym w obyciu, antypatycznym, przerażającym nas swoim charakterem i budzącym lęk sposobem patrzenia na świat, mężczyzną. Jednocześnie nie można powiedzieć o tej postaci, że jest nudną i mało wyrazistą, gdyż z pewnością tak rzecz się nie ma...

  Nie możemy nic zarzucić także przekonującemu oddaniu realiów tamtej epoki - tak na polu szczegółowych opisów codzienności życia, ale też i chociażby konwenansów i obyczajów. To piękny, ale też i niepozbawiony brzydoty, niesprawiedliwości oraz biedy, świat, w którym to chyba nie chciałby żyć nikt z nas. W relację tę wpisuje się także jeszcze jeden ważny element - wydarzenia o charakterze fantastyczny i zarazem rodem z horroru, które tu się pojawiają. Otóż autorka - w mej ocenie na całe szczęście, nie czyni z nich rzeczy najważniejszej dla tej opowieści, a jedynie istotną i konieczną do przedstawienia opisywanych tu zdarzeń. Myślę, że to dobry i chyba też zaskakujący krok Kiersten White, który dał wiele dobrego tej książce.

  Silne emocje, odrobina autentycznego strachu, wspaniałe opisy XVIII -wiecznego świata oraz niezwykle intrygująca opowieść o miłości w cieniu szaleństwa - to wszystko wypełnia sobą blisko 400 stron tej książki, przy lekturze której bawimy się po prostu świetnie. Myślę, że powieść "Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein" usatysfakcjonuje sobą zarówno miłośników literackiej fantastyki spod znaku grozy, jak i sympatyków skomplikowanej historii obyczajowej, gdyż obie te grupy odbiorców, znajdą tu dla siebie coś szczególnie interesującego. Tym samym też gorąco polecam i zachęcam do sięgnięcia po niniejsze dzieło Kiersten White, które ma nam do zaoferowania sobą naprawdę wiele!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Początkujący Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Książka ma niesamowicie mroczny klimat, złożonych bohaterów i historia jest bardzo wciągająca. Dobry retelling!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  1 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  To bardzo udana powieść inspirowana klasykiem science fiction "Frankenstein" autorstwa Mary Shelley. Nie spodziewałam się tak dobrze poprowadzonej fabuły i tak wyrazistej bohaterki kobiecej. Szczególnie, że akcja rozgrywa się w XIX wieku, w czasach, gdy decydujący był status społeczny, a rola kobiet sprowadzała się do pięknego dodatku podporządkowanego mężczyznom.

  Główna bohaterka, Elizabeth, zostaje przygarnięta jako dziecko przez rodzinę Frankensteinów, by towarzyszyć ich synowi Victorowi. Chłopcu, którego obawiają się nawet rodzice. Z czasem jej rola bardzo się zmienia. Tylko ona ma zdolność wpływania na obłąkańcze zapędy Victora, tylko ona jest w stanie okiełznać jego porywczy charakter, uspokoić go i utrzymać na powierzchni. Gdy chłopak wyjeżdża na studia, jej listy nie wystarczają, by zapobiec szaleństwu. Do czego się posunie? Jak skończy się zabawa w stwórcę?

  Elizabeth, wyrusza w podróż, by odnaleźć przyjaciela i zadbać tym samym o swą niepewną przyszłość w rodzinie Frankensteinów. Gdy wydaje się jej, że ma wszystko pod kontrolą, nagle grunt zaczyna usuwać się spod nóg. Nie jest w stanie zapobiec tragediom, które spadają na rodzinę Frankensteinów. Czy uda jej się ochronić i uratować Victora przed konsekwencjami jego czynów i przed nim samym?

  To znana nam opowieść przedstawiona zupełnie inaczej. Pomysłowo i ciekawie. Klimatycznie i mrocznie. Z przyjemnością chłonęłam losy dziewczyny zdanej w życiu tylko na siebie, szukającej ciepła i bezpieczeństwa. Polecam, nie tylko młodzieży.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Super Recenzent
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Elizabeth zostaje sprzedana przez swoją opiekunkę do rodziny Frankensteinów aby być przyjaciółką Victora. Dziewczynka wie, że musi zrobić wszystko aby zostać w tym domu i postanawia być dla Victora odpowiedzią na jego potrzeby. Po śmierci matki chłopak postanawia wyjechać na studia, Elizabeth obawia się, że jest już zbędna rodzinie, postanawia odszukać Victora. Dziewczyna nie spodziewa się w jakim stanie zastanie Victora i jakie żądze opętają jego genialny umysł ..

  .

  Myślę, że każdy z nas słyszał historię o potworze Frankensteina a jeśli nie historię to o samym potworze. Bohaterowie nie są czarno biali jak pierwsze filmy z potworem, każde z nich ma kilka twarzy i w gruncie rzeczy nikt nie jest szczery, każdy ma jakąś tajemnicę, jakąś korzyść z danego zachowania.

  Autorka zabrała nas do świata pełnego powozów, guwernantek i służby, oddała klimat jaki panował w XIX wieku. Historia nabrała przez to mrocznego wydźwięku. Nie była to dla mnie książka, która trzymałaby mnie w napięciu, mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać jednak pojawiło się kilka interesujących zwrotów akcji.

  Trzeba też postawić sobie ważne pytanie- kto w tej historii jest tak naprawde potworem? Victor, który morduje bo ma swoje cele i nie ma żadnych wyrzutów sumienia względem ,,surowca``? Elizabeth, która całe życie podporządkowuje tak aby spełniać oczekiwania innych ale nie zapomina o sobie i dąży do celu często nie zważając na uczucia innych ?

  Czy sam potwór, monstrum, który został powołany na świat wbrew sobie ?

  Książka zdecydowanie sprawdzi się na jesienne wieczory, świetnie też pasuje klimatem do zbliżającego się halloween. Czyta się ją dobrze a tego uczucia dopełniają przeskoki w wydarzenia z przeszłości, które wzbogacają historię

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
eBook Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,43 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Mroczne dzieje Elizabeth Frankenstein mobi epub

Historia Frankensteina opowiedziana na nowo. Co to znaczy być potworem? Elizabeth Lavenza wie, co to znaczy żyć w biedzie. Wie także, że ludzie nie potrzebują powodu, aby stać się potworami. Gdy uboga dziewczynka zostaje sprzedana bogatej rodzinie Frankensteinów liczy na to, że jej los się odmieni....
Tam gdzie mieszkam 4/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Tam gdzie mieszkam

Mogłoby się wydawać, że Linden Rose prowadzi życie typowej nastolatki. Spotyka się z przyjaciółmi, unika wrednych dziewczyn i codziennie chodzi do szkoły. Miejsca, które jest jej domem w dosłownym znaczeniu tego słowa. Linden mimo młodego wieku wiele przeszła i nie ma gdzie mieszkać. Gdy wszyscy...
Królestwo 5/5 Nasza cena:
21,95 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Królestwo

Witaj w bajkowym Królestwie, w którym technologia pomaga ożywić marzenia! Najlepsi naukowcy w pocie czoła pracowali nad przywróceniem do życia wymarłych gatunków. Tylko tutaj możesz doświadczyć lotu na wirtualnych smokach albo poznać prawdziwe Czarodziejki! Siedem perfekcyjnych kobiet, które wyszły...
Nasze wszystkie światła 5/5 Nasza cena:
23,14 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nasze wszystkie światła

Wzruszająca i pełna zwrotów akcji opowieść o przyjaźni i stracie z tajemniczą zbrodnią w tle Elliott i Catherine poznali się, gdy byli dziećmi. Między nimi szybko nawiązała się przyjaźń, jednak pewnego dnia chłopak musiał opuścić miasto. Akurat w dniu, w którym mała Catherine potrzebowała go...
Zdarzyło się wczoraj 5/5 Nasza cena:
21,40 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zdarzyło się wczoraj

Poruszająca i trafiająca prosto w serce, szczera opowieść o młodej dziewczynie, która musi zmierzyć się z utratą najbliższej przyjaciółki Czternastoletnia Sam kocha koszykówkę. Swoją pasję dzieli z Reagan, która jest jej bratnią duszą. Wie, że może zwierzyć jej się ze wszystkiego i ich przyjaźń...
Waleczna królowa. Królowa. Tom 4 5/5 Nasza cena:
21,99 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Waleczna królowa. Królowa. Tom 4

W ostatnim tomie serii Królowa bojownicza Kalinda będzie musiała zaryzykować wszystko. Kalinda zaprowadziła pokój w Imperium Tarachandu, przynajmniej chwilowo. Bhutowie już nie muszą ukrywać swoich mocy. Wszystkich rebeliantów wypędzono, a książę Ashwin szykuje się do objęcia tronu radży. Deven...
Wyklęta Królowa. Królowa. Tom 3 5/5 Nasza cena:
20,73 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wyklęta Królowa. Królowa. Tom 3

Trzeci tom magicznej serii, w którym władczyni ognia musi zmierzyć się z demonem lodu Waleczna Kalinda zniosła wiele przeciwności losu. Małżeństwo z okrutnym tyranem, krwawe bitwy na śmierć i życie, spotkanie z niebezpiecznym demonem lodu. Tym samym, który teraz powraca pod postacią jej zmarłego...
Ognista królowa. Królowa. Tom 2 5/5 Nasza cena:
20,73 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ognista królowa. Królowa. Tom 2

Drugi tom magicznej serii o odważnej władczyni ognia! Kalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów. Razem z...
Hurt/Comfort 5/5 Nasza cena:
21,92 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Hurt/Comfort

Artur ma osiemnaście lat i nie wie jeszcze wielu rzeczy. Nie wie, jak zacząć rozmowę z własnym ojcem, gdzie przebywa obecnie jego matka, jakie oczekiwania ma wobec niego koleżanka z klasy i dlaczego Magda, jego przyjaciółka, na siłę próbuje go swatać. Nie wie też, jakim cudem uda mu się zdać maturę...
Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3 4/5 Nasza cena:
21,40 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3

Finałowy tom powieści o najbardziej romantycznej pierwszej miłości! Lara Jean i Peter Kavinsky, para znana z filmowego hitu Netlixa „Do wszystkich chłopców, których kochałam” musi zmierzyć się jeszcze z wieloma przeciwnościami losu. Czy z każdą miłością musi tak być? I czy pierwsza miłość jest...
K-pop tajne przez poufne 4/5 Nasza cena:
20,30 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

K-pop tajne przez poufne

Sława, marzenia i miłość w rytmie K-popu Piętnastoletnia Candace ma koreańskie korzenie i mieszka w New Jersey. Jest wielką fanką K-popu, więc kiedy jedna z wytwórni muzycznych organizuje przesłuchania do nowego koreańskiego girlsbandu, przyjaciele namawiają ją do udziału. Mimo pewnych braków,...
P.S. Wciąż cię kocham. Chłopcy. Tom 2 5/5 Nasza cena:
20,24 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

P.S. Wciąż cię kocham. Chłopcy. Tom 2

Długo wyczekiwana kontynuacja bestsellera Do wszystkich chłopców, których kochałam! Związek Lary Jean i Petera przeżywa kryzys, kiedy chłopak spędza zdecydowanie zbyt dużo czasu z Geneview. W życiu dziewczyny pojawia się John Ambrose, piąty adresat jej miłosnych listów, który nie kryje się z tym,...
Wybrane bestsellery
Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
22,41 zł 24,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy. Chemia. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Liceum i technikum.
Poznać przeszłość 2. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Szkoła ponadpodstawowa 5/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Poznać przeszłość 2. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy - Szkoła ponadpodstawowa

Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi...
Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania 0/5 Nasza cena:
22,48 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy! Idziesz do więzienia Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To...
Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach 4/5 Nasza cena:
23,19 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach

Nowe wydanie bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke o uczuciach. Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim – ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet...
Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
41,31 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do biologii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: 1. Ewolucjonizm 2. Ekologia 3. Różnorodność biologiczna Podręcznik Biologia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści...
Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 5/5 Nasza cena:
42,21 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Odkryć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
34,11 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 2. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 2, obejmujący dwudziestolecie międzywojenne oraz wojnę i okupację, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są...
Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3 5/5 Nasza cena:
30,38 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złamana duma. The Camorra Chronicles. Tom 3

Trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych""! Dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same. Remo Falcone – capo Camorry – jest spragniony zemsty. Chce zadać cios oddziałowi z Chicago tam, gdzie zaboli najbardziej. Ma zamiar porwać pannę młodą w dniu jej ślubu. Naruszyć to, co...
Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
40,95 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
19,71 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Biologia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
20,01 zł 20,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 Podręcznik „Żyję i działam bezpiecznie” jest przeznaczony dla uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Kształci nawyki ratownicze dzięki praktycznym wskazówkom, czytelnym zdjęciom i przejrzystym instrukcjom postępowania. Oswaja z sytuacjami kryzysowymi poprzez ich szczegółowe...
Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
35,46 zł 39,40 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy

Podręcznik ściśle dopasowaliśmy do wiedzy i umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Dawkujemy w nim wiedzę tak, żeby uczniowie mieli wystarczająco czasu na jej przyswojenie. Po każdym fragmencie teorii mogą sprawdzić jej zrozumienie, rozwiązując specjalnie dobrane zadania. Książka...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula