Mimo wszystko kochaj

Średnia: 4.5 Ilość ocen: 4
Wysyłka w
48 godzin + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
272
Rok wydania
2019
Nasza cena: 23,92 zł 29,90 zł Taniej o: 20%

Poznaj poruszającą i bardzo inspirującą opowieść o Jodi i jej niezwykłych listach. Daj się wciągnąć w cudowną historię, pełną ciepła i wzruszeń.

"Mimo wszystko kochaj" to ciepła opowieść, podnosząca na duchu. Odkryj historię Jodi Ann Bickley, dziewczyny, która myślała, że już wszystko straciła. Jako pięciolatka zmierzyła się ze stratą ukochanej babci. To właśnie wtedy mama podsunęła córce pomysł napisania listu do zmarłej babci. Korespondencję do nieba miał dostarczyć listonosz. W pamięci dziewczynki utkwiło to, jak bardzo pocieszyło ją, a także mamę, napisanie listu do babci. To wydarzenie sprawiło, że jako nastolatka, Jodi rozpoczęła tworzenie pełnych optymizmu zapisków, które miały podnosić ludzi na duchu.

W 2011 roku Jodi dopadła choroba. Zapalenie mózgu sprawiło, że dziewczyna została przykuta do szpitalnego łóżka na dwa tygodnie. Jodi nie chciała się poddawać. Postanowiła wykorzystać ten czas na zrobienie czegoś dobrego i tak stworzyła swoją stronę internetową, na której zachęcała ludzi, mających problemy w swoim życiu, do pisania do niej. Jodi w odpowiedzi chciała podnosić nieznajomych na duchu. Dziewczyna nawet się nie spodziewała, z jak wielki odzew będzie mieć jej akcja.

Agnieszka Rusin ma duszę romantyczki. Prawdziwa marzycielka, żona i szczęśliwa mama, pisanie traktuje, jako największą pasję. Na co dzień pełni funkcję pracownika administracyjnego. Jest autorką książek, takich jak: "Nikt nie może się dowiedzieć", "Miłość w spadku", "Przypadkowe spotkanie" czy "Pokojówka na salonach".
Recenzje (4)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Pani Agnieszka Rusin stworzyła piękną, przepełnioną emocjami historię. Jest to opowieść o rodzinie, o jej słabych i mocnych stronach.

  Autorka pokazuje nam, jak los potrafi być okrutny i bezlitosny. Jak lubi bawić się naszym kosztem i gdy w danej chwili wszystko układa się po naszej myśli, nie jest to nam dane na wieczność.

  Miłość między rodzeństwem jest specyficzna. Mimo że każdy ma już swoje życie, gdzieś podświadomie wiemy, że zawsze na siebie możemy liczyć. Nawet gdy wiele nas różni i do wielu spraw mamy inne podejście, gdy jednemu z nas coś się złego dzieje, reszta pójdzie za nim w ogień.

  Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Agnieszki i przyznaję, że jest mi z tego powodu bardzo przykro. Jestem zauroczona i z wielką przyjemnością sięgnę po inne tytuły.

  " Mimo wszystko kochaj " napisana jest bardzo lekko, co sprawiło, że nie czułam się aż tak bardzo przytłoczona dramatami, które spotykały bohaterki. Mimo wielu przelanych łez nad losem dziewczyn nie mogłam odłożyć książki na bok. Tak bardzo się wtopiłam w ich świat, że przeczytanie tej powieści zajęło mi kilka godzin.

  Polecam Wam tę historię z wielką przyjemnością. Jest nostalgicznie, smutno, a zarazem pokrzepiająco, ma się wiarę, że po każdej burzy wyjdzie słońce.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cztery siostry nie mogłyby być bardziej różne: Joanna to wiecznie zabiegana i zapracowana matka dwóch córeczek, Gosia wiedzie beztroskie życie przy zamożnym mężu, Majka goni za karierą, a Julia wciąż szuka swojego miejsca na świecie i właśnie postanowiła rzucić studia.

  Choroba matki sprawia, że wszystkie spotykają się w rodzinnym domu w malowniczym Karpaczu. Przywożą ze sobą złamane serca i sekrety. To jednak jeszcze nie koniec dramatycznych wydarzeń… Czy siostry będą umiały przezwyciężyć to, co je dzieli? Czy nauczą się kochać… mimo wszystko?

  "Prawdziwa miłość nie ulęknie się niczego. Nawet diabła złego. Wiem, że okropnie rozczarowałaś, że oddałaś mu swoje ciało i duszę, że czujesz, jakbyś tonęła w otchłani rozprawy. Ale to minie. Każdy ból mija, uwierz mi."

  Autorka z niebywałą lekkością i dokładnością kreśli sylwetki bohaterów, którzy są wyraziści i niejednokrotnie zaskakują czytelnika, czy to swoim zachowaniem, czy to wyborami. Agnieszka Rusin porusza w swojej powieści problemy i zagadnienia z życia codziennego. Pięknie ukazała miłość sióstr. Sióstr, które dzieli wiele, ale i tak wiele łączy, gdyż każda z nich pragnie szczęścia, miłości i zrozumienia. Na zasadzie tych kontrastów możemy przejrzeć się w nich jak w lustrze, odnaleźć część siebie. Polubiłam wszystkie dziewczyny. Myślę że każda z nich coś mi dała, czegoś nauczyła, o czymś przypomniała. To bardzo ważne, a nie zawsze w książkach spotykam takie bohaterki.

  Dłużej zatrzymała mnie historia Joanny, która praktycznie sama wychowuje dwie córki. Bo czy ktoś, kto pojawia się w życiu dzieci tylko od święta czy weekendowo może zapewnić im szczęśliwe dzieciństwo oparte na poczuciu miłości, uwagi i bezpieczeństwa?

  "Rodzina powinna dawać siłę, wsparcie, a nie dzielić się i ogradzać murem niedomówień."

  Pisarka przypomina, że życie to nie bajka. Że nie zawsze wszystko pójdzie po naszej myśli, że nic nie jest dane nam raz na zawsze. Z drugiej strony daje motywację do tego byśmy nigdy się nie poddawali, abyśmy potrafili zawalczyć o nasze marzenia, pragnienia i szczęście. Że prośba o pomoc i jej przyjęcie nie jest słabością.

  "Życie jest związane z cierpieniem i jeśli nie zaryzykujesz, to zostaniesz sama."

  "Mimo wszystko kochaj" to poruszająca mocno osadzona w realiach powieść o prawdziwym życiu, siostrzanej miłości, macierzyństwie, trudnych wyborach, tajemnicach, kłamstwie, zdradzie, dążeniu do szczęścia. Kochajmy mimo wszystko!

  "(...) wiem, ale mimo wszystko mnie kochaj, to wystarczy..."

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cztery siostry - Joanna, Małgorzata, Majka, Julia wiodą swoje życie, zapominając o sobie nawzajem. Mają różne charaktery. Każda ma własne problemy i troski z którymi się boryka. Gdy dowiadują się o chorobie matki postanawiają przyjechać do rodzinnego domu. Spotykają się wszystkie razem. Na początku jest im ciężko zwierzyć się ze swoich problemów, lecz w miarę upływu czasu zaczynają zbliżać się do siebie. Czy siostry będą umiały sobie pomóc? Czy zaufają sobie? Czy choroba matki sprawi, że ich los się odmieni? Tego dowiecie się czytając książkę...

  W tej historii możemy zobaczyć kreacje czterech bohaterek. Joanna jest żoną, matką dwójki córeczek. Od dwóch lat pracuje w biurze notarialnym, jako sekretarka. Jest niedoceniana przez szefową Jej mąż wyjechał do pracy jako kierowca, lecz tam postanowił założyć drugą rodzinę. Żyje w ciągłym biegu. Czy w końcu postanowi zwolnić tempo życia? Czy uda jej się to? Czy uda jej się zakochać?

  Drugą bohaterką jest Gosia - pani domu, która ma trójkę dzieci i bardzo kochającego, a zarazem bogatego męża Wojtka. Nie pracuje, lecz wiedzie dostatnie życie do momentu, gdy na jaw wychodzi, iż jej mąż ma wielkie długi. Czy poradzą sobie z problemami? Czy ich miłość przetrwa wszystkie kłopoty?

  Trzecią z sióstr jest Majka - singielka z wyboru, która pracuje w dziale marketingu w pewnej korporacji. W pewnym momencie zostaje bez pracy, postanawia wyjechać aby przemyśleć pewne zachowania. Czy uda jej się zakochać i poukładać wszystkie sprawy? Jakie tajemnice odkryje?

  Ostatnia z sióstr to Julka - młoda studentka marketingu. W chwili, gdy ją poznajemy porzuca ją chłopak, lecz szybko się pociesza. Oczywiście jak to w młodości bywa miłość niejedno ma imię. Szybko się rozczarowuje miłością, postanawia rzucić studia i wyjechać. Czy Julia będzie jeszcze szczęśliwa? Co się jeszcze wydarzy w życiu Julii?

  "Mimo wszystko kochaj" to historia przede wszystkim o prawdziwym życiu. W książce przedstawione są cztery historie kobiet tak różniących się od siebie, a zarazem podobnych. Autorka pokazała czytelnikowi, jak przewrotny bywa los. Jak w jednej chwili może się wszystko odwrócić.

  Jest to także historia o miłości siostrzanej. Mimo wielu kilometrów pozostaje pewna niewidoczna więź, która łączy te cztery osoby ze sobą emocjonalnie i mimo tego, że na pierwszy rzut oka się kłócą i nie dogadują to bardzo się kochają.

  Książkę tę czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Napisana jest prostym językiem i zrozumiałym. Autorka w sposób lekki przedstawiła nam niełatwe problemy dnia codziennego. Polecam w 100%

  Moja ocena: 9/10

  więcej [Adres usunięty]

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Cztery siostry, różne jak cztery żywioły: Joanna jak wiatr, wiecznie w biegu, dom, praca, dzieci, pasje. Gosia — woda, wiedzie pozornie spokojne życie u boku bogatego męża, Majka istny ogień ciągle w pędzie, za karierą za lepszym życiem i Julia — trochę wycofana, zamknięta, niczym ziemia. Choroba matki ściąga je do rodzinnego domu w Karpaczu. Każda z nich poza walizką ubrań, przywozi drugą z osobistymi problemami, a podczas pobytu na jaw wychodzi długo skrywana przez rodzicielkę tajemnica...

  „Mimo wszystko kochaj” to powieść o życiu, o tym, jak przewrotny bywa los, że noc nie jest dane na zawsze, ale również o miłości — głównie tej siostrzanej.

  Bohaterki, choć nie widują się codziennie, to łączy je bardzo specyficzna więź, taka, której nic i nikt nie może zmienić, przerwać. Tylko i aż — siostry. Osoby, które znają się najlepiej, w mig wyczuwają każdą zmianę czy to w głosie, czy nastroju, każda inna, a jednak takie podobne. W Karpaczu dzielą się swoimi troskami i choć nie jest łatwo, to wspólnie mają siłę, by stawić czoła wszelkim przeciwnościom. Z czym Joanna, Małgorzata, Majka i Julia będą musiały się zmierzyć? Sprawdźcie, bo autorka bardzo namieszała w życiu każdej z czterech kobiet :)

  Agnieszka Rusin pisze w bardzo lekki sposób, więc nawet najtrudniejsze sprawy, najboleśniejsze tajemnice, nie przytłaczają czytelnika, ale nie pozostawiają go obojętnym. Wraz z bohaterkami przeżywamy rozgrywające się wydarzenia, cieszymy się małymi krokami, które prowadzą do sukcesu, bo porażek nie ma co rozpamiętywać.

  Jeżeli szukacie lektury na nadchodzące ciepłe, wiosenne dni to „Mimo wszystko kochaj” będzie idealna. Pełna nadziei, że wszystko w końcu się ułoży, a los da drugą szansę, którą warto wykorzystać! Polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Szczegóły

Pokaż więcej

 • Autor: Agnieszka Rusin
 • Wydawnictwo Lucky
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 272
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788365351890
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788365351890
 • EAN: 9788365351890
 • Wymiary: 13.5x20.5x2.1 cm
Warto zwrócić uwagę na...
Mimo wszystko 4/5 Nasza cena:
23,92 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mimo wszystko

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe nawet ciężary. Miłość potrafi głęboko zranić i zniknąć na zawsze. Jak żyć w świecie bez miłości? Schować się przed ludźmi? Przestać jeść i pić? Nie dbać o siebie?...
A wszystko dzięki "Jedz, módl się, kochaj" 0/5 Nasza cena:
19,73 zł 29,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

A wszystko dzięki "Jedz, módl się, kochaj"

A wszystko dzięki Jedz, módl się, kochaj to niezwykła książka opowiadająca o tym, co zdziałała inna książka. Uważaj, Czytelniku. Grozi nam kolejna fala inspiracji! Elizabeth Gilbert spisała kiedyś wspomnienia ze swojej podróży. Wędrując po Italii, Indiach i Indonezji, przekraczała granice i...
Wszystko nie tak ! 4/5 Nasza cena:
27,75 zł 37,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko nie tak !

Czasem warto wrzucić na luz, popłynąć z prądem i cieszyć się chwilą, którą zafundował nam los. Historia Ewy, zdolnej architekt, to niezbity dowód na to, że czasem seria nieporozumień, błędów i zwykłych ludzkich pomyłek potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami. Ewa rozpaczliwie pragnie miłości i...
Chłopak, który wiedział o mnie wszystko 3/5 Nasza cena:
28,07 zł 38,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chłopak, który wiedział o mnie wszystko

O Boże, chyba zwymiotuję! Nie wierzę, że muszę iść do tej głupiej nowej szkoły, i to od razu po beznadziejnie nudnych wakacjach. Wtem za plecami usłyszałam najcudowniejszy głos na świecie. To przecież Clay Preston, mój najlepszy przyjaciel, któremu zwierzałam się z każdej tajemnicy, i który znał...
Wszystko, czego pragnęliśmy 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko, czego pragnęliśmy

Nina należy do elity i u boku bogatego męża prowadzi wygodne życie, jakiego zawsze pragnęła. Ich syn Finch właśnie dostał się na wymarzone studia w Princeton.Tom jest samotnym ojcem i pracuje od rana do nocy. Rozpiera go duma, gdy jego córka Lyla dzięki stypendium zaczyna naukę w prywatnym liceum....
Wszystko przed nami 5/5 Nasza cena:
31,34 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko przed nami

Samantha Young, autorka serii On Dublin Street i powieści To, co najważniejsze oraz Wszystko, co w Tobie kocham, której nazwisko często trafia na listę bestsellerów „New York Timesa”, wraca do Szkocji w swojej nowej, pełnej namiętności, inspirującej powieści o miłości, stracie i sile przetrwania. W...
Nie wszystko stracone 3/5 Nasza cena:
31,92 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Nie wszystko stracone

Jak to jest, kiedy tracisz wszystko?Perfekcyjne życie Sydney rozpada się, kiedy jej mąż ginie w wypadku. Ukochany mężczyzna, dom, bezpieczeństwo – wszystko to znika w jednej chwili. Zdana tylko na siebie, bez środków do życia musi podjąć walkę o odzyskanie szczęścia.Kiedy Sydney dostaje pracę w...
Wszystko oprócz prawdy 4/5 Nasza cena:
30,84 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko oprócz prawdy

Czy zdarza ci się sprawdzać telefon partnera? Czy masz do tego prawo? I czy jesteś przygotowana na to, co tam znajdziesz? Wszystko zaczęło się od wiadomości. Do której Rachel nawet nie chciała zajrzeć. Kocha Jacka. Spodziewa się jego dziecka. Ufa mu bezgranicznie. Ale co się stało, to się nie...
Wszystko się zaczyna 5/5 Nasza cena:
27,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wszystko się zaczyna

Za każdą przyjemność trzeba zapłacić i czasami lepiej dwa razy się zastanowić, czy chwila radości warta jest swojej ceny. Seniorka rodu Bialickich oraz jej najmłodsza wnuczka mimo obaw związanych z przeprowadzką przekonują się, że trafiły w wyjątkowe i przyjazne miejsce, w którym areszcie mogą być...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula