Dom po drugiej stronie jeziora

Średnia: 4.7 Ilość ocen: 9
Wysyłka w
72 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
464
Rok wydania
2020
Inne wersje (2)
Outlet, Książka, op. miękka
za 19,50 zł
eBook, mobi, epub
za 22,02 zł
Nasza cena: 30,14 zł 38,99 zł Taniej o: 23%

Rok 1928. Do willi nad jeziorem w Błękitnych Brzegach przyjeżdża Maria, która ma objąć posadę guwernantki dwóch sióstr – Matyldy i starszej Adeli. Ale Maria ma także inny, ukryty cel. Chce rozwikłać pewną zagadkę z przeszłości. Nie wie jednak, że może okazać się to niebezpieczne. Nie tylko dla niej samej.

Rok 2017. Stary dom Matyldy położony nad brzegiem jeziora w Błękitnych Brzegach ma swoje tajemnice. Sekrety skrywa też Małgorzata, która pewnego letniego dnia wraz z kilkumiesięcznym niemowlęciem staje przed jego drzwiami. Ma za sobą bagaż trudnych doświadczeń i tylko jedną prośbę…

Losy kobiet skrzyżują się na dłużej. Połączy je między innymi zagadka śmierci Adeli, starszej siostry Matyldy, która zginęła jako dziecko niemal sto lat wcześniej. Zawartość skrytki znalezionej na strychu rzuca na jej śmierć nowe światło.

Recenzje (9)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Dom po drugiej stronie jeziora" to powieść Anny Bichalskiej o losach dwóch kobiet - Marii i Małgorzaty, które przyjeżdżają do malowniczej miejscowości Błękitne Brzegi, by rozwiązać zagadkę z przeszłości. Historia każdej z nich dzieje się w innym czasie, dzieli je prawie sto lat, a mimo to ich losy w pewien sposób się krzyżują. Akcja utworu rozgrywa się w domu Matyldy - starszej, uroczej pani, której rodzina przed laty została boleśnie doświadczona. To tu w 1928 r. przyjeżdża Maria, by objąć posadę guwernantki dwóch sióstr Konarskich - Adeli i Matyldy. Kobieta ma jednak ukryty cel - chce poznać prawdę o swoim pochodzeniu.

  Równolegle toczy się opowieść o drugiej bohaterce - Małgorzacie, która w 2017 r. przybywa do Błękitnych Brzegów pod pretekstem naprawy lalki u Matyldy. W rzeczywistości jednak kobieta pragnie wyjaśnić przyczynę konfliktu, jaki przed laty pojawił się w jej rodzinie. Obie bohaterki dźwigają na swoich barkach ciężar bolesnych doświadczeń, które kładą się cieniem na ich dotychczasowe życie.

  Fabuła jest bardzo ciekawie skonstruowana - poznajemy problemy współczesnej nam Małgorzaty, by po chwili znaleźć się w świecie Marii. Taki zabieg sprawia, że powieść czyta się z niezwykłym zainteresowaniem, cały czas zastanawiając się, co łączy obie bohaterki. Małgorzata i Matylda, mimo dużej różnicy wieku, nawiązują ze sobą bardzo dobry kontakt. Jak się później okazuje, łączą je nie tylko więzy krwi (Matylda jest siostrą nieżyjącej babci Małgorzaty), ale także chęć rozwiązania tajemnicy śmierci nastoletniej Adeli. Akcja staje się szczególnie interesująca w momencie, gdy obie panie znajdują stare listy i pamiętnik. Na jaw zaczynają wychodzić wówczas, dotąd skrzętnie skrywane przez wiele lat, dowody popełnionych w przeszłości zbrodni.

  Autorka porusza przy tym wiele ważnych spraw i tematów. Występują też elementy kryminału oraz motyw miłosny - Małgorzata spotyka w Błękitnych Brzegach przyjaciela sprzed lat i nawiązuje z nim romans. Czytelnik poznaje także problemy rodziny Konarskich w czasach współczesnych Marii. Pojawia się wiele sekretów, a klucz do ich rozwiązania skrywa dom Matyldy. Dzięki dociekliwości Małgorzaty mają szansę po latach ujrzeć światło dzienne.

  Uważam, że książka jest warta uwagi. Czyta się ją niezwykle szybko i z dużym zainteresowaniem. Choć w utworze pojawia się wiele postaci i wątków, które początkowo mogą wprowadzać pewien chaos, z każdą kolejną stroną fabuła staje się coraz bardziej zrozumiała. Powieść urzekła mnie niesłychanie, to urokliwa, pełna rodzinnych tajemnic historia, przy której nie sposób się nudzić.

  AHL

  Szkolny Klub Recenzenta

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Anna Bichalska ma w swoim dorobku literackim już kilka pozycji, jednak to ,,Dom po drugiej stronie jeziora" był moim pierwszym spotkaniem z jej twórczością.

  Aniela, Adela, Matylda i Łucja. Cztery dziewczynki wychowywane w posiadłości Państwa Konarskich w miejscowości Błękitne Brzegi. Beztroskie dzieciństwo w wieczór narodzin Adeli przerywa tragiczna śmierć pierworodnej Anieli. Dziewczynka rzekomo utopiła się w jeziorze, co jednak skłoniło ją do tego, by wejść tam w tak niepewną pogodę? Kolejne siostry - Adela, Matylda i Łucja żyją w przeświadczeniu, że coś może złego może spotkać i je. Historia zaczyna się w latach 20. XX wieku, a kończy współcześnie, kiedy poznajemy przedostatnią z rodu, Matyldę, zamieszkującą rodzinną posiadłość i mającą blisko 100 lat. W takiej scenerii spotyka się z Małgorzatą, wnuczką Łucji...

  Muszę przyznać, że początkowo dość sceptycznie podchodziłam do tego tytułu, choć od początku jego fabuła mnie intrygowała. Tajemnica sprzed lat, prowadzona dwuwątkowo fabuła. To prawdziwy majstersztyk, gdzie powieść obyczajowa, kobieca, rodzinna miesza się z wątkiem historyczno-kryminalnym. Zadajemy sobie w trakcie lektury pytanie - co stało się z Anielą, czy późniejsze wydarzenia w życiu Adeli to klątwa rodzinna? Kto czyha na życie dziewcząt? Jakie zamiary wobec rodziny ma nowa guwernantka, Maria. To historia, która sprawi, że ciężko odłożyć ją na bok.

  Anna Bichalska dzięki sprawnemu i umiejętnemu lawirowaniu wątkami nie zostawia czytelnika z poczuciem źle spędzonego czasu. Wręcz przeciwnie, poznajemy historię rodziny, kiedy bohaterki były jeszcze dziećmi, aż po czasy seniorskie. Dodatkowo prowadzenie opowieści z kilku punktów widzenia dodaje całości jeszcze więcej smaku. To niesamowite, jak można umiejętnie połączyć wszystko w jedną całość, tak przekazując fakty, że nie byłam w stanie zorientować się szybciej, jakie powiązania i sytuacje skłoniły bohaterów do takich, a nie innych czynów. W cyklu ukazało się także ,,Wzgórze Niezapominajek", jednak ,,Dom po drugiej stronie jeziora" można bez uszczerbku czytać jako oddzielną powieść, do czego serdecznie Cię zachęcam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dom po drugiej stronie jeziora”, to powieść, która przeplata w sobie lata współczesne i te sięgające dziewięćdziesiąt lat wstecz. Poznajemy Małgorzatę, która zjawia się w willi w Błękitnych Brzegach. Nie znajduje się tam przypadkowo, była już tam jako mała dziewczynka, pamięta starszą panią, która tam mieszka, ale Matylda zdaje się jej nie rozpoznawać. W miarę, jak obie kobiety coraz bardziej się zaprzyjaźniają, na jaw wychodzi niesamowita historia z młodości staruszki. W 1928 roku do jej domu przyjechała Maria – która miała za zadanie uczyć Matyldę oraz jej starszą siostrę. To zdarzenie ruszyło niczym lawina serię zagadkowych spraw.

  Jestem pełna podziwu nad intrygą wymyśloną przez Annę Bichalską. Mimo wielu postaci oraz wątków występujących w książce, przy całej swej zawiłości, wszystkie elementy układanki wskakują na odpowiednie miejsce, jednocześnie zaskakując mnie coraz bardziej z każdą kolejną stroną. W życiu nie wpadłabym sama na rozwiązanie i właśnie to podobało mi się w tej pozycji najbardziej. Przy ilości różnorakich pozycji, które pochłaniam, ciężko mnie zadziwić, a jednak autorce się to udało.

  Gdybym miała wyjaśniać Wam, kto odgrywa jaką rolę w tej książce, nie starczyłoby mi dnia, ani nocy na napisanie tej recenzji. Skupię się zatem na najistotniejszych bohaterach. Tu niemal każdy ma jakieś mniejsze lub większe tajemnice. Małgorzata całe życie zmaga się z traumatycznymi wspomnieniami o rzeczy, której dopuściła się, będąc dzieckiem. W Błękitnych Brzegach zjawia się z niemowlęciem, którego nie jest matką, szuka odpowiedzi na nurtujące ją pytania i nie ma pojęcia, do jakich informacji dotrze, grzebiąc w historii swojej rodziny. Matylda znajduje się u schyłku życia, ma niecałe sto lat, jest samotną, ale sympatyczną osobą, która wiele w życiu przeszła. Kiedy na progu jej domu spotyka kobietę z dzieckiem, niemal natychmiast się do niej przywiązuje. Razem odkrywają skrytki i sekretne listy, całkowicie odrywając się od świata rzeczywistego. Nieopodal mieszka Jakub, który okazuje się nie tak obcy, jak się mogło Małgorzacie wydawać. Kim jest tajemniczy mężczyzna? Jaki sekret niesie za sobą historia śmierci sióstr Matyldy? Co takiego kobiety znajdą na strychu? Do jakich informacji doprowadzi ich śledztwo?

  „Dom po drugiej stronie jeziora”, to powieść pełna sekretów, niedomówień, intryg i zbiegów okoliczności, które mogą wydawać się nieco zawiłe. Istnieje jedno miejsce akcji, ale czasy są dwa. Początkowo czytelnik może mieć trudność, w ogarnięciu wszystkich postaci, ale z czasem wszystko zaczyna być zrozumiałe. Bohaterowie są różnorodni, autentyczni, według mnie idealnie wykreowani. Autorka zadbała o nawet najmniejsze szczegóły. Nic co znalazło się w tej powieści, nie jest bez znaczenia. Choć występuje w niej wiele przykrych wspomnień, a retrospekcje są niczym rozdrapywanie starych ran, to w fabułę wplecione zostały sytuacje, które niczym promyczki rozświetlają historię, wywołując uśmiech na mojej twarzy.

  Akcja nie rozwija się szybko. Ma powolne, aczkolwiek miarowe tempo. Dopiero pod sam koniec nabiera rozpędu, wyjaśniając wszystko, co było niezrozumiałe. Nie jest to typowa książka obyczajowa, pojawiają się w niej elementy romansu, powieści historycznej, a nawet thrillera, więc myślę, że może spodobać się szerokiemu gronu odbiorców.

  Mnie ta powieść pochłonęła całkowicie. Jest nieoczywista, wciągająca i wielowymiarowa. Gorąco Wam ją polecam!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Dom po drugiej stronie jeziora” Anny Bichalskiej to kontynuacja „Wzgórza Niezapominajek”. Lena i jej rodzina to postacie z drugiego planu.

  Prym wiedzie Małgorzata, która przyjeżdża do Błękitnych Brzegów, jest kobietą samotną po przejściach, z małym dzieckiem, po czterdziestce. Zjawia się w domu Pani Matyldy. Skrywa pewną tajemnice, ale dom po drugiej stronie jeziora też jest pełen sekretów. Czy odkryją największą zagadkę rodziny,co z tego wyniknie?

  Jak ułoży się życie Małgorzaty?

  Książka obyczajowa, czytało mi się zaskakująco szybko i lekko. Akcja niesamowicie mnie wciągnęła i zahipnotyzowała.

  Powieść przedstawia dalsze losy znanych mi bohaterów z pierwszej części.

  Akcja dzieje się współcześnie i jednocześnie przenosi nas do lat 1928-1929.

  Pozycja skrywa mroczną tajemnice. Przenosi nas w inny klimat, ujawnia stopniowo niesamowitą historie, a jednocześnie dowiadujemy się intrygujących rzeczy.

  Bardzo podoba mi się ta powieść pełna sensacji, pikantnych epizodów, ukrytych wątpliwości, nierozwiązanych zagadek z przeszłości i zawiłości losu.

  Książka urzekła mnie swoimi tajnikami i dylematami.

  Opowieść jedyna w swoim rodzaju, ciekawa, a jednocześnie pełna niejasności.

  Nie mogłam oderwać się od czytania. Brawo Pani Aniu, oby dalej tak dobre powieści wychodziły z Pani rąk. Polecam, godna przeczytania.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Dom po drugiej stronie jeziora" to niezwykła historia. Opowiada nam o teraźniejszości, a zarazem przywraca wspomnienia z przeszłości.

  Poznajemy Małgorzatę, pisarkę, która nie zdążyła nacieszyć się małżeństwem, nie dogaduje się z córką, znajduje się na zakręcie w swoim życiu. Brakuje jej celu.

  Podróż do Błękitnych Brzegów ma cel towarzyski, ale przy okazji chce poznać kobietę, która naprawia stare lalki.

  Matylda to kolejna ważna postać w tej książce, kobieta ma prawie 95 lat, jak na staruszkę jest bardzo energiczna, to właśnie jej rodzinną przeszłość odkrywamy krok po kroku.

  Starsza kobieta w dzieciństwie miała trzy siostry, jednej nie zdążyła poznać, ponieważ utonęła w pobliskim jeziorze, w dniu urodzin kolejnej siostry.

  Aniela, Adela, Matylda, Łucja. Dziewczęta wychowywały się w dobrym domu, jednak zabrakło im matki i ojca a tragedia, która przysłaniała dzień urodzin Adeli, ciągnęła się za nimi każdego roku.

  Mogłoby się wydawać, że nad tą rodziną, a raczej nad dziewczynkami panuje klątwa. Adela była bardzo ciekawskim dzieckiem oraz inteligentnym. Dziewczyna przez swój upór dokonała pewnego odkrycia, odkrycia, które zagrażało jej życiu, aż w końcu je odebrało. Adela została kolejną ofiarą jeziora. Tylko czy to był przypadek? Czy oba utonięcia dziewczynek, w podobnym wieku, były nieszczęśliwym wypadkiem?

  Małgorzata jest wnuczką Łucji, najmłodszej z sióstr, która miała najsłabszy z nimi kontakt, była całkowitym przeciwieństwem, pogodnych i radosnych dziewczynek, jej wnuczka, nie ma z nią dobrych wspomnień.

  Obie kobiety są zachwycone, że mogą się poznać, choć okoliczności, w jakich to następuje, nie są zbytnio komfortowe. Gosia zajmuje się dzieckiem, jednak to nie jest jej dziecko, jej życie nie układa się tak jak by chciała. Kobiety starając się uporządkować dawne pokoje, natrafiają na schowany pamiętnik Adeli, następnie znajdują listy z przeszłości. Pani Matylda wraca pamięcią do lat dzieciństwa, przeżywa utratę ukochanej siostry, razem z Małgorzatą są dla siebie wsparciem.

  Na jaw wychodzą nowe fakty, które rzucają inne światło na całą rodzinę Konarskich, jeszcze na długo przed pojawieniem się trzech sióstr.

  Czy nowa przeszłość, która ujrzy światło dzienne, przyniesie odpowiedzi na zadawane pytania?

  Czy śmierć, dwóch sióstr, tak podobnych do siebie, może być przypadkiem?

  Czy Małgorzata odnajdzie cel w domu nad jeziorem w Błękitnych Brzegach?

  Kochani, już dawno nie czytałam tak dobrej książki. Cały czas trzyma nas w napięciu, dodatkowo pojawiają się nowe fakty, nowe zwroty akcji. Nie mamy tu podanego wszystkiego od razu na tacy, do każdej informacji, do każdej zagadki musimy dojść. Przeszłość, którą odkrywamy, jest smutna a zarazem niesie jakąś nadzieję, że może nie wszystko stracone. Główna bohaterka opowiada nam swoją historię, swojego dzieciństwa i młodości, która nie należała do najłatwiejszych, może gdyby siostry Konarskie nie były tak różne, gdyby mała Małgosia miała kogoś takiego jak pani Matylda, wyglądałoby to inaczej. Zakończenie jest dużym zaskoczeniem, chyba nikt się nie domyśli, jak potoczyły się losy tej rodziny. Jak wyglądała naprawdę przeszłość.

  Polecam wam, tę książkę, jest watra uwagi. Świetna, wciągająca, przede wszystkim bardzo mądra.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 4 recenzje

Warto zwrócić uwagę na...
Zniewolona. Po drugiej stronie wolności 0/5 Nasza cena:
21,95 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zniewolona. Po drugiej stronie wolności

Książkowa wersja bijącego rekordy popularności serialu telewizyjnego „Zniewolona”, który zawładnął sercami milionów polskich widzów Kontynuacja powieści „Zniewolona. Bez prawa do miłości” Przez całe swoje życie Katierina była bezwolną lalką, zabawką w cudzych rękach. Chłopką pańszczyźnianą  -...
Po drugiej stronie Uralu 4/5 Nasza cena:
31,15 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie Uralu

Są takie podróże, które przypominają o tym, co naprawdę liczy się w życiu.Rosja jest ogromna. Znajduje się na dwóch kontynentach, obejmuje jedenaście stref czasowych, zamieszkuje ją niemal sto pięćdziesiąt milionów ludzi mówiących w kilku różnych językach, wyznających różnych bogów i mających...
Po drugiej stronie Tom 1 4/5 Nasza cena:
26,02 zł 35,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie Tom 1

Czy moc dziecięcych wspomnień może odmienić dorosłe życie?Z końcem sierpnia 1996 roku Blanka Miller staje w progach swojej dawnej szkoły. Jej małżeństwo zakończyło się rozwodem i kobieta powróciła z Poznania do rodzinnej Warszawy. Przywiozła ze sobą dwoje dzieci, Piotra i Majkę, a oprócz tego...
Po drugiej stronie Tom 2 4/5 Nasza cena:
33,05 zł 37,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie Tom 2

Gdziekolwiek się znajdujesz, zawsze ktoś stoi po drugiej stronie…Drugi tom pasjonującej powieści o losach zawiedzionej przyjaźni i nieodwzajemnionej miłości. A także o tym, czy można, na przekór wszystkiemu, a przede wszystkim wbrew sobie, naprawić błędy, które popełniło się w przeszłości. Czy da...
Po drugiej stronie 0/5 Nasza cena:
39,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie

Akcja powieści toczy się w Polsce na początku lat 90. Jej bohaterami są młodzi ludzie uwikłani w skomplikowane i zaskakujące historie, które zmuszają ich do podejmowania trudnych decyzji. Wśród nich są młoda wdowa z czwórką dorastających dzieci, ksiądz tuż po ukończeniu seminarium i początkujący...
Po drugiej stronie 5/5 Nasza cena:
31,19 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie

„O czym jest moja książka? O tym, że maluję obrazy. Tworzę coś z niczego, czyli w pewnym sensie jestem bogiem, ale nie tym z Paktofoniki, i nie Jezusem Chrystusem, nawet nie Zeusem, tylko takim małym bogiem, bożkiem. Kiedy zasypiam, obrazy się budzą, życie w nich toczy się normalnie, tak jak u nas,...
Po drugiej stronie 0/5 Nasza cena:
27,84 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Po drugiej stronie

Młoda dziewczyna wychodzi za mąż bez miłości i wyjeżdża do Chicago. Ten związek to ucieczka z rodzinnego domu, zdominowanego brakiem ciepła i czułości oraz kalectwem młodszej siostry. Tam zakochuje się z wzajemnością w starszym od siebie o szesnaście lat lekarzu weterynarii, mieszkającym na stałe w...
Wzgórze Niezapominajek 5/5 Nasza cena:
23,12 zł 35,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wzgórze Niezapominajek

Miałbyć ślub i spokojne życie we dwoje, ale te plany rozwiały się w kilka godzin. Lena wyjeżdża do rodzinnej miejscowości nad jeziorem, by w bezpiecznym domu babci leczyć złamane serce. Tam odkrywa, że przyjaciółka z dawnych lat, Julia, która zmarła przed rokiem, coś jej zostawiła. W szkatułce w...
Znak kukułki 4/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Znak kukułki

Dawno, dawno temu znaleziono mnie na skraju lasu. Nikt nie wiedział, skąd się tam wzięłam. Nikt nie wiedział, kim jestem… Alina od lat cierpi na zaburzenia snu. Jako dziecko została adoptowana, ale nie wie, kim była wcześniej. Przybrany ojciec Aliny, dawniej dziennikarz, przed śmiercią zostawia...
eBook Dom po drugiej stronie jeziora mobi epub 0/5 Nasza cena:
22,02 zł 26,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Dom po drugiej stronie jeziora mobi epub

Rok 1928. Do willi nad jeziorem w Błękitnych Brzegach przyjeżdża Maria, która ma objąć posadę guwernantki dwóch sióstr – Matyldy i starszej Adeli. Ale Maria ma także inny, ukryty cel. Chce rozwikłać pewną zagadkę z przeszłości. Nie wie jednak, że może okazać się to niebezpieczne. Nie tylko dla niej...
eBook Znak kukułki mobi epub 0/5 Nasza cena:
27,20 zł 32,00 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Znak kukułki mobi epub

Dawno, dawno temu znaleziono mnie na skraju lasu. Nikt nie wiedział, skąd się tam wzięłam. Nikt nie wiedział, kim jestem… Alina od lat cierpi na zaburzenia snu. Jako dziecko została adoptowana, ale nie wie, kim była wcześniej. Przybrany ojciec Aliny, dawniej dziennikarz, przed śmiercią zostawia...
eBook Wzgórze Niezapominajek mobi epub 5/5 Nasza cena:
17,99 zł 22,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

eBook Wzgórze Niezapominajek mobi epub

Miał być piękny ślub i szczęśliwe życie we dwoje, ale plany rozwiały się w kilka godzin. Lena wyjeżdża do rodzinnej miejscowości nad jeziorem, by w bezpiecznym domu babci leczyć złamane serce. Tam odkrywa, że przyjaciółka z dawnych lat, Julia, która zmarła przed rokiem, coś jej zostawiła. W...
Wybrane bestsellery
Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania 5/5 Nasza cena:
22,48 zł 34,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości. Opowiadania

Idziesz do więzienia i Kobiety bez litości to kwintesencja kryminalnych opowiadań, w których sekrety i zdrada prowadzą do makabrycznej zemsty. To Camilla Läckberg jaką wszyscy uwielbiamy! Idziesz do więzienia Czworo młodych ludzi świętuje Nowy Rok w luksusowej willi nad jeziorem pod Sztokholmem. To...
Życie Pi 5/5 Nasza cena:
29,31 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Życie Pi

Powieść zdobywcy Nagrody Bookera. Ponad 17 milionów sprzedanych egzemplarzy. Kultowa adaptacja filmowa w reżyserii Anga Lee. Szesnastoletni Hindus Piscine Molitor, nazywany Pi – który jest jednocześnie wyznawcą hinduizmu, chrześcijaninem i muzułmaninem – po szczęśliwym dzieciństwie spędzonym w...
Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych 0/5 Nasza cena:
40,80 zł 45,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik do biologii, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów: 1. Ewolucjonizm 2. Ekologia 3. Różnorodność biologiczna Podręcznik Biologia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści...
Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
32,97 zł 37,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ponad słowami 3. Część 1. Podręcznik do języka polskiego dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 3 część 1, obejmujący Młodą Polskę, w przystępny sposób przedstawia obraz epoki literackiej. Pozwala harmonijnie łączyć treści literackie, kulturowe oraz językowe. Ma uporządkowaną strukturę: poszczególne obszary nauczania są podzielone na czytelnie oznaczone...
Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
47,61 zł 50,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Chemia. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Zakres podstawowy został opracowany z myślą o wszystkich uczniach, którzy kontynuują poznawanie tej dziedziny wiedzy. Podstawy te ułatwiają poznawanie świata, zrozumienie wielu zjawisk, procesów oraz pozwalają lepiej i bezpieczniej żyć. Podręcznik do...
Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa 0/5 Nasza cena:
51,18 zł 52,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kak raz. Język rosyjski. Podręcznik. Liceum i technikum. Klasa 3. Szkoła ponadpodstawowa

Cykl podręczników Как раз jest przeznaczony dla uczniów liceum i technikum rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw i niezdających matury z tego przedmiotu; nacisk został położony na realizację treści nauczania i kształcenie umiejętności wskazanych w...
Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy 0/5 Nasza cena:
38,68 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy

Biologia na czasie 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy: Zawiera treści dotyczące budowy i funkcjonowania organizmu człowieka zilustrowane atrakcyjnymi infografikami, dzięki którym łatwiej jest je zrozumieć. Pozwala łatwo zapamiętać objawy, sposoby diagnostyki...
Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket) 5/5 Nasza cena:
9,96 zł 14,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Złączeni honorem. Born in Blood Mafia Chronicles. Tom 1 (pocket)

Nawet w piersi zimnego drania bije serce. Ona zamierza wślizgnąć się do jego. Aria Scuderi, pochodząca z jednej z najbardziej wpływowych rodzin mafijnych w Chicago, walczy o niezależność, mimo że dziewczyny w jej świecie nie mają prawa decydować o sobie. W wieku zaledwie piętnastu lat rodzice...
Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
19,05 zł 21,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Biologia 3. Karty pracy. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Biologia Karty Pracy Ucznia 3 Liceum I Technikum zakres podstawowy.
Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej 0/5 Nasza cena:
36,81 zł 37,91 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spotkania z fizyką 8. Podręcznik do fizyki dla klasy ósmej szkoły podstawowej

NOWA EDYCJA 2021-2023 „Spotkania z fizyką” dla klasy 8 szkoły podstawowej to podręcznik przyjazny w nauce, przedstawiający zagadnienia fizyki w zrozumiały sposób. Ułatwia zrozumienie zjawisk fizycznych i rozbudza ciekawość świata mi.n. dzięki czytelnie przekazywanym treściom, przykładom z życia...
Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2 5/5 Nasza cena:
26,26 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Wielkie żniwo. Rydzyk i przyjaciele. Tom 2

Ciąg dalszy śledztwa Tomasza Piątka. Autor przedstawia rozwój i szczyt potęgi księdza Rydzyka od końca lat 90. do dzisiejszego dnia. To okres, w którym wpływy i finanse Rydzyka pozwalają mu oddziaływać bezpośrednio na politykę, kreować liderów, a nawet całe partie. Prawicowi politycy karnie się...
Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe 0/5 Nasza cena:
38,68 zł 45,50 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Oblicza geografii 3. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik Oblicza geografii 3 do zakresu podstawowego zawiera treści dotyczące geografii fizycznej i społeczno-ekonomicznej Polski. Został przygotowany z myślą o uczniach, którzy nie przystępują do matury z geografii. Ułatwia poznanie wielu aktualnych zagadnień dotyczących naszego kraju. Ułatwia...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula