Miasto duchów

Autor:

Ben Creed

Średnia: 4.4 Ilość ocen: 12
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Wydawnictwo
Ilość stron
360
Rok wydania
2021
Inne wersje (1)
eBook, mobi, epub
za 28,82 zł
Nasza cena: 25,38 zł 39,90 zł Taniej o: 36%

Wyjątkowo trudne śledztwo, brak wskazówek, tajemnicze pozy, w których zostawiono martwe ciała - Rewol Rossel musi zmierzyć się z kryminalną zagadką, która wydaje się nie mieć racjonalnego wytłumaczenia...

Czy odważysz się odwiedzić "Miasto duchów"?

Rosja, czasy Stalina. Rewol Rossel nie chciał pracować jako śledczy - planował poświęcić się karierze muzyka i skupić jedynie na grze na skrzypcach. Los jednak sprawił, że obecnie mężczyzna pracuje jako śledczy w Leningradzie. Pewnej wyjątkowo zimnej nocy Rossel odkrywa ślady po przerażającej zbrodni - w pobliżu torów kolejowych znaleziono pięć martwych osób, których ciała ułożono niczym makabryczną układankę.

Wydaje się, że morderca nie zostawił po sobie najmniejszego śladu, okoliczna ludność również nie jest pomocna. By rozwikłać zagadkę, Rossel musi zapuścić się w miejsca, o których już dawno zapomniał. Śledztwo prowadzi go do dawno zapomnianego muzycznego środowiska, w którym musi zmierzyć się z niewygodną prawdą.

Czy jest możliwe, że zbrodnia w zapomnianym miasteczku ma związek z samym Kremlem i intrygami politycznymi? A może niedawno odkryta zbrodnia wiąże się z dawnymi morderstwami? Rossel nie cofnie się przed niczym, by poznać prawdę... Szybko okaże się, że są ludzie, którzy będą chcieli go uciszyć, by prawda o politycznych sekretach nigdy nie wyszła na jaw.


O książce

Pięć zmasakrowanych ciał porzuconych na torach kolejowych to początek niesamowicie wciągającej powieści dziejącej się w stalinowskiej Rosji, w scenerii mroźnego Leningradu. Misternie skonstruowana intryga, wyraziste postacie. Absolutnie genialne!

Vincent V. Severski


O autorze

Ben Creed jest amerykańskim pisarzem lubującym się w powieściach kryminalnych i mrożących krew w żyłach thrillerach. "Miasto duchów" jest jego debiutancką książką, opowiadającą o nietypowym wielbicielu muzyki, który postanowił zostać gliniarzem.

Recenzje (12)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  „Miasto duchów” to jeszcze jeden polityczny thriller. Na plus wyróżnia go jednak jedna zasadnicza rzecz- ma bardzo udany klimat. Może i nie jest odkrywczy ale fakt ten sprawia ze naprawdę dobrze się go czyta. W skrócie to po prostu dobra powieść dla miłośników gatunku. Lepsza od wielu jej podobnych i całkiem nieźle wykorzystująca zgrane motywy.

  Całkiem interesujący kryminał dziejący się w czasach w których zabójstwo wcale nie było najgorszą rzeczą jakiej człowiek mógł doświadczyć. Absurd goni absurd, a zdrajcy systemu i czystki to chleb powszedni. Koszmarny świat, który na szczęście minął. Wciągająca opowieść, dlatego polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Recenzent Wybitny
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Nigdy nie czytałam książki, której akcja toczyłaby się w Rosji, więc kiedy od Domu Wydawniczego Rebis padła możliwość przeczytania takiej książki stwierdziła, że będzie to idealną decyzją. Co prawda nie mam za dużo do opowiedzenia o fabule gdyż nie jest ona skomplikowana i mocno rozbudowana. Traktuje ona o mężczyźnie, który odniósł porażkę jako początkujący skrzypek zamienia instrument na broń i staje się policjantem z prawdziwego zdarzenia. Zostaje ON wezwany do jednej z najgorszych zbrodni. Na torach znaleziono pięć starannie wypielęgnowanych i starannie ułożonych ciał. Aby rozwikłać kryminalną zagadkę niedoszły skrzypek musi zagłębić się w mroczne dzieje przyszłości, która może w złym stopniu działać na teraźniejszość. Czy policjant wygra z dawnymi demonami? Czy w uda się odkryć kto popełnił tak straszną zbrodnię?

  Nie ukrywam, że nie planowałam czytać tej książki. Po pierwszym przeczytaniu opisu nie byłam do niej przyjemnie nastawiona lecz po przeczytaniu kilku opinii na Lubimy Czytać stwierdziłam, że ta książka wcale nie musi być taka zła jak mi się wydaje.

  Rzadko czytam książki, których akcja toczy się w zimę, nie przepadam za takim klimatem w książkach. Oczywiście rozumiem, że wiele z zagadek kryminalnych mogą kojarzyć się z wieloma zbrodniami oraz różnymi ludźmi spod czarnej gwiazdy w ciemnych uliczkach kamienic. Spodobał mi się motyw tego, że główny bohater kompletnie zmienia swoje życie przez to, że decyduje się porzucić swoją pasję i wejść w zupełnie inny świat. Z serdecznością polecam Wam tą powieść, uważam, że jest to idealna na zaczytane wieczory, w których stawiamy na dobrą i mocną literaturę, głównie tą kryminalną. Zdecydowanie nie jest to lekka książka lecz mimo to jest tak uderzająca, że powodu zamęt w głowie czytelnika, który na niego przyjemnie działa. Musicie zapoznać się z tą książką.

  Polecam.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzent Wybitny
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Świetna książka, którą się dosłownie połyka. Genialny obraz przede wszystkim społeczeństwa, ale i jednostek tkwiących w osaczeniu chorego systemu komunistycznego, tkwiących w matni leku, wręcz chorobliwego strachu.

  Bohaterowie boją się wszystkiego. W niektórych momentach miałam wrażenie, że boją się nawet własnych myśli. Zresztą w okresie gdy rozgrywa się akcja książki, w latach 50. XX wieku, w okresie panowania Stalina, 2 lata przed jego śmiercią, należało się bać. Wtedy można było zostać zesłanym na wiele lat katorgi, albo zabitym dosłownie za wszystko, także za złe zdaniem wodza myśli.

  W takich realiach, w mroczną, zimową noc rozpoczyna się akcja książki i śledztwo w sprawie okrutnych zabójstw, które miały miejsce niedaleko Leningradu. Zbrodnie te są tak okrutne, tak wynaturzone, że zaskakują nawet przyzwyczajonych do stalinowskich tortur świadków i oprawców.

  Śledztwo prowadzi Rewol Rossel niegdyś świetnie zapowiadający się skrzypek, przed którym otwierała się wielka kariera, a któremu przydarzyły się hmm..złe myśli, złe spojrzenie, zły czyn. Dochodzenie musi być prowadzone rzetelnie, ale zgodnie z zamysłem i linią jedynej słusznej partii.

  Los od dawna nie oszczędza Rossela. Autor niezwykle plastycznie prezentuje to z czym musi się borykać milicjant. Mieszkanie w niewielkim mieszkanku z sześcioma innymi osobami, przedzieranie się przez mrożne dni i równie mrożne umysły i lodowatą atmosferę dnia codziennego. Do tego uważanie na każde słowo, gest, spojrzenie. I wszechobecny lek, który zdaje się cuchnąc na każdym kroku. Nie jest łatwo. Do tego ludzie uwikłani w chore rozgrywki towarzysko-polityczne.

  Creed genialnie zobrazował egzystencję i próbę życia w takim czymś, w takim koszmarnym ustroju, wśród zmrożonego miasta i zamrożonych umysłów ludzkich. Kreślone obrazy są naprawdę niezwykle wyraziste, aż mrożą czytelnika do szpiku kości.

  Innym świetnym posunięciem jest mistrzowskie ukazanie sylwetki i umysłu psychopatycznego zabójcy. Mordujący, chory, wynaturzony umysł w stalinowskiej Rosji, to dużo na jednego śledczego,w którym zostały jeszcze okruchy normalności i przyzwoitości. Jak Rossel poradzi sobie z tym wszystkim

  Tego dowiecie się z lektury tej nadzwyczajnie napisanej książki, jednej z lepszych jakie w ostatnich miesiącach miałam okazję przeczytać.

  Sam Rewol Rossel także zasługuje na uwagę. Świetna, nakreślona bardzo wyrażnie, wzbudzająca sympatię, współczucie postać. Do tego pełna mrocznych sekretów i tajemnic. Do tego to człowiek prawy, na tyle na ile to było możliwe i bardzo zdeterminowany żeby działać i odkryć prawdę.

  Gorąco zachęcam do lektury. Świetna, porywająca książka.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 4. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  Ta powieść wypada niesamowicie na tle współczesnych kryminałów, od początku ujmuje świetnie oddanym klimatem Rosji. Zarówno realiami politycznymi jak i opisami mroźnej zimy. Przeczytałam w swoim życiu sporo książek i śmiało mogę stwierdzić, że „Miasto duchów” wnosi coś nowego i świeżego do gatunku powieści kryminalnej. Jest w tej historii coś niezwykłego, to nie tylko dobry kryminał, ale to ogólnie dobra książka.

  Leningrad 1951 roku, kiedy to cień wojny wciąż ciąży na mieście. Revol Rossel świetnie zapowiadający się skrzypek, obecnie jest zwykłym milicjantem śledczym. Kiedy zostaje wezwany do makabrycznej zbrodni, zdaje sobie sprawę, że stanął w obliczu najbardziej zagadkowego i najniebezpieczniejszego przypadku w swojej karierze? Po drodze Rossel musi uporać się z ingerencją MGB i pomocnika Stalina Berii. Często myślami wraca do przeszłości, kiedy jako młody muzyk został aresztowany i był torturowany. Przez okrucieństwo swych oprawców, którzy okaleczyli mu dłonie, nie potrafi już grać na skrzypcach, teraz swoją muzyczną wiedzę musi wykorzystać, by wykryć mordercę.

  Tropy dochodzenia prowadzą z Leningradu aż do Moskwy i sięgają wysoko postawionych urzędników. W miarę rozwoju akcji czuć coraz większy chłód mroźnej rosyjskiej zimy oraz coraz narastający i namacalny strach ludzi żyjących pod rządami paranoicznego Stalina, w tle wspomnienia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej z przerażającymi warunkami oblężenia Leningradu, wciąż żywych w umysłach ludzi.

  Od samego początku w książce przewija się poczucie historycznej autentyczności. Para autorów, nie próbuje eksperymentować, nie udziwnia historii, wszystko jest takie, jakie było w rzeczywistości. Creed kreśli niesamowicie przekonujący obraz społeczeństwa i miasta, które wciąż noszą rany drugiej wojny światowej. Powszechna korupcja, skrajna bieda, która jest silnie widoczna, a w dużej mierze ignorowana przez wyższe szczeble władzy. Ponura i wciągająca lektura.

  Mrok w otoczeniu, mrok w duszach bohaterów. Rewol Rossel walczy o prawdę i przyzwoitość, ale jest w tej walce samotnym wilkiem. Rewol to artysta, oczytany, inteligentny, bystry i wciąż wrażliwy, mimo przeżyć i wykonywanej pracy. Wzbudza w czytelniku niekłamaną sympatię. U jego boku, autorzy stawiają kobietę niezłomną, która nie lęka się śmierci, podobnie jak on. Wspólnie próbują odkryć tajemnicę makabrycznej zbrodni i ująć sprawcę.

  „Miasto duchów” to świat pełen okrucieństwa i pięknej muzyki. Perfekcyjnie ukazuje świat, w którym wszyscy powinni być szczęśliwi, ale nikt nie jest. Społeczeństwo targane strachem i podejrzliwością, w którym jedno przejęzyczenie może doprowadzić do długiego pobytu w syberyjskim gułagu lub natychmiastowego wyroku śmierci. Ten lęk i nieufność czuje się także w dialogach między bohaterami, każdy zdaje sobie sprawę, że nikomu nie można ufać w relacjach, zarówno zawodowych, jak i osobistych. Nikt nie jest taki, jaki się wydaje, co powoduje jeszcze większy mrok i poczucie zagrożenia. Poza świetnie oddanym tłem społecznym i historycznym Creed funduje czytelnikowi podróż w umysł sprytnego i pokręconego zabójcy, który wydaje się być nieuchwytny.

  Zachwyciło mnie także głębokie bogactwo kulturowe tej książki. Część akcji obraca się wokół świata muzyki klasycznej, z intrygującymi wskazówkami wplecionymi w fabułę powieści. Cechą charakterystyczną i wyróżniającą tę powieść jest bogactwo szczegółów historycznych i społecznych, które nie zakłócają jednak naturalnego przebiegu samej fabuły. Fascynujący i sprytny thriller, przesiąknięty atmosferą epoki i złowrogą atmosferą strachu i ciemności w totalitarnym państwie. Moim zdaniem dodatek muzyczny w tej historii jest po prostu genialny, ponieważ sprawia, że cała książka jest bardziej interesująca i oryginalna. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego mrożącego krew w żyłach i niepokojącego thrillera.

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz
 5. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 4/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 0 osób uznało recenzję za przydatną

  "Miasto duchów" to jedna z tych książek, które wpadają mi w oko już w momencie kiedy przeglądam sobie zapowiedzi wydawnicze. Do tego, jak się okazało, Ben Creed to autor, którego książki dopiero będą się ukazywać na naszym polskim rynku wydawniczym i to też gdzieś tam mnie mocno kusiło. Dlaczego? Ano, przekonałam się, że warto złapać za powieść, której autora w ogóle nie znam, nie kojarzę, bo często zdarza się tak, że przepadam i wyczekuję każdej kolejnej jego książki. Czy tym razem również tak właśnie się stało?

  Ale najpierw opowiem co znajdziecie za tą świetną, ale jakże tajemniczą okładką. Powojenna Rosja, zimno tak okrutnie, że ciężko funkcjonować i pośród tej scenerii pojawiają się trupy. No dzień dobry, kryminał, prawda? ;) Mamy aż pięć ciał ułożonych idealnie na torowisku i powiązania z muzyką, bo śledczy, któremu przyszło poprowadzić najtrudniejszą sprawę w jego życiu miał być skrzypkiem i właśnie dochodzenie prowadzi go w te rejony, tak mu bliskie i jednocześnie dalekie. Świetnie wykreowany bohater, który dosłownie trzęsie się ze strachu i mrozu, a myślę, że tak właśnie to wyglądało za naszą wschodnią granicą w przeszłości i dzięki tym opisom i postaciom dosłownie możemy poczuć igiełki mrozu na kręgosłupie. Sprawa się komplikuje, bo poszlaki prowadzą aż na Kreml, a tam jak wiadomo... władza. Czy uda się rozwiązać zagadkę morderstwa pięciu osób?

  I teraz wpadam ja. Dlaczego? Nie przepadam za literaturą rosyjską ani tak naprawdę za powieściami, a nawet ekranizacjami, które mają akcję umieszczoną za naszymi wschodnimi granicami. Czemu więc skusiłam się na tę powieść? Ze względu na opis i na to, że warto czasem przełamać pewne schematy i sprawdzić, czy aby na pewno nie pomija nas coś genialnego.

  Myślę, że dla mnie to było spotkanie ze świetnym kryminałem, ale wiele osób znajdzie w środku ogrom sympatii do Rosji i będzie czytać z ogromną przyjemnością podziwiając oczami wyobraźni to, co autor chciał przekazać. Natomiast sama zagadka jest zakręcona i ciężko przewidzieć jej rozwiązanie, co jest oczywiście ogromną zaletą.

  Czy zatem jest jakaś wada w tej powieści? Obiektywnie patrząc: nie. Subiektywnie: no nie, nie przekonałam się do historii, które dzieją się właśnie w Rosji. Cóż, to nie jest moja bajka, ale jako kryminał "Miasto duchów" jest niesamowicie wciągające i tak po prostu dobre!

  Wydawnictwu Rebis bardzo dziękuję za egzemplarz!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak | nie
  Napisz pierwszy komentarz

Pokaż pozostałe 7 recenzji

Najczęściej kupowane razem
 • -37%
  Wizjer

  Wizjer

  Nowa ekscytująca powieść Magdaleny Witkiewicz, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek. „Wizjer” to znakomity, trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w genialną intrygę, nie raz zaskoczy i sprawi, że na nowo spojrzysz na otaczającą cię rzeczywistość – zarówno tę...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 26,45 zł 41,99 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -40%
  Rączka rączkę myje

  Rączka rączkę myje

  Od kilku miesięcy rodzinne ogródki działkowe padają ofiarą wandali. Ktoś niszczy altanki, okrada domki, przekopuje kolejne działki. Zdaniem detektyw Matyldy Dominiczak, to nie są po prostu wybryki nastolatków. Jacyś ludzie czegoś tu uparcie szukają. Matylda pomaga w śledztwie komisarzowi...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 23,92 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -37%
  Terapeutka

  Terapeutka

  Nowa powieść autorki bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. B.A. Paris w wielkim stylu powraca do gatunku thrillera psychologicznego! Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę… Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu na ekskluzywnym zamkniętym...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 25,32 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -38%
  Rzeki płyną, jak chcą

  Rzeki płyną, jak chcą

  Trzy siostry, których życie skomplikowały wojna i miłość. Klara, Róża i Amelka. Panny Terechowiczówny. Przed wojną jeździły z rodzicami do wód, mieszkały w wytwornym pensjonacie, a matka pilnowała, by parasolkami chroniły delikatną cerę przed słońcem. Rok 1914 wywrócił życie sióstr, podobnie jak...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,63 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Topieliska

  Topieliska

  Mglisty poranek, szalejąca za oknem zamieć śnieżna i jedna prośba, która zmieni wszystko Telefon z przychodni wyrywa Polę ze snu. Okazuje się, że jej trzyletni synek wraz ze swoim tatą nie pojawili się na umówionej wizycie. Gdy Pola nie może skontaktować się ze swoim mężem, mimo szalejącej za oknem...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,32 zł 39,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -39%
  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

  Dlaczego nie żyjemy tak, jakbyśmy chciały? Dlaczego nie robimy tego, co nam służy – chociaż wiemy, co nam służy? Dlaczego trzymamy się starych, obcych nam wzorców, jakby naszym życiem rządził jakiś złośliwy sufler? Dlaczego same od siebie odchodzimy?Ta książka jest o tym, jak znaleźć drogę powrotną...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 24,53 zł 39,99 zł
  w magazynie
 • -35%
  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Bibliotekarka z Saint-Malo

  Nowa powieść Maria Escobara, autora bestsellerów „Kołysanka z Auschwitz” i „Dzieci żółtej gwiazdy” Taki list mógł napisać tylko ktoś, kto kocha książki miłością bez granic. Jocelyn Ferrec, bibliotekarka i pasjonatka literatury, boryka się z samotnością po tym, jak jej ukochany mąż Antoine wyruszył...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. twarda
  Oprawa:twarda
  Cena: Nasza cena: 27,89 zł 42,90 zł
  w magazynie
 • -44%
  Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

  Nikt nie musi wiedzieć. Hubert Meyer. Tom 4

  Na tę książkę czekają wszyscy fani Katarzyny Bondy! Najpopularniejsza polska autorka powieści kryminalnych, po niemal 10 latach przerwy, prezentuje kolejną część uwielbianej przez czytelników (i wyczekiwanej!) serii z psychologiem śledczym – Hubertem Meyerem. Nie spełniły jego fantazji. Zapłaciły...
  Ocena: 4/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 22,32 zł 39,90 zł
  w magazynie
 • -24%
  Odnaleziona

  Odnaleziona

  Kim jestem? To wciąż pozostaje dla mnie zagadką. Wiem tylko, że kiedyś mnie skrzywdzono, ale i ja zrobiłam coś złego. Moje życie stało się ucieczką. Mieszkanie w centrum Kopenhagi to doskonała kryjówka, ale czy wystarczająca? Ostatnio, idąc ulicą, miałam wrażenie, że ktoś mnie obserwuje. Czułam...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:miękka
  Cena: Nasza cena: 31,88 zł 41,90 zł
  wysyłka w 48 godzin
 • -33%
  Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7

  Zaginiona Siostra. Siedem Sióstr. Tom 7

  Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Apliese! Niecierpliwie wyczekiwane zamknięcie sagi Siedem sióstr, jednej z najpopularniejszych serii obyczajowych na świecie. Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w...
  Ocena: 5/5
  Książka, op. miękka
  Oprawa:zintegrowana
  Cena: Nasza cena: 30,57 zł 45,90 zł
  w magazynie
Warto zwrócić uwagę na...
Pakiet kryminalny Christiana Abella. Czarny manuskrypt, Martwy błękit, Szkarłatna głębia, Miasto duchów 0/5 Nasza cena:
85,20 zł 134,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pakiet kryminalny Christiana Abella. Czarny manuskrypt, Martwy błękit, Szkarłatna głębia, Miasto duchów

Pakiet mrocznej serii z radcą Abellem! I wachmistrzem Kukulką! Seria kryminalna osadzona w latach trzydziestych na niemieckim Pomorzu. Czarny kryminał w kostiumie z epoki. Kierujący dochodzeniami radca kryminalny Christian Abell, za każdym razem mierzyć się musi z zagadkami, w których nic nie jest...
Miasto okien 5/5 Nasza cena:
30,72 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto okien

Śnieżyca stulecia spowija półmrokiem Nowy Jork. Lucas Page, błyskotliwy były oficer śledczy staje w szranki z niewidocznym mordercą. Zginął jego dawny partner, więc wspiera FBI w działaniach. Tymczasem snajper zdejmuje ofiary, wykazując się wręcz wybitnymi umiejętnościami. A kolejne cele należą do...
Miasto upadłych 5/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto upadłych

Coś okrutnego dzieje się w Baronville. W niegdyś tętniącym życiem, a dziś pokrytym rdzą górniczym miasteczku w ciągu dwóch tygodni dochodzi do czterech morderstw. W dodatku szaleje tam plaga uzależnień od opioidów. Obdarzony wyjątkowym talentem śledczym Amos Decker jest przypadkowym świadkiem...
Miasto bezkresnej nocy 4/5 Nasza cena:
25,50 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto bezkresnej nocy

W uwielbianej na całym świecie bestsellerowej serii o agencie FBI Pendergaście, Preston&Child stworzyli nietuzinkowego bohatera, który zmaga się z najbardziej przerażającymi i tajemniczymi sprawami. Miasto bezkresnej nocy to kolejna książka cyklu, w której zaskakujące zwroty akcji nie pozwolą...
Miasto ślepców 0/5 Nasza cena:
37,43 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto ślepców

Wstrząsające studium kondycji ludzkiej. Bestsellerowa powieść zekranizowana przez Fernanda Meirellesa z Julianne Moore, Markiem Ruffalo i Gaelem Garcíą Bernalem w rolach głównych. Pewnego dnia na nienazwane miasto w nienazwanym kraju spada epidemia białej ślepoty. Bez ostrzeżenia dotyka ludzi...
Dobre miasto 4/5 Nasza cena:
20,09 zł 39,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Dobre miasto

Duszna atmosfera prowincjonalnego miasteczka, zamknięta, nieprzychylna społeczność oraz dojmujące przekonanie, że życie nie przyniesie nic lepszego – czy to wystarczy, aby zwyczajny człowiek stał się zabójcą? Dobre Miasto jest jak każde inne: ma swoje ciemne zaułki i ponure tajemnice, o których nie...
Zaginione miasto 3/5 Nasza cena:
16,55 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zaginione miasto

Emil Żądło powraca! A wraz z nim tajemnica pewnego zaginionego w dżungli amazońskiej prastarego miasta oraz ludzi od lat nadaremnie go poszukujących. Cóż może mieć ono wspólnego z Gdańskiem czasów II wojny światowej oraz z Gdańskiem współczesnym? Dlaczego znów giną ludzie, którzy dali się porwać...
Miasto świętych i złodziei 5/5 Nasza cena:
14,99 zł 19,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto świętych i złodziei

Połączenie Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet z Zaginioną dziewczyną w zniewalającym kryminale, którego akcja osadzona jest w Kenii.W cieniach miasta Sangui żyje dziewczyna, która nie istnieje. Gdy Tina wraz matką uciekły z Kongo do Kenii, liczyły na rozpoczęcie nowego życia i znalezienie nowego...
Miasto szpiegów 5/5 Nasza cena:
27,92 zł 42,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto szpiegów

W wolnym mieście Gdańsk wszystkie chwyty są dozwolone 1933. Edward „Łyssy” Popielski na zlecenie swych mocodawców trafia z Ritą i Leokadią ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Szybko odkrywa ciemną stronę miasta — jak najdalszą od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki są...
Miasto głupców 5/5 Nasza cena:
23,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto głupców

Trudno dotrzeć do prawdy, gdy wszyscy wokół milczą jak zaklęci. Gdy Magdalena i Krzysztof Witeccy dowiadują się, że zostaną rodzicami, postanawiają spełnić swoje marzenie o przeprowadzce na wieś. Po długich poszukiwaniach decydują się kupić zaniedbany, lecz uroczy domek w Jasieniu. W czasie prac...
Miasto szpiegów 5/5 Nasza cena:
32,34 zł 49,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Miasto szpiegów

W wolnym mieście Gdańsk wszystkie chwyty są dozwolone 1933. Edward „Łyssy” Popielski na zlecenie swych mocodawców trafia z Ritą i Leokadią ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Szybko odkrywa ciemną stronę miasta — jak najdalszą od wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. Portowe zaułki są...
Taśmy Billy`ego Boba. Jaskinia pełna duchów 0/5 Nasza cena:
37,51 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Taśmy Billy`ego Boba. Jaskinia pełna duchów

Billy w dzieciństwie strzelał do wiewiórek, grał na perkusji w klubach weteranów i marzył o tym, by zostać gwiazdą rocka albo miotaczem w drużynie St. Louis Cardinals. W wieku szesnastu lat zapisał się do kółka teatralnego, by podrywać dziewczyny, a spotkał tam panią Treadway, która zauważyła, że...
Wybrane bestsellery
Serce wiedźmy 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Serce wiedźmy

„Serce wiedźmy” to czerpiąca z nordyckich legend, ponadczasowa opowieść o miłości i zdradzie, przyjaźni i lojalności. Umierają ludzie. Umierają bogowie. Ona wciąż trwa. Opowieść o Angerbodzie rozpoczyna się tam, gdzie inne historie o wiedźmach się kończą: na płonącym stosie. Ukarana przez Odyna za...
Cienie zła 5/5 Nasza cena:
24,55 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Cienie zła

Stare zbrodnie są jak drzewa. Głęboko zapuszczają korzenie. Podobno nie ma zbrodni idealnej. Niektórzy mordercy są jednak bardzo sprytni. Nie mają skrupułów, wyrzuty sumienia nie mącą im precyzji myślenia. Zdają się nie mieć ludzkich cech, a przede wszystkim słabości. Ale dla pewnego mordercy...
Godzina wiedźm 5/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Godzina wiedźm

„Godzina wiedźm” to porywająca powieść, w której świat fantasy przeplata się z wątkami magicznymi. To historia o zamkniętym purytańskim społeczeństwie i młodej kobiecie, która odkrywa w sobie mroczną magię. Intrygująca książka, nagrodzona Horror AND for Debut Novel (2020), Best Debut Novel (2020)...
Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach 5/5 Nasza cena:
27,63 zł 46,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Porządne dziewczyny. Zbrodnia i hańba w Indiach

W maju 2014 roku Sonia Faleiro zobaczyła w mediach społecznościowych zdjęcie: ciała dwóch młodych dziewczyn wiszące na drzewie. Internauci pisali, że dorastające w Indiach kuzynki, czternastoletnia Lalli i szesnastoletnia Padma, zostały zgwałcone i zamordowane przez mężczyzn z wyższej kasty....
Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców 5/5 Nasza cena:
35,64 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Polski w 4 tygodnie dla Ukraińców

Kurs składa się z: podręcznika oraz plików MP3 tekstami dialogów. Każda lekcja składa się z: dialogu i jego tłumaczenia, objasnień gramatycznych, słownictwa wraz z wymową, ćwiczeń,objaśnień realioznawczych. Курс для тих,...
Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6 5/5 Nasza cena:
27,93 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Pilot. Podniebne doznania. Faceci do wynajęcia. Tom 6

Tylko na TaniaKsiążka.pl zakładka magnetyczna gratis!* Pilot. Mocno trzyma ster, wzlatuje w przestworza, zabiera w nieznane Pilotka Ida Halko traci pracę z powodu redukcji etatów. Ma na utrzymaniu dziadka, który przebywa w domu opieki, a w codziennych zmaganiach może liczyć tylko na wsparcie...
Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie 5/5 Nasza cena:
39,04 zł 43,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie

Książka jest cegiełką, ze sprzedaży której część dochodu przekazana zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz pomocy Ukrainie. Ani żadnej wyspy. Rozmowy o Rosji i Ukrainie, to – przygotowane specjalnie na potrzeby tej książki – wywiady z reporterami, pisarzami, dziennikarzami i specjalistami od...
LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203 5/5 Nasza cena:
34,99 zł 45,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana 76203

Świetny prezent dla siedmioletnich i starszych miłośników Iron Mana! Z zestawem LEGO® Marvel Mechaniczna zbroja Iron Mana (76203) zabawa w stylu Marvela wzniesie się na nowe wyżyny. Superfajne przygody dla młodych superbohaterów Wszystkie dzieciaki uwielbiają Iron Mana, prawda? A dzięki tej...
Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15 5/5 Nasza cena:
23,58 zł 42,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Skazanie. Joanna Chyłka. Tom 15

Po odzyskaniu prawa do wykonywania zawodu Joanna Chyłka liczy na podjęcie głośnej obrony, która wprowadzi jej karierę z powrotem na odpowiednie tory. Otrzymuje jednak sprawę, którą nikt inny nie chciał się zająć – w dodatku po raz pierwszy to ona ma wystąpić w charakterze oskarżyciela...
Mortalista 4/5 Nasza cena:
27,25 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Mortalista

Od śmierci nie można uciec. Nigdzie. W trakcie sprzątania domu, w którym niedawno natrafiono na zwłoki, zostaje odnaleziona sieć tuneli. Firma specjalizująca się w porządkowaniu miejsc zbrodni, odnajduje w nich makabrycznie upozowane ciała dzieci. Czy lubiany przez wszystkich, emerytowany...
LEGO Minecraft Królicza farma 21181 5/5 Nasza cena:
98,47 zł 139,99 zł
Do koszyka dodaj do schowka

LEGO Minecraft Królicza farma 21181

LEGO® Minecraft® Królicza farma 21181 - zestaw konstrukcyjny i króliczy domek do zabawy; świetny prezent dla graczy w Minecrafta; zawiera tresera, króliki i zombie; fajny prezent dla dzieci i graczy od 8 lat (340 elementów) Przygody z gry Minecraft® w domu w kształcie ogromnego królika Zbuduj...
Magnetyczna mapa świata Brimarex 5/5 Nasza cena:
69,82 zł 77,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Magnetyczna mapa świata Brimarex

Brimarex Top Bright Magnetyczna mapa świata Magnetyczna mapa świata firmy Top Bright. Pozwól swojemu dziecku rozwijać zdolności językowe i topograficzne od najmłodszych lat! Duża, kolorowa, edukacyjna, 88 elementowa mapa świata z opisami w języku polskim pomoże Twojemu dziecku od najmłodszych lat...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula