Meble od nowa. Domowe renowacje

Średnia: 5.0 Ilość ocen: 3
Wysyłka w
24 godziny + czas dostawy
Rok wydania
2019
Ilość stron
356
Wydawnictwo
Nasza cena: 43,13 zł 59,90 zł Taniej o: 28%

Znalazłeś na strychu stary mebel, chcesz go odnowić, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Masz już pierwsze doświadczenia w renowacji, ale boisz się, że popełnisz błąd?

Poradnik “Meble od nowa. Domowe renowacje” to pozycja dla ciebie.

Meble z czasów PRL-u i starsze przeżywają obecnie swoją drugą młodość. Odświeżone komody, krzesła czy szafki wydobyte ze strychów bądź zakupione na pchlich targach mogą nadać indywidualny charakter wnętrzu i stanowić ciekawe urozmaicenie mebli systemowych. Aby cieszyły oko, trzeba co nieco wiedzieć na temat odnawiania. Z pomocą przychodzi nam internetowa specjalistka, Małgorzata Budzich.

Książka “Meble od nowa. Domowe renowacje” przeznaczona jest zarówno dla osób, które o odnawianiu mebli nie mają kompletnie pojęcia, jak i dla tych, którzy pierwsze doświadczenia mają już za sobą. Pomoże zarówno postawić pierwsze kroki, zaplanować pracę i uporządkować informacje o odnawianiu, jak i będzie przewodnikiem po tym, jak unikać błędów, działać łatwiej, lepiej i szybciej.

W książce znalazło się 21 przykładów renowacji przeprowadzonych przez autorkę w jej pracowni. Metamorfozy są tylko małą próbką tego, co można wyczarować ze zniszczonych i porzuconych staroci, a mają być twórczą inspiracją dla czytelnika. Każdy przedstawiony przez autorkę projekt mebla zawiera opis czynności (krok po kroku), spis użytych materiałów, a także zdjęcia przed i po.

Ponadto blogerka zamieściła tu wiele praktycznych porad i wskazówek, a także odpowiedzi na pytania zadawane jej przez czytelników. Książka jest zapisem doświadczeń autorki, która sama metodą prób i błędów uczyła się przez ostatnie lata. Dzięki niej czytelnik ma szansę ominąć wiele pułapek i skorzystać ze sprawdzonych ścieżek na skróty. Pozna między innymi zasady oczyszczania mebli, sposoby na wywabianie zapachów i plam, podstawy fornirowania i szpachlowania, techniki malowania, metody zabezpieczania przed uszkodzeniami i brudem, podstawy tapicerowania, pomysły na dekoracje, a także spis sklepów oferujących akcesoria meblarskie.

Dołącz do grona ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie staroci!


Opinie o książce

Lektura obowiązkowa dla każdego hobbysty i milośnika pracy z drewnem. Dzięki tej ksiażce zdecydowanie łatwiejsze bedzie opanowanie technik, sposobów i możliwości odnawiania mebli, które początkującym wydają się zawsze skomplikowane i trudne. Doskonałe ujęcie i świetne podejście do tematu.

Aneta Bukowska, Starych mebli czar

Jesli myślisz, że odnawianie mebli to zadanie tylko dla profesjonalistów: trudne, nudne i skomplikowane, to gdy sięgniesz po tę ksiażkę, zmienisz zdanie! Kopalnia wiedzy, inspiracji i wyjątkowych pomysłów dla każdego, kto chce być otoczony wyjątkowymi przedmiotami. Polecamy!

Alicja, Basia, Sylwia, Majsterki

Ta książka to kompendium wiedzy zarówno dla amatora, jak i profesjonalisty, który chce zgłębić tajniki sztuki renowacji. Wszystko jest podane na przykładach, co dodaje odwagi i ułatwia rozpoczęcie przygody z odnawianiem mebli. Serdecznie polecam!

Kasia Ogórek, Twoje DIY

Koniec wykrętów! Małgosia odebrała nam - leniom i prokrastynatorom - wszystkie argumenty, wytrąciła z rąk wymówki, że się nie da, że nie umiemy, że to za trudne. Po lekturze Mebli od nowa żadna renowacja nie wydaje się już trudna.

Kasia Sojka, 5. pokój


O autorce

Małgorzata Budzich jest zawodowo związana z wydawnictwami, od kilku lat przerabia twórczo meble i inne przedmioty. Swoją kreatywną działalność dokumentuje, prowadząc blog Odnawialnia, a kilka lat działań zaowocowało autorskim projektem w postaci książki o odnawianiu mebli “Meble od nowa. Domowe renowacje”.

Administratorka grupy Odnawianie mebli, trenerka i organizatorka warsztatów z renowacji mebli i DIY.

Recenzje (3)
 1. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  2 z 2 osób uznało recenzję za przydatną

  Ostatnie lata przyniosły nam niezwykle intrygujący trend na polu architektury wnętrz, jakim to jest odnawianie starych mebli. Odnawianie, a dokładniej rzecz ujmując, przywracanie im dawnego blasku, nadawanie nowej formy, jak i też chociażby czynieniu z nich nowoczesnych sprzętów w naszych domach. I oto w tym względzie przychodzi nam z pomocą niezawodna literatura, a dokładniej rzecz biorąc znakomity poradnik Małgorzaty Budzich pt. "Meble od nowa. Domowe renowacje", który ukazał się nakładem Wydawnictwa Znak. To właśnie dzięki tej pozycji dowiemy się tego, jak wprowadzić ten modny trend także i do naszych mieszkań!

  Autorka tej książki prowadzi od lat niezwykle popularny blog "[Adres usunięty]", w którym propaguje, ale też i objaśnia, na czym polega moda i idea nadawania starym meblom, zupełnie nowego życia. Wiedzę, doświadczenie oraz praktykę działania, przeniosła ON tym razem także i na karty literatury, oferując nam niezwykle intrygujące, kompletne w swej formie i nacechowane przede wszystkim konkretnymi wskazówkami i poradami, dzieło. To właśnie spotkanie z tą pozycją podpowie nam [Adres usunięty]. to, jakie narzędzie będą nam potrzebne w procesie renowacji mebli, objaśni krok po kroku niezbędne działania na polu stolarki, tapicerki, czy też malarstwa, jak i również zainspiruje nas pomysłami na to, w jakim kierunku podążać.

  Całość poradnika została podzielona na kilkanaście głównych część, które w odpowiedniej kolejności, ukazują nam sobą przebieg procesu odnawiania starych mebli. I tak na początek poznajemy zestaw niezbędnych narzędzi i konieczne przygotowanie ich do pracy. Następnie skupiamy się na samym meblu, procesie jego oczyszczania, pozbywaniu wszelkich skaz i uszkodzeń, jak i wreszcie nadawaniu mu odpowiedniej barwy - np. farbą. Kolejne rozdziały i zarazem kroki tego procesu, odsłaniają przed nami już bardziej konkretne czynności, czyli [Adres usunięty]. ozdabianie mebli za pomocą szablonów, tapet, czy też nawet złoceń, tapicerowanie (proces ten został rozłożony tu na czynniki pierwsze), jak i wreszcie zabezpieczenie mebla odpowiednimi impregnatami, tak by służył nam od długie lata. Na koniec zaś autorka serwuje nam pokaźną porcję pomysłów i inspiracji, z których to nie skorzystanie, byłoby grzechem.

  Bardzo silną stroną tego poradnika jest z pewnością łatwość odbioru treści, jaka wypełnia jego ponad 350 stron. Otóż Małgorzaty Budzich nie tylko posługuje się tu bardzo prostym językiem, dokładnie i szczegółowo wyjaśnia każdy element procesu renowacji mebli, ale też i czyni to w chronologicznym układzie, dzięki czemu mamy pewność, że niczego nie przegapimy oraz że postępujemy dokładnie tak, jak powinniśmy. Myślę, że to ma szczególne znaczenie z tego względu, że w dużej mierze odbiorcami tej książki będą kobiety, które to najczęściej zajmują się "przemeblowywaniem" i "odświeżaniem" wnętrz mieszkań, tak by było one piękniejsze, przytulniejsze i bardziej modne. I z tym poradnikiem pewne jest to, że przyjdzie im osiągnąć ten cel w o wiele łatwiejszy sposób.

  Nie sposób nie wyrazić tu zachwytu także nad wydaniem tej książki, które jest po prostu piękne. Piękne pod względem dużego formatu, przykuwającej wzrok okładki, doskonałej jakości papieru, przejrzystszego układu treści, jak i przede wszystkim zdjęć, których znajdziemy tu mnóstwo. To fotografie starych mebli oraz ich nowoczesnego - po renowacyjnego kształtu, które to prezentują się iście wspaniale. Dzięki tym zdjęciom możemy nie tylko podziwiać finalny efekt całego procesu odnawiania mebli, ale też i zyskujemy niezwykłą motywację do działania, gdy oto spoglądamy na te wspaniałe dzieła pracy ludzkich rąk, które niewielkim nakładem czasu, mogą stać się także i naszym udziałem.

  Warto zwrócić tu również uwagę na to, że książka ta nie musi stać się tylko i wyłącznie pomocą przy odnawianiu i przeobrażaniu naszych mebli, gdyż znajdziemy tu także wiele cennych porad odnośnie chociażby samej konserwacji tych sprzętów. Ot, wystarczy wspomnieć choćby o trikach na usuwanie starych plam, detergentach, które nadają się najlepiej do mycia drewnianych mebli, sztuce eliminowania nieprzyjemnego zapachu stęchlizny, czy też sposobach na pozbycie się niechcianych lokatorów - z kornikami, na czele. To bardzo cenne informacje, które przydadzą się każdemu z nas bez wyjątku w codziennej dbałości o nasz dom, co czyni tę książkę jeszcze bardziej ciekawą i ważną, pozycją.

  Komu polecam ten poradnik...? Myślę, że absolutnie każdemu czytelnikowi bez wyjątku, gdyż nie ma chyba ani jednego polskiego domu, gdzie nie leżałyby na strychu lub w piwnicy, stare, drewniane meble, które czekają na swoje nowe życie. Nawet jeśli ich nie posiadamy, to nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić je za grosze na pchlim targu bądź w sklepach ze starociami. A o tym, że mogą one okazać się, po odpowiednich zabiegach, skarbami naszych mieszkań, to chyba nie muszę już nikogo przekonywać. Oczywiście - o pasjonatach dekorowania wnętrz i stolarki, nie muszę nawet wspominać.

  Poradnik Małgorzaty Budzich pt. "Meble od nowa. Domowe renowacje", to pozycja niezwykle intrygująca, mająca nam sobą do przekazania wiele cennych porad i wskazówek w zakresie renowacji mebli, jak i też potrafiąca zachęcić nas do wkroczenia na pole tego działania, które po tej lekturze, wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjne. Tym samy też nie pozostaje mi już nic innego, aniżeli gorąco zachęcić wszystkich do sięgnięcia po tę pozycję, która inspiruje, otwiera przed nami nowe horyzonty oraz sprawia, że inaczej patrzymy na meble, które swój okres świetności mają już dawno za sobą. Polecam - naprawdę warto!

  Czy ta recenzja była przydatna? tak
  Napisz pierwszy komentarz
 2. Super Recenzent
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Stare meble są ponadczasowe. Można nimi urządzić piękne wnętrze, kombinować, dodawać, przemalowywać, przestawiać. Przy odrobinie wyobraźni, chęci i czasu wasze miejsce na ziemi może stać się niepowtarzalne. Stare meble zyskują nowych fanów – wystarczy zerknąć na Instagrama, gdzie konta wnętrzarskie, na których nie dominuje jeden styl, ale właśnie totalny misz-masz, cieszą się coraz większą popularnością.

  Dobra – macie pomysł, inspiracje, plan i stary mebel, ale co dalej? Jak się zabrać do renowacji? Jaki sprzęt będzie potrzebny? Szlifierka, młotek, jakie gwoździe? Opalarka, farba – z jakiej firmy? Pytań w głowie jest tysiące i można zrezygnować z pomysłu, zanim przystąpiło się do jego realizacji. Ja również tak miałam. Jako totalna noga w kwestiach remontowo-konstrukcyjno-odnawialno-sprzętowych, nie wiedziałam jak ze starego rupiecia zrobić moje wymarzone, nowe cacko. Wszystkie porady znalezione w Internecie były dla mnie jak czarna magia. Do czasu, aż trafiła do mnie książka „Meble od nowa. Domowe renowacje” Małgorzaty Budzich, autorki bloga [Adres usunięty]

  Ten poradnik to kompendium wiedzy dla każdego, kto chcę zacząć przygodę z renowacją mebli w domu. Małgorzata Budzich opisała wszystko od a do zet, dodając zdjęcia, tabelki, które ułatwiają zrozumienie całego tego ambarasu. Autorka bardzo dokładnie opisała część dla mnie najtrudniejszą, czyli dobór narzędzi. Nigdy nie przykładałam do tego wagi, ale po lekturze rozdziału już wiem, co mam, a co muszę jeszcze kupić, aby odnowić mój pierwszy w życiu mebel. Ale nie tylko na narzędziach skupiła się autorka. Opisała cały proces renowacji, skupiła się na szczegółach, opisała cały proces krok po kroku. Dużym plusem są również przykłady mebli, które odrestaurowała autorka.

  Na uwagę zasługuje również wydanie książki. Na półce prezentuje się pięknie. Dzięki grubemu papierowi, kartki nie mną się podczas przeglądania książki. Sam zapis tekstu ułatwia zapamiętywanie – miałam wrażenie, że czytam dobrze skonstruowane notatki, z których aż chcę się uczyć. Piękne zdjęcia tylko dopełniają formę „Mebli od nowa”, czyniąc z nich lekturę nie tylko wartościową, ale także i miłą dla oka.

  Jeżeli interesujecie się renowacją mebli, to ta książka będzie dla Was idealnym wyborem. Jeżeli jesteście laikami, to pani Dominika wszystko wam wyjaśni, a tym, którzy już coś wiedzą, ale te informacje luźno sobie biegają po głowie, to „Meble od nowa” będą dla Was naprawdę wartościową lekturą.

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz
 3. Recenzenckie Mistrzostwo Świata
  Ocena: 5/5
  Dodana przez w dniu
  Recenzja dotyczy produktu typu: książka
  0 z 1 osób uznało recenzję za przydatną

  Przyznam szczerze,że wcześniej nie znałam bloga O[Adres usunięty].Ale już nadrobiłam to niedopatrzenie.

  Jeśli chodzi o renowację starych mebli,to jest to niewątpliwie bardziej hobby mojego męża,więc ta książka,to bardziej z myślą o nim.

  Ale to ja uratowałam ostatnio przed wylądowaniem na śmietniku drewniany taboret i mały stołeczek.Więc będzie miał na czym testować porady zawarte w książce.A mamy tu istną kopalnię wiedzy.Wszystkie sposoby sprawdzone osobiście przez autorkę.Przedstawione przejrzyście i przystępnie,dodatkowo obfotografowane na każdym etapie pracy.Ponad 360 stron rzetelnych wskazówek,na przykładzie 21 projektów mebli,które przeszły metamorfozę w pracowni autorki.

  Coraz częściej doceniamy starocie,które maja w sobie duszę i historię,dlatego warto dać im drugie życie.Na pewno przetrwają dłużej,niż meble kupione dziś w sklepie.

  Czy ta recenzja była przydatna? nie
  Napisz pierwszy komentarz

Warto zwrócić uwagę na...
Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika 4/5 Nasza cena:
29,19 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Zakazana historia filozofów. Niestoicka powieść stoika

Rafał pracuje jako Inspektor w tajemniczej Instytucji. Jego zadaniem jest kontrolowanie wybitnych myślicieli i pilnowanie, aby nie narazili świata na niebezpieczeństwo. Jego życie jest pełne rutyny: zlecenie, delegacja, powrót. Wykonuje swoją pracę perfekcyjnie. W bezwzględny, skuteczny i...
Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy 0/5 Nasza cena:
30,04 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Idź po swoje! Jak przekonać innych, że jesteś najlepszy

Dzięki tej książce otworzysz każde drzwi! W końcu dostaniesz to, czego oczekujesz od życia, kariery, innych ludzi.Znowu awansował kolega, który jest od ciebie słabszy? Przygotowałaś świetną prezentację, ale to twój szef zgarnął za nią pochwały? Kolejna rozmowa kwalifikacyjna za tobą, a telefon od...
Spartakus. Rebelia 0/5 Nasza cena:
37,57 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Spartakus. Rebelia

Druga część wciągającej powieści o losach Spartakusa przywódcy najbardziej spektakularnego powstania niewolników w starożytnym Rzymie. Spartakus dokonał rzeczy niemożliwych: uciekł z niewoli i, dowodząc potężną armią niewolników, pokonał siły Gajusza Kasjusza Longinusa. Wydaje się, że nic nie stoi...
Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego 0/5 Nasza cena:
30,92 zł 44,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego

Odkryj sekrety najsłynniejszego morderstwa XX wieku! Sharon Tate miała wszystko. Romana Polańskiego u swojego boku, nominację do Złotego Globu i światową karierę filmową przed sobą. Skończyła 26 lat i była w 8. miesiącu ciąży. 9 sierpnia 1969 rok. Ten dzień wstrząsnął całym światem. Do domu Sharon...
Obrońcy mórz 0/5 Nasza cena:
28,85 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Obrońcy mórz

Wojna domowa w Somalii obraca ten kraj w gruzy. Nikt nie pilnuje granic. Nie ma komu bronić zwykłych ludzi. Dla nich to piekło na ziemi. Dla reszty świata - eldorado. Na somalijskie wody terytorialnie bezkarnie wpływają statki międzynarodowych koncernów. Topią w morzu toksyczne odpady. Organizują...
Ostatnie słowo. Gra zwana pożądaniem 0/5 Nasza cena:
19,20 zł 34,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Ostatnie słowo. Gra zwana pożądaniem

GRA ZWANA POŻĄDANIEM. Harry dostaje zlecenie - ma napisać biografię Mamoona, wielkiego pisarza, zapomnianego przez świat celebryty, świntucha, cudzołożnika, kłamcy, zbira i być może mordercy. Wokół krążą: obdarzona włoskim temperamentem żona pisarza, służąca, która nocą zamienia się w seksualnego...
Młodziej, piękniej, zdrowiej. Sprawdzone sposoby, jak dbać o urodę 5/5 Nasza cena:
26,68 zł 36,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Młodziej, piękniej, zdrowiej. Sprawdzone sposoby, jak dbać o urodę

Każda z nas chce się czuć młoda, piękna i cieszyć się zdrowiem. Często w codziennej gonitwie brakuje nam czasu, aby odpowiednio zadbać o siebie. Julita Bator – zapracowana mama, autorka, która zrewolucjonizowała myślenie o zdrowym odżywianiu, tym razem pokazuje, jak zadbać o urodę. Udowadnia, że...
Kiedyś po ciebie wrócę 5/5 Nasza cena:
28,05 zł 39,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Kiedyś po ciebie wrócę

Roksana wraca do rodzinnego miasteczka po rocznej nieobecności. Ma jasny cel – musi  się dowiedzieć, co spotkało Anię, która pewnej nocy jakby rozpłynęła się w powietrzu. Znajdzie tego, kto od samego początku kłamie. Zrobi to, chociaż w sieci przemilczeń i tajemnic niełatwo odnaleźć ścieżkę...
Rakietowi miliarderzy. Elon Musk, Jeff Bezos i nowy wyścig kosmiczny 0/5 Nasza cena:
32,44 zł 49,90 zł
Do koszyka dodaj do schowka

Rakietowi miliarderzy. Elon Musk, Jeff Bezos i nowy wyścig kosmiczny

ODLICZANIE DLA KOSMICZNYCH MILIARDERÓW TRWA! Wielu mówiło, że receptą na to, jak najszybciej zarobić duże pieniądze w branży kosmicznej, jest wejść z jeszcze większą sumką. Elon Musk Relacja z pierwszej ręki o nowym wyścigu w kosmos i o tym, jak Elon Musk i Jeff Bezos wydają miliardy dolarów z...
Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Doskonała komunikacja, perfekcyjne podejście do klienta, realizacja szybka i całkowicie zgodna z zamówieniem, do tego dobra cena, czyli całość na piątkę.

Anyszka

Polecam, polecam, polecam! Świetny wybór, książki w doskonałej cenie i co najważniejsze błyskawiczna realizacja zamówienia - dodaję do moich ulubionych sklepów.

magdape

Bardzo miła obsługa, szybko reagują na wiadomości pisane. Szybko rozwiązują problem i tłumaczą sytuację, oraz bardzo jasno i konkretnie piszą mail o każdej zmianie w zamówieniach.

Lenka

Kolejny raz robię zakupy w sklepie i jest super szybko, tanio i wygodnie. Aż żałuję, że nie mają innych propozycji, które mnie interesują. Gorąco polecam.

Beata

Transakcja przebiegła szybko i sprawnie. Książki super i wszystko porządnie zapakowane. Nie jest to na pewno moja ostatnia styczność ze sklepem. Polecam.

Agnieszka

Sklep godny polecenia, szybko zrealizował zamówienie. Dodatkowo otrzymałam rabat. Bardzo korzystna cena zamówionych książek. Łącznie z przesyłką wyszło taniej niż w księgarni stacj...

Zosia

Bardzo sprawnie zrealizowane zamówienie. Pomimo, że podano mi późniejszy termin dostarczenia przesyłki otrzymałam ją kilka dni wcześniej. Sklep cechuje solidność i profesjonalizm. ...

Joanna

Sklep bardzo fajny, pomocny i szybki. Realizacja zamówienia trwała kilka dni. Zamówienie doskonale zapakowane i nienaruszone.

Frau Sonne

Jestem zadowolona ze sklepu i przeprowadzonej transakcji. Duży wybór książek, dostawa zgodnie z podaną przez sprzedawcę datą, bardzo porządnie zapakowana. Polecam.

agnes352

Polecam sklep z czystym sumieniem. Kontakt bardzo dobry, ceny rewelacyjne, wybór książek ogromny. Na pewno wkrótce znów złożę zamówienie.

natka2817

Rewelacja!!! Zamówienie otrzymałam 5 dni od złożenia zamówienia, a mieszkam w Wielkiej Brytanii.

Adrianna

Pierwszy raz kupowałam książki przez internet i się nie rozczarowałam. Książki przyszły w oczekiwanym terminie, były dobrze zabezpieczone. Na pewno skorzystam jeszcze nie jeden raz...

Paula